2012/13 > Sveits 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Sveits

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland
Frankrike
Monaco

Sveits
 
Liechtenstein
Østerrike
Italia

Basel, Theater Basel  / 

Katja Kabanowa (Janáček) 13 sep-29 desDir.: Enrico Delamboye / Gabriel Feltz / Giuliano Betta; Prod.: Armin Petras
Der Sandmann (Scartazzini) 20 okt-17 desDir.: Tomáš Hanus; Prod.: Christof Loy
Ana Andromeda (Zimmerlin) 21-23 oktProd.: Georges Delnon, Marie-Therèse Jossen
Ariodante (Handel) 24-29 oktDir.: Andrea Marcon; Prod.: Stefan Pucher
Lo speziale (Haydn) 8 nov-17 febDir.: David Cowan; Prod.: Massimo Rocchi
The Black Rider (Waits) 15 nov-17 aprDir.: Rainer Süßmilch; Prod.: Corinna von Rad
Un ballo in maschera (Verdi) 15 des-24 aprDir.: Giuliano Betta / Gabriel Feltz; Prod.: Vera Nemirova
Manon (Massenet) 7 feb-9 junDir.: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; Prod.: Elmar Goerden
Idomeneo re di Creta (Mozart) 12 apr-7 junDir.: Andrea Marcon; Prod.: David Bösch
War Requiem (Britten) 16 mai-15 junDir.: Gabriel Feltz; Prod.: Calixto Bieito
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 31 maiDir.: Rolando Garza; Prod.: Ulrike Jühe
Tosca (Puccini) 11 sep-1 janDir.: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; Prod.: Jette Steckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 sep-26 oktDir.: Rolando Garza; Prod.: Ulrike Jühe
Lohengrin (Wagner) 20 okt-15 junDir.: Axel Kober / Giuliano Betta; Prod.: Vera Nemirova
Votre Faust (Pousseur) 8-9 novDir.: Gerhardt Müller-Goldboom; Prod.: Aliénor Dauchez
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 18 jan-17 maiDir.: Giuliano Betta; Prod.: Corinna von Rad
Schneewittchen (Holliger) 20 feb-15 aprDir.: Heinz Holliger; Prod.: Achim Freyer, Sebastian Hirn
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 29+ marDir.: David Cowan
Ein Sommernachtstraum (Purcell) 3+ aprDir.: Andrea Marcon; Prod.: Joachim Schloemer
The Indian Queen (Purcell) 30 apr-27 junDir.: Andrea Marcon; Prod.: Joachim Schloemer
La Damnation de Faust (Berlioz) 25 mai-29 junDir.: Enrico Delamboye; Prod.: Arpad Schilling
Bern, Stadttheater Bern  / 
Fidelio (Beethoven) 8 sep-17 janDir.: Mario Venzago / Kevin John Edusei / Mirga Gražinytė; Prod.: Joachim Schlömer
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 8 nov-6 janProd.: Jens Daryousch Ravari
Aschenbrödel (Rossini) 18 nov-9 marDir.: Srboljub Dinić; Prod.: Cordula Däuper
Macbeth (Verdi) 27 jan-14 aprDir.: Srboljub Dinić; Prod.: Ludger Engels
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 2 mar-2 junDir.: John Edusei; Prod.: Lydia Steier
Neither (Feldman) 19 apr-3 maiDir.: Stefan Schreiber; Prod.: Matthias Rebstock
The Rage of Life (Kats-Chernin) 11 mai-21 junDir.: Hans Christoph Bünger; Prod.: Lars Franke
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 26 mai-20 junDir.: Sébastien Rouland; Prod.: Calixto Bieito
Der Freischütz (Weber) 20 okt-18 janDir.: Mario Venzago; Prod.: Michael Simon
La traviata (Verdi) 17 nov-16 febDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Jetske Mijnssen
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 jan-30 marDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Markus Bothe
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 mar-20 maiDir.: NN; Prod.: Mara Kurotschka
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 apr-25 maiDir.: NN; Prod.: Lydia Steier
Peter Grimes (Britten) 6-22 junDir.: NN; Prod.: Ludger Engels
Biel, Theater Biel Solothurn  / 
Idomeneo re di Creta (Mozart) 21 sep-11 janDir.: Franco Trinca; Prod.: Wolfram Mehring
Evgeny Onegin (Tchaikovsky) 2 nov-7 aprDir.: Harald Siegel; Prod.: Andreas Rosar
