2017/18 > Polonja 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Polonja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Żvezja Litwanja
Ġermanja

Polonja
 
Belarus
Repubblika Ċeka Slovakkja Ukraina

Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 

Die Fledermaus (Strauss,J) 6-10 SetS: Maciej Figas; R: Grzegorz Boniecki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-24 SetS: Jerzy Wołosiuk; R: Cezary Domagała
Rigoletto (Verdi) 6-8 OttS: Maciej Figas; R: Natalia Babińska
Falstaff (Verdi) 21-24 OttS: Piotr Wajrak; R: Maciej Prus
Halka (Moniuszko) 28 Ott-5 NovS: Piotr Wajrak; R: Natalia Babińska
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23-28 NovS: Maciej Figas; R: Janina Niesobska
La Damnation de Faust (Berlioz) 9-11 DiċS: Michał Klauza; R: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 12-15 JanS: Piotr Wajrak; R: Wojciech Adamczyk
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27-30 JanS: Piotr Wajrak; R: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 27-30 JanS: Piotr Wajrak; R: Andrzej Bubień
La traviata (Verdi) 3-4 FrarS: Maciej Figas; R: Bodo Igesz
My Fair Lady (Loewe) 8-11 FrarS: Maciej Figas; R: Maciej Korwin
Rusalka (Dvořák,A) 17-20 FrarS: Maciej Figas; R: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 3-4 MarS: Maciej Figas; R: Laco Adamik
Falstaff (Verdi) 9-11 MarS: Piotr Wajrak; R: Maciej Prus
The Magic Flute (Mozart) 17-20 MarR: Matthias Rebus
La bohème (Puccini) 24-27 MarR: Maciej Prus
The Marriage of Figaro (Mozart) 6-8 AprR: Wojciech Adamczyk
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Carmen (concert) (Bizet) 2 SetS: Bassem Akiki; R: Wiesław Ochman
Nabucco (Verdi) 17 Set-25 NovS: Bassem Akiki; R: Laco Adamik
La forza del destino (Verdi) 23 Set-9 DiċS: Jakub Kontz; R: Tomasz Konina
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 24 SetS: Krzysztof Dziewięcki; R: Henryk Konwiński
Aida (Verdi) 6-8 OttS: Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Ott-19 NovS: Bassem Akiki; R: Michał Znaniecki
Madama Butterfly (Puccini) 3 NovS: Bassem Akiki
The Little Sweep (Britten) 7 Nov-5 DiċS: Grzegorz Brajner; R: Zofia Dowjat
Straszny dwór (Moniuszko) 11 NovS: Tadeusz Kozłowski
Cyganeria (Puccini) 24 Nov-16 DiċS: Bassem Akiki
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Diċ-1 Jan
Krakow, Opera Krakowska  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 SetS: Evgeny Volynskiy
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 24 Set-28 Jan
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Set-1 Ott
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-10 Ott
Norma (Bellini) 27-31 Ott
Tannhäuser (Wagner) 17-19 Nov
La bohème (Puccini) 1-3 Diċ
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 Diċ
Die Fledermaus (Strauss,J) 11-14 Jan
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Turandot (Puccini) 30 Set-1 OttS: Antoni Wit; R: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 4 Ott-29 DiċS: Wojciech Rodek; R: Artur Hofman
Nabucco (Verdi) 10 Ott-7 NovS: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Okopiński
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 14-15 OttS: Wojciech Rodek; R: Paweł Szkotak
Madama Butterfly (Puccini) 21-22 OttS: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska
Halka (Moniuszko) 10-28 NovS: Wojciech Rodek; R: Jarosław Kilian
