2017/18 > Ġermanja 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Ġermanja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Danimarka Żvezja
Olanda
Belġju
Lussemburgu

Ġermanja
 
Polonja
Repubblika Ċeka
Franza Żvizzera Awstrija

Aachen, Theater Aachen  / 

L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 Set-19 JanS: Justus Thorau; R: Jarg Pataki
Anatevka (Bock) 17 Ott-7 JanS: Karl Shymanovitz; R: Ewa Teilmans
Katja Kabanowa (Janáček) 12 Nov-23 FrarS: Justus Thorau / Ido Arad / Christopher Ward / Per-Otto Johansson; R: Tibor Torell
La traviata (Verdi) 10 Diċ-14 ĠunS: Karl Shymanovitz / Justus Thorau; R: Ewa Teilmans
Don Giovanni (Mozart) 11 Frar-7 LulS: Justus Thorau; R: Joan Anton Rechi
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15 Apr-1 ĠunS: Justus Thorau; R: Ute M Engelhardt
Maria Stuarda (Donizetti) 10 Ġun-15 LulS: Karl Shymanovitz; R: Ludger Engels
Das schlaue Füchslein (Janáček) 30 Ġun-12 LulS: Raimund Laufen; R: Tamara Heimbrock
La forza del destino (Verdi) 9 Set-27 JanS: Christopher Ward; R: Jarg Pataki
La traviata (Verdi) 26 Set-3 MarS: Justus Thorau; R: Ewa Teilmans
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 28 Ott-14 FrarS: Justus Thorau; R: Ludger Engels
Roméo et Juliette (Gounod) 9 Diċ-25 JanS: Christopher Ward; R: Ewa Teilmans
Trouble in Tahiti (Bernstein) 10 Frar-11 AprS: Christopher Ward; R: Nina Russi
A Quiet Place (Bernstein) 10 Frar-11 AprS: Christopher Ward; R: Nina Russi
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 31 Mar-6 ĠunS: Karl Shymanovitz; R: Joan Anton Rechi
Così fan tutte (Mozart) 2 Ġun-7 LulS: Justus Thorau; R: Ute M Engelhardt
Elegie für junge Liebende (Henze) 23 ĠunS: Herbert Görtz; R: Ramona Bartsch
Annaberg-Buchholz, Winterstein-Theater Annaberg  / 
Saison in Salzburg (Raymond) 24 Set-30 DiċS: Dieter Klug; R: Urs Alexander Schleiff
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 29 Ott-25 DiċS: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Peter Pan (Wecker) 16 Nov-27 DiċS: Dieter Klug; R: Birgit Eckenweber
Der Obersteiger (Zeller,C) 8 Diċ-9 MarS: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Der Bajazzo (Leoncavallo) 21 Jan-23 MarS: Naoshi Takahashi; R: Tamara Korber
Gianni Schicchi (Puccini) 21 Jan-23 MarS: Naoshi Takahashi; R: Tamara Korber
Blossom Time (Romberg) 18 Mar-20 Apr
Blossom Time (Romberg) 18 Mar-20 Apr
Blossom Time (Romberg) 18 Mar-20 AprS: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Martha (Flotow) 29 Apr-13 MejS: Naoshi Takahashi; R: Jasmin Solfaghari
Martha (Flotow) 23 Set-9 NovS: Naoshi Takahashi; R: Jasmin Solfaghari
Blossom Time (Romberg) 29 Set-31 OttS: Dieter Klug / Karl Friedrich Winter; R: Ingolf Huhn
Annie Get Your Gun (Berlin) 28 Ott-10 MejS: Dieter Klug; R: Ansgar Stephan Weigner
Der Obersteiger (Zeller,C) 7-29 DiċS: Dieter Klug; R: Ingolf Huhn
Tosca (Puccini) 20 Jan-20 Apr
Der Bettelstudent (Millöcker) 17 Mar-4 Mej
Zum Großadmiral (Lortzing) 28 Apr-18 Mej
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Der Freischütz (Weber) 1 Ott-10 FrarS: Domonkos Héja; R: Hinrich Horstkotte
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 9 Diċ-7 ĠunS: Lancelot Fuhry; R: Martin G Berger
Prima Donna (Wainwright) 3 Frar-22 AprS: Lancelot Fuhry; R: Hans Peter Cloos
La forza del destino (Verdi) 24 Mar-25 MejS: Domonkos Héja; R: André Bücker
Solaris (Fujikura) 18 Mej-16 ĠunS: Lancelot Fuhry; R: Dirk Schmeding
Herz aus Gold (Kanyar) 30 Ġun-28 LulS: Domonkos Héja; R: Holger Hauer
La forza del destino (Verdi) 16 Set-12 Diċ
Dalibor (Smetana) 14+ OttS: Domonkos Héja; R: Roland Schwab
Die Zauberflöte (Mozart) 2+ DiċS: Lancelot Fuhry; R: Andrea Schwalbach
Werther (Massenet) 2+ FrarS: Domonkos Héja; R: André Bücker
JFK (Little) 24+ MarS: Lancelot Fuhry; R: Roman Hovenbitzer
Die Walküre (concert) (Wagner) 20 AprS: Domonkos Héja
Don Pasquale (Donizetti) 25+ MejS: Domonkos Héja; R: Corinna von Rad
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 29+ ĠunS: Ivan Demidov; R: Cusch Jung
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Leonore (concert) (Beethoven) 3 NovS: René Jacobs
La bohème (Puccini) 10-12 NovS: Teodor Currentzis; R: Philipp Himmelmann
Der Messias (Handel) 17 DiċS: Robert King
Parsifal (Wagner) 24 Mar-2 AprS: Simon Rattle; R: Dieter Dorn
Die Gärtnerin aus Liebe (Mozart) 25 Mar-1 AprS: Simon Rössler; R: Christian Carsten
Ritter Parceval (Albrecht,H) 26-31 MarS: Stanley Dodds; R: Kirsten Uttendorf
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 18 MejS: Valery Gergiev
Die Zauberflöte (Mozart) 8-14 LulS: Yannick Nézet-Séguin
Adriana Lecouvreur (Cilea) 20-23 LulS: Valery Gergiev; R: Isabelle Partiot-Pieri
Hoffmanns Erzählungen (concert) (Offenbach) 25 NovS: Marc Minkowski
Missa Solemnis (Beethoven) 1 DiċS: Jan Caeyers
King Arthur (Purcell) 20 JanS: Paul McCreesh
Das Lied von der Erde (Mahler) 20 JanS: Jochen Rieder
Otello (Verdi) 13-22 AprS: Daniele Gatti; R: Robert Wilson
Requiem (Verdi) 14-20 AprS: Riccardo Muti
Clara (Bond) 14-21 AprS: Michael Hasel
Der Kleine und Otello (Verdi) 16-20 AprS: Raphael Haeger
h-Moll-Messe (Bach,JS) 10 ĠunS: Philippe Herreweghe
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Frau Luna (Lincke) 12 Jan-4 Mar
Im weißen Rößl (Benatzky) 23 Nov-25 MejS: Tasso Schille; R: Lutz Hillmann
Wiener Blut (Strauss,J) 11 Jan-17 Frar
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 Mar-12 Mej
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
La traviata (Verdi) 30 Aww-19 MejS: Ido Arad / Carlo Montanaro; R: Götz Friedrich
Die Zauberflöte (Mozart) 31 Aww-14 ĠunS: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; R: Günter Krämer
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Set-18 OttS: Donald Runnicles / Marcus Bosch / John Fiore; R: Christian Spuck
Lohengrin (Wagner) 10 Set-17 DiċS: Donald Runnicles / Axel Kober; R: Kasper Holten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 SetS: Ivan Repušić; R: Filippo Sanjust
Aida (Verdi) 23 Set-7 OttS: Giampaolo Bisanti; R: Benedikt von Peter
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 Ott-13 JanS: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; R: Katharina Thalbach
L'Invisible (Reimann) 8-31 OttS: Donald Runnicles; R: Vasily Barkhatov
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 14-28 OttS: Nicholas Carter; R: Robert Carsen
Elektra (Strauss) 19-30 OttS: Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Tosca (Puccini) 21 Ott-24 MarS: Giampaolo Bisanti / John Fiore; R: Boleslaw Barlog
Nabucco (Verdi) 29 Ott-24 MejS: Roberto Rizzi-Brignoli / Paolo Arrivabeni; R: Keith Warner
Tannhäuser (Wagner) 11 Nov-8 AprS: Michael Boder / Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Le prophète (Meyerbeer) 26 Nov-7 JanS: Enrique Mazzola; R: Olivier Py
Das Märchen von der Zauberflöte (Mozart) 6-12 DiċS: Kevin McCutcheon; R: Gerlinde Pelkowski
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10-28 DiċS: Nicholas Carter; R: Götz Friedrich
La bohème (Puccini) 20 Diċ-2 JanS: Nicholas Carter; R: Götz Friedrich
Carmen (Bizet) 20 Jan-16 ĠunS: Ivan Repušić / Nikolas Maximilian Nägele; R: Ole Anders Tandberg
Così fan tutte (Mozart) 26 Jan-17 FrarS: Nicholas Milton; R: Robert Borgmann
Salome (Strauss) 28 Jan-3 FrarS: Evan Rogister; R: Claus Guth
Der Troubadour (Verdi) 11 Frar-12 MejS: Giacomo Sagripanti; R: Hans Neuenfels
L'arlesiana (concert) (Cilea) 21-24 FrarS: Paolo Arrivabeni
Madama Butterfly (Puccini) 25 Frar-10 MarS: Carlo Rizzi; R: Pier Luigi Samaritani
Turandot (Puccini) 3-17 MarS: Alexander Vedernikov; R: Lorenzo Fioroni
Das Wunder der Heliane (Korngold) 18 Mar-6 AprS: Marc Albrecht; R: Christof Loy
Pagliacci (Leoncavallo) 31 Mar-13 AprS: Stefano Ranzani; R: David Pountney
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 Mar-13 AprS: Stefano Ranzani; R: David Pountney
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 7-20 AprS: Donald Runnicles; R: Ole Anders Tandberg
Don Giovanni (Mozart) 15-29 AprS: Donald Runnicles; R: Roland Schwab
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Apr-8 ĠunS: Donald Runnicles / Nikolas Maximilian Nägele; R: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 3-17 MejS: Guillermo García Calvo; R: Jan Bosse
Ein Maskenball (Verdi) 6-13 MejS: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Don Carlo (Verdi) 18-27 MejS: Donald Runnicles / Ido Arad; R: Marco Arturo Marelli
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 28-31 MejS: Francesco Ivan Ciampa
Il viaggio a Reims (Rossini) 15 Ġun-5 LulS: Giacomo Sagripanti; R: Jan Bosse
Faust (Gounod) 23 Ġun-6 LulS: Jacques Lacombe; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
La Gioconda (Ponchielli) 28 Ġun-7 LulS: Pinchas Steinberg; R: Filippo Sanjust
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Aww-1 ĠunS: Nikolas Maximilian Nägele / Stephan Zilias; R: Günter Krämer
La traviata (Verdi) 30 Aww-16 DiċS: Stephan Zilias / Donald Runnicles / Nikolas Maximilian Nägele; R: Götz Friedrich
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 31 Aww-20 MejS: Nikolas Maximilian Nägele / Stephan Zilias; R: Katharina Thalbach
Roméo und Juliette (Berlioz) 6-10 SetS: Thomas Søndergård; R: Sasha Waltz
Nabucco (Verdi) 8 Set-28 DiċS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Keith Warner
Tristan und Isolde (Wagner) 23 Set-3 OttS: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Tosca (Puccini) 30 Set-20 AprS: Pier Giorgio Morandi / Ivan Repušić / Oksana Lyniv; R: Boleslaw Barlog
Wozzeck (Berg) 5 Ott-15 NovS: Donald Runnicles; R: Ole Anders Tandberg
Fausts Verdammnis (Berlioz) 12-20 OttS: Donald Runnicles; R: Christian Spuck
Messa da Requiem (Verdi) 18 Ott-9 NovS: Benjamin Reiners; R: Achim Freyer
Don Giovanni (Mozart) 25 Ott-1 NovS: Daniel Cohen; R: Roland Schwab
Lohengrin (Wagner) 28 Ott-12 MejS: Justin Brown / Donald Runnicles; R: Kasper Holten
Die Sache Makropulos (Janáček) 10-22 NovS: Marko Letonja; R: David Hermann
Die Fledermaus (Strauss,J) 18 Nov-3 JanS: Nikolas Maximilian Nägele / Donald Runnicles / Stephan Zilias; R: Rolando Villazón
Andrea Chénier (Giordano) 28 Nov-5 DiċS: Giampaolo Bisanti; R: John Dew
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 1 Diċ-12 JanS: Enrique Mazzola; R: Laurent Pelly
Das Märchen von der Zauberflöte (Mozart) 11-12 DiċS: Kevin McCutcheon; R: Gerlinde Pelkowski
Das schlaue Füchslein (Janáček) 20 Diċ-4 JanS: Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
Carmen (Bizet) 6 Jan-22 ĠunS: Stephan Zilias / Jacques Lacombe; R: Ole Anders Tandberg
Tannhäuser (Wagner) 13 Jan-11 MejS: Sebastian Weigle / Stefan Blunier; R: Kirsten Harms
La sonnambula (Bellini) 26 Jan-25 MejS: Diego Fasolis; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Boris Godunow (Musorgsky) 31 Jan-9 MarS: Kirill Karabits; R: Richard Jones
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 4-15 FrarS: Jacques Lacombe; R: Filippo Sanjust
Rigoletto (Verdi) 6 Frar-30 AprS: Stephan Zilias / Nicholas Carter; R: Jan Bosse
La rondine (Puccini) 12-23 FrarS: Stefano Ranzani; R: Rolando Villazón
Turandot (Puccini) 23 Frar-23 MejS: Andrea Battistoni / John Fiore; R: Lorenzo Fioroni
Salome (Strauss) 24 Frar-2 MarS: Stefan Blunier; R: Claus Guth
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-23 MarS: Alexander Vedernikov; R: Götz Friedrich
Der Zwerg (Zemlinsky) 24 Mar-12 AprS: Donald Runnicles; R: Tobias Kratzer
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 5 Apr-10 MejS: Evan Rogister; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Parsifal (Wagner) 14-21 AprS: Donald Runnicles; R: Philipp Stölzl
Oceane (Glanert) 28 Apr-24 MejS: Donald Runnicles; R: Robert Carsen
Der fliegende Holländer (Wagner) 1-9 MejS: Axel Kober; R: Christian Spuck
Don Quichotte (Massenet) 30 Mej-18 ĠunS: Emmanuel Villaume; R: Jakop Ahlbom
Delirio (Moultaka) 4-13 ĠunR: Wolfgang Nägele
Otello (Verdi) 8-20 ĠunS: Paolo Arrivabeni; R: Andreas Kriegenburg
Manon Lescaut (Puccini) 9-15 ĠunS: Simon Rattle; R: Gilbert Deflo
Hamlet (concert) (Thomas,A) 24-29 ĠunS: Yves Abel
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 10 Set-28 JanS: Jordan de Souza; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 23 Set-4 NovS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Die Bremer Stadtmusikanten (Sendil) 24 Set-26 DiċS: Ivo Hentschel; R: Tobias Ribitzki
Die schöne Helena (Offenbach) 1 Ott-25 DiċS: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Ott-12 LulS: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Satyagraha (Glass) 27 Ott-10 NovS: Jonathan Stockhammer; R: Sidi Larbi Cherkaoui
Anatevka (Bock) 3 Diċ-15 LulS: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Diċ-20 JanS: Ivo Hentschel / Jordan de Souza; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Don Giovanni (Mozart) 6 Jan-9 MarS: Anthony Bramall / Ivo Hentschel; R: Herbert Fritsch
Die Gezeichneten (Schreker) 21 Jan-11 LulS: Stefan Soltesz; R: Calixto Bieito
Schneewittchen und die 77 Zwerge (Kats-Chernin) 25 Jan-17 AprS: Ivo Hentschel; R: Christian von Götz
Die Perlen der Cleopatra (Straus) 31 Jan-30 MarS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Xerxes (Handel) 9 Frar-20 MarS: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Blaubart (Offenbach) 17 Mar-13 LulS: Clemens Flick; R: Stefan Herheim
Blaubart (Offenbach) 23 Mar-13 LulS: Stefan Soltesz / Ivo Hentschel; R: Stefan Herheim
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Mar-19 MejS: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Apr-21 MejS: Maurizio Barbacini; R: Kirill Serebrennikov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13-28 AprS: Ivo Hentschel; R: Calixto Bieito
Semele (Handel) 12 Mej-10 LulS: Konrad Junghänel; R: Barrie Kosky
My Fair Lady (Loewe) 2 Ġun-7 LulS: Peter Christian Feigel; R: Andreas Homoki
Die Nase (Shostakovich) 16 Ġun-14 LulS: Ainars Rubikis; R: Barrie Kosky
Carmen (Bizet) 23 Ġun-8 LulS: Hendrik Vestmann; R: Sebastian Baumgarten
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Set-4 NovS: Ainars Rubikis; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Anatevka (Bock) 15 Set-7 FrarS: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Die tote Stadt (Korngold) 30 Set-28 ĠunS: Ainars Rubikis; R: Robert Carsen
Blaubart (Offenbach) 3 Ott-9 DiċS: Stefan Soltesz; R: Stefan Herheim
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 13 Ott-16 DiċS: Ainars Rubikis; R: Andreas Homoki
Der Zauberer von Oz (Valtinoni) 28 Ott-26 DiċS: Ivo Hentschel; R: Felix Seiler
Cendrillon (Massenet) 2 Nov-28 DiċS: Ainars Rubikis; R: Damiano Michieletto
Candide (Bernstein) 24 Nov-30 ĠunS: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Die Perlen der Cleopatra (Straus) 6 Diċ-20 JanS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Viktoria und ihr Husar (concert) (Abraham) 23-30 DiċS: Stefan Soltesz
My Fair Lady (Loewe) 5 Jan-1 MejS: Peter Christian Feigel; R: Andreas Homoki
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 13 Jan-31 MarS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
La bohème (Puccini) 27 Jan-29 ĠunS: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
West Side Story (Bernstein) 10 Frar-18 MejS: Koen Schoots; R: Barrie Kosky, Otto Pichler
Poro (Handel) 16 Mar-25 ĠunS: Jörg Halubek; R: Harry Kupfer
Ball im Savoy (Abraham) 21 Mar-16 ĠunS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 10 Apr-11 ĠunS: Gabriel Feltz; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
M - Eine Stadt sucht einen Mörder (Eggert) 5 Mej-26 Ġun
Der Jahrmarkt von Sorotschinzi (Musorgsky) 9 Mej-12 ĠunS: Jordan de Souza; R: Barrie Kosky
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 31 Mej-27 ĠunS: Kai Tietje; R: Stefan Huber
Der Rosenkavalier (Strauss) 8-23 ĠunS: Henrik Nánási; R: Andreas Homoki
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Giovanna d'Arco (Verdi) 5 MarS: Felix Krieger; R: Thilo Reinhardt
Ein deutsches Requiem (Brahms) 31 MarS: Michael Sanderling
Berlin, Staatsoper Unter den Linden  / 
Szenen aus Goethes Faust (Schumann) 3 Ott-17 DiċS: Daniel Barenboim; R: Jürgen Flimm
Rivale (Ronchetti) 8-22 OttS: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 24 Nov-20 DiċS: Adrian Heger; R: Marcin Lakomicki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-29 DiċS: Sebastian Weigle; R: Achim Freyer
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 9 Diċ-14 LulS: Diego Fasolis; R: Eva-Maria Höckmayr
La bohème (Puccini) 22 Diċ-17 JanS: Julien Salemkour; R: Lindy Hume
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Diċ-12 AprS: Julien Salemkour / Daniel Cohen; R: August Everding
Don Giovanni (Mozart) 7 Jan-2 FrarS: Alessandro De Marchi; R: Claus Guth
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 JanS: Eun Sun Kim; R: Hans Neuenfels
La traviata (Verdi) 28 Jan-3 ĠunS: Massimo Zanetti / Domingo Hindoyan; R: Dieter Dorn
Sommertag (Brass) 10 Frar-3 MarS: Max Renne; R: Eva-Maria Weiss
Tristan und Isolde (Wagner) 11 Frar-18 MarS: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
Salome (Strauss) 4-17 MarS: Zubin Mehta / Thomas Guggeis; R: Hans Neuenfels
Falstaff (Verdi) 25 Mar-1 AprS: Daniel Barenboim; R: Mario Martone
Parsifal (Wagner) 30 Mar-2 AprS: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
The Turn of the Screw (Britten) 8-22 AprS: Daniel Cohen; R: Claus Guth
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-28 AprS: Victorien Vanoosten; R: Wim Wenders
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Apr-24 MejS: Daniel Cohen; R: Ruth Berghaus
King Arthur (Purcell) 6-21 MejS: René Jacobs; R: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Pelléas et Mélisande (Debussy) 27 Mej-14 ĠunS: Daniel Barenboim; R: Ruth Berghaus
Tosca (Puccini) 2-16 ĠunS: Simone Young; R: Alvis Hermanis, Gudrun Hartmann
Macbeth (Verdi) 17 Ġun-2 LulS: Daniel Barenboim; R: Harry Kupfer
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 Ġun-6 LulS: Domingo Hindoyan; R: Jürgen Flimm
Ti vedo, ti sento, mi perdo (Sciarrino) 7-15 LulS: Maxime Pascal; R: Jürgen Flimm
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 16 Set-14 OttS: Simone Young; R: Claus Guth
Der Freischütz (Weber) 22 Set-6 OttS: Marc Minkowski; R: Michael Thalheimer
Medea (Cherubini) 7-28 OttS: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Usher (Van Parys) 12-30 OttS: Marit Strindlund; R: Philippe Quesne
Le nozze di Figaro (Mozart) 13-26 OttS: Alessandro De Marchi; R: Jürgen Flimm
Il trovatore (Verdi) 27 Ott-11 NovS: Eun Sun Kim; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
L'orfeo (Monteverdi) 17-30 NovS: Leonardo García Alarcón; R: Sasha Waltz
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 Nov-1 DiċS: Diego Fasolis; R: Eva-Maria Höckmayr
Hippolyte et Aricie (Rameau) 25 Nov-8 DiċS: Sir Simon Rattle; R: Aletta Collins
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 26 Nov-1 DiċS: Diego Fasolis; R: Eva-Maria Höckmayr
Fidelio (Beethoven) 7-19 DiċS: Karl Heinz Steffens; R: Harry Kupfer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 Diċ-12 JanS: Christopher Moulds / Thomas Guggeis; R: Achim Freyer
Falstaff (Verdi) 20 Diċ-1 JanS: Daniel Barenboim; R: Mario Martone
Violetter Schnee (Furrer) 13-31 JanS: Matthias Pintscher; R: Claus Guth
Kopernikus (Vivier) 18 Jan-2 FrarS: Errico Fresis; R: Wouter Van Looy
Don Giovanni (Mozart) 20 Jan-12 FrarS: Lahav Shani; R: Claus Guth
Elektra (Strauss) 27 Jan-24 FrarS: Daniel Barenboim; R: Patrice Chéreau
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Frar-8 MejS: Stefano Ranzani; R: Ruth Berghaus
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Frar-16 MarS: Franz Welser-Möst; R: Yuval Sharon
Babylon (Widmann) 9-24 MarS: Daniel Barenboim; R: Andreas Kriegenburg
Schneewittchen (Mitterer) 13 Mar-7 AprR: Constanze Albert
La traviata (Verdi) 15-30 MarS: Massimo Zanetti; R: Dieter Dorn
Die Verlobung im Kloster (Prokofiev,S) 13-22 AprS: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 14-21 AprS: Daniel Barenboim; R: Andrea Moses
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Apr-1 MejS: Thomas Guggeis; R: August Everding
Tosca (Puccini) 3-12 MejS: Domingo Hindoyan; R: Alvis Hermanis
Macbeth (Verdi) 23-30 MejS: Daniel Barenboim; R: Harry Kupfer
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 Mej-7 ĠunS: Maxime Pascal; R: Ruth Berghaus
Rigoletto (Verdi) 2-29 ĠunS: Andrés Orozco-Estrada; R: Bartlett Sher
Tristan und Isolde (Wagner) 15-28 ĠunS: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Otello (Verdi) 7 Ott-25 MarS: Alexander Kalajdzic; R: Paul-Georg Dittrich
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Ott-2 FrarS: Alexander Kalajdzic / Gregor Rot; R: Andrea Schwalbach
Werther (Massenet) 2 Diċ-18 MarS: Alexander Kalajdzic; R: Alexander Charim
Benzin (Rezniček) 13 Jan-8 AprS: Gregor Rot; R: Cordula Däuper
Das Rheingold (Wagner) 3 Mar-6 MejS: Alexander Kalajdzic; R: Mizgin Bilmen
Anne und Zef (Krüs) 22 MarS: Wilko Jordens; R: Michael Britsch
Orlando paladino (Haydn) 27 Apr-5 LulS: Merijn van Driesten; R: Julia Hölscher
Jakob Lenz (Rihm) 9 Ġun-7 LulS: Gregor Rot; R: Nadja Loschky
My Fair Lady (Loewe) 21 Set-31 MejS: William Ward Murta; R: Thomas Winter
La traviata (Verdi) 6 Ott-12 AprS: Alexander Kalajdzic; R: Nadja Loschky
Die Zauberflöte (Mozart) 20 OttS: Alexander Kalajdzic / Gregor Rot; R: Andrea Schwalbach(original), Nick Westbrock(revival)
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Diċ-16 FrarS: Alexander Kalajdzic; R: Jan Eßinger
Dead Man Walking (Heggie) 13 Jan-29 MarS: Gregor Rot; R: Wolfgang Nägele
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 2-31 MarS: Alexander Kalajdzic; R: Andrea Schwalbach
Amadis de Gaule (Bach,JC) 27 Apr-20 ĠunS: Merijn van Driesten; R: Maximilian von Mayenburg
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 7 Ġun-6 LulS: Gregor Rot; R: Nadja Loschky
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Penthesilea (Schoeck) 15 Ott-14 DiċS: Dirk Kaftan; R: Peter Konwitschny
Carmen (Bizet) 5 Nov-20 AprS: Jacques Lacombe; R: Carlos Wagner
Geisterritter (Reynolds) 3 Diċ-4 MarS: Daniel Mayr; R: Erik Petersen
Madama Butterfly (Puccini) 8 Diċ-31 MarS: Stephan Zilias; R: Mark Daniel Hirsch
Gianni Schicchi (Puccini) 1 Jan-18 FrarS: Jacques Lacombe; R: Mark Daniel Hirsch
Il tabarro (Puccini) 1 Jan-18 FrarS: Jacques Lacombe; R: Mark Daniel Hirsch
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Jan-30 ĠunS: Dirk Kaftan / Stephan Zilias / Marcus Merkel / Hermes Helfricht; R: Aron Stiehl
Echnaton (Glass) 11 Mar-28 ĠunS: Stephan Zilias; R: Laura Scozzi
La traviata (Verdi) 24 Mar-21 MejS: Dirk Kaftan; R: Andreas Homoki
Evita (Lloyd Webber) 11 Apr-8 LulS: Jürgen Grimm; R: Gil Mehmert(original), Sandra Wissmann(revival)
I due Foscari (Verdi) 6 Mej-12 LulS: Will Humburg; R: Philipp Kochheim
Turandot (Puccini) 27 Mej-22 ĠunS: Stephan Zilias; R: Silviu Purcărete
Oberst Chabert (Waltershausen) 17 Ġun-13 LulS: Jacques Lacombe; R: Roland Schwab
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 7 Set-26 OttS: Hermes Helfricht / Stephan Zilias; R: Seollyeon Konwitschny
Kiss me, Kate (Porter) 15 Set-5 JanS: Daniel Mayr; R: Martin Duncan
Xerxes (Handel) 7 Ott-13 MarS: Rubén Dubrovsky; R: Leonardo Muscato
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Ott-20 DiċS: Hermes Helfricht / Daniel Mayr; R: Jürgen Rose(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Lohengrin (Wagner) 4 Nov-14 AprS: Dirk Kaftan / Hermes Helfricht; R: Marco Arturo Marelli
Requiem (Verdi) 9 NovS: Dirk Kaftan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Nov-25 DiċS: Daniel Mayr / Hermes Helfricht; R: Franziska Severin(original), Mark Daniel Hirsch
Marx in London (Dove) 9 Diċ-14 FrarS: David Parry / Daniel Mayr; R: Jürgen R Weber
La Gioconda (Ponchielli) 1 Jan-8 ĠunS: Hermes Helfricht
Die Schneekönigin (Lange) 27 Jan-18 MejS: Daniel Mayr; R: Johannes Schmid
Jérusalem (Verdi) 10 Frar-3 MejS: Will Humburg; R: Francisco Negrín(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Elektra (Strauss) 10 Mar-13 ĠunS: Dirk Kaftan; R: Enrico Lübbe
Die Sache Makropulos (Janáček) 7 Apr-19 ĠunS: Hermes Helftricht; R: Christopher Alden
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 25 Mej-5 LulS: Will Humburg; R: David Pountney
Don Giovanni (Mozart) 14 Ġun-4 LulS: Dirk Kaftan / Daniel Mayr; R: Jakob Peters-Messer(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
West Side Story (Bernstein) 1+ Set
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 OttR: Josef Ernst Köpplinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 3 Nov
Pagliacci (Leoncavallo) 3 Nov
Iwein (Eggert) 5 Apr
La forza del destino (Verdi) 3 Mej
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 12 OttS: Saessak Shin; R: Winfried Schneider
Ritter Blaubart (Offenbach) 12-14 JanS: Ivo Hentschel; R: Steffen Piontek
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 23-24 MarS: Alexanders Merzyn; R: Klaus Seiffert
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Don Carlo (Verdi) 9 Set-2 FrarS: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Andrea Moses
Werther (Massenet) 22 Set-22 DiċS: Iván López Reynoso / Samuel Emanuel; R: Benjamin Prins
Tosca (Puccini) 1 Ott-7 DiċS: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Roland Schwab
Rivale (Ronchetti) 29 Ott-27 ĠunS: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-26 DiċS: Iván López Reynoso / Christopher Lichtenstein; R: Brigitte Fassbaender
Europeras I and II (Cage) 25 Nov-24 ĠunS: Christopher Lichtenstein; R: Isabel Ostermann
How to Kill Your Mother. Projekt Elektra (Salvatori) 26 Nov-23 JanS: Samuel Emanuel; R: Till Kleine-Möller
Die sieben Todsünden (Weill) 12 Jan-22 ĠunS: Iván López Reynoso; R: Aniara Amos
La porta della legge (Sciarrino) 12 Jan-22 ĠunS: Alexis Agrafiotis / Iván López Reynoso; R: Aniara Amos
La clemenza di Tito (Mozart) 17 Frar-11 MejS: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Jürgen Flimm
Elektra (Strauss) 16 Mar-1 ĠunS: Srboljub Dinić; R: Adriana Altaras
La Voix humaine (Poulenc) 11 Apr-3 ĠunS: Günther Albers; R: Isabel Ostermann
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 11 Apr-3 ĠunS: Günther Albers; R: Isabel Ostermann
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 19-31 MejS: Iván López Reynoso; R: Neco Çelik
Carmen (Bizet) 18 Aww-5 SetS: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; R: Philipp M Krenn
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Set-20 OttS: Iván López Reynoso / Samuel Emanuel; R: Neco Çelik
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 Ott-2 FrarS: Srboljub Dinić; R: Isabel Ostermann
Der Tribun (Kagel) 28 Ott-19 DiċS: Alexis Agrafiotis; R: Christoph Diem
Der Diktator (Krenek) 28 Ott-19 DiċS: Alexis Agrafiotis; R: Christoph Diem
Der Jasager (Weill) 28 Ott-19 DiċS: Alexis Agrafiotis; R: Christoph Diem
La bohème (Puccini) 1 Diċ-24 MarS: Iván López Reynoso; R: Ben Baur
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-25 DiċS: Iván López Reynoso / Christopher Lichtenstein; R: Brigitte Fassbaender
The Turn of the Screw (Britten) 11 Jan-10 MarS: Iván López Reynoso; R: Dagmar Schlingmann
Dichterliebe Recomposed (Jost) 17 Frar-27 MejS: Samuel Emanuel; R: Isabel Ostermann
Die lustige Witwe (Lehár) 22 Frar-9 Ġun
Die lustige Witwe (Lehár) 23 Frar-9 ĠunS: Iván López Reynoso; R: Klaus Christian Schreiber
Die Passagierin (Weinberg) 6 Apr-5 ĠunS: Christopher Lichtenstein; R: Dirk Schmeding
L'Invisible (Reimann) 25 Mej-19 ĠunS: Srboljub Dinić; R: Tatjana Gürbaca
Europeras I and II (Cage) 28-29 MejR: Isabel Ostermann, Tobias Mertke
Bremen, Theater Bremen  / 
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 10 Set-21 AprS: Yoel Gamzou / Valery Kirianov; R: Armin Petras
Candide (Bernstein) 14 Ott-24 MarS: Christopher Ward; R: Marco Štorman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Ott-1 FrarS: Olof Boman / Hartmut Keil; R: Michael Talke
Rusalka (Dvořák,A) 11 Nov-18 MarS: Hartmut Keil / Winston Dan Vogel / Killian Farrell; R: Anna-Sophie Mahler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 DiċS: Israel Gursky; R: Alexander Riemenschneider
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Diċ-1 AprS: Israel Gursky; R: Chris Alexander
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Jan-26 ĠunS: Olof Boman / Israel Gursky; R: Paul-Georg Dittrich
Wahlverwandtschaften (Kürstner) 24 Frar-26 MejS: Clemens Heil; R: Stephan Kimmig
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Mar-24 ĠunS: Yoel Gamzou; R: Felix Rothenhäusler
Carmen (Bizet) 13 Apr-17 MejS: Yoel Gamzou; R: Anna-Sophie Mahler
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 28 Apr-13 ĠunS: Clemens Heil; R: Tatjana Gürbaca
The Rake's Progress (Stravinsky) 27 Mej-28 ĠunS: Hartmut Keil; R: Michael Talke
Fidelio (Beethoven) 16 Set-16 DiċS: Yoel Gamzou; R: Paul-Georg Dittrich
Un ballo in maschera (Verdi) 21 Ott-19 JanS: Marco Comin; R: Michael Talke
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 Diċ-21 MarS: Hartmut Keil; R: Alexander Riemenschneider
Lulu (Berg) 27 Jan-24 MarS: Hartmut Keil; R: Marco Štorman
L'étoile (Chabrier) 30 Mar-30 ĠunS: Yoel Gamzou; R: Tom Ryser
Die tote Stadt (Korngold) 12 Mej-13 ĠunS: Yoel Gamzou; R: Armin Petras
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-9 DiċS: Marc Niemann / Ektoras Tartanis; R: Andrzej Woron
Fidelio (Beethoven) 25 Diċ-10 MarS: Marc Niemann; R: Robert Lehmeier
Frau Luna (Lincke) 30 Jan-10 ĠunS: Hartmut Brüsch / Tonio Shiga; R: Holger Seitz
Frau Luna (Lincke) 3+ FrarS: Hartmut Brüsch; R: Holger Seitz
Der Konsul (Menotti) 17 Mar-27 MejS: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Der Liebestrank (Donizetti) 28 Apr-20 ĠunS: Ektoras Tartanis / Tonio Shiga; R: Ansgar Weigner
Der Untermieter (Tate) 2-21 ĠunS: Ektoras Tartanis; R: Sam Brown
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 22 Set-7 OttS: Ektoras Tartanis; R: Ansgar Weigner
Die Zauberflöte (Mozart) 3 NovS: Marc Niemann; R: Roland Hüve
Madama Butterfly (Puccini) 25 DiċS: Marc Niemann; R: Béatrice Lachaussée
Die Herzogin von Chicago (Kálmán,E) 9 FrarS: Hartmut Brüsch; R: Felix Seiler
McTeague (Bolcom) 23 MarS: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
María de Buenos Aires (Piazzolla) 27 AprS: Ektoras Tartanis; R: Ulrich Mokrusch, Sergei Vanaev
Mariechen von Nimwegen (Martinu) 8 ĠunS: Ektoras Tartanis; R: Ulrich Mokrusch
Chemnitz, Theater Chemnitz  / 
Hochzeit mit Hindernissen (Morrison,G) 16 Set-19 MejS: Jakob Brenner; R: Stefan Huber
Chess (Andersson,BT) 29 Set-20 MejS: Jakob Brenner; R: Thomas Winter
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 Set-19 JanS: Felix Bender; R: Paul Esterházy
9. Sinfonie (concert) (Beethoven) 3 OttS: Clemens Schuldt
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 6 Ott-1 MarS: Felix Bender; R: Helen Malkowsky
Emil und die Detektive (Schubring) 14 Ott-18 MejS: Jakob Brenner; R: Michael Schilhan
Turandot (Puccini) 22 Ott-28 DiċS: Felix Bender; R: Hinrich Horstkotte
Non(n)sens (Goggin) 28 Ott-21 MejS: Jakob Brenner; R: Matthias Winter
Ein Maskenball (Verdi) 2 Diċ-10 MejS: Guillermo García Calvo / Stefan Politzka / Attilio Tomasello; R: Arila Siegert
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-25 DiċS: Guillermo García Calvo / Felix Bender / Stefan Politzka; R: Steffen Piontek
9. Sinfonie (Beethoven) 31 DiċS: Felix Bender
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 13 Jan-10 MarS: Felix Bender; R: Helen Malkowsky
Rinaldo (Handel) 20 Jan-9 MejS: Felix Bender; R: Kobie van Rensburg
Das Rheingold (Wagner) 3 Frar-28 AprS: Guillermo García Calvo / Felix Bender; R: Verena Stoiber
Tannhäuser (Wagner) 4 Mar-1 AprS: Gerrit Prießnitz; R: Michael Heinicke
Der Sängerkrieg der Heidehasen (Wilhelm) 23 Mar-26 MejS: Jakob Brenner; R: Jasna Žarić
Die Walküre (Wagner) 24 Mar-27 MejS: Felix Bender / Guillermo García Calvo; R: Monique Wagemakers
Parsifal (Wagner) 30 Mar-29 AprS: Guillermo García Calvo; R: John Dew
Don Pasquale (Donizetti) 12 Mej-15 ĠunS: Stefan Politzka; R: Nils Braun
Die Fledermaus (Strauss,J) 2-16 ĠunS: Guillermo García Calvo; R: Johannes Pölzgutter
My Fair Lady (Loewe) 21 Ġun-1 LulS: Jakob Brenner / Jeffrey Goldberg; R: Erik Petersen
My Fair Lady (Loewe) 14 Set-23 NovS: Jakob Brenner; R: Erik Petersen
Die Fledermaus (Strauss,J) 15 Set-22 MarS: Jakob Brenner; R: Johannes Pölzgutter
Don Pasquale (Donizetti) 23 Set-29 DiċS: Attilio Tomasello / Dan Ratiu; R: Nils Braun
Siegfried (Wagner) 29 Set-8 ĠunS: Felix Bender / Guillermo García Calvo; R: Sabine Hartmannshenn
Emil und die Detektive (Schubring) 14 Ott-30 DiċS: Jakob Brenner; R: Michael Schilhan
Amleto (Faccio) 3 Nov-5 MejS: Gerrit Prießnitz; R: Olivier Tambosi
Götterdämmerung (Wagner) 1 Diċ-10 ĠunS: Guillermo García Calvo; R: Elisabeth Stöppler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 DiċS: Jakob Brenner; R: Steffen Piontek
9. Sinfonie (Beethoven) 31 DiċS: Christoph König
Das Rheingold (Wagner) 5 Jan-30 MejS: Guillermo García Calvo; R: Verena Stoiber
Die Walküre (Wagner) 12 Jan-1 ĠunS: Felix Bender / Guillermo García Calvo; R: Monique Wagemakers
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Frar-28 MejS: Jakob Brenner; R: Michael Schilhan
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Frar-31 MarS: Guillermo García Calvo; R: Paul Esterházy
Drachenherz (Bohmer) 2 Mar-26 AprS: NN / Jakob Brenner; R: Peter Lund, Neva Howard
Turandot (Puccini) 9 Mar-10 MejS: Attilio Tomasello; R: Hinrich Horstkotte
Ein Maskenball (Verdi) 5 Apr-18 MejS: Attilio Tomasello; R: Arila Siegert
Der Teufel auf Erden (von Suppé) 27 Apr-2 ĠunS: Jakob Brenner; R: Hinrich Horstkotte
Fidelio (Beethoven) 25 Mej-23 ĠunS: Guillermo García Calvo / Jakob Brenner; R: Robert Lehmeier
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 17 Set-18 JanS: Johannes Braun; R: Susanne Lietzow
Tosca (Puccini) 30 Set-28 JanS: Roland Kluttig; R: Hans Walter Richter
Das Land des Lächelns (Lehár) 2 Diċ-1 AprS: Johannes Braun; R: Magdalena Fuchsberger
La Cenerentola (Rossini) 3 Frar-29 MarS: Johannes Braun; R: Tibor Torell
High Society (Porter) 24 Frar-8 LulS: Roland Fister; R: Matthias Straub
Pinocchio (Valtinoni) 10 Mar-6 MejS: Paul Willot-Förster; R: Erik Petersen
Rusalka (Dvořák,A) 22 Apr-27 ĠunS: Roland Kluttig; R: Tobias Heyder
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22 Ġun-11 LulS: Roland Kluttig; R: Konstanze Lauterbach
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Set-11 LulS: Johannes Braun; R: Philipp Westerbarkei
Into the Woods (Sondheim) 8+ DiċS: Roland Fister; R: Joan Anton Rechi
Peter Grimes (Britten) 26 Jan-9 AprS: Roland Kluttig; R: Alexander Charim
Wunderland (Schreier) 1-17 MarS: Paul Willot-Förster; R: Ilaria Lanzino
Neues vom Tage (Hindemith) 30 Mar-23 MejS: Roland Fister; R: Tibor Torell
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 5 Mej-23 ĠunS: Roland Fister; R: Jörg Behr
Carmen (Bizet) 2 Ġun-10 LulS: Roland Kluttig; R: Alexander Müller-Elmau
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Sugar (Styne) 1 Set-1 JanS: Ivo Hentschel; R: Klaus Seiffert
Turandot (Puccini) 23 Set-10 ĠunS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Wozzeck (Berg) 1 Ott-5 NovS: Evan Christ; R: Christiane Lutz
Ritter Blaubart (Offenbach) 16 Nov-13 MejS: Ivo Hentschel; R: Steffen Piontek
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25-29 DiċS: Ivo Hentschel; R: Martin Schüler
Sekretärinnen (Wittenbrink) 26 Jan-2 ĠunS: Frank Bernard; R: Thomas Weber-Schallauer
Don Carlo (Verdi) 4 Frar-14 AprS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Don Giovanni (Mozart) 24 Frar-7 ĠunS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Mar-16 ĠunS: Evan Christ; R: Matthias Oldag
Macbeth (Verdi) 21 Apr-26 ĠunS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 23 Ġun-7 LulS: Alexander Merzyn; R: Thomas Weber-Schallauer
Sekretärinnen (Wittenbrink) 13-22 SetS: Frank Bernard; R: Thomas Weber-Schallauer
Macbeth (Verdi) 23 Set-25 NovS: Alexander Merzyn; R: Martin Schüler
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 28 Set-11 NovS: Christian Möbius; R: Klaus Seiffert
Don Giovanni (Mozart) 6 Ott-4 DiċS: Alexander Merzyn; R: Martin Schüler
My Fair Lady (Loewe) 20 Ott-9 NovS: Alexander Merzyn; R: Michael Wallner
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Nov-28 DiċS: Alexander Merzyn; R: Thomas Weber-Schallauer
Das Traumfresserchen (Hiller,W) 30 Nov-5 DiċS: Christian Möbius; R: Martin Schüler
Papagenos Zauberflöte (Mozart) 15-21 JanS: Bo-Kyoung Kim; R: Hauke Tesch
Frau Luna (Lincke) 23-26 FrarS: Christian Möbius; R: Steffen Piontek
Der fliegende Holländer (Wagner) 4 Mej-15 ĠunS: Alexander Merzyn; R: Christiane Lutz
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 Set-10 FrarS: Will Humburg / Michael Nündel; R: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 17 Set-27 DiċS: Will Humburg; R: Eva-Maria Höckmayr
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 29 Ott-8 AprS: Rubén Dubrovsky / Michael Nündel / Karsten Januschke; R: Emmanuelle Bastet
Schubert's Winterreise (Zender) 11 Nov-13 JanS: Michael Nündel
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Diċ-8 ĠunS: Michael Nündel; R: Nicole Claudia Weber
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Jan-20 MejS: Will Humburg; R: Dirk Schmeding
Die Sache Makropulos (Janáček) 10 Mar-10 MejS: Will Humburg; R: Eva-Maria Höckmayr
Orango (Shostakovich) 13-14 MejS: Will Humburg; R: Ines Krome
Così fan tutte (Mozart) 19 Mej-16 ĠunS: Michael Nündel; R: Dietrich Hilsdorf
Die Dreigroschenoper (Weill) 31 Mej-20 ĠunS: Michael Nündel; R: Philip Tiedemann
L'orfeo (Monteverdi) 8 Set-27 DiċS: Joachim Enders; R: Andreas Bode
Saint François d'Assise (Messiaen) 9 Set-11 NovS: Johannes Harneit; R: Karsten Wiegand
Die Dreigroschenoper (Weill) 28 Set-2 MarS: Michael Nündel; R: Philip Tiedemann
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Ott-20 ĠunS: Rubén Dubrovsky / Michael Nündel; R: Karsten Wiegand
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Nov-31 DiċS: Michael Nündel; R: Nicole Claudia Weber
Ein Maskenball (Verdi) 8 Diċ-13 AprS: Daniel Cohen; R: Valentin Schwarz
Kiss me, Kate (Porter) 2 Frar-28 ĠunS: Michael Nündel; R: Erik Petersen
Rusalka (Dvořák,A) 23 Mar-16 ĠunS: Daniel Cohen; R: Luise Kautz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 26 Apr-21 ĠunS: Johannes Harneit; R: Christian Weise
Orlando (Handel) 18 Mej-26 ĠunS: Michael Nündel
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Otello (Verdi) 16 Set-24 MarS: Markus L Frank; R: Roman Hovenbitzer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Set-22 DiċS: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; R: Holger Potocki
A Santa Lucia (Tasca) 29 Set-22 DiċS: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; R: Holger Potocki
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 Ott-14 AprS: Elisa Gogou; R: Benjamin Prins
Lady Hamilton (Künneke) 26 Nov-31 Diċ
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Diċ-6 JanS: Wolfgang Kluge; R: Johannes Weigand
Kiss me, Kate (Porter) 19 Jan-10 ĠunS: Wolfgang Kluge; R: Johannes Weigand
Die Dreigroschenoper (Weill) 2 Mar-1 ĠunS: Markus L Frank; R: Ezio Toffolutti
Manon Lescaut (Puccini) 5 Apr-8 ĠunS: Markus L Frank; R: Katharina Thoma
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 27 Apr-16 ĠunS: Markus L Frank; R: Hinrich Horstkotte
Fürst Igor (concert) (Borodin) 25 Mej-2 ĠunS: Elisa Gogou
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 8-23 ĠunS: Markus L Frank; R: Matthias Oldag
King Arthur (Purcell) 21 Set-12 MejS: Elisa Gogou; R: Mario Holetzeck
Der Freischütz (Weber) 26 Ott-22 ĠunS: Markus L Frank; R: Saskia Kuhlmann
Im weißen Rößl (Benatzky) 22 Frar-4 MejS: Wolfgang Kluge; R: Johannes Weigand
Katja und der Teufel (Dvořák,A) 25 Mej-16 ĠunS: Elisa Gogou; R: Jakob Peters-Messer
Nabucco (concert) (Verdi) 27-30 ĠunS: Elisa Gogou
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Set-3 MarS: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Elegie für junge Liebende (Henze) 4 Ott-25 NovS: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 7 Ott-23 FrarS: György Mészáros; R: Wolf Widder
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Ott-4 FrarS: György Mészáros; R: Guta G N Rau
Dracula (Wildhorn) 1 Diċ-14 ĠunS: Mathias Mönius; R: Lars Helmer
Powder Her Face (Adès) 9 Frar-7 AprS: Lutz Rademacher; R: Christian Poewe
Tosca (Puccini) 13 Apr-22 ĠunS: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Così fan tutte (Mozart) 1-8 ĠunS: György Mészáros; R: Holger Potocki
Così fan tutte (Mozart) 29 Aww-26 MejS: György Mészáros; R: Holger Potocki
Faust (Gounod) 7 Set-29 MejS: Lutz Rademacher; R: Jan Eßinger
Così fan tutte (Mozart) 9+ Set
Tosca (Puccini) 15 Set-28 AprS: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 26 Ott-14 ĠunS: György Mészáros; R: Guta G N Rau
Martha (Flotow) 7 Diċ-16 MejS: György Mészáros; R: Kay Link
The Addams Family (Lippa) 15+ Frar
Luisa Miller (Verdi) 5+ Apr
Dortmund, Theater Dortmund  / 
Arabella (Strauss) 24 Set-26 NovS: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; R: Jens Daniel Herzog
La traviata (Verdi) 6 Ott-28 DiċS: Motonori Kobayashi / Ingo Martin Stadtmüller; R: Tina Lanik
Wunderland (Schreier) 22 Ott-6 MarS: Ingo Martin Stadtmüller; R: Ilaria Lanzino
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Diċ-28 JanS: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; R: Tina Lanik
Frau Luna (Lincke) 13 Jan-30 MejS: Philipp Armbruster / Ingo Martin Stadtmüller; R: Erik Petersen
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Jan-8 ĠunS: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; R: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 Mar-10 ĠunS: Motonori Kobayashi; R: Jens Daniel Herzog
Die Schneekönigin (Lange) 8 Apr-3 ĠunS: Ingo Martin Stadtmüller; R: Johannes Schmid
Aida (Verdi) 5 Ott-13 JanS: Gabriel Feltz; R: Jacopo Spirei
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Ott-2 MarS: Motonori Kobayashi; R: Martin G Berger
Romeo und Zeliha (Merkies) 10 Nov-4 DiċS: Ingo Martin Stadtmüller; R: Justo Moret
West Side Story (Bernstein) 24 Nov-22 AprS: Philipp Armbruster; R: Gil Mehmert
Das Land des Lächelns (Lehár) 12 Jan-2 ĠunS: Gabriel Feltz; R: Thomas Enzinger
Turandot (Puccini) 9 Frar-3 MejS: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; R: Tomo Sugao
Fin de partie (Kurtag) 18 Apr-17 MejS: Johannes Kalitzke / Arnaud Arbet; R: Ingo Kerkhof
Echnaton (Glass) 24 Mej-29 ĠunS: Motonori Kobayashi; R: Demis Volpi
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 Set-28 DiċS: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Wonderful Town (Bernstein) 13 Set-15 AprS: Peter Christian Feigel; R: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 Set-16 MejS: Andreas Schüller / Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Die lustige Witwe (Lehár) 30 Set-31 DiċS: Andreas Schüller; R: Sebastian Ritschel
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 Nov-14 JanS: Christian Garbosnik; R: Winfried Schneider
Das Märchen vom Zaren Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 Nov-9 FrarS: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-23 DiċS: Andreas Schüller; R: Jasmin Solfaghari
Frau Luna (Lincke) 27 Jan-6 LulS: Andreas Schüller / Yura Yang; R: Andy Hallwaxx
Candide (Bernstein) 3 Mar-8 LulS: Andreas Schüller; R: Winfried Schneider
María de Buenos Aires (Piazzolla) 21 Mar-27 Mej
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28 Mar-19 MejS: Peter Christian Feigel; R: Radek Stopka
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Apr-17 ĠunS: Andreas Schüller; R: Peter Kube
Die Dreigroschenoper (Weill) 27 Apr-13 LulS: Christian Garbosnik; R: Sebastian Ritschel
Ein Käfig voller Narren (Herman) 9 Mej-10 ĠunS: Christian Garbosnik; R: Andreas Gergen
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 Ġun-15 LulS: Peter Christian Feigel; R: Axel Köhler
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 Set-30 NovS: Christian Garbosnik; R: Winfried Schneider
Die Dreigroschenoper (Weill) 15 Set-5 FrarS: Christian Garbosnik; R: Sebastian Ritschel
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Set-7 AprS: Peter Christian Feigel; R: Axel Köhler
Candide (Bernstein) 5 Ott-15 JanS: Andreas Schüller; R: Winfried Schneider
Die schöne Galathée (von Suppé) 27 Ott-30 ĠunS: Andreas Schüller; R: Axel Köhler
Gianni Schicchi (Puccini) 27 Ott-30 ĠunS: Andreas Schüller; R: Axel Köhler
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-27 Mar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-23 DiċS: Andreas Schüller; R: Jasmin Solfaghari
