2017/18 > Franza 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Franza

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Renju Unit
Belġju
Ġermanja
Lussemburgu

Franza
 
Żvizzera
Spanja Monako
Italja

Antibes, Anthéa  / 

Les noces de Figaro (Mozart) 2-4 FrarS: György Györiványi Ráth; R: Daniel Benoin
La traviata (Verdi) 6-7 AprS: Dirk Kaftan; R: Andreas Homoki
Avignon, Opéra Grand Avignon  / 
Orphée (Gluck) 3-5 DiċS: Roberto Forés Veses; R: Fanny Gioria
Les mousquetaires au couvent (Varney) 29-31 DiċS: Dominique Trottein; R: Valérie Marestin
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28-30 JanS: Samuel Jean; R: Alain Timár
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 18-20 FrarS: Roberto Forés Veses; R: Emmanuelle Cordoliani
Le Pays du sourire (Lehár) 10-11 MarS: Benjamin Pionnier; R: Pierre-Emmanuel Rousseau
Vanda (Ginoux) 6-7 AprR: Nadine Duffaut
Un barbier (Rossini) 19 MejS: Adrien Perruchon; R: Damien Robert
La traviata (Verdi) 8-10 ĠunS: Samuel Jean; R: Stefano Mazzonis di Pralafera
Besancon, Les 2 Scènes  / 
Rinaldo (Handel) 9-10 FrarS: Bertrand Cuiller; R: Claire Dancoisne
La traviata (adaptation) (Verdi) 27 Frar-3 MarS: Florent Hubert / Paul Escobar; R: Benjamin Lazar
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
La vie parisienne (Offenbach) 23 Set-1 OttS: Marc Minkowski; R: Vincent Huguet
Le Messie (Handel) 22-23 OttS: Marc Minkowski
Il pirata (concert) (Bellini) 6 NovS: Paul Daniel
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19-21 JanS: Marc Minkowski; R: Philippe Béziat
Marouf savetier du Caire (Rabaud) 7-14 FrarS: Marc Minkowski; R: Jérôme Deschamps
La petite messe solennelle (Rossini) 5 MarS: Salvatore Caputo
Requiem (Mozart) 12 MarS: Raphaël Pichon
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-11 AprS: Pierre Dumoussaud; R: Francesco Micheli
Pinocchio (Boesmans) 14-18 MejS: Paul Daniel; R: Joël Pommerat
Elektra (concert) (Strauss) 29 Mej-3 ĠunS: Paul Daniel
La Périchole (Offenbach) 13-15 OttS: Marc Minkowski; R: Romain Gilbert
Anna Bolena (Donizetti) 5-18 NovS: Paul Daniel; R: Marie-Louise Bischofberger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-13 FrarS: Marc Leroy-Calatayud; R: Laurent Pelly
Messe en si mineur (Bach,JS) 16-17 MarS: Raphaël Pichon
Manon (Massenet) 5-14 AprS: Marc Minkowski; R: Olivier Py, Daniel Izzo
Miranda (Purcell) 3-6 MejS: Raphaël Pichon; R: Katie Mitchell
Die Walküre (Wagner) 17-23 MejS: Paul Daniel; R: Julia Burbach, Tal Rösner
Carmina Burana (Orff) 20 Ġun
Caen, Théâtre de Caen  / 
La flûte enchantée (Mozart) 3-9 DiċS: Christophe Rousset; R: David Lescot
Les chevaliers de la Table Ronde (Hervé) 29-31 DiċS: Christophe Grapperon; R: Pierre-André Weitz
Alcione (Marais) 11-12 JanS: Jordi Savall; R: Louise Moaty
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 FrarS: Jérémie Rhorer; R: Olivier Py
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 11-15 JanS: Roberto Forés Veses; R: Emmanuelle Cordoliani
La traviata (Verdi) 2-4 FrarS: David Molard; R: Olivier Desbordes
La flûte enchantée (Mozart) 22-25 MarS: Amaury du Closel; R: Pierre Thirion-Vallet
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 4-6 MejS: Mehdi Lougraïda; R: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
Compiegne, Théâtre Français de la Musique  / 
Le Barbier de Séville (Rossini) 1 DiċS: Amaury du Closel; R: Pierre Thirion-Vallet
La Sirène (Auber) 26 JanS: David Reiland; R: Justine Heynemann
Rinaldo (Handel) 16-17 Frar
La Damnation de Faust (Berlioz) 15 MarS: Fiona Monbet; R: Jacques Perconte
Trouble in Tahiti (Bernstein) 17 MejS: Julien Masmondet; R: Catherine Dune
Manga-Café (Zavaro) 17 MejS: Julien Masmondet; R: Catherine Dune
Dijon, Opéra de Dijon  / 
Pinocchio (Boesmans) 6-10 OttS: Emilio Pomárico; R: Joël Pommerat
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-23 DiċS: Nicolas Chesneau; R: Mikaël Serre
Simon Boccanegra (Verdi) 14-22 MarS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Philipp Himmelmann
L'Amour et Psyché (Mondonville) 23-27 MejS: Emmanuelle Haïm; R: Robyn Orlin
Pygmalion (Rameau) 23-27 MejS: Emmanuelle Haïm; R: Robyn Orlin
El Prometeo (Draghi) 14-15 ĠunS: Leonardo García Alarcón; R: Gustavo Tambascio, Laurent Delvert
Lille, Opéra de Lille  / 
Così fan tutte (Mozart) 30 Set-12 OttS: Emmanuelle Haïm; R: Christophe Honoré
Le Nain (Zemlinsky) 16-20 NovS: Franck Ollu; R: Daniel Jeanneteau
La Princesse légère (Cruz) 13-16 DiċS: Jean Deroyer / Pierre Dumoussaud; R: Jos Houben
Le Roi carotte (Offenbach) 1-13 FrarS: Claude Schnitzler; R: Laurent Pelly
