2017/18 > Oostenrijk 
*Publieke site   >Operabase Professional 
2017/18 > Oostenrijk

 Wereldpremiere
 Rariteit
 Nieuwe productie
 Nieuwe productie voor dit operahuis

  
Duitsland Tsjechische Republiek Slovakije
Liechtenstein
Zwitserland

Oostenrijk
 
Hongarije
Italië Slovenië Kroatië

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 FebML: Karsten Januschke; R: Michael Schachermaier
Fidelio (Beethoven) 1 FebML: Karsten Januschke; R: Henry Arnold
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Sep-3 JunML: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; R: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 Okt-26 DecML: Marius Burkert; R: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Nov-18 MaaML: Marco Comin / Marcus Merkel; R: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 Nov-2 MaaML: Marius Burkert / Marcus Merkel; R: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 DecML: Marcus Merkel; R: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Dec-25 AprML: Oksana Lyniv / Robin Engelen; R: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 JanML: Stacey Bartsch; R: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 Maa-22 AprML: Roland Kluttig / Marius Burkert; R: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 Maa-8 AprML: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 Apr-10 JunML: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; R: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 MeiML: Susanne Scholz; R: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 Mei-8 JunML: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
Antigone. Und kein Ende (Troiani) 27 Mei-8 JunML: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
Konjiki Yasha (Yokokawa) 27 Mei-8 JunML: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
Rizomas y Madrigueras (Martínez M) 27 Mei-8 JunML: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 JunML: Marcus Merkel; R: Rainer Vierlinger
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Sep-16 JunML: Oksana Lyniv; R: Lorenzo Fioroni
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Sep-16 JunML: Oksana Lyniv; R: Lorenzo Fioroni
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 5 Okt-20 DecML: Marcus Merkel; R: Axel Köhler(original), Christian Thausing(revival)
Kiss me, Kate (Porter) 20 Okt-13 AprML: Marcus Merkel / Marius Burkert; R: Lee Blakeley
Salome (Strauss) 10 Nov-8 FebML: Oksana Lyniv / Marius Burkert; R: Florentine Klepper
Polnische Hochzeit (Beer) 8 Dec-24 MaaML: Marius Burkert / Marcus Merkel; R: Sebastian Ritschel
Martha (Flotow) 12 Jan-11 AprML: Robin Engelen / Marius Burkert; R: Peter Lund
König Roger (Szymanowski) 14 Feb-4 MeiML: Roland Kluttig / Robin Engelen; R: Holger Müller-Brandes
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Maa-14 JunML: Andrea Sanguineti / Marcus Merkel; R: Verena Stoiber
Mario und der Zauberer (Oliver) 2-13 AprML: Marcus Merkel; R: Christian Thausing
Oberon (concert) (Weber) 9-23 MeiML: Oksana Lyniv
Tosca (Puccini) 16 Mei-13 JunML: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; R: Alexander Schulin(original), Christian Thausing(revival)
Gold! (Evers) 17 Mei-4 Jun
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Sep-26 DecML: Seokwon Hong; R: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Sep-8 NovML: Oliver Imig; R: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 Nov-16 FebML: Hansjörg Sofka; R: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 Nov-16 FebML: Francesco Rosa / Seokwon Hong; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 Dec-21 MaaML: Seokwon Hong; R: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 Feb-7 JunML: Uwe Sandner; R: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 Maa-5 JulML: Seokwon Hong; R: Anette Leistenschneider
Gold! (Evers) 6 Mei-29 JunR: Mareike Zimmermann
Rienzi (Wagner) 19 Mei-7 JulML: Lukas Beikircher; R: Johannes Reitmeier
Souvenir (Temperley) 3 Jun-8 JulR: Dale Albright
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 Sep-14 NovML: Giedrė Šlekytė; R: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 Nov-21 DecML: Lorenzo Viotti; R: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 Dec-10 FebML: Giedrė Šlekytė; R: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 Maa-14 AprML: Kristiina Poska; R: Immo Karaman
Mutter Courage und ihre Kinder (Dessau) 18 Maa-8 MeiML: Boris Fiala; R: Bernd Liepold-Mosser
Rusalka (Dvořák,A) 13 Sep-20 OktML: Nicholas Carter; R: Eva-Maria Höckmayr
La clemenza di Tito (Mozart) 8 Nov-19 DecML: Nicholas Carter; R: Marco Štorman
La bohème (Puccini) 20 Dec-25 JanML: Lorenzo Viotti; R: Florian Scholz
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14 Feb-16 MaaML: Nicholas Carter; R: Eric Ruf, Laurent Delvert