My Fair Lady (Loewe) 26 Jan-10 LulS: Christian Garbosnik; R: Sebastian Ritschel
Frau Luna (Lincke) 9 Frar-3 LulS: Andreas Schüller; R: Andy Hallwaxx
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 9 Mar-22 MejS: Andreas Schüller; R: Axel Köhler
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28 Mar-19 MejS: Peter Christian Feigel; R: Radek Stopka
Der Mann mit dem Lachen (Nimsgern) 27 Apr-11 ĠunS: Peter Christian Feigel; R: Andreas Gergen
Die lustige Witwe (Lehár) 18 Mej-6 LulS: Christian Garbosnik; R: Sebastian Ritschel
Ein Hauch von Venus (Weill) 22 Ġun-14 LulS: Peter Christian Feigel; R: Matthias Davids
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 8 AwwS: Moritz Gnann / Stefan Klingele / Jonathan Darlington / Ivan Repušić; R: Achim Freyer
La traviata (Verdi) 26 Aww-12 OttS: Ivan Repušić / Domingo Hindoyan; R: Andreas Homoki
La bohème (Puccini) 27 Aww-16 ĠunS: John Fiore / Giampaolo Bisanti / Pietro Rizzo; R: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Aww-27 MejS: Moritz Gnann / Stefan Klingele / Christoph Gedschold; R: Achim Freyer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6-23 SetS: Frédéric Chaslin; R: Johannes Erath
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 Set-2 AprS: Alessandro De Marchi / Jonathan Darlington; R: Grischa Asagaroff
Trouble in Tahiti (Bernstein) 30 Set-14 OttS: Franz Brochhagen; R: Manfred Weiss
Carmen (Bizet) 2 Ott-7 LulS: Antonino Fogliani / Alejo Pérez / Daniele Callegari; R: Axel Köhler
Les Troyens (Berlioz) 3 Ott-3 NovS: John Fiore; R: Lydia Steier
Salome (Strauss) 4-17 OttS: Omer Meir Wellber; R: Michael Schulz
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20 Ott-13 NovS: Christopher Moulds; R: Michiel Dijkema
Schneewitte (Joneleit) 25 Ott-19 NovS: Clemens Jüngling; R: Andrea Kramer
Götterdämmerung (Wagner) 29 Ott-4 FrarS: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Rigoletto (Verdi) 12 Nov-8 ĠunS: Lorenzo Viotti / Eun Sun Kim / Francesco Lanzillotta; R: Nikolaus Lehnhoff
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Nov-6 AprS: Giampaolo Bisanti / Pietro Rizzo; R: Dietrich Hilsdorf
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 2-13 DiċS: Johannes Wulff-Woesten; R: Christiane Lutz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 DiċS: Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
Die tote Stadt (Korngold) 16 Diċ-2 FrarS: Jeffrey Tate; R: David Bösch
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 19-27 DiċS: Omer Meir Wellber; R: Markus Bothe
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-12 JanS: Marius Stieghorst; R: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 13-29 JanS: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Die Walküre (Wagner) 14-30 JanS: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Siegfried (Wagner) 18 Jan-1 FrarS: Christian Thielemann; R: Willy Decker
Der Freischütz (Weber) 10 Frar-5 MarS: Alexander Soddy / Christoph Gedschold; R: Axel Köhler
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 Frar-2 LulS: Asher Fisch; R: Florentine Klepper
Otello (Verdi) 3 Mar-30 AprS: Daniele Callegari / John Fiore / Pietro Rizzo; R: Vincent Boussard
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Mar-1 AprS: Antonello Allemandi; R: Michael Schulz
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Mar-19 ĠunS: Ido Arad; R: Johannes Erath
Tosca (Puccini) 22 Apr-3 MejS: Christian Thielemann; R: Johannes Schaaf
La forza del destino (Verdi) 28 Apr-19 MejS: Mark Wigglesworth; R: Keith Warner
Fidelio (Beethoven) 4-17 MejS: Adam Fischer; R: Christine Mielitz
Das Rätsel der gestohlenen Stimmen (Wulff-Woesten) 13-23 MejS: Johannes Wulff-Woesten; R: Tom Quaas
Alles Schwindel (Spoliansky) 9-20 ĠunS: Max Renne; R: Malte C Lachmann
Don Giovanni (Mozart) 17-23 ĠunS: Jonathan Darlington; R: Andreas Kriegenburg
Il prigioniero (Dallapiccola) 30 Ġun-11 LulS: NN; R: Elisabeth Stöppler
Oedipus rex (Stravinsky) 30 Ġun-11 LulS: Erik Nielsen; R: Elisabeth Stöppler
La forza del destino (Verdi) 31 Aww-14 SetS: Mark Wigglesworth; R: Keith Warner
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Set-4 MarS: Kristiina Poska; R: Johannes Erath
Rigoletto (Verdi) 2-7 SetS: Stefano Ranzani; R: Nikolaus Lehnhoff
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4 Set-17 NovS: Christopher Moulds; R: Michiel Dijkema
Fidelio (Beethoven) 15 Set-12 OttS: Jonathan Darlington; R: Christine Mielitz
Moses und Aron (Schoenberg,A) 29 Set-15 OttS: Alan Gilbert; R: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 1 Ott-8 ĠunS: Antonino Fogliani; R: Axel Köhler
Satyricon (Maderna) 13-20 OttS: Pietro Borgonovo; R: Georg Schmiedleitner
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Ott-6 ĠunS: Nikolaj Znaider / Felix Krieger / Christoph Gedschold / Moritz Gnann; R: Achim Freyer
Das Rätsel der gestohlenen Stimmen (Wulff-Woesten) 27 Ott-7 NovS: Johannes Wulff-Woesten; R: Tom Quaas
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 27 Ott-7 NovS: Stefano Ranzani; R: Dietrich Hilsdorf
Pelléas et Mélisande (Debussy) 9 Nov-1 DiċS: Mikko Franck; R: Alex Ollé
La traviata (Verdi) 23 Nov-19 JanS: Giampaolo Bisanti / Stefano Ranzani; R: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-14 DiċS: Christian Thielemann; R: David Hermann
Arabella (Strauss) 7-13 DiċS: Asher Fisch; R: Florentine Klepper
Häuptling Abendwind (Offenbach) 14 Diċ-26 JanS: Thomas Leo Cadenbach; R: Manfred Weiss
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-26 DiċS: Asher Fisch; R: Katharina Thalbach
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 20 Diċ-20 JanS: Ekkehard Klemm; R: Manfred Weiss
Cabaret (Kander) 21 Diċ-8 JanS: Max Renne; R: Manfred Weiss
La bohème (Puccini) 27 Diċ-12 LulS: Daniele Callegari / Speranza Scappucci; R: Christine Mielitz
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 Jan-1 MarS: Christian Thielemann / John Fiore; R: Florentine Klepper
Die lustige Witwe (Lehár) 18 Jan-8 FrarS: Stefan Soltesz; R: Jérôme Savary
Tannhäuser (Wagner) 17 Frar-10 MarS: Omer Meir Wellber; R: Peter Konwitschny
Die verkaufte Braut (Smetana) 8 Mar-2 MejS: Tomáš Netopil; R: Mariame Clément
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Mar-20 AprS: Alessandro De Marchi; R: Grischa Asagaroff
Tosca (Puccini) 14 Mar-7 ĠunS: Ivan Repušić; R: Johannes Schaaf
Trouble in Tahiti (Bernstein) 15-24 MarS: Franz Brochhagen; R: Manfred Weiss
Platée (Rameau) 6-29 AprS: Paul Agnew; R: Rolando Villazón
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 13-21 AprS: Alessandro De Marchi; R: Jens Daniel Herzog
4.48 Psychosis (Venables) 26 Apr-10 MejS: Max Renne; R: Isabel Ostermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 27 Apr-5 MejS: Omer Meir Wellber; R: Uwe Eric Laufenberg
Don Giovanni (Mozart) 22 Mej-20 ĠunS: Omer Meir Wellber; R: Andreas Kriegenburg
Nabucco (Verdi) 25 Mej-21 ĠunS: Omer Meir Wellber; R: David Bösch
Die tote Stadt (Korngold) 31 Mej-4 ĠunS: Dmitri Jurowski; R: David Bösch
Les Huguenots (Meyerbeer) 29 Ġun-13 LulS: Alexander Vedernikov; R: Peter Konwitschny
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
La Cenerentola (Rossini) 17 Set-15 AprS: Antonino Fogliani; R: Jean-Pierre Ponnelle
Turandot (Puccini) 23 Set-1 OttS: Aziz Shokhakimov; R: Huan-Hsiung Li
Gullivers Reise (Resch) 3 Ott-11 LulS: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; R: Marcelo Diaz
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Ott-17 ĠunS: Axel Kober / Christoph Stöcker; R: Suzanne Andrade / Barrie Kosky
Suor Angelica (Puccini) 5 Ott-8 NovS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Il tabarro (Puccini) 5 Ott-8 NovS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Gianni Schicchi (Puccini) 5 Ott-8 NovS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Ott-12 ĠunS: Johannes Wildner / Antonino Fogliani; R: András Fricsay
Wozzeck (Berg) 20 Ott-26 NovS: Axel Kober; R: Stefan Herheim
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 28 Ott-10 DiċS: Antonino Fogliani / Wen-Pin Chien; R: Christof Loy
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Ott-19 ĠunS: David Crescenzi / Stefan Klingele; R: Michael Hampe
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Ott-18 JanS: David Crescenzi / Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Das Rheingold (Wagner) 4 Nov-21 DiċS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Madama Butterfly (Puccini) 18 Nov-13 LulS: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; R: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-14 JanS: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut / Wen-Pin Chien / Axel Kober; R: Esther Mertel, Andreas Meyer-Hanno
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Diċ-16 ĠunS: Lukas Beikircher; R: Guy Joosten
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 19 Diċ-11 FrarS: Patrick Francis Chestnut / Lukas Beikircher; R: Jens Daniel Herzog
Tosca (Puccini) 30 Diċ-9 JanS: Wen-Pin Chien / Aziz Shokhakimov; R: Dietrich Hilsdorf
Don Pasquale (Donizetti) 3 Jan-1 LulS: Wen-Pin Chien / Jesse Wong / Jonathan Brandani; R: Rolando Villazón
Un ballo in maschera (Verdi) 7-21 JanS: Lukas Beikircher / Aziz Shokhakimov; R: Stein Winge
Madama Butterfly (Puccini) 20-30 JanS: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; R: Joan Anton Rechi
Die Walküre (Wagner) 28 Jan-31 MarS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 4 Frar-3 LulS: Jesse Wong; R: Philipp Westerbarkei
Aida (Verdi) 17 Frar-22 ĠunS: Wen-Pin Chien; R: Philipp Himmelmann
Don Pasquale (Donizetti) 22 Frar-2 ĠunS: Jonathan Brandani / David Crescenzi / Jesse Wong; R: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 23 Frar-31 MejS: Lukas Beikircher; R: David Hermann
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 9 Mar-21 MejS: Marc Piollet; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 Mar-9 MejS: Lukas Beikircher / Stefan Klingele; R: Dietrich Hilsdorf
Gold! (Evers) 1-25 Apr
Siegfried (Wagner) 7 Apr-10 MejS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Pagliacci (Leoncavallo) 7-29 AprS: Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-29 AprS: Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Pygmalion (Donizetti) 22 Apr-20 MejS: Ville Enckelmann; R: Volker Böhm
Ariadne (Martinů) 22 Apr-20 MejS: Jesse Wong; R: Kinga Szilágyi
Peter Grimes (Britten) 6-8 MejS: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Mej-23 ĠunS: Axel Kober; R: Otto Schenk
Die Walküre (Wagner) 31 Mej-24 ĠunS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 14 Ġun-4 LulS: Aziz Shokhakimov; R: Adolf Dresen
La traviata (Verdi) 14 Set-6 OttS: Antonino Fogliani; R: Andreas Homoki
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Set-23 MejS: Axel Kober; R: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Arabella (Strauss) 21 Set-3 OttS: Axel Kober; R: Tatjana Gürbaca
Die Schneekönigin (Lange) 21 Set-29 NovS: Ville Enckelmann; R: Johannes Schmid
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 Set-18 DiċS: Axel Kober / David Crescenzi; R: Michael Hampe
Tosca (Puccini) 29 Set-5 AprS: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; R: Dietrich Hilsdorf
Rigoletto (Verdi) 30 Set-21 OttS: Lukas Beikircher; R: David Hermann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13 Ott-14 NovS: Stefan Klingele; R: András Fricsay
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 13 Ott-14 NovS: Lukas Beikircher / Marc Piollet; R: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 27 Ott-13 NovS: Ville Enckelmann
Götterdämmerung (Wagner) 27 Ott-23 ĠunS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 Ott-17 FrarS: David Crescenzi; R: Christof Loy
Pagliacci (Leoncavallo) 31 Ott-17 DiċS: David Crescenzi; R: Christof Loy
La Cenerentola (Rossini) 3 Nov-7 MarS: Antonino Fogliani; R: Jean-Pierre Ponnelle
Otello (Verdi) 15 Nov-12 DiċS: Antonino Fogliani; R: Michael Thalheimer
Don Giovanni (Mozart) 17 Nov-21 DiċS: Antonino Fogliani; R: Karoline Gruber
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-29 DiċS: Lukas Beikircher; R: Andreas Meyer-Hanno(original), Esther Mertel(revival)
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Diċ-20 ĠunS: Benjamin Reiners; R: Axel Köhler
Maria Stuarda (Donizetti) 9 Diċ-9 FrarS: Antonino Fogliani; R: Guy Joosten
Xerxes (Handel) 17-31 JanS: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Don Pasquale (Donizetti) 18 Jan-3 FrarS: Antonino Fogliani; R: Rolando Villazón
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 24 Jan-7 AprS: Jesse Wong; R: Philipp Westerbarkei
Siegfried (Wagner) 26 Jan-30 MejS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 Frar-2 ĠunS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Schade, dass sie eine Hure war (Schreier) 16 Frar-17 MarS: Lukas Beikircher; R: David Hermann
Falstaff (Verdi) 24 Frar-3 AprS: David Crescenzi; R: Michael Hampe
Der feurige Engel (Prokofiev,S) 9-31 MarS: Kimbo Ishii; R: Immo Karaman
Roméo et Juliette (Gounod) 30 Mar-26 MejS: David Crescenzi; R: Philipp Westerbarkei
Gold! (Evers) 1-25 AprR: Ilaria Lanzino
Madama Butterfly (Puccini) 21 Apr-8 LulS: Wen-Pin Chien; R: Joan Anton Rechi
Don Carlo (Verdi) 10 Mej-5 LulS: Nicholas Carter; R: Guy Joosten
Das Rheingold (Wagner) 23 MejS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 25 Mej-14 LulS: Aziz Shokhakimov; R: Lydia Steier
Geisterritter (Reynolds) 19 Ġun-10 LulS: Patrick Francis Chestnut; R: Eric Petersen
Die Walküre (Wagner) 26 ĠunS: Axel Kober; R: Dietrich Hilsdorf
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 30 Nov-11 FrarS: Mario Hartmuth; R: Lars Wernecke
Così fan tutte (Mozart) 5 Mej-8 ĠunS: Mario Hartmuth; R: Anthony Pilavachi
Carmen (Bizet) 5 Frar-12 AprS: Philippe Bach; R: Jasmina Hadziahmetovic
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Der Troubadour (Verdi) 10-27 AwwS: Samuel Bächli; R: Jürgen R Weber
Pariser Leben (Offenbach) 2-14 SetS: Peter Leipold; R: Samuel Bächli
Roméo et Juliette (Gounod) 17 Set-18 OttS: Samuel Bächli; R: Federico Grazzini
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Set-31 MarS: Joana Mallwitz / Samuel Bächli; R: Sandra Leupold
Orpheus und Eurydike (Gluck) 6 Ott-27 DiċS: Zoi Tsokanou; R: Ester Ambrosino
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Ott-19 DiċS: Peter Leipold; R: Lutz Schwarz
Medea (Cherubini) 11 Nov-21 DiċS: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Die lustige Witwe (Lehár) 16 Diċ-23 MarS: Joana Mallwitz / Chanmin Chung; R: Axel Köhler
West Side Story (Bernstein) 5 Jan-21 FrarS: Chanmin Chung; R: Pascale-Sabine Chevroton
La Calisto (Cavalli) 1 Mar-12 MejS: Chanmin Chung; R: Samuel Bächli
Der fliegende Holländer (Wagner) 17 Mar-20 MejS: Xu Zhong / Chanmin Chung / Andrea Sanguineti; R: Guy Montavon
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 18 Apr-17 MejS: Ralph Neubert; R: Fernando Blumenthal
Agnes von Hohenstaufen (Spontini) 1-10 ĠunS: Zoi Tsokanou; R: Marc Adam
Carmen (Bizet) 3-26 AwwS: Samuel Bächli / Chanmin Chung / Myron Michailidis; R: Guy Montavon
Fra Diavolo (Auber) 6 Ott-26 DiċS: Chanmin Chung; R: Hendrik Müller
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Ott-4 JanS: Samuel Bächli; R: Sandra Leupold
Im weißen Rößl (Benatzky) 15 Diċ-22 AprS: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Die lustige Witwe (Lehár) 6 Jan-16 MarS: Myron Michailidis; R: Axel Köhler
Dead Man Walking (Heggie) 23 Mar-14 Apr
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 5 Apr-24 MejS: Ralph Neubert; R: Fernando Blumenthal
Aida (Verdi) 27 Apr-15 WildMsgNo!
Essen, Aalto-Musiktheater Essen  / 
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 Ott-18 JanS: Tomáš Netopil / Johannes Witt / Golo Berg; R: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Rigoletto (Verdi) 21 Ott-19 NovS: Matteo Beltrami; R: Frank Hilbrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 Nov-7 JanS: Friedrich Haider / Johannes Witt; R: Marie-Helen Joël
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Nov-9 DiċS: Friedrich Haider; R: Ezio Toffolutti
Il trovatore (Verdi) 2 Diċ-9 ĠunS: Giacomo Sagripanti / Friedrich Haider / Matteo Beltrami; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La bohème (Puccini) 8 Diċ-5 JanS: Friedrich Haider; R: Silviu Purcărete
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-11 FrarS: Johannes Witt / Volker Perplies; R: Gil Mehmert
Norma (Bellini) 19 Jan-2 MarS: Friedrich Haider; R: Tobias Hoheisel, Imogen Kogge
Turandot (Puccini) 2 Frar-1 AprS: Ed Spanjaard; R: Tilman Knabe
Hans Heiling (Marschner) 24 Frar-22 ĠunS: Frank Beermann; R: Andreas Baesler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4 Mar-6 AprS: Tomáš Netopil; R: Jetske Mijnssen
Salome (Strauss) 31 Mar-1 LulS: Tomáš Netopil / Georg Fritzsch; R: Mariame Clément
Lohengrin (Wagner) 8 Apr-6 MejS: Tomáš Netopil; R: Tatjana Gürbaca
La traviata (Verdi) 21 Apr-26 MejS: Friedrich Haider; R: Josef Ernst Köpplinger
Madama Butterfly (Puccini) 5 Mej-24 ĠunS: Giuseppe Finzi; R: Tilman Knabe
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 3 Ġun-13 LulS: Johannes Witt; R: Bruno Klimek
Die Walküre (Wagner) 30 Ġun-8 LulS: Tomáš Netopil; R: Dietrich Hilsdorf
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 Set-31 DiċS: Johannes Witt; R: Bruno Klimek
Carmen (Bizet) 13 Ott-17 MarS: Sébastien Rouland; R: Lotte de Beer
Aida (Verdi) 20 Ott-17 NovS: Friedrich Haider; R: Dietrich Hilsdorf
La bohème (Puccini) 2 Nov-15 DiċS: Andrea Sanguineti; R: Silviu Purcărete
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Nov-21 AprS: Friedrich Haider / Johannes Witt; R: Ezio Toffolutti
Der Freischütz (Weber) 8 Diċ-7 ĠunS: Tomáš Netopil / Robert Jindra; R: Tatjana Gürbaca
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Diċ-6 JanS: Friedrich Haider; R: Marie-Helen Joël
Salome (Strauss) 19 Jan-10 MarS: Tomáš Netopil; R: Mariame Clément
Otello (Verdi) 2 Frar-28 ĠunS: Matteo Beltrami; R: Roland Schwab
Don Giovanni (Mozart) 9 Frar-28 AprS: Christopher Moulds; R: Stefan Herheim
Der Ring an einem Abend (Wagner) 24 Frar-5 LulS: Robert Jindra
Medea (Reimann) 23 Mar-10 MejS: Robert Jindra; R: Kay Link
Luisa Miller (Verdi) 30 Mar-5 MejS: Marco Comin; R: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 13 Apr-14 LulS: Robert Jindra; R: Christine Mielitz
Die Märchenwelt zur Kur bestellt (Feckler) 30 Apr-19 ĠunS: Heribert Feckler; R: Marie-Helen Joël
Così fan tutte (Mozart) 1 Ġun-13 LulS: Tomáš Netopil; R: Stephen Lawless
Rusalka (Dvořák,A) 15 Ġun-7 LulS: Tomáš Netopil; R: Lotte de Beer
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 4 Nov-15 ĠunS: Peter Sommerer; R: Peter Grisebach
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Jan-24 ĠunS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Pagliacci (Leoncavallo) 20 Jan-24 ĠunS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Madame Pompadour (Fall) 10 Mar-21 ĠunS: Marc Niemann; R: Arne Böge
Le Grand Macabre (Ligeti) 5 Mej-29 ĠunS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Le Grand Macabre (Ligeti) 5 Mej-29 ĠunS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
La petite messe solennelle (Rossini) 15 MejS: Peter Sommerer
Singin' in the Rain (Brown,I) 29 Set-31 DiċS: Ingo Martin Stadtmüller; R: Markus Hertel
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 OttS: Peter Sommerer; R: Wolfram Apprich
Aschenputtel (Rossini) 4 NovS: Peter Geilich; R: Cecilia Ward
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 19 JanR: Markus Hertel
Manon Lescaut (Puccini) 16 MarS: Peter Sommerer; R: Peter Grisebach
Vanessa (Barber) 4 MejS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 Aww-26 DiċS: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; R: Christof Loy(original), Ute M Engelhardt(revival)
Il trovatore (Verdi) 10 Set-13 JanS: Jader Bignamini; R: David Bösch
Vanessa (Barber) 15 Set-5 OttS: Rasmus Baumann; R: Katharina Thoma
Rinaldo (Handel) 16 Set-3 OttS: Simone Di Felice; R: Ted Huffman
Peter Grimes (Britten) 8-27 OttS: Sebastian Weigle; R: Keith Warner
Dido and Aeneas (Purcell) 13 Ott-4 NovS: Karsten Januschke; R: Barrie Kosky
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 13 Ott-4 NovS: Karsten Januschke; R: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Ott-19 NovS: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; R: Dorothea Kirschbaum
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 23-30 Ott
Der Mieter (Herrmann,A) 12 Nov-7 DiċS: Kazushi Ono / Karsten Januschke; R: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 17 Nov-1 JanS: Rory Macdonald / Nikolai Petersen; R: Christof Loy
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 26 Nov-16 DiċS: Stefan Soltesz; R: Jens Daniel Herzog
Werther (Massenet) 8 Diċ-7 JanS: Lorenzo Viotti; R: Willy Decker
Capriccio (Strauss) 14 Jan-18 FrarS: Sebastian Weigle; R: Brigitte Fassbaender
Iwan Sussanin (Glinka) 19-27 JanS: Justin Brown; R: Harry Kupfer
Enrico (Trojahn) 21 Jan-4 FrarS: Roland Böer; R: Tobias Heyder
Roberto Devereux (Donizetti) 2-4 FrarS: Giuliano Carella
Rigoletto (Verdi) 3 Frar-8 MarS: Alexander Prior / Simone Di Felice; R: Hendrik Müller
L'Africaine (Meyerbeer) 20 Frar-2 AprS: Antonello Manacorda; R: Tobias Kratzer
Il serpente di bronzo (Zelenka) 22 Frar-5 MarS: Franck Ollu; R: Corinna Tetzel
A Wintery Spring (Haddad) 22 Frar-5 MarS: Franck Ollu; R: Corinna Tetzel
Die Passagierin (Weinberg) 3-30 MarS: Leo Hussain; R: Anselm Weber
La Cenerentola (Rossini) 10 Mar-14 AprS: Vlad Iftinca; R: Keith Warner
Aus einem Totenhaus (Janáček) 1-29 AprS: Tito Ceccherini; R: David Hermann
Das Rheingold (Wagner) 13 Apr-6 MejS: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
La sonnambula (Bellini) 20 Apr-12 MejS: Eun Sun Kim; R: Tina Lanik
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Mej-25 ĠunS: Joana Mallwitz; R: Claus Guth
Billy Budd (Britten) 19 Mej-9 ĠunS: Erik Nielsen; R: Richard Jones
Adriana Lecouvreur (Cilea) 26 Mej-24 ĠunS: Steven Sloane; R: Vincent Boussard
Norma (Bellini) 10-27 ĠunS: Antonino Fogliani; R: Christof Loy
Otello (Verdi) 19 Aww-16 SetS: Henrik Nánási; R: Johannes Erath
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Aww-25 DiċS: Simone Di Felice / Sebastian Weigle / Florian Erdl; R: Alfred Kirchner
