2017/18 > Russja 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Russja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Finlandja
Estonja
Latvja
Belarus

Russja
 
Stati Uniti tal-Amerika
Ukraina
Ġorġja
Ażerbajġan
Każakstan Ġappun

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 25-26 Aww
La traviata (concert) (Verdi) 19 Ott-2 JanS: Alexander Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov-25 Frar
Otello (Verdi) 8 Diċ
Tosca (Puccini) 21 Jan-8 FrarS: Valery Voronin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Jan-5 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Jan
Madama Butterfly (Puccini) 4 Frar
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
A Life for the Tsar (Glinka) 8 Set-20 Mej
Silva (Kálmán,E) 29 Set-12 Apr
Aida (Verdi) 7 Ott-2 Mej
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Ott-30 Apr
Carmen (Bizet) 15 Ott-4 Mej
Countess Maritza (Kálmán,E) 19 Ott-16 Mej
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Ott-24 Frar
La traviata (Verdi) 29 Ott-30 Mej
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Nov-18 Mej
Il trovatore (Verdi) 12 Nov-4 Apr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Nov-15 Apr
Prince Igor (Borodin) 20 Jan-18 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 28 Jan-28 Apr
Tosca (Puccini) 17 Frar
Don Pasquale (Donizetti) 3 Mar-7 Apr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 Mar
Faust (Gounod) 31 Mar-1 Apr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 19 Apr
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 26 Apr
Aleko (Rakhmaninov) 26 Apr
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Set-19 Ġun
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Set-21 Ġun
Carmen (Bizet) 21 Set-5 Mej
Rusalka (Dvořák,A) 23 Set-31 MejS: Oliver von Dohnányi; R: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 26 Set-27 Ġun
La bohème (Puccini) 29 Set-2 Ġun
Madama Butterfly (Puccini) 3 Ott-9 Ġun
Satyagraha (Glass) 6 Ott-13 Mej
Die Passagierin (Weinberg) 10 Ott-11 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 Ott-7 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Ott-7 Ġun
Prince Igor (Borodin) 21 Ott-5 Ġun
Le comte Ory (Rossini) 24 Ott-26 Ġun
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Ott-23 ĠunS: Vladislav Karklin; R: Dieter Kaegi
The Greek Passion (Martinů) 19 Apr-16 ĠunS: Oliver von Dohnányi; R: Thaddeus Strassberger
Izhevsk, Udmurt State Opera  / 
Tosca (Puccini) 6 Ott-3 Frar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Ott
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Ott-3 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 8 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 9 Nov
Turandot (Puccini) 17 Nov-29 Apr
Aida (Verdi) 23 Nov-15 Mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Diċ
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Jan
Countess Maritza (Kálmán,E) 28 Jan
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Frar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Frar
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 15 Apr
Kazan, Tatar State Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-22 Set
Rigoletto (Verdi) 25 Set-4 Frar
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 Ott
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Ott-20 Diċ
La bohème (Puccini) 6 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 Nov
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Nov
Jalil (Zhiganov) 15 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Nov-10 FrarS: Alessandro Bicci
Tosca (Puccini) 6 Diċ-8 Ġun
Turandot (Puccini) 10 Diċ-19 Frar
La traviata (Verdi) 15 Diċ-7 Frar
Die Fledermaus (Strauss,J) 25-26 Diċ
Nabucco (Verdi) 1-2 FrarS: Yefim Maizel; R: Stefano Romani
Il trovatore (Verdi) 12 Frar-21 ĠunS: Vasily Valitov; R: Yefim Maizel
Boris Godunov (Musorgsky) 13 Frar
Silva (Kálmán,E) 11-18 Mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Apr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 Apr
Carmen (Bizet) 29 Mej
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 31 Mej
Madama Butterfly (Puccini) 4 Ġun
Krasnoyarsk, Krasnoyarsk State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 21 Set-29 Apr
La Fille du régiment (Donizetti) 22 Set-23 Mar
Tosca (Puccini) 23 Set
Medea (Cherubini) 29 Set-4 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Ott
Viva la Mamma (Donizetti) 19 Ott-31 Mej
Prince Igor (Borodin) 20 Ott-17 Mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Ott-11 Mej
Madama Butterfly (Puccini) 22 Ott-14 Apr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 Ott-16 Mar
La traviata (Verdi) 9 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Nov-3 Mej
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 Diċ-21 Frar