La Légende du Roi Dragon (Lavandier) 17-18 MarS: Quentin Hindley; R: Johanne Saunier
La Passion selon Saint Jean (Bach,JS) 27-28 MarS: Raphaël Pichon
Nabucco (Verdi) 16 Mej-6 ĠunS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Marie-Eve Signeyrole
Limoges, Opéra de Limoges  / 
La flûte enchantée (Mozart) 5-11 NovS: Christophe Rousset; R: David Lescot
María de Buenos Aires (Piazzolla) 20 JanS: Marcelo Nisinman; R: Sergio Simón
Madama Butterfly (Puccini) 7-11 MarS: Robert Tuohy; R: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22-26 AprS: Robert Tuohy; R: Bernard Pisani
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 25 MejS: Robert Tuohy; R: Roland Auzet
A Midsummer Night's Dream (Mendelssohn) 14 SetS: Paul Daniel; R: Juliette Deschamps
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 7-9 OttS: Christophe Grapperon; R: Pierre-André Weitz
Die tote Stadt (Korngold) 25-27 JanS: Pavel Baleff; R: Sandrine Anglade
Macbeth (Verdi) 10-14 AprS: Robert Tuohy; R: Jean-Louis Martinoty, Frédérique Lombart
Les Amants magnifiques (Lully) 16-18 MejS: Hervé Niquet; R: Vincent Tavernier
Phèdre (Lemoyne) 4 ĠunS: Julien Chauvin; R: Marc Paquien
Lyon, Opéra de Lyon  / 
War Requiem (Britten) 9-21 OttS: Daniele Rustioni; R: Yoshi Oïda
Mozart et Salieri (Rimsky-Korsakov) 31 Ott-7 NovS: Pierre Bleuse; R: Jean Lacornerie
Attila (concert) (Verdi) 12 NovS: Daniele Rustioni
La Cenerentola (Rossini) 15 Diċ-1 JanS: Stefano Montanari; R: Stefan Herheim
Le Cercle de craie (Zemlinsky) 20 Jan-1 FrarS: Lothar Koenigs; R: Richard Brunel
La Belle au Bois Dormant (Respighi) 6-14 FrarS: Philippe Forget; R: Barbora Horáková Joly
Le Journal d'un disparu (Janáček) 8-11 FrarR: Ivo van Hove
Macbeth (Verdi) 16 Mar-5 AprS: Daniele Rustioni; R: Ivo van Hove
Don Carlos (Verdi) 17 Mar-6 AprS: Daniele Rustioni; R: Christophe Honoré
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 25-30 AprR: Alex Ollé
Germania (Raskatov) 19 Mej-4 ĠunS: Alejo Pérez; R: John Fulljames
Don Giovanni (Mozart) 25 Ġun-11 LulS: Stefano Montanari; R: David Marton
Mefistofele (Boito) 11-23 OttS: Daniele Rustioni; R: Alex Ollé
Nabucco (concert) (Verdi) 5-7 NovS: Daniele Rustioni
L'Heure espagnole (Ravel) 17-21 NovS: Jonathan Stockhammer; R: James Bonas
Rodelinda (Handel) 15 Diċ-1 JanS: Stefano Montanari; R: Claus Guth
De la maison des morts (Janáček) 21 Jan-2 FrarS: Alejo Pérez; R: Krzysztof Warlikowski
Roméo et Juliette (Blacher) 8-15 FrarS: Emmanuel Calef; R: Jean Lacornerie
L'Enchanteresse (Tchaikovsky,P) 15-31 MarS: Daniele Rustioni; R: Andrij Zholdak
Un Didon et Enée (Kalima) 16-30 MarS: Pierre Bleuse; R: David Marton
Le Retour d'Ulysse (Monteverdi) 29 Mar-3 AprS: Philippe Pierlot; R: William Kentridge, Luc de Wit
Les Enfants du Levant (Aboulker) 6-13 AprS: Karine Locatelli; R: Pauline Laidet
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 14-26 MejS: Alexandre Bloch; R: Katie Mitchell
Barbe-bleue (Offenbach) 14 Ġun-1 LulS: Michele Spotti; R: Laurent Pelly
Lyon, Théâtre Musical de Lyon  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 13-14 NovS: Andreï Chevtchouk; R: Fabien Attias
Rêve de valse (Straus) 14-15 JanS: Andreï Chevtchouk; R: Pierre Sybil
Le Prince de Madrid (Lopez,F) 11-12 MarS: Andreï Chevtchouk
La traviata (Verdi) 25-26 MejS: Andreï Chevtchouk
Marseille, Opéra de Marseille  / 
Le dernier jour d'un condamné (Alagna) 28 Set-4 OttS: Jean-Yves Ossonce; R: Nadine Duffaut
La favorite (concert) (Donizetti) 13-21 OttS: Paolo Arrivabeni
Tancredi (concert) (Rossini) 24-26 OttS: Giuliano Carella
Quatre jours à Paris (Lopez,F) 28-29 OttS: Bruno Membrey; R: Jacques Duparc
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 7-8 NovS: Ernest Martínez Izquierdo; R: Jorge Lavelli
Rêve de valse (Straus) 25-26 NovS: Emmanuel Trenque; R: Jack Gervais
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 16-17 DiċS: Bruno Conti; R: Jack Gervais
My Fair Lady (Loewe) 30 Diċ-7 JanS: Bruno Membrey; R: Jean Liermier
Valses de Vienne (Strauss,J) 13-14 JanS: Bruno Membrey; R: Jack Gervais
Un barbier (Rossini) 1-2 FrarS: Adrien Perruchon; R: Damien Robert
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-15 FrarS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Laurent Pelly
La vie parisienne (Offenbach) 24-25 FrarS: Emmanuel Trenque; R: Nadine Duffaut
Monsieur Beaucaire (Messager) 17-18 MarS: Bruno Membrey; R: Jean-Jacques Chazalet
Hérodiade (Massenet) 23-30 MarS: Victorien Vanoosten; R: Jean-Louis Pichon