Tri Sestri (Eötvös) 9 Set-3 OttS: Dennis Russell Davies, Nikolai Petersen; R: Dorothea Kirschbaum
Lost Highway (Neuwirth) 12-23 SetS: Karsten Januschke; R: Yuval Sharon
Tosca (Puccini) 22 Set-20 OttS: Lorenzo Viotti; R: Andreas Kriegenburg
Rusalka (Dvořák,A) 28 Set-27 OttS: Sebastian Weigle; R: Jim Lucassen
Capriccio (Strauss) 6 Ott-4 NovS: Lothar Koenigs; R: Brigitte Fassbaender
Oedipus rex (Stravinsky) 28 Ott-1 DiċS: Sebastian Weigle; R: Lydia Steier
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Ott-1 DiċS: Sebastian Weigle; R: Lydia Steier
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-30 NovS: Christoph Gedschold; R: Brigitte Fassbaender
Il corsaro (concert) (Verdi) 7-9 NovS: Francesco Lanzillotta
I puritani (Bellini) 2 Diċ-18 JanS: Tito Ceccherini; R: Vincent Boussard
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-30 DiċS: David Afkham; R: Keith Warner
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Diċ-20 JanS: Hartmut Keil; R: Claus Guth
Xerxes (Handel) 5 Jan-2 FrarS: Constantinos Carydis; R: Tilmann Köhler
Rinaldo (Handel) 12-23 JanS: Simone Di Felice; R: Ted Huffman
La forza del destino (Verdi) 27 Jan-26 MejS: Jader Bignamini / Gaetano Soliman; R: Tobias Kratzer
Daphne (Strauss) 1-20 FrarS: Sebastian Weigle; R: Claus Guth
Mina (Dierksen) 2-6 FrarS: Uwe Dierksen; R: Ute M Engelhardt
Dalibor (Smetana) 24 Frar-30 MarS: Stefan Soltesz; R: Florentine Klepper
Carmen (Bizet) 1 Mar-4 AprS: Leo Hussain; R: Barrie Kosky
Wozzeck (Berg) 9 Mar-12 AprS: Gabriel Feltz; R: Christof Loy
Der ferne Klang (Schreker) 31 Mar-11 MejS: Sebastian Weigle / Florian Erdl; R: Damiano Michieletto
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-22 AprS: Lawrence Foster; R: Guillaume Bernardi
Die Walküre (Wagner) 21 Apr-8 MejS: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Rodelinda (Handel) 12 Mej-8 ĠunS: Andrea Marcon; R: Claus Guth
Król Roger (Szymanowski) 2-29 ĠunS: Sylvain Cambreling; R: Johannes Erath
Norma (Bellini) 7-28 ĠunR: Christof Loy
The Medium (Menotti) 15-29 ĠunS: Nikolai Petersen; R: Hans Walter Richter
Satyricon (Maderna) 15-29 ĠunS: Simone Di Felice; R: Nelly Danker
La Damnation de Faust (Berlioz) 16-30 ĠunS: Roland Böer; R: Harry Kupfer
Freiberg, Mittelsächsisches Theater  / 
Anatevka (Bock) 8 Set-29 DiċS: Alexander Livenson; R: Arila Siegert
Romeo und Julia (Bellini) 11-15 OttS: Juheon Han; R: Ralf-Peter Schulze
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Nov-8 MejS: Raoul Grüneis; R: Judica Semler
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 25 Nov-27 DiċS: Raoul Grüneis; R: Ralf-Peter Schulze
Arabella (Strauss) 19 Jan-6 FrarS: Raoul Grüneis; R: Judica Semler
Così fan tutte (Mozart) 28 Apr-2 ĠunS: Raoul Grüneis; R: Judica Semler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 Ġun-22 Lul
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Ott-25 MarS: Fabrice Bollon / Daniel Carter / Johannes Knapp; R: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Love Life (Weill) 9 Diċ-6 AprS: James Holmes / Daniel Carter / Johannes Knapp; R: Joan Anton Rechi
Katja Kabanowa (Janáček) 27 Jan-2 ĠunS: Fabrice Bollon / Daniel Carter; R: Tilman Knabe
Angels in America (Eötvös) 10 Mar-3 ĠunS: Daniel Carter; R: Ingo Kerkhof
La bohème (Puccini) 21 Apr-20 LulS: Daniel Carter / Johannes Knapp; R: Frank Hilbrich
The Black Forest Chainsaw Opera (Günther,I) 5 Mej-14 LulR: Stef Lernous
Coraline (Turnage) 9 Ġun-21 LulS: Fabrice Bollon; R: Aletta Collins
Coraline (Turnage) 23 Set-4 OttS: Fabrice Bollon; R: Aletta Collins
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Set-17 MarS: Fabrice Bollon; R: Peter Carp
La bohème (Puccini) 14 Ott-1 NovS: Daniel Carter; R: Frank Hilbrich
Wunderland (Schreier) 4 Nov-13 JanR: Jörg Behr
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Nov-17 MejS: Gerhard Markson; R: Beate Baron
Hulda (Franck) 16 Frar-23 Mar
Don Giovanni (Mozart) 12 Apr-9 Mej
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 Mej-5 Ġun
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Tosca (Puccini) 31 OttS: Roland Kluttig; R: Hans Walter Richter
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 JanS: Elisa Gogou; R: Benjamin Prins
Jenůfa (Janáček) 22 MarS: Martin Doubravský; R: Linda Keprtová
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 MejS: Miloš Formáček; R: Rudolf Pfister
Die Macht des Schicksals (Verdi) 30 OttS: Domonkos Héja; R: André Bücker
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 2 FrarS: Milan Kañák; R: Martin Otava
Peter Grimes (Britten) 13 AprS: Roland Kluttig; R: Alexander Charim
Carmen (Bizet) 4 ĠunS: Philippe Bach; R: Jasmina Hadziahmetovic
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-24 SetS: Giuliano Betta; R: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Set-5 JanS: Yura Yang / Thomas Rimes; R: Michiel Dijkema
Mathis der Maler (Hindemith) 28 Ott-30 DiċS: Rasmus Baumann / Alexander Binder; R: Michael Schulz
Der Messias (Handel) 16-31 DiċS: Askan Geisler
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 23 DiċS: Heribert Feckler; R: Michael Schulz
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 Jan-29 AprS: Rasmus Baumann / Gabor Hontvári; R: Ben Baur
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 Frar-25 MarS: Thomas Rimes; R: Rahel Thiel
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 31 Mar-31 MejS: Stefan Malzew / Bernhard Stengel; R: Dominique Horwitz
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Mej-7 LulS: Thomas Rimes / Yura Yang; R: Michael Schulz
Nabucco (Verdi) 16 Ġun-8 LulS: Giuliano Betta; R: Sonja Trebes
Nabucco (Verdi) 16 Set-18 NovS: Giuliano Betta; R: Sonja Trebes
Mass (Bernstein) 6 Ott-20 JanS: Rasmus Baumann; R: Richard Siegal
Königskinder (Humperdinck) 24 Nov-3 MarS: Rasmus Baumann; R: Tobias Ribitzki
Die Perlenfischer (Bizet) 22 Diċ-27 AprS: Giuliano Betta; R: Manuel Schmitt
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 26 Jan-4 MejS: Thomas Rimes; R: Jan Peter
Das Rheingold (Wagner) 11 Mej-30 ĠunS: Giuliano Betta; R: Michael Schulz
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 15 Ġun-7 LulS: Giuliano Betta; R: Michiel Dijkema
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 22 ĠunS: Giuliano Betta; R: Michiel Dijkema
Gera, Theater und Philharmonie Thüringen  / 
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 24 Set-22 ĠunS: Thomas Wicklein; R: Michael Wallner
Rigoletto (Verdi) 6 Ott-13 JanS: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Der Freischütz (Weber) 8-14 OttS: Laurent Wagner; R: Bruno Berger-Gorski
Don Pasquale (Donizetti) 20 Ott-28 JanS: Laurent Wagner; R: Axel Köhler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 12 Nov-8 DiċS: Takahiro Nagasaki; R: Roland Schwab
Saul in Ein Dor (Tal) 19 Nov-21 JanS: Laurent Wagner; R: Michael Dissmeier
Die Jugend Abrahams (Gnessin) 19 Nov-21 JanS: Laurent Wagner; R: Michael Dissmeier
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9 Frar-2 AprS: Laurent Wagner; R: Kobie van Rensburg
Weiße Rose (Zimmermann,U) 10 Frar-17 MarS: Takahiro Nagasaki; R: Juliane Stephan
Mazepa (Tchaikovsky,P) 11 Mar-15 AprS: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Oedipe (Enescu) 13 Apr-18 MejS: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Die verkaufte Braut (Smetana) 27 Mej-17 ĠunS: Takahiro Nagasaki; R: Kay Kuntze
Cabaret (Kander) 28+ SetS: Olav Kröger; R: Lydia Bunk
Der Vogelhändler (Zeller,C) 30 Set-25 DiċS: Thomas Wicklein; R: Bernhard Stengele
Die verkaufte Braut (Smetana) 5-14 OttS: Takahiro Nagasaki; R: Kay Kuntze
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 3 Nov-13 JanS: Laurent Wagner; R: Kobie van Rensburg
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 30 Nov-19 JanS: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Die Passagierin (Weinberg) 8-17 MarS: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 4+ Mej
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Don Giovanni (Mozart) 16 Set-25 FrarS: Michael Hofstetter; R: Wolfgang Hofmann
Häuptling Abendwind (Offenbach) 21 Set-18 FrarS: Wolfgang Wels; R: Wolfgang Hofmann
Ein Herbstmanöver (Kálmán,E) 28 Ott-24 ĠunS: Michael Hofstetter; R: Balázs Kovalik
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 Diċ-26 MejS: Michael Hofstetter; R: Hans Hollmann
La forza del destino (Verdi) 3 Mar-7 AprS: Michael Hofstetter
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 24 Mar-29 ĠunS: Jan Hoffmann; R: Cathérine Miville
Mala vita (Giordano) 15 SetS: Eraldo Salmieri; R: Wolfgang Hofmann
Le nozze di Figaro (Mozart) 22 DiċS: Michael Hofstetter; R: Thomas Goritzki
Königskinder (concert) (Humperdinck) 10 FrarS: Michael Hofstetter
La resurrezione (Handel) 16 MarS: Michael Hofstetter; R: Balázs Kovalik
Alp Arslan (van Schoor) 4 Mej
Goerlitz, Gerhart-Hauptmann-Theater  / 
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 7 Ott-26 MejS: Ulrich Kern; R: Steffen Piontek
Der Konsul (Menotti) 18 Nov-8 AprS: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; R: Dorotty Szalma
The Producers (Brooks) 30 DiċS: Albert Seidl; R: Sebastian Ritschel
Frau Luna (Lincke) 12 Jan-4 MarS: Albert Seidl; R: Steffen Piontek
Tannhäuser (Wagner) 17 Mar-27 MejS: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; R: François De Carpentries
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Apr-1 ĠunS: Ulrich Kern; R: Birgit Scherzer
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 Set-28 AprS: Ulrich Kern; R: Steffen Piontek
Der Zauberer von Oz (Arlen) 7 Ott-24 MarS: Albert Seidl; R: Sabine Sterken
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 17 Nov-23 MarS: Ewa Strusińska; R: Sabine Sterken
Wiener Blut (Strauss,J) 23 Nov-31 MarS: Albert Seidl; R: Steffen Piontek
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16 MarS: Albert Seidl; R: Birgit Scherzer
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 30 Mar-26 MejS: Ulrich Kern; R: Ansgar Weigner
Fidelio (Beethoven) 11 Mej-16 ĠunS: Ewa Strusińska; R: Jasmin Solfaghari
Die Dreigroschenoper (Weill) 22 Ġun-14 LulS: Ulrich Kern; R: Dorotty Szalma
Hagen, Theater Hagen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 Set-16 DiċS: Joseph Trafton; R: Beverly Blankenship, Rebecca Blankenship
Tosca (Puccini) 28 Ott-11 MarS: Joseph Trafton; R: Roman Hovenbitzer
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 5 Nov-9 JanS: Andrey Doynikov; R: Corinna Jarosch
Frau Luna (Lincke) 2 Diċ-20 MejS: Rodrigo Tomillo; R: Holger Potocki
Ritter Roland (Haydn) 3 Frar-3 ĠunS: Joseph Trafton; R: Dominik Wilgenbus
Aida (Verdi) 3 Mar-5 LulS: Rodrigo Tomillo; R: Thilo Borowczak
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 Mar-24 ĠunS: Joseph Trafton; R: Mascha Pörzgen
Everest (Talbot) 5 Mej-1 LulS: Joseph Trafton; R: Johannes Erath
Kiss me, Kate (Porter) 16 Ġun-8 LulS: Steffen Müller-Gabriel; R: Roland Hüve
Kiss me, Kate (Porter) 9 Set-9 FrarS: Steffen Müller-Gabriel; R: Roland Hüve
Simon Boccanegra (Verdi) 29 Set-2 MejS: Joseph Trafton; R: Magdalena Fuchsberger
Pariser Leben (Offenbach) 27 Ott-12 MejS: Rodrigo Tomillo; R: Holger Potocki
Rusalka (Dvořák,A) 1 Diċ-10 MejS: Joseph Trafton; R: Nina Kupczyk
Il turco in Italia (Rossini) 2 Frar-30 ĠunS: Steffen Müller-Gabriel
Tristan und Isolde (Wagner) 7 Apr-10 ĠunS: Joseph Trafton; R: Jochen Biganzoli
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 18-20 AprS: Andrey Doynikov; R: Francis Hüsers
Halle, Oper Halle  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26-30 AwwS: Kay Stromberg; R: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 27 Aww-1 OttS: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; R: Christian Schuller
Fidelio (Beethoven) 15 Set-5 JanS: Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Set-14 OttS: Josep Caballé Domenech / Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
Jephtha (Handel) 20 Ott-24 NovS: Christoph Spering; R: Tatjana Gürbaca
Luther (Strasnoy) 22-23 OttS: Michael Wendeberg; R: Andreas Morell
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 1-8 NovS: Michael Wendeberg
María de Buenos Aires (Piazzolla) 26 Nov-12 JanS: Christopher Sprenger; R: Daniel Bonilla-Torres
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-22 DiċS: Michael Wendeberg / Christopher Sprenger; R: Matthias Hüstebeck
Aida (Verdi) 20 Jan-20 AprS: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; R: Michael von zur Mühlen
Die Dreigroschenoper (Weill) 18 Frar-17 ĠunS: Michael Wendeberg / Kay Stromberg; R: Henriette Hörnigk
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Mar-24 ĠunS: Josep Caballé Domenech / Peter Schedding; R: Martin Miotk
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Mar-25 MejS: Josep Caballé Domenech; R: Ulrich Peters
Tosca (Puccini) 18 Mar-23 ĠunS: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; R: Jochen Biganzoli
Mein Staat als Freund und Geliebte (Kreidler) 27 Apr-22 ĠunS: Christopher Sprenger; R: Johannes Kreidler
Così fan tutte (Mozart) 20-21 MejS: Kay Stromberg; R: Axel Köhler
Berenice (Handel) 25 Mej-7 ĠunS: Jörg Halubek; R: Jochen Biganzoli
Jephta (Handel) 1-10 ĠunS: Christoph Spering; R: Tatjana Gürbaca
Jephtha (Handel) 1-10 ĠunS: Christoph Spering; R: Tatjana Gürbaca
Messa da Requiem (Verdi) 14 Set-5 LulS: Christopher Sprenger; R: Florian Lutz
L'Africaine (Meyerbeer) 29 Set-7 LulS: Michael Wendeberg; R: Thomas Goerge, Lionel Somé
Die Dreigroschenoper (Weill) 12 Ott-25 DiċS: Michael Wendeberg / Kay Stromberg; R: Henriette Hörnigk
Berenice (Handel) 20 Ott-5 ĠunS: Jörg Halubek; R: Jochen Biganzoli
María de Buenos Aires (Piazzolla) 2 NovS: Christopher Sprenger; R: Daniel Bonilla-Torres
Annie (Strouse) 3+ NovS: Peter Schedding; R: Peter Dehler
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 24+ NovS: Christopher Sprenger; R: Tobias Kratzer
Bastien und Bastienne (Mozart) 24 Nov-22 MejS: Christopher Sprenger; R: Tobias Kratzer
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 8 Diċ-12 MejS: Kay Stromberg; R: Annegret Hahn
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22 Frar-10 MejS: Michael Wendeberg; R: Paul-Georg Dittrich
Im Stein (Muntendorf) 26 Apr-7 ĠunS: Michael Wendeberg; R: Michael von zur Mühlen
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 28+ AprS: Kax Stromberg; R: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 5+ MejS: Josep Caballé Domenech; R: Christian Schuller
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 31 Mej-6 ĠunS: Michael Hofsetter; R: Peter Konwitschny
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
La gazzetta (Rossini) 6 Ott-24 ĠunS: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; R: Alfonso Romero Mora
La rondine (Puccini) 15 Diċ-26 MejS: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; R: Ini Gerath
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 9-18 FrarS: Ulrich Windfuhr
Orlando furioso (Vivaldi) 23 Frar-29 AprS: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; R: Andreas Franz
Rigoletto (Verdi) 21 Set-30 NovS: Ettore Prandi; R: Roman Hovenbitzer
Die lustige Witwe (Lehár) 7-31 DiċS: Ettore Prandi; R: Stefan Haufe
Die Lustige Witwe (Lehar) 7 Diċ-27 JanS: Ettore Prandi; R: Stefan Haufe
Adina (Rossini) 15 Frar-28 AprS: Ettore Prandi; R: Alfonso Romero Mora
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10-19 MejS: Ulrich Windfuhr; R: Marius Adam
Offenbachs Traum (Husmann) 24 Mej-20 ĠunS: Ettore Prandi; R: Andreas Franz
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Parsifal (Wagner) 16 Set-3 OttS: Kent Nagano; R: Achim Freyer, Sebastian Bauer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 Set-12 OttS: Josep Caballé Domenech; R: Giancarlo Del Monaco
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Set-12 OttS: Josep Caballé Domenech; R: Giancarlo Del Monaco
Der Freischütz (Weber) 1-13 OttS: Christof Perick / Christoph Gedschold; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 6 Ott-22 MarS: Christoph Gedschold; R: Johannes Erath
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Ott-2 NovS: Christoph Gedschold; R: Claus Guth
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 29 Ott-11 NovS: Václav Luks; R: Willy Decker(original), Jan Eßinger(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 12 Nov-16 MarS: Kent Nagano / Carlo Rizzari; R: Vincent Boussard
Isoldes Abendbrot (Marthaler) 18-26 NovS: Bendix Dethleffsen; R: Christoph Marthaler
Wozzeck (Berg) 19 Nov-1 DiċS: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-10 MejS: Adrian Müller; R: Jette Steckel
La bohème (Puccini) 2-19 DiċS: Stefano Ranzani; R: Guy Joosten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17-27 DiċS: Adrian Müller; R: Peter Beauvais
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 20 Diċ-1 JanS: Alessandro De Marchi
La Belle Hélène (Offenbach) 25 Diċ-19 JanS: Nathan Brock; R: Renaud Doucet
Die Walküre (Wagner) 7-20 JanS: Kent Nagano; R: Claus Guth
Manon Lescaut (Puccini) 7 Jan-16 NovS: Christoph Gedschold; R: Philipp Himmelmann
Lulu (Berg) 27 Jan-8 FrarS: Kent Nagano; R: Christoph Marthaler
Fidelio (Beethoven) 28 Jan-9 MejS: Kent Nagano; R: Georges Delnon
Stilles Meer (Hosokawa) 31 Jan-7 FrarS: Kent Nagano; R: Oriza Hirata
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10-22 FrarS: Christoph Gedschold; R: Adolf Dresen
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-28 FrarS: Wolf Tobias Maximilian Müller; R: Anja Krietsch
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-17 FrarS: Carlo Rizzari; R: Gilbert Deflo
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 Frar-2 MarS: Johannes Fritzsch; R: Marco Arturo Marelli
Rigoletto (Verdi) 23 Frar-10 MarS: Carlo Rizzari; R: Andreas Homoki
Senza sangue (Eötvös) 25 Frar-9 MarS: Peter Eötvös; R: Dmitri Tcherniakov
Messa da Requiem (Verdi) 11-31 MarS: Kevin John Edusei; R: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 21 Mar-17 AprS: Pier Giorgio Morandi; R: Robert Carsen
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 Mar-9 AprS: Peter Eötvös; R: Dmitri Tcherniakov
Aida (Verdi) 25 Mar-14 AprS: Renato Palumbo; R: Guy Joosten
I.th.Ak.A. (Penderbayne) 6-19 AprS: Barbara Kler; R: Paul-Georg Dittrich
Faust (Gounod) 15-28 AprS: Christopher Ward; R: Andreas Homoki
Das Rheingold (Wagner) 18-29 MejS: Christof Perick; R: Claus Guth
Frankenstein (Dvorak,J) 20-27 MejS: Johannes Harneit; R: Philipp Stölzl, Philipp M Krenn
Benjamin (Ruzicka) 3-16 ĠunS: Peter Ruzicka; R: Yona Kim
Otello (Verdi) 5-20 ĠunS: Paolo Carignani; R: Calixto Bieito
Le nozze di Figaro (Mozart) 14-21 ĠunS: Nathan Brock; R: Stefan Herheim
Miriways (Telemann) 29 Ġun-7 LulS: Volker Krafft; R: Holger Liebig
Così fan tutte (Mozart) 8-29 SetS: Sébastien Rouland; R: Herbert Fritsch
Luisa Miller (Verdi) 22 Set-11 OttS: Alexander Joel; R: Andreas Homoki
Alcina (Handel) 30 Set-9 OttS: Riccardo Minasi; R: Christof Loy
Die tote Stadt (Korngold) 2-13 OttS: Roland Kluttig; R: Karoline Gruber
Il turco in Italia (Rossini) 12-23 OttS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Christof Loy
Benjamin (Ruzicka) 14-19 OttS: Peter Ruzicka / Seitaro Ishikawa; R: Yona Kim
Szenen aus Goethes Faust (Schumann) 28 Ott-17 NovS: Kent Nagano; R: Achim Freyer, Eike Mann
Das Rheingold (Wagner) 30 Ott-4 NovS: Kent Nagano; R: Claus Guth
Die Walküre (Wagner) 11-16 NovS: Kent Nagano; R: Claus Guth
Manon Lescaut (Puccini) 13 Nov-29 MarS: Christoph Gedschold; R: Philipp Himmelmann
Siegfried (Wagner) 18-23 NovS: Kent Nagano; R: Claus Guth
Götterdämmerung (Wagner) 25 Nov-2 DiċS: Kent Nagano; R: Claus Guth
Tosca (Puccini) 28 Nov-15 DiċS: Pier Giorgio Morandi; R: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Diċ-30 MarS: Carlo Rizzari / Diego Fasolis; R: Gilbert Deflo
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 19-25 DiċS: Gianluca Capuano
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Diċ-4 JanS: Kent Nagano; R: Jette Steckel
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 26 Diċ-9 JanS: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Messa da Requiem (Verdi) 8-18 JanS: Paolo Arrivabeni; R: Calixto Bieito
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 25 Jan-1 FrarS: Václav Luks; R: Willy Decker, Jan Eßinger
Orphée et Eurydice (Gluck) 3 Frar-23 ĠunS: Alessandro De Marchi; R: John Neumeier
Carmen (Bizet) 7 Frar-16 AprS: Lorenzo Viotti; R: Jens Daniel Herzog
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 Frar-5 MarS: Volker Krafft; R: Stefan Herheim
Nabucco (Verdi) 10 Mar-4 AprS: Paolo Carignani; R: Kirill Serebrennikov
Rigoletto (Verdi) 12-15 MarS: Carlo Rizzari; R: Andreas Homoki
La traviata (Verdi) 14-19 MarS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Johannes Erath
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Mar-6 AprS: Stefano Ranzani; R: Alexander Schulin
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 7-20 AprS: Kent Nagano; R: Katie Mitchell
Fidelio (Beethoven) 9-24 AprS: Kent Nagano; R: Georges Delnon
Parsifal (Wagner) 19 Apr-12 MejS: Kent Nagano; R: Achim Freyer, Sebastian Bauer
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 Apr-3 MejS: Nicolas André; R: Jean-Pierre Ponnelle
La fanciulla del West (Puccini) 7-19 MejS: Josep Caballé Domenech; R: Vincent Boussard
La Belle Hélène (Offenbach) 14-24 MejS: Nathan Brock; R: Renaud Doucet
Thérèse (Maintz) 18-22 MejS: Nicolas André; R: Georges Delnon
Don Carlos (Verdi) 26 Mej-9 ĠunS: Pier Giorgio Morandi; R: Peter Konwitschny
Daphne (Strauss) 31 Mej-12 ĠunS: Michael Boder; R: Christof Loy
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-13 ĠunS: Nathan Brock; R: Adolf Dresen
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21-29 ĠunS: Rupert Burleigh; R: Vera Nemirova, Sonja Nemirova
Hannover, Staatsoper Hannover  / 
Der Junge Lord (Henze) 2 Set-19 OttS: Mark Rohde; R: Bernd Mottl
La traviata (Verdi) 3 Set-12 JanS: Gregor Bühl; R: Benedikt von Peter
Oh, wie schön ist Panama (Hanke) 14 Set-6 DiċS: Cameron Burns; R: Tobias Ribitzki
L'elisir d'amore (Donizetti) 15 Set-14 FrarS: Daniel Klein / Cameron Burns; R: Tobias Ribitzki
West Side Story (Bernstein) 29 Set-1 AprS: Joseph Olefirowicz / Mark Rohde; R: Matthias Davids
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 Set-23 NovS: Ivan Repušić / Mark Rohde; R: Bernd Mottl
