2017/18 > Danimarka 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Danimarka

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Iżlanda Norveġja Żvezja

Danimarka
 
Olanda Ġermanja

Aarhus, Den Jyske Opera / Danish National Opera  / 

L'elisir d'amore (Donizetti) 6 OttS: Per-Otto Johansson; R: Harry Fehr
La traviata (Verdi) 1-10 FrarS: Tecwyn Evans; R: Lothar Krause
Passageren (Weinberg) 22-28 AwwS: Christopher Hein; R: Philipp Kochheim
Carmen (Bizet) 5 Ott
Carmen (Bizet) 24 Nov-1 DiċS: Jérôme Pillement; R: Thaddeus Strassberger
Kleopatra (Enna) 1-9 MarS: Joachim Gustafsson; R: Ben Baur
María de Buenos Aires (Piazzolla) 23-24 MarS: Johanna Motter; R: Philipp Kochheim
Esbjerg, Den Ny Opera  / 
Die Walküre (Wagner) 25-29 AwwS: Lars Ole Mathiasen; R: Kasper Wilton
Piraterne fra Penzance (Sullivan,A) 8+ Ott
Rhinguldet (Wagner) 25-31 Aww
København, Det Kongelige Teater / Royal Danish Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 10 Set-21 NovS: Paolo Carignani / Robert Houssart; R: Aniara Amos
Madama Butterfly (Puccini) 17 Set-26 MejS: Giuliano Carella / Gregor Bühl; R: Lars Kaalund, Anne Fugl
Momo og tidstyvene (Azarova) 15 Ott-10 DiċS: Anna-Maria Helsing; R: Elisabeth Linton
La fanciulla del West (Puccini) 10 Nov-26 JanS: Alexander Vedernikov / Robert Houssart; R: Christoffer Berdal
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Nov-11 MarS: Joana Mallwitz / Perry So; R: Marco Arturo Marelli(original), Enrico De Feo(revival)
Lulu (Kuhlau) 14 Jan-7 FrarS: Sébastien Rouland; R: Christian von Götz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Jan-8 ĠunS: Michael Hofstetter / Vincenzo Milletari; R: Martin Lyngbo
Den Rejsende (Kondrup) 3-10 Frar
Alcina (Handel) 19-25 MarS: Casper Schreiber; R: Ebbe Knudsen
The Exterminating Angel (Adès) 23 Mar-6 MejS: Robert Houssart; R: Tom Cairns
Otello (Verdi) 29 Apr-4 ĠunS: Pier Giorgio Morandi; R: Nicola Raab
Figaros Bryllup (Mozart) 15 Set-21 OttS: Alexis Kossenko; R: Elisa Kragerup
Trubaduren (Verdi) 22 Set-20 NovS: Eun Sun Kim / Gregor Bühl; R: Francisco Negrín
La bohème (Puccini) 20 Ott-18 DiċS: Marius Stieghorst; R: Elisabeth Linton(original), Line Blach Kobberøe(revival)
Carmen (Bizet) 6-7 NovS: Jérôme Pillement; R: Thaddeus Strassberger
Flagermusen (Strauss,J) 24 Nov-3 MarS: Robert Houssart / Geoffrey Paterson; R: Peter Langdal(original), Line Kromann(revival)
Turandot (Puccini) 19 Jan-8 ĠunS: Alexander Vedernikov / Eva Ollikainen; R: Lorenzo Fioroni
Kleopatra (Enna) 12-13 MarS: Joachim Gustafsson; R: Ben Baur
Poppeas kroning (Monteverdi) 18-24 Mar
Drot og Marsk (Heise) 23 Mar-25 MejS: Michael Schønwandt; R: Kasper Holten
Tosca (Puccini) 30 Mar-1 ĠunS: Jun Märkl / Robert Houssart; R: Peter Langdal(original), Anne Fugl(Revival director)
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 3-20 AprS: Lars Ulrik Mortensen; R: Ted Huffman
Nixon in China (Adams) 12 Mej-6 ĠunS: Alexander Vedernikov / Ian Ryan; R: John Fulljames
Odense, Den Fynske Opera  / 
Silent Zone (Alenius) 18-19 AwwR: Tue Biering
Det der er tilbage (Raffnsøe) 16 SetR: Camila Sarrazin
Den glade enke (Lehár) 29 Nov-20 DiċR: Daniel Bohr
Orfeus og Eurydike (Gluck) 20 Frar-3 MarR: Giacomo Ravicchio
Così fan tutte (Mozart) 10-13 Mar