Là-haut (Yvain) 14-15 AprS: Bruno Conti; R: Carole Clin
Lohengrin (Wagner) 2-8 MejS: Paolo Arrivabeni; R: Louis Désiré
La Fille du tambour-major (Offenbach) 26-27 MejS: Guy Condette; R: Jack Gervais
Ernani (Verdi) 6-16 ĠunS: Lawrence Foster; R: Jean-Louis Grinda
Simon Boccanegra (Verdi) 2-9 OttS: Paolo Arrivabeni; R: Leo Nucci
Candide (Bernstein) 14 OttS: Robert Tuohy
La belle de Cadix (Lopez,F) 27-28 OttS: Bruno Conti; R: Jack Gervais
La donna del lago (concert) (Rossini) 10-18 NovS: José Miguel Pérez-Sierra
La fille de Madame Angot (Lecocq) 24-25 NovS: Emmanuel Trenque; R: Jack Gervais
Un de la canebière (Scotto) 8-9 DiċS: Bruno Membrey; R: Jacques Duparc
La traviata (Verdi) 23 Diċ-2 JanS: Nader Abbassi; R: Renée Auphan
La Veuve joyeuse (Lehár) 19-20 JanS: Bruno Membrey; R: Olivier Lepelletier
Faust (Gounod) 10-21 FrarS: Lawrence Foster; R: Nadine Duffaut
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 23-24 FrarS: Bruno Conti; R: Jack Gervais
Le Petit Faust (Hervé) 16-17 MarS: Bruno Membrey; R: Jean-François Vinciguerra
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Mar-3 AprS: Mark Shanahan; R: Vincent Boussard
Turandot (Puccini) 27 Apr-5 MejS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Charles Roubaud
Irma la Douce (Monnot) 27-28 AprS: Christian Mornet / André Mornet; R: Jacques Duparc
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 25-26 MejS: Bruno Conti; R: Jack Gervais
Rigoletto (Verdi) 1-11 ĠunS: Lawrence Foster; R: Charles Roubaud
Massy, Opéra de Massy  / 
Faust (Gounod) 10-12 NovS: Cyril Diederich; R: Nadine Duffaut
Don Quichotte chez la Duchesse (Boismortier) 2-3 DiċS: Hervé Niquet; R: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Le Barbier de Séville (Rossini) 12-14 JanS: Constantin Rouits; R: Roberta Mattelli, Matteo Peirone
Didon et Enée (Purcell) 2 FrarS: Johannes Pramsohler; R: Benoît Bénichou
La bohème (Puccini) 9-11 MarS: Dominique Rouits; R: Gilles Bouillon
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23-25 MarS: Mehdi Lougraïda; R: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 25-27 MejS: Dominique Rouits; R: Emmanuelle Cordoliani
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 9-11 Nov
Phi-Phi (Christiné) 2 Diċ
Les noces de Figaro (Mozart) 14-18 Diċ
Into the Woods (Sondheim) 19-20 Jan
The Beggar's Opera (Pepusch) 2-3 Frar
Amadigi (Handel) 16-17 Frar
Orphée et Eurydice (Gluck) 16-17 Mar
Madame Butterfly (Puccini) 11-14 Apr
Rigoletto (Verdi) 17-19 Mej
Mérignac, Le Pin Galant  / 
La belle Hélène (Offenbach) 12 NovS: Claude Lourties; R: Renaud Sorel
La traviata (Verdi) 5 DiċS: Frédéric Rouillon; R: Bernard Jourdain
Dédé (Christiné) 9 JanS: Jean-Pierre Haeck; R: Denis Mignien
Faust (Gounod) 6 FrarS: Philippe Mestres; R: Jean-Philippe Corre
La Chauve-souris (Strauss,J) 11 FrarS: Jean-Marc Miquel; R: Renaud Sorel
La belle de Cadix (Lopez,F) 29 AprS: Jean-Marc Miquel; R: Christian Blain
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
La bohème (Puccini) 29 Set-3 OttS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Paul-Émile Fourny
Don Pasquale (Donizetti) 17-21 NovS: Cyril Englebert; R: Pierre-Emmanuel Rousseau
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 21 Diċ-1 JanS: David T Heusel; R: Paul-Émile Fourny
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 2-6 FrarS: Benjamin Pionnier; R: Pénélope Bergeret
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15-19 AprS: Kaspar Zehnder; R: Joël Lauwers
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 1-5 ĠunS: Jacques Mercier; R: Paul-Émile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier  / 
L'italienne à Alger (Rossini) 26 Set-1 OttS: Michael Schønwandt; R: David Hermann
Svadba (Sokolović) 17-19 NovS: Guilhem Rosa; R: Benoît Bénichou
Manfred (Schumann) 29 Nov-3 DiċS: David Niemann; R: Sandra Pocceschi, Giacomo Strada
Peer Gynt (Grieg) 12-13 JanS: Michael Schønwandt; R: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 26-30 JanS: Martin Matalon; R: Jorge Lavelli
War Requiem (concert) (Britten) 16-17 FrarS: Michael Schønwandt
Carmen (Bizet) 16-22 MarS: Jean-Marie Zeitouni; R: Aik Karapetian
La Chauve-souris (Strauss,J) 28-29 AprS: Jérôme Pillement; R: Benoît Bénichou
Nabucco (Verdi) 15-20 MejS: Michael Schønwandt; R: John Fulljames(original), Aylin Bozok(revival)
Idriss (Aboulker) 7-8 ĠunS: Vincent Recolin / Guillemette Daboval; R: Julie Méjean, Sylvère Santin
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
Don Giovanni (Mozart) 29 Set-10 OttS: Rani Calderon; R: Jean-François Sivadier