Manon Lescaut (Puccini) 18 Ott-24 NovS: Valtteri Rauhalammi; R: Olivier Tambosi
Wilhelm Tell (concert) (Rossini) 31 Ott-6 JanS: Alessandro De Marchi; R: Neil Barry Moss
Salome (Strauss) 18 Nov-3 FrarS: Ivan Repušić; R: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-30 DiċS: Marc Albrecht / Cameron Burns / Daniel Klein / Siegmund Weinmeister; R: Steffen Tiggeler
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Jan-19 MejS: Valtteri Rauhalammi; R: Frank Hilbrich
Don Carlo (Verdi) 28 Jan-18 FrarS: Mark Rohde; R: Christof Nel
Der Freischütz (Weber) 6 Mar-1 MejS: Valtteri Rauhalammi; R: Kay Voges
Candide (Bernstein) 14 Mar-27 AprS: Cameron Burns; R: Matthias Davids
Aida (Verdi) 14 Apr-29 ĠunS: Ivan Repušić; R: Kay Voges
Die verkaufte Braut (Smetana) 6 Mej-26 ĠunS: Daniel Klein; R: Martin G Berger
Dialoge der Karmeliterinnen (Poulenc) 2-28 ĠunS: Valtteri Rauhalammi / Cameron Burns; R: Dietrich Hilsdorf
Die Reise nach Reims (Rossini) 12-27 ĠunS: Gregor Bühl; R: Matthias Davids
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Set-22 DiċS: Will Humburg; R: Stephen Langridge
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Set-12 MejS: Cameron Burns / Valtteri Rauhalammi / Siegmund Weinmeister; R: Frank Hilbrich
My Fair Lady (Loewe) 28 Set-6 NovS: Siegmund Weinmeister / Florian Groß; R: Bernd Mottl
Madama Butterfly (Puccini) 20 Ott-12 DiċS: David Crescenzi; R: Peter Brenner
Des Kaisers neue Kleider (Lofer) 26 Ott-6 ĠunS: Cameron Burns; R: Karsten Barthold
König Karotte (Offenbach) 4 Nov-21 ĠunS: Valtteri Rauhalammi; R: Matthias Davids
West Side Story (Bernstein) 9 Nov-10 ĠunS: Mark Rohde / Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Was ihr wollt (Trojahn) 8 Diċ-20 JanS: Mark Rohde / Cameron Burns; R: Balázs Kovalik
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-30 DiċS: Valtteri Rauhalammi / Cameron Burns / Siegmund Weinmeister; R: Steffen Tiggeler
La traviata (Verdi) 15 Diċ-24 JanS: Gregor Bühl; R: Benedikt von Peter
Aida (Verdi) 21 Diċ-16 JanS: Valtteri Rauhalammi / Ivan Repušić; R: Kay Voges
Ein Sommernachtstraum (Britten) 29 Jan-30 MarS: Cameron Burns; R: Michiel Dijkema
Fausts Verdammnis (Berlioz) 16 Frar-11 AprS: Ivan Repušić / Mark Rohde; R: Marie-Eve Signeyrole
Iphis (Kats-Chernin) 29 Mar-20 MejS: Siegmund Weinmeister; R: Claudia Isabel Martin
Die Gezeichneten (Schreker) 6 Apr-18 ĠunS: Mark Rohde; R: Johannes von Matuschka
Oedipus rex (concert) (Stravinsky) 27 Apr-12 ĠunS: Valtteri Rauhalammi
Der fliegende Holländer (Wagner) 4 Mej-4 LulS: Mark Rohde; R: Bernd Mottl
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 7 Ġun-2 LulS: Howard Arman; R: Ingo Kerkhof
Heidelberg, Theater und Orchester Heidelberg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Set-30 DiċS: Olivier Pols; R: Maximilian von Mayenburg
Don Giovanni (Mozart) 21 Ott-7 LulS: Elias Grandy / Dietger Holm / Olivier Pols; R: Lorenzo Fioroni
Mitridate (Porpora) 29 Nov-9 FrarS: Felice Venanzoni / Davide Perniceni; R: Jacopo Spirei
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-25 DiċS: Dietger Holm; R: Clara Kalus
Don Pasquale (Donizetti) 26 Jan-30 ĠunS: Davide Perniceni / Johannes Zimmermann / Olivier Pols; R: Andrea Schwalbach
Faust (Gounod) 16 Mar-8 ĠunS: Elias Grandy / Dietger Holm / Olivier Pols; R: Martin G Berger
Writing to Vermeer (Andriessen) 11 Mej-9 ĠunS: Dietger Holm / Olivier Pols; R: Johannes von Matuschka
Anatevka (Bock) 16 Ġun-28 LulS: Olivier Pols; R: Pascale-Sabine Chevroton
Rigoletto (Verdi) 22 Set-2 FrarS: Elias Grandy; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Don Pasquale (Donizetti) 17 Ott-23 NovS: Johannes Zimmermann; R: Andrea Schwalbach
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-20 OttS: Elias Grandy; R: Thomas Böckstiegel
Idomeneo (Mozart) 16 Nov-15 MarS: Dietger Holm; R: Peter Konwitschny
La verita in cimento (Vivaldi) 30 Nov-25 JanS: Davide Perniceni; R: Yona Kim
Die Zauberflöte (Mozart) 12-30 DiċS: Ines Kaun; R: Maximilian von Mayenburg
Benjamin (Ruzicka) 9 Frar-8 AprS: Elias Grandy; R: Ingo Kerkhof
Die lustige Witwe (Lehár) 6 Apr-6 LulS: Dietger Holm; R: Holger Schultze
Katja Kabanova (Janáček) 24 Mej-24 ĠunS: Elias Grandy; R: Andrea Schwalbach
Anatevka (Bock) 4 LulS: Johannes Zimmermann; R: Pascale-Sabine Chevroton
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Der Freischütz (Weber) 18 Ott-12 NovS: Domonkos Héja; R: Hinrich Horstkotte
La clemenza di Tito (Mozart) 2-27 FrarS: Gianluca Capuano; R: Patrick Kinmonth
La Cenerentola (Rossini) 19 Apr-7 LulR: Urs Häberli
Sweeney Todd (Sondheim) 7-10 ĠunS: Carlos Vázquez; R: Michael Moxham
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-5 Diċ
Rigoletto (Verdi) 26 Frar-10 Mej
Die Dreigroschenoper (Weill) 16 Mar-20 LulS: Heiko Lippmann; R: Thomas Winter
Das Land des Lächelns (Lehár) 28 Mar-7 Mej
La finta giardiniera (Mozart) 9 Ġun-5 LulS: Case Scaglione; R: Axel Vornam
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 23 Set-12 ĠunS: Florian Ziemen / Gabriel Venzago; R: Hans Hollmann
Der Freischütz (Weber) 3 Ott-8 AprS: Werner Seitzer / Achim Falkenhausen / Sergei Kiselev; R: Dominik Wilgenbus
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 8 Ott-28 DiċS: Achim Falkenhausen; R: Frank-Bernd Gottschalk
Die verkaufte Braut (Smetana) 22 Ott-17 DiċS: Gabriel Venzago / Achim Falkenhausen; R: Guillermo Amaya
Orpheus (Telemann) 2 Diċ-30 ĠunS: Florian Ziemen / Gabriel Venzago / Sergei Kiselev; R: Sigrid T'Hooft
Adelia (Donizetti) 10 Mar-1 ĠunS: Florian Ziemen / Sergei Kiselev / Achim Falkenhausen; R: Guillermo Amaya
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 28 Mar-25 MejS: Sergei Kiselev; R: Thomas Barthol
Die Blume von Hawaii (Abraham) 5 Mej-18 ĠunS: Florian Ziemen; R: Hans Walter Richter
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 15 Set-14 AprS: Florian Ziemen; R: Wolfgang Nägele
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 6 OttS: Sergei Kiselev; R: Thomas Barthol
Die Blume von Hawaii (Abraham) 14 Ott-11 MarS: Florian Ziemen; R: Hans Walter Richter
Orpheus (Telemann) 28+ OttS: Florian Ziemen; R: Sigrid T'Hooft
Pantöffelchen (Tchaikovsky,P) 9+ DiċS: Florian Ziemen; R: Anna Katharina Bernreitner
Die Prinzessin von Trapezunt (Offenbach) 3+ MarS: Adam Benzwi / Sergei Kiselev; R: Max Hopp
Tod in Venedig (Britten) 20+ AprS: Achim Falkenhausen; R: Felix Seiler
Hof, Theater Hof  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Set-19 NovS: Walter E Gugerbauer; R: Reinhardt Friese
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 22 Diċ-29 JanS: Walter E Gugerbauer; R: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Diċ
Ein Traumspiel (Reimann) 17 Mar-11 MejS: Walter E Gugerbauer; R: Lothar Krause
Alcina (Handel) 16 Ġun-15 LulS: Daniel Spaw; R: Hinrich Horstkotte
Rigoletto (Verdi) 22+ SetS: Walter E Gugerbauer; R: Lothar Krause
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 15+ DiċS: Daniel Spaw; R: Tobias Materna
Schattenspiele (Gefors) 16 MarS: Daniel Spaw; R: Uwe Drechsel
Der Leuchtturm (Davies,PM) 16 MarS: Daniel Spaw; R: Uwe Drechsel
Gold! (Evers) 12+ Apr
Kiss me, Kate (Porter) 27+ AprS: Daniel Spaw; R: Kurt Schrepfer
Madame Butterfly (Puccini) 15+ ĠunS: Walter E Gugerbauer; R: François De Carpentries, Karin Van Hercke
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 Set-25 DiċS: Uwe Sandner; R: Kerstin Maria Pöhler
Anatevka (Bock) 23 Set-18 NovS: Gad Kadosh / Frank Kersting; R: Anatol Preissler
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 Ott-4 FrarS: Anton Legkii; R: Sebastian Welker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-28 DiċS: Daniel Spaw / Johannes Witt / Olivier Pols; R: Andreas Bronkalla
La Cenerentola (Rossini) 10 Frar-29 MarS: Anton Legkii; R: Urs Häberli
The Rake's Progress (Stravinsky) 24 Mar-22 ĠunS: Uwe Sandner; R: Tilman Gersch
Sweeney Todd (Sondheim) 5 Mej-30 ĠunS: Uwe Sandner; R: Axel Stöcker
Die Welt auf dem Monde (Haydn) 6 Mej-23 ĠunS: Frank Kersting; R: Lilly Lee
El gato montés (Penella) 26 Mej-9 ĠunS: Rodrigo Tomillo; R: Alfonso Romero Mora
Faust (Gounod) 29 Set-28 DiċS: Olivier Pols; R: Michael Sturm
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 20 Ott-25 JanS: Uwe Sandner; R: Andreas Bronkalla
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 25 Ott-31 DiċS: Anton Legkii; R: Astrid Vosberg
Das Land des Lächelns (Lehár) 8 Diċ-23 FrarS: Anton Legkii; R: Cusch Jung
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 8 Diċ-23 FrarS: Anton Legkii; R: Cusch Jung
Das Land des Lächelns (Lehár) 12+ Diċ
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 26 Jan
Jenůfa (Janáček) 9 Frar-24 MejS: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Cabaret (Kander) 6 Apr-3 LulR: Frank Matthus
Rienzi (Wagner) 4 Mej-16 ĠunS: Uwe Sandner; R: Johannes Reitmeier
Karlsruhe, Badisches Staatstheater Karlsruhe  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 20 Set-1 DiċS: Daniele Squeo; R: Jacopo Spirei
Adriana Lecouvreur (Cilea) 22 Set-16 JanS: Johannes Willig / Daniele Squeo; R: Katharina Thoma
La clemenza di Tito (Mozart) 24 Set-12 JanS: Gianluca Capuano / Dominic Limburg; R: Patrick Kinmonth
Götterdämmerung (Wagner) 15 Ott-12 MejS: Justin Brown; R: Tobias Kratzer
La traviata (Verdi) 19 Ott-13 JanS: Johannes Willig; R: Achim Thorwald
Siegfried (Wagner) 3 Diċ-10 MejS: Justin Brown; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Lustigen Nibelungen (Straus) 15 Diċ-21 LulS: Dominic Limburg; R: Johannes Pölzgutter
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Jan-12 ĠunS: Ulrich Wagner; R: Ulrich Peters
Simon Boccanegra (Verdi) 20 Jan-7 LulS: Johannes Willig; R: David Hermann
Gold! (Evers) 27 Jan-24 FrarR: Anja Kühnhold
Das Rheingold (Wagner) 3 Frar-5 MejS: Justin Brown; R: David Hermann
Roméo et Juliette (Gounod) 11 Frar-23 ĠunS: Daniele Squeo
Alcina (Handel) 16-27 FrarS: Andreas Spering; R: James Darrah
Semele (Handel) 23-28 FrarS: Christopher Moulds; R: Floris Visser
Wahnfried (Dorman) 23 Mar-8 MejS: Justin Brown; R: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 29 Mar-31 MejS: Justin Brown; R: Yuval Sharon
Anna Bolena (Donizetti) 3 Ġun-14 LulS: Daniele Squeo; R: Irina Brown
Lucio Silla (Mozart) 8-19 LulS: Johannes Willig; R: Tobias Kratzer
Götterdämmerung (Wagner) 30 Set-3 FrarS: Justin Brown; R: Tobias Kratzer
Anna Bolena (Donizetti) 7 Ott-5 AprS: Daniele Squeo; R: Irina Brown
Der Freischütz (Weber) 13 Ott-15 MejS: Johannes Willig; R: Verena Stoiber
Tosca (Puccini) 18 Ott-1 NovS: Johannes Willig; R: John Dew
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Ott-28 DiċS: Johannes Willig; R: David Hermann
My Fair Lady (Loewe) 28 Ott-11 JanS: Steven Moore / Ulrich Wagner; R: Sam Brown
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Nov-5 JanS: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Das schlaue Füchslein (Janáček) 16 Diċ-23 ĠunS: Justin Brown; R: Yuval Sharon
Lustigen Nibelungen (Straus) 9 Jan-10 MarS: Dominic Limburg; R: Johannes Pölzgutter
Elektra (Strauss) 26 Jan-16 MarS: Justin Brown; R: Keith Warner
Serse (Handel) 15-26 FrarS: George Petrou; R: Max Emanuel Cencic
Alcina (Handel) 23 Frar-1 MarS: Andreas Spering; R: James Darrah
Roberto Devereux (Donizetti) 23 Mar-10 LulS: Daniele Squeo; R: Harry Fehr
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Apr-4 LulS: Ulrich Wagner; R: Ulrich Peters
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 8 Ġun-13 LulS: Constantin Trinks; R: Floris Visser
Pelleas und Melisande (Debussy) 29 Ġun-14 LulS: Johannes Willig; R: Benjamin Lazar
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Andrea Chénier (Giordano) 9 Set-14 JanS: Francesco Angelico / Alexander Hannemann; R: Michael Schulz
Antigona (Traetta) 15 Set-5 JanS: Jörg Halubek; R: Stephan Müller
La bohème (Puccini) 30 Set-25 DiċS: Francesco Angelico; R: Philipp Kochheim
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 Ott-3 ĠunS: Anja Bihlmaier / Xin Tan; R: Sonja Trebes
Venus and Adonis (concert) (Blow) 28 Ott-6 NovS: Jörg Halubek
Lucio Silla (Mozart) 9 Diċ-17 MarS: Jörg Halubek; R: Stephan Müller
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Diċ-6 JanS: Deniola Kuraja; R: Elmar Gehlen
West Side Story (Bernstein) 20 Jan-20 ĠunS: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja; R: Philipp Rosendahl
Jenůfa (Janáček) 10 Frar-21 ĠunS: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
The Rakes Progress (Stravinsky) 24 Mar-7 ĠunS: Alexander Hannemann; R: Paul Esterházy
Die Zauberflöte (Mozart) 22 Apr-8 ĠunS: Joakim Unander; R: Katharina Thoma
Tristan und Isolde (Wagner) 26 Mej-23 ĠunS: Constantin Trinks; R: Stephan Müller
Eloise (Jenkins) 9-21 ĠunS: Maria Radzikhovskiy; R: Janis Knorr
Das Rheingold (Wagner) 1 Set-10 FrarS: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
West Side Story (Bernstein) 8 Set-22 ĠunS: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja; R: Philipp Rosendahl
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 9 Set-26 OttS: Francesco Angelico
Turandot (Puccini) 23 Set-1 DiċS: Joakim Unander; R: Markus Dietz
Falstaff (Verdi) 13 Ott-29 ĠunS: Francesco Angelico / Alexander Hannemann; R: Adriana Altaras
Madama Butterfly (Puccini) 8 Diċ-21 ĠunS: Joakim Unander; R: Lorenzo Fioroni
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Diċ-25 JanS: Alexander Hannemann; R: Elmar Gehlen
Anfang und Ende - B.A.C.H. 61 (Bach,JS) 26 Jan-12 MejS: Jörg Halubek; R: Aniara Amos
Die Walküre (Wagner) 9 Mar-28 AprS: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Apr-14 ĠunS: NN; R: Adriana Altaras
Der Wildschütz (Lortzing) 25 Mej-30 ĠunS: Hannemann / Deniola Kuraja; R: Tom Ryser
Brundibár (Krása) 15-27 ĠunS: Maria Radzikhovskiy; R: Franziska Schumacher
Siegfried (Wagner) 14 Set-26 OttS: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
Götterdämmerung (Wagner) 7 Mar-4 AprS: Francesco Angelico; R: Markus Dietz
Kiel, Theater Kiel  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 15 Ott-11 AprS: Daniel Carlberg; R: Fabio Ceresa
My Fair Lady (Loewe) 20 Ott-28 DiċS: Lam Tran Dinh; R: Ricarda Regina Ludigkeit
Arabella (Strauss) 9 Diċ-16 MejS: Georg Fritzsch; R: Uwe Schwarz
Sekretärinnen (Wittenbrink) 14 Jan-17 ĠunS: Sunyeo Kim; R: Jörg Diekneite
Ein Maskenball (Verdi) 27 Jan-10 ĠunS: Daniel Carlberg; R: Pier Francesco Maestrini
Götterdämmerung (Wagner) 10 Mar-1 LulS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Das Rheingold (Wagner) 23 Mar-26 ĠunS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die Walküre (Wagner) 14 Apr-27 ĠunS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Aleko (Rakhmaninov) 28 Apr-8 LulS: Daniel Carlberg; R: Valentina Carrasco
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 28 Apr-8 LulS: Daniel Carlberg; R: Valentina Carrasco
Rigoletto (Verdi) 3-11 MejS: Moritz Caffier; R: Fabio Ceresa
Siegfried (Wagner) 26-29 MejS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die Aufteilung der Welt (Legrenzi) 2-29 SetS: Alessandro Quarta; R: Ulrich Waller
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 Set-8 MarS: Georg Fritzsch; R: Fabio Ceresa
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Set-8 MarS: Georg Fritzsch; R: Fabio Ceresa
Falscher Verrat (Tutino) 3+ NovS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 8+ DiċS: Daniel Carlberg; R: Pier Francesco Maestrini
My Fair Lady (Loewe) 18+ DiċR: Ricarda Ludigkeit
Sweeney Todd (Sondheim) 26+ JanS: Moritz Caffier; R: Ricarda Regina Ludigkeit, Jörg Diekneite
Das Rheingold (Wagner) 1+ FrarS: Georg Fritzsch / Daniel Carlberg; R: Daniel Karasek
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 9+ Mar
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 30+ Mar
Die Walküre (Wagner) 6+ AprS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Eloise (Jenkins) 13+ AprS: Moritz Caffier; R: Nele Tippelmann
Sekretärinnen (Wittenbrink) 14+ AprS: Sunyeo Kim; R: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
Die Stumme von Portici (Auber) 27+ AprS: Daniel Carlberg
Evita (Lloyd Webber) 3+ MejR: Ricarda Ludigkeit
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 9+ ĠunR: Serena Sinigaglia
Siegfried (Wagner) 14+ ĠunS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Götterdämmerung (Wagner) 16+ ĠunS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
La bohème (Puccini) 16 Set-28 DiċS: Enrico Delamboye; R: Bettina Geyer
Ball im Savoy (Abraham) 28 Ott-18 MarS: Daniel Spogis; R: Ansgar Weigner
Tosca (concert) (Puccini) 2-25 DiċS: Enrico Delamboye
My Fair Lady (Loewe) 16-30 DiċS: Daniel Spogis; R: Anja Nicklich
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 Jan-15 AprS: Mino Marani; R: Markus Dietze
Das schlaue Füchslein (Janáček) 3 Mar-21 MejS: Enrico Delamboye; R: Alexander von Pfeil
Der goldene Drache (Eötvös) 19 Mej-23 ĠunS: Mino Marani; R: Elmar Goerden
Chess (Andersson,Benny) 18-26 AwwS: Karsten Huschke; R: Markus Dietze
La Cenerentola (Rossini) 15 Set-6 JanS: Mino Marani; R: Alfonso Romero Mora
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 3 Nov-4 MarS: Enrico Delamboye; R: Sandra Wissmann
La bohème (Puccini) 13-14 DiċS: Mino Marani; R: Bettina Geyer
Ball im Savoy (Abraham) 22-29 DiċS: Daniel Spogis; R: Ansgar Weigner
Faust (Spohr) 19 Jan-19 MarS: Daniel Spogis; R: Michiel Dijkema
Albert Herring (Britten) 9 MarS: Victor Puhl
Doctor Atomic (Adams) 9 Mar-20 ĠunS: Enrico Delamboye; R: Markus Dietze
Albert Herring (Britten) 11 Mej-21 ĠunS: Victor Puhl; R: Jan Eßinger
Il trovatore (Verdi) 5-14 LulS: Mino Marani; R: Anja Nicklich
Köln, Oper Köln  / 
Tannhäuser (Wagner) 24 Set-1 NovS: François-Xavier Roth; R: Patrick Kinmonth
La traviata (Verdi) 15 Ott-3 DiċS: Matthias Foremny; R: Benjamin Schad
Das Rheingold für Kinder (Wagner) 5-29 NovS: Rainer Mühlbach; R: Brigitta Gillessen
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Nov-31 DiċS: Marcus Bosch; R: Petra Luisa Meyer
Rigoletto (Verdi) 17 Diċ-7 JanS: Gabriel Feltz / Arne Willimczik; R: Katharina Thalbach
Carmina Burana (Orff) 23-30 DiċS: Leo Hussain
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 6-19 JanS: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
Don Giovanni (Mozart) 18 Frar-3 MarS: Nicholas Collon; R: Emmanuelle Bastet
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 24 Frar-10 MarS: Rainer Mühlbach; R: Eike Ecker
Manon (Massenet) 4 Mar-2 AprS: Claude Schnitzler; R: Johannes Erath
Gli uccellatori (Gassmann) 18 Mar-7 AprS: Gianluca Capuano; R: Jean Renshaw
Mosè in Egitto (Rossini) 8-28 AprS: David Parry; R: Lotte de Beer
Die Soldaten (Zimmermann,B) 29 Apr-20 MejS: François-Xavier Roth; R: Carlus Padrissa
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Mej-3 ĠunS: Rubén Dubrovsky; R: Emmanuelle Bastet
The Rape of Lucretia (Britten) 20 Mej-9 ĠunS: Rainer Mühlbach; R: Kai Anne Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 31 Mej-4 LulS: Will Humburg; R: Dietrich Hilsdorf
Pollicino (Henze) 23-30 ĠunS: Rainer Mühlbach; R: Saskia Kuhlmann
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 24 Ġun-15 LulS: Gianluca Capuano; R: Renaud Doucet
Turandot (Puccini) 16 Set-25 OttS: Claude Schnitzler; R: Lydia Steier
Mare Nostrum (Kagel) 23 Set-3 OttS: Arnaud Arbet; R: Valentin Schwarz
Ijob (Hiller,W) 2 OttS: Arne Willimczik; R: Béatrice Lachaussée
Salome (Strauss) 14 Ott-18 NovS: François-Xavier Roth; R: Ted Huffman
Die Walküre für Kinder (Wagner) 21 Ott-1 DiċS: Rainer Mühlbach; R: Brigitta Gillessen
Peter Grimes (Britten) 25 Nov-8 DiċS: Nicholas Collon; R: Frederic Wake-Walker
Im weißen Rößl (Benatzky) 9 Diċ-27 JanS: Uwe Theimer; R: Eike Ecker
La forza del destino (Verdi) 23 Diċ-11 JanS: Will Humburg; R: Olivier Py
Hoffmanns Erzählungen für Kinder (Offenbach) 6-26 JanS: Rainer Mühlbach; R: Kai Anne Schuhmacher
Rusalka (Dvořák,A) 10 Mar-7 AprS: Christoph Gedschold; R: Nadja Loschky
Fidelio (Beethoven) 17-29 MarS: Stefan Soltesz; R: Michael Hampe
La scuola de' gelosi (Salieri) 31 Mar-21 AprS: Rainer Mühlbach; R: Jean Renshaw
Szenen aus dem Leben der Heiligen Johanna (Braunfels) 14 Apr-4 MejS: Stefan Soltesz; R: Tatjana Gürbaca
Street Scene (Weill) 28 Apr-18 MejS: Tim Murray; R: John Fulljames
My Fair Lady (Loewe) 19 Mej-8 ĠunS: Hilary Griffiths; R: Dietrich Hilsdorf
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 25 Mej-28 ĠunS: Rainer Mühlbach; R: Brigitta Gillessen
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 9 Ġun-12 LulS: François-Xavier Roth; R: Renaud Doucet
Tosca (Puccini) 30 Ġun-14 LulS: Alfred Eschwé; R: Thilo Reinhardt
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Princess Nefertiti (Dostal) 10 Set-31 DiċS: Stefan Klingele; R: Franziska Severin
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Set-26 DiċS: Tobias Engeli; R: Volker Vogel
Lobgesang (Mendelssohn) 23 Set-3 OttS: Christoph Gedschold
My Fair Lady (Loewe) 24 Set-18 MejS: Stefan Klingele; R: Karl Zugowski
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Set-27 AprS: Christoph Gedschold / José Miguel Escandi / Marius Stieghorst / Daniel Huppert; R: Ralf Nürnberger
Don Carlo (Verdi) 30 Set-24 FrarS: Anthony Bramall / Felix Bender; R: Jakob Peters-Messer
Tosca (Puccini) 1 Ott-26 JanS: Marcus Bosch / Andrea Sanguineti / Tobias Engeli / Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Knusper, Knupser, Knäuschen (Humperdinck) 4 Ott-23 FrarS: Christian Hornef; R: Gundula Nowack
Der Freischütz (Weber) 7 Ott-28 ĠunS: Marcus Bosch / Christoph Gedschold; R: Christian von Götz
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Ott-21 JanS: Matthias Foremny; R: Gil Mehmert
Die grosse Sünderin (Künneke) 14 Ott-11 FrarS: Stefan Klingele; R: Alexandra Frankmann
Salome (Strauss) 14 Ott-10 MarS: Ulf Schirmer; R: Aron Stiehl
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 22 Ott-17 ĠunS: Tobias Engeli; R: Cusch Jung
Johannes-Passion (Bach,JS) 27 Ott-10 ĠunS: Paul Jeremy Goodwin
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 Nov-1 AprS: Anthony Bramall; R: Katharina Thalbach
La Cenerentola (Rossini) 8 Diċ-9 MarS: Anthony Bramall / Laurent Wagner; R: Lindy Hume
Rusalka (Dvořák,A) 9 Diċ-1 ĠunS: Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-21 DiċS: Matthias Foremny; R: Birgit Eckenweber
Madama Butterfly (Puccini) 12 Diċ-18 MarS: Christoph Gedschold; R: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Diċ-1 AprS: Stefan Klingele; R: Volker Vogel
