2017/18 > Repubblika Ċeka 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Repubblika Ċeka

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Polonja
Ġermanja

Repubblika Ċeka
 
Awstrija Slovakkja
Ungerija

Brno, ND Brno  / 

Nabucco (Verdi) 31 Aww-6 ĠunS: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; R: György Selmeczi
The Devil and Kate (Dvořák,A) 9 Set-22 ĠunS: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Jiří Heřman
Le comte Ory (Rossini) 12 Set-10 MejS: Robert Kružík / Pavel Šnajdr; R: Lenka Flory
Rules for Good Manners in the Modern World (Nejtek) 15 Set-20 ĠunS: Pavel Šnajdr; R: Jiří Adámek
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Ott-21 AprS: Ondrej Olos; R: Magdalena Švecová
Powder Her Face (Adès) 2 Nov-25 AprS: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; R: Tomáš Studený
The Kiss (Smetana) 10 Nov-27 AprS: Jakub Klecker; R: Linda Keprtová
Carmen (Bizet) 1 Diċ-3 MarS: Ondrej Olos / Robert Kružík; R: Tomáš Pilař
Faust (Gounod) 16 Diċ-27 MejS: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; R: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 3-7 JanS: Ondrej Olos / Marko Ivanović; R: Bruno Berger-Gorski
La traviata (Verdi) 5 Jan-28 LulS: Jaroslav Kyzlink / Pavel Šnajdr; R: Zbyněk Srba
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-10 FrarS: Ondrej Olos; R: Sandro Santillo
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17 Frar-23 MejS: Robert Kružík; R: Martin Glaser
Puss in Boots (Teml) 23 Mar-27 ĠunS: Valeria Maťašová; R: Marek Mokoš
Così fan tutte (Mozart) 18 Mej-8 ĠunS: Jakub Klecker; R: Anna Petrželková
Libuse (Smetana) 7 Set-27 NovS: Robert Kružík; R: Jiří Heřman
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 14 Set-26 FrarS: Robert Kružík / Ondrej Olos; R: Martin Glaser
Rules for Good Manners in the Modern World (Nejtek) 15 Set-22 MejS: Pavel Šnajdr; R: Jiří Adámek
The Devil and Kate (Dvořák,A) 18 Set-19 MejS: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Jiří Heřman
Le comte Ory (Rossini) 26-29 SetS: Robert Kružík / Pavel Šnajdr; R: Lenka Flory
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Ott-21 MarS: Ondrej Olos / Robert Kružík; R: Magdalena Švecová
Così fan tutte (Mozart) 11 Ott-3 MejS: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Anna Petrželková
La Dafne (Hanzlík) 31 Ott-19 MarS: Ondrej Olos; R: Rocc
Nabucco (Verdi) 6 Nov-23 MejS: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; R: György Selmeczi
Kata Kabanova (Janáček) 11-19 NovS: Ondrej Olos; R: Robert Carsen
The Cunning Little Vixen (Janáček) 17 Nov-18 ĠunS: Marko Ivanović; R: Jiří Heřman
Puss in Boots (Teml) 4 Diċ-20 ĠunS: Valeria Maťašová; R: Marek Mokoš
Polish Blood (Nedbal) 13 Diċ-5 MejS: Jakub Klecker / Ondrej Olos; R: Tomáš Pilař
The Miracles of Mary (Martinů) 19 Diċ-16 AprS: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Jiří Heřman
Prodaná nevěsta (Smetana) 29 Diċ-4 MejS: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; R: Ondřej Havelka
La traviata (Verdi) 3 Jan-28 MejS: Pavel Šnajdr / Jaroslav Kyzlink; R: Zbyněk Srba
Aida (Verdi) 11 Jan-8 ĠunS: Jaroslav Kyzlink; R: Václav Věžník
Don Carlos (Verdi) 2 Frar-7 AprS: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; R: Martin Glaser
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 5 Frar-13 AprS: Ondrej Olos / Dáša Karasová; R: Tomáš Pilař
Bluebeard's Castle (Bartók) 8-10 FrarS: Marko Ivanović; R: David Radok
Erwartung (Schoenberg,A) 8-10 FrarS: Marko Ivanović; R: David Radok