Hansel et Gretel (Humperdinck) 17-27 DiċS: Thomas Rösner; R: Emmanuelle Bastet
Kátia Kabanová (Janáček) 28 Jan-6 FrarS: Mark Shanahan; R: Philipp Himmelmann
Un Bal masqué (Verdi) 25 Mar-5 AprS: Rani Calderon; R: Waut Koeken
Werther (Massenet) 6-15 MejS: Jean-Marie Zeitouni; R: Bruno Ravella
L'italiana in Algeri (Rossini) 22 Ġun-1 LulS: Giuseppe Grazioli; R: David Hermann
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 15-17 SetS: Pascal Rophé; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Le Couronnement de Poppée (Monteverdi) 9-17 OttS: Gianluca Capuano; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Atys en folie (Lully) 28-29 NovS: Arnaud Marzorati; R: Jean-Philippe Desrousseaux
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 14-20 DiċS: Jean-Pierre Haeck; R: Pierre-André Weitz
Rinaldo (Handel) 24-31 JanS: Bertrand Cuiller; R: Claire Dancoisne
Fidelio (Beethoven) 16-25 MarS: Erki Pehk; R: Philippe Miesch
Les P'tites Michu (Messager) 13-24 MejS: Pierre Dumoussaud; R: Rémy Barché
Nice, Opéra Nice Côte d'Azur  / 
L'Élixir d'amour (Donizetti) 22-28 NovS: Roland Böer; R: Eric Chevalier
Les noces de Figaro (Mozart) 19-25 JanS: György Györiványi Ráth; R: Daniel Benoin
Norma (Bellini) 16-22 FrarS: Renato Balsadonna; R: Nicola Berloffa
Roméo et Juliette (Gounod) 21-27 MarS: Alain Guingal; R: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 18-24 MejS: György Györiványi Ráth; R: Jean-Christophe Mast
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 23-27 NovS: Giuseppe Finzi; R: Bernard Pisani
Don Giovanni (Mozart) 18-24 JanS: György Györiványi Ráth; R: Daniel Benoin
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-5 MarS: Roland Böer; R: Jean de Pange
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 22-24 MarS: John Nelson
Faust (Gounod) 22-28 MejS: Giuliano Carella; R: Nadine Duffaut
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Cassandre (Jarrell) 18-22 OttS: Jean Deroyer; R: Hervé Loichemol
Notre Carmen (Bizet) 9-19 NovS: Roman Lemberg; R: Franziska Kronfoth
La Passion selon Sade (Bussotti) 23-26 NovS: Léo Warynski; R: Antoine Gindt
Moscou Paradis (Shostakovich) 9-16 FrarS: Jérôme Kuhn; R: Julien Chavaz
Trouble in Tahiti (Bernstein) 8-14 ĠunS: Julien Masmondet; R: Catherine Dune
Manga-Café (Zavaro) 8-14 ĠunS: Julien Masmondet; R: Catherine Dune
Les P'tites Michu (Messager) 19-29 ĠunS: Pierre Dumoussaud; R: Rémy Barché
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Cassandre (Jarrell) 18-22 OttS: Jean Deroyer; R: Hervé Loichemol
Notre Carmen (Bizet) 9-19 NovS: Roman Lemberg; R: Franziska Kronfoth
La Passion selon Sade (Bussotti) 23-26 NovS: Léo Warynski; R: Antoine Gindt
Moscou Paradis (Shostakovich) 9-16 FrarS: Jérôme Kuhn; R: Julien Chavaz
Trouble in Tahiti (Bernstein) 8-14 ĠunS: Julien Masmondet; R: Catherine Dune
Manga-Café (Zavaro) 8-14 ĠunS: Julien Masmondet; R: Catherine Dune
Les P'tites Michu (Messager) 19-29 ĠunS: Pierre Dumoussaud; R: Rémy Barché
Paris, Théâtre des Champs-Elysées  / 
Lucia di Lammermoor (concert) (Donizetti) 12 SetS: Roberto Abbado
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 15 SetS: Teodor Currentzis
Macbeth (concert) (Verdi) 24 OttS: Gianandrea Noseda
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 7 NovS: Mikko Franck
Attila (concert) (Verdi) 15 NovS: Daniele Rustioni
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5-16 DiċS: Jérémie Rhorer; R: Laurent Pelly, Cléo Laigret
Oratorio de Noel (Bach,JS) 17 DiċS: Vladimir Jurowski
Un petit Barbier de Séville (Rossini) 10-13 JanS: Adrien Perruchon; R: Damien Robert
Le Christ au Mont des Oliviers (Beethoven) 16 JanS: Jérémie Rhorer
Die Schöpfung (Haydn) 22 JanS: Jean-Claude Malgoire
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7-16 FrarS: Jérémie Rhorer; R: Olivier Py
Requiem (Mozart) 13 FrarS: Quentin Hindley
Alcina (Handel) 14-20 MarS: Emmanuelle Haïm; R: Christof Loy
La Passion selon Saint Matthieu (Bach,JS) 24 MarS: Mark Padmore
Stabat Mater (Pergolesi) 27 MarS: Andrés Gabetta
Messe en si mineur (Bach,JS) 11 AprS: Hans-Christoph Rademann
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 Mej-2 ĠunS: Diego Fasolis; R: Robert Carsen
Grande Messe en ut mineur (Mozart) 30 MejS: Masaaki Suzuki
Rinaldo (concert) (Handel) 5 ĠunS: Christophe Rousset
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12-15 ĠunS: Bertrand de Billy
Faust (concert) (Gounod) 14 ĠunS: Christophe Rousset
La Cenerentola (concert) (Rossini) 16 ĠunS: Enrique Mazzola
L'italiana in Algeri (concert) (Rossini) 22 ĠunS: Michele Mariotti
