2012/13 > Slovakia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Slovakia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tsjekkia Polen

Slovakia
 
Ukraina
Østerrike Ungarn Romania

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 okt-4 maiDir.: Ján Procházka; Prod.: Pavol Smolík
Die Tsarevich (Lehar) 14 des-16 maiDir.: Marián Vach; Prod.: Dagmar Hlúbková
Fedora (Giordano) 18 des-6 junDir.: Marián Vach; Prod.: Michal Tarant
Zigeunerliebe (Lehár) 19 des-7 maiDir.: Igor Bulla; Prod.: Dana Dinková
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 28 des-2 maiDir.: Igor Bulla; Prod.: Jozef Krasula
Die lustige Witwe (Lehár) 10 janDir.: Igor Bulla; Prod.: Dana Dinková
My Fair Lady (Loewe) 14 jan-25 mai
Nabucco (Verdi) 22 jan-30 junDir.: Marián Vach; Prod.: Michal Babiak
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 15 mar-23 maiDir.: Igor Bulla; Prod.: Anna Osipenko
Madama Butterfly (Puccini) 9 aprProd.: Barbara Klimo
Krútňava (Suchon) 14 maiDir.: Marian Vach, Ján Procházka; Prod.: Roman Polák
Simon Boccanegra (Verdi) 21 maiDir.: Igor Bulla; Prod.: Laco Adamik
Così fan tutte (Mozart) 28 maiDir.: Igor Bulla; Prod.: Jana Andělová Pletichová
Macbeth (Verdi) 23 junDir.: Marián Vach; Prod.: Peter Gábor
Macbeth (Verdi) 14 sep-17 desDir.: Marián Vach; Prod.: Peter Gábor
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 sep-2 desDir.: Igor Bulla; Prod.: Anna Osipenko
Die lustige Witwe (Lehár) 21 sepDir.: Igor Bulla, Marián Vach; Prod.: Dana Dinková
Coriolanus (Cikker) 26 sepDir.: Marián Vach; Prod.: Roman Polák
Der Tsarevich (Lehar) 28 sep-23 novDir.: Marián Vach; Prod.: Dagmar Hlúbková
Nabucco (Verdi) 1 oktDir.: Marián Vach; Prod.: Michal Babiak
Fedora (Giordano) 3 oktDir.: Marián Vach; Prod.: Michal Tarant
My Fair Lady (Loewe) 5 okt
Così fan tutte (Mozart) 29 oktDir.: Igor Bulla; Prod.: Jana Andělová Pletichová
Zigeunerliebe (Lehár) 9 novDir.: Igor Bulla; Prod.: Dana Dinková
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 12 novProd.: Jozef Krasula
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 nov
Madama Butterfly (Puccini) 19 novDir.: Marián Vach; Prod.: Barbara Klimo
Hrnčiarsky bál (Dusík) 13-31 desDir.: Ján Procházka; Prod.: Jaroslav Moravčík
Rusalka (Dvořák,A) 21-22 mar
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
Krútňava (Suchon) 22 sep-25 aprDir.: Dušan Štefánek / Ondrej Lenárd; Prod.: Juraj Jakubisko
Manon Lescaut (Puccini) 25 sep-3 junDir.: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Prod.: Jiří Nekvasil
Tosca (Puccini) 26 sep-17 junDir.: Rastislav Štúr; Prod.: Miroslav Fischer
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 sep-30 maiDir.: Friedrich Haider / Philipp Pointner; Prod.: Miro Grisa
Coriolanus (Cikker) 30 sep
Turandot (Puccini) 3 okt-7 marDir.: Rastislav Štúr / Ondrej Lenárd / Paolo Gatto; Prod.: Jozef Bednárik
La fille du régiment (Donizetti) 4 okt-18 maiDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Jozef Bednárik
Aida (Verdi) 5 okt-25 junDir.: Rastislav Štúr / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Miroslav Fischer
Maria Theresia (Baumgartner) 11 okt-20 junDir.: Paul Mauffray; Prod.: Ladislav Adamík
La traviata (Verdi) 17 okt-10 junDir.: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Paolo Gatto / Michailo Dutčak a.h. / Friedrich Haider; Prod.: Marián Chudovský
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19 okt-5 junDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Peter Konwitschny
Jenůfa (Janáček) 20 okt-26 aprDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Prod.: Martin Otava
Carmen (Bizet) 22 okt-24 junDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Marián Chudovský
Nabucco (Verdi) 25 okt-13 maiDir.: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Martin Leginus; Prod.: Zuzana Gilhuus
I puritani (Bellini) 29 okt-16 maiDir.: Pavol Selecký / Vinicius Kattah / Philipp Pointner; Prod.: Pavol Smolík
Otello (Verdi) 2 nov-11 junDir.: Martin Leginus / Ondrej Lenárd / Friedrich Haider; Prod.: Josef Průdek
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 nov-6 maiDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Pavol Smolík
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 nov
Macbeth (Verdi) 14 nov-13 junDir.: Martin Leginus / Sebastiano Rolli / Friedrich Haider; Prod.: Marián Chudovský
Big Doctor's Fairy Tale (Dubovský) 6 des-29 jun