Koma (Haas,Georg) 28 Maa-15 MeiML: Bas Wiegers; R: Immo Karaman
Evita (Lloyd Webber) 2 Mei-8 JunML: Mitsugu Hoshino; R: Aron Stiehl
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 Sep-2 OktML: Anne Marie Dragosits; R: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 Sep-17 FebML: Markus Poschner / Marc Reibel; R: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-20 MaaML: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; R: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 Dec-29 JunML: Marc Reibel; R: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dec-12 JanML: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 Feb-24 AprML: Markus Poschner; R: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 Feb-21 MaaML: Takeshi Moriuchi; R: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 Maa-28 MeiML: Martin Braun / Marc Reibel; R: Hermann Schneider
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Apr-28 JunML: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 Mei-6 JulML: Roland Böer; R: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 Jun-6 JulML: Takeshi Moriuchi / Marc Reibel; R: François De Carpentries
Tristan und Isolde (Wagner) 15 Sep-10 FebML: Markus Poschner; R: Heiner Müller
Die Wand (Diendorfer) 16 Sep-18 OktML: Jinie Ka; R: Eva-Maria Melbye
Simon (Stäbler) 30 SepR: Gregor Horres
La clemenza di Tito (Mozart) 2 Nov-7 AprML: Martin Braun; R: François De Carpentries
The Transposed Heads (Glanville-Hicks) 24 NovML: Leslie Suganandarajah; R: Gregor Horres
Der Vogelhändler (Zeller,C) 9 Dec-4 JulML: Marc Reibel; R: Karl Absenger
Elektra (Strauss) 19 Jan-26 AprML: Markus Poschner; R: Michael Schulz
Winterreise (Schubert) 20 Jan-24 FebR: Hermann Schneider
Penthesilea (Schoeck) 2 Maa-5 JulML: Leslie Suganandarajah; R: Peter Konwitschny
Polnische Hochzeit (Beer) 16 Maa-28 AprML: Martin Braun; R: Gregor Horres
Médée (Cherubini) 4 Mei-28 JunML: Bruno Weil; R: Guy Montavon
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 Sep-13 JanML: Adrian Kelly; R: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 Okt-7 AprML: Robin Davis; R: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 Okt-21 NovML: Dennis Russell Davies; R: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Jan-30 MeiML: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 Apr-15 MeiML: Robin Davis; R: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 Mei-10 JunML: Wolfgang Götz; R: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 NovML: Walter Kobéra; R: Dominique Mentha
Radames (Eötvös) 14-18 JunML: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 JunML: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 SepML: Marco Armiliato; R: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 SepML: Adam Fischer; R: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Sep-7 MeiML: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; R: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 SepML: Michael Güttler; R: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 Sep-25 NovML: Simone Young; R: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 Sep-2 OktML: James Gaffigan; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 Sep-6 OktML: Eivind Gullberg Jensen; R: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 OktML: Simone Young; R: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 Okt-20 JanML: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 OktML: Daniel Harding; R: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 OktML: Tomáš Hanus; R: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 Okt-12 JanML: Jesús López-Cobos; R: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Okt-11 MeiML: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; R: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 Okt-2 NovML: Evelino Pidò; R: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 NovML: Graeme Jenkins; R: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 NovML: Jesús López-Cobos / Graeme Jenkins; R: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 NovML: Evelino Pidò; R: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 NovML: Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 NovML: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 Nov-19 MeiML: Evelino Pidò; R: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 DecML: Simone Young; R: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 DecML: Ingo Metzmacher; R: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 DecML: Ingo Metzmacher; R: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 DecML: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 DecML: Patrick Lange; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 DecML: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Dec-2 JanML: Patrick Lange; R: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-5 JanML: Cornelius Meister; R: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 JanML: Evelino Pidò; R: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 JanML: Evelino Pidò; R: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 JanML: Jean-Christophe Spinosi; R: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25 Jan-2 FebML: Frédéric Chaslin; R: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 9 FebML: Michael Güttler
