2012/13 > Polen 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Polen

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Sverige Litauen
Tyskland

Polen
 
Hvite-Russland
Tsjekkia Slovakia Ukraina

Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 

My Fair Lady (Loewe) 7 sep-23 junDir.: Maciej Figas; Prod.: Maciej Korwin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-16 sepDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Cezary Domagała
Rusalka (Dvořák,A) 22-26 sepDir.: Maciej Figas; Prod.: Kristina Wuss
La traviata (Verdi) 17-20 oktDir.: Maciej Figas; Prod.: Bodo Igesz
La bohème (Puccini) 8 nov-19 maiDir.: Andrzej Knap; Prod.: Maciej Prus
Hrabina Marica (Kálmán) 15 nov-7 aprDir.: Maciej Figas; Prod.: Laco Adamik
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 des-14 aprDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Krzysztof Nazar
La Gioconda (Ponchielli) 11-12 janDir.: Ruben Silva; Prod.: Krzysztof Nazar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 jan-9 junDir.: Jerzy Wołosiuk / Maciej Figas; Prod.: Janina Niesobska
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 27 jan-27 febDir.: Maciej Figas; Prod.: Grzegorz Boniecki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-7 febDir.: Włodzimierz Szymański; Prod.: Sławomir Żerdzicki
Madama Butterfly (Puccini) 15-17 febDir.: Maciej Figas; Prod.: Marianne Berglof
Die Zauberflöte (Mozart) 22-24 febDir.: Dirk Vermeulen; Prod.: Matthias Remus
Carmen (Bizet) 14-17 marDir.: Maciej Figas; Prod.: Bodo Igesz
Il trovatore (Verdi) 22-23 marDir.: Lukas Beikircher; Prod.: Maciej Korwin
Halka (Moniuszko) 27 apr-16 junDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Natalia Babińska
Don Giovanni (Mozart) 1 maiProd.: Andrejs Žagars
Khovanschina (Musorgsky) 9 mai
Nabucco (Verdi) 23-26 maiDir.: Maciej Figas; Prod.: Ryszard Peryt
Halka (Moniuszko) 20-23 sepDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28-29 sepDir.: Maciej Figas; Prod.: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10-13 oktDir.: Maciej Figas; Prod.: Laco Adamik
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Carmen (Bizet) 13 okt-4 junDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Salome (Strauss) 7-13 novDir.: Michał Klauza; Prod.: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 24-27 novDir.: Tadeusz Kozłowski / Jakub Kontz; Prod.: Karolina Sofulak
Die Zauberflöte (Mozart) 2 des-19 maiDir.: Michał Klauza; Prod.: Marek Weiss
Rothschild's Violin (Fleyshman) 26 jan-14 aprDir.: Michał Klauza; Prod.: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 26 jan-14 aprDir.: Michał Klauza; Prod.: Andrzej Chyra
Macbeth (Verdi) 9-13 feb
Madame Curie (Sikora) 8-9 marDir.: Wojciech Michniewski; Prod.: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23-26 mar
Maria (Statkowski) 25-29 augDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 sepDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 sep-13 oktDir.: Wojciech Michniewski; Prod.: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 novDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 desProd.: Karolina Sofulak
Krakow, Opera Krakowska  / 
Carmen (Bizet) 19 sep-29 janDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
The Gypsy Baron (Strauss,J) 27 sep-22 janDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 3 okt-5 julDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Henryk Baranowski
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 okt-21 aprDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 12 okt-19 maiDir.: Damiano Binetti; Prod.: Giorgio Madia
La traviata (Verdi) 19 okt-14 junDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 26 okt-12 maiDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Waldemar Zawodziński
Tosca (Puccini) 3 nov-5 maiDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 9 nov-7 aprDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Waldemar Zawodziński
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 nov-3 maiDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Włodzimierz Nurkowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 des-17 marDir.: Evgeny Volynskiy; Prod.: Henryk Baranowski
Little Lord (Markwick) 14 des-26 maiDir.: Sebastian Perłowski; Prod.: Janusz Szydłowski
The Haunted Manor () 20-22 desDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 4-8 janDir.: Uwe Theimer; Prod.: Janusz Józefowicz
Winterreise (Schubert) 24 jan-19 marDir.: Konrad Mastyło; Prod.: Józef Opalski
Don Giovanni (Mozart) 22-24 febDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Michał Znaniecki
The Emperor of Atlantis (Ullmann) 8-10 marDir.: Grzegorz Berniak; Prod.: Beata Redo-Dobber
Orpheus and Eurydice (Gluck) 27 apr-18 junDir.: Marek Toporowski; Prod.: Giorgio Madia
Il trovatore (Verdi) 8-12 jun
Rodelinda (concert) (Handel) 13 junDir.: Jan Tomasz Adamus
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21-23 junDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Michał Znaniecki
Carmina Burana (Orff) 28-30 jun
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14-15 sepDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 sepDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27-29 sepDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 okt-3 novDir.: Tomasz Tokarczyk