Tosca (Puccini) 14-17 MarS: Jakub Klecker / Ondrej Olos; R: Jiří Heřman
Love from afar (Saariaho) 23-29 MarS: Marko Ivanović; R: Jiří Heřman
Faust (Gounod) 27 Mar-2 ĠunS: Marko Ivanović; R: Jiří Heřman
The Epic of Gilgamesh (Martinů) 4-6 AprS: Marko Ivanović; R: Jiří Heřman
Dido and Aeneas (Purcell) 4-6 AprS: Václav Luks; R: Jiří Heřman
Rusalka (Dvořák,A) 10 Apr-16 MejS: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; R: Vladimír Morávek
La Gioconda (Ponchielli) 26 Apr-17 MejS: Jaroslav Kyzlink / Robert Kružík; R: Tomáš Pilař
Carmen (Bizet) 8 Mej-2 LulS: Ondrej Olos / Robert Kružík; R: Tomáš Pilař
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 MejS: Ondrej Olos; R: Sandro Santillo
La Voix humaine (Poulenc) 14-26 ĠunS: Marko Ivanović; R: David Radok
Juliette (Martinů) 14-26 ĠunS: Marko Ivanović; R: David Radok
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
The Cunning Little Vixen (Janáček) 2-6 AwwS: Mario De Rose; R: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Rusalka (Dvořák,A) 9-13 AwwS: Mario De Rose / Martin Peschík; R: Jiří Heřman
La traviata (Verdi) 20 Ott-18 AprS: Mario De Rose; R: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Das Land des Lächelns (Lehár) 7 Nov-18 DiċS: Jan Bubák; R: Dagmar Hlubková
The Mikado (Sullivan,A) 15 Nov-10 MarS: Martin Peschík; R: Dominik Beneš
Il trovatore (Verdi) 25 Nov-28 MarS: Mario De Rose; R: Tomáš Studený
Jenůfa (Janáček) 19 Jan-16 AprS: Mario De Rose; R: Tomáš Studený
L'occasione fa il ladro (Rossini) 17 FrarS: Martin Peschík; R: Tomáš Studený
Rusalka (Dvořák,A) 10-15 LulS: Mario De Rose / Martin Peschík; R: Jiří Heřman
Il trovatore (Verdi) 18-29 LulS: Mario De Rose; R: Tomáš Studený
The Cunning Little Vixen (Janáček) 8-11 AwwS: Mario De Rose; R: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Prodaná nevěsta (Smetana) 12-13 OttS: Mario De Rose; R: Marek Mokoš
La traviata (Verdi) 24 OttR: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Jenůfa (Janáček) 31 OttR: Tomáš Studený
Liberec, Divadlo F X Šaldy Liberec  / 
Jenůfa (Janáček) 5 Set-17 MarS: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 14 Set-12 ĠunS: Martin Doubravský; R: Oldřich Kříž
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 22 Set-9 MejS: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Thaïs (Massenet) 4 Ott-12 NovS: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Aida (Verdi) 27 Ott-2 MejS: Martin Doubravský; R: Michael Tarant
Netopýr (Strauss,J) 3 NovS: František Babický; R: Martin Otava
Rusalka (Dvořák,A) 17 Nov-17 DiċS: František Babický; R: Martin Otava
The Two Widows (Smetana) 15 Diċ-29 MejS: Robert Jindra; R: Jan Antonín Pitínský
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Jan-31 MarS: František Babický; R: Luděk Golat
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 1 Frar-10 ĠunS: Tvrtko Karlovič; R: Oldřich Kříž
My Fair Lady (Loewe) 15 Frar-14 MejS: Martin Doubravský; R: Jan Kříž
Veselé paničky Windsorské (Nicolai) 24 FrarS: František Babický; R: Stano Slovák
La bohème (Puccini) 9 Mar-16 ĠunS: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Nabucco (Verdi) 12 MejS: Martin Doubravský; R: Zdeněk Kaloč
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 18 Mej-26 ĠunR: Dana Dinková
Olomouc, Moravské divadlo / Moravian Theatre Olomouc  / 
The Greek Passion (Martinů) 11 Set-6 MejS: Petr Šumník / Tomáš Hanák; R: Jan Antonín Pitínský
