2017/18 > Oostenrijk 
*Publieke site   >Operabase Professional 
2017/18 > Oostenrijk

 Wereldpremiere
 Rariteit
 Nieuwe productie
 Nieuwe productie voor dit operahuis

  
Duitsland Tsjechische Republiek Slovakije
Liechtenstein
Zwitserland

Oostenrijk
 
Hongarije
Italië Slovenië Kroatië

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 FebML: Karsten Januschke; R: Michael Schachermaier
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Sep-3 JunML: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; R: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 Okt-26 DecML: Marius Burkert; R: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Nov-18 MaaML: Marco Comin / Marcus Merkel; R: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 Nov-2 MaaML: Marius Burkert / Marcus Merkel; R: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 DecML: Marcus Merkel; R: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Dec-25 AprML: Oksana Lyniv / Robin Engelen; R: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 JanR: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 Maa-22 AprML: Oksana Lyniv / Marius Burkert; R: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 Maa-8 AprML: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 Apr-10 JunML: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; R: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 MeiML: Susanne Scholz; R: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 Mei-8 Jun
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 Jun
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Sep-26 DecML: Seokwon Hong; R: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Sep-8 NovML: Oliver Imig; R: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 Nov-16 FebML: Hansjörg Sofka; R: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 Nov-16 FebML: Francesco Rosa / Seokwon Hong; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 Dec-21 MaaML: Seokwon Hong; R: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 Feb-7 JunML: Uwe Sandner; R: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 Maa-5 JulML: Seokwon Hong; R: Anette Leistenschneider
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 19 Mei-7 JulML: Lukas Beikircher; R: Johannes Reitmeier
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 Sep-14 NovML: Giedrė Šlekytė; R: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 Nov-21 DecML: Lorenzo Viotti; R: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 Dec-10 FebML: Giedrė Šlekytė; R: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 Maa-14 AprML: Kristiina Poska; R: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 Sep-2 OktML: Anne Marie Dragosits; R: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 Sep-17 FebML: Markus Poschner / Marc Reibel; R: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-20 MaaML: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; R: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 Dec-29 JunML: Marc Reibel; R: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dec-12 JanML: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 Feb-24 AprML: Markus Poschner; R: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 Feb-21 MaaML: Takeshi Moriuchi; R: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 Maa-28 MeiR: Felix Dieckmann
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Apr-28 JunML: Leslie Suganandarajah; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 Mei-6 JulML: Roland Böer; R: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 Jun-6 JulML: Takeshi Moriuchi; R: François De Carpentries
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 Sep-13 JanML: Adrian Kelly; R: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 Okt-7 AprML: Robin Davis; R: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 Okt-21 NovML: Dennis Russell Davies; R: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Jan-30 MeiML: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 Apr-15 MeiML: Robin Davis; R: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 Mei-10 JunML: Wolfgang Götz; R: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 NovML: Walter Kobéra; R: Dominique Mentha
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 JunML: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Radames (Eötvös) 14-18 JunML: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 SepML: Marco Armiliato; R: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 SepML: Adam Fischer; R: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Sep-7 MeiML: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; R: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 SepML: Michael Güttler; R: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 Sep-25 NovML: Yannick Nézet-Séguin; R: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 Sep-2 OktML: James Gaffigan; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 Sep-6 OktML: Eivind Gullberg Jensen; R: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 OktML: Simone Young; R: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 Okt-20 JanML: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 OktML: Daniel Harding; R: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 OktML: Tomáš Hanus; R: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 Okt-12 JanML: Jesús López-Cobos; R: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Okt-11 MeiML: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; R: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 Okt-2 NovML: Evelino Pidò; R: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 NovML: Graeme Jenkins; R: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 NovML: Jesús López-Cobos; R: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 NovML: Evelino Pidò; R: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 NovML: Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 NovML: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 Nov-19 MeiML: Evelino Pidò; R: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 DecML: Simone Young; R: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 DecML: Ingo Metzmacher; R: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 DecML: Ingo Metzmacher; R: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 DecML: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 DecML: Patrick Lange; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 DecML: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Dec-2 JanML: Patrick Lange; R: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-5 JanML: Cornelius Meister; R: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 JanML: Evelino Pidò; R: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 JanML: Evelino Pidò; R: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 JanML: Jean-Christophe Spinosi; R: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25-28 JanML: Frédéric Chaslin; R: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 FebML: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 FebML: Jean-Christophe Spinosi; R: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 Feb-8 MaaML: William Christie; R: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Feb-3 MaaML: Louis Langrée; R: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 Feb-5 MaaML: Giampaolo Bisanti; R: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 MaaML: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 MaaML: Speranza Scappucci; R: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 MaaML: Ramón Tebar; R: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 Maa-9 AprML: Susanna Mälkki; R: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 28 Maa-5 AprML: Semyon Bychkov; R: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 AprML: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 AprML: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 AprML: Frédéric Chaslin; R: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 AprML: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 AprML: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 AprML: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 Apr-2 MeiML: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 Apr-1 MeiML: Jesús López-Cobos; R: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 MeiML: Evelino Pidò; R: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 MeiML: Marco Armiliato; R: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 MeiML: Michael Boder; R: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 Mei-1 JunML: Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 Mei-10 JunML: Marco Armiliato; R: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 JunML: Tomáš Netopil; R: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 JunML: Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 JunML: Sebastian Weigle; R: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 JunML: James Conlon; R: David McVicar
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 SepML: René Jacobs; R: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 SepML: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 Sep-10 OktML: Markellos Chryssicos; R: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 OktML: Leo Hussain; R: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 Okt-12 DecML: Tscho Theissing; R: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 OktML: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 DecML: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 DecML: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 DecML: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 DecML: Laurence Equilbey; R: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 JanML: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 JanML: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 JanML: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 Feb-9 MaaML: Thomas Guggeis; R: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 FebML: Laurence Cummings; R: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 FebML: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 MaaML: Michael Boder; R: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 MaaML: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 Maa-2 AprML: Walter Kobéra; R: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 MaaML: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 AprML: Antonello Manacorda; R: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 Apr
Così fan tutte (Mozart) 15 Mei-12 JunML: Stefan Vladar; R: Valentin Schwarz
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 SepML: Wolfram-Maria Märtig; R: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Sep-9 JunML: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Sep-29 JunML: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz; R: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Sep-16 OktML: Wolfram-Maria Märtig; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 Okt-11 DecML: Jac van Steen; R: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Okt-2 DecML: Alfred Eschwé; R: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 Nov-19 AprML: Guido Mancusi; R: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 DecML: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Dec-7 JanML: Christof Perick; R: Karl Dönch
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 Dec-31 JanML: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 JanML: Anja Bihlmaier; R: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Jan-9 FebML: Thomas Rösner; R: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 Jan-1 MeiR: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 17 Feb-24 MaaML: Alfred Eschwé; R: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 Feb-14 MaaR: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 25 Maa-23 AprML: Alfred Eschwé; R: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 Maa-21 MeiR: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 Apr-2 MeiML: Wolfram-Maria Märtig; R: Christoph Zauner
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 MeiR: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 JunML: Andreas Schüller; R: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-28 JunML: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids