2017/18 > Slovakkja 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
2017/18 > Slovakkja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Repubblika Ċeka Polonja

Slovakkja
 
Ukraina
Awstrija Ungerija Rumanija

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 11 Set-12 MejS: Ján Procházka; R: Imre Halasi
Rigoletto (Verdi) 13 Set-17 MejS: Marián Vach; R: Anna Osipenko
Aleko (Rakhmaninov) 19 Set-15 MejS: Marián Vach; R: Marcello Lippi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 19 Set-15 MejS: Marián Vach; R: Marcello Lippi
Nabucco (Verdi) 23 SetS: Ján Procházka; R: Michal Babiak
Don Pasquale (Donizetti) 6 Ott-29 MejS: Igor Bulla; R: Dana Dinková
La traviata (Verdi) 20 Ott-2 JanS: Lorenzo Tazzieri / Ján Procházka; R: Dana Dinková
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 OttS: Igor Bulla; R: Andrea Hlinková
Aida (Verdi) 26 OttS: Jiří Štrunc; R: Tomáš Pilař
Das Land des Lächelns (Lehár) 31 Ott-20 JanS: Ján Procházka; R: Jana Andělová Pletichová
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Diċ-19 MejS: Marián Vach; R: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 12 Diċ-22 MejS: Ján Procházka; R: Dana Dinková
Tosca (Puccini) 14 Diċ-14 ĠunS: Valter Borin; R: Martin Huba
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 Diċ-5 MejS: Igor Bulla; R: Dagmar Hlúbková
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Diċ-1 MarS: Igor Bulla; R: Anna Osipenko
Rusalka (Dvořák,A) 18 Jan-16 ĠunS: Marián Vach; R: Jana Pletichová Andělová
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Jan-28 MarS: Igor Bulla; R: Dominik Beneš
Puss in Boots (Montsalvatge) 27 Jan-28 MejS: Jan Procházka; R: Dana Dink
La Gioconda (Ponchielli) 27 Apr-24 MejS: Igor Bulla; R: Dominik Beneš
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 18 SetR: Tomáš Pilař
La Gioconda (Ponchielli) 25 SetR: Dominik Beneš
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 4 OttR: Dagmar Hlúbková
La traviata (Verdi) 23 OttR: Dana Dinková
Die Zauberflöte (Mozart) 31 OttR: Dominik Beneš
Hello Dolly! (Herman) 7-8 Diċ
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
L'Heure espagnole (Ravel) 21 Set-6 MejS: Vinicius Kattah / Marián Lejava; R: Pavol Smolík
Rigoletto (Verdi) 22 Set-25 FrarS: Martin Leginus; R: Martin Schüler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 Ott-19 ĠunS: Peter Valentovic / Maroš Potokár; R: Ján Ďurovčík
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4 Ott-19 AprS: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovic; R: Peter Konwitschny
Barbier zo Sevilly (Rossini) 7 Ott-2 MarS: Rastislav Stur / Martin Leginus; R: Roman Polák
Turandot (Puccini) 11 Ott-2 MejS: Rastislav Stur / Dušan Štefánek; R: Jozef Bednárik
Suor Angelica (Puccini) 13 Ott-10 ĠunS: Rastislav Stur / Martin Leginus; R: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 Ott-10 ĠunS: Rastislav Stur / Martin Leginus; R: Roman Polák
Il tabarro (Puccini) 13 Ott-10 ĠunS: Rastislav Stur / Martin Leginus; R: Roman Polák
Nabucco (Verdi) 14 Ott-30 ĠunS: Martin Leginus / Rastislav Stur / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; R: Zuzana Gilhuus
Carmen (Bizet) 18 Ott-21 FrarS: Dušan Štefánek / Rastislav Stur / Robert Jindra; R: Marián Chudovský
La juive (Halévy) 19 Ott-20 AprS: Robert Jindra / Dušan Štefánek; R: Peter Konwitschny
Prodaná nevěsta (Smetana) 22 Ott-10 AprS: Dušan Štefánek / Branko Ladič; R: Pavel Mikuláštík
Sedliacka česť (Mascagni) 24 Ott-29 MarS: Peter Valentovic / Rastislav Stur; R: Marián Chudovský
Komedianti (Leoncavallo) 24 Ott-29 MarS: Peter Valentovic / Rastislav Stur; R: Marián Chudovský
