2011/12 > Nederland 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > Nederland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Danmark
Storbritannia

Nederland
 
Tyskland
Belgia Luxembourg

Amsterdam, Het Concertgebouw  / 

La Gioconda (Ponchielli) 15 oktDir.: Bruno Bartoletti
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 15 novDir.: Frans Brüggen; Prod.: Jeroen Lopes Cardozo
Das Gehege (Rihm) 10 desDir.: Edo de Waart
Salome (Strauss) 10 desDir.: Edo de Waart
Hôtel de Pékin (Jeths) 28 janDir.: Michael Schønwandt
Jakob Lenz (Rihm) 3 marDir.: Emilio Pomàrico
Ariodante (Handel) 6 marDir.: Alan Curtis
L'Upupa und der Triumph der Sohnesliebe (Henze) 17 marDir.: Markus Stenz
Tosca (Puccini) 19 maiDir.: Pinchas Steinberg
Farnace (Vivaldi) 2 jun
Das klagende Lied (Mahler) 3 junDir.: Markus Stenz
Amsterdam, Dutch National Opera Academy  / 
Il signor Bruschino (Rossini) 5-6 augDir.: Richard Egarr; Prod.: Floris Visser
Where the Wild Things Are (Knussen) 14-15 janDir.: Anthony Hermus
Amsterdam, Opera Studio Nederland  / 
La descente d'Orphée aux Enfers (Charpentier,M) 4 marDir.: Timothy Nelson; Prod.: Timothy Nelson
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 marDir.: Hans Schellevis; Prod.: Timothy Nelson
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 aprProd.: Timothy Nelson
Amsterdam, De Nederlandse Opera  / 
Iphigenie en Tauride (Gluck) 7-22 sepDir.: Marc Minkowski; Prod.: Pierre Audi
Iphigenie en Aulide (Gluck) 7-22 sepDir.: Marc Minkowski; Prod.: Pierre Audi
Elektra (Strauss) 6-31 oktDir.: Marc Albrecht; Prod.: Willy Decker
Idomeneo re di Creta (Mozart) 9-27 novDir.: John Nelson; Prod.: Ursel Herrmann, Karl-Ernst Herrmann
Orest (Trojahn) 8-28 desDir.: Marc Albrecht; Prod.: Katie Mitchell
The Nightingale (Stravinsky) 12-22 janDir.: Xian Zhang; Prod.: Robert Lepage
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 8 feb-1 marDir.: Marc Albrecht; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Deidamia (Handel) 15 mar-1 aprDir.: Ivor Bolton; Prod.: David Alden
Il turco in Italia (Rossini) 6-29 aprDir.: Carlo Rizzi; Prod.: David Hermann
Don Carlos (Verdi) 7-30 maiDir.: Yannick Nézet-Séguin; Prod.: Willy Decker
Waiting for Miss Monroe (Raaff) 9-16 junDir.: Steven Sloane; Prod.: Lotte de Beer
Parsifal (Wagner) 12 jun-8 julDir.: Iván Fischer; Prod.: Pierre Audi
Der Schatzgräber (Schreker) 1-23 sepDir.: Marc Albrecht; Prod.: Ivo van Hove
Written on Skin (Benjamin) 6-23 oktDir.: George Benjamin / Franck Ollu; Prod.: Katie Mitchell
Ringetje (Wagner) 7 okt
Das Rheingold (Wagner) 15-30 novDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Die Zauberflöte (Mozart) 5-30 desDir.: Marc Albrecht; Prod.: Simon McBurney
Einstein on the Beach (Glass) 5-12 janDir.: Michael Riesman; Prod.: Robert Wilson
Guillaume Tell (Rossini) 28 jan-18 febDir.: Paolo Carignani; Prod.: Pierre Audi
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 1-21 marDir.: Tomáš Netopil; Prod.: Laurent Pelly
Die Walküre (Wagner) 20 apr-12 maiDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
La traviata (Verdi) 6-31 maiDir.: Giuliano Carella; Prod.: Willy Decker
Sunken Garden (van der Aa) 3-6 jun
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-23 junDir.: Marc Albrecht; Prod.: David Alden
Death in Venice (Britten) 3-7 julDir.: Edward Gardner; Prod.: Deborah Warner
Enschede, Nationale Reisopera  / 
Siegfried (Wagner) 25 sep-11 oktDir.: Ed Spanjaard; Prod.: Antony McDonald
Platée (Rameau) 12 novDir.: Jan Willem de Vriend; Prod.: Mirjam Koen, Gerrit Timmers
La traviata (Verdi) 21 janDir.: Robbert van Steijn; Prod.: Monique Wagemakers
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 marDir.: Jan Willem de Vriend; Prod.: Gijs de Lange
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12 maiDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Wim Trompert
Heemstede, Opera Trionfo  / 
Skupoy (Pashkevich) 18-20 augDir.: Peter Biloen; Prod.: Pepijn Cladder
La pietra del paragone (Rossini) 2 novDir.: Ivo Meinen; Prod.: Laurence Dale
Owen Wingrave (Britten) 11+ janDir.: Ed Spanjaard; Prod.: Floris Visser
Maastricht, Opera Zuid  / 
Katja Kabanowa (Janáček) 18-20 novDir.: Stefan Veselka; Prod.: Harry Kupfer
L'Ivrogne corrigé (Gluck) 27 janDir.: Frédérique Chauvet; Prod.: Alain Patiès
Die Zauberflöte (Mozart) 2-4 marDir.: Per-Otto Johansson; Prod.: Bruno Berger-Gorski
Madama Butterfly (Puccini) 19 maiDir.: Fabrice Bollon; Prod.: Frank Van Laecke
Rotterdam, Onafhankelijk Toneel/ Opera OT  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 31 maiDir.: Yannick Nézet-Séguin