2012/13 > Spania 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Spania

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Frankrike
Portugal

Spania
 

Albacete, Teatro Circo  / 

Tosca (Puccini) 11 marDir.: Igor Cherniskiy / Alexandru Samoile
Barcelona, L'Auditori  / 
Joana a la foguera (Honegger) 17-18 novDir.: Marc Soustrot
El castell de Barbablava (concert) (Bartók) 30 nov-2 desDir.: Pinchas Steinberg
Belshazzar (Handel) 9 desDir.: William Christie
El Pessebre (Casals) 14-16 desDir.: Arthur Post
Requiem (Verdi) 12-14 aprDir.: Pablo González
Requiem (Mozart) 13 maiDir.: Leopold Hager
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 20-22 desDir.: Pablo González
Boris Godunov (concert) (Musorgsky) 13 febDir.: Tugan Sokhiev
Requiem (Mozart) 28 feb-2 marDir.: Pablo González
Ein deutsches Requiem (Brahms) 21-23 marDir.: François-Xavier Roth
Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 1-4 sepDir.: Sebastian Weigle
Lohengrin (concert) (Wagner) 2-5 sepDir.: Sebastian Weigle
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 6 sepDir.: Peter Schneider
La forza del destino (Verdi) 2-20 oktDir.: Renato Palumbo; Prod.: Jean-Claude Auvray
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 nov-5 junDir.: Daniele Callegari; Prod.: Mario Gas
Rusalka (Dvořák,A) 22 des-14 janDir.: Andrew Davis; Prod.: Stefan Herheim
Il pirata (concert) (Bellini) 4-7 janDir.: Antonino Fogliani
Iolanta (concert) (Tchaikovsky) 10-13 janDir.: Valery Gergiev
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 4-23 febDir.: Stéphane Denève; Prod.: Laurent Pelly
Street Scene (Weill) 1-5 marDir.: Tim Murray; Prod.: John Fulljames
Madama Butterfly (Puccini) 21 mar-29 julDir.: Josep Pons / Daniele Callegari / José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
L'or del Rin (Wagner) 20 apr-2 maiDir.: Josep Pons; Prod.: Robert Carsen
Il turco in Italia (Rossini) 18 mai-6 junDir.: Víctor Pablo Pérez; Prod.: Christof Loy
Lucio Silla (Mozart) 21 jun-7 julDir.: Harry Bicket; Prod.: Claus Guth
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 27-30 junDir.: Pablo González
Agrippina (Handel) 16-29 novDir.: Harry Bicket; Prod.: David McVicar
L'Atlàntida (concert) (Falla) 27-28 novDir.: Josep Pons
Cendrillon (Massenet) 20 des-7 janDir.: Andrew Davis; Prod.: Laurent Pelly
La sonnambula (Bellini) 27 jan-17 febDir.: Daniel Oren; Prod.: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 8-25 marDir.: Paolo Carignani; Prod.: Paco Azorín
Winterreise (concert) (Schubert) 28 mar
La llegenda de la cuitat invisible de Kitege (Rimsky-Korsakov) 13-30 aprDir.: Josep Pons; Prod.: Dmitri Tcherniakov
La Valquiria (Wagner) 19 mai-3 junDir.: Josep Pons; Prod.: Robert Carsen
Il prigioniero (Dallapiccola) 22 jun-4 julDir.: Josep Pons; Prod.: Lluís Pasqual
Suor Angelica (Puccini) 22 jun-4 julDir.: Josep Pons; Prod.: Lluís Pasqual
Barcelona, Palau de la Música Catalana  / 
La pasion segun San Juan (Bach,JS) 12 maiDir.: Josep Vila I Casañas
Concert (Verdi) 27 junDir.: Guerrasim Voronkov
Requiem (Mozart) 11 julDir.: Esteve Nabona
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 3 desDir.: René Jacobs
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
La traviata (Verdi) 29 sep-8 oktDir.: Keri-Lynn Wilson; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Un giorno di regno (Verdi) 27 okt-5 novDir.: Alberto Zedda; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Król Roger (Szymanowski) 24 nov-3 desDir.: Lukasz Borowicz; Prod.: Michal Znaniecki
Tosca (Puccini) 19-28 janDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Nuria Espert
