2012/13 > Østerrike 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Østerrike

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland Tsjekkia Slovakia
Liechtenstein
Sveits

Østerrike
 
Ungarn
Italia Slovenia Kroatia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Dubarry (Millöcker) 20 okt-30 novDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Robert Herzl
Tausend und eine Nacht (Strauss,J) 15 des-2 febDir.: László Gyükér; Prod.: Christa Ertl
Im weißen Rößl (Benatzky) 16 feb-24 marDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Robert Herzl
Die schöne Helena (Offenbach) 21 jun-30 augDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Robert Herzl
Der Opernball (Heuberger) 12 jul-5 sepDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 okt-29 novDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 nov-22 desDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 des-31 janDir.: Michael Zehetner; Prod.: Karina Fibich
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 feb-29 marDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Alexandra Frankmann
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 23 sep-9 novProd.: Marcus Harms
Die Geschichte vom Soldaten (Stravinsky) 4 okt-13 novDir.: Benjamin Lack; Prod.: Dasniya Sommer, Jo Siska
La traviata (Verdi) 13 feb-5 marDir.: Thomas Platzgummer; Prod.: Alexander Kubelka
Gefahrliche Liebschaften (Nigsch) 30 apr-20 junDir.: Markus Nigsch; Prod.: Paul Lerchbaumer
Rigoletto (Verdi) 5-28 febDir.: Alexander Drcar; Prod.: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Rigoletto (Verdi) 5-13 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Jan Hax Halama
Il trovatore (Verdi) 6-19 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
La traviata (Verdi) 12-20 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Nabucco (Verdi) 27 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Andreas Leisner
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 des-6 janDir.: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 des-3 janDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 des-5 janDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 jan
Das Rheingold (Wagner) 18 jul-1 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 jul-2 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 jul-2 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 jul-3 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Graz, Oper Graz  / 
Manon Lescaut (Puccini) 6 okt-20 desDir.: Michael Boder / Jose Miguel Esandi; Prod.: Stefan Herheim
La traviata (Verdi) 11 okt-25 novDir.: Domingo Hindoyan; Prod.: Peter Konwitschny(original), Mika Blauensteiner(revival)
L'elisir d'amore (Donizetti) 17 nov-6 junDir.: Jose Miguel Esandi / Florian Erdl; Prod.: Damiano Michieletto, Allex Aguilera
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 des-22 marDir.: Domingo Hindoyan / Marius Burkert; Prod.: Brigitte Fassbaender
Falstaff (Verdi) 19 jan-5 maiDir.: Florian Erdl; Prod.: Tama Matheson
Gasparone (Millöcker) 28 feb-8 junDir.: Marius Burkert; Prod.: Olivier Tambosi
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 16-29 maiDir.: Julien Salemkour; Prod.: Calixto Bieito
My Fair Lady (Loewe) 7-22 junDir.: Florian Erdl; Prod.: Michael Schilhan
Lohengrin (Wagner) 28 sep-30 maiDir.: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; Prod.: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 okt-4 desDir.: José Miguel Esandi; Prod.: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 okt-8 maiDir.: Florian Erdl; Prod.: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 nov-14 maiDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 des-5 junDir.: Marius Burkert; Prod.: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 jan-25 maiDir.: Domingo Hindoyan; Prod.: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 mar-15 junDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 apr-14 junProd.: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La Wally (Catalani) 29 sep-3 febDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Johannes Reitmeier
Der kleine Horrorladen (Menken) 3 nov-7 aprDir.: Hansjörg Maringer; Prod.: Anatol Preissler
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 nov-19 maiDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Anette Leistenschneider
Ein Walzertraum (Straus) 15 des-17 aprDir.: Lukas Beikircher; Prod.: Stefan Tilch
Die tote Stadt (Korngold) 9 feb-19 aprDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Ernö Weil
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 mar-4 julDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Johannes Reitmeier
Medea (Cherubini) 20 apr-16 junDir.: Christoph Altstaedt; Prod.: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Stallerhof (Kühr) 21 apr-5 junDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Johannes Reitmeier
Anatevka (Bock) 11 mai-6 julDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 15 jun-7 julDir.: Raoul Grüneis; Prod.: Urs Häberli
La forza del destino (Verdi) 21 sep-6 febDir.: Francesco Angelico; Prod.: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 okt-28 desDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 okt-17 novDir.: Vito Cristofaro; Prod.: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 nov-27 aprDir.: Vito Cristofaro; Prod.: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 des-19 marDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 feb-3 maiDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 mar-2 julDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 mai-3 julDir.: Francesco Angelico; Prod.: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 jun-6 julDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Freischütz (Weber) 13 sep-6 novDir.: Alexander Soddy; Prod.: Anna Bergmann