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 FebML: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 FebML: Jean-Christophe Spinosi; R: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 Feb-8 MaaML: William Christie; R: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Feb-3 MaaML: Louis Langrée; R: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 Feb-5 MaaML: Giampaolo Bisanti; R: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 MaaML: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 MaaML: Speranza Scappucci; R: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 MaaML: Ramón Tebar; R: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 Maa-9 AprML: Susanna Mälkki; R: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 29 Maa-5 AprML: Semyon Bychkov; R: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 AprML: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 AprML: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 AprML: Frédéric Chaslin; R: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 AprML: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 AprML: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 AprML: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 Apr-2 MeiML: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 Apr-1 MeiML: Evelino Pidò; R: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 MeiML: Evelino Pidò; R: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 MeiML: Marco Armiliato; R: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 MeiML: Michael Boder; R: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 Mei-1 JunML: Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 Mei-10 JunML: Marco Armiliato; R: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 JunML: Tomáš Netopil; R: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 JunML: Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 JunML: Sebastian Weigle; R: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 JunML: James Conlon; R: David McVicar
Carmen (Bizet) 6-12 SepML: Frédéric Chaslin; R: Franco Zeffirelli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-13 SepML: Patrick Lange; R: Sven-Eric Bechtolf
Der Freischütz (Weber) 8-14 SepML: Sebastian Weigle; R: Christian Rath
La traviata (Verdi) 16 Sep-4 FebML: Evelino Pidò / Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier
Werther (Massenet) 22-28 SepML: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Don Pasquale (Donizetti) 29 Sep-14 JunML: Evelino Pidò / Enrique Mazzola; R: Irina Brook
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Okt-21 MeiML: Jean-Christophe Spinosi / Michael Güttler / Evelino Pidò; R: Günther Rennert
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-13 OktML: Louis Langrée; R: Falk Richter
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Okt-9 MaaML: Sascha Goetzel / Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Les Troyens (Berlioz) 14 Okt-4 NovML: Alain Altinoglu; R: David McVicar
Elektra (Strauss) 16-25 OktML: Michael Boder; R: Uwe Eric Laufenberg
Lohengrin (Wagner) 23 Okt-7 NovML: Simone Young; R: Andreas Homoki
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Okt-3 NovML: Giampaolo Bisanti; R: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 Okt-25 JunML: Speranza Scappucci / Marco Armiliato / Guillermo García Calvo; R: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 6 Nov-7 DecML: Jonathan Darlington / Jader Bignamini; R: Josef Gielen
Don Giovanni (Mozart) 14 Nov-17 MaaML: Adam Fischer / Antonello Manacorda; R: Jean-Louis Martinoty
Rusalka (Dvořák,A) 15-22 NovML: Eivind Gullberg Jensen; R: Sven-Eric Bechtolf
La bohème (Puccini) 23 Nov-15 AprML: Speranza Scappucci; R: Franco Zeffirelli
La Cenerentola (Rossini) 25 Nov-6 FebML: Jean-Christophe Spinosi / Speranza Scappucci; R: Sven-Eric Bechtolf
Nabucco (Verdi) 6-12 DecML: Paolo Carignani; R: Günter Krämer
Die Weiden (Staud) 8-20 DecML: Ingo Metzmacher; R: Andrea Moses
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13-23 DecML: Axel Kober; R: Adrian Noble