Das Land des Lächelns (Lehár) 14 des-26 aprDir.: Moritz Caffier; Prod.: Alvaro Schoeck
Rigoletto (Verdi) 22 feb-17 marDir.: Franco Trinca; Prod.: Beat Wyrsch
La Cecchina (Piccinni) 12 apr-14 junDir.: Harald Siegel; Prod.: Alexander von Pfeil
Heile Welt (Schneider,U) 19-22 junDir.: Urs Peter Schneider; Prod.: Beat Wyrsch
Il turco in Italia (Rossini) 20 sep-7 janDir.: Marco Zambelli; Prod.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 nov-6 marDir.: Harald Siegel; Prod.: Paul Suter
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23-24 novDir.: Hans Urbanek; Prod.: Andreas Rosar
Un ballo in maschera (Verdi) 13 des-8 febDir.: Franco Trinca; Prod.: Paul-Emile Fourny
Figaro¿ (Henking) 28 feb-12 junDir.: Jürg Henneberger; Prod.: Andreas Zimmermann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 apr-15 junDir.: Benjamin Pionnier; Prod.: Georg Rootering
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 9-11 junDir.: Kaspar Zehnder
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Viva la Mamma (Donizetti) 31 des-15 janDir.: Laurent Gendre; Prod.: Vincent Vittoz
Le voyage dans la lune (Offenbach) 30 des-12 janDir.: Laurent Gendre; Prod.: Olivier Desbordes
Genève, Grand Théâtre de Genève  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10-17 sepDir.: Alberto Zedda; Prod.: Damiano Michieletto
JJR (Citoyen de Geneve) (Fenelon) 11-24 sepDir.: Jean Deroyer; Prod.: Robert Carsen,Christian Räth
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 7-21 novDir.: Michel Plasson; Prod.: Patrick Kinmonth
Les aventures du roi Pausole (Honegger) 12-31 desDir.: Claude Schnitzler; Prod.: Robert Sandoz
La traviata (Verdi) 28 jan-12 febDir.: Baldo Podic; Prod.: David McVicar,Marie Lambert
Das Rheingold (Wagner) 9-24 marDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Dieter Dorn
Madama Butterfly (Puccini) 20 apr-5 maiDir.: Alexander Joel; Prod.: Michael Grandage
Rusalka (Dvořák,A) 13-27 junDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Jossi Wieler
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-19 sepDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Guy Joosten
Sigurd (concert) (Reyer) 6-10 oktDir.: Frédéric Chaslin
Die Walküre (Wagner) 7-16 novDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Chauve-souris (Strauss,J) 13-31 desDir.: Theodor Guschlbauer; Prod.: Stephen Lawless
Siegfried (Wagner) 30 jan-8 febDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Nabucco (Verdi) 28 feb-10 marDir.: John Fiore; Prod.: Roland Aeschlimann
Delusion of the Fury (Partch) 28-29 marProd.: Heiner Goebbels
Winterreise (Schubert) 30 mar
Götterdämmerung (Wagner) 23 apr-2 maiDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Der Ring des Nibelungen (Wagner) 13-25 maiDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Wally (Catalani) 18-28 junDir.: Evelino Pidò
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-14 oktDir.: Jesús López Cobos; Prod.: Adriano Sinivia
Phaëton (concert) (Lully) 26 oktDir.: Christophe Rousset
L'Artaserse (concert) (Vinci) 23-25 novDir.: Diego Fasolis
Orphée aux enfers (Offenbach) 23-31 desDir.: Dominique Trottein; Prod.: Claire Servais
Aladin et la lampe merveilleuse (Rota) 25-30 janDir.: Hervé Klopfenstein; Prod.: Waut Koeken
Viva la Mamma (Donizetti) 8-10 febDir.: Laurent Gendre; Prod.: Vincent Vittoz
Tosca (Puccini) 17-27 marDir.: Roberto Rizzi Brignoli; Prod.: Giancarlo Del Monaco
L'Aiglon (Ibert) 21-28 aprDir.: Jean-Yves Ossonce; Prod.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-16 junDir.: Theodor Guschlbauer; Prod.: Marco Arturo Marelli
Lakmé (Delibes) 4-13 oktDir.: Miquel Ortega; Prod.: Lilo Baur