Les vêpres siciliennes (Verdi) 16-25 febDir.: John Mauceri; Prod.: Davide Livermore
Maria Stuarda (Donizetti) 29 mar-26 aprDir.: José Miguel Perez Sierra; Prod.: Stefano Poda
La bohème (Puccini) 18-27 maiDir.: Miguel A Gomez-Martinez; Prod.: Emilio Sagi
Giovanna d'Arco (Verdi) 21-30 sepDir.: Yves Abel; Prod.: Gabriele Lavia
Rigoletto (Verdi) 19-28 oktDir.: Daniel Oren; Prod.: Emilio Sagi
La forza del destino (Verdi) 16-25 novDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Ignacio Garcia
Adriana Lecouvreur (Cilea) 18-27 janDir.: Fabrizio Carminati; Prod.: Lorenzo Mariani
Carmen (Bizet) 15-24 febDir.: Jean-Yves Ossonce; Prod.: Calixto Bieito
I puritani (Bellini) 5-14 aprDir.: José Miguel Perez Sierra; Prod.: Alfonso Romero
Turandot (Puccini) 17-26 maiDir.: John Mauceri; Prod.: Nuria Espert
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
Zarzuela anthology (Vives) 11-13 oktDir.: Miguel Roa; Prod.: Albert Boadella
El Superbarbero de Sevilla (Rossini) 2-4 feb
La princesa árabe (Arriaga) 9-11 mar
Il mondo della luna (Haydn) 16-18 maiDir.: Jesús López Cobos; Prod.: Emilio Sagi
El caserío (Guridi) 21-29 junDir.: Miguel Roa; Prod.: Pablo Viar
El Dúo de La Africana (Caballero) 13-23 febDir.: Rubén Fernández Aguirre; Prod.: Emilio Sagi
Los niños perdidos (Kolonovits) 26 apr-2 maiDir.: David Giménez Carreras; Prod.: Emilio Sagi
Córdoba, Teatro Córdoba  / 
Carmen (Bizet) 4-11 maiDir.: Hadrian Avila Arzuza; Prod.: Cheté Cavagliatto
La traviata (Verdi) 13-15 sepDir.: Lorenzo Ramos; Prod.: Susana Gómez
Jerez, Teatro Villamarta  / 
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
Nabucco (concert) (Verdi) 8 sepDir.: Keri Lynn Wilson
Madama Butterfly (Puccini) 27-30 sepDir.: Marcello Panni; Prod.: Mario Pontiggia
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-13 sepDir.: Ramón Tebar; Prod.: Alfonso Romero Mora
Tristan und Isolde (Wagner) 28 sepDir.: Eliahu Inbal
Las Palmas, Ópera de Las Palmas de Gran Canaria  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 21 feb-2 marDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Mario Pontiggia
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 14-20 aprDir.: Eric Hull; Prod.: Mario Pontiggia
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-20 aprDir.: Eric Hull; Prod.: Mario Pontiggia
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 19-25 maiDir.: Alessandro Vitiello; Prod.: Mario Pontiggia
La bohème (Puccini) 19-25 junDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Mario Pontiggia
Las Palmas, Teatro Pérez Galdós  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 21 feb-2 marDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Mario Pontiggia
L'occasione fa il ladro (Rossini) 20-21 marDir.: Errico Fresis; Prod.: Ignacio Cabrera
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-20 aprDir.: Eric Hull; Prod.: Mario Pontiggia
Una Tragedia florentina (Zemlinsky) 14-20 aprDir.: Eric Hull; Prod.: Mario Pontiggia
El rapto en el serrallo (Mozart) 19-25 maiDir.: Alessandro Vitiello; Prod.: Mario Pontiggia
La bohème (Puccini) 19-25 junDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Mario Pontiggia
Madrid, Teatros del Canal  / 
Pepita Jimenez (Albéniz) 19-25 maiDir.: José Ramón Encinar; Prod.: Calixto Bieito
La Voix humaine (Poulenc) 11-15 apr
La corte de faraón (Lleó) 4+ maiProd.: Emilio Sagi
Madrid, Teatro Real  / 
Moses und Aron (concert) (Schoenberg,A) 7-9 sepDir.: Sylvain Cambreling
Boris Godunov (Musorgsky) 28 sep-18 oktDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Johan Simons
