2017/18 > Ungerija 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Ungerija

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Repubblika Ċeka Slovakkja Ukraina
Awstrija

Ungerija
 
Rumanija
Slovenja
Kroazja
Serbja

Budapest, Művészetek Palotája / Palace of Arts  / 

Falstaff (concert) (Verdi) 4-7 MarS: Iván Fischer
Tristan und Isolde (Wagner) 7-16 ĠunS: Adam Fischer
Der fliegende Holländer (Wagner) 8-10 ĠunS: Peter Schneider; R: Balázs Kovalik
Tannhäuser (Wagner) 14-17 ĠunS: Adam Fischer
Das Land des Lächelns (Lehár) 2 FrarS: Xu Zhong; R: Csaba Káel
Das Rheingold (Wagner) 13-20 ĠunS: Adam Fischer; R: Hartmut Schörghofer(original), Etelka Polgár(revival)
Die Walküre (Wagner) 14-21 ĠunS: Adam Fischer; R: Hartmut Schörghofer(original), Etelka Polgár(revival)
Götterdämmerung (Wagner) 16 ĠunS: Adam Fischer; R: Hartmut Schörghofer(original), Etelka Polgár(revival)
Siegfried (Wagner) 22 ĠunS: Adam Fischer; R: Hartmut Schörghofer(original), Etelka Polgár(revival)
Budapest, Budapest Operetta Theatre  / 
Countess Maritza (Kálmán,E) 29 Set-1 Ġun
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 6 Ott-23 Apr
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Ott-6 Apr
Baroness Lili (Huszka) 16 Ott-6 Ġun
The Duchess of Chicago (Kálmán,E) 27 Ott-28 Apr
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4 Nov-8 Ġun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Diċ-19 Jan
Barbe-bleue (Offenbach) 23 Frar-13 Mej
Mike the Magnate (Szirmai) 12 Mar-6 Mej
Mike the Magnate (Szirmai) 7-8 Set
Baroness Lili (Huszka) 8-10 Set
The Duchess of Chicago (Kálmán,E) 13-14 Set
Die lustige Witwe (Lehár) 17-20 Set
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 27-28 Ott
Budapest, Magyar Állami Operaház / Hungarian State Opera  / 
Il campanello di notte (Donizetti) 9-17 SetS: Géza Köteles; R: Balázs Benő Fehér
I pazzi per progetto (Donizetti) 9-17 SetS: Géza Köteles; R: Bálint Szilágyi
The Telephone (Menotti) 9-17 SetS: Géza Köteles; R: András Almási-Tóth
Bánk bán (Erkel) 9 Set-16 ĠunS: Balázs Kocsár; R: Attila Vidnyánszky
Suor Angelica (Puccini) 16-24 SetS: Gergely Kesselyák; R: Ferenc Anger
Gianni Schicchi (Puccini) 16-24 SetS: Gergely Kesselyák; R: Ferenc Anger
Il tabarro (Puccini) 17-22 SetS: Gergely Kesselyák; R: Ferenc Anger
Gianni Schicchi (Puccini) 17-22 SetS: Gergely Kesselyák; R: Ferenc Anger
Rigoletto (Verdi) 23 Set-1 OttS: Adám Medveczky; R: Mária Harangi, Miklós Szinetár
Figaro 2.0 (Mozart) 25 Set-13 OttS: József Horváth / István Dénes / Péter Halász / Zsolt Jankó; R: András Hábetler
Nabucco (Verdi) 19-27 OttS: Gergely Kesselyák; R: Gergely Kesselyák
Les Huguenots (Meyerbeer) 28 Ott-10 NovS: Oliver von Dohnányi; R: János Szikora
Stiffelio (concert) (Verdi) 30 OttS: Christian Badea
Requiem (concert) (Verdi) 2-4 NovS: Pier Giorgio Morandi
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-17 NovS: Gábor Káli; R: Sándor Palcsó
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-26 NovS: Francesco Lanzillotta; R: Máté Szabó
La traviata (Verdi) 25 Nov-3 DiċS: Domonkos Héja; R: Ferenc Anger
