2012/13 > Hvite-Russland 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Hvite-Russland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Litauen Latvia
Polen

Hvite-Russland
 
Russland
Ukraina

Minsk, National Academic Bolshoy Theatre Opera and Ballet  / 

Rita (Donizetti) 5 sep-17 janProd.: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 9 sep-2 aprDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 sep-18 junDir.: Nikolai Koliadko / Vyacheslav Volich; Prod.: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Il trovatore (Verdi) 17 sepDir.: Andrey Ivanov; Prod.: Galina Galkovskaya
La traviata (Verdi) 20 sep-6 junDir.: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin; Prod.: Susanna Ciryuk
Nabucco (Verdi) 23 sep-16 junDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Prince Igor (Borodin) 25 sep-20 junDir.: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; Prod.: Uriy Aleksandrov
Un ballo in maschera (Verdi) 27 sepDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Semen Stein
Iolanta (Tchaikovsky) 30 sep-7 aprDir.: Andrey Ivanov; Prod.: Oleg Melnikov
The Magic Flute (Mozart) 11 okt-7 maiDir.: Lev Liakh / Ivan Kostiakhin; Prod.: Margarita Izvorska-Elizarieva
Madama Butterfly (Puccini) 13 okt-30 maiDir.: Victor Ploskina / Vyacheslav Volich; Prod.: Galina Galkovskaya
The Marriage of Figaro (Mozart) 20 okt-1 marDir.: Lev Lyakh / Oleg Lesun; Prod.: Victor Skorobogatov
The Little Tower Chamber (Polskiy) 4 nov-19 maiDir.: Andrey Ivanov; Prod.: Natalia Kuzmenkova
Aida (Verdi) 13 nov-12 maiDir.: Ivan Kostyakhin / Victor Ploskina; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
La bohème (Puccini) 15 nov-10 janDir.: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich; Prod.: Galina Galkovskaya
Carmen (Bizet) 16 nov-25 junDir.: Ivan Kostyahin; Prod.: Galina Galkovskaya
The Barber of Seville (Rossini) 20 nov-13 junDir.: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Khovanchtchina (Musorgsky) 27 novDir.: Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; Prod.: Oleg Melnikov
Tosca (Puccini) 4 des-9 jun
Siegfried (Wagner) 18 des
Kashchey the Deathless (Rimsky-Korsakov) 3 jan-10 mar
Manon Lescaut (Puccini) 8-10 jan
Winnie-the-Pooh (Petrova) 3 marDir.: Ivan Kostiakhin; Prod.: Olga Buravlyova
Turandot (Puccini) 29 apr-4 junDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
The Impresario (Mozart) 7-10 junDir.: Ivan Kostyakhin; Prod.: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 7-10 junDir.: Ivan Kostyakhin; Prod.: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 22 jun
Rita (Donizetti) 23 junDir.: Ivan Kostiakhin; Prod.: Natalia Kuzmenkova
Turandot (Puccini) 8 sep-14 desDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 11 sep-28 novDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Tosca (Puccini) 15 sep-26 novDir.: Andrey Ivanov / Andrey Galanov; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
La traviata (Verdi) 17 sep-26 desDir.: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; Prod.: Susanna Ciryuk
Madama Butterfly (Puccini) 19 sep-8 novDir.: Victor Ploskina, / Vyacheslav Volich / Andrew Galanov / Andrey Ivanov; Prod.: Oleg Moralev (original), Galina Galkovskaya(revival)
Carmen (Bizet) 23 sep-19 desDir.: Ivan Kostyahin; Prod.: Galina Galkovskaya
Prince Igor (Borodin) 25 sepDir.: Nikolay Koliadko / Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; Prod.: Yury Aleksandrov
Iolanta (Tchaikovsky) 27 sepDir.: Andrey Ivanov; Prod.: Margarita Izvorska-Elizarieva (original), Oleg Melnikov(revival)
The Impresario (Mozart) 28 sep-27 novProd.: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 28 sep-27 novProd.: Natalia Kuzmenkova
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 sep-30 novDir.: Ivan Kostyakhin / Andrey Ivanov; Prod.: Enar Stenberg(original), Victor Skorobogatov(revival)
The Grey Legend (Smolsky) 1 oktDir.: Vyacheslav Volich / Andrey Ivanov; Prod.: Alexander Kostiuchenko
The Magic Flute (Mozart) 3 okt-2 novDir.: Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; Prod.: Margarita Izvorska-Elizarieva
Nabucco (Verdi) 10 oktProd.: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 15 oktDir.: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 19 okt-6 novDir.: Viktor Ploskina; Prod.: Valeriy Anisenko
Un ballo in maschera (Verdi) 22 oktDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Semen Stein
La bohème (Puccini) 24 oktDir.: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich / Andrey Ivanov; Prod.: George Isaakian (original), Galina Galkovskaya(revival)
Khovanshchina (Musorgsky) 26 oktDir.: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov; Prod.: Margarita Izvorska-Elizarieva(original), Oleg Melnikov(revival)
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 2-3 novDir.: Andrey Galanov; Prod.: Galina Galkovskaya
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-11 des
Un ballo in maschera (Verdi) 13 des
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 des
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 des