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 okt-30 novDir.: Peter Marschik; Prod.: David Bösch
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 des-18 janDir.: Peter Marschik; Prod.: Sam Brown
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7 feb-3 marDir.: Alexander Soddy; Prod.: Árpád Schilling
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 28 mar-30 aprDir.: Mitsugu Hoshino; Prod.: Patrick Schlösser
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 13 apr-13 maiDir.: Peter Marschik
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 sep-19 oktDir.: Alexander Soddy; Prod.: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 okt-5 desDir.: Alexander Soddy; Prod.: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 des-18 febDir.: Günter Wallner; Prod.: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 feb-22 marDir.: Attilio Cremonesi; Prod.: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 mar-10 maiDir.: Alexander Soddy; Prod.: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Rigoletto (Verdi) 22 sep-1 marDir.: Ingo Ingensand / Takeshi Moriuchi; Prod.: Rainer Mennicken
Pariser Leben (Offenbach) 27 okt-20 marDir.: Marc Reibel / Takeshi Moriuchi; Prod.: Adriana Altaras
Così fan tutte (Mozart) 31 okt-21 novDir.: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; Prod.: Andreas Baesler
Don Pasquale (Donizetti) 8 des-4 julDir.: Nicholas Milton / Daniel Linton-France; Prod.: Andreas Baesler
King Arthur (Purcell) 19 jan-26 marDir.: Takeshi Moriuchi; Prod.: Olivier Tambosi
Spuren der Verirrten (Glass) 12-25 aprDir.: Dennis Russell Davies; Prod.: David Pountney
Der Rosenkavalier (Strauss) 15-27 aprDir.: Dennis Russell Davies; Prod.: Anthony Pilavachi
Opernmaschine (Androsch) 12-18 maiDir.: Dennis Russell Davies
Die Zauberflöte (Mozart) 14 sep-1 junDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Prod.: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 okt-20 desDir.: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Prod.: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 okt-1 febDir.: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 nov-3 febDir.: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; Prod.: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 des-4 julDir.: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; Prod.: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 jan-1 aprDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Prod.: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 feb-26 junDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Prod.: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 mar-14 junDir.: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 mai-22 junDir.: Borys Sitarski; Prod.: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 mai-2 julDir.: Daniel Linton-France; Prod.: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 sep-24 janDir.: Leo Hussain / Adrian Kelly; Prod.: Andreas Gergen
Tristan und Isolde (Wagner) 31 okt-17 novDir.: Leo Hussain; Prod.: Eike Gramss
The Sound of Music (Rodgers) 1 des-18 maiDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen
Così fan tutte (Mozart) 20 jan-10 aprDir.: Leo Hussain / Adrian Kelly; Prod.: Jacopo Spirei
Werther (Massenet) 9 mar-19 aprDir.: Adrian Kelly; Prod.: Jim Lucassen
Ariodante (Handel) 26 apr-14 maiDir.: Christian Curnyn; Prod.: Johannes Schütz
Greek (Turnage) 26 mai-11 junDir.: Leo Hussain; Prod.: Andreas Gergen
La cage aux folles (Herman) 21 sep-8 marDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 sep-26 maiDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 okt-12 desDir.: Adrian Kelly; Prod.: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 des-14 janDir.: Adrian Kelly; Prod.: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 6 feb-27 maiDir.: Leo Hussain; Prod.: André Heller-Lopes
La clemenza di Tito (Mozart) 4 mai-12 junDir.: Leo Hussain; Prod.: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 mai-10 junDir.: Leo Hussain; Prod.: Agnessa Nefjodov
Wien, Wiener Kammeroper  / 
La cambiale di matrimonio (Rossini) 21 okt-9 novDir.: Konstantin Chudovsky; Prod.: Jacopo Spirei
Verkehr mit Gespenstern (von Bose) 5-9 desDir.: Anna Sushon; Prod.: Peter Pawlik
La bohème (Altan) 21 jan-24 febDir.: Claire Levacher; Prod.: Lotte de Beer
Curlew River (Britten) 25 mar-4 aprDir.: Walter Kobéra; Prod.: Carlos Wagner
The Prodigal Son (Britten) 25 mar-4 aprDir.: Walter Kobéra; Prod.: Carlos Wagner
Orlando (Handel) 13-31 maiDir.: Ruben Dubrovsky; Prod.: Stefania Panighini
Semiramide (Vinci) 27 sep-15 oktDir.: Alan Curtis; Prod.: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 nov-21 desDir.: Konstantin Chudovsky; Prod.: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 febDir.: Gelsomino Rocco; Prod.: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 apr-10 maiDir.: Rubén Dubrovsky; Prod.: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 mai-5 junDir.: Walter Kobéra; Prod.: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Don Carlos (Verdi) 4-13 sepDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Daniele Abbado
