2017/18 > Polen 
*Publieke site   >Operabase Professional 
2017/18 > Polen

 Wereldpremiere
 Rariteit
 Nieuwe productie
 Nieuwe productie voor dit operahuis

  
Zweden Litouwen
Duitsland

Polen
 
Wit-Rusland
Tsjechische Republiek Slovakije Oekraïne

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Jan-11 FebML: Grzegorz Berniak; R: Andrzej Bubień
La bohème (Puccini) 17 Feb-18 MaaML: Paweł Kotla; R: Maria Sartova
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Sep-10 JunML: Maciej Figas; R: Grzegorz Boniecki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-24 SepML: Jerzy Wołosiuk; R: Cezary Domagała
Rigoletto (Verdi) 6 Okt-13 MeiML: Maciej Figas; R: Natalia Babińska
Falstaff (Verdi) 21 Okt-11 MaaML: Piotr Wajrak; R: Maciej Prus
Halka (Moniuszko) 28 Okt-5 NovML: Piotr Wajrak; R: Natalia Babińska
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23-28 NovML: Maciej Figas; R: Janina Niesobska
La Damnation de Faust (Berlioz) 9-11 DecML: Michał Klauza; R: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 12-15 JanML: Piotr Wajrak; R: Wojciech Adamczyk
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27-30 JanML: Piotr Wajrak; R: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 27-30 JanML: Piotr Wajrak; R: Andrzej Bubień
La traviata (Verdi) 3-4 FebML: Maciej Figas; R: Bodo Igesz
My Fair Lady (Loewe) 8-11 FebML: Maciej Figas; R: Maciej Korwin
Rusalka (Dvořák,A) 17-20 FebML: Maciej Figas; R: Kristina Wuss
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24-27 FebML: Jerzy Wołosiuk; R: Sławomir Żerdzicki
Manru (Paderewski) 3-4 MaaML: Maciej Figas; R: Laco Adamik
Falstaff (Verdi) 9-11 MaaML: Piotr Wajrak; R: Maciej Prus
The Magic Flute (Mozart) 17-20 MaaML: Maciej Figas; R: Matthias Rebus
La bohème (Puccini) 24-27 MaaML: Andrzej Knap; R: Maciej Prus
The Marriage of Figaro (Mozart) 6-8 AprML: Marcin Sompoliński; R: Wojciech Adamczyk
Rigoletto (Verdi) 11-13 MeiML: Maciej Figas; R: Natalia Babińska
Madama Butterfly (Puccini) 18-20 MeiML: Maciej Figas; R: Marianne Berglöf
L'elisir d'amore (Donizetti) 25-27 MeiML: Piotr Wajrak; R: Krzysztof Nazar
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Carmen (concert) (Bizet) 2 SepML: Bassem Akiki; R: Wiesław Ochman
Nabucco (Verdi) 17 Sep-25 NovML: Bassem Akiki; R: Laco Adamik
La forza del destino (Verdi) 23 Sep-9 DecML: Jakub Kontz; R: Tomasz Konina
Baron cygański (Strauss,J) 24 Sep-9 FebML: Krzysztof Dziewięcki; R: Henryk Konwiński
Aida (Verdi) 6 Okt-22 AprML: Tadeusz Kozłowski / Tadeusz Serafin; R: Laco Adamik
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Okt-25 FebML: Bassem Akiki; R: Michał Znaniecki
Madama Butterfly (Puccini) 3 NovML: Bassem Akiki; R: Henryk Konwiński
The Little Sweep (Britten) 7 Nov-1 JunML: Grzegorz Brajner; R: Zofia Dowjat
Straszny dwór (Moniuszko) 11 NovML: Tadeusz Kozłowski; R: Wiesław Ochman
Cyganeria (Puccini) 24 Nov-16 DecML: Bassem Akiki; R: Francesco Bottigliero
Nabucco (Verdi) 25 Nov-4 MaaML: Bassem Akiki; R: Laco Adamik
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Dec-10 FebML: Rafał Kłoczko; R: Pia Partum
My Fair Lady (Loewe) 12 Jan-19 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 3-8 Maa
Tosca (Puccini) 10 Maa-21 MeiML: Bassem Akiki; R: Tadeusz Bradecki
La forza del destino (Verdi) 18-27 MaaML: Jakub Kontz; R: Tomasz Konina
Die Fledermaus (Strauss,J) 7-27 AprML: Slawomir Chrzanowski; R: Henryk Konwiński
Halka (Moniuszko) 25 Mei-3 JunML: Maciej Tomasiewicz; R: Marek Weiss-Grzesiński
La finta giardiniera (Mozart) 15-19 JunML: Bassem Akiki; R: André Heller-Lopes
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Sąd Ostateczny (Knittel) 8 Nov-30 JunML: Simon Morus; R: Paweł Szkotak