Madama Butterfly (Puccini) 11-13 oktDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19-20 oktDir.: NN; Prod.: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25-27 oktDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 novDir.: Łukasz Borowicz
The Troubadour (Verdi) 22-24 novDir.: Tomasz Tokarczyk
La traviata (Verdi) 29 novDir.: Tomasz Tokarczyk
Lodz, Teatr Wielki  / 
Tosca (Puccini) 27 okt-21 maiDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 28 des-23 junDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Janina Niesobska
Anna Bolena (Donizetti) 23 mar-26 maiDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Janina Niesobska
La traviata (Verdi) 27 apr-12 maiDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Guy Coutance
Maria Stuarda (Donizetti) 29 maiDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Dieter Kaegi
Carmen (Bizet) 9 junDir.: Bassem Akiki / Tadeusz Kozłowski; Prod.: Laco Adamik
Madama Butterfly (Puccini) 22 sep-12 novDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 sep-26 novDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 okt-27 novProd.: Marek Okopiński
Cyganeria (Puccini) 4 okt-29 desProd.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 oktProd.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 okt-1 desProd.: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 okt-8 desProd.: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16-17 okt
Aida (Verdi) 3 nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-17 des
Poznan, Teatr Wielki  / 
Wesele Figara (Mozart) 6 okt-21 aprDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 10 okt-16 maiDir.: Maciej Wieloch; Prod.: Emil Wesołowski
La traviata (Verdi) 19 okt-28 febDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Cyganeria (Puccini) 27 okt-4 novDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Ran Arthur Braun
Aida (Verdi) 6 nov-5 febDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
La serva padrona (Pergolesi) 16 nov-17 aprDir.: Francesco Bottigliero; Prod.: Natalia Babińska
Hamlet (Thomas,A) 17-18 novDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Ignacio Garcia
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 30 nov-14 febDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marcelo Lombardero(original), Pablo Maritano(revival)
The Marriage (Musorgsky) 4 des-21 feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7 des-13 jan
Anatevka (Bock) 12 des-8 feb
Der Freischütz (Weber) 25 jan-17 feb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 feb-1 jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10 mar-6 aprDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Nabucco (Verdi) 17-21 mar
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 7-17 apr
Werther (Massenet) 12-14 aprDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Ignacio Garcia
Krol Edyp (Stravinsky) 27 apr-6 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Jacek Przybyłowicz
Tosca (Puccini) 9 mai-11 junDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Laco Adamik
Cyberiada (Meyer,K) 25-28 maiDir.: Krzysztof Słowiński; Prod.: Ran Arthur Braun
Falstaff (Verdi) 21-25 jun
Falstaff (Verdi) 21 sep-9 febDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 sepDir.: Krzysztof Słowiński; Prod.: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 okt-13 aprDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 okt-6 febDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 nov-31 maiDir.: Agnieszka Nagórka; Prod.: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (Verdi) 17 novDir.: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 nov-6 aprDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 des-19 janDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 des-4 febDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 jan-6 maiDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 jan-9 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 jan-2 aprDir.: Maciej Wieloch; Prod.: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 feb-30 marDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22-25 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 apr-13 maiDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24-28 maiDir.: Kees Bakels; Prod.: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 junDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Madama Butterfly (Puccini) 14-23 sepDir.: Wojciech Semerau-Siemianowski; Prod.: Pia Partum
Wiener Blut (Strauss,J) 26 okt-19 aprDir.: Piotr Deptuch; Prod.: Daniel Kustosik
Fidelio (Beethoven) 17-18 novDir.: Piotr Deptuch; Prod.: Werner Pichler
Nabucco (Verdi) 23-25 novDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Olga Iwanowna
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 4-18 janDir.: Wojciech Semerau-Siemianowski / Norbert Twórczyński; Prod.: Jitka Stokalska
Kraina uśmiechu (Lehár) 1-2 febDir.: Frank Zacher; Prod.: Wiesław Ochmann
Księżniczka czardasza (Kálmán) 22-23 febDir.: Jerzy Kosek; Prod.: Maria Sartowa