Arabella (Strauss) 5-16 sepDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 sep-8 marDir.: Guillermo Garcia Calvo / Yves Abel; Prod.: Otto Schenk
I vespri siciliani (Verdi) 15-16 sepDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Herbert Wernicke
Elektra (Strauss) 20-26 sepDir.: Simone Young; Prod.: Harry Kupfer
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22-30 sepDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Jérôme Deschamps
Boris Godunow (Musorgsky) 24 sep-3 oktDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Yannis Kokkos, Stephan Grögler
Madama Butterfly (Puccini) 29 sep-22 febDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Josef Gielen
Fidelio (Beethoven) 1 okt-10 aprDir.: Peter Schneider / Adam Fischer; Prod.: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 okt-19 marDir.: Jérémie Rhorer / Louis Langrée; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11 okt-10 marDir.: James Gaffigan / Louis Langrée; Prod.: Jean-Louis Martinoty
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 oktDir.: Adam Fischer; Prod.: Jürgen Flimm
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 okt-14 junDir.: Karel Mark Chichon / Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi / Guillermo Garcia Calvo; Prod.: Günther Rennert(original), Richard Bletschacher(revival)
Simon Boccanegra (Verdi) 7 nov-28 febDir.: Philippe Auguin / Evelino Pidò; Prod.: Peter Stein
La traviata (Verdi) 10 nov-17 maiDir.: Bertrand de Billy / Paolo Carignani / Marco Armiliato; Prod.: Jean-Francois Sivadier
Alceste (Gluck) 12-26 novProd.: Christof Loy
Tosca (Puccini) 16 nov-12 junDir.: Karel Mark Chichon / Philippe Auguin / Stefan Soltesz; Prod.: Margarethe Wallmann
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 21 nov-2 desDir.: Simone Young; Prod.: Otto Schenk
La bohème (Puccini) 4 des-29 aprDir.: Franz Welser-Möst / Andris Nelsons; Prod.: Franco Zeffirelli
La sonnambula (Bellini) 8-20 desDir.: Evelino Pidò; Prod.: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-21 desDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Christine Mielitz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 des-2 janDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 30 des-6 maiDir.: Cornelius Meister / Patrick Lange; Prod.: Marco Arturo Marelli
L'italiana in Algeri (Rossini) 7-16 janDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Jean Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-17 janDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Otto Schenk
Pique Dame (Tchaikovsky) 19-30 janDir.: Marko Letonja; Prod.: Vera Nemirova
Nabucco (Verdi) 20-24 janDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Günter Krämer
La cenerentola (Rossini) 26 jan-11 junDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Un ballo in maschera (Verdi) 28 jan-3 febDir.: Philippe Auguin; Prod.: Gianfranco de Bosio
Salome (Strauss) 11-18 febDir.: Peter Schneider; Prod.: Boleslaw Barlog
Aida (Verdi) 14-23 marDir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Nicolas Joel
Parsifal (Wagner) 28 mar-4 aprDir.: Franz Welser Möst; Prod.: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 8-14 aprDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Sandro Sequi
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 12-22 aprDir.: Andris Nelsons; Prod.: Falk Richter
Werther (Massenet) 20-30 aprDir.: Michael Güttler / Bertrand de Billy; Prod.: Andrei Serban
La fille du régiment (Donizetti) 28 apr-13 maiDir.: Bruno Campanella; Prod.: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Pollicino (Henze) 28 apr-8 maiDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: René Zisterer
Der fliegende Holländer (Wagner) 2-9 maiDir.: Daniel Harding; Prod.: Christine Mielitz
Das Rheingold (Wagner) 12 maiDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 15 mai-23 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Andrea Chénier (Giordano) 16-24 maiDir.: Marco Armiliato; Prod.: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 19 maiDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Carmen (Bizet) 20 mai-2 junDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Franco Zeffirelli
Götterdämmerung (Wagner) 22 maiDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Tristan und Isolde (Wagner) 13-30 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: David McVicar
Capriccio (Strauss) 20-27 junDir.: Christoph Eschenbach; Prod.: Marco Arturo Marelli
Roméo et Juliette (Gounod) 21-28 junDir.: Plácido Domingo; Prod.: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 3 sep-25 maiDir.: Marco Armiliato; Prod.: Jean-Francois Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 sepDir.: Dan Ettinger; Prod.: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 sep-27 junDir.: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; Prod.: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 sepDir.: Dan Ettinger; Prod.: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 sep-21 desDir.: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; Prod.: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 sep-7 maiDir.: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; Prod.: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 sep-4 oktDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 sep-31 marDir.: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; Prod.: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 oktDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 oktDir.: Dan Ettinger; Prod.: Nicolas Joel