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 27 oktDir.: Gabriel Garrido
Les mousquetaires au couvent (Varney) 22-31 desDir.: Philippe Béran; Prod.: Jérôme Deschamps
Le voyage dans la lune (Offenbach) 7-19 janDir.: Laurent Gendre; Prod.: Olivier Desbordes
Hansel et Gretel (Humperdinck) 5-12 febDir.: Laurent Gay; Prod.: Julie Beauvais
Luisa Miller (Verdi) 21-30 marDir.: Roberto Rizzi Brignoli; Prod.: Giancarlo del Monaco
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 apr-7 maiDir.: Carlos Vieu; Prod.: Adriano Sinivia
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6-15 junDir.: Frank Beermann; Prod.: David Hermann
Luzern, Luzerner Theater  / 
La clemenza di Tito (Mozart) 9 sep-9 desDir.: Howard Arman / Michael Wendeberg; Prod.: Vera Nemirova
My Fair Lady (Loewe) 31 okt-4 maiDir.: Florian Pestell / Howard Arman; Prod.: Ansgar Weigner
La traviata (Verdi) 12 jan-16 maiDir.: James Gaffigan / Michael Wendeberg / Florian Pestell; Prod.: Lorenzo Fioroni
Satyricon (Maderna) 23 feb-10 aprDir.: Michael Wendeberg; Prod.: Johannes Pölzgutter
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 19 apr-26 maiDir.: Howard Arman; Prod.: Dominique Mentha
La cenerentola (Rossini) 2-15 junDir.: Howard Arman; Prod.: Sam Brown
Pnima...ins innere (Czernowin) 29 aug-8 sepDir.: Howard Arman; Prod.: David Hermann
La cenerentola (Rossini) 14 sep-26 desDir.: Howard Arman; Prod.: Sam Brown
Kiss me, Kate (Porter) 31 okt-17 maiDir.: Florian Pestell; Prod.: Dominique Mentha
Alcina (Handel) 11 jan-19 aprDir.: Howard Arman; Prod.: Nadja Loschky
The Boatswain's Mate (Smyth) 15-26 febDir.: Andrew Dunscombe; Prod.: Hersilie Ewald
Carmen (Bizet) 23 feb-14 junDir.: Howard Arman; Prod.: Tobias Kratzer
Don Pasquale (Donizetti) 27 apr-13 junDir.: Michael Wendeberg; Prod.: Johannes Pölzgutter
Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch (Naske) 5-15 junDir.: Michael Wendeberg; Prod.: Dominique Mentha
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Rigoletto (Verdi) 15 sep-9 janDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Rosetta Cucchi
Ja Schatz (Duit) 21+ sepDir.: Erke Duit; Prod.: Erke Duit
Die Zauberflöte (Mozart) 26 sep-29 desDir.: NN; Prod.: Bernd Mottl
La Wally (Catalani) 20 okt-16 desDir.: Modestas Pitrenas; Prod.: Guy Joosten
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 22 des-6 junDir.: Vinzenz Praxmarer; Prod.: Cusch Jung
La finta giardiniera (Mozart) 2 feb-3 junDir.: Jeremy Carnall; Prod.: Lydia Steier
Un ballo in maschera (Verdi) 27 feb-26 aprDir.: NN; Prod.: Jim Lucassen
La forza del destino (concert) (Verdi) 8-14 marDir.: Pietro Rizzo
Eloise (Jenkins) 15-27 marDir.: Stéphane Fromageot; Prod.: Natascha Ursuliak
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4 mai-4 junDir.: Otto Tausk; Prod.: Aron Stiehl
Faust - Ein Requiem (Mitterer) 1-9 junDir.: Wolfgang Mitterer; Prod.: Stephan Müller
Don Giovanni (Mozart) 6 sep-30 desDir.: Otto Tausk / Attilio Tomasello; Prod.: Guy Joosten
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 okt-28 janDir.: Modestas Pitrėnas / Attilio Tomasello; Prod.: Alexander Nerlich
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 nov-15 desDir.: Otto Tausk; Prod.: Aron Stiehl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 30 nov-25 janDir.: Stéphane Fromageot; Prod.: Cusch Jung
Der Messias (Handel) 20 desDir.: Paul Goodwin
La Gioconda (Ponchielli) 1 feb-23 maiDir.: Pietro Rizzo / Attilio Tomasello; Prod.: Rosetta Cucchi
Rigoletto (Verdi) 14 feb-4 maiDir.: Stéphane Fromageot; Prod.: Rosetta Cucchi
Das schlaue Füchslein (Janáček) 19 feb-16 marDir.: Attilio Tomasello; Prod.: Nicola Raab
Die tote Stadt (Korngold) 10 mai-7 junDir.: Otto Tausk; Prod.: Jan Schmidt-Garre