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 23 Diċ-4 Jan
Requiem (Verdi) 2 Frar
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Frar
Il trovatore (Verdi) 24 Frar-26 Mej
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 14 Mar
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Set-9 LulS: Tugan Sokhiev; R: Igor Ushakov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Set-1 LulS: William Lacey / Alexander Soloviev; R: Evgeny Pisarev
Don Pasquale (Donizetti) 21 Set-14 JanS: Michał Klauza; R: Timofey Kulyabin
Prince Igor (Borodin) 27-29 SetS: Pavel Klinichev; R: Yuri Lyubimov
Der Idiot (Weinberg) 5 Ott-29 MejS: Michał Klauza; R: Evgeny Arye
The Maid of Pskov (concert) (Rimsky-Korsakov) 13-15 OttS: Tugan Sokhiev
Alcina (Handel) 18 Ott-27 MarS: Andrea Marcon; R: Katie Mitchell
Manon Lescaut (Puccini) 25 Ott-28 JanS: Anton Grishanin; R: Adolf Shapiro
La traviata (Verdi) 1 Nov-23 ĠunS: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; R: Francesca Zambello
Così fan tutte (Mozart) 8 Nov-17 ĠunS: Tugan Sokhiev; R: Floris Visser
Don Carlo (Verdi) 15 Nov-4 MarS: Giacomo Sagripanti / Keri-Lynn Wilson; R: Adrian Noble
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 NovS: Alexei Bogorad; R: Julia Pevzner
Carmen (Bizet) 28 Nov-10 ĠunS: Tugan Sokhiev; R: Alexei Borodin
Katerina Izmailova (Shostakovich) 1-3 DiċS: Tugan Sokhiev; R: Rimas Tuminas
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 5 Diċ-9 MejS: Anton Grishanin; R: Dmitry Belyanushkin
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13 Diċ-1 AprS: Tugan Sokhiev; R: Alexander Titel
Requiem (Verdi) 17 DiċS: Tugan Sokhiev
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 Diċ-2 MejS: Anton Grishanin; R: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 27 Diċ-3 ĠunS: Anton Grishanin; R: Dmitry Belyanushkin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Frar-5 LulS: Tugan Sokhiev; R: Rimas Tuminas
Billy Budd (Britten) 21-27 FrarS: William Lacey; R: David Alden
Un ballo in maschera (Verdi) 20-26 AprS: Giacomo Sagripanti; R: Davide Livermore
Das Rheingold (Wagner) 18 MejS: Erich Wächter; R: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 19 MejS: Erich Wächter; R: Plamen Kartaloff
Siegfried (Wagner) 21 MejS: Erich Wächter; R: Plamen Kartaloff
Götterdämmerung (Wagner) 23 MejS: Erich Wächter; R: Plamen Kartaloff
La bohème (Puccini) 25-29 LulS: Evan Rogister; R: Jean-Romain Vesperini
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Set-3 Mar
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Set-27 Apr
Leonora (Beethoven) 27 Set
La Voix humaine (Poulenc) 28 Set-22 Apr
Don Giovanni (Mozart) 4 Ott-12 Apr
The Nose (Shostakovich) 11 Ott
Il turco in Italia (Rossini) 13 Ott-15 Apr
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18 Ott-28 Frar
Der Schauspieldirektor (Mozart) 20 Ott-1 Apr
Pimpinone (Telemann) 20 Ott-1 Apr
Servilia (Rimsky-Korsakov) 31 Ott-1 Nov
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Nov-17 Mar
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 Diċ-18 Frar
Il tabarro (Puccini) 25 Jan-21 Frar
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Jan-21 Frar
Giulio Cesare (Handel) 27 Jan-29 Mar
Il mondo della luna (Haydn) 23 Frar-21 Apr
Die drei Pintos (Weber) 14-15 Mar
Moscow, Moscow State Opera and Ballet Theatre for Children and Young People named after Natalia Sats  / 
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 Set-6 Ott
Edible Fairytales (Bronner) 8 Ott-12 NovS: Alevtina Ioffe; R: Georgiy Isaakyan
The Magic Flute (Mozart) 13 Ott
The Nightingale (Stravinsky) 14+ OttS: Alevtina Ioffe; R: Tatiana Mitkaleva
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 19 Set-1 Diċ
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Nov-21 Frar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Nov-20 MarR: Alexander Petrov
La bohème (Puccini) 25 Jan-27 Frar
Moscow, Helikon Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 31 Aww-18 MarS: Oliver Díaz; R: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (concert) (Rimsky-Korsakov) 8-10 Set
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20-22 Ott
Tsarina (concert) (Tukhmanov) 28 Ott-5 Nov
Die sieben Todsünden (Weill) 1 Nov-19 AprS: Valery Kirianov; R: Ilya Ilyin
Rasputin (Reise) 11-12 Nov
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 24 Nov-2 ĠunS: Evgeny Brazhnik; R: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 26-29 DiċS: Valery Kiryanov / Mikhail Eghiazarian
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 18-21 JanS: Evgeny Brazhnik
The Human Voice (Poulenc) 2 Frar-25 MarS: Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-11 FrarS: Valery Kiryanov