Das Land des Lächelns (Lehár) 16 Set-26 ĠunS: Tomáš Hanák / Miloslav Oswald; R: Dagmar Hlubková
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Set-16 ĠunS: Miloslav Oswald / Petr Šumník; R: Roman Vencl, Michaela Doleželová
La bohème (Puccini) 21 Set-26 JanS: Miloslav Oswald / Petr Šumník; R: Andrea Hlinková
Countess Maritza (Kálmán,E) 30 Set-29 MarS: Petr Šumník; R: Dagmar Hlubková
Vinobraní (Nedbal) 6 Ott-15 JanS: Tomáš Hanák Petr Šumník; R: Roman Vencl, Michaela Doleželová
Miss Serafinka's Pearls (Piskáček) 11 Ott-12 JanS: Petr Šumník / Tomáš Hanák; R: Dagmar Hlubková
Rigoletto (Verdi) 20 Ott-7 MarS: Petr Šumník / Miloslav Oswald; R: Andrea Hlinková
Ernani (Verdi) 15 Diċ-19 ĠunS: Lubomíra Hellová; R: Karla Štaubertová
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jan-1 AprS: Tomáš Hanák; R: Zbyněk Brabec
Don Pasquale (Donizetti) 8-18 ĠunS: Lubomir Hellová; R: Václav Věžník
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Cikánský baron (Strauss,J) 4 Ott-26 ĠunS: Petr Šumník; R: Dana Dinková
Rusalka (Dvořák,A) 7 Ott-7 DiċS: Marek Šedivý; R: Ilja Racek
Falstaff (Verdi) 21 Ott-11 JanS: Marek Šedivý; R: Lubor Cukr
Hraběnka Marica (Kálmán,E) 31 Ott-9 DiċS: Marek Prášil; R: Dagmar Hlubková
Arizona Lady (Kálmán,E) 16 Diċ-13 FrarS: Petr Šumník; R: Dominik Beneš
Ifigénie na Tauridě (Gluck) 18 Frar-14 AprS: Vojtěch Spurný; R: Lubor Cukr
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22 Apr-16 LulS: Marek Šedivý; R: Jana Andělová Pletichová
Carmen (Bizet) 12 Mej-28 ĠunS: Fabrizio Da Ros; R: Jana Andělová Pletichová
Man of La Mancha (Leigh) 17-27 ĠunS: Josef Štefan; R: Jiří Seydler
Prodaná nevěsta (Smetana) 21 OttS: Vojtech Spurny; R: Lubor Cukr
Aleko (Rakhmaninov) 17 FrarS: Petr Šumník; R: Jana Andělová Pletichová
Komedianti (Leoncavallo) 17 FrarS: Petr Šumník; R: Jana Andělová Pletichová
Der Freischütz (Weber) 16 ĠunR: Lubor Cukr
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Set-10 MejS: Tomáš Brauner / Marko Ivanović; R: Ondřej Havelka
The Secret (Smetana) 19 Set-7 OttS: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Tomáš Studený
Zob, Zob, Zoban!!! (Schiffauer) 24 Set-22 DiċS: Adam Sedlický; R: Václav Klemens
Otello (Verdi) 19 Ott-20 AprS: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Ivan Krejčí
Hamlet (Thomas,A) 28 Ott-11 NovS: Tomáš Brauner / Jakub Klecker / David Švec; R: Radovan Lipus
The Bartered Bride (Smetana) 29 Ott-25 MarS: Robert Kružík / Jan Šrubař; R: Ilja Racek
Iphigénie en Aulide (Gluck) 14 Diċ-15 ĠunS: Zdeněk Klauda / František Macek; R: Michał Znaniecki
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 8 Mar-9 ĠunS: Jakub Klecker / Sander Teepen; R: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 3 Mej-17 ĠunS: Robert Kružík / Adam Sedlický; R: Bohuslava Kráčmarová
The Rape of Lucretia (Britten) 17-19 MejS: Ondřej Vrabec / Adam Sedlický; R: Jiří Nekvasil
Luci mie traditrici (Sciarrino) 26 ĠunS: Lilianna Krych; R: Pia Partum
La traviata (Verdi) 4 Set-5 AprS: Robert Kružík / Adam Sedlický; R: Bohuslava Kráčmarová
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Set-30 MejS: Tomáš Brauner / Marko Ivanović; R: Ondřej Havelka
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 23 Set-21 ĠunS: Jakub Klecker / Sander Teepen; R: Jiří Nekvasil
The Bartered Bride (Smetana) 28 Set-31 MarS: Robert Kružík / Jan Šrubař; R: Ilja Racek
Osud (Janáček) 18 Ott-23 MejS: Jakub Klecker / Adam Sedlický; R: Jiří Nekvasil
Il tabarro (Puccini) 13 Diċ-3 MejS: Tomáš Brauner / Adam Sedlický; R: Roman Polák