Don Giovanni (Mozart) 12 Nov-3 DiċS: Wojciech Rodek; R: Maria Sartova
Carmen (Bizet) 23-26 NovS: Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
My Fair Lady (Loewe) 14-17 DiċS: Piotr Wajrak; R: Maciej Korwin
Poznan, Teatr Wielki Poznań  / 
Rigoletto (Verdi) 14 Ott-20 FrarS: Gabriel Chmura; R: Marcin Bortkiewicz
Carmen (concert) (Bizet) 27 Ott-29 MejS: Walter E Gugerbauer; R: Denis Krief
Macbeth (Verdi) 5 Nov-25 MarS: Gabriel Chmura; R: Olivier Fredj
Halka (Moniuszko) 11 Nov-11 JanS: Grzegorz Wierus; R: Paweł Passini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 NovS: Massimiliano Caldi; R: Marek Weiss-Grzesiński
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 NovS: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Figaro Gets a Divorce (Langer) 24-26 NovS: Katarzyna Tomala; R: David Pountney, Robin Tebbutt
The Angel of the Odd (Coli) 30 Nov-14 AprS: Grzegorz Wierus; R: Krzysztof Cicheński
Peter and the Wolf (Prokofiev) 7 Diċ-1 ĠunS: Aleksander Gref; R: Iwona Pasińska
Legenda Bałtyku (Nowowiejski) 8-12 DiċS: Tadeusz Kozłowski; R: Robert Bondara
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Jan-24 AprS: Gabriel Chmura; R: Iwan Wyrypajew
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Jan-19 MejS: Gabriel Chmura; R: Sjaron Minailo
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Jan-5 ĠunS: Katarzyna Tomala; R: Krzysztof Cicheński, Krzysztof Szaniecki
Nabucco (Verdi) 4-6 FrarS: Tomasz Kozłowski; R: Marek Weiss-Grzesiński
Fiddler on the Roof (Bock) 10 Frar-6 MejS: Aleksander Gref; R: Emil Wesołowski
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-10 MarS: Gabriel Chmura; R: Michael Sturm
Parsifal (Wagner) 16-18 MarS: Gabriel Chmura; R: Kirsten Dehlholm, Jon Skulberg
Aida (Verdi) 6-8 AprS: Gabriel Chmura; R: Marek Weiss-Grzesiński
Jenůfa (Janáček) 15-17 AprS: Gabriel Chmura; R: Alvis Hermanis
La traviata (Verdi) 8-10 ĠunS: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss-Grzesiński
L'elisir d'amore (Donizetti) 17-23 ĠunS: Katarzyna Tomala; R: Andriy Zholdak
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Carmen (Bizet) 17-25 NovS: Vladimir Kiradjiev; R: Ewelina Pietrowiak
The Turn of the Screw (Britten) 25-26 NovS: Jerzy Wołosiuk; R: Natalia Babińska
Bal maskowy (Verdi) 16-17 DiċS: Vladimir Kiradjiev; R: Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (Puccini) 20-21 JanS: Vladimir Kiradjiev; R: Pia Partum
Così fan tutte (Mozart) 10-22 FrarS: Jerzy Wołosiuk; R: Jacek Papis
Hrabina Marica (Kálmán,E) 23-25 FrarS: Jerzy Wołosiuk; R: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 13-15 AprS: Vladimir Kiradjiev; R: Michał Znaniecki
Warszawa, Polish National Opera  / 
Eros i Psyche (Różycki) 13-19 OttS: Grzegorz Nowak; R: Barbara Wysocka
Rigoletto (Verdi) 27-31 OttS: Grzegorz Nowak; R: Gilbert Deflo
About the Kingdom of Day and Night (Mozart) 3-9 NovR: Bożena Bujnicka
La Voix humaine (Poulenc) 22 Nov-24 ĠunR: Maja Kleczewska
Czarodziejski flet (Mozart) 1 Diċ-2 JanS: Piotr Staniszewski; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Peleas i Melizanda (Debussy) 21-30 JanS: Patrick Fournillier; R: Katie Mitchell
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 FrarS: Ewa Strusińska; R: David Pountney
Aida (Verdi) 14-17 FrarS: Patrick Fournillier; R: Roberto Laganà Manoli
