2012/13 > Nederland 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Nederland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Danmark
Storbritannia

Nederland
 
Tyskland
Belgia Luxembourg

Amsterdam, Het Concertgebouw  / 

Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8 sepDir.: Michel Plasson
Requiem (Brahms) 20-21 sepDir.: Mariss Jansons
Das Lied von der Erde (Mahler) 22 sep
Andreas weent (Wagemans) 20 oktDir.: Michael Schønwandt
Iolanta (Tchaikovsky) 8 novDir.: Emmanuel Villaume
Die Zauberflöte (Mozart) 17 novDir.: René Jacobs
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 24 novDir.: Markus Stenz
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 16 febDir.: Vladimir Jurowski
Acis and Galatea (Handel) 2 marDir.: Leonardo García Alarcón
La scala di seta (Rossini) 23 marDir.: Alessandro de Marchi
Dido and Aeneas (Purcell) 24 aprDir.: Robert King
La bohème (Puccini) 27 aprDir.: Edo de Waart
Der fliegende Holländer (Wagner) 24-26 maiDir.: Andris Nelsons
The Gospel According to the Other Mary (Adams) 8 junDir.: Markus Stenz
Il trovatore (concert) (Verdi) 14 sepDir.: Giancarlo Andretta
Alessandro (concert) (Handel) 21 sepDir.: George Petrou
Requiem (Verdi) 27-29 sepDir.: Mariss Jansons
Carmina Burana (concert) (Orff) 28 oktDir.: Tsutomu Matsumura
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 10 novDir.: Ago Verdonschot
The Messiah (Handel) 16 novDir.: Frank Hameleers
Rinaldo (concert) (Handel) 28 novDir.: Wolfgang Katschner
Caligula (Glanert) 14 desDir.: Markus Stenz
Stabat Mater (Pergolesi) 19 janDir.: Diego Fasolis
Fidelio (concert) (Beethoven) 29 marDir.: Gerrit Prießnitz
Rusalka (Dvořák,A) 17 maiDir.: James Gaffigan
Amsterdam, De Nederlandse Opera  / 
Der Schatzgräber (Schreker) 1-23 sepDir.: Marc Albrecht; Prod.: Ivo van Hove
Written on Skin (Benjamin) 6-23 oktDir.: George Benjamin / Franck Ollu; Prod.: Katie Mitchell
Ringetje (Wagner) 7 okt
Das Rheingold (Wagner) 15-30 novDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Die Zauberflöte (Mozart) 5-30 desDir.: Marc Albrecht; Prod.: Simon McBurney
Einstein on the Beach (Glass) 5-12 janDir.: Michael Riesman; Prod.: Robert Wilson
Guillaume Tell (Rossini) 28 jan-18 febDir.: Paolo Carignani; Prod.: Pierre Audi
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 1-21 marDir.: Tomáš Netopil; Prod.: Laurent Pelly
Die Walküre (Wagner) 20 apr-12 maiDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
La traviata (Verdi) 6-31 maiDir.: Giuliano Carella; Prod.: Willy Decker
Sunken Garden (van der Aa) 3-6 junDir.: André de Ridder; Prod.: Michel van der Aa
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-23 junDir.: Marc Albrecht; Prod.: David Alden
Death in Venice (Britten) 3-7 julDir.: Edward Gardner; Prod.: Deborah Warner
Siegfried (Wagner) 31 aug-21 sepDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Armide (Gluck) 6-27 oktDir.: Ivor Bolton; Prod.: Barrie Kosky
Götterdämmerung (Wagner) 14-30 novDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
De speler (Prokofiev) 7-29 desDir.: Marc Albrecht; Prod.: Andrea Breth
Das Rheingold (Wagner) 29 jan-7 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Die Walküre (Wagner) 31 jan-9 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Siegfried (Wagner) 2-11 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Götterdämmerung (Wagner) 5-14 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 mar-6 aprDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Monique Wagemakers
Arabella (Strauss) 11 apr-2 maiDir.: Marc Albrecht; Prod.: Christof Loy
Faust (Gounod) 10-27 maiDir.: Marc Minkowski; Prod.: Alex Ollé
Laika (Padding) 3-8 junDir.: Etienne Siebens; Prod.: Aernout Mik
Falstaff (Verdi) 7-30 junDir.: Daniele Gatti; Prod.: Robert Carsen
Enschede, Nationale Reisopera  / 
Götterdämmerung (Wagner) 30 sep-16 oktDir.: Ed Spanjaard; Prod.: Antony McDonald
La bohème (Puccini) 5 janDir.: Christian Carsten / Hans Schellevis; Prod.: Christian Carsten
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 26 marDir.: Hans Schellevis; Prod.: Xander Straat
Tristan und Isolde (Wagner) 22 sep-1 oktDir.: Antony Hermus; Prod.: Jakob Peters-Messer
La Tragedie de Carmen (Bizet) 1 novDir.: Bas Wiegers; Prod.: Gable Roelofsen,Romy Roelofsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22-24 novDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Laurence Dale
The Fairy Queen (Purcell) 14-16 febDir.: Arnaud Oosterbaan; Prod.: Paul Koek
Johannes Passion (Bach,JS) 21-23 marProd.: Dale Duesing
Heemstede, Opera Trionfo  / 
Owen Wingrave (Britten) 11 janDir.: Ed Spanjaard; Prod.: Floris Visser
Owen Wingrave (Britten) 11 janDir.: Ed Spanjaard; Prod.: Floris Visser
Maastricht, Opera Zuid  / 
Manon (Massenet) 16-18 novDir.: Ivan Meylemans; Prod.: Lotte de Beer
Pagliacci (Leoncavallo) 22-24 febDir.: Per-Otto Johansson; Prod.: Miranda van Kralingen,Nynke van den Bergh
Tosca (Puccini) 25 maiDir.: Stefan Veselka; Prod.: Nicola Glück
Carmen (Bizet) 15-17 novDir.: Ivan Meylemans; Prod.: Leopold Witte, Geert Lageveen
La traviata (Verdi) 24 maiDir.: Per-Otto Johansson; Prod.: Frank Van Laecke