Iphigenia in Aulis (concert) (Gluck) 27 NovS: Philippe Auguin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-19 DiċS: János Kovács; R: Rafael R Villalobos
La bohème (Puccini) 15-27 DiċS: János Kovács / Balázs Kocsár; R: Kálmán Nádasdy(original), Sándor Palcsó(revival)
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 29 DiċS: Jader Bignamini
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 3-7 JanS: Domonkos Héja; R: Miklós Szinetár
Der Vampyr (concert) (Marschner) 12 JanS: Adám Cser
Oberon (Weber) 14+ JanR: György Selmeczi
Tosca (Puccini) 18 Jan-16 FrarS: Gergely Kesselyák; R: Viktor Nagy
Otello (concert) (Verdi) 29 JanS: Balázs Kocsár
Die Frau ohne Schatten (concert) (Strauss) 30 JanS: Péter Halász
Turandot (concert) (Puccini) 31 JanS: Domonkos Héja
Simon Boccanegra (Verdi) 2-9 FrarS: Balázs Kocsár; R: Ivan Stefanutti
Così fan tutte (Mozart) 17-25 FrarS: Péter Halász; R: Miklós Szinetár
Die Rheinnixen (Offenbach) 24 Frar-2 MarS: Gergely Kesselyák; R: Ferenc Anger
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-9 MarS: Balázs Kocsár; R: Máté Szabó
Die tote Stadt (concert) (Korngold) 5 MarS: Balázs Kocsár
Hunyadi László (Erkel) 10-17 MarS: Adám Medveczky; R: Gábor Szűcs
Cavalleria rusticana (Mascagni) 28 Mar-2 AprS: Marco Comin; R: Georges Delnon
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Mar-2 AprS: Marco Comin; R: Georges Delnon
Parsifal (Wagner) 30 Mar-5 AprS: Balázs Kocsár; R: András Mikó
La vestale (concert) (Spontini) 3 AprS: Eugene Kohn
Tiefland (concert) (d'Albert) 4 AprS: Stefan Soltesz
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Apr-5 MejS: György Vashegyi; R: Miklós Szinetár
Un ballo in maschera (Verdi) 21-29 AprS: Michelangelo Mazza; R: Fabio Ceresa
Das Lange Weihnachtsmahl (Hindemith) 13-18 MejS: István Dénes; R: Péter István Nagy
Hin und zurück (Hindemith) 13-18 MejS: István Dénes; R: Bence Varga
Sancta Susanna (Hindemith) 13-18 MejS: István Dénes; R: Bence Varga
Der Corregidor (concert) (Wolf,H) 14 Mej
Der vierjährige Posten (Schubert) 17-19 MejS: Dániel Erdélyi; R: Judit Szokol
Die Opernprobe (Lortzing) 17-19 MejS: Dániel Erdélyi; R: Judit Szokol
Senza sangue (Eötvös) 24-29 MejS: Gregory Vajda / Peter Eötvös; R: Kasper Holten
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 24-29 MejS: Gregory Vajda / Peter Eötvös; R: Kasper Holten
Götterdämmerung (concert) (Wagner) 11 ĠunS: Balázs Kocsár
Salome (Strauss) 22-24 ĠunS: Balázs Kocsár; R: Ferenc Anger
Rigoletto (Verdi) 3-5 AwwR: Miklós Szinetár, Mária Harangi
Bánk bán (Erkel) 1 SetR: Attila Vidnyánszky
Carmina Burana (concert) (Orff) 23 Set-7 OttS: Tibor Bogányi
Nabucco (Verdi) 23-26 Nov
La fanciulla del West (Puccini) 1 Diċ-24 MejR: Vasily Barkhatov
Die Zauberflöte (Mozart) 2-9 DiċS: Péter Halász; R: Miklós Szinetár
La bohème (Puccini) 8-27 DiċS: Gergely Kesselyák; R: Sándor Palcsó
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-5 JanS: János Kovács; R: Miklós Szinetár
Nabucco (Verdi) 4-13 JanS: Domonkos Héja; R: Gergely Kesselyák
Simon Boccanegra (Verdi) 10 JanS: Balázs Kocsár; R: Ivan Stefanutti