Turandot (Puccini) 17 Diċ-23 ĠunS: Matthias Foremny; R: Balázs Kovalik
Das Rheingold (Wagner) 6 Jan-10 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 7 Jan-11 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Siegfried (Wagner) 13 Jan-12 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Götterdämmerung (Wagner) 14 Jan-13 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Der Rebell des Königs (Gounod) 20 Jan-20 ĠunS: David Reiland; R: Anthony Pilavachi
Freischütz für Kinder (Weber) 3 Frar-29 AprS: Stefan Klingele; R: Jasmin Solfaghari
Nabucco (Verdi) 9 Frar-20 AprS: Marius Stieghorst / Daniel Huppert; R: Dietrich Hilsdorf
Zar und Zimmermann (Lortzing) 17 Frar-18 MarS: Stefan Klingele; R: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 23 Frar-22 ĠunS: Andrea Sanguineti / José Miguel Escandi; R: Andreas Homoki
Sekretärinnen (Wittenbrink) 3 Mar-13 MejS: Susanne Fiedler; R: Anna Evans
Tannhäuser (Wagner) 17 Mar-27 MejS: Ulf Schirmer / Christoph Gedschold; R: Katharina Wagner
Parsifal (Wagner) 30 MarS: Anthony Bramall; R: Roland Aeschlimann
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 7 Apr-9 ĠunS: Christoph Gedschold; R: Philipp J Neumann
Pagliacci (Leoncavallo) 7 Apr-9 ĠunS: Christoph Gedschold; R: Anthony Pilavachi
West Side Story (Bernstein) 18-21 MejS: Christoph Gedschold; R: Mario Schröder
Casanova (Lortzing) 2-30 ĠunS: Stefan Klingele; R: Cusch Jung
Lulu (Berg) 16 Ġun-1 LulS: Ulf Schirmer; R: Lotte de Beer
Mein Freund Bunbury (Natschinski) 9 Set-31 DiċS: Christoph-Johannes Eichhorn / Karl-Heinz Müller
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 9 Set-25 JanS: Matthias Foremny; R: Gil Mehmert
Sekretärinnen (Wittenbrink) 12 Set-14 OttR: Anna Evans
Casanova (Lortzing) 15 Set-7 OttS: Stefan Klingele; R: Cusch Jung
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 22 Set-4 OttS: Stefan Klingele
Tosca (Puccini) 28 Set-17 MarS: Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
La fanciulla del West (Puccini) 29 Set-2 DiċS: Ulf Schirmer; R: Cusch Jung
Rigoletto (Verdi) 5 Ott-25 MejS: Christoph Gedschold; R: Anthony Pilavachi
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Ott-26 JanS: Christoph Gedschold; R: Claus Guth
Der Freischütz (Weber) 19 Ott-20 AprS: Felix Bender; R: Christian von Götz
Die Herzogin von Chicago (Kálmán,E) 20 Ott-20 JanS: Tobias Engeli; R: Ulrich Wiggers
Nabucco (Verdi) 21 Ott-24 MejS: Matthias Foremny; R: Dietrich Hilsdorf
Turandot (Puccini) 2 Nov-16 MarS: Felix Bender; R: Balázs Kovalik
Elektra (Strauss) 3 Nov-28 AprS: Ulf Schirmer; R: Peter Konwitschny
Tannhäuser (Wagner) 18 Nov-9 DiċS: Felix Bender; R: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Nov-9 ĠunS: Christoph Gedschold; R: Ralf Nürnberger
Carmen (Bizet) 30 Nov-23 MarS: Matthias Foremny; R: Lindy Hume
La bohème (Puccini) 7-26 DiċR: Peter Konwitschny
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-20 DiċS: Matthias Foremny; R: Birgit Eckenweber
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Jan-26 AprS: Ulf Schirmer; R: Alfred Kirchner
Salome (Strauss) 13 Jan-27 AprS: Ulf Schirmer; R: Aron Stiehl
Don Carlo (Verdi) 19 Jan-10 MejS: Felix Bender; R: Jakob Peters-Messer
La traviata (Verdi) 20 Jan-7 ĠunS: Enrico Calesso; R: Andreas Homoki
On the Town (Bernstein) 26 Jan-19 Mej
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17 Frar-22 MarS: Anthony Bramall; R: Katharina Thalbach
Schneewittchen (Lange) 9 Mar-2 ĠunR: Patrick Rohbeck
Prinzessin Nofretete (Dostal) 9-31 MarS: Tobias Engeli
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 Mar-10 ĠunS: Ulf Schirmer / Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Das Rheingold (Wagner) 6 Apr-1 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 7 Apr-2 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Das Feuerwerk (Burkhard) 13 Apr-21 Ġun
Siegfried (Wagner) 13 Apr-4 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Götterdämmerung (Wagner) 14 Apr-5 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Rusalka (Dvořák,A) 18 Mej-27 ĠunS: Christoph Gedschold; R: Michiel Dijkema
Madame Pompadour (Fall) 1-25 Ġun
Die verkaufte Braut (Smetana) 15-30 ĠunS: Christoph Gedschold; R: Christian von Götz
Im weißen Rößl (Benatzky) 16-28 ĠunS: Tobias Engeli
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Orfeo 2.0 (concert) (Toni) 23 SetS: Massimiliano Toni
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 9 Set-24 MarS: Andreas Wolf; R: Clara Kalus
Carmina Burana (Orff) 9 Set-24 MarS: Andreas Wolf; R: Clara Kalus
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Set-25 DiċS: Ryusuke Numajiri; R: Aniara Amos
Ariodante (Handel) 17 Set-23 NovS: Panagiotis Papadopoulos; R: Wolf Widder
Der ferne Klang (Schreker) 21 Ott-15 AprS: Andreas Wolf; R: Jochen Biganzoli
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 7 Diċ-5 AprS: Ludwig Pflanz / Ulrich Stöcker; R: Michael Wallner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 DiċS: Adrian Pavlov; R: Herbert Adler
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Jan-16 ĠunS: Ryusuke Numajiri / Adrian Pavlov / Francesco Pasqualetti; R: Pier Francesco Maestrini, Joshua Held
Luci mie traditrici (Sciarrino) 16 Mar-24 ĠunS: Dietger Holm; R: Sandra Leupold
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Apr-15 ĠunS: Andreas Wolf; R: Tom Ryser
Otello (Verdi) 1-17 ĠunS: Andreas Wolf; R: Bernd Reiner Krieger
Drachenreiter (Pezold) 22-30 ĠunS: Jan-Michael Krüger; R: Jennifer Toelstede
Ball im Savoy (Abraham) 1 Set-6 AprS: Adrian Pavlov; R: Michael Wallner
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Set-26 DiċS: Stefan Vladar; R: Tom Ryser
Oliver! (Bart) 23 Set-29 DiċS: Adrian Pavlov; R: Wolf Widder
Der Freischütz (Weber) 12 Ott-17 MarS: Andreas Wolf; R: Jochen Biganzoli
Otello (Verdi) 18 Ott-27 JanS: Andreas Wolf; R: Bernd Reiner Krieger
Werther (Massenet) 16 Nov-4 MejS: Manfred Hermann Lehner; R: Sandra Leupold
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8+ DiċS: Jan-Michael Krüger; R: Herbert Adler
Boris Godunow (Musorgsky) 25+ JanS: Ryusuke Numajiri; R: Peter Konwitschny
Der fliegende Holländer für Kinder (Wagner) 27+ Jan
A Quiet Place (Bernstein) 8+ MarR: Effi Méndez
Das Wunder der Heliane (concert) (Korngold) 24+ MarS: Andreas Wolf
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 4+ AprS: Ludwig Pflanz; R: Michael Wallner
West Side Story (Bernstein) 11+ AprS: Adrian Pavlov; R: Wolf Widder
La traviata (Verdi) 14+ ĠunR: Lorenzo Fioroni
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Set-6 JanS: Thomas Dorsch; R: Michael Sturm
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Set-24 FrarS: Urich Stöcker; R: Christian Firmbach
Sugar (Styne) 11 Nov-27 MejS: Ulrich Stöcker; R: Olaf Schmidt
Carmen (Bizet) 3 Mar-23 MejS: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Wiener Blut (Strauss,J) 16-24 ĠunS: Ulrich Stöcker; R: Hajo Fouquet
La bohème (Puccini) 22 Set-11 JanS: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet, Oliver Hennes
Wiener Blut (Strauss,J) 5 Ott-13 JanS: Ulrich Stöcker; R: Hajo Fouquet
Jephtha (Handel) 26 Ott-1 NovS: Henning Voss; R: Friedrich von Mansberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Mar-17 MejS: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Gold! (Evers) 5 Apr-26 MejS: Clemens Bütje; R: Kerstin Steeb
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Rusalka (Dvořák,A) 9 Set-29 DiċS: Pawel Poplawski; R: Stephen Lawless
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 19 Ott-17 JanS: Anna Grinberg; R: Sebastian Gruner
Aida (Verdi) 21 Ott-8 AprS: Svetoslav Borisov; R: Oliver Mears
Der kleine Horrorladen (Menken) 11 Nov-9 MejS: Damian Omansen; R: Ulrich Wiggers
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 19 Nov-25 MarS: Svetoslav Borisov / Kimbo Ishii; R: Otto Pichler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Diċ-6 JanS: Svetoslav Borisov; R: Karen Stone
Dantons Tod (Einem) 20 Jan-21 AprS: Kimbo Ishii; R: Karen Stone
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Frar-1 ĠunS: Svetoslav Borisov; R: Erik Petersen
Tosca (Puccini) 17 Frar-19 MejS: Kimbo Ishii / Svetoslav Borisov; R: Karen Stone
Richard Löwenherz (Handel) 10-17 MarS: David Stern; R: Michael McCarthy
Powder Her Face (Adès) 31 Mar-25 MejS: Hans Rotman; R: Magdalena Fuchsberger
Cabaret (Kander) 14 Apr-13 MejS: Damian Omansen; R: Sebastian Ritschel
Salome (Strauss) 5 Mej-3 ĠunS: Kimbo Ishii; R: Ulrich Schulz
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 1-12 ĠunS: Pawel Poplawski; R: Sebastian Gruner
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 15 Ġun-8 LulS: Damian Omansen; R: Sebastian Ritschel
Die Walküre (Wagner) 8 Set-23 NovS: Kimbo Ishii; R: Jakob Peters-Messer
Salome (Strauss) 14 Set-7 DiċS: Kimbo Ishii / Svetoslav Borisov; R: Ulrich Schulz
Der kleine Horrorladen (Menken) 15 Set-21 AprS: Damian Omansen; R: Ulrich Wiggers
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 20 Ott-3 MarS: Pawel Poplawski; R: Oliver Klöter
Don Pasquale (Donizetti) 10 Nov-10 MarS: Svetoslav Borisov / Pawel Poplawski; R: Christian Poewe
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Diċ-6 JanS: Pawel Poplawski; R: Holger Potocki
La bohème (Puccini) 22 Diċ-23 FrarS: Kimbo Ishii; R: Karen Stone
Vanessa (Barber) 19 Jan-31 MarS: Svetoslav Borisov; R: Karen Stone
Otello (Verdi) 16 Frar-1 ĠunS: Kimbo Ishii; R: Olivia Fuchs
Xerxes (Handel) 9 Mar-9 ĠunS: Nicholas Kok; R: Tobias Heyder
La cage aux folles (Herman) 15 Mar-24 MejR: Cornelia Crombholz
Die wahre Geschichte von King Kong (Ching,J) 16 Mar-25 MejR: Roscha A Säidow
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 13 Apr-31 MejS: Pawel Poplawski; R: Erik Petersen
Anatevka (Bock) 4-30 MejS: Damian Omansen; R: Erik Petersen
Hoffmanns Erzählungen (adaptation) (Offenbach) 3-12 ĠunR: Thomas Schmidt-Ehrenberg
Chicago (Kander) 14 Ġun-7 LulS: Damian Omansen; R: Ulrich Wiggers
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Saul (Handel) 9 Set-19 JanS: Andreas Spering; R: Lydia Steier
La bohème (Puccini) 15 Set-21 DiċS: Paul-Johannes Kirschner / Hermann Bäumer; R: Monique Wagemakers
La cage aux folles (Herman) 14 Ott-16 ĠunS: Paul-Johannes Kirschner; R: Christopher Tölle
A Midsummer Night's Dream (Britten) 22 Ott-27 NovS: Hermann Bäumer; R: Niklaus Helbling
Im weißen Rößl (Benatzky) 2 Diċ-20 JanS: Paul-Johannes Kirschner / Sebastian Hernandez-Laverny; R: Peter Jordan, Leonhard Koppelmann
Norma (Bellini) 5 Jan-31 MarS: Hermann Bäumer; R: Elisabeth Stöppler
La clemenza di Tito (Mozart) 27 Jan-11 MejS: Samuel Hogarth; R: Katrin Sedlbauer
Don Carlos (Verdi) 17+ MarS: Hermann Bäumer; R: Elisabeth Stöppler
Don Carlo (Verdi) 17 Mar-27 MejS: Hermann Bäumer / Hossein Pishkar; R: Elisabeth Stöppler
Der Ring an einem Abend (Wagner) 9 Set-27 OttS: Hermann Bäumer; R: Erik Raskopf
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Set-17 OttS: Valtteri Rauhalammi; R: Elisabeth Stöppler
Märchen im Grand-Hotel (Abraham) 25+ NovS: Samuel Hogarth; R: Peter Jordan, Leonhard Koppelmann
Katja Kabanova (Janáček) 18+ JanS: Paul-Johannes Kirschner; R: Lydia Steier
Saul (Handel) 25+ JanS: Andreas Spering; R: Lydia Steier
Avis de Tempête (Aperghis) 9+ MarS: Hermann Bäumer; R: Anselm Dalferth
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 19+ MarS: Paul-Johannes Kirschner; R: Ronny Jakubaschk
Simon Boccanegra (Verdi) 23+ AprR: Frank Hilbrich
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 18+ MejS: Hermann Bäumer; R: Joan Antoni Rechi
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 17 Set-5 JanS: Benjamin Reiners; R: Markus Dietz
Ein Maskenball (Verdi) 20 Set-25 NovS: Benjamin Reiners; R: Werner Schroeter
Der Ring an einem Abend (Wagner) 23 Set-11 NovS: Wolfgang Wengenroth
Wie werde ich reich und glucklich? (Spoliansky) 6 Ott-8 LulS: Matthew Toogood; R: Thomas Fiedler, Jan Dvořák
Norma (Bellini) 14 Ott-12 JanS: Benjamin Reiners / Matthew Toogood; R: Markus Bothe
Aschenputtel (Rossini) 1 Nov-8 AprS: Attilio Cremonesi / Matthew Toogood; R: Cordula Däuper
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Nov-18 FrarS: Alexander Soddy; R: Olivier Tambosi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 Nov-15 AprS: Benjamin Reiners / Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Roland Velte
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov-15 AprS: Benjamin Reiners / Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Roland Velte
Fidelio (Beethoven) 9 Diċ-21 MejS: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Roger Vontobel
Aida (Verdi) 14 Diċ-10 FrarS: Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Roger Vontobel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Diċ-28 JanS: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; R: Wolfgang Blum
Turandot (Puccini) 18 Jan-30 AprS: Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Regula Gerber
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 25 Jan-18 MejS: Benjamin Reiners
Hercules (Handel) 3 Frar-12 MejS: Bernhard Forck; R: Nigel Lowery
Ernani (Verdi) 24 Frar-1 LulS: Benjamin Reiners; R: Yona Kim
My Fair Lady (Loewe) 3 Mar-6 LulS: Matthew Toogood; R: Helmut Baumann, Jürg Burth
Pelleas und Melisande (Debussy) 25 Mar-12 MejS: Lorenzo di Toro; R: Luise Kautz
Parsifal (Wagner) 30 Mar-31 MejS: Alexander Soddy; R: Hans Schüler
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 12 Apr-6 ĠunS: Jörg Halubek; R: Lorenzo Fioroni
Tannhäuser (Wagner) 21 Apr-14 ĠunS: Alexander Soddy; R: Chris Alexander
La traviata (Verdi) 19 Mej-22 LulS: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Achim Freyer
Vespertine (Björk) 26 Mej-25 LulS: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; R: Kirsten Dehlholm, Jon R Skulberg
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Ġun-23 LulS: Benjamin Reiners / Matthew Toogood; R: Joachim Schloemer
Don Giovanni (Mozart) 14-26 LulS: Alexander Soddy; R: Ekaterina Vasileva
Don Giovanni (Mozart) 16 Set-20 NovS: Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Ekaterina Vasilyova
La Cenerentola (Rossini) 21 Set-30 DiċS: Attilio Cremonesi / Matthew Toogood; R: Cordula Däuper(original), Claudia Plaßwich(revival)
Werther (Massenet) 23 Set-8 DiċS: Wolfgang Wengenroth; R: David Mouchtar-Samorai
Rigoletto (Verdi) 28 Set-1 DiċS: Benjamin Reiners; R: Alexander Schulin
Madama Butterfly (Puccini) 7 Ott-1 MarS: Benjamin Reiners / Wolfgang Wengenroth; R: Wolfgang Blum(original), Maren Schäfer(revival)
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 28 Ott-2 FrarS: Alexander Soddy; R: Nigel Lowery
Der Ring an einem Abend (Wagner) 18 Nov-17 MarS: Benjamin Reiners
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 Diċ-13 JanS: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; R: Wolfgang Blum
Marienvesper (Monteverdi) 15 Diċ-13 ĠunS: Jörg Halubek; R: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 21 Diċ-22 FrarS: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Friedrich Meyer-Oertel
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 6 Jan-21 MarS: Alexander Soddy / Matthew Toogood; R: Cordula Däuper
Fidelio (Beethoven) 15 Jan-27 AprS: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; R: Roger Vontobel
Carmina Burana (concert) (Orff) 1 Frar-28 ĠunS: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth
Der gute Ehemann (Benda) 10+ FrarS: Robin Phillips; R: Marco Misgaiski
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 10+ FrarS: Robin Phillips; R: Marco Misgaiski
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 17 Frar-5 ĠunS: Benjamin Reiners / Matthew Toogood; R: Markus Bothe
Norma (Bellini) 10 Mar-4 LulS: Wolfgang Wengenroth / Matthew Toogood; R: Markus Bothe
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 24 Mar-18 AprS: Benjamin Reiners
La Chute de la maison Usher (Debussy) 12 Apr-18 ĠunS: Benjamin Reiners; R: Anna Viebrock, Joachim Rathke
Parsifal (Wagner) 19 Apr-20 ĠunS: Alexander Soddy; R: Hans Schüler
Don Carlo (Verdi) 5-24 MejS: Benjamin Reiners; R: Jens Daniel Herzog
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 Mej-24 LulS: Alexander Soddy; R: Barrie Kosky
Tosca (Puccini) 30 Mej-23 LulS: Alexander Soddy; R: Renate Ackermann
Salome (Strauss) 15 Ġun-12 LulS: Alexander Soddy; R: Gabriele Rech
Il trovatore (Verdi) 13-25 LulS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Roger Vontobel
Meiningen, Meininger Staatstheater  / 
Tosca (Puccini) 8 Set-20 MejS: Chin-Chao Lin; R: Ansgar Haag
Evita (Lloyd Webber) 14 Set-10 MejS: Mario Hartmuth / Martin Wettges; R: Kurt Josef Schildknecht
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Set-1 DiċS: Chin-Chao Lin / Martin Wettges; R: Christian Poewe
Le Grand Macabre (Ligeti) 29-30 SetS: Philippe Bach; R: Herbert Fritsch
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Ott-20 JanS: Philippe Bach / Mario Hartmuth; R: Ansgar Haag
Così fan tutte (Mozart) 17 Nov-3 MarS: Mario Hartmuth; R: Anthony Pilavachi
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Diċ-21 MejS: Mario Hartmuth / Martin Wettges; R: Wolfgang Dosch
Julie (Boesmans) 25 Jan-24 MarS: Mario Hartmuth; R: Lars Wernecke
Carmina Burana (Orff) 23 Frar-29 ĠunS: Philippe Bach; R: Ivar Thomas van Urk
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13 Apr-5 LulS: Philippe Bach; R: Aldona Farrugia
Tannhäuser (Wagner) 27 Apr-23 ĠunS: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 15-27 ĠunS: Chin-Chao Lin; R: Lars Wernecke
Tannhäuser (Wagner) 6 Set-19 ĠunS: Philippe Bach / Chin-Chao Lin; R: Ansgar Haag
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 8 Set-20 JanS: Chin-Chao Lin; R: Lars Wernecke
Carmen (Bizet) 28 Set-22 ĠunS: Philippe Bach; R: Jasmina Hadziahmetovic
Ariadne on Naxos (Strauss) 19 Ott-4 NovS: Philippe Bach; R: Aldona Farrugia
Tosca (Puccini) 2 Nov-6 MejS: Chin-Chao Lin; R: Ansgar Haag
Evita (Lloyd Webber) 24 Nov-22 MarS: Mario Hartmuth / Martin Wettges; R: Kurt Josef Schildknecht
Schwarzwaldmädel (Jessel) 7 Diċ-2 ĠunS: Mario Hartmuth; R: Tobias Rott
Così fan tutte (Mozart) 9 Jan-16 FrarS: Mario Hartmuth; R: Anthony Pilavachi
Das Schloss Dürande (Schoeck) 8 Mar-6 LulS: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 24 Mej-15 ĠunS: Chin-Chao Lin; R: Roman Hovenbitzer
Mönchengladbach, Theater Krefeld und Mönchengladbach  / 
Die Faschingsfee (Kálmán,E) 23 Set-16 FrarS: Diego Martin Etxebarria; R: Carsten Süss
Der seltsame Fall des Claus Grünberg (Monteverdi) 24 Set-3 DiċS: Yorgos Ziavras; R: Kobie van Rensburg
Orpheus und Eurydike (Gluck) 30 Set-13 DiċS: Werner Ehrhardt / Michael Preiser; R: Jakob Peters-Messer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Ott-27 DiċS: Mihkel Kütson; R: Hinrich Horstkotte
Der Konsul (Menotti) 21 Ott-12 JanS: Diego Martin Etxebarria; R: Katja Bening
Hamlet (Thomas,A) 25 Nov-7 FrarS: Mihkel Kütson / Andreas Fellner; R: Helen Malkowsky
My Fair Lady (Loewe) 17 Diċ-21 AprS: Andreas Fellner; R: Roland Hüve
Lohengrin (Wagner) 20 Jan-25 MarS: Mihkel Kütson; R: Robert Lehmeier
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 31 Jan-3 MarS: Michael Preiser; R: Robert Nemack
Lend Me a Tenor (Carroll) 10 Mar-8 LulS: Andreas Fellner; R: Ansgar Weigner
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Apr-10 ĠunS: Mihkel Kütson / Diego Martin Etxebarria / Yorgos Ziavras; R: François De Carpentries
Gianni Schicchi (Puccini) 29 Apr-10 ĠunS: Mihkel Kütson / Diego Martin Etxebarria / Yorgos Ziavras; R: François De Carpentries
Nabucco (Verdi) 23 Ġun-15 LulS: Diego Martin Etxebarria; R: Roman Hovenbitzer
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Set-9 JanS: Diego Martin Etxebarria; R: Kobie van Rensburg
Nabucco (Verdi) 29 SetS: Diego Martin Etxebarria; R: Roman Hovenbitzer
Die Faschingsfee (Kálmán,E) 13 Ott-12 JanS: Diego Martin Etxebarria; R: Carsten Süß
Räuber Hotzenplotz (Tarkmann) 28 Ott-26 DiċS: Andreas Fellner; R: Katja Bening
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11 Nov-25 DiċS: Diego Martin Etxebarria; R: Hinrich Horstkotte
Hamlet (Thomas,A) 24 Nov-26 FrarS: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 Jan-6 AprS: Mihkel Kütson; R: Beverly Blankenship, Rebecca Blankenship
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Mar-24 MejS: Mihkel Kütson; R: Agnessa Nefjodov
Der goldene Drache (Eötvös) 12 Mej-10 LulS: Yorgos Ziavras; R: Petra Luisa Meyer
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 15 Ġun-7 LulS: Diego Martin Etxebarria; R: Hinrich Horstkotte
München, Bayerische Staatsoper  / 
Così fan tutte (Mozart) 29 Set-6 OttS: Constantin Trinks; R: Dieter Dorn
Il turco in Italia (Rossini) 13-18 OttS: Antonello Allemandi; R: Christof Loy
Carmen (Bizet) 21-27 OttS: Omer Meir Wellber; R: Lina Wertmüller
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Ott-10 NovS: Constantinos Carydis; R: Christof Loy
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 29 Ott-5 NovS: Oksana Lyniv; R: Harry Kupfer
Tosca (Puccini) 8-17 NovS: Daniele Callegari; R: Luc Bondy
Die schweigsame Frau (Strauss) 12-24 NovS: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Simon Boccanegra (Verdi) 26 Nov-3 DiċS: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
Andrea Chénier (Giordano) 29 Nov-8 DiċS: Marco Armiliato; R: Philipp Stölzl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-15 DiċS: Antonino Fogliani; R: Barbara Wysocka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-21 DiċS: Eun Sun Kim; R: Richard Jones
Il tabarro (Puccini) 17 Diċ-1 JanS: Kirill Petrenko; R: Lotte de Beer
Suor Angelica (Puccini) 17 Diċ-1 JanS: Kirill Petrenko; R: Lotte de Beer
Gianni Schicchi (Puccini) 17 Diċ-1 JanS: Kirill Petrenko; R: Lotte de Beer
La bohème (Puccini) 25 Diċ-4 JanS: Alexander Soddy; R: Otto Schenk
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-6 JanS: Friedrich Haider; R: Helmut Lehberger(original), Leander Haußmann(original), Andreas Weirich(revival)
Das Rheingold (Wagner) 11-13 JanS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-17 JanS: Ivor Bolton; R: Martin Duncan, Ultz
Die Walküre (Wagner) 19-22 JanS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-28 JanS: Keri-Lynn Wilson; R: Ferruccio Soleri
Madama Butterfly (Puccini) 24-30 JanS: Daniele Callegari; R: Wolf Busse