Rigoletto (concert) (Verdi) 3 OttS: Gustavo Gimeno
Fidelio (concert) (Beethoven) 6 OttS: Giovanni Antonini
Candide (concert) (Bernstein) 17 OttS: Robert Tuohy
Requiem (concert) (Mozart) 19 OttS: Philippe Herreweghe
Serse (concert) (Handel) 24 OttS: Maxim Emelyanychev
La bohème (concert) (Puccini) 27 OttS: Gianandrea Noseda
Nabucco (concert) (Verdi) 9 NovS: Daniele Rustioni
La traviata (Verdi) 28 Nov-9 DiċS: Jérémie Rhorer; R: Deborah Warner
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 6 DiċS: Speranza Scappucci
Rodelinda (concert) (Handel) 10 DiċS: Emmanuelle Haïm
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 14 DiċS: Emmanuel Krivine
Don Giovanni (concert) (Mozart) 10 JanS: Giovanni Antonini
Arabella (concert) (Strauss) 11 JanS: Constantin Trinks
Stabat Mater (concert) (Pergolesi) 18 FrarS: Julien Chauvin
Ariane à Naxos (Strauss) 21-30 MarS: Jérémie Rhorer; R: Katie Mitchell
La Passion selon Saint Jean (concert) (Bach,JS) 29 MarS: Hans-Christoph Rademann
Armide (concert) (Lully) 1 AprS: Hervé Niquet
Semele (concert) (Handel) 3 AprS: Harry Bicket
Manon (concert) (Massenet) 6 AprS: Frédéric Chaslin
Stabat Mater (concert) (Pergolesi) 14 AprS: Jean-Claude Malgoire
La Passion selon Saint Matthieu (concert) (Bach,JS) 19 AprS: Václav Luks
Hippolyte et Aricie (concert) (Rameau) 20 MejS: Emmanuelle Haïm
L'occasion fait le larron (concert) (Rossini) 26 MejS: Jean-Claude Malgoire
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 28 MejS: Emiliano Gonzalez Toro
Agrippina (concert) (Handel) 29 MejS: Maxim Emelyanychev
Maître Péronilla (concert) (Offenbach) 1 ĠunS: Markus Poschner
Paris, Cité de la musique  / 
Falstaff (concert) (Verdi) 29 Set-1 OttS: Daniel Harding
Leonore (concert) (Beethoven) 7 NovS: René Jacobs
Résurrection (Mahler) 10 NovS: Mikko Franck
Requiem (Duruflé) 26 NovS: Leonard Slatkin
Elektra (concert) (Strauss) 15 DiċS: Mikko Franck
Les Saisons (Haydn) 16 DiċS: Douglas Boyd
Le Messie (Handel) 17 DiċS: Jordi Savall
Oratorio de Noel (Bach,JS) 18 DiċS: Marc Minkowski
Le pavillon aux pivoines (concert) (Tang,X) 9 Frar
Ariodante (concert) (Handel) 10 MarS: William Christie
Jules Cesar (Handel) 11-16 MarS: Philipp von Steinaecker; R: Marguerite Borie
L'Or du Rhin (concert) (Wagner) 24-25 MarS: Valery Gergiev
Paris, Opéra-Comique  / 
Fantasio (Offenbach) 12-27 FrarS: Laurent Campellone; R: Thomas Jolly
Alcione (Marais) 26 Apr-7 MejS: Jordi Savall; R: Louise Moaty
Le Timbre d'argent (Saint-Saëns) 9-19 ĠunS: François-Xavier Roth; R: Guillaume Vincent
Miranda (Purcell) 25 Set-5 OttS: Raphaël Pichon; R: Katie Mitchell
Kein Licht (Manoury) 18-22 OttS: Julien Leroy; R: Nicolas Stemann
La flûte enchantée (Mozart) 6-14 NovS: Kevin John Edusei; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Schubert's Winterreise (Zender) 23-24 NovS: Thierry Fischer; R: Jasmina Hadziahmetovic
Le comte Ory (Rossini) 19-31 DiċS: Louis Langrée; R: Denis Podalydès
Et in arcadia ego (Rameau) 1-11 FrarS: Christophe Rousset; R: Phia Ménard, Jean-Luc Beaujault
Le mystère de l'écureuil bleu (Dupin) 23-25 FrarS: Marc-Olivier Dupin; R: Ivan Grinberg
La Princesse légère (Cruz) 9-11 MarS: Jean Deroyer; R: Jos Houben, Emily Wilson
Le domino noir (Auber) 26 Mar-5 AprS: Patrick Davin; R: Valérie Lesort, Christian Hecq
Marouf savetier du Caire (Rabaud) 23-29 AprS: Marc Minkowski; R: Jérôme Deschamps
La Nonne sanglante (Gounod) 2-10 ĠunS: Laurence Equilbey; R: David Bobée
Bohème, notre jeunesse (Puccini) 9-17 LulS: Marc-Olivier Dupin; R: Pauline Bureau
Orphée et Eurydice (Gluck) 12-24 OttS: Raphaël Pichon; R: Aurélien Bory
Pelléas et Mélisande (concert) (Debussy) 23 Ott
Donnerstag aus Licht (Stockhausen) 15-19 NovS: Maxime Pascal; R: Benjamin Lazar
Hamlet (Thomas,A) 17-29 DiċS: Louis Langrée; R: Cyril Teste
Paris, Opéra National de Paris  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 9 Set-21 OttS: Jakub Hrůša / Marius Stieghorst; R: Jorge Lavelli
Così fan tutte (Mozart) 12 Set-21 OttS: Philippe Jordan / Marius Stieghorst; R: Anne Teresa De Keersmaeker
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19 Set-6 OttS: Philippe Jordan; R: Robert Wilson
Don Carlos (Verdi) 10 Ott-11 NovS: Philippe Jordan; R: Krzysztof Warlikowski
Falstaff (Verdi) 26 Ott-16 NovS: Fabio Luisi; R: Christophe Pitoiset
La Ronde (Boesmans) 2-11 NovS: Jean Deroyer; R: Christiane Lutz
De la maison des morts (Janáček) 15 Nov-2 DiċS: Esa-Pekka Salonen; R: Patrice Chéreau
La clemenza di Tito (Mozart) 15 Nov-25 DiċS: Dan Ettinger; R: Willy Decker
