2011/12 > Tsjekkia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > Tsjekkia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Polen
Tyskland

Tsjekkia
 
Østerrike Slovakia
Ungarn

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Figarova Svatba (Mozart) 14-18 sep
Lazebník Sevillský (Rossini) 17-23 sep
Aida (Verdi) 23 nov-14 marDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Václav Věžník
Netopýr (Strauss,J) 30 nov-20 marDir.: Kaspar Zehnder / Ondrej Olos; Prod.: Ondřej Havelka
Nabucco (Verdi) 1 des-22 marDir.: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; Prod.: György Selmeczi
Madama Butterfly (Puccini) 14 des-11 maiDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Jiří Nekvasil
Prodaná nevěsta (Smetana) 28 des-12 maiDir.: Petr Vronský / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Ondřej Havelka
La traviata (Verdi) 11 jan-7 junDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Zbyněk Srba
Macbeth (Verdi) 20 jan-5 maiDir.: Damian Iorio / Ondrej Olos; Prod.: Bruno Berger-Gorski
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 9 mar-5 aprDir.: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; Prod.: James Conway
Lékárník (Haydn) 20-22 aprDir.: Ondrej Olos; Prod.: Tomáš Studený
Ženitba (Martinů) 22-24 junDir.: Jakub Klecker; Prod.: Pamela Howard
Olomouc, Moravian Theatre Olomouc  / 
My Fair Lady (Loewe) 2 sep-23 oktDir.: Miloslav Oswald
Ples v opeře (Heuberger) 4 sep-22 oktDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Dagmar Hlubková
Evzen Onegin (Tchaikovsky) 6 sep-11 oktDir.: Miloslav Oswald / Pavel Šnajdr; Prod.: Andrea Hlinková
Carmen (Bizet) 10 sep-27 oktDir.: Petr Šumník; Prod.: Michael Tarant
Sugar (Styne) 13 sep-25 oktDir.: Petr Šumník; Prod.: Dagmar Hlubková
Prodaná nevěsta (Smetana) 16 sep-3 oktDir.: Petr Šumník; Prod.: Michael Tarant
La traviata (Verdi) 17 sep-30 oktDir.: Miloslav Oswald; Prod.: Martin Otava
Nápoj lásky (Donizetti) 30 sep-6 okt
Nabucco (Verdi) 8 oktDir.: Miloslav Oswald / Tomáš Hanák; Prod.: Michael Tarant
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Jenůfa (Janáček) 6 sep-17 febDir.: Robert Jindra; Prod.: Michael Tarant
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 11 sep-23 marDir.: Karol Kevický / Jan Šrubař; Prod.: Pavel Mikuláštík
Let's Make an Opera (Britten) 18 sep-22 junDir.: Jan Šrubař; Prod.: Lubor Cukr
La bohème (Puccini) 13 okt-14 junDir.: Robert Jindra / Jan Šrubař; Prod.: Tomáš Studený
Prodaná nevěsta (Smetana) 28 okt-17 novDir.: Jan Šrubař; Prod.: Ilja Racek
Romeo a Julie (Gounod) 15 des-9 maiDir.: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; Prod.: Peter Gábor
La traviata (Verdi) 11 feb-25 aprDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Carmen Or
The Rake's Progress (Stravinsky) 1 mar-6 junDir.: Jakub Klecker / Jan Srubar; Prod.: Jiří Nekvasil
Fedora (Giordano) 14 apr-22 junDir.: Zbyněk Müller; Prod.: Peter Gábor
Armida (Dvořák,A) 3-16 maiDir.: Robert Jindra / Jan Šrubař; Prod.: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 17+ junDir.: Oliver Dohnányi / Jan Šrubař; Prod.: Marián Chudovský
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
The Servant (Tutino) 11 sepDir.: Jiří Petrdlík; Prod.: Luděk Golat
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Così fan tutte (Mozart) 20 aug-20 maiDir.: Robert Jindra; Prod.: Martin Čičvák
Don Giovanni (Mozart) 19 aug-31 desDir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Jan Chalupecký; Prod.: Václav Kašlík / Jiří Nekvasil
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 aug-4 maiDir.: Tomáš Netopil / David Švec; Prod.: Joël Lauwers
Die Zauberflöte (Mozart) 29 sep-27 maiDir.: David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: David Radok
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 okt-27 maiDir.: Jan Chalupecký / Tomáš Netopil; Prod.: Josef Průdek
Rinaldo (Handel) 12 jan-5 maiDir.: Václav Luks; Prod.: Louise Moaty
Don Giovanni (Mozart) 9-30 junDir.: Tomáš Netopil / David Švec; Prod.: Skutr
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Tomorrow there will be... (Brezina) 8 sep-25 febDir.: Marko Ivanović; Prod.: Jiří Nekvasil
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 sep-17 junDir.: David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Simone Sandroni, Lenka Flory
Aida (Verdi) 15 sep-6 desDir.: Zbyněk Müller; Prod.: Steffen Piontek
The Devil and Kate (Dvořák,A) 17 sep-13 novDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Marián Chudovský
Carmen (Bizet) 17 sep-7 maiDir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Prod.: Jozef Bednárik
Rusalka (Dvořák,A) 18 sep-15 junDir.: Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman
La traviata (Verdi) 24 sep-21 maiDir.: Ondrej Lenárd; Prod.: Jana Kališová
The Bartered Bride (Smetana) 28 sep-19 maiDir.: Ondrej Lenárd / David Švec; Prod.: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 8 okt-2 junDir.: Tomáš Netopil / Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman
Libuse (Smetana) 28 okt-8 maiDir.: Tomáš Netopil; Prod.: Petr Novotný
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12 nov-21 marDir.: Zbyněk Müller; Prod.: Ondřej Havelka
The Miracles of Mary (Martinů) 4 des-1 janDir.: David Švec; Prod.: Jiří Heřman
Gloriana (Britten) 3 mar-25 maiDir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Prod.: Jiří Heřman
Parsifal (Wagner) 4 apr-18 maiDir.: John Fiore; Prod.: Jiří Heřman
Tosca (Puccini) 17 apr-29 maiDir.: Rastislav Štúr; Prod.: Vladimír Morávek
Kát'a Kabanová (Janáček) 28 apr-14 junDir.: Robert Jindra; Prod.: Robert Wilson
Praha, Státní Opera Praha / State Opera Prague  / 
Il trovatore (Verdi) 18 aug-31 mai
Rigoletto (Verdi) 19 aug-3 mai
Nabucco (Verdi) 20 aug-12 mai
Otello (Verdi) 24 aug-6 mar
La traviata (Verdi) 26 aug-30 jun
Aida (Verdi) 28 aug-16 jun
Madama Butterfly (Puccini) 1 sep-2 jun
Rusalka (Dvořák,A) 2 sep-26 jun
Carmen (Bizet) 4 sep-29 jun
La bohème (Puccini) 10 sep-24 jun
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 sep-7 des
The Barber of Seville (Rossini) 4 okt-8 jun
The Magic Flute (Mozart) 8 okt-5 jun
Die drei Pintos (Weber) 22 des-1 feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-22 jan
Tosca (Puccini) 23 feb-21 jun
Turandot (Puccini) 15 apr-15 jun
Pagliacci (Leoncavallo) 14-28 jun
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-28 jun