Il prigioniero (Dallapiccola) 2-15 novDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Lluís Pasqual
Suor Angelica (Puccini) 2-15 novDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Lluís Pasqual
Macbeth (Verdi) 2-23 desDir.: Teodor Currentzis; Prod.: Dmitri Tcherniakov
The Perfect American (Glass) 22 jan-6 febDir.: Dennis Russell Davies; Prod.: Phelim McDermott
Parsifal (concert) (Wagner) 29 jan-2 febDir.: Thomas Hengelbrock
Così fan tutte (Mozart) 23 feb-17 marDir.: Sylvain Cambreling / Till Drömann; Prod.: Michael Haneke
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 3-7 marDir.: Andriy Yurkevych
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 25-31 marDir.: Daniel Oren
Don Giovanni (Mozart) 3-24 aprDir.: Alejo Pérez; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Don Pasquale (Donizetti) 13-19 maiDir.: Riccardo Muti; Prod.: Andrea De Rosa
Wozzeck (Berg) 3-20 junDir.: Sylvain Cambreling; Prod.: Christoph Marthaler
Il Postino (Catán) 17-28 julDir.: Pablo Heras Casado; Prod.: Ron Daniels
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-26 sepDir.: Tomas Hanus; Prod.: Emilio Sagi
Die Eroberung von Mexico (Rihm) 9-19 oktDir.: Alejo Pérez; Prod.: Pierre Audi
The Indian Queen (Purcell) 5-19 novDir.: Teodor Currentzis; Prod.: Peter Sellars
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 18 novDir.: Teodor Currentzis
L'elisir d'amore (Donizetti) 2-20 desDir.: Marc Piollet; Prod.: Damiano Michieletto
Tristan und Isolde (Wagner) 12 jan-8 febDir.: Teodor Currentzis; Prod.: Peter Sellars
Brokeback Mountain (Wuorinen) 28 jan-11 febDir.: Titus Engel; Prod.: Ivo van Hove
Alceste (Gluck) 27 feb-15 marDir.: Ivor Bolton; Prod.: Krzysztof Warlikowski
Lohengrin (Wagner) 3-27 aprDir.: Hartmut Haenchen / Walter Althammer; Prod.: Lukas Hemleb
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 mai-21 junDir.: Sylvain Cambreling; Prod.: Christoph Marthaler
I vespri siciliani (concert) (Verdi) 11-17 junDir.: James Conlon
Orphée et Eurydice (Gluck) 12-14 julDir.: Thomas Hengelbrock; Prod.: Pina Bausch
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
El amor brujo (Falla) 21 sep-20 oktDir.: Juanjo Mena / Guillermo García Calvo; Prod.: Herbert Wernicke(original), Wendelin Lang(revival)
La vida breve (Falla) 21 sep-20 oktDir.: Juanjo Mena / Guillermo García Calvo; Prod.: Herbert Wernicke(original), Wendelin Lang(revival)
El Juramento (Gaztambide) 23 nov-16 desDir.: Miguel A Gomez-Martinez; Prod.: Emilio Sagi
La Reina Mora (Serrano) 18 jan-10 febDir.: José María Moreno; Prod.: Jesús Castejón
Alma de Dios (Serrano) 18 jan-10 febDir.: José María Moreno; Prod.: Jesús Castejón
Marina (Arrieta) 15 mar-21 aprDir.: Cristóbal Soler; Prod.: Ignacio García
Viento es la dicha de Amor (Nebra) 17-31 maiDir.: Alan Curtis; Prod.: Andrés Lima
La tempranica (concert) (Giménez) 21-22 sepDir.: Rafael Frühbeck de Burgos
Los amores de la Inés (Falla) 19 okt-10 novDir.: Cristóbal Soler; Prod.: José Carlos Plaza
La verbena de la paloma (Bretón) 19 okt-10 novDir.: Cristóbal Soler; Prod.: José Carlos Plaza
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 18 des-12 janDir.: Miguel A Gomez-Martinez; Prod.: Emilio Sagi
La princesa árabe (Arriaga) 22-25 janDir.: Carlos Aragón; Prod.: Pablo Ramos
Winterreise (Schubert) 27 jan
Curro Vargas (Chapí) 14 feb-2 marDir.: Guillermo García Calvo / Martín Baeza; Prod.: Graham Vick
Black el Payaso (Sorozábal) 4-27 aprDir.: Donato Renzetti; Prod.: Ignacio García
Pagliacci (Leoncavallo) 4-27 aprDir.: Donato Renzetti; Prod.: Ignacio García