Lady Macbeth of Mtsensk (concert) (Shostakovich) 22-25 FrarS: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-4 MarS: Konstantin Khvatynez; R: Dmitry Bertman
www.nibelungopera.ru (Wagner) 10-11 MarS: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 Mar-1 AprS: Evgeny Brazhnik; R: Dmitry Bertman
Coffee Cantata (concert) (Bach,JS) 12 Apr-23 OttS: Viktoria Unghuryanu
Chaadsky (Manotskov) 20-22 AprS: Felix Korobov; R: Kirill Serebrennikov
The Nightingale (Stravinsky) 25 Apr
Aleko (Rakhmaninov) 7 Ġun-30 SetS: Valery Kiryanov; R: Rostislav Protasov
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 26 Ġun-2 SetS: Valery Kirianov; R: Dmitry Bertman
Pirame et Thisbé (concert) (Rebel,F) 6 Set-16 Ott
Sadko (concert) (Rimsky-Korsakov) 12-14 Set
Turandot (Puccini) 3-7 OttS: Vladimir Fedoseyev; R: Dmitry Bertman
Apollo und Hyacinth (concert) (Mozart) 9 OttS: Viktoria Unghuryanu
Carmen (Bizet) 26-28 Ott
La serva padrona (Pergolesi) 1-2 NovS: Valery Kiryanov; R: Ilya Ilyin
The Telephone (Menotti) 1-2 NovS: Valery Kiryanov; R: Ilya Ilyin
Die Zauberflöte (Mozart) 14-18 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-24 NovS: Maksim Vengerov / Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 5-9 DiċS: Vladimir Fedoseyev; R: Dmitry Bertman
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 7 Aww-4 ĠunS: Evgeny Samoilov; R: Yuri Alexandrov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 Aww-1 ĠunS: Anatoly Gus / Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; R: Sergey Artsibashev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 14 Aww-25 Mej
Il trovatore (Verdi) 24 Aww-5 Ġun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Aww-4 Mej
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 1 Set-2 Diċ
Rigoletto (Verdi) 4 Set-30 MejS: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig / Fabio Mastrangelo / Vasily Valitov / Andrey Lebedev; R: Ralf Långbaсka
Die Passagierin (Weinberg) 11 Set-30 Ott
Faust (Gounod) 18 Set-28 Mej
La traviata (Verdi) 21 Set-18 Mej
La bohème (Puccini) 25 Set-21 Mej
Hansel and Gretel (Humperdinck) 8 Ott-1 Apr
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 Ott-2 Mej
Norma (Bellini) 20-21 Ott
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 27-28 Ott
Lohengrin (Wagner) 11 Nov-11 Mej
Roméo et Juliette (Gounod) 16 Nov-14 MejS: Andrey Lebedev; R: Arnaud Bernard
La Cenerentola (Rossini) 19 Nov-23 Mej
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov-6 AprS: Dmitry Volosnikov / Valery Kritskov; R: Valery Belyakovich
Nabucco (Verdi) 29 Nov-15 AprS: Evgeny Samoilov / Valery Kritskov / Jan Latham-Koenig; R: Andrejs Žagars
Salome (Strauss) 9 Diċ-25 Mar
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Diċ-31 MarS: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; R: Nicola Raab
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Jan-8 ĠunS: Jan Latham-Koenig / Dmitry Volosnikov / Yuri Medianik; R: Hans-Joachim Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 FrarS: Jan Latham-Koenig; R: Aleksey Veiro
Aida (concert) (Verdi) 24 Frar-3 AprS: Yaroslav Kizling
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 22 MejS: Evgeny Samoilov
Moscow, Stanislavsky Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Set-11 AprS: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 20 Set-21 MejS: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Set-6 LulS: Felix Korobov / Maria Maximchuk; R: Ludmila Naletova
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 7 Ott-3 MarS: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel, Ludmila Naletova
Madama Butterfly (Puccini) 11 Ott-14 LulS: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 Ott-26 MejS: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Adolf Shapiro
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Ott-28 AprS: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 21 Ott-19 LulS: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 Ott-10 FrarS: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Ott-22 LulS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 28 Ott-29 AprS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 29 Ott-14 MarS: Timur Zangiev; R: Irina Lychagina
La bohème (Puccini) 30 Ott-2 ĠunS: Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 5 Nov-20 MejS: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Aida (Verdi) 6 Nov-31 MejS: Felix Korobov; R: Peter Stein
Love's Metamorphosis (Zhurbin) 11 Nov-1 AprS: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Tatiana Mitkaleva
La Favola d'Orfeo (Casella) 17 Nov-19 MarS: Maria Maximchuk; R: Ekaterina Vasilyova
Ariane (Martinů) 17 Nov-19 MarS: Maria Maximchuk; R: Ekaterina Vasilyova
Khovanshchina (Musorgsky) 29 Nov-6 ĠunS: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