Nabucco (Verdi) 19 Jan-19 MeiML: Warcisław Kunc; R: Krzysztof Babicki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 Feb-16 JunML: Jarosław Szemet; R: Tomasz Podsiadły
La traviata (Verdi) 9-10 MaaML: Tadeusz Wojciechowski; R: Karolina Sofulak
La bohème (Puccini) 16 Maa-27 MeiML: Warcisław Kunc; R: Karen Stone
Orfeusz w piekle (Offenbach) 12 Apr-10 JunML: Warcisław Kunc; R: Maria Sartova
Krakow, Opera Krakowska  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 SepML: Evgeny Volynskiy
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 24 Sep-28 Jan
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Sep-1 Okt
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-10 Okt
Norma (Bellini) 27 Okt-4 Maa
Tannhäuser (Wagner) 17-19 Nov
La bohème (Puccini) 1 Dec-6 MeiML: Tomasz Tokarczyk; R: Laco Adamik
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 Dec
Die Fledermaus (Strauss,J) 11-14 Jan
La traviata (Verdi) 2-4 FebML: Tomasz Tokarczyk; R: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 16-18 FebML: Tomasz Tokarczyk; R: Waldemar Zawodziński
Il turco in Italia (Rossini) 23-25 FebML: Tomasz Tokarczyk; R: Włodzimierz Nurkowski
Don Pasquale (Donizetti) 9-13 Maa
Pagliacci (Leoncavallo) 24-27 MaaML: Tomasz Tokarczyk; R: Włodzimierz Nurkowski
Gianni Schicchi (Puccini) 24-27 MaaML: Tomasz Tokarczyk; R: Włodzimierz Nurkowski
Carmen (Bizet) 6-8 AprML: Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
Tosca (Puccini) 20-22 AprML: Andrew Straszynski; R: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 26-29 MeiML: Tomasz Tokarczyk; R: Magdalena Łazarkiewicz
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Turandot (Puccini) 29 Sep-20 MeiML: Antoni Wit; R: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Turandot (Puccini) 30 Sep-1 OktML: Antoni Wit; R: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 4 Okt-20 MeiML: Wojciech Rodek; R: Artur Hofman
Nabucco (Verdi) 10 Okt-7 NovML: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Okopiński
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 14 Okt-9 FebML: Wojciech Rodek; R: Paweł Szkotak
Madama Butterfly (Puccini) 21 Okt-27 MeiML: Tadeusz Kozłowski; R: Janina Niesobska
Halka (Moniuszko) 10-28 NovML: Wojciech Rodek; R: Jarosław Kilian
Don Giovanni (Mozart) 12 Nov-3 DecML: Wojciech Rodek; R: Maria Sartova
Carmen (Bizet) 23 Nov-8 AprML: Tadeusz Kozłowski; R: Laco Adamik
My Fair Lady (Loewe) 14 Dec-14 FebML: Piotr Wajrak; R: Maciej Korwin
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Jan-6 MeiML: Tadeusz Kozłowski; R: Giorgio Madia
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 20 Jan-13 MaaML: Bassem Akiki; R: Tomasz Konina
Straszny dwór (Moniuszko) 24-25 FebML: Piotr Wajrak; R: Krystyna Janda
A Streetcar named Desire (Previn) 21-24 AprML: Tadeusz Kozłowski; R: Maciej Prus
Aida (Verdi) 10 MeiML: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss-Grzesiński
Turandot (Puccini) 29 Sep-20 MeiML: Antoni Wit; R: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Poznan, Teatr Wielki Poznań  / 
Rigoletto (Verdi) 14 Okt-20 FebML: Gabriel Chmura / Adi Bar; R: Marcin Bortkiewicz
Carmen (concert) (Bizet) 27 Okt-29 MeiML: Walter E Gugerbauer; R: Denis Krief
Macbeth (Verdi) 5 Nov-25 MaaML: Gabriel Chmura / Tadeusz Kozłowski; R: Olivier Fredj
Halka (Moniuszko) 11 Nov-11 JanML: Grzegorz Wierus; R: Paweł Passini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 NovML: Massimiliano Caldi; R: Marek Weiss-Grzesiński
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 NovML: Zbigniew Graca; R: Marek Weiss-Grzesiński
Figaro Gets a Divorce (Langer) 24-26 NovML: Katarzyna Tomala; R: David Pountney, Robin Tebbutt
The Angel of the Odd (Coli) 30 Nov-14 AprML: Grzegorz Wierus; R: Krzysztof Cicheński
Peter and the Wolf (Prokofiev) 7 Dec-1 JunML: Aleksander Gref; R: Iwona Pasińska