Concert (Verdi) 6 mai
Concert (Rossini) 10 maiDir.: Alberto Zedda
Catalina (concert) (Gaztambide) 4-19 jun
El dominó azul (concert) (Arrieta) 7-20 jun
El Diablo en el poder (concert) (Barbieri) 11-21 junDir.: José María Moreno
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Carmen (Bizet) 2-3 novDir.: Martin Mázik; Prod.: Roberta Mattelli
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22-23 febDir.: Francisco Antonio Moya; Prod.: Ignacio García
Zamarrilla, Bandolero (Matabuena) 14-15 marDir.: Arturo Díez Boscovich; Prod.: Lorenzo Rodríguez de la Peña
La bohème (Puccini) 17-19 maiDir.: Jorge Rubio; Prod.: Curro Carreres
Betulia liberata (Mozart) 1-2 oktDir.: Michi Gaigg; Prod.: Manuela Kloibmüller
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 12 janDir.: Michael Thomas
Il trovatore (Verdi) 26 mar-2 aprDir.: Arturo Díez Boscovich; Prod.: Ignacio García
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
Doña Francisquita (Vives) 5-9 desDir.: Carlos Aragón; Prod.: Pablo López
Turandot (Puccini) 3-10 marDir.: José María Moreno; Prod.: Pablo López
La flauta mágica (Mozart) 17-21 aprDir.: Martin Fisher-Dieskau; Prod.: Francisco López
Aida (Verdi) 23-30 junDir.: José María Moreno; Prod.: Francisco López
Stabat Mater (Rossini) 16 novDir.: Stefan Malzew
Murcia, Teatro Romea  / 
Rigoletto (Verdi) 26 oktDir.: Alexandru Samoile
El Barbero de Sevilla (Rossini) 21 febDir.: Igor Chernetski
Il trovatore (Verdi) 20 marDir.: Igor Chernetski
Katiuska (Sorozábal) 1 aprDir.: Félix San Mateo
La Parranda (Alonso) 2 aprDir.: Félix San Mateo
La rosa del azafrán (Guerrero) 3 aprDir.: Félix San Mateo
Agua, Azucarillos y Aguardiente (Chueca) 4 aprDir.: Félix San Mateo
Gigantes y Cabezudos (Caballero) 4 aprDir.: Félix San Mateo
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 5 aprDir.: Félix San Mateo
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Werther (Massenet) 11-20 sepDir.: Yves Abel; Prod.: Guy Joosten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-20 oktDir.: Marzio Conti; Prod.: Emilio Sagi
Turandot (Puccini) 15-24 novDir.: Gianluca Marcianò; Prod.: Susana Gómez
Agrippina (Handel) 16-22 desDir.: Benjamin Bayl; Prod.: Mariame Clément
Don Carlos (Verdi) 24 jan-2 febDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Giancarlo Del Monaco
La corte del faraón (Lleó) 19-23 marDir.: Pablo Mielgo; Prod.: Emilio Sagi
La verbena de la paloma (Bretón) 20-23 aprProd.: Marina Bollaín
El gato montés (Penella) 21-24 maiDir.: Oliver Díaz; Prod.: José Carlos Plaza
Das Rheingold (Wagner) 15-21 sepDir.: Guillermo García Calvo; Prod.: Michal Znaniecki
La traviata (Verdi) 13-19 oktDir.: Carlo Montanaro / Pablo Mielgo; Prod.: Susana Gómez
Don Pasquale (Donizetti) 17-23 novDir.: Marzio Conti; Prod.: Curro Carreres
Ainadamar (Golijov) 8-14 desDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Luis de Tavira
Don Giovanni (Mozart) 26 jan-1 febDir.: Álvaro Albiach; Prod.: Alfred Kirchner
Pamplona, Asociación Gayarre Amigos de la Ópera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 27 oktDir.: José Miguel Pérez Sierra; Prod.: Lánder Iglesias
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-25 novDir.: Miquel Ortega; Prod.: Alfonso Romero Mora
El Juramento (Gaztambide) 10 maiDir.: Oliver Díaz; Prod.: Emilio Sagi
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 1 junDir.: Melchor Guillomía; Prod.: José María López Ariza
Il trovatore (Verdi) 25-27 okt
Pamplona, Baluarte  / 
Madama Butterfly (Puccini) 27 oktDir.: José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Lander Iglesias