La traviata (Verdi) 27 Ott-12 AprS: Rastislav Stur / Peter Valentovic / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; R: Marián Chudovský
Macbeth (Verdi) 24 Nov-10 MejS: Dušan Štefánek; R: Marián Chudovský
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Nov-28 AprS: Martin Leginus / Dušan Štefánek; R: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Diċ-10 FrarS: Dušan Štefánek; R: Miroslav Grisa
Krútňava (Suchoň) 4 Jan-18 FrarS: Dušan Štefánek; R: Juraj Jakubisko
Sadko (Rimsky-Korsakov) 26 Jan-8 ĠunS: Rastislav Stur / Ondrej Olos; R: Daniel Kramer
Bohéma (Puccini) 1 Frar-4 AprS: Peter Valentovic; R: Peter Konwitschny
Simon Boccanegra (Verdi) 8 Frar-17 ĠunS: Martin Leginus / Dušan Štefánek; R: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 9 Mar-20 ĠunR: Jozef Bednárik
Tosca (Puccini) 2-22 ĠunS: Rastislav Stur / Martin Leginus; R: Martin Bendik
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13 Set-6 NovR: Ján Ďurovčík
Tosca (Puccini) 18 Set-14 MejR: Martin Bendik
Carmen (Bizet) 21 Set-5 ĠunR: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 22 Set-12 AprR: Jozef Bednárik
Nabucco (Verdi) 24 Set-29 MejR: Zuzana Gilhuus
Barbier zo Sevilly (Rossini) 3 Ott-5 AprR: Roman Polák
La Gioconda (Ponchielli) 3 Ott
Don Carlos (Verdi) 19 Ott-23 Jan
Krútňava (Suchoň) 27-30 OttR: Juraj Jakubisko
Prodaná nevěsta (Smetana) 3 Nov-9 AprR: Pavel Mikuláštík
La traviata (Verdi) 20 Nov-1 ĠunR: Marián Chudovský
Turandot (Puccini) 24 Nov-7 MejR: Jozef Bednárik
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Diċ-24 FrarR: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Diċ-5 JanR: Miroslav Grisa
Sadko (Rimsky-Korsakov) 16 Frar-3 MejR: Daniel Kramer
Macbeth (Verdi) 2 Mar-11 Ġun
Così fan tutte (Mozart) 14 Mar-6 Ġun
Curlew River (Britten) 27 Apr-22 Ġun
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-25 Ġun
Kosice, Štátne divadlo Košice  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 18 Set-18 AprS: Igor Dohovič; R: Imre Halasi
Nabucco (Verdi) 22 Set-30 AprS: Igor Dohovič / Jakub Žídek; R: Václav Věžník
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 27 Set-15 ĠunS: Igor Dohovič / Jan Novobilský; R: Dagmar Hlubková
Alcina (Handel) 30 SetR: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 4 Ott-30 JanS: Igor Dohovič / Maroš Potokár; R: Peter Gábor
Falstaff (Verdi) 27 Ott-24 ĠunS: Martin Leginus / Maroš Potokár; R: Jiří Menzel
Il trovatore (Verdi) 5 Nov-20 ĠunS: Jan Novobilský / Peter Valentovic; R: Zuzana Gilhuus
Grófka Marica (Kálmán,E) 9 Nov-10 MejS: Igor Dohovič / Jan Novobilský; R: Dagmar Hlubková
Die Feen (Wagner) 15 Nov-2 ĠunS: Robert Jindra / Jan Novobilský; R: Lubor Cukr
Carmen (adaptation) (Bizet) 20 Nov-2 DiċS: Igor Dohovič
La traviata (Verdi) 28 Nov-27 JanS: Igor Dohovič; R: Božena Hanáková
La bohème (Puccini) 20 Diċ-7 AprS: Maroš Potokár / Jan Novobilský; R: Michael Tarant
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Frar-26 ĠunS: Maroš Potokár / Jan Novobilský; R: Imre Halasi
Popoluška (Rossini) 9 Mar-4 ĠunS: Igor Dohovič; R: Pavel Uher
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Apr
Carmen (Bizet) 4 MejS: Igor Dohovič / Jan Novobilský; R: Blažena Hončarivová
Don Giovanni (Mozart) 25 Mej-29 ĠunR: Juraj Nvota
Don Giovanni (Mozart) 14 Set-9 DiċR: Juraj Nvota
Rigoletto (Verdi) 11 OttR: Peter Gábor
La bohème (Puccini) 13 Nov-11 DiċR: Michael Tarant
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Nov-29 Diċ
Grófka Marica (Kálmán,E) 17 NovR: Dagmar Hlubková
Falstaff (Verdi) 23 NovR: Jiří Menzel
Nabucco (Verdi) 28 Nov-21 DiċR: Václav Věžník