Suor Angelica (Puccini) 13 Diċ-3 MejS: Tomáš Brauner / Adam Sedlický; R: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 Diċ-3 MejS: Tomáš Brauner / Adam Sedlický; R: Roman Polák
Otello (Verdi) 11 Jan-22 FrarS: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Ivan Krejčí
The Secret (Smetana) 2-24 FrarS: Jakub Klecker / Robert Kružík; R: Tomáš Studený
Juliette (Martinů) 11 Apr-5 Ġun
Robert le diable (Meyerbeer) 13-19 Ġun
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Rusalka (Dvořák,A) 1 Set-9 ĠunS: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; R: Tomáš Pilař
Medea (Cherubini) 5 Set-26 ĠunS: Norbert Baxa; R: Martin Otava
La vie parisienne (Offenbach) 6 Set-22 ĠunS: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; R: Zbyněk Brabec
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10 Set-28 DiċS: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; R: Zbyněk Brabec
Madama Butterfly (Puccini) 26 Set-25 JanS: Norbert Baxa; R: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Set-1 NovS: Norbert Baxa; R: Tomáš Pilař
Jakub Jan Ryba (Kubička) 14 Ott-25 AprS: Jiří Štrunc / Jakub Zicha; R: Tomáš Pilař
Libuse (Smetana) 16 NovS: Oliver von Dohnányi / Jiří Štrunc; R: Martin Otava, Tomáš Pilař
West Side Story (Bernstein) 6 Diċ-31 MejS: Dalibor Bárta / Kryštof Marek; R: Jerome Robbins
Hamlet (Thomas,A) 20 Jan-20 MejS: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; R: Martin Otava
Sweeney Todd (Sondheim) 27 Jan-30 MejS: Jiří Petrdlík / Dalibor Bárta; R: Lumír Olšovský
Bezauberndes Fräulein (Benatzky) 24+ Frar
Fiddler on the Roof (Bock) 10 Mar-19 ĠunS: Kryštof Marek / Pavel Kantořík
Zápisník zmizelého (Janáček) 20 Apr-11 Ġun
Nevěsta messinská (Fibich) 17 Mej-27 ĠunS: Josef Kurfiřt / Jiří Štrunc; R: Martin Otava
L'orfeo (Monteverdi) 2-3 ĠunS: Vojtěch Spurný; R: Tomáš Pilař
Turandot (Puccini) 29 Ġun
Praha, National Theatre Prague  / 
Aida (Verdi) 26 Aww-11 AprS: Andreas Sebastian Weiser / Richard Hein; R: Petar Selem
Madama Butterfly (Puccini) 27 Aww-10 MejS: Martin Leginus / Jiří Štrunc; R: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 1 Set-30 ĠunS: Jan Chalupecký / David Švec; R: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Tosca (Puccini) 1 Set-17 ĠunS: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; R: Arnaud Bernard
Lohengrin (Wagner) 2 Set-10 ĠunS: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; R: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-22 SetS: Jan Chalupecký / Robert Jindra / Jakub Klecker; R: Josef Průdek
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Set-2 ĠunS: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Vladimír Morávek
La traviata (Verdi) 8 Set-19 ĠunS: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Tomáš Brauner; R: Jana Kališová
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 11 Set-10 AprS: Jan Chalupecký; R: Michal Caban
Rusalka (Dvořák,A) 13 Set-14 ĠunS: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; R: Jiří Heřman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Set-30 DiċS: Enrico Dovico / Tomáš Brauner; R: Martin Otava
The Bartered Bride (Smetana) 27 Set-18 NovS: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Magdalena Švecová
Juliette (Martinů) 29 Set-16 MarS: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Zuzana Gilhuus
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Ott-23 ĠunS: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; R: Dominik Beneš