La favorita (Donizetti) 20 jun-4 julDir.: Attilio Tomasello; Prod.: Guy Montavon
Winterthur, Theater am Stadtgarten  / 
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 18-20 aprDir.: Marc Niemann; Prod.: Martin Schüler
Tajemství (Smetana) 4-5 maiDir.: Jiri Strunc; Prod.: Dominik Benes
Tosca (Puccini) 26 sep-6 oktDir.: Yordan Kamdzhalov; Prod.: Andrea Schwalbach
Die lustige Witwe (Lehár) 11-13 oktDir.: Wolfgang Kluge; Prod.: Johannes Zametzer
Dido and Aeneas (Purcell) 19-22 novDir.: Hans Huyssen; Prod.: Heike Hanefeld
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 10-15 desDir.: Johannes Knapp; Prod.: Tom Ryser
La cage aux folles (Herman) 31 des-5 janDir.: Inga Hilsberg; Prod.: Bernd Schaarmann
Il turco in Italia (Rossini) 21-26 janDir.: Mario Zambelli; Prod.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Das schlaue Füchslein (Janáček) 11-13 marDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Markus Bothe
Kiss me, Kate (Porter) 18-20 marDir.: Peter Christian Feigel; Prod.: Holger Hauer
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 maiDir.: Ricardo Minasi; Prod.: Cordula Däuper
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
O mon bel inconnu (Hahn) 19-27 okt
The Bear (Walton) 11 nov
Prestami tua moglie (Leoncavallo) 31 jan-5 febDir.: Charl de Villiers; Prod.: Serge Honegger
The Bear (Walton) 5 jun
Three Decembers (Heggie) 19-26 oktDir.: Charl de Villiers; Prod.: Matthias Flückiger
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Jenůfa (Janáček) 23 sep-31 oktDir.: Fabio Luisi / Patrick Lange; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Salome (Strauss) 27 sep-14 julDir.: Cornelius Meister; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Roberto Devereux (Donizetti) 28 sep-19 oktDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Tosca (Puccini) 29 sep-6 janDir.: Fabio Luisi / Marco Armiliato; Prod.: Robert Carsen
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 okt-16 novDir.: Pavel Baleff; Prod.: Damiano Michieletto
Sale (Handel) 4-27 novDir.: Laurence Cummings; Prod.: Christoph Marthaler
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 nov-4 desDir.: Christopher Hogwood; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Schatzinsel (Schwemmer) 7 nov-13 julDir.: Thomas Rösner / Jochen Rieder; Prod.: Nadja Loschky
Un ballo in maschera (Verdi) 24 nov-14 desDir.: Nello Santi; Prod.: David Pountney
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 des-5 julDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Andreas Homoki
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16 des-6 febDir.: Patrick Lange; Prod.: Adrian Marthaler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1-12 janDir.: Alexander Vedernikov; Prod.: Grischa Asagaroff
Pagliacci (Leoncavallo) 1-9 janDir.: Alexander Vedernikov; Prod.: Grischa Asagaroff
Tannhäuser (Wagner) 13 jan-2 febDir.: Marc Erich Albrecht; Prod.: Harry Kupfer
La scala di seta (Rossini) 19-30 janDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 3 feb-13 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: Tatjana Gürbaca
Così fan tutte (Mozart) 7-17 febDir.: Thomas Rösner; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
La bohème (Puccini) 15 feb-3 marDir.: Fabio Luisi; Prod.: Philippe Sireuil
Carmen (Bizet) 8-17 marDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Matthias Hartmann
Drei Schwestern (Eötvös) 9 mar-14 aprDir.: Michael Boder; Prod.: Herbert Fritsch
Madama Butterfly (Puccini) 14 mar-6 aprDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Grischa Asagaroff
Parsifal (Wagner) 23 mar-1 aprDir.: Mikko Franck; Prod.: Claus Guth