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 22 mar-14 aprDir.: Frank Zacher; Prod.: Dmitry Bertman
Robinson Crusoe (Offenbach) 22 junDir.: Piotr Deptuch; Prod.: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 sep-6 aprDir.: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; Prod.: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 oktDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23-24 novDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 des-11 janDir.: Golo Berg
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 des-19 janDir.: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; Prod.: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 22-23 marDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Olga Iwanowna
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
Nabucco (Verdi) 19 sep-29 janDir.: Andrzej Straszyński; Prod.: Marek Weiss
Manon Lescaut (Puccini) 23 okt-2 novDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Mariusz Treliński
Madama Butterfly (Puccini) 29 nov-4 desDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Mariusz Treliński
Pygmalion (concert) (Rameau) 7 desDir.: Paul Agnew
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 8-12 desDir.: Keri-Lynn Wilson; Prod.: Mariusz Treliński
Don Carlos (Verdi) 13-22 janDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Willy Decker
The Makropulos Affair (Janáček) 17-23 febDir.: Gerd Schaller; Prod.: Christoph Marthaler
La traviata (Verdi) 1-3 marDir.: Miguel A Gomez-Martinez; Prod.: Mariusz Treliński
Medeamaterial (Dusapin) 8-10 marDir.: NN; Prod.: Barbara Wysocka
Turandot (Puccini) 24-28 marDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 4 apr-14 maiDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Natalia Korczakowska
Lady Sarashina (Eötvös) 7-14 aprDir.: Christian Schumann; Prod.: Ushio Amagatsu
Qudsja Zaher (Szymański) 20-24 aprDir.: Wojciech Michiewski; Prod.: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 5-8 maiDir.: Modestas Pitrenas; Prod.: Alexander Petrov
Transcryptum (Blecharz) 23-28 maiDir.: Marta Kluczynska; Prod.: Wojtek Blecharz
Der fliegende Holländer (Wagner) 24-31 maiDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Mariusz Treliński
Rigoletto (Verdi) 13-16 junDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Gilbert Deflo
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 oktDir.: Lionel Friend; Prod.: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 okt-2 novDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 nov-25 febDir.: Bassem Akiki; Prod.: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky) 12-19 desDir.: Valery Gergiev; Prod.: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 desDir.: Valery Gergiev; Prod.: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 jan-21 febDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 jan-5 junDir.: Jakub Chrenowicz; Prod.: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 febDir.: Wojciech Michiewski; Prod.: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 febDir.: Modestas Pitrenas; Prod.: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 mar-10 maiDir.: Andriy Yurkevych, Piotr Staniszewski; Prod.: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 marDir.: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 aprDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 aprProd.: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 aprProd.: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 maiDir.: NN; Prod.: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25-28 oktDir.: Ruben Silva
The Barber of Seville (Paisiello) 4-6 janDir.: Tadeusz Karolak; Prod.: Jitka Stokalska
Die Zauberflöte (Mozart) 17 jan-7 julDir.: Ruben Silva; Prod.: Ryszard Peryt
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-4 marDir.: Charles Olivieri-Munroe; Prod.: Marek Weiss
Orfeusz i Eurydyka (concert) (Gluck) 4 aprDir.: Kai Bumann
L'elisir d'amore (Donizetti) 1-2 mai
Così fan tutte (Mozart) 20-23 junDir.: Ruben Silva; Prod.: Marek Weiss
Don Giovanni (Mozart) 25 jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 27-30 jun
La finta giardiniera (Mozart) 2 jul
La finta semplice (Mozart) 4 jul
Zaïde (Mozart) 9 jul
Lo sposo deluso (Mozart) 11 jul
Der Schauspieldirektor (Mozart) 11 jul
L'oca del Cairo (Mozart) 11 jul
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13-14 jul
Bastien und Bastienne (Mozart) 18 jul
Imeneo (Handel) 13-14 sepDir.: Władysław Kłosiewicz; Prod.: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 sep
Così fan tutte (Mozart) 18 okt-30 nov
Suor Angelica (Puccini) 25-26 okt
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Straszny dwór (Moniuszko) 8 sep-16 maiDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 9 sep-19 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Rigoletto (Verdi) 13 sep-15 marDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Czarodziejski flet (Mozart) 14 sep-18 maiDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Anna Długołęcka
Król Roger (Szymanowski) 15 sep-12 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Mariusz Treliński
