2012/13 > Bulgaria 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Bulgaria

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Serbia Romania
Makedonia

Bulgaria
 
Hellas Tyrkia

Blagoevgrad, Chamber Opera Blagoevgrad  / 

Bastien and Bastienne (Mozart) 23 apr
Bourgas, State Opera Bourgas  / 
Norma (Bellini) 2 nov-21 marDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Darina Glavanakov-Bakardzhieva
Madama Butterfly (Puccini) 6 nov-23 julDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Aleksandar Tekeliev
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 10 nov-16 augDir.: Nayden Todorov; Prod.: Mario Nikolov
Carmen (Bizet) 20 nov-27 augDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Maya Slavcheva
The Merry Widow (Lehár) 22 nov-23 aprDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Darina Glavanakov-Bakardzhieva
Cavalleria rusticana (Mascagni) 30 nov-23 janDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Pavel Gerdjikov
Manon Lescaut (Puccini) 20 desDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Aleksandar Tekeliev
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25 jan
Il trovatore (Verdi) 5 feb-24 aug
La traviata (Verdi) 8 feb-19 apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 feb-8 aug
Don Giovanni (Mozart) 15 feb-11 jun
La belle Hélène (Offenbach) 21 feb-18 jun
Macbeth (Verdi) 27 feb
Pagliacci (Leoncavallo) 5 mar
Opera anthology (Verdi) 5 apr
Rigoletto (Verdi) 8 mai-7 jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 mai
Die Zauberflöte (Mozart) 22-30 mai
La bohème (Puccini) 7 jun
Boris Godunov (Musorgsky) 3-5 jul
Otello (Verdi) 12 jul
Nabucco (Verdi) 16 julDir.: Nayden Todorov; Prod.: Pavel Gerdjikov
Aida (Verdi) 19 jul
Tosca (Puccini) 26 jul
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 aug
The Gypsy Princess (Kálmán) 16 aug
Il trovatore (Verdi) 24 aug
Carmen (Bizet) 27 aug
Countess Maritza (Kálmán) 5 sep
Plovdiv, State Opera Plovdiv  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 sep
La traviata (Verdi) 27 sep
Rigoletto (Verdi) 31 oktDir.: Alexei Izmirliev; Prod.: Ivanka Daliyska
Tosca (Puccini) 7 desDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Ivanka Daliyska
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 febDir.: Hristo Mihalev; Prod.: Ivanka Daliyska
Il trovatore (Verdi) 21 febDir.: Alexei Izmirliev; Prod.: Ivanka Daliyska
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 maiDir.: Hristo Mihalev; Prod.: Ivanka Daliyska
Rigoletto (Verdi) 28 maiDir.: Alexei Izmirliev; Prod.: Ivanka Daliyska
Attila (Verdi) 19 junDir.: Luciano di Martino; Prod.: Valentina Simeonova
Aida (Verdi) 25 junDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Ivanka Daliyska
Nabucco (Verdi) 29 jun-2 jul
Concert (Verdi) 5 jul
Ruse, State Opera Rousse  / 
Kaddara (Børresen) 26 augDir.: Niels Borksand
La traviata (Verdi) 31 aug-18 janDir.: Vladimir Boshnakov; Prod.: Marco Catena
My Fair Lady (Loewe) 7 sep-15 febDir.: Vladimir Boshnakov; Prod.: Simeon Simeonov
Tosca (Puccini) 14 sep-23 novDir.: Nayden Todorov; Prod.: Ivan Savov
Die Zauberflöte (Mozart) 22 sepDir.: Nayden Todorov; Prod.: Alexander Tekeliev
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 29 sep-5 junDir.: Jean Yves Gaudin
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-26 oktDir.: Vesselin Baytchev; Prod.: Simeon Simeonov
Rigoletto (Verdi) 13 okt-19 julDir.: Luciano Di Martino / Vladimir Boshnakov; Prod.: Corinna Boskovsky
Carmina Burana (concert) (Orff) 24 oktDir.: Nayden Todorov
Nabucco (Verdi) 27 okt-17 maiDir.: Nayden Todorov; Prod.: Georgi Parvanov
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 2 nov-29 maiDir.: Nayden Todorov / Vladimir Boshnakov / Katalin Doman; Prod.: Mario Nikolov