La Cenerentola (Rossini) 12 Ott-17 MejS: Jan Kučera / David Švec; R: Enikő Eszenyi
Der Mond (Orff) 22 Ott-3 DiċS: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; R: Jiří Nekvasil
Die Kluge (Orff) 22 Ott-3 DiċS: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; R: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 24 Ott-8 MejS: Enrico Dovico / Jiří Štrunc; R: Arnaud Bernard
Don Giovanni (Mozart) 27-29 OttS: Plácido Domingo; R: Jiří Nekvasil
The Cunning Little Vixen (Janáček) 28 Ott-8 MejS: Robert Jindra; R: Ondřej Havelka
Carmen (Bizet) 30 Ott-12 ĠunS: Zbyněk Müller / Robert Jindra; R: Jozef Bednárik
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 3 Nov-6 ĠunS: Enrico Dovico / Jan Bubák; R: Radim Vizváry
The Devil and Kate (Dvořák,A) 5 Nov-12 MejS: Jan Chalupecký; R: Marián Chudovský
Rusalka (Dvořák,A) 20 Nov-7 MejS: Jiří Štrunc / Andreas Sebastian Weiser; R: Zdeněk Troška
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Nov-26 FrarS: Richard Hein; R: Martin Otava
Její pastorkyňa (Janáček) 1-29 DiċS: Robert Jindra / Jaroslav Kyzlink; R: Jiří Nekvasil
Don Hrabal (Stedron) 14 Diċ-6 FrarS: Jan Chalupecký; R: Linda Keprtová
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Diċ-21 JanS: David Švec; R: Joël Lauwers
Andrea Chénier (Giordano) 19 Diċ-4 MejS: Petr Kofroň / Jan Chalupecký; R: Michal Dočekal
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Diċ-29 MejS: Richard Hein / Jiří Štrunc; R: Matěj Forman
Billy Budd (Britten) 18 Jan-27 AprS: Christopher Ward; R: Daniel Špinar
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Frar-13 ĠunS: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; R: Magdalena Švecová
Mefistofele (Boito) 1 Frar-28 AprS: Marco Guidarini / Richard Hein; R: Ivan Krejčí
Lohengrin (Wagner) 9 Frar-4 MejS: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; R: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
Tosca (Puccini) 15 Frar-17 ĠunS: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; R: Arnaud Bernard
Turandot (Puccini) 20 Frar-18 ĠunS: Enrico Dovico / Richard Hein; R: Václav Věžník
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 22 Mar-29 MejS: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Sláva Daubnerová
Sternenhoch (Acher) 7 Apr-13 MejS: Petr Kofroň; R: Michal Dočekal
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 10-14 MejS: Marc Minkowski
Werther (Massenet) 7-26 ĠunS: Petr Kofroň / Jan Bubák; R: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Un ballo in maschera (Verdi) 23 ĠunS: Jaroslav Kyzlink; R: Dominik Beneš
Nabucco (Verdi) 28 Ġun-3 LulS: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; R: José Cura
Mefistofele (Boito) 5 LulS: Marco Guidarini; R: Ivan Krejčí
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Set-28 ĠunS: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; R: Magdalena Švecová
Rusalka (Dvořák,A) 7 Set-23 AprS: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; R: Jiří Heřman
Madama Butterfly (Puccini) 9 Set-3 MarS: Jiří Štrunc; R: Jiří Heřman
Roméo et Juliette (Gounod) 12 Set-27 MejS: Richard Hein / Marco Guidarini; R: Sláva Daubnerová
Nabucco (Verdi) 13 Set-29 ĠunS: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; R: José Cura
Libuse (Smetana) 14 Set-12 MejS: Jaroslav Kyzlink; R: Jan Burian
La traviata (Verdi) 14 Set-19 ĠunS: Enrico Dovico / Jiří Štrunc; R: Arnaud Bernard
Werther (Massenet) 19 Set-7 MejS: Petr Kofroň / Jan Bubák; R: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Fidelio (Beethoven) 22 Set-24 AprS: Andreas S Weiser; R: Vera Nemirova