Medea (Cherubini) 16 Diċ-18 LulS: Felix Korobov / Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 27 Diċ-19 MejS: Timur Zangiev; R: Alexander Titel
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 20 Jan-12 AprS: Felix Korobov; R: Rimas Tuminas
Oedipus rex (Stravinsky) 20 Jan-12 AprS: Felix Korobov; R: Rimas Tuminas
Jenůfa (Janáček) 28 Frar-11 LulS: Evgeny Brazhnik / Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 17-25 MejS: Philipp Chizhevskiy; R: Konstantin Bogomolov
Macbeth (Verdi) 20-22 ĠunS: Felix Korobov; R: Kama Ginkas
War and Peace (Prokofiev) 14-16 SetS: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Frau Schindler (Morse) 14+ NovS: Timur Zangiev; R: Vladimir Alenikov
The Devil in Love (Vustin) 15+ FrarS: Vladimir Jurowski; R: Alexander Titel
Otello (Verdi) 30+ MejS: Felix Korobov; R: Andrei Konchalovsky
Nizhni Novgorod, Pushkin State Opera  / 
Prince Igor (Borodin) 21 Set-6 Apr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Set-25 Jan
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Ott-3 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Ott-25 Nov
My Fair Lady (Loewe) 15 Ott-11 Nov
A Life for the Tsar (Glinka) 19 Ott
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Ott-1 Apr
Mazepa (Tchaikovsky,P) 25 Ott-23 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 9 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 30 Nov
Aida (Verdi) 7 Diċ-16 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Diċ
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 29 Diċ
La traviata (Verdi) 14 Jan
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 Jan-14 Frar
Aleko (Rakhmaninov) 18 Jan-14 Frar
Carmen (Bizet) 27 Jan
Boris Godunov (Musorgsky) 2 Frar-28 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Frar-8 Apr
Rusalka (Dargomïzhsky) 16 Frar
Novosibirsk, Novat  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Set-21 LulS: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; R: Vyacheslav Starodubtsev
Un ballo in maschera (Verdi) 10 Set-25 MarS: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
La bohème (Puccini) 26 Set-19 MejS: Dmitri Jurowski; R: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Set-14 AprS: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 1 Ott-5 AprS: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Ott-14 LulS: Valentin Uryupin; R: Irkin Gabitov
Aida (Verdi) 11 Ott-30 ĠunS: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; R: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Ott-28 NovS: Dmitri Jurowski; R: Dmitry Belov
La traviata (Verdi) 22 Ott-11 MarS: Evgeny Volynskiy; R: Rēzija Kalniņa
Carmen (Bizet) 27 Ott-5 LulS: Evgeny Volynskiy / Dmitry Korchak; R: Alexey Stepanuyk
Stabat Mater (Rossini) 2 DiċS: Dmitry Korchak
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 27 Jan-20 ĠunS: Dmitri Jurowski / Eldar Nagiev; R: Vyacheslav Starodubtsev
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 10 Apr-18 LulS: Ara Karapetian; R: Vyacheslav Starodubtsev
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 17 Apr-14 ĠunS: Ara Karapetyan; R: Aleksey Smirnov
Prince Igor (Borodin) 20 AprS: Evgeny Volynskiy; R: Timothy Kulyabin
Bluebeard's Castle (Bartók) 31 MejS: Evgeny Volynskiy; R: Vyacheslav Starodubtsev
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Set-24 Apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Set
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 15 Set
Cléopâtre (Massenet) 27 Set
La traviata (Verdi) 14-15 Ott
Ruslan and Lyudmila (concert) (Glinka) 27 Ott
Prince Igor (Borodin) 23 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 Diċ
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 27-28 Jan
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 3 Frar-6 Apr
Phaëton (Lully) 14-18 Mar
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 14-16 Ġun
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Set-11 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Ott-6 MejS: Sergei Inkov; R: Olga Mukhortova
Carmen (Bizet) 8 Ott-20 Mej
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Ott-7 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Ott-25 FrarS: Mikhail Sinkevich; R: Vasilii Zargetskii
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Ott-18 Apr
Silva (Kálmán,E) 1 Nov-4 FrarS: Sergei Inkov; R: Susanna Tsiryuk
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Nov-27 Mej
La traviata (Verdi) 17 Nov-4 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Diċ-1 AprS: Mikhail Sinkevich
Madama Butterfly (Puccini) 16 Frar
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 7 AprS: Mikhail Sinkevich
Silva (Kálmán,E) 14 Apr
Rostov, Rostov State Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Set-20 Mej