Maria Desislava (Hadjiev) 16 nov-1 febDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Svetozar Donev
Carmen (Bizet) 21 nov-29 julDir.: Nayden Todorov / Konrad Leitner / Grigor Palikarov; Prod.: Cristian Mihăilescu
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 nov-11 aprDir.: Vesselin Baytchev / Vladimir Boshnakov; Prod.: Ivan Savov
Cain (Denev) 2-4 desDir.: Lubomir Denev; Prod.: Lubomir Denev
The Violet of Montmartre (Kálmán) 7 desDir.: Edward Papazov; Prod.: Rosen Tchepilski
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 janDir.: Nayden Todorov / July Damianov / Vladimir Boshnakov; Prod.: Svetozar Donev
Un ballo in maschera (Verdi) 22 feb-8 junDir.: Georgi Dimitrov / Vladimir Kiradjiev; Prod.: Ivan Savov
Il trovatore (Verdi) 26 febDir.: Nayden Todorov; Prod.: Asen Shopov
Falstaff (Verdi) 21 mar-13 maiDir.: Rossen Gergov; Prod.: Ognian Draganoff
Don Carlos (Verdi) 13 apr-19 junDir.: Anthony Gabriele; Prod.: Christian Michailescu
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 aprDir.: Svilen Dimitrov; Prod.: Nina Naydenova
Madama Butterfly (Puccini) 2 maiDir.: Predrag Gosta; Prod.: Ognian Draganoff
Aida (Verdi) 21-23 junDir.: Nayden Todorov / Ivailo Krinchev; Prod.: Ognian Draganoff
Aida (Verdi) 13-15 augDir.: Konrad Leitner; Prod.: Ognian Draganoff
Rigoletto (Verdi) 31 augDir.: Nayden Todorov; Prod.: Sarah Elena Ilieva
Carmen (Bizet) 3 sep-1 oktDir.: Nayden Todorov; Prod.: Christian Michailescu
Carmina Burana (concert) (Orff) 25 sepDir.: Nayden Todorov
La bohème (Puccini) 19-21 okt
The Merry Widow (Lehár) 19 des
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 jan
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 feb
Turandot (Puccini) 7 aprDir.: Nayden Todorov
Otello (Verdi) 13 mai
Orpheus (Monteverdi) 20 mai
Norma (Bellini) 9 jun
Sofia, Софийска опера и балет / Sofia Opera and Ballet  / 
Don Carlos (Verdi) 23 sep-7 aprDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Plamen Kartaloff
The Golden Apple (Hadjiev) 28 sep-17 marDir.: Boris Spasov; Prod.: Yulia Krasteva
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 okt-26 aprDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Vera Nemirova
Siegfried (Wagner) 7 okt-26 junDir.: Velizar Genchev; Prod.: Plamen Kartaloff
Aida (Verdi) 6 novDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Le comte Ory (Rossini) 7 novDir.: Didier Talpain; Prod.: Emmanuelle Cordoliani
Ernani (Verdi) 8 novDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Kuzman Popov
Werther (Massenet) 7 des-31 marDir.: Giuseppe Sabbatini
Madama Butterfly (Puccini) 12 janProd.: Plamen Kartaloff(original)
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 25 jan-10 marDir.: Yurie Florea / Grigor Palikarov; Prod.: Ion Caramitru
Rigoletto (Verdi) 30 janDir.: George Dimitrov; Prod.: Plamen Kartaloff
Gianni Schicchi (Puccini) 16 feb-6 aprDir.: Ivan Anguélov
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 feb-6 aprDir.: Ivan Anguélov
Bastien and Bastienne (Mozart) 17 feb-1 jun
Tosca (Puccini) 28 feb-4 aprDir.: Francesco Rosa; Prod.: Plamen Kartaloff
Aladino e la lampada magica (Rota) 9 mar-1 jun
Prince Igor (Borodin) 21-22 mar
Turandot (Puccini) 28 mar-24 apr
Götterdämmerung (Wagner) 22 mai-29 junDir.: Erich Wächter / Velizar Genchev; Prod.: Plamen Kartaloff
Das Rheingold (Wagner) 22 junDir.: Erich Wächter / Velizar Genchev; Prod.: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 23 junDir.: Erich Wächter / Velizar Genchev; Prod.: Plamen Kartaloff
Don Carlos (Verdi) 5-7 jul
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 12-14 jul