Die Zauberflöte (Mozart) 15-30 DecML: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-5 JanML: Sascha Goetzel; R: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 6 Jan-31 MeiML: Frédéric Chaslin / Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 8 JanML: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 12 JanML: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 14 Jan-23 JunML: Evelino Pidò / Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Siegfried (Wagner) 16 JanML: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 20 JanML: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Falstaff (Verdi) 23-30 JanML: James Conlon; R: David McVicar
Arabella (Strauss) 2-8 FebML: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-21 FebML: Evelino Pidò; R: Laurent Pelly
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 16-22 FebML: Tomáš Netopil; R: Kasper Holten
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 1 MaaML: Michael Güttler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 11-23 MaaML: Giacomo Sagripanti; R: Jean-Pierre Ponnelle
Pagliacci (Leoncavallo) 11-23 MaaML: Giacomo Sagripanti; R: Jean-Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 21-30 MaaML: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Simon Boccanegra (Verdi) 22 Maa-1 AprML: Philippe Auguin; R: Peter Stein
Orest (Trojahn) 31 Maa-13 AprML: Michael Boder; R: Marco Arturo Marelli
Turandot (Puccini) 6-16 AprML: Domingo Hindoyan; R: Marco Arturo Marelli
Parsifal (Wagner) 18-24 AprML: Valery Gergiev; R: Alvis Hermanis
Salome (Strauss) 22-28 AprML: Michael Boder; R: Boleslaw Barlog
Fidelio (Beethoven) 23 Apr-2 MeiML: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Rigoletto (Verdi) 1-16 MeiML: Giampaolo Bisanti; R: Pierre Audi
Macbeth (Verdi) 5-14 MeiML: James Conlon; R: Christian Rath
Dantons Tod (Einem) 22-29 MeiML: Michael Boder; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 25 Mei-10 JunML: Christian Thielemann; R: Vincent Huguet
Manon (Massenet) 1-13 JunML: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Aida (Verdi) 19-29 JunML: Marco Armiliato; R: Nicolas Joël
Otello (Verdi) 20-30 JunML: Myung-Whun Chung; R: Adrian Noble
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 SepML: René Jacobs; R: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 SepML: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 Sep-10 OktML: Markellos Chryssicos; R: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 OktML: Leo Hussain; R: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 Okt-12 DecML: Tscho Theissing; R: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 OktML: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 DecML: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 DecML: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 DecML: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 DecML: Laurence Equilbey; R: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 JanML: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 JanML: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 JanML: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 Feb-9 MaaML: Thomas Guggeis / Claire Levacher; R: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 FebML: Laurence Cummings; R: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 FebML: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 MaaML: Michael Boder; R: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 MaaML: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 Maa-2 AprML: Walter Kobéra; R: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 MaaML: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 AprML: Antonello Manacorda; R: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 AprML: Martin Haselböck
Così fan tutte (Mozart) 15 Mei-12 JunML: Stefan Vladar / Raphael Schlusselberg; R: Valentin Schwarz
Alcina (Handel) 15-26 SepML: Stefan Gottfried; R: Tatjana Gürbaca
Gismondo (concert) (Vinci) 25 SepML: Martyna Pastuszka
Die Zauberinsel (Purcell) 29 Sep-19 OktML: Markellos Chryssicos; R: Jean Renshaw
Guillaume Tell (Rossini) 13-27 OktML: Diego Matheuz; R: Torsten Fischer
Serse (concert) (Handel) 22 OktML: Maxim Emelyanychev
Teseo (Handel) 14-25 NovML: René Jacobs; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Tarare (concert) (Salieri) 24 NovML: Christophe Rousset
Don Carlos (reduction) (Verdi) 28 Nov-27 DecML: Matteo Pais; R: Sébastien Dutrieux
Euryanthe (Weber) 12-31 DecML: Constantin Trinks; R: Christof Loy
The Messiah (concert) (Handel) 16 Dec
King Arthur (Purcell) 17-30 JanML: Stefan Gottfried; R: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Peter Schmoll (concert) (Weber) 23 JanML: Roberto Paternostro
Elias (Mendelssohn) 16-27 FebML: Jukka-Pekka Saraste; R: Calixto Bieito
Mazeppa (concert) (Tchaikovsky,P) 21 FebML: Evgeny Brazhnik
Undine (concert) (Tchaikovsky,P) 22 FebML: Evgeny Brazhnik
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 22 FebML: Evgeny Brazhnik