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Ott-25 Jan
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Ott-26 Mej
Faust (Gounod) 15 Ott-15 Apr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 22 Ott-22 Ġun
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 26 Ott-8 Ġun
Giovanna d'Arco (Verdi) 27 Ott-30 Mej
Prince Igor (Borodin) 4 Nov-24 Ġun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Nov
Carmen (Bizet) 9 Diċ-13 Mej
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Diċ-28 Frar
Madama Butterfly (Puccini) 17 Diċ-25 Apr
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 28 Jan-3 Ġun
Rigoletto (Verdi) 2 Frar-11 Mar
La traviata (Verdi) 9 Frar-2 Ġun
Carmen (Bizet) 3 Mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Mar
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 18 Mej
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 13 Set-28 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Set-31 Mej
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Set-28 Apr
Tosca (Puccini) 24 Set-24 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 Set
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Ott-7 Frar
Silvia (Kálmán,E) 3 Ott-22 Mej
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Ott-29 Mej
La traviata (Verdi) 8 Ott-6 Apr
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 11 Ott-21 Mar
The Telephone (Menotti) 13 Ott-1 Diċ
La serva padrona (Pergolesi) 13 Ott-1 Diċ
Rigoletto (Verdi) 8 Nov-11 Mej
Prince Igor (Borodin) 12 Nov-25 Mej
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Nov-16 Mej
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-17 Mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Nov-16 Mej
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 Diċ-1 Apr
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 Diċ-1 Frar
Carmen (Bizet) 20-21 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 Mej
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 3 Ott-9 Frar
A Life for the Tsar (Glinka) 5 Ott-7 Diċ
Un ballo in maschera (Verdi) 7 Ott
La traviata (Verdi) 10 Ott
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 14 Ott-10 Apr
Don Giovanni (Mozart) 17 Ott
Prince Igor (Borodin) 19 Ott-25 Mej
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Ott-17 Mar
Oresteia (Taneyev) 24 Ott-12 Diċ
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Ott-29 Mej
Rusalka (Dargomïzhsky) 10 Nov-31 Mej
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 Nov-1 Apr
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 Nov-16 Frar
Countess Maritza (Kálmán,E) 24 Nov-26 Jan
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 26 Nov-18 Apr
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 Nov-20 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 Nov-24 Apr
Madama Butterfly (Puccini) 15 Diċ
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Diċ-14 Apr
Silva (Kálmán,E) 8 Jan-27 Mar
Tosca (Puccini) 4 Frar
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Mar-25 Apr
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Apr
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Set-2 ĠunS: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 16 Set-17 ĠunS: Maxim Valkov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Set-4 MejS: Alexander Goikhman; R: Darya Modzalevskaya
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Set-6 ĠunS: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Set-8 ĠunS: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 24 Set-12 ĠunS: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Les cloches de Corneville (Planquette) 1 Ott-30 ĠunS: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
La bohème (Puccini) 4 Ott-29 ĠunS: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 12 Ott-18 MejS: Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
La Belle Hélène (Offenbach) 14 Ott-20 ĠunS: Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21 Ott-12 MejS: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 Ott-3 ĠunS: Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Ott-27 ĠunS: Robert Luter / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Ott-25 AprS: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Don Giovanni (Mozart) 11 Nov-20 AprS: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 19 Nov-1 MarS: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Nov-15 ĠunS: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 30 Nov-5 MejS: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Diċ-18 AprS: Robert Luter / Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
Not Love Alone (Shchedrin) 20 Diċ-3 FrarS: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Diċ-13 MejS: Robert Luter / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Mej-22 Ġun