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22-23 FrarS: Andriy Yurkevych; R: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 2-4 MarS: José Maria Florêncio; R: Natalia Korczakowska
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MarS: Benjamin Bayl; R: Ivo van Hove
Szalony muezin (Szymanowski) 13 Mar-28 ĠunS: Bassem Akiki; R: Natalia Korczakowska
Goplana (Zeleński) 22 Mar-7 AprS: Grzegorz Nowak; R: Janusz Wiśniewski
Turandot (Puccini) 5-10 AprS: Grzegorz Nowak; R: Mariusz Treliński
The Fiery Angel (Prokofiev) 13-22 MejS: Kazushi Ono / Bassem Akiki; R: Mariusz Treliński
Madame Butterfly (Puccini) 18 Mej-19 ĠunS: Piotr Staniszewski; R: Mariusz Treliński
Carmen (Bizet) 7-17 ĠunS: Keri-Lynn Wilson; R: Andrzej Chyra
Warszawa, Warsaw Chamber Opera  / 
La Cenerentola (Rossini) 5-8 OttS: José Maria Florêncio; R: Jitka Stokalska
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-15 OttS: José Maria Florêncio; R: Jitka Stokalska
Armide (Lully) 5-14 NovS: Benjamin Bayl; R: Deda Cristina Colonna
The Rape of Lucretia (Britten) 17 NovS: Maksim Walkow; R: Jurij Aleksandrow
Tango (Dobrzyński) 8 Diċ-13 AprS: José Maria Florêncio; R: Maciej Wojtyszko
Il turco in Italia (Rossini) 10-15 Jan
Don Giovanni (Mozart) 25 Jan-10 Mar
Imeneo (Handel) 24-25 Mar
Così fan tutte (Mozart) 6-7 Apr
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20-24 Apr
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 22-24 SetS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Waldemar Zawodziński
In the Land of the Magic Flute (Mozart) 26 Set-6 ĠunS: Przemysław Fiugajski; R: Beata Redo-Dobber
La Cenerentola (Rossini) 5 Ott-1 ĠunS: Marta Kluczyńska; R: Irina Brook
Fidelio (Beethoven) 14 Ott-16 MarS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Rocc
Carmen (Bizet) 18 Ott-4 MejS: Tomasz Szreder; R: Adam Frontczak
Madama Butterfly (Puccini) 25 Ott-3 ĠunS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Giancarlo Del Monaco
La bohème (Puccini) 3 Nov-17 MarS: Tomasz Tokarczyk; R: Waldemar Zawodziński
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 Nov-28 AprS: Bassem Akiki; R: Georg Rootering
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 6-8 DiċS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Yuri Alexandrov
Orpheus and Eurydice (Gluck) 15 Diċ-8 ĠunS: Jarosław Thiel; R: Mariusz Treliński
Candide (Bernstein) 30 Diċ-7 JanS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Hanna Marasz
Fiddler on the Roof (Bock) 10-14 Jan
Die Fledermaus (Strauss,J) 24-28 JanS: Jakub Chrenowicz; R: Helena Kaut-Howson
Oberto (concert) (Verdi) 2-23 Frar
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 9-11 FrarS: Paweł Przytocki; R: Waldemar Zawodziński
La traviata (Verdi) 15-17 FrarS: Tomasz Tokarczyk; R: Adam Frontczak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 Frar-19 MejS: Wojciech Rodek; R: Waldemar Zawodziński
Il trovatore (Verdi) 9 Mar-6 MejS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Andrejs Žagars
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 24 Mar-5 MejS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski
Król Roger (Szymanowski) 12-14 AprS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Mariusz Treliński
Das Liebesverbot (Wagner) 27-29 MejR: Aron Stiehl
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15-17 ĠunS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 15-17 ĠunS: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 23-24 Ġun