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 26 Feb-15 MaaML: Raphael Schluesselberg; R: Barbora Horáková Joly
Olympia (Offenbach) 26 Feb-15 MaaML: Raphael Schluesselberg; R: Barbora Horáková Joly
Die Jungfrau von Orleans (Tchaikovsky,P) 16-27 MaaML: Oksana Lyniv; R: Lotte de Beer
Der Freischütz (concert) (Weber) 22 MaaML: Laurence Equilbey
Orlando furioso (concert) (Vivaldi) 26 MaaML: George Petrou
Orlando (Handel) 14-28 AprML: Giovanni Antonini; R: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 27 AprML: Jean-Christophe Spinosi
Candide (Bernstein) 30 Apr-20 MeiML: Benjamin Bayl; R: NN
Oberon (Weber) 13-19 MeiML: Thomas Guggeis; R: Nikolaus Habjan
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 SepML: Guido Mancusi; R: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Sep-9 JunML: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz / Wolfram-Maria Märtig / Guido Mancusi / Andreas Schüller; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Sep-29 JunML: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz / Thomas Rösner / Alexander Joel / Alfred Eschwé; R: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Sep-16 OktML: Wolfram-Maria Märtig; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 Okt-11 DecML: Jac van Steen / Felix Lemke; R: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Okt-2 DecML: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 Nov-19 AprML: Guido Mancusi / Christoph Huber; R: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 DecML: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Dec-7 JanML: Christof Perick; R: Karl Dönch
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 Dec-31 JanML: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 JanML: Anja Bihlmaier; R: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Jan-9 FebML: Thomas Rösner / Wolfram-Maria Märtig; R: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 Jan-1 MeiML: Wolfram-Maria Märtig; R: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 17 Feb-24 MaaML: Alfred Eschwé / Lorenz C Aichner; R: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 Feb-14 MaaML: Nicholas Milton / Wolfram-Maria Märtig; R: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 25 Maa-23 AprML: Alfred Eschwé; R: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 Maa-21 MeiML: Alfred Eschwé / Karsten Januschke; R: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 Apr-2 MeiML: Wolfram-Maria Märtig; R: Christoph Zauner
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 MeiML: Gerrit Prießnitz; R: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 JunML: Andreas Schüller; R: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-21 JunML: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
La Wally (Catalani) 17-27 JunML: Marc Piollet; R: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Sep-31 MeiML: Gerrit Prießnitz / Alfred Eschwé; R: Heinz Zednik
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Sep-1 JunML: Wolfram-Maria Märtig; R: Helmuth Lohner
Gasparone (Millöcker) 4 Sep-2 NovML: Andreas Schüller; R: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 7-19 SepML: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 16 Sep-26 DecML: Alfred Eschwé / Laszlo Gyüker; R: Peter Lund
Zar und Zimmermann (Lortzing) 13 Okt-2 DecML: Christof Perick; R: Hinrich Horstkotte
Der Mantel (Puccini) 27 Okt-29 JanML: Lorenz C Aichner; R: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 27 Okt-29 JanML: Lorenz C Aichner; R: Robert Meyer
Der Opernball (Heuberger) 3 Nov-19 DecR: Axel Köhler
Die Räuber (Verdi) 4-7 DecR: Alexander Schulin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Dec-6 JanR: Karl Dönch
Wonderful Town (Bernstein) 9 Dec-11 MaaML: James Holmes; R: Matthias Davids
Don Giovanni (Mozart) 20 Dec-2 JanR: Achim Freyer
My Fair Lady (Loewe) 30 Dec-11 AprR: Robert Herzl
Pinocchio (Valtinoni) 8 Jan-30 JunR: Philipp M Krenn
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1-17 FebR: Hinrich Horstkotte
Der Mann von La Mancha (Leigh) 3 Feb-13 MaaR: Olivier Tambosi
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 10-25 FebML: Joseph Olefirowicz
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Maa-2 AprML: Marc Piollet; R: Aron Stiehl
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 15 Maa-8 AprR: Peter Lund
Meine Schwester und ich (Benatzky) 6 Apr-13 MeiML: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
The Sound of Music (Rodgers) 13 Apr-21 MeiR: Renaud Doucet
Powder Her Face (Adès) 13-28 AprML: Lorenz C Aichner; R: Martin G Berger
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Apr-7 MeiR: Renaud Doucet
Carousel (Rodgers) 20 Mei-28 JunR: Henry Mason
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 2-25 JunR: Helmut Baumann
La traviata (Verdi) 5-23 JunR: Hans Gratzer