Siegfried (Wagner) 31 Jan-3 FrarS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 8-11 FrarS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-18 FrarS: Stefano Ranzani; R: David Bösch
Carmen (Bizet) 16-21 FrarS: Karel Mark Chichon; R: Lina Wertmüller
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Frar-4 MarS: Asher Fisch; R: Johannes Erath
La favorite (Donizetti) 25 Frar-3 MarS: Giacomo Sagripanti; R: Amélie Niermeyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-21 MarS: Kirill Petrenko; R: Otto Schenk
La Cenerentola (Rossini) 10-16 MarS: Francesco Angelico; R: Jean-Pierre Ponnelle
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 11-25 MarS: Omer Meir Wellber; R: Antú Romero Nunes
Così fan tutte (Mozart) 24-29 MarS: Constantin Trinks; R: Dieter Dorn
La Calisto (Cavalli) 31 Mar-9 AprS: Christopher Moulds; R: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 1-8 AprS: Lothar Koenigs; R: Robert Carsen
Macbeth (Verdi) 7-13 AprS: Pinchas Steinberg; R: Martin Kušej
Der zerbrochene Krug (Ullmann) 13-29 AprS: Karsten Januschke; R: Andreas Weirich
Der Diktator (Krenek) 13-29 AprS: Karsten Januschke; R: Martha Teresa Münder
Lucrezia Borgia (Donizetti) 27 Apr-7 MejS: Friedrich Haider; R: Christof Loy
Mefistofele (Boito) 29 Apr-6 MejS: Omer Meir Wellber; R: Roland Schwab
Die Gezeichneten (Schreker) 12-19 MejS: Markus Stenz; R: Krzysztof Warlikowski
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-20 MejS: Antonino Fogliani; R: Barbara Wysocka
Aus einem Totenhaus (Janáček) 21 Mej-8 ĠunS: Simone Young; R: Frank Castorf
Semiramide (Rossini) 2-10 ĠunS: Antonello Allemandi; R: David Alden
Arabella (Strauss) 16-22 ĠunS: Constantin Trinks; R: Andreas Dresen
Rigoletto (Verdi) 17-24 ĠunS: Daniele Callegari; R: Arpad Schilling
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Ġun-2 LulS: Bertrand de Billy; R: Peter Konwitschny
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 LulS: Giacomo Sagripanti; R: David Bösch
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-17 LulS: Constantinos Carydis; R: Christof Loy
Das Rheingold (Wagner) 20 LulS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Orlando paladino (Haydn) 23-29 LulS: Ivor Bolton; R: Axel Ranisch
Le nozze di Figaro (Mozart) 22-28 SetS: Ivor Bolton; R: Christof Loy
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 23-30 SetS: Kirill Petrenko; R: David Bösch
La traviata (Verdi) 2-12 OttS: Keri-Lynn Wilson; R: Günter Krämer
Il trovatore (Verdi) 7-17 OttS: Asher Fisch; R: Olivier Py
Aus einem Totenhaus (Janáček) 19-26 OttS: Simone Young; R: Frank Castorf
Rigoletto (Verdi) 20 Ott-2 NovS: Daniele Callegari; R: Arpad Schilling
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4-15 NovS: Joana Mallwitz; R: Krzysztof Warlikowski
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 10-20 NovS: Paolo Carignani; R: Antú Romero Nunes
Jenůfa (Janáček) 21-27 NovS: Simone Young; R: Barbara Frey
Otello (Verdi) 23 Nov-21 DiċS: Kirill Petrenko / Asher Fish; R: Amélie Niermeyer
Così fan tutte (Mozart) 29 Nov-1 DiċS: Ivor Bolton; R: Dieter Dorn
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4-16 DiċS: Eun Sun Kim; R: Richard Jones(original), Benjamin Davis(revival)
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Diċ-1 JanS: Alexander Soddy; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Die verkaufte Braut (Smetana) 22 Diċ-6 JanS: Tomáš Hanus; R: David Bösch
Norma (Bellini) 5-12 JanS: Daniele Callegari; R: Jürgen Rose
Arabella (Strauss) 14-25 JanS: Constantin Trinks; R: Andreas Dresen
Fidelio (Beethoven) 24 Jan-2 FrarS: Kirill Petrenko; R: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 25 Jan-3 MarS: Dan Ettinger; R: Lina Wertmüller
L'elisir d'amore (Donizetti) 3-8 FrarS: Daniele Callegari; R: David Bösch
Nabucco (Verdi) 9-19 FrarS: Andrea Battistoni; R: Yannis Kokkos
Karl V (Krenek) 10-23 FrarS: Erik Nielsen; R: Carlus Padrissa
Carmen (Bizet) 25 Frar-3 MarS: Dan Ettinger; R: Lina Wertmüller
Don Giovanni (Mozart) 5-14 MarS: James Gaffigan; R: Stephan Kimmig
La fanciulla del West (Puccini) 16 Mar-2 AprS: James Gaffigan; R: Andreas Dresen
Roberto Devereux (Donizetti) 17-27 MarS: Friedrich Haider; R: Christof Loy
Parsifal (Wagner) 24-31 MarS: Kirill Petrenko; R: Pierre Audi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4-9 AprS: Constantin Trinks; R: Martin Duncan
Madama Butterfly (Puccini) 5-10 AprS: Karel Mark Chichon; R: Wolf Busse
Mavra (Stravinsky) 15-28 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15-28 Apr
Turandot (Puccini) 20 Apr-2 MejS: Pinchas Steinberg; R: Carlus Padrissa
Der fliegende Holländer (Wagner) 22-28 AprS: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
Tosca (Puccini) 4-10 MejS: Andrea Battistoni; R: Luc Bondy
Tannhäuser (Wagner) 5-12 MejS: Simone Young; R: Romeo Castellucci
Un ballo in maschera (Verdi) 18-24 MejS: Paolo Carignani; R: Johannes Erath
Il tabarro (Puccini) 25 Mej-2 ĠunS: Bertrand de Billy; R: Lotte de Beer
Suor Angelica (Puccini) 25 Mej-2 ĠunS: Bertrand de Billy; R: Lotte de Beer
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Mej-2 ĠunS: Bertrand de Billy; R: Lotte de Beer
Alceste (Gluck) 26 Mej-13 ĠunS: Antonello Manacorda; R: Sidi Larbi Cherkaoui
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-15 ĠunS: Antonino Fogliani; R: Barbara Wysocka
La bohème (Puccini) 17-23 ĠunS: Giampaolo Bisanti; R: Otto Schenk
München, Gärtnerplatztheater  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 19 Ott-18 NovS: Anthony Bramall; R: Josef Ernst Köpplinger
La Cenerentola (Rossini) 28 Ott-22 NovS: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Martha (Flotow) 11-29 NovS: Andreas Kowalewitz; R: Loriot
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 Diċ-10 JanS: Anthony Bramall; R: Peter Kertz
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 29 Diċ-27 MejS: Karsten Januschke; R: Josef Ernst Köpplinger
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Jan-2 ĠunS: Michael Brandstätter; R: Georg Schmiedleitner
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 27 Jan-10 FrarS: Oleg Ptashnikov / Andreas Partilla; R: Josef Ernst Köpplinger
My Fair Lady (Loewe) 13 Frar-10 ĠunS: Andreas Kowalewitz; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Frar-10 MejS: Michael Brandstätter; R: Rosamund Gilmore
Weiße Rose (Zimmermann,U) 15 Mar-16 AprS: Andreas Partilla; R: Lukas Wachernig
Maria Stuarda (Donizetti) 22 Mar-31 MejS: Anthony Bramall; R: Michael Sturminger
Don Pasquale (Donizetti) 29 Apr-18 MejS: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Im weißen Rößl (Benatzky) 12-23 MejS: Michael Brandstätter; R: Josef Ernst Köpplinger
Don Giovanni (Mozart) 19 Mej-10 LulS: Anthony Bramall; R: Herbert Föttinger
Der tapfere Soldat (Straus) 14 Ġun-8 LulS: Anthony Bramall; R: Peter Konwitschny
Semele (Handel) 24 Ġun-6 LulS: Rubén Dubrovsky; R: Karoline Gruber
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 19-27 LulS: Jeff Frohner; R: Josef Ernst Köpplinger
Die lustige Witwe (Lehár) 29 Set-20 JanS: Anthony Bramall; R: Josef Ernst Köpplinger
Dantons Tod (Einem) 11 Ott-15 NovS: Anthony Bramall; R: Günter Krämer
Der Wildschütz (Lortzing) 24 Ott-17 MejS: Alfred Eschwé; R: Georg Schmiedleitner
Don Giovanni (Mozart) 28 Ott-29 DiċS: Anthony Bramall / Oleg Ptashnikov; R: Herbert Föttinger
Wiener Blut (Strauss,J) 9 Nov-15 DiċR: Nicole Claudia Weber
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Nov-2 JanS: Anthony Bramall; R: Peter Kertz
Momo (Hiller,W) 16 Diċ-18 JanS: Michael Brandstätter / Andreas Partilla; R: Nicole Claudia Weber
Martha (Flotow) 11-30 JanS: Andreas Kowalewitz; R: Loriot
Maria Stuarda (Donizetti) 6 Frar-5 MejS: Anthony Bramall; R: Michael Sturminger, Ricarda Regina Ludigkeit
King Arthur (Purcell) 15 Frar-9 MarS: Howard Arman; R: Torsten Fischer
Così fan tutte (Mozart) 24 Frar-5 AprR: Olivier Tambosi
Im weißen Rößl (Benatzky) 14 Mar-12 MejR: Josef Ernst Köpplinger
La bohème (Puccini) 28 Mar-18 LulS: Anthony Bramall; R: Bernd Mottl
Der tapfere Soldat (Straus) 2-21 AprS: Andreas Kowalewitz; R: Peter Konwitschny
Die Perlenfischer (concert) (Bizet) 12-22 Apr
L'Heure espagnole (Ravel) 28 Apr-20 ĠunS: Kiril Stankow; R: Lukas Wachernig
Der Junge Lord (Henze) 23 Mej-14 ĠunS: Anthony Bramall; R: Brigitte Fassbaender
Liliom (Doderer) 6-14 LulS: Michael Brandstätter; R: Josef Ernst Köpplinger
Münster, Theater Münster  / 
Don Carlo (Verdi) 7 Ott-2 FrarS: Golo Berg; R: Ulrich Peters
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 29 Ott-28 DiċS: Stefan Veselka; R: Andreas Beuermann
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Diċ-13 MejS: Stefan Veselka; R: Mareike Zimmermann
Angels in America (Eötvös) 24 Frar-18 AprS: Golo Berg; R: Carlos Wagner
Cendrillon (Massenet) 14 Apr-6 LulS: Stefan Veselka; R: Roman Hovenbitzer
Don Giovanni (Mozart) 26 Mej-13 LulS: Golo Berg; R: Christian von Götz
Madama Butterfly (Puccini) 15 Set-7 FrarS: Golo Berg; R: Hans Walter Richter
Saul (Handel) 27 Ott-23 MarS: Michael Hofstetter; R: Susanne Knapp
Street Scene (Weill) 22 Diċ-25 MejS: Stefan Veselka; R: Hendrik Müller
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 12+ FrarS: Fabian Liesenfeld
Sugar (Styne) 23 Frar-11 LulS: Thorsten Schmid-Kapfenburg; R: Ulrich Peters
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 6 Apr-2 LulS: Golo Berg; R: Sebastian Ritschel
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 18 Mej-13 LulS: Stefan Veselka; R: Philipp Kochheim
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Xerxes (Handel) 23 Set-1 OttS: Jörg Pitschmann; R: Kornelia Repschläger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 Set-2 FrarS: Panagiotis Papadopoulos; R: Stephan Brauer
Zar und Zimmermann (Lortzing) 7 OttS: Daniel Stratievsky; R: Birgit Kronshage
Fidelio (Beethoven) 21 Ott-20 AprS: Sebastian Tewinkel; R: Jürgen Pöckel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Nov-26 DiċS: Sebastian Tewinkel; R: Manfred Straube
Don Pasquale (Donizetti) 20 Jan-29 MarS: Panagiotis Papadopoulos; R: Magdalena Fuchsberger
Pagliacci (Leoncavallo) 24 Mar-1 ĠunS: Panagiotis Papadopoulos; R: Peter Lotschak
Il mondo della luna (Haydn) 28 Apr-21 MejS: Daniel Stratievsky; R: Jürgen Pöckel
Wie einst im Mai (Kollo) 6-28 LulS: Panagiotis Papadopoulos; R: Reinhardt Friese
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Set-3 NovS: Panagiotis Papadopoulos; R: Peter Lotschak
Wiener Blut (Strauss,J) 6 Ott-12 AprS: Panagiotis Papadopoulos; R: Wolf Widder
Il mondo della luna (Haydn) 31 Ott-23 NovS: Daniel Stratievsky; R: Jürgen Pöckel
Musicals anthology (Rodgers) 1 Diċ-22 AprS: Panagiotis Papadopoulos
Un ballo in maschera (Verdi) 19 Jan-26 AprS: Sebastian Tewinkel; R: Lothar Krause
Kismet (Wright) 16 Mar-24 MejS: Daniel Stratievsky; R: Wolfgang Dosch
The Rake's Progress (Stravinsky) 4 Mej-2 ĠunS: Panagiotis Papadopoulos; R: Jürgen Pöckel
Die Bajadere (Kálmán,E) 28 Ġun-21 LulS: Panagiotis Papadopoulos; R: Pascale-Sabine Chevroton
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Otello (Verdi) 29 Set-12 JanS: Michael Helmrath / Henning Ehlert; R: Anette Leistenschneider
Zar und Zimmermann (Lortzing) 14 Ott-25 FrarS: Oliver Weder; R: Anette Leistenschneider
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-22 Nov
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 6 Jan-16 MarS: Oliver Weder; R: Alfonso Romero Mora
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 Jan-24 MarS: Michael Helmrath; R: Katharina Thoma
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Apr-27 MejS: Henning Ehlert; R: Gernot Kranner
La traviata (Verdi) 15 Ġun-14 Lul
La traviata (Verdi) 17 Ġun-14 LulS: Michael Helmrath; R: Anette Leistenschneider
Die Magd als Herrin (Pergolesi) 30 Ġun-14 LulS: Sergi Roca Martinez; R: Thomas Bayer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 Set-14 NovS: Henning Ehlert; R: Anette Leistenschneider
Dracula (Wildhorn) 5 Ott-30 DiċS: Henning Ehlert / Felix-Immanuel Achtner; R: Ivan Alboresi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-6 JanS: Henning Ehlert; R: Anette Leistenschneider
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Diċ-11 JanS: Henning Ehlert; R: Gernot Kranner
Vom Geist der Weihnacht (Steffan) 20-22 DiċS: Felix-Immanuel Achtner; R: Anette Leistenschneider
Julius Caesar (Handel) 15-30 Mar
Cabaret (Kander) 12 Apr-26 Mej
Otello (Verdi) 4-31 Mej
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 21 Ġun-21 Lul
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Ġun-19 Lul
Orpheus und Eurydike (Gluck) 6-21 Lul
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Norma (Bellini) 22 Set-9 OttS: Marcus Bosch; R: Stéphane Braunschweig
My Fair Lady (Loewe) 1-22 OttS: Andreas Paetzold; R: Thomas Enzinger
Les Troyens (Berlioz) 8 Ott-26 NovS: Marcus Bosch; R: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 20 Ott-26 DiċS: Marcus Bosch / Volker Hiemeyer; R: Alexandra Szemerédy
Die lustige Witwe (Lehár) 5 Nov-24 FrarS: Guido Johannes Rumstadt / Andreas Paetzold / Tarmo Vaask; R: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-23 JanS: Guido Johannes Rumstadt; R: Laura Scozzi
Otello (Verdi) 14 Jan-23 FrarS: Guido Johannes Rumstadt / Marcus Bosch; R: Gabriele Rech
Carmen (Bizet) 27 Jan-6 MejS: Volker Hiemeyer / Esteban Domínguez Gonzalvo; R: Laurent Laffargue
Idomeneo (Mozart) 17 Frar-28 AprS: Marcus Bosch; R: David Bösch
Die Soldaten (Zimmermann,B) 17 Mar-23 AprS: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 7 Apr-20 LulS: Marcus Bosch / Jan Croonenbroeck; R: Peter Konwitschny
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Mej-15 LulS: Volker Hiemeyer; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Rückkehr des Odysseus (Monteverdi) 3 Ġun-18 LulS: Wolfgang Katschner; R: Mariame Clément
Tosca (Puccini) 15 Ġun-19 LulS: Guido Johannes Rumstadt; R: Jens Daniel Herzog
Krieg und Frieden (Prokofiev,S) 30 Set-17 NovS: Joana Mallwitz; R: Jens Daniel Herzog
Anna Nicole (Turnage) 3 Nov-7 DiċS: Lutz de Veer; R: Jens Daniel Herzog
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Nov-21 DiċS: Guido Johannes Rumstadt; R: Josef Ernst Köpplinger
Xerxes (Handel) 24 Nov-3 FrarS: Wolfgang Katschner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 Diċ-1 FrarS: Volker Hiemeyer; R: Andreas Baesler
Ball im Savoy (Abraham) 19 Jan-5 LulS: Volker Hiemeyer; R: Stefan Huber
Rusalka, Meerjungfrau (Dvořák,A) 3 Frar-14 MejS: Francesco Greco; R: Ilaria Lanzino
Così fan tutte (Mozart) 23 Frar-10 ĠunS: Lutz de Veer; R: Jens Daniel Herzog
Norma (Bellini) 2-31 MarS: Björn Huestege; R: Stéphane Braunschweig
Madama Butterfly (Puccini) 23 Mar-18 LulS: Guido Johannes Rumstadt; R: Tina Lanik
Lohengrin (Wagner) 12 MejS: Joana Mallwitz; R: David Hermann
Oldenburg, Oldenburgisches Staatstheater  / 
Carmen (Bizet) 20 Aww-6 JanS: Carlos Vázquez; R: Robert Lehmeier
Die Walküre (Wagner) 9 Set-19 NovS: Hendrik Vestmann; R: Paul Esterházy
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Ott-8 AprS: Vito Cristofaro; R: Kateryna Sokolova
Siroé (Hasse) 2 Diċ-5 AprS: Wolfgang Katschner; R: Jakob Peters-Messer
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 9 Diċ-1 LulS: Jürgen Grimm / Tobias Deutschmann; R: Erik Petersen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Diċ-7 JanS: Felix Pätzold; R: Michael Moxham
Sweeney Todd (Sondheim) 21 Diċ-28 JanS: Carlos Vázquez; R: Michael Moxham
Rigoletto (Verdi) 10 Frar-17 MejS: Vito Cristofaro; R: Hinrich Horstkotte
Maria (Statkowski) 17 Mar-19 MejS: Hendrik Vestmann; R: Andrea Schwalbach
La Cenerentola (Rossini) 5-20 MejS: Vito Cristofaro; R: Axel Köhler
La Cenerentola (Rossini) 7 Set-19 DiċS: Vito Cristofaro; R: Axel Köhler
Siegfried (Wagner) 22 Set-4 NovS: Hendrik Vestmann / Vito Cristofaro; R: Paul Esterházy
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 27 Set-22 FrarS: Vito Cristofaro; R: Felix Schrödinger
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 7 OttS: Jürgen Grimm; R: Erik Petersen
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 21 Ott-8 FrarS: Vito Cristofaro
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 Diċ-6 AprS: Vito Cristofaro; R: Stephen Lawless
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 DiċS: Felix Pätzold; R: Michael Moxham
Brundibár (Krása) 27 JanS: Thomas Honickel; R: Jens Kerbel
Les Paladins (Rameau) 16 Frar-26 ĠunS: Alexis Kossenko; R: François De Carpentries
Dead Man Walking (Heggie) 23 Mar-4 LulS: Carlos Vázquez; R: Olivia Fuchs
La clemenza di Tito (Mozart) 4 Mej-6 LulS: Hendrik Vestmann; R: Laurence Dale
Oberon (Weber) 20 Mej
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
The Addams Family (Lippa) 24 Aww-5 DiċS: An-Hoon Song; R: Felix Seiler
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Set-14 DiċS: Daniel Inbal; R: Alexander May
Rigoletto (Verdi) 30 Set-27 MejS: Andreas Hotz; R: Adriana Altaras
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 25 Nov-10 AprS: Daniel Inbal; R: Sonja Trebes
Antigona (Traetta) 20 Jan-25 MejS: Andreas Hotz; R: Floris Visser
Apollo und Hyacinth (Mozart) 8 Mar-10 ĠunS: Daniel Inbal; R: Jan Friedrich Eggers
Chaplin (Curtis) 10 Mar-3 ĠunS: An-Hoon Song; R: Christian von Götz
San Paolo (Corbett) 28 Apr-20 ĠunS: Daniel Inbal; R: Alexander May
Doktor Faust (Busoni) 16-29 ĠunS: Andreas Hotz; R: Andrea Schwalbach
Chaplin (Curtis) 23 Aww-16 SetS: An-Hoon Song; R: Christian von Götz
Antigona (Traetta) 13 SetS: Andreas Hotz; R: Floris Visser
Fidelio (Beethoven) 29 Set-18 AprS: Andreas Hotz; R: Yona Kim
Der Bettelstudent (Millöcker) 1 Diċ-28 AprS: Daniel Inbal; R: Guillermo Amaya
Doktor Faust (Busoni) 13 DiċR: Andrea Schwalbach
Tosca (Puccini) 26 JanS: Andreas Hotz; R: Mascha Pörzgen
The Producers (Brooks) 23 MarS: An-Hoon Song; R: Dominique Schnizer
Orlando (Handel) 4 MejS: Daniel Inbal; R: Felix Schrödinger
Guercoeur (Magnard) 15+ ĠunS: Andreas Hotz; R: Dirk Schmeding
Passau, Landestheater Niederbayern  / 
Die Welt auf dem Mond (Haydn) 23 Set-26 JanS: Margherita Colombo; R: Aron Stiehl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Ott-29 DiċS: Basil H E Coleman; R: Johannes Reitmeier
Operetta anthology (Lortzing) 28 Ott-21 JanS: Margherita Colombo; R: Margit Gilch
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Diċ-23 MarS: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 3 Frar-16 ĠunS: Margherita Colombo; R: Stephen Medcalf
Lucrezia Borgia (Donizetti) 14 Apr-25 MejS: Basil H E Coleman; R: Roland Schwab
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Ġun-14 LulS: Basil H E Coleman; R: Johannes Reitmeier
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Set-21 OttS: Basil H E Coleman; R: Johannes Reitmeier
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 Set-8 ĠunS: Basil H E Coleman; R: Margit Gilch
Anna Bolena (Donizetti) 10 Nov-13 JanS: Basil H E Coleman; R: Ultz
Ariodante (Handel) 16 Frar-21 AprS: Margherita Colombo; R: Stephen Medcalf
Gold! (Evers) 12 Mej-27 ĠunR: Christiane Silberhumer
Das Rheingold (Wagner) 16-18 MejS: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Nabucco (Verdi) 15-30 ĠunS: Basil H E Coleman
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Set-14 JanS: Markus Huber; R: Thomas Münstermann
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 18 Nov-8 AprS: Florian Erdl; R: Guido Markowitz, Kerstin Steeb
Der Bettelstudent (Millöcker) 22 Diċ-11 LulS: Markus Huber; R: Wolfgang Lachnitt
Endstation Sehnsucht (Previn) 10 Frar-3 LulS: Tobias Leppert; R: Tobias Materna
Der Silbersee (Weill) 5 Mej-5 LulS: Florian Erdl; R: Thomas Münstermann
Das Rheingold (Wagner) 14 Set-30 AprS: Markus Huber; R: Thomas Münstermann
Der Silbersee (Weill) 20 Ott-7 NovS: Florian Erdl; R: Thomas Münstermann
Der Liebestrank (Donizetti) 17 Nov-24 MarS: Florian Erdl; R: Wolfgang Lachnitt
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 22 Diċ-12 Mej
Die Perlenfischer (Bizet) 16 Frar-2 Ġun
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev,S) 18 Mej-3 LulS: Markus Huber; R: Thomas Münstermann
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 1-27 OttS: Lutz de Veer; R: Jürgen Pöckel
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15 Set-20 JanS: Lutz de Veer; R: Hinrich Horstkotte
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 Set-20 JanS: Lutz de Veer; R: Hinrich Horstkotte
Ein Käfig voller Narren (Herman) 21 Ott-31 MarS: Vladimir Yaskorski; R: Wolfgang Dosch
Der Opernball (Heuberger) 17 Nov-25 MejS: Martin Eckenweber; R: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die schöne Galathée (von Suppé) 25 Nov-10 AprS: Matthias Spindler; R: Wolfgang Dosch
Der Barbier von Bagdad (Cornelius) 12 Jan-19 MejS: Maxim Böckelmann; R: Jürgen Pöckel
L'orfeo (Monteverdi) 31 Jan-9 ĠunS: Leo Siberski; R: Jürgen Pöckel
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Mej-2 ĠunS: Leo Siberski; R: Thilo Reinhardt
Die Zauberflöte (Mozart) 22-30 ĠunS: Leo Siberski; R: Jürgen Pöckel
Der Opernball (Heuberger) 29 Set-19 MejS: Matthias Spindler; R: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die lustige Witwe (Lehár) 19+ OttS: Vladimir Yaskorski; R: Wolfgang Dosch
L'orfeo (Monteverdi) 17 Nov-20 JanS: Leo Siberski / Mark Johnston; R: Jürgen Pöckel
Das Lächeln einer Sommernacht (Sondheim) 7+ DiċS: Leo Siberski; R: Jürgen Pöckel
Königskinder (Humperdinck) 26+ JanS: Leo Siberski; R: Jürgen Pöckel
Aida (Verdi) 4+ MejS: Leo Siberski; R: Andreas Rosar
The Last Five Years (Brown,J) 9+ MejS: Leo Siberski; R: Nadine Aßmann
Ein Käfig voller Narren (Herman) 25 Mej-1 ĠunS: Vladimir Yaskorksi / Leo Siberski; R: Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 2-6 LulS: Vladimir Yaskorski; R: Jürgen Pöckel
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 Set-30 MejS: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; R: Manuel Schöbel
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 Set-31 AwwS: Florian Merz / Hans-Peter Preu; R: Wolfgang Dosch
La traviata (Verdi) 21 Ott-21 AprS: Hans-Peter Preu; R: Hinrich Horstkotte
Company (Sondheim) 27 Ott-26 DiċS: Hans-Peter Preu; R: Sebastian Ritschel
Tschick (Vollmer) 19 Jan-2 FrarS: Hans-Peter Preu; R: Sebastian Ritschel
Carmen (Bizet) 4 MarS: Hans-Peter Preu; R: Manuel Schöbel
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 31 Mar-6 AprS: Jan Michael Horstmann; R: Manuel Schöbel