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 sep-20 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Alice in Wonderland (Chauls) 19 sep-7 maiDir.: Bassem Akiki; Prod.: Adam Frontczak
Otello (Verdi) 21 sep-29 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Sid, wąż, który chciał śpiewać (Fox) 25 sep-18 maiDir.: Bassem Akiki; Prod.: Adam Frontczak
Carmen (Bizet) 26 sep-1 junDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Adam Frontczak
Falstaff (Verdi) 27 sep-17 marDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Pułapka (Krauze) 28 sepDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Ewelina Pietrowiak
Angels in America (Eötvös) 29 sepDir.: Bassem Akiki
La libertà chiama la libertà (Knapik) 30 sepDir.: Jacek Kaspszyk; Prod.: Michał Zadara
Ogrod Marty (Duchnowski) 3 oktDir.: Cezary Duchnowski
Zítra se bude... (Březina) 5 oktDir.: Marko Ivanović; Prod.: Jiří Nekvasil
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 okt-30 aprDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Igor Przegrodzki
Don Giovanni (Mozart) 11 okt-3 aprDir.: Jari Hämäläinen / Bassem Akiki; Prod.: Mariusz Treliński
The Mother of Black-Winged Dreams (Kulenty) 24 oktDir.: Bassem Akiki; Prod.: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 25 okt-13 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 okt-5 maiDir.: Francesco Bottigliero; Prod.: Marek Weiss
Boris Godunow (Musorgsky) 28 okt-17 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 30 okt-16 marDir.: Ewa Michnik; Prod.: Natascha Ursuliak
Halka (Moniuszko) 4 nov-2 junDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Laco Adamik
Raj utracony (Penderecki) 7 nov-9 maiDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Waldemar Zawodziński
Chopin (Orefice) 15 nov-8 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Laco Adamik
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 nov-19 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Hans-Peter Lehmann
Parsifal (Wagner) 21 nov-9 marDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Georg Rootering
Samson i Dalila (Saint-Saëns) 27 nov-15 maiDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Michał Znaniecki
Così fan tutte (Mozart) 28 nov-11 aprDir.: Bassem Akiki; Prod.: Michał Znaniecki
Little Red Riding Hood (Pauer) 30 nov-2 junDir.: Bassem Akiki; Prod.: Adam Frontczak
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 des-5 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 15 des-5 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Fiddler on the Roof (Bock) 29 des-25 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-7 janDir.: Ewa Michnik; Prod.: Helena Kaut-Howson
Nabucco (Verdi) 24 feb-18 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 27 apr-28 maiDir.: Bassem Akiki; Prod.: Adam Frontczak
Aida (Verdi) 8 junDir.: Ewa Michnik; Prod.: Adam Frontczak
Tosca (Puccini) 14-30 junDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Adam Frontczak
Little Red Riding Hood (Pauer) 10 sep-1 aprDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 sep-8 maiDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 sep-10 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 sep-6 maiDir.: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 sep-5 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 sep-24 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Mariusz Treliński
Nabucco (Verdi) 18 sep-11 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 sep-10 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 sep-10 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20 sep-15 aprDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 sep-4 maiDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 sep-22 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 sep-30 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 sep-6 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 sep-31 maiDir.: Andrzej Straszyński; Prod.: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 sep-29 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 sep-9 aprDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 okt-24 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10 okt-27 maiDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11 okt-9 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 okt-7 maiDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 okt-2 aprDir.: Ewa Michnik; Prod.: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 okt-13 aprDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 okt-21 maiDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 nov-30 aprDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 des-26 apr
The Haunted Manor () 5 des-23 maiDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 des-8 aprDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 janDir.: Ewa Michnik; Prod.: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 jan-2 febDir.: Ewa Michnik; Prod.: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 mar-11 maiDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 aprDir.: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; Prod.: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 junDir.: Ewa Michnik; Prod.: Bruno Berger-Gorski