La bohème (Puccini) 1-31 DiċS: Gustavo Dudamel / Manuel López-Gómez; R: Claus Guth
Jephtha (Handel) 13-30 JanS: William Christie; R: Claus Guth
Un ballo in maschera (Verdi) 16 Jan-10 FrarS: Bertrand de Billy; R: Gilbert Deflo
Only the sound remains (Saariaho) 23 Jan-7 FrarS: Ernest Martínez; R: Peter Sellars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Jan-16 FrarS: Riccardo Frizza; R: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 2-28 FrarS: Dan Ettinger; R: Benoît Jacquot
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 17 Mar-11 AprS: Ingo Metzmacher; R: Krzysztof Warlikowski
La Voix humaine (Poulenc) 17 Mar-11 AprS: Ingo Metzmacher; R: Krzysztof Warlikowski
Benvenuto Cellini (Berlioz) 20 Mar-14 AprS: Philippe Jordan; R: Terry Gilliam, Leah Hausman
Orphée et Eurydice (Gluck) 24 Mar-6 AprS: Thomas Hengelbrock / Manlio Benzi; R: Pina Bausch
Parsifal (Wagner) 5-23 MejS: Philippe Jordan; R: Richard Jones
Parsifal (Wagner) 13-23 MejS: Philippe Jordan; R: Richard Jones
L'Heure espagnole (Ravel) 17 Mej-17 ĠunS: Maxime Pascal; R: Laurent Pelly
Gianni Schicchi (Puccini) 17 Mej-17 ĠunS: Maxime Pascal; R: Laurent Pelly
Boris Godounov (Musorgsky) 7 Ġun-12 LulS: Vladimir Jurowski / Damian Iorio; R: Ivo van Hove
Don Pasquale (Donizetti) 9 Ġun-12 LulS: Evelino Pidò; R: Damiano Michieletto
Il trovatore (Verdi) 20 Ġun-14 LulS: Maurizio Benini; R: Alex Ollé
Tristan et Isolde (Wagner) 11 Set-9 OttS: Philippe Jordan; R: Peter Sellars
Les Huguenots (Meyerbeer) 28 Set-24 OttS: Michele Mariotti / Lukasz Borowicz; R: Andreas Kriegenburg
Bérénice (Jarrell) 29 Set-17 OttS: Philippe Jordan; R: Claus Guth
La traviata (Verdi) 29 Set-29 DiċS: Giacomo Sagripanti / Karel Mark Chichon; R: Benoît Jacquot
L'Élixir d'amour (Donizetti) 25 Ott-25 NovS: Giacomo Sagripanti; R: Laurent Pelly
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Nov-13 DiċS: Fabio Luisi; R: Calixto Bieito
La Cenerentola (Rossini) 23 Nov-26 DiċS: Evelino Pidò; R: Guillaume Gallienne
Cain, overo Il primo omicidio (Scarlatti,A) 24 Jan-23 FrarS: René Jacobs; R: Romeo Castellucci
Les Troyens (Berlioz) 25 Jan-12 FrarS: Philippe Jordan; R: Dmitri Tcherniakov
Rusalka (Dvořák,A) 29 Jan-13 FrarS: Susanna Mälkki; R: Robert Carsen
Otello (Verdi) 7 Mar-7 AprS: Bertrand de Billy; R: Andrei Serban
Die Fledermaus (Strauss,J) 13-23 MarS: Fayçal Karoui; R: Célie Pauthe
Don Pasquale (Donizetti) 22 Mar-16 AprS: Michele Mariotti; R: Damiano Michieletto
Lady Macbeth de Mzensk (Shostakovich) 6-25 AprS: Ingo Metzmacher; R: Krzysztof Warlikowski
Carmen (Bizet) 11 Apr-23 MejS: Lorenzo Viotti; R: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Apr-15 ĠunS: Henrik Nánási; R: Robert Carsen
Iolanta (Tchaikovsky,P) 9-24 MejS: Tomáš Hanus; R: Dmitri Tcherniakov
Tosca (Puccini) 16 Mej-23 ĠunS: Dan Ettinger; R: Pierre Audi
La forza del destino (Verdi) 6 Ġun-9 LulS: Nicola Luisotti; R: Jean-Claude Auvray
Don Giovanni (Mozart) 11 Ġun-13 LulS: Philippe Jordan / Guillermo García Calvo; R: Ivo van Hove
La traviata (Verdi) 12 Set-16 Ott
Les Indes galantes (Rameau) 27 Set-15 Ott
Prince Igor (Borodin) 28 Nov-26 Diċ
Quimper, Théâtre de Cornouaille  / 
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 8 DiċS: Jérôme Correas; R: Dan Jemmett
Rinaldo (Handel) 18-19 JanS: Bertrand Cuiller; R: Claire Dancoisne
Le Journal d'un disparu (Janáček) 13 MarR: Ivo van Hove
Reims, Opéra de Reims  / 
Così fan tutte (Mozart) 13-15 OttS: Dominique Rouits; R: Frédéric Roels
Bataclan (Offenbach) 28-29 NovR: Laurent Lévy, Rémy Berthier
Richard Coeur de Lion (Grétry) 19 JanS: Pauline Warnier; R: Juan Kruz Diaz De Garaio Esnaola
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 11 FrarS: Martin Matalon; R: Jorge Lavelli
Monsieur de Pourceaugnac (Lully) 23-24 FrarS: Paolo Zanzu; R: Clément Hervieu-Léger
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 16-18 MarS: Benjamin Pionnier; R: Pénélope Bergeret
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 20 AprS: Jérôme Correas; R: Dan Jemmett
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-15 MejS: Robert Tuohy; R: Bernard Pisani
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Le médecin malgré lui (Gounod) 21-26 NovS: Gildas Pungier; R: Vincent Tavernier
Kátia Kabanová (Janáček) 5-11 FrarS: Jaroslav Kyzlink; R: Frank Van Laecke
Le Nain (Zemlinsky) 25-29 MarS: Franck Ollu; R: Daniel Jeanneteau
Norma (Bellini) 28 Mej-5 ĠunS: Rudolf Piehlmayer; R: Nicola Berloffa
Rouen, Opéra de Rouen Normandie  / 
Norma (Bellini) 29 Set-7 OttS: Fabrizio Maria Carminati; R: Frédéric Roels
