2012/13 > Kroatia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Kroatia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Østerrike
Slovenia
Ungarn
Italia

Kroatia
 
Serbia
Bosnia-Herzegovina

Osijek, HNK Osijek  / 

Mala Floramye (Tijardović) 18 sep-17 janDir.: Mladen Tutavac; Prod.: Nina Kleflin
Die Zauberflöte (Mozart) 21 sep-25 aprDir.: Zoran Juranić / Peter Oschanitzky; Prod.: Zoran Juranić
Nabucco (Verdi) 10 oktDir.: Filippo Zigante / Filip Pavišić / Mladen Tutavac; Prod.: Petar Selem
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 okt-6 maiDir.: Mladen Tutavac; Prod.: Krunoslav Cigoj
Nikola Šubić Zrinjski (Zajc) 23 nov-23 junDir.: Mladen Tutavac; Prod.: Nina Kleflin
Norma (Bellini) 24 mai-14 junDir.: Filip Pavišić; Prod.: Dejan Miladinović
Opera anthology (concert) (Verdi) 11-14 oktDir.: Mladen Tutavac
Norma (Bellini) 19-21 okt
Nabucco (Verdi) 26 okt
Rijeka, HNK Ivana pl Zajca Rijeka  / 
La traviata (Verdi) 16-17 oktDir.: Nikša Bareza; Prod.: Janusz Kica
Requiem (Mozart) 31 okt-30 jan
Manon Lescaut (Puccini) 5-7 novDir.: Nada Matošević; Prod.: Janusz Kica
Macbeth (Verdi) 12-14 janDir.: Nikša Bareza; Prod.: Ozren Prohić
Aida (Verdi) 21 feb-1 marDir.: Antonello Allemandi; Prod.: Balázs Kovalik
Marco Polo (Zanettovich) 24-30 aprDir.: Nada Matošević Orešković; Prod.: Ozren Prohić
Nabucco (Verdi) 22-31 maiDir.: Nada Matošević; Prod.: Ozren Prohić
Pčelica Maja (Bjelinski) 3 junDir.: Igor Vlajnić; Prod.: Ivan Leo Lemo
The Turn of the Screw (Britten) 15-17 oktDir.: Nada Matošević Orešković / Aleksandar Kojić; Prod.: Ozren Prohić
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 31 okt
Svijetleći grad (Lhotka-Kalinski) 9-11 novDir.: Nada Matošević Orešković; Prod.: Saša Broz
Die Dreigroschenoper (Weill) 27-28 nov
Faust (Gounod) 28+ marDir.: Nikša Bareza / Nada Matošević Orešković; Prod.: Krešimir Dolenčić
Split, HNK Split / CNT Split  / 
Spli'ski akvarel (Tijardović) 5 okt
Spli'ski akvarel (Tijardović) 25 okt-12 febDir.: Domeniko Briški; Prod.: Krešimir Dolenčić
Nikola Šubić Zrinjski (Zajc) 10 nov-22 febDir.: Robert Homen; Prod.: Krešimir Dolenčić
Dioklecijan (Tijardović) 6 des
Die Fledermaus (Strauss,J) 18-20 desDir.: Hari Zlodre / Domeniko Briški; Prod.: Ozren Prohić
Adel i Mara (Hatze) 15-25 janDir.: Loris Voltolini; Prod.: Dora Ruždjak Podolski
Macbeth (Verdi) 15-21 marDir.: Filippo Zigante; Prod.: Petar Selem
Cavalleria rusticana (Mascagni) 12-19 aprDir.: Loris Voltolini; Prod.: Goran Golovko
I vespri siciliani (concert) (Verdi) 2-4 maiDir.: Ivo Lipanović
Spli'ski akvarel (Tijardović) 3 oktDir.: Domeniko Briški; Prod.: Krešimir Dolenčić
La traviata (Verdi) 25 okt-2 novDir.: Loris Voltolini; Prod.: Janusza Kice(original), Petar Vujačić(revival)
Zagreb, HNK Zagreb / CNT Zagreb  / 
Ero the Joker (Gotovac) 26 sep-19 aprDir.: Robert Homen; Prod.: Krešimir Dolenčić
Der Schuster von Delft (Bersa) 19 okt-11 novDir.: Ivan Josip Skender; Prod.: Krešimir Dolenčić
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 okt-10 janDir.: Robert Homen / Ivan Josip Skender; Prod.: Cesare Lievi
Hamlet (Thomas,A) 20-30 novDir.: Hervé Niquet; Prod.: Michiel Dijkema
Die Fledermaus (Strauss,J) 18 des-5 janDir.: Josip Šego; Prod.: Krešimir Dolenčić
Aida (Verdi) 25 jan-8 febDir.: Antonello Allemandi; Prod.: Balazs Kovalik
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 3 feb-12 maiProd.: Ivan Leo Lemo
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 feb-21 junDir.: Matteo Pais / Miran Vaupotić; Prod.: Krešimir Dolenčić
Lohengrin (Wagner) 22 mar-22 maiDir.: Nikša Bareza / Saša Britvić; Prod.: Kurt Josef Schildknecht
Jenůfa (Janáček) 20 apr-8 maiDir.: Srboljub Dinic / Josip Šego; Prod.: Ozren Prohić
Il trovatore (Verdi) 27 apr-8 junDir.: Nikša Bareza / Robert Homen; Prod.: Andrejs Zagars
There and back (Hindemith) 18 mai-15 junDir.: Josip Šego; Prod.: Jasna Žarić
A Hand of Bridge (Barber,S) 18 mai-15 junDir.: Josip Šego; Prod.: Jasna Žarić
Introductions and Goodbyes (Foss) 18 mai-15 junDir.: Josip Šego; Prod.: Jasna Žarić
Don Giovanni (Mozart) 31 mai-19 junDir.: Josip Šego; Prod.: Olivier Tambosi
Nikola Šubić Zrinjski (Zajc) 14-26 junDir.: Josip Šego; Prod.: Krešimir Dolenčić
Falstaff (Verdi) 21 sep-29 oktDir.: Uroš Lajovic; Prod.: Arnaud Bernard
Ero the Joker (Gotovac) 28 sep-13 novDir.: Robert Homen; Prod.: Krešimir Dolenčić
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 okt-19 desDir.: Saša Britvić; Prod.: Ivan Leo Lemo
Aida (Verdi) 21 nov-13 desDir.: Robert Homen; Prod.: Balazs Kovalik
Der Schuster von Delft (Bersa) 3 des-7 janDir.: Ivan Josip Skender; Prod.: Krešimir Dolenčić