Così fan tutte (Mozart) 16 novDir.: Pablo Mielgo; Prod.: Tomás Muñoz
Tosca (Puccini) 8-10 febDir.: Will Humburg; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Requiem (Verdi) 31 okt
El holandés errante (Wagner) 23 nov
La traviata (Verdi) 23-25 janDir.: Pablo Mielgo
Sabadell, Amics de l'Opera de Sabadell  / 
Tosca (Puccini) 31 okt-4 novDir.: Daniel Gil de Tejada; Prod.: Carles Ortiz
Nabucco (Verdi) 20-24 febDir.: Rubén Gimeno; Prod.: Carles Ortiz
La traviata (Verdi) 24-28 aprDir.: Daniel Gil de Tejada; Prod.: Pau Monterde
La flauta mágica (Mozart) 30 sep-3 okt
Concert (Wagner) 29 nov-1 des
Norma (Bellini) 19-23 feb
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Thaïs (Massenet) 25-31 oktDir.: Pedro Halffter; Prod.: Nicola Raab
Sigfrido (Wagner) 5-15 desDir.: Pedro Halffter; Prod.: Carlus Padrissa, Allex Aguilera, La Fura dels Baus
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5-12 febDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Ermanno Olmi
Sarka (Janáček) 5-12 febDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Ermanno Olmi
Entre Sevilla y Triana (Sorozábal) 13-15 marDir.: Juan García Rodríguez; Prod.: Curro Carreres
La Princesa de Navarra (concert) (Rameau) 17 marDir.: Hervé Niquet
El gato montés (Penella) 6-8 maiDir.: Cristóbal Soler; Prod.: José Carlos Plaza
Rigoletto (Verdi) 19-29 junDir.: Pedro Halffter; Prod.: Stefano Vizioli
Aida (Verdi) 25 okt-9 novDir.: Pedro Halftter; Prod.: José Antonio Gutiérrez
Manon Lescaut (Puccini) 5-14 desDir.: Pedro Halffter; Prod.: Jean Reno
La cenerentola (Rossini) 14-22 febDir.: Giacomo Sagripanti; Prod.: Paul Curran
El Superbarbero de Sevilla (Rossini) 2 mar
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 20-22 marDir.: Miguel A Gomez-Martinez; Prod.: Emilio Sagi
Götterdämmerung (Wagner) 14-20 junDir.: Pedro Halffter; Prod.: Carlus Padrissa
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Rigoletto (Verdi) 10-24 novDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Gilbert Deflo
La bohème (Puccini) 2-21 desDir.: Riccardo Chailly / Andrea Battistoni; Prod.: Davide Livermore
I due Foscari (Verdi) 24 jan-8 febDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Thaddeus Strassberger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 feb-15 marDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Damiano Michieletto
Die Zauberflöte (Mozart) 6-30 aprDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Stephen Medcalf
Otello (Verdi) 1-16 junDir.: Zubin Mehta; Prod.: Davide Livermore
Così fan tutte (Mozart) 26-30 junDir.: Marco Guidarini; Prod.: Isabel Hindersin
La traviata (Verdi) 19 okt-13 novDir.: Zubin Mehta; Prod.: Willy Decker(original), Meisje Hummel(revival)
Die Walküre (Wagner) 3-16 novDir.: Zubin Mehta; Prod.: Carlus Padrissa
Ein deutsches Requiem (Brahms) 20 novDir.: Omer Meir Wellber
Messa da Requiem (Verdi) 12-13 desDir.: Riccardo Chailly
Manon Lescaut (Puccini) 1-18 febDir.: Plácido Domingo / Jordi Bernàcer; Prod.: Stephen Medcalf
L'italiana in Algeri (Rossini) 23 feb-15 marDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Joan Font
Simon Boccanegra (Verdi) 27 mar-9 aprProd.: Lluís Pasqual
Maror (Palau) 24-30 aprDir.: Manuel Galduf; Prod.: Antonio Díaz Zamora
Valencia, Palau de la Música  / 
L'Indovina (concert) (Giner) 2 marDir.: Cristóbal Soler
Valladolid, Teatro Calderón  / 
Tosca (Puccini) 23-27 janProd.: Giancarlo Del Monaco
La clemenza di Tito (Mozart) 29 jan-2 febDir.: Carlos Aragón; Prod.: Marco Carniti
Curro Vargas (Chapí) 20-23 marDir.: Martín Baeza; Prod.: Graham Vick