Il barbiere di Siviglia (reduction) (Rossini) 15-17 DiċS: Adrien Perruchon; R: Damien Robert
Fantasio (Offenbach) 26-30 JanS: Jean-Pierre Haeck; R: Thomas Jolly
L'ébloui (Musseau) 13 FrarS: Philippe Nahon; R: Xavier Legasa
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 3-10 AprS: Antony Hermus; R: Emmanuelle Cordoliani
La Passion selon Saint Jean (Bach,JS) 14-15 AprS: Andreas Spering; R: Pierre Audi
Médée (Cherubini) 22-27 MejS: Hervé Niquet; R: Jean-Yves Ruf
Madama Butterfly (Puccini) 25 Set-7 Ott
Le comte Ory (Rossini) 20-26 Jan
Carmen (adaptation) (Bizet) 24 Frar-2 Mar
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 24-28 Mej
Saint-Etienne, Opéra de Saint-Étienne  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 7-12 NovS: David Reiland; R: Nicola Berloffa
Requiem (Verdi) 8-12 DiċS: David Reiland
L'enfant et les sortilèges (adaptation) (Ravel) 21 DiċS: Edwige Herchenroder / Nicolas Meyer; R: Bénédicte Budan
Adriana Lecouvreur (Cilea) 24-28 JanS: Fabrizio Maria Carminati; R: Davide Livermore
Semiramide (Rossini) 2-6 MarS: Giuseppe Grazioli; R: Nicola Raab
Siegfried (reduction) (Wagner) 23-25 MarS: Laurent Touche; R: Julien Ostini
Fando et Lis (Menut) 2-6 MejS: Daniel Kawka; R: Kristian Frédric
Faust (Gounod) 8-12 ĠunS: David Reiland; R: Julien Ostini
Hérodiade (Massenet) 14-18 NovS: Jean-Yves Ossonce; R: Jean-Louis Pichon
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Diċ-2 JanS: Michele Spotti; R: Pierre-Emmanuel Rousseau
Così fan tutte (Mozart) 1-5 FrarS: José Luis Domínguez Mondragón; R: Christophe Gayral
Dante (Godard) 8-12 MarS: Mihhail Gerts; R: Jean-Romain Vesperini
Cendrillon (Isouard) 3-5 MejS: Julien Chauvin; R: Marc Paquien
Carmen (Bizet) 12-16 ĠunS: Alain Guingal; R: Nicola Berloffa
Strasbourg, Opéra National du Rhin  / 
Kein Licht (Manoury) 22-25 SetS: Julien Leroy; R: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-30 OttS: Patrick Davin; R: Ludovic Lagarde
Francesca da Rimini (Zandonai) 8-28 DiċS: Giuliano Carella; R: Nicola Raab
Werther (Massenet) 9-17 FrarS: Ariane Matiakh; R: Tatjana Gürbaca
Le Pavillon d'or (Mayuzumi) 21 Mar-3 AprS: Paul Daniel; R: Amon Miyamoto
Sindbad (Moody) 4 AprS: Howard Moody; R: Sébastien Dutrieux
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20-28 MejS: Roland Kluttig; R: David Pountney
Les Sept Péchés capitaux (Weill) 20-28 MejS: Roland Kluttig; R: David Pountney
Mahagonny Songspiel (Weill) 20-28 MejS: Roland Kluttig; R: David Pountney
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 16-26 ĠunS: Marko Letonja; R: Frederic Wake-Walker
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18-28 SetS: Michele Gamba; R: Pierre-Emmanuel Rousseau
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19-27 OttS: Franck Ollu; R: Sidi Larbi Cherkaoui, Damien Jalet
Barkouf (Offenbach) 7-23 DiċS: Jacques Lacombe; R: Mariame Clément
Le Garçon et le poisson magique (Evers) 19-21 DiċR: Sandra Pocceschi, Giacomo Strada
La divisione del mondo (Legrenzi) 8-16 FrarS: Christophe Rousset; R: Jetske Mijnssen
Beatrix Cenci (Ginastera) 17-25 MarS: Marko Letonja; R: Mariano Pensotti
Der Freischütz (Weber) 17-29 AprS: Patrick Lange; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La Princesse arabe (Arriaga) 26 MejS: Alexandra Cravero; R: Benoît De Leersnyder
Don Giovanni (Mozart) 15-27 ĠunS: Christian Curnyn; R: Marie-Eve Signeyrole
Toulon, Opéra de Toulon  / 
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 13-15 OttS: Jean-Pierre Haeck; R: Pierre-André Weitz
Madama Butterfly (Puccini) 17-21 NovS: Valerio Galli; R: Daniel Benoin
La flûte enchantée (Mozart) 27-31 DiċS: Alexander Briger; R: René Koering
Wonderful Town (Bernstein) 26-30 JanS: Larry Blank; R: Olivier Bénézech
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-13 MarS: Francesco Lanzillotta; R: Henning Brockhaus
L'italienne à Alger (Rossini) 13-17 AprS: Francesco Cilluffo; R: Nicola Berloffa
Nabucco (Verdi) 3-8 ĠunS: Jurjen Hempel; R: Jean-Christophe Mast
Rigoletto (Verdi) 5-9 OttS: Daniel Montané; R: Elena Barbalich
Requiem (Mozart) 9-11 NovS: Jurjen Hempel
Le Barbier de Séville (Rossini) 28-31 DiċS: Jurjen Hempel; R: Adriano Sinivia
Turandot (Puccini) 25-29 JanS: Jurjen Hempel; R: Federico Grazzini
L'Elixir d'amour (Donizetti) 22-26 MarS: Valerio Galli; R: Stefano Mazzonis di Pralafera
Le Téléphone (Menotti) 26-28 AprS: Jurjen Hempel; R: Sylvie Laligne
Amélie va au bal (Menotti) 26-28 AprS: Jurjen Hempel; R: Sylvie Laligne
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 24-28 MejR: Alain Garichot
