2011/12 > Sveits 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > Sveits

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland
Frankrike
Monaco

Sveits
 
Liechtenstein
Østerrike
Italia

Basel, Theater Basel  / 

Wozzeck (Berg) 17 sep-3 janDir.: Dennis Russell Davies / Gabriel Feltz; Prod.: Elmar Goerden
Rusalka (Dvořák,A) 22 okt-11 febDir.: Giuliano Betta; Prod.: Jurate Vansk
My Fair Lady (Loewe) 29 okt-28 maiDir.: David Cowan; Prod.: Tom Ryser
Lo stimolatore cardiaco (Marthaler) 25 nov-9 aprDir.: Bendix Dethleffsen / Giuliano Betta; Prod.: Christoph Marthaler
Carmen (Bizet) 18 des-17 junDir.: Gabriel Feltz / Giuliano Betta; Prod.: Calixto Bieito
La vida breve (Falla) 17 feb-30 marDir.: Rolando Garza; Prod.: Ulrike Jühe
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 mar-27 aprDir.: Gabriel Feltz; Prod.: Elmar Goerden
Ariodante (Handel) 13+ maiDir.: Andrea Marcon; Prod.: Stefan Pucher
Bern, Stadttheater Bern  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 4 sep-28 desDir.: Srboljub Dinic / Dorian Keilhack; Prod.: Dieter Kaegi
Der Wunsch, Indianer zu werden (Dick) 10-15 sepDir.: Titus Engel; Prod.: Leo Dick, Tassilo Tesche
Semele (Handel) 1 okt-3 desDir.: George Petrou; Prod.: Jakob Peters-Messer
The Rake's Progress (Stravinsky) 15 okt-18 janDir.: Srboljub Dinic; Prod.: Marc Adam
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 29 des-22 aprDir.: Dorian Keilhack / Johannes Pell / Enrico Delamboye / Srboljub Dinic; Prod.: Laura Scozzi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 jan-16 maiDir.: Srboljub Dinic / Kevin John Edusei / Walter E Gugerbauer; Prod.: Kay Kuntze
Così fan tutte (Mozart) 11 mar-20 junDir.: Judith Kubitz; Prod.: Daniel Karasek
Biel, Theater Biel Solothurn  / 
Antigona (Myslivecek) 10 sep-14 aprDir.: Moritz Caffier; Prod.: Andreas Rosar
Don Giovanni (Mozart) 28 okt-29 aprDir.: Franco Trinca; Prod.: Gerd Heinz
La belle Hélène (Offenbach) 16 des-18 marDir.: Harald Siegel; Prod.: Vincent Tavernier
I puritani (Bellini) 2 mar-3 aprDir.: Franco Trinca; Prod.: Georg Rootering
Zar und Zimmermann (Lortzing) 20 apr-8 junDir.: Harald Siegel; Prod.: Beat Wyrsch
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Madame Butterfly (Puccini) 26 jan-7 febDir.: Laurent Gendre; Prod.: Olivier Desbordes, Patrice Gouron
Genève, Grand Théâtre  / 
Andrea Chénier (Giordano) 7-22 sepDir.: John Fiore; Prod.: John Dew
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16-27 novDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Mira Bartov
Le comte Ory (Rossini) 18-31 desDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Richard III (Battistelli) 22 jan-1 febDir.: Zoltan Pesko; Prod.: Robert Carsen
Le Devin du village (Rousseau) 27-31 janDir.: Jean-Marie Curti; Prod.: Ivo Guerra
La serva padrona (Pergolesi) 27-31 janDir.: Jean-Marie Curti; Prod.: Ivo Guerra
Juliette (Martinů) 24 feb-5 marDir.: Jirí Belohlávek; Prod.: Richard Jones
Der Rosenkavalier (Strauss) 29 mar-12 aprDir.: Jiri Kout; Prod.: Otto Schenk
Mignon (Thomas,A) 9-20 maiDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Jean-Louis Benoît
Macbeth (Verdi) 13-26 junDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Christof Loy
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Norma (Bellini) 28 okt-2 novDir.: Roberto Rizzi Brignoli; Prod.: Massimo Gasparon
Farnace (Vivaldi) 11 desDir.: Diego Fasolis
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 26 des-2 janDir.: Cyril Diederich; Prod.: Omar Porras
Alcina (Handel) 19-26 febDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Marco Santi
Falstaff (Verdi) 23-28 marDir.: Nir Kabaretti; Prod.: Arnaud Bernard
Croquefer (Offenbach) 15-17 junDir.: Philippe Béran; Prod.: Eric Vigié
M Choufleuri (Offenbach) 15-17 junDir.: Philippe Béran; Prod.: Eric Vigié
Luzern, Luzerner Theater  / 
La Périchole (Offenbach) 3 sep-15 oktDir.: Mark Foster; Prod.: Andreas Herrmann
A Midsummer Night's Dream (Britten) 9 sep-15 oktDir.: Howard Arman / Michael Wendeberg; Prod.: Alexander Schulin
West Side Story (Bernstein) 14 sep-27 maiDir.: Rick Stengårds; Prod.: Tatjana Gürbaca
Im weißen Rößl (Benatzky) 30 okt-12 maiDir.: Howard Arman / Michael Wendeberg / Lev Vernik; Prod.: Dominique Mentha
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 des-25 marDir.: James Gaffigan; Prod.: Susanne Øglænd
The Stolen Smells (Wills) 29 jan-18 marDir.: Simon Wills; Prod.: Dominique Mentha
The Beggar's Opera (Britten) 15+ febDir.: Andrew Dunscombe; Prod.: Christine Cyris
Le Toreador (Adam,A) 31 mar-19 maiDir.: Florian Pestell; Prod.: Johannes Pölzgutter