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 7 apr-21 junDir.: Teodor Currentzis / Keri-Lynn Wilson; Prod.: Andreas Homoki
Rinaldo (Handel) 12-21 aprDir.: Ivor Bolton; Prod.: Jens Daniel Herzog
Der geduldige Sokrates (Telemann) 25 apr-8 maiDir.: Christopher Moulds; Prod.: Claudia Blersch
Falstaff (Verdi) 26 apr-12 maiDir.: Nello Santi; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
La traviata (Verdi) 5-18 maiDir.: Keri-Lynn Wilson; Prod.: Jürgen Flimm
Don Giovanni (Mozart) 26 mai-27 junDir.: Robin Ticciati / Fabio Luisi; Prod.: Sebastian Baumgarten
Rusalka (Dvořák,A) 2-15 junDir.: Eivind Gullberg Jensen; Prod.: Matthias Hartmann
Opera anthology (Wagner) 14-29 junDir.: Arno Waschk; Prod.: Hans Neuenfels
La straniera (Bellini) 23 jun-14 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: Christof Loy
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 jun-12 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Alexandre Bis (Martinů) 21+ sepDir.: Thomas Barthel; Prod.: Jan Essinger
Die Soldaten (Zimmermann,B) 22 sep-26 oktDir.: Marc Albrecht; Prod.: Calixto Bieito
Don Giovanni (Mozart) 25 sep-11 oktDir.: Robin Ticciati; Prod.: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 27 sep-21 junDir.: Fabio Luisi; Prod.: Tatjana Gürbaca
La straniera (Bellini) 28 sep-22 oktDir.: Fabio Luisi; Prod.: Christof Loy
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 5 okt-11 maiProd.: Anja Horst
Otello (Verdi) 13 okt-1 novDir.: Friedemann Layer; Prod.: Graham Vick
Faust (Gounod) 3 nov-11 desDir.: Patrick Lange; Prod.: Jan Philipp Gloger
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 10-24 novDir.: Sebastian Weigle; Prod.: Harry Kupfer
Jenůfa (Janáček) 22 nov-7 desDir.: Patrick Lange; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Das Gespenst von Canterville (Lange) 23 nov-28 junDir.: Francesco Angelico / Jochen Rieder; Prod.: Jasmina Hadziahmetovic
Fidelio (Beethoven) 8 des-11 janDir.: Fabio Luisi / Thomas Rösner; Prod.: Andreas Homoki
Sale (Handel) 14 des-5 janDir.: Laurence Cummings; Prod.: Christoph Marthaler, Marie-Eve Signeyrole
La bohème (Puccini) 22 des-3 janDir.: Nello Santi; Prod.: Philippe Sireuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 jan-1 febDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Jens Daniel Herzog
Alcina (Handel) 26 jan-25 febDir.: Giovanni Antonini; Prod.: Christof Loy
Così fan tutte (Mozart) 6-16 febDir.: Tomas Netopil; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Così fan tutte (Mozart) 6-16 febDir.: Tomas Netopil; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Don Carlos (Verdi) 15 feb-1 marDir.: Fabio Luisi; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Aida (Verdi) 2 mar-1 aprDir.: Fabio Luisi; Prod.: Tatjana Gürbaca
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-23 marDir.: Constantin Trinks; Prod.: Andreas Homoki
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 21 mar-2 aprDir.: Fabio Luisi; Prod.: Grischa Asagaroff
Pique Dame (Tchaikovsky) 6 apr-18 maiDir.: Jiri Belohlavek; Prod.: Robert Carsen
Andrea Chénier (Giordano) 12 apr-10 maiDir.: Nello Santi; Prod.: Grischa Asagaroff
Salome (Strauss) 19 apr-4 maiDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 maiDir.: Riccardo Minasi; Prod.: Cordula Däuper
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 17 mai-14 junDir.: Ivor Bolton; Prod.: Willy Decker
Peter Grimes (Britten) 24-31 maiDir.: Erik Nielsen; Prod.: David Pountney
La fanciulla del West (Puccini) 22 jun-13 julDir.: Marco Armiliato; Prod.: Barrie Kosky
Roberto Devereux (Donizetti) 27 jun-13 julDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Carmen (Bizet) 29 jun-12 julDir.: Vasily Petrenko; Prod.: Matthias Hartmann