Don Carlos (Verdi) 13-19 oktDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 okt-30 aprDir.: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 okt-3 novDir.: Evelino Pidò; Prod.: Eric Génovèse
La fille du régiment (Donizetti) 26 okt-4 novDir.: Bruno Campanella; Prod.: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 novDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 nov-14 junDir.: Guillermo Garcia Calvo; Prod.: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 nov-14 aprDir.: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; Prod.: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 nov-17 junDir.: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; Prod.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 nov-1 desDir.: Graeme Jenkins; Prod.: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 des-29 marDir.: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; Prod.: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 des-8 maiDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 desDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 des-2 junDir.: Michael Güttler / Jesus Lopez-Cobos; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-5 janDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 janDir.: Jérémie Rhorer; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 janDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 janDir.: Patrick Lange; Prod.: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 janDir.: Michael Güttler; Prod.: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 jan-2 febDir.: Paolo Carignani; Prod.: Jean Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 jan-2 febDir.: Paolo Carignani; Prod.: Jean Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 jan-9 febDir.: Jiri Belohlavek; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 febDir.: Andris Nelson; Prod.: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 febDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 feb-12 marDir.: Evelino Pidò; Prod.: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 febDir.: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 7-14 marDir.: Patrick Lange; Prod.: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 marDir.: Daniele Gatti; Prod.: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 aprDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 aprDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 apr-20 junDir.: Michael Boder / Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 aprDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 maiDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 maiDir.: Paolo Carignani; Prod.: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 maiDir.: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 maiDir.: Adam Fischer; Prod.: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 mai-4 junDir.: Marko Letonja; Prod.: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 mai-22 junDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 junDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 junDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 junDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 7-17 sepDir.: Christophe Rousset; Prod.: Claus Guth
La Calisto (concert) (Cavalli) 16 sepDir.: Christophe Rousset
Gianni Schicchi (Puccini) 10-23 oktDir.: Kirill Petrenko; Prod.: Damiano Michieletto
Il Tabarro (Puccini) 10-23 oktDir.: Kirill Petrenko; Prod.: Damiano Michieletto
Suor Angelica (Puccini) 10-23 oktDir.: Kirill Petrenko; Prod.: Damiano Michieletto
Tito Manlio (concert) (Vivaldi) 17 oktDir.: Ottavio Dantone
Iphigenie en Aulide (Gluck) 8-22 novDir.: Alessandro De Marchi; Prod.: Torsten Fischer
L'Artaserse (concert) (Vinci) 20 novDir.: Diego Fasolis
Mathis der Maler (Hindemith) 12-28 desDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Keith Warner
Werther (concert) (Pugnani) 15 desDir.: Michael Hofstetter
Radamisto (Handel) 20-31 janDir.: René Jacobs; Prod.: Vincent Boussard
Satyricon (concert) (Maderna) 23 janDir.: Emilio Pomárico
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 28 janDir.: René Jacobs
Le comte Ory (Rossini) 16-27 febDir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
La Voix humaine (concert) (Poulenc) 19 febDir.: Stefan Vladar
Polifemo (concert) (Porpora) 22 febDir.: Rubén Dubrovsky
Le nozze di Teti e di Peleo (concert) (Rossini) 26 febDir.: Jean-Christophe Spinosi
Fidelio (Beethoven) 17-28 marDir.: Nikolaus Harnoncourt; Prod.: Herbert Föttinger
Arianna in Creta (concert) (Handel) 20 marDir.: Alan Curtis
Acis and Galatea (concert) (Handel) 25 marDir.: Paul Goodwin
Solomon (concert) (Handel) 27 marDir.: Martin Haselböck
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 17-29 aprDir.: Leo Hussain; Prod.: Kasper Holten
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 21 aprDir.: Robert King
Amadigi di Gaula (concert) (Handel) 25 aprDir.: Alan Curtis
Attila (Verdi) 7-18 julDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Peter Konwitschny
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 sepDir.: Michael Boder; Prod.: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 sepDir.: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 oktDir.: Donald Runnicles; Prod.: Jens-Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 novDir.: René Jacobs; Prod.: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 desDir.: Michael Boder; Prod.: Claus Guth