Noahs Flut (Britten) 25 apr-5 maiDir.: Howard Arman; Prod.: Dominique Mentha
Orlando (Handel) 25 mai-17 junDir.: Michael Wendeberg; Prod.: Eva-Maria Höckmayr
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Manon (Massenet) 7 sep-11 desDir.: David Stern / Jeremy Carnall; Prod.: Jan Schmidt-Garre
Der Tod und das Madchen (Zwicker) 17 sep-2 novDir.: Jonathan Stockhammer; Prod.: Nicola Raab
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 sep-15 marDir.: Stefan Klieme / Jeremy Carnall / Stéphane Fromageot; Prod.: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 nov-30 desDir.: Jeremy Carnall; Prod.: Hansjörg Hack
Die Zauberflöte (Mozart) 17 des-2 junDir.: Jeremy Carnall; Prod.: Bernd Mottl
Un ballo in maschera (Verdi) 28 jan-12 aprDir.: Henrik Nánási; Prod.: Jim Lucassen
The Fairy Queen (Purcell) 10 mar-6 junDir.: Robert Howarth; Prod.: Johannes Schmid
Das Herz bebt im Stillen (Schubert) 20 marDir.: Michael Vogel; Prod.: Serge Honegger
Salome (Strauss) 5 mai-6 junDir.: Modestas Pitrenas; Prod.: Vincent Boussard
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
The Bear (Walton) 19-23 oktDir.: Charl de Villiers; Prod.: Matthias Flückiger
O mon bel inconnu (Hahn) 19-27 okt
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Les pêcheurs de perles (Bizet) 4-9 sepDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Jens-Daniel Herzog
La scala di seta (Rossini) 7-17 sepDir.: Zsolt Hamar; Prod.: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 11 sep-1 maiDir.: Nello Santi; Prod.: Gilbert Deflo
Die Nase (Shostakovich) 17 sep-8 oktDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Peter Stein
Parsifal (Wagner) 2 oktDir.: Daniele Gatti; Prod.: Claus Guth
La fanciulla del West (Puccini) 7-21 oktDir.: Carlo Rizzi; Prod.: David Pountney
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 okt-10 novDir.: Nello Santi; Prod.: Cesare Lievi
Otello (Verdi) 20 okt-24 junDir.: Daniele Gatti; Prod.: Graham Vick
Don Pasquale (Donizetti) 28 okt-5 novDir.: Nello Santi; Prod.: Grischa Asagaroff
Die Stadt der Blinden (Schreier) 12 nov-4 desDir.: Zsolt Hamar; Prod.: Stephan Müller
Turandot (Puccini) 18 nov-1 febDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Giancarlo del Monaco
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-16 desDir.: David Zinman; Prod.: Grischa Asagaroff
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 4 des-24 junDir.: Thomas Barthel; Prod.: Ulrich Peter
Palestrina (Pfitzner) 10 des-12 janDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Jens-Daniel Herzog
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-17 desDir.: Nello Santi; Prod.: Grischa Asagaroff
I pazzi per progetto (Donizetti) 27 des-3 junDir.: Paolo Carignani; Prod.: Martin Kusej
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 27 des-3 junDir.: Paolo Carignani; Prod.: Martin Kusej
Le comte Ory (Rossini) 31 des-15 janDir.: Muhai Tang; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 22 jan-18 febDir.: Daniele Gatti; Prod.: Harry Kupfer
Otello (Rossini) 10 feb-6 marDir.: Muhai Tang; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 febDir.: Peter Schneider.cond; Prod.: Claus Guth
Don Carlos (Verdi) 4 mar-9 aprDir.: Zubin Mehta; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Simon Boccanegra (Verdi) 7 mar-3 julDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Giancarlo del Monaco
Così fan tutte (Mozart) 9-23 marDir.: Theodor Guschlbauer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Carmen (Bizet) 14 mar-4 julDir.: Zsolt Hamar / Placido Domingo; Prod.: Matthias Hartmann
Ein Sommernachtstraum (Britten) 31 mar-15 aprDir.: Thomas Barthel; Prod.: Gudrun Hartmann
Guillaume Tell (Rossini) 1-20 aprDir.: Gianluigi Gelmetti; Prod.: Adrian Marthaler
Prince Igor (Borodin) 15-29 aprDir.: Vladimir Fedoseyev; Prod.: David Pountney
Der Rosenkavalier (Strauss) 18-24 aprDir.: Peter Schneider.cond; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Il re pastore (Mozart) 5-17 maiDir.: William Christie; Prod.: Grischa Asagaroff
Poliuto (Donizetti) 6 mai-9 junDir.: Nello Santi; Prod.: Damiano Michieletto
Un ballo in maschera (Verdi) 17-31 maiDir.: Nello Santi; Prod.: David Pountney
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 26 mai-7 julDir.: Adam Fischer; Prod.: Thomas Langhoff
Mathis der Maler (Hindemith) 16 jun-5 julDir.: Daniele Gatti; Prod.: Matthias Hartmann
Salome (Strauss) 17-22 junDir.: Christoph von Dohnányi; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Falstaff (Verdi) 30 jun-8 julDir.: Daniele Gatti; Prod.: Sven-Eric Bechtolf