2012/13 > Belgia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Belgia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Storbritannia Nederland

Belgia
 
Tyskland
Frankrike Luxembourg

Antwerpen, Muziektheater Transparant  / 

Opera Buffa (Van Outryve) 6-8 augProd.: Jo Roets, Peter De Bie
Pelléas et Mélisande (Debussy) 23 sepDir.: Marit Strindlund; Prod.: Wouter Van Looy
Koningin van de Nacht (Mozart) 22-28 desProd.: Gust Van den Berghe
Concert (Monteverdi) 31 aug-1 sepDir.: Nicolas Achten; Prod.: Wouter Van Looy
Antwerpen, De Vlaamse Opera  / 
Messa di Gloria (Puccini) 27 sepDir.: Dmitri Jurowski
La Damnation de Faust (Berlioz) 3-14 oktDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Terry Gilliam, Leah Hausman
The Magic Flute (Mozart) 12-31 desDir.: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Prod.: David Hermann
Nabucco (Verdi) 7-21 febDir.: Dmitri Jurowski / Lanfranco Marcelletti; Prod.: Daniel Slater
Parsifal (Wagner) 26 mar-5 aprDir.: Eliahu Inbal / Daniel Inbal; Prod.: Tatjana Gürbaca
Messa da Requiem (Verdi) 23-24 maiDir.: Dmitri Jurowski
Candide (Bernstein) 18-30 junDir.: Yannis Pouspourikas; Prod.: Nigel Lowery
Tristan und Isolde (Wagner) 21 sep-5 oktDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Stef Lernous
Tosca (Puccini) 5-13 novDir.: Maurizio Barbacini; Prod.: Frans Willem de Haas
Der Rosenkavalier (Strauss) 15-28 desDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Christoph Waltz
Otello (Rossini) 7-18 febDir.: Alberto Zedda / Ryuichiro Sonoda; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 21 mar-6 aprDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Calixto Bieito
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 11-19 aprDir.: Martyn Brabbins; Prod.: Kornél Mundruczó
Winterreise (concert) (Schubert) 11-19 apr
Bruxelles, Théâtre Royal de la Monnaie / De Munt  / 
Passion (Dusapin) 30 aug-5 sepDir.: Franck Ollu; Prod.: Sasha Waltz
O Mensch! (Dusapin) 10 sepProd.: Pascal Dusapin
Lulu (Berg) 14-30 oktDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Krzysztof Warlikowski
La traviata (Verdi) 4-31 desDir.: Ádám Fischer; Prod.: Andrea Breth
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 19-22 desDir.: Ádám Fischer
Manon Lescaut (Puccini) 24 jan-8 febDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Mariusz Trelinski
Lucrezia Borgia (Donizetti) 19 feb-8 marDir.: Julian Reynolds; Prod.: Guy Joosten
La dispute (Mernier) 5-19 marDir.: Patrick Davin; Prod.: Karl-Ernst Herrmann, Joël Lauwers
Roméo et Juliette (concert) (Gounod) 17-24 marDir.: Evelino Pidò
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14-25 aprDir.: Ludovic Morlot; Prod.: Pierre Audi
Così fan tutte (Mozart) 23 mai-23 junDir.: Ludovic Morlot / Thomas Rösner; Prod.: Michael Haneke
La clemenza di Tito (Mozart) 10-26 oktDir.: Ludovic Morlot; Prod.: Ivo van Hove
War Requiem (Britten) 2-3 novDir.: Ludovic Morlot
Hamlet (Thomas,A) 3-22 desDir.: Marc Minkowski; Prod.: Olivier Py
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 16-19 janDir.: Roger Vignoles; Prod.: Ted Huffman
Jenůfa (Janáček) 21 jan-7 febDir.: Ludovic Morlot; Prod.: Alvis Hermanis
Les Fêtes de l'hymen et de l'amour (concert) (Rameau) 14 febDir.: Hervé Niquet
Guillaume Tell (concert) (Rossini) 3-11 marDir.: Evelino Pidò
King Arthur (Purcell) 19-21 marDir.: George Petrou; Prod.: Paul Koek
La resurrezione (concert) (Handel) 29 marDir.: René Jacobs
Au monde (Boesmans) 30 mar-12 aprDir.: Patrick Davin; Prod.: Joël Pommerat
Rigoletto (Verdi) 8-23 maiDir.: Carlo Rizzi / Samuel Jean; Prod.: Robert Carsen
Fidelio (concert) (Beethoven) 11-12 junDir.: Jérémie Rhorer