Legenda Bałtyku (Nowowiejski) 8-12 DecML: Tadeusz Kozłowski; R: Robert Bondara
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Jan-24 AprML: Gabriel Chmura / Grzegorz Wierus; R: Iwan Wyrypajew
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Jan-19 MeiML: Gabriel Chmura; R: Sjaron Minailo
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Jan-5 JunML: Katarzyna Tomala; R: Krzysztof Cicheński, Krzysztof Szaniecki
Nabucco (Verdi) 4-6 FebML: Tomasz Kozłowski; R: Marek Weiss-Grzesiński
Fiddler on the Roof (Bock) 10 Feb-6 MeiML: Aleksander Gref; R: Emil Wesołowski
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-10 MaaML: Gabriel Chmura; R: Michael Sturm
Parsifal (Wagner) 16-18 MaaML: Gabriel Chmura; R: Kirsten Dehlholm
Aida (Verdi) 6-8 AprML: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss-Grzesiński
Jenůfa (Janáček) 15-17 AprML: Katarzyna Tomala; R: Alvis Hermanis
La traviata (Verdi) 8-10 JunML: Walter E Gugerbauer; R: Marek Weiss-Grzesiński
L'elisir d'amore (Donizetti) 17-23 JunML: Katarzyna Tomala; R: Andrij Zholdak
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Carmen (Bizet) 17 Nov-25 MaaML: Vladimir Kiradjiev; R: Ewelina Pietrowiak
The Turn of the Screw (Britten) 25-26 NovML: Jerzy Wołosiuk; R: Natalia Babińska
Bal maskowy (Verdi) 16-17 DecML: Vladimir Kiradjiev; R: Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (Puccini) 20-21 JanML: Vladimir Kiradjiev; R: Pia Partum
Così fan tutte (Mozart) 10 Feb-22 AprML: Jerzy Wołosiuk; R: Jacek Papis
Hrabina Marica (Kálmán,E) 23-25 FebML: Jerzy Wołosiuk; R: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 13-15 AprML: Vladimir Kiradjiev; R: Michał Znaniecki
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-20 MeiML: Wojciech Semerau-Siemianowski; R: Jitka Stokalska
Guru (Petitgirard) 28 Sep-13 AprML: Laurent Petitgirard / Jerzy Woloziuk; R: Damian Cruden
Warszawa, Polish National Opera  / 
Eros i Psyche (Różycki) 13-19 OktML: Grzegorz Nowak; R: Barbara Wysocka
Rigoletto (Verdi) 27-31 OktML: Grzegorz Nowak; R: Gilbert Deflo
About the Kingdom of Day and Night (Mozart) 3-9 NovR: Bożena Bujnicka
La Voix humaine (Poulenc) 22 Nov-24 JunR: Maja Kleczewska
Czarodziejski flet (Mozart) 1 Dec-2 JanML: Piotr Staniszewski; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Peleas i Melizanda (Debussy) 21-30 JanML: Patrick Fournillier; R: Katie Mitchell
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 FebML: Ewa Strusińska; R: David Pountney
Aida (Verdi) 14-17 FebML: Patrick Fournillier; R: Roberto Laganà Manoli
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22-23 FebML: Andriy Yurkevych; R: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 2-4 MaaML: José Maria Florêncio; R: Natalia Korczakowska
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MaaML: Benjamin Bayl; R: Ivo van Hove
Szalony muezin (Szymanowski) 13 Maa-28 JunML: Bassem Akiki; R: Natalia Korczakowska
Goplana (Zeleński) 22 Maa-7 AprML: Grzegorz Nowak; R: Janusz Wiśniewski
Turandot (Puccini) 5-10 AprML: Grzegorz Nowak; R: Mariusz Treliński
The Fiery Angel (Prokofiev) 13-22 MeiML: Kazushi Ono / Bassem Akiki; R: Mariusz Treliński
Madame Butterfly (Puccini) 18 Mei-19 JunML: Piotr Staniszewski; R: Mariusz Treliński
Carmen (Bizet) 7-17 JunML: Keri-Lynn Wilson; R: Andrzej Chyra
Nabucco (Verdi) 14 Sep-10 MaaML: Tadeusz Kozłowski; R: Marek Weiss
Madama Butterfly (Puccini) 19 Okt-7 DecML: Carlo Montanaro; R: Mariusz Treliński
The Haunted Manor (Moniuszko) 3 Nov-15 MeiML: Grzegorz Nowak; R: David Pountney
Król Roger (Szymanowski) 2-11 DecML: Grzegorz Nowak; R: Mariusz Treliński
The Magic Flute (Mozart) 14 Dec-31 MaaML: Piotr Staniszewski; R: Suzanne Andrade(original), Barrie Kosky(original), Tobias Ribitzki(revival)