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Adriana Lecouvreur (Cilea) 12 Set-6 MejS: Valery Gergiev / Christian Knapp; R: Isabelle Partiot-Pieri
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 19 Set-12 MejS: Renat Salavatov; R: Alexei Stepanyuk
Rigoletto (Verdi) 22 Set-7 AprS: Vasiliy Valitov; R: Irkin Gabitov
Otello (Verdi) 23 Set-23 FrarS: Pavel Smelkov; R: Vasily Barkhatov
I vespri siciliani (Verdi) 27 Set-16 JanS: Christian Knapp / Valery Gergiev; R: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 3 Ott-23 JanS: Boris Gruzin / Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; R: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 6 OttS: Federico Santi
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 7 OttS: Valery Gergiev
Don Carlo (Verdi) 12 Ott-19 MejS: Christian Knapp / Valery Gergiev; R: Giorgio Barberio Corsetti
Prince Igor (Borodin) 13 Ott-13 MejS: Boris Gruzin; R: Irkin Gabitov
Pagliacci (Leoncavallo) 15 Ott-30 AprS: Vladislav Karklin; R: Isabelle Partiot-Pieri
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 17 Ott-16 MejS: Pavel Smelkov; R: Vladislav Pazi
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 18 OttS: Mikhail Sinkevich
Das Rheingold (Wagner) 19 Ott-1 MarS: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev, George Tsypin
Die Walküre (Wagner) 20 Ott-2 MarS: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Siegfried (Wagner) 21 Ott-3 MarS: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Rusalka (Dvořák,A) 21 Ott-20 MejS: Pavel Petrenko; R: Alexander Maskalin
Götterdämmerung (Wagner) 22 Ott-4 MarS: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Tosca (Puccini) 24 Ott-10 FrarS: Christian Knapp; R: Paul Curran
Simon Boccanegra (Verdi) 26 Ott-1 FrarS: Christian Knapp; R: Andrea De Rosa
Salome (Strauss) 27 Ott-2 FrarS: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; R: Marat Gatsalov
Carmen (Bizet) 29 Ott-20 AprS: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; R: Alexei Stepanyuk
Jenůfa (Janáček) 31 OttS: Mikhail Sinkevich; R: Vasily Barkhatov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Nov-27 JanS: Renat Salavatov; R: Mariusz Treliński
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 NovS: Christian Knapp
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Nov-13 AprS: Mikhail Sinkevich; R: Andrei Konchalovsky
La forza del destino (Verdi) 4 Nov-16 MarS: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; R: Elijah Moshinsky
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Nov-11 AprS: Zaurbek Gugkaev; R: Alain Maratrat
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 6 Nov-7 FrarS: Mikhail Sinkevich; R: Yuri Laptev
Khovanshchina (Musorgsky) 11 Nov-4 AprS: Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; R: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aida (Verdi) 12 Nov-3 JanS: Christian Knapp; R: Alexei Stepanyuk
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 Nov-26 AprS: Christian Knapp; R: Yannis Kokkos
La gazza ladra (concert) (Rossini) 15 NovS: Zaurbek Gugkaev
Mazepa (Tchaikovsky,P) 15 Nov-11 MejS: Pavel Smelkov; R: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Il trovatore (Verdi) 19 Nov-16 DiċS: Mikhail Sinkevich; R: Pier Luigi Pizzi
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 21 NovS: Alexander Mikhailovich Anissimov; R: Georgy Isaakian
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 22 NovS: Pavel Smelkov; R: Michael Sturminger
Turandot (Puccini) 23 Nov-11 AprS: Mikhail Sinkevich; R: Charles Roubaud
Der Idiot (Weinberg) 24 Nov-17 AprS: Zaurbek Gugkaev; R: Alexei Stepanyuk
Der Idiot (Weinberg) 24 Nov-17 AprS: Zaurbek Gugkaev; R: Alexei Stepanyuk
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 Nov-9 MejS: Vladislav Karklin / Mikhail Sinkevich; R: Lotfi Mansouri
La traviata (Verdi) 26 Nov-5 MejS: Mikhail Sinkevich; R: Claudia Solti
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Nov-30 AprS: Zaurbek Gugkaev / Mikhail Sinkevich; R: Yuri Alexandrov
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 NovS: Michael Güttler; R: Ian Judge
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 Nov-4 MejS: Vladislav Karklin; R: Claudia Solti
Sadko (Rimsky-Korsakov) 29 Nov-18 MejS: Mikhail Sinkevich; R: Alexei Stepanyuk
La bohème (Puccini) 30 Nov-1 MejS: Vladislav Karklin; R: Ian Judge
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 2 Diċ-4 JanS: Zaurbek Gugkaev; R: Alexei Stepanyuk
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Diċ-11 FrarS: Vladislav Karklin / Pavel Petrenko; R: Alexander Petrov
A Life for the Tsar (Glinka) 5 DiċS: Mikhail Sinkevich; R: Dmitri Tcherniakov