Orphée et Eurydice (Gluck) 17 jun-2 julDir.: Hervé Niquet; Prod.: Romeo Castellucci
Gent, De Vlaamse Opera  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 16-23 sepDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Terry Gilliam, Leah Hausman
Agrippina (Handel) 21 okt-6 novDir.: Paul McCreesh; Prod.: Mariame Clément
The Magic Flute (Mozart) 10-20 janDir.: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Prod.: David Hermann
Nabucco (Verdi) 1-9 marDir.: Dmitri Jurowski / Lanfranco Marcelletti; Prod.: Daniel Slater
Parsifal (Wagner) 20-28 aprDir.: Eliahu Inbal / Daniel Inbal; Prod.: Tatjana Gürbaca
Messa da Requiem (Verdi) 5-8 maiDir.: Dmitri Jurowski
Tristan und Isolde (Wagner) 17-26 oktDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Stef Lernous
Tosca (Puccini) 20-26 novDir.: Maurizio Barbacini; Prod.: Frans Willem de Haas
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-19 janDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Christoph Waltz
Otello (Rossini) 28 feb-9 marDir.: Alberto Zedda / Ryuichiro Sonoda; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 30 apr-10 maiDir.: Martyn Brabbins; Prod.: Kornél Mundruczó
Winterreise (concert) (Schubert) 30 apr-10 mai
Don Giovanni (Mozart) 11-29 junDir.: Alexander Joel; Prod.: Guy Joosten
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
Stradella (Franck) 19-29 sepDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Jaco van Dormael
L'officier de fortune (concert) (Grétry) 20 oktDir.: Patrick Davin
Pagliacci (Leoncavallo) 17-30 novDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: José Cura
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17-30 novDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: José Cura
Nabuccolo (Verdi) 10-14 desProd.: Federico Grazzini
La belle Hélène (Offenbach) 22-31 desDir.: Cyril Englebert; Prod.: Corinne Benizio, Gilles Benizio
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-26 janDir.: Bruno Campanella; Prod.: Emilio Sagi
La fanciulla del West (Puccini) 22 feb-5 maiDir.: Gianluigi Gelmetti; Prod.: Lorenzo Mariani
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 15-19 marDir.: Philippe Gerard; Prod.: Marianne Pousseur, Enrico Bagnoli
La forza del destino (Verdi) 18-28 aprDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Francesco Maestrini
I due Foscari (concert) (Verdi) 10-12 maiDir.: Paolo Arrivabeni
Guillaume Tell (Grétry) 7-15 junDir.: Claudio Scimone; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Attila (Verdi) 20-28 sepDir.: Renato Palumbo; Prod.: Ruggero Raimondi
Grétry (concert) (Vito-Delvaux) 6 oktDir.: Cyril Englebert
La Caravane du Caire (concert) (Grétry) 20 oktDir.: Guy Van Waas
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 25 okt-2 novDir.: Christophe Rousset; Prod.: Alfredo Arias
Roméo et Juliette (Gounod) 17-26 novDir.: Patrick Davin; Prod.: Arnaud Bernard
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 20-31 desDir.: Cyril Englebert; Prod.: Stefano Mazzonis Di Pralafera
Fidelio (Beethoven) 31 jan-11 febDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Mario Martone
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 18-23 febDir.: Massimo Donadello; Prod.: Yann Dacosta
Aida (Verdi) 25-30 marDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Ivo Guerra(original), Johannes Haider(revival)
Zémire et Azor (Grétry) 22-27 aprDir.: Guy Van Waas; Prod.: Bernard Pisani
Maria Stuarda (Donizetti) 16-24 maiDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Francesco Esposito
La gazzetta (Rossini) 20-28 junDir.: Jan Schultsz; Prod.: Stefano Mazzonis Di Pralafera