Tosca (Puccini) 19-20 jul
Un ballo in maschera (Verdi) 27-28 jul
Un ballo in maschera (Verdi) 26 sepDir.: Boris Spasov
Don Carlos (Verdi) 29 sep-1 marDir.: Francesco Quattrocchi
Aida (Verdi) 15 okt-9 feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 24-26 okt
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 okt-2 mar
La traviata (Verdi) 28 nov-26 mar
Stara Zagora, State Opera Stara Zagora  / 
Bulgarians From Olden Times (Karastoyanov) 12 okt-11 julDir.: Krassimir Kashev; Prod.: Nicholas Aprilov
Nabucco (Verdi) 24 okt-23 feb
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8 nov-14 des
La traviata (Verdi) 30 nov-18 jun
Rigoletto (Verdi) 15 feb-4 mai
La bohème (Puccini) 15 mar-6 jun
Turandot (Puccini) 1 apr-11 junDir.: Nayden Todorov
Gianni Schicchi (Puccini) 25-26 jun
Sister Angelica (Puccini) 25-26 jun
Don Carlos (Verdi) 10 jul
Madama Butterfly (Puccini) 20 sep
Bulgarians From Olden Times (Karastoyanov) 24 sep
Turandot (Puccini) 26 sep
Varna, Opera Varna  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 24 sep-27 maiDir.: Yuli Damyanov / Stefan Boyadzhiev
Die lustige Witwe (Lehár) 28 sep-21 maiDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Mark Krone
La traviata (Verdi) 12 okt-17 aprDir.: Borislav Ivanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 okt-20 marDir.: Grigor Palikarov
Le comte Ory (Rossini) 1 nov-28 maiDir.: Didier Talpain; Prod.: Emmanuelle Cordoliani
Aida (Verdi) 6 nov-22 feb
Ernani (Verdi) 8 nov-4 desDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Kuzman Popov
Loud Gidiya (Hadjiev) 21 des-10 maiDir.: Borislav Ivanov / Stefan Boyadzhiev; Prod.: Kuzman Popov
Tosca (Puccini) 18 jan-5 feb
La bohème (Puccini) 7 mar-23 maiDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Falstaff (Verdi) 3 apr-28 junDir.: Stefano Seghedoni; Prod.: Giulio Ciabatti
Carmen (Bizet) 30 apr-29 maiDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Kuzman Popov
Rigoletto (Verdi) 14 maiDir.: Stefano Seghedoni; Prod.: Kuzman Popov
Un ballo in maschera (Verdi) 17 maiDir.: Borislav Ivanov
Nabucco (Verdi) 31 maiDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Carmen (Bizet) 3 julDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Kuzman Popov
La traviata (Verdi) 8-11 julDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Falstaff (Verdi) 16 julDir.: Stefano Seghedoni; Prod.: Giulio Ciabatti
Don Carlos (Verdi) 18 julDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Kuzman Popov
Il trovatore (Verdi) 24 julDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Kuzman Popov
Requiem (Verdi) 30 julDir.: Vito Cristofaro
Aida (Verdi) 13 augDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Die lustige Witwe (Lehár) 17 augDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Kuzman Popov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 augDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Antonio Petris
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 sep-28 oktDir.: Stefan Boyadzhiev
La traviata (Verdi) 23 sep-29 oktDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Kuzman Popov
Nabucco (Verdi) 24 sepDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Aida (Verdi) 26 sepDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Rigoletto (Verdi) 17 oktDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Madama Butterfly (Puccini) 23 oktDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Kuzman Popov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 oktDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Antonio Petris
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 oktDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Antonio Petris