Der Besuch der alten Dame (Einem) 26 Mej-10 ĠunS: Ekkehard Klemm; R: Sebastian Welker
Der Freischütz (Weber) 2-18 AwwS: Hans-Peter Preu; R: Horst Kupich
Carmina Burana (Orff) 2 SetS: Ekkehard Klemm
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 28 Set-11 JanS: Florian Merz / Hans-Peter Preu; R: Wolfgang Dosch
Im weißen Rößl (Benatzky) 12 Ott-30 ĠunS: Thomas Gläser / Hans-Peter Preu; R: Manuel Schöbel
Fidelio (Beethoven) 17 Nov-13 JanS: Hans-Peter Preu; R: Manuel Schöbel
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 20 Nov-7 AprS: Uwe Zimmermann; R: Ute Raab
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 30 Nov-20 AprS: Jan Michael Horstmann / Florian Merz; R: Manuel Schöbel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4-23 DiċS: Matthias Mücksch / Karl Bernewitz / Florian Merz; R: Helen Malkowsky(original), Rebekah Rota(revival)
Pariser Leben (Offenbach) 10 Frar-10 ĠunS: Florian Merz; R: Christopher Tölle
Katja Kabanowa (Janáček) 25 Mej-9 Ġun
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 23 Set-31 MarS: Tom Woods / Anton Zapf; R: Uwe Schwarz
Un ballo in maschera (Verdi) 29 Set-20 JanS: Tom Woods / Levente Török; R: Matthias Reichwald
The Producers (Brooks) 3 Ott-16 DiċS: Alistair Lilley / Levente Török; R: Dominik Wilgenbus
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 28 Ott-3 LulS: Levente Török; R: Aron Stiehl
Messe in h-Moll (Bach,JS) 9 Diċ-3 ĠunS: Alistair Lilley / Tom Woods; R: Jochen Biganzoli
Die Banalität der Liebe (Milch-Sheriff) 27 Jan-12 LulS: Tom Woods / Levente Török; R: Itay Tiran
Cabaret (Kander) 17 Mar-30 MejS: Alistair Lilley; R: Johannes Pölzgutter
Edgar (Puccini) 28 Apr-18 LulS: Tetsuro Ban; R: Hendrik Müller
Don Giovanni (Mozart) 16 Ġun-19 LulS: Jonas Alber; R: Matthias Reichwald
Nabucco (Verdi) 15 Set-8 JanS: Tom Woods; R: Rareș Zaharia
Don Giovanni (Mozart) 20 Set-2 JanS: Chin-Chao Lin; R: Matthias Reichwald
Una cosa rara (Martín y Soler) 27 Ott-1 LulS: Christoph Spering; R: Andreas Baesler
Die Herzogin von Chicago (Kálmán,E) 8 Diċ-21 MejS: Chin-Chao Lin; R: Aron Stiehl
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Diċ-19 JanR: Matthias Reichwald
Elizabetta (Prokofiev,G) 26 Jan-13 ĠunS: Chin-Chao Lin; R: Marcus Lobbes
Chess (Andersson,BT) 16 Mar-16 ĠunS: Alistair Lilley; R: Christina Schmidt
Der Freischütz (Weber) 11 Mej-24 LulS: Chin-Chao Lin; R: Matthias Reichwald
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 Ġun-25 LulR: Brigitte Fassbaender
Tosca (Puccini) 13 LulR: Maximilian Eisenacher
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Aschenputtel (Rossini) 29 Set-2 FrarS: Manfred Hermann Lehner; R: Anja Nicklich
Zar und Zimmermann (Lortzing) 21 Ott-21 DiċS: Gerrit Prießnitz / Hans-Christoph Borck; R: Anja Nicklich
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 1 Diċ-5 JanS: Volker Plangg; R: Stephan Brauer
Ein Käfig voller Narren (Herman) 27 Jan-24 MarS: Volker Plangg; R: Stephan Brauer
Der Freischütz (Weber) 30 Mar-15 AprS: Manfred Hermann Lehner; R: Hans-Joachim Frey
Der Bajazzo (Leoncavallo) 3 Ġun-20 LulS: Manfred Hermann Lehner; R: Peter Lotschak
Der Liebestrank (Donizetti) 28 Set-26 JanS: Martin Hannus; R: Anja Nicklich
Der Liebestrank (Donizetti) 29 Set-6 OttS: Martin Hannus; R: Anja Nicklich
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10 Nov-17 JanS: Volker Plangg / Hans-Christoph Borck; R: Stephan Brauer
Fidelio (Beethoven) 7 Diċ-21 AprS: Martin Hannus; R: John Dew
Frau Luna (Lincke) 1 Frar-12 MejS: Martin Hannus; R: Dominik Wilgenbus
Der Freischütz (Weber) 6 MarS: Manfred Hermann Lehner; R: Hans-Joachim Frey
Der Freischütz (Weber) 21 Mar-27 AprS: Manfred Hermann Lehner; R: Hans-Joachim Frey
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 8 Ġun-14 LulS: Martin Hannus; R: Axel Köhler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 8-23 Lul
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Guillaume Tell (Rossini) 10 Set-2 DiċS: Sébastien Rouland; R: Roland Schwab
Gold! (Evers) 1 Ott-26 DiċR: Renate Liedtke
La bohème (Puccini) 21 Ott-30 MarS: Nicholas Milton / Stefan Neubert; R: Tobias Heyder
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Nov-30 DiċS: Stefan Neubert; R: Andreas Gergen
My Fair Lady (Loewe) 9 Diċ-18 MejS: Stefan Neubert; R: Thomas Winter
Der Sturm (Martin,F) 27 Jan-25 MarS: Roger Epple; R: Lorenzo Fioroni
Solaris (Obst) 8-17 MarS: Christopher Ward; R: Hermann Schneider
Croesus (Keiser) 13-22 AprS: Lutz Gillmann; R: Barbara Schöne
Salome (Strauss) 14 Apr-21 ĠunS: Nicholas Milton; R: Jakob Peters-Messer
Così fan tutte (Mozart) 11 Mej-19 ĠunS: Stefan Neubert; R: Jean Renshaw
Nabucco (Verdi) 9-23 ĠunS: Christopher Ward; R: Maximilian von Mayenburg
La traviata (Verdi) 26 Aww-26 JanS: Stefan Neubert; R: Ben Baur
West Side Story (Bernstein) 8 Set-29 DiċS: Stefan Neubert / Justus Thorau; R: Stijn Celis
Die tote Stadt (Korngold) 6 Ott-21 DiċS: Justus Thorau; R: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 1 Diċ-18 AprS: Justus Thorau; R: Erik Petersen
Médée (Cherubini) 19 Jan-27 Apr
Nabucco (Verdi) 16 FrarS: Christopher Ward; R: Maximilian von Mayenburg
Soldier Songs (Little) 17 Frar-16 Mar
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 Mar-20 Ġun
My Fair Lady (Loewe) 17 AprS: Stefan Neubert; R: Thomas Winter
Faust (Gounod) 31 Mej-30 Ġun
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin  / 
West Side Story (Bernstein) 3-6 AwwS: Daniel Huppert / Gregor Rot / Martin Schelhaas; R: Simon Eichenberger
Otello (Verdi) 13 Ott-1 AprS: Daniel Huppert / Gabriel Venzago; R: Katharina Thoma
My Fair Lady (Loewe) 19 Ott-31 MarS: Gregor Rot / Martin Schelhaas; R: Toni Burkhardt
Margarethe (Gounod) 3 Nov-2 MarS: Gregor Rot; R: Toni Burkhardt
Peter Grimes (Britten) 12 Nov-12 JanS: Daniel Huppert; R: Toni Burkhardt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Diċ-6 JanS: Martin Schelhaas; R: Toni Burkhardt
Der glückliche Prinz (Böhmer) 9 DiċS: Martin Schelhaas; R: Nele Tippelmann
Neues vom Tage (Hindemith) 4-30 MejS: Gabriel Venzago; R: Toni Burkhardt
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 21-28 MejS: Michael Ellis Ingram / Gabriel Venzago; R: Kay Kuntze, AnnaLisa Canton
Tosca (Puccini) 22 Ġun-28 LulS: Daniel Huppert / Martin Schelhaas / Gabriel Venzago; R: Toni Burkhardt
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Set-13 DiċS: Daniel Huppert; R: Toni Burkhardt
Im weißen Rößl (Benatzky) 23 Ott-15 ĠunS: Gabriel Venzago; R: Toni Burkhardt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Diċ-4 JanS: Markus L Frank / Martin Schelhaas; R: Toni Burkhardt
Andrea Chénier (Giordano) 18 Jan-1 ĠunS: Michael Ellis Ingram; R: Roman Hovenbitzer
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 Apr-9 ĠunS: Daniel Huppert; R: Toni Burkhardt
Anatevka (Bock) 21-23 ĠunS: Michael Ellis Ingram; R: Toni Burkhardt
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Me and My Girl (Gay) 7 OttS: Harish Shankar; R: Kay Link
Ein Maskenball (Verdi) 22 Ott-11 NovS: Florian Csizmadia; R: Host Kupich
A Streetcar named Desire (Previn) 25 NovS: Florian Csizmadia; R: Horst Kupich
Tosca (Puccini) 24 Mar-10 ĠunS: Florian Csizmadia / Harish Shankar; R: Susanne Knapp
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Mej-9 ĠunS: Harish Shankar; R: Horst Kupich
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Set-29 DiċS: Florian Csizmadia; R: Kay Link
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Set-27 JanS: Harish Shankar; R: Horst Kupich
La bohème (Puccini) 5 Diċ-24 FrarS: Florian Csizmadia; R: Horst Kupich
Kiss me, Kate (Porter) 16 Mar-4 AprS: Alexander Steinitz; R: Manfred Ohnoutka
Wir gratulieren! (Weinberg) 1-6 ĠunS: Alexander Steinitz; R: Horst Kupich
Häuptling Abendwind (Offenbach) 1-8 ĠunS: Alexander Steinitz; R: Horst Kupich
Stuttgart, Oper Stuttgart  / 
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 22 Set-31 OttS: Frank Beermann; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Tod in Venedig (Britten) 23 Set-5 LulS: Marco Comin; R: Demis Volpi
La Cenerentola (Rossini) 24 Set-1 NovS: Maurizio Barbacini; R: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 25 Set-9 JanS: Domingo Hindoyan / Giuliano Carella; R: Willy Decker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Ott-14 JanS: Georg Fritzsch / Willem Wentzel; R: Kirill Serebrennikov
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Ott-1 DiċS: Uwe Sandner; R: Nigel Lowery
Madama Butterfly (Puccini) 2-25 NovS: Roberto Rizzi-Brignoli / Timo Handschuh; R: Monique Wagemakers
Don Giovanni (Mozart) 11 Nov-2 FrarS: Willem Wentzel; R: Andrea Moses
Medea (Cherubini) 3 Diċ-3 FrarS: Alejo Pérez; R: Peter Konwitschny
Ariodante (Handel) 17 Diċ-20 MarS: Giuliano Carella; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 22 Diċ-27 JanS: Hans Christoph Bünger; R: Armin Petras
La sonnambula (Bellini) 28 Jan-19 MarS: Michele Gamba; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Jan-14 AprS: Roland Kluttig / Timo Handschuh; R: Peter Konwitschny
Fidelio (Beethoven) 4 Frar-25 LulS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Parsifal (Wagner) 25 Frar-2 AprS: Sylvain Cambreling; R: Calixto Bieito
Don Pasquale (Donizetti) 25 Mar-2 ĠunS: Giuliano Carella / Marco Comin; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 Mar-15 AprS: Ilan Volkov; R: Herbert Wernicke
Faust (Gounod) 8 Apr-1 ĠunS: Marc Soustrot / Willem Wentzel; R: Frank Castorf
Der Gefangene (Dallapiccola) 24 Apr-25 ĠunS: Franck Ollu; R: Andrea Breth
Das Gehege (Rihm) 24 Apr-25 ĠunS: Franck Ollu; R: Andrea Breth
Der Freischütz (Weber) 2 Mej-14 ĠunS: Daniele Rustioni / Timo Handschuh; R: Achim Freyer
Wunderzaichen (Andre,M) 13 Mej-10 ĠunS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Erdbeben.Träume. (Hosokawa) 1-23 LulS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
I puritani (Bellini) 12-24 LulS: Manlio Benzi; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Der Freischütz (Weber) 28 Set-26 OttS: Daniele Rustioni / Georg Fritzsch; R: Achim Freyer
Lohengrin (Wagner) 29 Set-5 NovS: Cornelius Meister; R: Arpad Schilling
Ariodante (Handel) 30 Set-1 DiċS: Christopher Moulds; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4 Ott-1 MarS: Antonino Fogliani; R: Beat Fäh
Rigoletto (Verdi) 19 Ott-28 NovS: Giuliano Carella; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Don Pasquale (Donizetti) 28 Ott-30 NovS: Francesco Angelico / Marco Comin; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 2-11 NovS: Titus Engel; R: Hans Op de Beeck
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev,S) 2 Diċ-22 AprS: Alejo Pérez; R: Axel Ranisch
La bohème (Puccini) 6+ DiċS: Cornelius Meister; R: Andrea Moses
La bohème (Puccini) 16 Diċ-30 AprS: Cornelius Meister; R: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 20 Diċ-5 JanS: Cornelius Meister; R: Willy Decker
La Cenerentola (Rossini) 21 Diċ-1 FrarS: Vlad Iftinca; R: Andrea Moses
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 6-25 JanS: Oksana Lyniv; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Medea (Cherubini) 27 Jan-7 MarS: Marie Jacquot; R: Peter Konwitschny
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 Jan-13 MarS: Marc Piollet; R: Christoph Marthaler
Madama Butterfly (Puccini) 3+ FrarS: Eun Sun Kim; R: Monique Wagemakers
Madama Butterfly (Puccini) 4 Frar-5 AprS: Eun Sun Kim; R: Monique Wagemakers
Der Prinz von Homburg (Henze) 17 Mar-4 MejS: Cornelius Meister / Thomas Guggeis; R: Stephan Kimmig
Nixon in China (Adams) 7 Apr-11 MejS: André de Ridder; R: Marco Štorman
Iphigénie en Tauride (Gluck) 28 Apr-30 MejS: Stefano Montanari; R: Krzysztof Warlikowski
Così fan tutte (Mozart) 26 Mej-18 ĠunS: Cornelius Meister; R: Yannis Houvardas
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-21 ĠunS: Cornelius Meister; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Mefistofele (Boito) 16 Ġun-12 LulS: Daniele Callegari; R: Alex Ollé
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 Ġun-3 LulS: David Afkham; R: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 6-18 LulS: Roland Kluttig; R: Kirill Serebrennikov
Norma (Bellini) 11-17 LulS: Giacomo Sagripanti; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Trier, Theater Trier  / 
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 17 SetS: Jochen Schaaf
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 Ott-21 JanS: Victor Puhl; R: Thilo Reinhardt
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Diċ-2 AprS: Wouter Padberg; R: Thilo Reinhardt
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 3 Frar-31 MarS: Wouter Padberg; R: Andreas Rosar
Into the Woods (Sondheim) 24 Mar-16 ĠunS: Malte Kühn; R: Dean Wilmington
Krach bei Bach (Bohm) 7-22 AprS: Martin Folz; R: Ela Baumann
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Mej-1 LulS: Victor Puhl; R: Heinz Lukas-Kindermann
Don Giovanni (Mozart) 29 Set-22 DiċS: Jochem Hochstenbach; R: Jean-Claude Berutti
La vie parisienne (Offenbach) 1 Diċ-21 AprS: Wouter Padberg; R: Andreas Rosar
La vie parisienne (Offenbach) 1+ JanS: Wouter Padberg; R: Andreas Rosar
Madama Butterfly (Puccini) 2 Frar-30 AprS: Jochem Hochstenbach; R: Cornelia Rainer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6 Apr-2 LulS: Wouter Padberg; R: Jens Pesel
Dido and Aeneas (Purcell) 18 Mej-28 ĠunS: Jochem Hochstenbach; R: Jean-Claude Berutti
La Voix humaine (Poulenc) 18 Mej-28 ĠunS: Jochem Hochstenbach; R: Jean-Claude Berutti
Ulm, Theater Ulm  / 
Faust (Gounod) 28 Set-30 NovS: Joongbae Jee / Hendrik Haas / Michael Weiger; R: Matthias Kaiser
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 9 Nov-8 MarS: Timo Handschuh / Michael Weiger; R: Benjamin Künzel
Nabucco (Verdi) 21 Diċ-11 AprS: Joongbae Jee / Hendrik Haas; R: Nilufar K Münzing
Elektra (Strauss) 8 Frar-6 ĠunS: Timo Handschuh / Michael Weiger; R: Matthias Kaiser
Motezuma (Vivaldi) 29 Mar-7 LulS: Michael Weiger / Hendrik Haas; R: Antje Schupp
Die glückliche Hand (Schoenberg,A) 17 Mej-12 LulS: Hendrik Haas / Michael Weiger; R: Matthias Kaiser
Das schlaue Füchslein (Janáček) 27 Set-2 DiċS: Timo Handschuh; R: Kay Metzger
My Fair Lady (Loewe) 8 Nov-10 MarR: Christian von Götz
Weisse Rose (Zimmermann,U) 9 Nov-29 Jan
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 Diċ-14 FrarS: Timo Handschuh; R: Ansgar Haag
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Candide (Bernstein) 3 Set-18 MejS: Dominik Beykirch; R: Martin G Berger
Fidelio (Beethoven) 17 Set-2 DiċS: Stefan Lano; R: Hasko Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Set-19 MejS: Stefan Lano; R: Nina Gühlstorff
Otello (Verdi) 19 Ott-30 MarS: Dominik Beykirch; R: Nina Gühlstorff
Dido und Aeneas (Purcell) 16 Nov-20 MarS: Dominik Beykirch; R: Corinna von Rad
My Fair Lady (Loewe) 14 Diċ-14 ĠunS: Dominik Beykirch; R: Anthony Pilavachi
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 27 Jan-16 ĠunS: Kirill Karabits / Stefan Lano; R: Michael Talke
Nathan und seine Kinder (Kassel) 1 Frar-12 Ġun
Tannhäuser (Wagner) 14 Apr-23 ĠunS: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; R: Maximilian von Mayenburg
Un ballo in maschera (Verdi) 2-29 ĠunS: Stefan Lano; R: Eva-Maria Höckmayr
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 17-18 ĠunS: Kirill Karabits
Don Giovanni (Mozart) 8 Set-14 ĠunS: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; R: Demis Volpi
Nathan und seine Kinder (Kassel) 11 Set-22 NovS: André Kassel; R: Geertje Boeden
My Fair Lady (Loewe) 13 Set-30 DiċS: Dominik Beykirch; R: Anthony Pilavachi
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Set-28 DiċS: Stefan Lano; R: Eva-Maria Höckmayr
Der Bärbeiß. Herrlich miese Tage (Kassel) 1 Ott-5 NovS: André Kassel / Niuniu Miao Liu; R: Swaantje Lena Kleff
November 1918 (Lano) 3 Nov-2 FrarS: Stefan Lano; R: André Bücker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Nov-6 JanS: Dominik Beykirch; R: Christian Sedelmayer
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 Diċ-13 ĠunS: Kirill Karabits / Stefan Lano; R: Michael Talke
Così fan tutte (Mozart) 12 Jan-15 ĠunS: Kirill Karabits; R: Nina Gühlstorff
Tannhäuser (Wagner) 17 Frar-22 ĠunS: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; R: Maximilian von Mayenburg
Tosca (Puccini) 9 Mar-2 ĠunS: Stefan Lano; R: Hasko Weber
The Circle (Vollmer) 4 Mej-28 ĠunS: Kirill Karabits; R: Andrea Moses
Der Eisblumenwald (Arnecke) 21+ MejS: Niuniu Miao Liu; R: Clara Kalus
Wiesbaden, Hessisches Staatstheater Wiesbaden  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 27 Aww-25 AprS: Patrick Lange / Christina Domnick; R: Carsten Kochan
Der Liebestrank (Donizetti) 10 Set-26 MejS: Daniela Musca; R: Jim Lucassen
Schönerland (Eichberg) 16 Set-25 OttS: Albert Horne; R: Johanna Wehner
Götterdämmerung (Wagner) 24 Set-21 MejS: Alexander Joel; R: Uwe Eric Laufenberg
Schubert's Winterreise (Zender) 7 Ott-29 DiċS: Benjamin Schneider
Manon (Massenet) 28 Ott-15 DiċS: Jochen Rieder; R: Bernd Mottl
Tannhäuser (Wagner) 19 Nov-30 ĠunS: Patrick Lange; R: Uwe Eric Laufenberg
La bohème (Puccini) 1-26 DiċS: Albert Horne; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Diċ-24 ĠunS: Konrad Junghänel; R: Carsten Kochan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20-31 DiċS: Christoph Stiller; R: Beka Savić
Norma (Bellini) 12 Jan-9 FrarS: Daniela Musca; R: Gabriele Rech
Così fan tutte (Mozart) 21 Jan-9 MarS: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
Jephta (Handel) 4 Frar-15 AprS: Konrad Junghänel; R: Achim Freyer, Sebastian Sommer
Otello (Verdi) 18 Frar-1 MejS: Daniela Musca; R: Uwe Eric Laufenberg
Arabella (Strauss) 11 Mar-22 MejS: Patrick Lange; R: Uwe Eric Laufenberg
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 Mar-19 MejS: Patrick Lange; R: Michiel Dijkema(original), Magdalena Weingut(revival)
Katja Kabanowa (Janáček) 7 Apr-9 ĠunS: Philipp Pointner; R: Matthew Wild
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Apr-10 ĠunS: Patrick Lange; R: Beka Savić
Vom Ende der Unschuld (Peiffer) 30-31 MejS: Martin Niklas Spahr; R: Michiel Dijkema
Don Giovanni (Mozart) 17-29 ĠunS: Konrad Junghänel; R: Nicolas Brieger
Don Giovanni (Mozart) 2 Set-2 MejS: Konrad Junghänel; R: Nicolas Brieger
Ein Maskenball (Verdi) 16 Set-16 MejS: Christoph Stiller; R: Beka Savić
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 29 Set-30 ĠunS: Patrick Lange; R: Bernd Mottl
Alcina (Handel) 30 Set-20 AprS: Konrad Junghänel; R: Ingo Kerkhof
My Fair Lady (Loewe) 27 Ott-20 JanS: Christoph Stiller; R: Beka Savić
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10 Nov-7 FrarS: Patrick Lange; R: Vasily Barkhatov
Jenůfa (Janáček) 29 Nov-28 DiċS: Patrick Lange; R: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Diċ-4 JanS: Patrick Lange; R: Beka Savić
Rigoletto (Verdi) 19 Jan-31 MejS: Will Humburg; R: Uwe Eric Laufenberg
Candide (Bernstein) 27 Jan-7 ĠunS: Albert Horne; R: Bernd Mottl
Salome (Strauss) 16 Frar-5 MejS: Patrick Lange; R: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1-31 MarS: Leo McFall; R: Uwe Eric Laufenberg
Die sieben Todsünden (Weill) 1-31 MarS: Leo McFall; R: Magdalena Weingut
Tannhäuser (Wagner) 9 Mar-26 MejS: Patrick Lange; R: Patrick Lange
Madama Butterfly (Puccini) 13 Mar-16 ĠunS: Christina Domnick; R: Magdalena Weingut
Idomeneo (Mozart) 30 Apr-14 ĠunS: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
Titus (Mozart) 1-27 MejS: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Götterdämmerung (Wagner) 16 Set-15 DiċS: Johannes Pell; R: Jay Scheib
Rigoletto (Verdi) 23 Set-2 DiċS: Johannes Pell; R: Timofej Kuljabin
My Fair Lady (Loewe) 22 Ott-25 MarS: Michael Cook / Markus Baisch; R: Cusch Jung
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Diċ-8 AprS: Julia Jones / Johannes Pell / Markus Baisch; R: Denis Krief
Three Tales (Reich) 3 Frar-4 MarS: Michael Cook; R: Berthold Schneider
Juliette (Martinů) 3 Mar-17 ĠunS: Johannes Pell; R: Inga Levant
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-16 MarS: Johannes Pell; R: Denis Krief, Katrin Kotzbauer-Bode
La liberazione di Ruggiero dall'isola d'Alcina (Caccini,F) 20 Apr-14 LulS: Felice Venanzoni; R: Benjamin David
Carmen (Bizet) 30 Ġun-15 LulS: Julia Jones; R: Candice Edmunds
Werther (Massenet) 8 Set-2 OttS: John Nelson
Das Land des Lächelns (Lehár) 14 Ott-10 MarS: Johannes Pell; R: Guy Montavon
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 Ott-26 DiċS: Johannes Pell; R: Denis Krief
Luisa Miller (Verdi) 8 Diċ-28 FrarS: Julia Jones; R: Barbora Horáková Joly
Hänsel und Gretel (reduction) (Humperdinck) 20 Diċ-6 FrarS: Johannes Pell; R: Denis Krief(original), Karin Kotzbauer-Bode(revival)
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 Apr-14 LulS: Julia Jones; R: Joe Hill-Gibbins
Carmen (Bizet) 27 Apr-1 ĠunS: Julia Jones; R: Candice Edmunds
Die tote Stadt (Korngold) 16 Ġun-12 LulS: Johannes Pell; R: Immo Karaman
Das Labyrinth (Dove) 5-9 LulS: Markus Baisch; R: Marie-Eve Signeyrole
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Così fan tutte (Mozart) 7 Ott-27 JanS: Enrico Calesso / Alexis Agrafiotis; R: Martina Veh
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 31 Ott-25 MarS: Enrico Calesso; R: Anna Vita
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Diċ-22 AprS: Marie Jacquot; R: Marcel Keller
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 20 Jan-7 LulS: Enrico Calesso; R: Matthew Ferraro
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 Mar-28 ĠunS: Marie Jacquot; R: Markus Trabusch
Colas der Magier (Mozart) 11 Mar-15 AprS: Frank Sodemann; R: Mario Pavle del Monaco
Nixon in China (Adams) 19 Mej-18 LulS: Enrico Calesso; R: Tomo Sugao
La bohème (Puccini) 13 Ott-27 FrarS: Enrico Calesso; R: Martina Veh
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Ott-6 JanS: Marie Jacquot; R: Markus Trabusch
Die schöne Helena (Offenbach) 2 Diċ-24 AprS: Marie Jacquot; R: Pascale-Sabine Chevroton
Ariadne auf Naxos (Strauss) 26 Jan-15 MejS: Enrico Calesso; R: Dominique Horwitz
King Arthur (Purcell) 30 Mar-10 LulS: Marie Jacquot; R: Dirk Diekmann
Götterdämmerung (Wagner) 26 Mej-20 LulS: Enrico Calesso; R: Tomo Sugao
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-16 ĠunS: Enrico Calesso; R: Sigrid Herzog