Rigoletto (Verdi) 12-20 JanML: Patrick Fournillier; R: Gilbert Deflo
Carmen (Bizet) 9 Feb-19 MaaML: Tadeusz Kozłowski; R: Andrzej Chyra
A Miracle (Stefani) 13-20 FebML: Władysław Kłosiewicz; R: Jarosław Kilian
Il turco in Italia (Rossini) 7-12 MaaR: Christopher Alden, Karolina Sofulak
Die tote Stadt (Korngold) 24-30 MaaML: Finnegan Downie Dear; R: Mariusz Treliński
Onegin (Tchaikovsky,P) 7-18 JunML: Andriy Yurkevych; R: Mariusz Treliński
Warszawa, Warsaw Chamber Opera  / 
La Cenerentola (Rossini) 5-8 OktML: José Maria Florêncio; R: Jitka Stokalska
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-15 OktML: José Maria Florêncio; R: Jitka Stokalska
Armide (Lully) 5-14 NovML: Benjamin Bayl; R: Deda Cristina Colonna
The Rape of Lucretia (Britten) 17 NovML: Maksim Walkow; R: Jurij Aleksandrow
Tango (Dobrzyński) 8 Dec-13 AprML: José Maria Florêncio; R: Maciej Wojtyszko
Il turco in Italia (Rossini) 10-15 Jan
Don Giovanni (Mozart) 25 Jan-10 Maa
Imeneo (Handel) 24-25 Maa
Così fan tutte (Mozart) 6-7 Apr
La clemenza di Tito (Mozart) 14 AprML: Friedrich Haider; R: Marek Weiss
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20-24 Apr
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-13 MeiR: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 18-22 MeiML: Marcin Sompoliński; R: Ryszard Peryt
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 22 Sep-21 AprML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Waldemar Zawodziński
In the Land of the Magic Flute (Mozart) 26 Sep-6 JunML: Przemysław Fiugajski; R: Beata Redo-Dobber
La Cenerentola (Rossini) 5 Okt-1 JunML: Marta Kluczyńska; R: Irina Brook
Fidelio (Beethoven) 14 Okt-16 MaaML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Rocc
Carmen (Bizet) 18 Okt-4 MeiML: Tomasz Szreder / Franck Chastrusse; R: Adam Frontczak
Madama Butterfly (Puccini) 25 Okt-3 JunML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Giancarlo Del Monaco
La bohème (Puccini) 3 Nov-17 MaaML: Tomasz Tokarczyk; R: Waldemar Zawodziński
Cracovians and Highlanders (Stefani) 11 Nov-3 MeiML: Adam Banaszak; R: Barbara Wiśniewska
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 Nov-28 AprML: Bassem Akiki; R: Georg Rootering
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 6-8 DecML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Yuri Alexandrov
Orpheus and Eurydice (Gluck) 15 Dec-8 JunML: Jarosław Thiel; R: Mariusz Treliński
Candide (Bernstein) 30 Dec-22 FebML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Hanna Marasz
Fiddler on the Roof (Bock) 10-14 JanML: Piotr Borkowski; R: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 24-28 JanML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Helena Kaut-Howson
Oberto (Verdi) 2-23 FebML: Paweł Przytocki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 9-11 FebML: Paweł Przytocki; R: Waldemar Zawodziński
La traviata (Verdi) 15-24 FebML: Tomasz Tokarczyk; R: Adam Frontczak
Il trovatore (Verdi) 9 Maa-5 MeiML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Andrejs Žagars
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 23 Maa-28 AprML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Krystian Lada
Król Roger (Szymanowski) 12-14 AprML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Mariusz Treliński
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18-20 MeiML: Wojciech Rodek; R: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 25-27 MeiML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Krystian Lada
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13-17 JunML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 13-17 JunML: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; R: Waldemar Zawodziński
Das Liebesverbot (Wagner) 1-3 JulML: Matthias Fletzberger