Not Love Alone (Shchedrin) 5 Diċ-23 MarS: Zaurbek Gugkaev; R: Alexander Kuzin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Diċ-19 JanS: Zaurbek Gugkaev; R: Alexei Stepanyuk
Fedora (concert) (Giordano) 8 DiċS: Mikhail Sinkevich
Attila (Verdi) 8 Diċ-3 MejS: Christian Knapp; R: Arturo Gama
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Diċ-14 JanS: Christian Knapp; R: Alexander Maskalin
Le Rossignol (Stravinsky) 9 Diċ-20 MejS: Alexander Titov; R: Alexander Petrov
A Christmas Tale (Shchedrin) 10 Diċ-7 JanS: Vladislav Karklin; R: Alexei Stepanyuk
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Diċ-14 MarS: Renat Salavatov; R: Yuri Temirkanov
Il pirata (concert) (Bellini) 12 DiċS: Federico Santi
Der Schauspieldirektor (Mozart) 16 Diċ-3 FrarS: Anton Gakkel; R: Gleb Cherepanov
Les Troyens (Berlioz) 19 Diċ-15 MejS: Christian Knapp; R: Yannis Kokkos
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 19 DiċS: Zaurbek Gugkaev
The Gambler (Prokofiev) 20 Diċ-8 FrarS: Mikhail Sinkevich; R: Temur Chkheidze
Faust (Gounod) 26 Diċ-27 MarS: Christian Knapp; R: Isabella Bywater
The Lefthander (Shchedrin) 28 Diċ-5 AprS: Valery Gergiev; R: Alexei Stepanyuk
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 4 Jan-12 AprS: Zaurbek Gugkaev; R: Anna Matison
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Jan-15 AprS: Pavel Smelkov; R: Mariusz Treliński
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Jan-22 AprS: Boris Gruzin; R: Alexander Petrov
Carmen (concert) (Bizet) 8 Jan-5 MejS: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich
The Gamblers (concert) (Shostakovich) 9 JanS: Mikhail Sinkevich
Macbeth (Verdi) 9 Jan-8 MejS: Gavriel Heine; R: David McVicar
The Nose (Shostakovich) 10 Jan-16 MejS: Pavel Smelkov; R: Yuri Alexandrov
Oprichnik (Tchaikovsky,P) 11 JanS: Mikhail Sinkevich; R: Viktor Vysotsky
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 JanS: Mikhail Sinkevich; R: Alexander Petrov
Benvenuto Cellini (Berlioz) 17 Jan-24 AprS: Ivan Stolbov; R: Vasily Barkhatov
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23 JanS: Christian Knapp
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Jan-16 MejS: Zaurbek Gugkaev; R: Alain Maratrat
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28 JanS: Zaurbek Gugkaev; R: Alexander Maskalin
Faust (Gounod) 31 Jan-27 MarR: Isabella Bywater
La favorite (concert) (Donizetti) 1 FrarS: Federico Santi
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 13 Frar-10 AprS: Pavel Smelkov; R: Dmitri Tcherniakov
Così fan tutte (Mozart) 14 FrarS: Christian Knapp; R: Walter Le Moli
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15-16 FrarS: Andrei Petrenko; R: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Apollo et Hyacinthus (concert) (Mozart) 20 FrarS: Zaurbek Gugkaev
Requiem (Verdi) 22 FrarS: Christian Knapp; R: Daniele Finzi Pasca
Lohengrin (Wagner) 24 FrarS: Mikhail Sinkevich; R: Marina Mishuk, Alexander Maskalin
Cléopâtre (concert) (Massenet) 28 FrarS: Mikhail Sinkevich
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 28 Frar-27 AprS: Valery Gergiev / Mikhail Sinkevich; R: Irina Molostova
Don Quichotte (Massenet) 1 Mar-10 MejS: Pavel Petrenko; R: Yannis Kokkos
Il signor Bruschino (concert) (Rossini) 2 MarS: Zaurbek Gugkaev
La scala di seta (concert) (Rossini) 2 MarS: Zaurbek Gugkaev
Semyon Kotko (Prokofiev) 12 MarS: Valery Gergiev; R: Yuri Alexandrov
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20 MarS: Christian Knapp; R: Jonathan Kent
Aida (Verdi) 20 Mar-29 AprS: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; R: Daniele Finzi Pasca
Don Giovanni (Mozart) 21 MarS: Nikolaj Znaider; R: Johannes Schaaf
Werther (concert) (Massenet) 22 MarS: Christian Knapp
Il re pastore (concert) (Mozart) 3 Apr
Khovanshchina (Musorgsky) 4 AprR: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 4 AprS: Mikhail Sinkevich
Dead Souls (Shchedrin) 14 AprS: Vladislav Karklin; R: Vasily Barkhatov
Il tabarro (Puccini) 18 AprS: Mikhail Sinkevich; R: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 18 AprS: Mikhail Sinkevich; R: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 18 AprS: Mikhail Sinkevich; R: Walter Le Moli
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 30 Apr
Carmen (concert) (Bizet) 5 MejS: Emmanuel Villaume
Anna Bolena (Donizetti) 11 Mej
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Mej
White Nights (Butsko) 8 ĠunR: Alexei Stepanyuk
Le Rossignol (Stravinsky) 21 OttR: Alexander Petrov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Set-27 LulS: Mikhail Tatarnikov / Dmitry Korchak; R: Eric Vigié
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Set-11 LulS: Roland Böer / Mikhail Tatarnikov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Ott-5 DiċS: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer
Tosca (Puccini) 10 Ott-21 ĠunS: Mikhail Tatarnikov; R: Stanislav Gaudasinsky
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 Ott-4 ĠunS: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Ott-27 AprS: Valentin Uryupin; R: Liliana Cavani
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Ott-27 AprS: Mikhail Tatarnikov; R: Liliana Cavani
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Ott-27 ĠunS: Valery Kirianov / Mikhail Tatarnikov / Philipp Selivanov / Roland Böer; R: Viacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 OttS: Valentin Bogdanov; R: Fabio Sparvoli
Manon Lescaut (Puccini) 27 Ott-31 MejS: Mikhail Tatarnikov; R: Jürgen Flimm
La Cenerentola (Rossini) 29 Ott-23 Diċ
La traviata (Verdi) 29 Ott-4 LulS: Igor Tomashevsky; R: Margarita Kunitsyna-Tankevich
Iolanta (Tchaikovsky,P) 31 Ott-17 LulS: Philipp Selivanov / Igor Tomashevsky; R: Sergey Shepelyov
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Nov-17 AprS: Mikhail Tatarnikov / Valery Kirianov; R: Vasily Barkhatov
La bohème (Puccini) 26 Nov-14 AprS: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer / Peter Feranec; R: Robert Carsen
Velikan (Prokofiev) 10 Diċ
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Diċ-12 ĠunS: Igor Tomashevsky; R: Andrij Zholdak
Cinderella (Asaf'yev) 4 Jan-17 FrarS: Valentin Bogdanov; R: Olga Mukhortova
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Frar-18 MejS: Mikhail Tatarnikov; R: Andrejs Žagars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 FrarS: Dmitry Korchak; R: Eric Vigié
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 MarS: Valentin Bogdanov; R: Fabio Sparvoli
The Giant (Prokofiev) 21 Apr
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 18 Set
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 5 Ott-2 Diċ
Carmen (Bizet) 15 Ott-17 Jan
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Ott-22 Frar
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Ott-3 Apr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 27 Ott
Rigoletto (Verdi) 2 Nov-25 Frar
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 5 Nov
Silva (Kálmán,E) 11 Nov-20 Jan
Prince Igor (Borodin) 16 Nov
La traviata (Verdi) 22 Nov-13 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Diċ-31 Jan
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 22 Diċ-18 Frar
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Diċ-27 Mar
Tosca (Puccini) 25 Jan
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 10 Frar-15 Apr
A Feast in the Time of the Plague (Cui) 10 Frar-15 Apr
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Frar
Hercules (Handel) 6 Apr
The Bayadere (Kálmán,E) 21 Apr
Il mondo della luna (Haydn) 26-28 Apr
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13 Set-17 NovS: Leonid Korchmar; R: Yury Laptev
La traviata (Verdi) 27 Set-28 Jan
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Ott-6 Frar
Tosca (Puccini) 13 Ott
Madama Butterfly (Puccini) 15 Nov-14 Apr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 15 Diċ
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 Jan
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 Apr
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 13 Apr
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Set-23 Mar
Don Giovanni (Mozart) 27 Set-7 Frar
Die lustige Witwe (Lehár) 28 Set-15 Apr
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 6 Ott-29 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Ott-20 Apr
Il trovatore (Verdi) 12 Ott-19 Mej
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Ott-7 Apr
Silvia (Kálmán,E) 20 Ott-16 Mej
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Ott-5 Mej
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 28 Ott-31 Mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Nov
Countess Maritza (Kálmán,E) 16 Nov-13 Mej
Un ballo in maschera (Verdi) 17 Nov
Turandot (Puccini) 18 Nov
Tosca (Puccini) 25 Nov-18 Mar
La traviata (Verdi) 2 Diċ-5 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 8 Diċ-3 Frar
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Diċ-29 Apr
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 23 Diċ-10 Frar
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 21 Set
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Ott
Carmen (Bizet) 28 Ott-14 Apr
La traviata (Verdi) 9 Nov-15 Apr
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 6 Diċ
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10 Diċ-25 Jan
Silva (Kálmán,E) 10 Diċ-20 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Jan-28 Apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 1 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Mar