Die Königin von Saba (Goldmark) 13 JanS: János Kovács; R: Csaba Káel
Les Huguenots (Meyerbeer) 23-31 JanS: Oliver von Dohnányi; R: János Szikora
L'italiana in Algeri (Rossini) 2-8 FrarR: Máté Szabó
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-23 FrarR: Máté Szabó
La Gioconda (Ponchielli) 22 Frar-5 ĠunR: Ferenc Anger
Così fan tutte (Mozart) 1-8 MarR: Miklós Szinetár
Carmen (Bizet) 7-17 Mar
Bánk bán (Erkel) 14 Mar-7 AprS: Adám Medveczky; R: Attila Vidnyánszky
La traviata (Verdi) 30 Mar-12 AprS: Balázs Kocsár; R: Ferenc Anger
Porgy and Bess (Gershwin) 5-17 AprS: István Dénes; R: András Almási-Tóth
The Fairy Queen (Purcell) 12-28 AprS: Gregory Vajda; R: András Almási-Tóth
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18-28 AprS: Marco Comin; R: Georges Delnon
Pagliacci (Leoncavallo) 18-29 AprS: Marco Comin; R: Georges Delnon
Manon Lescaut (Puccini) 17 Mej-2 ĠunS: Balázs Kocsár; R: Máté Szabó
Tosca (Puccini) 19-25 MejS: Adám Medveczky; R: Viktor Nagy
Il tabarro (Puccini) 23-25 MejS: Gergely Kesselyák; R: Ferenc Anger
Suor Angelica (Puccini) 23-25 MejS: Gergely Kesselyák; R: Ferenc Anger
Gianni Schicchi (Puccini) 23-25 MejR: Ferenc Anger
Edgar (Puccini) 24-28 MejR: Adám Tulassay
Turandot (Puccini) 26-29 MejS: Domonkos Héja; R: Balázs Kovalik
La rondine (Puccini) 26-27 MejR: Ferenc Anger
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 1-8 ĠunS: György Vashegyi; R: Kriszta Székely
La bohème (Puccini) 6-8 ĠunS: János Kovács; R: Damiano Michieletto
Andrea Chénier (Giordano) 7-9 ĠunS: Balázs Kocsár; R: György Selmeczi
Un ballo in maschera (Verdi) 14-30 ĠunS: Michelangelo Mazza; R: Fabio Ceresa
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-23 ĠunS: Balázs Kocsár; R: András Békés(original), Balázs Kovalik(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 28-30 ĠunS: Balázs Kocsár; R: Judit Galgóczy
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 LulS: Péter Halász; R: János Szikora
Rigoletto (Verdi) 12-28 LulR: Miklós Szinetár, Mária Harangi
Debrecen, Csokonai Színház  / 
Acis and Galatea (Handel) 2-17 Ott
Norma (Bellini) 26 Jan-24 MarS: Máté Szabó Sipos; R: Nadine Duffaut
Miskolc, Miskolc National Theatre  / 
Marica grófnő (Kálmán,E) 28 Ott-4 Jan
Viktoria (Abraham) 10-23 Nov
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Jan-23 FrarS: Adám Cser; R: Gabor Pataki
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Jan
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 21 Set-27 Ott
Turandot (concert) (Puccini) 14 Ott
Hello Dolly! (Herman) 16 NovS: Adám Cser / Philippe de Chalendar; R: Artur Szőcs
Pécs, Pécsi Nemzeti Színház / National Theatre of Pécs  / 
Marica grófnő (Kálmán,E) 5 Nov-22 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Diċ-8 Apr
The Sound of Music (Rodgers) 20-21 Ott
Szeged, Szegedi Nemzeti Színház / Szeged National Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-30 NovR: Miklós-Gábor Kerényi
Ball im Savoy (Abraham) 15 Diċ-16 MarR: Péter Horváth
Carmen (Bizet) 26 Jan-21 MarR: László Keszég
Ernani (Verdi) 19-22 AprR: Pál Göttinger