I due Foscari (Verdi) 15-27 janDir.: James Conlon; Prod.: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 febDir.: William Christie; Prod.: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 marDir.: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 marDir.: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 marDir.: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 aprDir.: Christophe Rousset; Prod.: Claus Guth
La traviata (Verdi) 1-11 julDir.: Sian Edwards; Prod.: Peter Konwitschny
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 sep-31 maiDir.: Rudolf Bibl / Alfred Eschwé / Nicholas Milton / Rudolf Bibl; Prod.: Heinz Zednik
Carmen (Bizet) 2 sep-16 maiDir.: Enrico Dovico / Gerrit Prießnitz; Prod.: Guy Joosten
Ein Walzertraum (Straus) 6 sep-20 novDir.: Guido Mancusi; Prod.: Robert Meyer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-13 sepDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Helen Malkowsky
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 10 sep-14 maiDir.: David Levi; Prod.: Werner Sobotka
Madame Pompadour (Fall) 15 sep-20 oktDir.: Andreas Schüller; Prod.: Hinrich Horstkotte
Salome (Strauss) 16 sep-28 oktDir.: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; Prod.: Marguerite Borie
La traviata (Verdi) 21 sep-1 novDir.: Julia Jones; Prod.: Hans Gratzer
Die lustige Witwe (Lehár) 26 sep-9 junDir.: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; Prod.: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 4 okt-14 desDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Alfred Kirchner
Kiss me, Kate (Porter) 25 okt-2 febDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Bernd Mottl
Rusalka (Dvořák,A) 4-24 novDir.: Roland Böer; Prod.: Renaud Doucet
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 nov-28 desDir.: Dirk Kaftan / Gerrit Prießnitz; Prod.: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 des-6 janDir.: Guido Mancusi; Prod.: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 30 des-23 febDir.: Michael Tomaschek; Prod.: Robert Herzl
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 12 jan-20 febDir.: Enrico Dovico; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Candide (concert) (Bernstein) 18-25 janDir.: Joseph Olefirowicz
Die Zauberflöte (Mozart) 27 jan-22 junDir.: Kevin John Edusei / Roberto Paternostro; Prod.: Helmuth Lohner
Die verkaufte Braut (Smetana) 17 feb-13 aprDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Helmut Baumann
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 feb-1 junDir.: Rudolf Bibl; Prod.: Robert Herzl
Rigoletto (Verdi) 28 feb-20 marDir.: Enrico Dovico; Prod.: Stephen Langridge
Der Mantel (Puccini) 23 mar-15 aprDir.: Roberto Paternostro; Prod.: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 23 mar-15 aprDir.: Roberto Paternostro; Prod.: Robert Meyer
Der Wildschütz (Lortzing) 20 apr-12 junDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Dietrich Hilsdorf, Ralf Budde
Der Ring an 1 Abend (concert) (Wagner) 23 mai-2 junDir.: Jac van Steen
Frau Luna (Lincke) 6-30 junDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Peter Lund
Das Wundertheater (Henze) 15-28 junDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Thomas Schulte-Michels
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15-28 junDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Thomas Schulte-Michels
Die Zauberflöte (Mozart) 5 sep-2 aprDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 sep-27 junDir.: Rudolf Bibl; Prod.: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 sepDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 sep-18 oktDir.: Joseph Olefirowicz; Prod.: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 sep-9 novDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 sep-23 novDir.: Rudolf Bibl; Prod.: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 sep-17 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 sep-15 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 okt-18 novDir.: Guido Mancusi; Prod.: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 nov-30 junDir.: Enrico Dovico; Prod.: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 nov-10 junDir.: Michael Tomaschek; Prod.: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 nov-25 desDir.: Nicholas Milton; Prod.: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 des-21 janProd.: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 des-16 junProd.: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 des-14 febProd.: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 jan-28 junProd.: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 jan-7 maiProd.: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 jan-21 febProd.: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 feb-20 marDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 feb-23 marProd.: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 mar-21 maiProd.: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 mar-8 maiProd.: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 apr-10 maiProd.: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 apr-27 maiProd.: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 mai-11 junProd.: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 jun