La traviata (Verdi) 26 Set-6 FrarS: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; R: Jana Kališová
The Bartered Bride (Smetana) 6 Ott-22 ĠunS: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Magdalena Švecová
The Devil and Kate (Dvořák,A) 6 Ott-22 ĠunS: Jan Chalupecký; R: Marián Chudovský
Tosca (Puccini) 7 Ott-3 LulS: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; R: Arnaud Bernard
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 13 Ott-17 MarS: Enrico Dovico / Jan Bubák; R: Radim Vizváry
Její pastorkyňa (Janáček) 19 Ott-27 MarS: Jaroslav Kyzlink; R: Jiří Nekvasil
Rusalka (Dvořák,A) 22 Ott-27 ĠunS: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; R: Zdeněk Troška
Carmen (Bizet) 25 Ott-1 LulS: Zbyněk Müller / Robert Jindra; R: Jozef Bednárik
Faszination Wagner (Wagner) 25-26 OttS: Matthias Fletzberger; R: Selcuk Cara
Lohengrin (Wagner) 4 Nov-4 MejS: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; R: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
La Cenerentola (Rossini) 10 Nov-10 AprS: Jan Kučera / David Švec; R: Enikő Eszenyi
Don Giovanni (Mozart) 16 Nov-30 ĠunS: Jan Chalupecký / David Švec; R: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
The Bartered Bride (Smetana) 18 NovS: Jaroslav Kyzlink / David Švec; R: Magdalena Švecová
Aida (Verdi) 18 Nov-4 LulS: Andreas Sebastian Weiser; R: Petar Selem
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Nov-5 ĠunS: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; R: Dominik Beneš
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 5 Diċ-26 AprS: Jaroslav Kyzlink; R: Sláva Daubnerová
Sternenhoch (Acher) 14 Diċ-21 MarS: Petr Kofroň; R: Michal Dočekal
La bohème (Puccini) 20 Jan-1 AprS: Jiří Štrunc / Tomáš Brauner; R: Ondřej Havelka
Jonny spielt auf (Krenek) 24 Jan-20 MarR: David Drábek
The Cunning Little Vixen (Janáček) 3 Frar-3 MejS: Robert Jindra; R: Ondřej Havelka
Don Hrabal (Stedron) 7 Frar-28 MarS: Jan Chalupecký; R: Linda Keprtová
Turandot (Puccini) 19 Frar-18 ĠunS: Enrico Dovico / Richard Hein; R: Václav Věžník
Andrea Chénier (Giordano) 13 Mar-3 AprR: Michal Dočekal
Letters, Riddles and Writs (Nyman) 4 Apr-28 MejS: David Švec; R: Alice Nellis
The Classical Style (Stucky) 4 Apr-28 MejS: David Švec; R: Alice Nellis
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Apr-26 ĠunS: Richard Hein / Jiří Štrunc; R: Matěj Forman
Tramvestie (Wajsar) 18 Apr-23 ĠunR: Marek Bureš
L'Amour des trois oranges (Prokofiev,S) 16 Mej-6 ĠunS: Christopher Ward; R: Radim Vizváry
Dalibor (Smetana) 27 Ġun-4 Lul
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
Prodaná nevěsta (Smetana) 12 Set-16 NovS: Milan Kaňák; R: Zbyněk Brabec
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 21 SetS: Miloš Formáček; R: Andrea Hlinková
La traviata (Verdi) 15 Ott-13 MarS: Miloš Formáček; R: Martin Dubovic
Das Land des Lächelns (Lehár) 21 Ott-10 LulS: Miloš Formáček; R: Andrea Hlinková
Prodaná nevěsta (Smetana) 16 NovS: Milan Kaňák / Miloš Formáček; R: Zbyněk Brabec
Der Vogelhändler (Zeller,C) 22 Diċ-5 AprS: Milan Kaňák, Jan Snítil; R: Michal Lieberzeit
Kouzelná flétna (Mozart) 16 Frar-3 MejS: Miloš Formáček / Jan Snítil; R: Martin Otava
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 8 AprS: Miloš Formáček / Milan Kaňák; R: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 18 AprS: Milan Kanaks; R: Martin Dubovice
Aida (Verdi) 12 Lul