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Tiefland (d'Albert) 29 Set-8 OttS: Claus Peter Flor; R: Walter Sutcliffe
La rondine (Puccini) 17-26 NovS: Paolo Arrivabeni; R: Nicolas Joël
La Walkyrie (Wagner) 30 Jan-11 FrarS: Claus Peter Flor; R: Nicolas Joël
Orphée et Eurydice (concert) (Gluck) 23-25 FrarS: Christophe Rousset
Carmen (Bizet) 6-19 AprS: Andrea Molino; R: Jean-Louis Grinda
Macbeth (Verdi) 18-29 MejS: Daniel Oren; R: Jean-Louis Martinoty(original), Frédérique Lombart(revival)
La Clémence de Titus (Mozart) 22 Ġun-1 LulS: Attilio Cremonesi; R: David McVicar, Marie Lambert
La traviata (Verdi) 26 Set-7 OttS: George Petrou; R: Pierre Rambert
La Ville morte (Korngold) 22 Nov-4 DiċS: Leo Hussain; R: Philipp Himmelmann
Kopernikus (Vivier) 11-13 DiċR: Peter Sellars
Lucrezia Borgia (Donizetti) 24 Jan-3 FrarS: Giacomo Sagripanti; R: Emilio Sagi
Ariane à Naxos (Strauss) 1-10 MarS: Evan Rogister; R: Michel Fau
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 4-14 AprS: Pascal Rophé; R: Stefano Poda
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 11-19 MejS: Christophe Grapperon; R: Pierre-André Weitz
Werther (Massenet) 20 Ġun-2 LulS: Jean-François Verdier; R: Nicolas Joël
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
Le Paradis perdu (Dubois) 24-26 NovS: Jean-Claude Malgoire
Pelléas et Mélisande (Debussy) 23-27 MarS: Jean-Claude Malgoire; R: Christian Schiaretti
La Voix humaine (Poulenc) 8-10 AprS: Jean-Claude Malgoire; R: Christian Schiaretti
Requiem (Mozart) 10 ĠunS: Jean-Claude Malgoire
Tours, Opéra de Tours  / 
Rigoletto (Verdi) 6-10 OttS: Bruno Ferrandis; R: François De Carpentries
My Fair Lady (Loewe) 26-31 DiċS: Benjamin Pionnier; R: Paul-Émile Fourny
Philémon et Baucis (Gounod) 16-20 FrarS: Benjamin Pionnier; R: Julien Ostini
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-20 MarS: Samuel Jean; R: Adriano Sinivia
A Midsummer Night's Dream (Britten) 13-17 AprS: Benjamin Pionnier; R: Jacques Vincey
Mozart et Salieri (Rimsky-Korsakov) 25-29 MejS: Vladislav Karklin; R: Dieter Kaegi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 25-29 MejS: Vladislav Karklin; R: Dieter Kaegi
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
Così fan tutte (Mozart) 8-12 NovS: Marc Minkowski; R: Ivan Alexandre
L'Europe galante (concert) (Campra) 16 NovS: Sébastien d'Hérin
Serse (concert) (Handel) 19 NovS: Maxim Emelyanychev
Erismena (Cavalli) 2-3 DiċS: Leonardo García Alarcón; R: Jean Bellorini
Alceste (Lully) 10 DiċS: Christophe Rousset
Carmen (concert) (Bizet) 19 DiċS: Jean-Christophe Spinosi
Le comte Ory (Rossini) 12-14 JanS: Louis Langrée; R: Denis Podalydès
Giasone (concert) (Cavalli) 9-10 MarS: Leonardo García Alarcón; R: Serena Sinigaglia
Le Tremblement de terre (Draghi) 28 MarS: Vincent Dumestre; R: Benjamin Lazar
La Passion selon Saint Matthieu (Bach,JS) 31 Mar-1 AprS: Michael Hofstetter
King Arthur (concert) (Purcell) 11 AprS: Paul McCreesh
Requiem (Verdi) 27 MejS: Enrique Mazzola
Phaëton (Lully) 30 Mej-3 ĠunS: Vincent Dumestre; R: Benjamin Lazar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 8-10 ĠunS: Diego Fasolis; R: Robert Carsen
Requiem (Mozart) 26 ĠunS: Jean-Claude Malgoire
L'italienne à Alger (concert) (Rossini) 29 ĠunS: Jean-Christophe Spinosi
L'italienne à Alger (concert) (Rossini) 29 ĠunS: Jean-Christophe Spinosi
Issé (concert) (Destouches) 13 OttS: Louis-Noël Bestion de Camboulas
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 6 NovS: François-Xavier Roth
Tarare (concert) (Salieri) 22 NovS: Christophe Rousset
Actéon (Charpentier,M) 30 Nov-2 DiċS: David Fallis; R: Marshall Pynkoski
King Arthur (Purcell) 7-9 DiċS: Hervé Niquet; R: Shirley et Dino
The Beggar's Opera (Pepusch) 11-13 JanS: William Christie; R: Robert Carsen
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 27 JanS: Sébastien d'Hérin
La finta pazza (Sacrati) 16-17 MarS: Leonardo García Alarcón; R: Jean-Yves Ruf
Rinaldo (Handel) 4-7 AprS: Jean-Christophe Spinosi; R: Nathalie Spinosi, Jean-Christophe Spinosi
La divisione del mondo (Legrenzi) 13-14 AprS: Christophe Rousset; R: Jetske Mijnssen
Le Retour d'Ulysse dans sa patrie (Monteverdi) 18-19 AprS: Philippe Pierlot; R: William Kentridge
Didon et Enée (Purcell) 15-16 ĠunS: Avi Stein; R: Mary Birnbaum
Le Devin du village (Rousseau) 21-22 ĠunS: Sébastien d'Hérin; R: Caroline Mutel
Les Arts Florissants (Charpentier,M) 7 LulS: Gaétan Jarry
Vichy, Opéra de Vichy  / 
Don Giovanni (Mozart) 23-24 SetS: Roberto Forés Veses; R: Eric Vigié