La bohème (Puccini) 9 jan-28 junDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Václav Věžník
Die Zauberflöte (Mozart) 24 jan-4 junDir.: Dušan Štefánek / Martin Leginus / Friedrich Haider; Prod.: Svetozár Sprušanský
Barbier zo Sevilly (Rossini) 8 feb-15 maiDir.: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Prod.: Roman Polák
The Bartered Bride (Smetana) 13 feb-16 aprDir.: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Prod.: Pavel Mikuláštík
Don Giovanni (Mozart) 13 apr-18 junDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Jozef Bednárik
The Little Sweep (Britten) 23 apr-19 jun
Lohengrin (Wagner) 24 mai-15 junDir.: Roberto Paternostro; Prod.: Andrejs Zagars
Veľká doktorská rozprávka (Dubovský) 11-29 junDir.: Marián Lejava; Prod.: Andrea Hlinková
Svätopluk (Suchon) 7 sep-28 novDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Juraj Jakubisko
Manon Lescaut (Puccini) 10 sep-4 aprDir.: Martin Leginus / Rastislav Štúr; Prod.: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 12 sep-16 maiDir.: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Paolo Gatto / Michailo Dutčak / Friedrich Haider; Prod.: Marián Chudovský
Lohengrin (Wagner) 13 sep-5 desDir.: Martin Leginus / Friedrich Haider; Prod.: Andrejs Žagars
Veľká doktorská rozprávka (Dubovský) 20 sep-19 maiDir.: Peter Valentovič; Prod.: Andrea Hlinková
Nabucco (Verdi) 21 sep-2 maiDir.: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Martin Leginus; Prod.: Zuzana Gilhuus
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 sep-9 maiDir.: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Prod.: Roman Polák
Carmen (Bizet) 25 sep-12 maiDir.: Rastislav Štúr / Dušan Štefánek; Prod.: Marián Chudovský
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 26 sep-28 marDir.: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovič; Prod.: Peter Konwitschny
Rigoletto (Verdi) 4 okt-11 marDir.: Martin Leginus / Friedrich Haider; Prod.: Martin Schüller
Macbeth (Verdi) 16 okt-15 aprDir.: Martin Leginus / Sebastiano Rolli / Friedrich Haider; Prod.: Marián Chudovský
Aida (Verdi) 26 okt-27 maiDir.: Rastislav Štúr / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Miroslav Fischer
Otello (Verdi) 29 okt-7 febDir.: Martin Leginus / Ondrej Lenárd / Friedrich Haider; Prod.: Josef Průdek
Dorian Gray (Čekovská) 8 nov-5 junDir.: Peter Valentovič / Christopher Ward; Prod.: Nicola Raab
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 nov-27 marDir.: Dušan Štefánek / Friedrich Haider; Prod.: Miro Grisa
Die Zauberflöte (Mozart) 11 des-10 maiDir.: Dušan Štefánek / Martin Leginus / Friedrich Haider; Prod.: Svetozár Sprušanský
The Bartered Bride (Smetana) 9 jan-13 maiDir.: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Prod.: Pavel Mikuláštík
La bohème (Puccini) 31 jan-30 maiDir.: Martin Leginus / Friedrich Haider; Prod.: Peter Konwitschny, Verena Graubner
Turandot (Puccini) 21 feb-15 maiDir.: Paolo Gatto / Rastislav Štúr / Ondrej Lenárd; Prod.: Jozef Bednárik
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 feb-14 maiDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Pavol Smolík
La clemenza di Tito (Mozart) 21 mar-3 maiDir.: Friedrich Haider; Prod.: Jiří Nekvasil
Don Giovanni (Mozart) 2 apr-21 maiDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Jozef Bednárik
Pagliacci (Leoncavallo) 17 apr-29 maiDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Marián Chudovský
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 apr-29 maiDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Marián Chudovský
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 23-25 maiDir.: Rastislav Štúr / Pavol Tužinský; Prod.: Marián Chudovský
Kosice, Štátne Divadlo Košice  / 
Orfeus v Podsvětí (Offenbach) 13 sep-30 junDir.: Igor Dohovič; Prod.: Lumír Olšovský
Nabucco (Verdi) 15 sep-31 maiDir.: Igor Dohovič / Jakub Žídek; Prod.: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 18 sep-22 maiDir.: Karol Kevický / Boris Velat; Prod.: Božena Hanáková
Madama Butterfly (Puccini) 26 sep-23 aprDir.: Paolo Gatto / Dušan Štefánek; Prod.: Andrea Hlinková
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 29 sep-14 junDir.: Igor Dohovič / Zdeněk Macháček; Prod.: Imre Halasi
Le nozze di Figaro (Mozart) 18 okt-25 maiDir.: Paolo Gatto / Igor Dohovič; Prod.: Gustáv Herényi
Její pastorkyňa (Janáček) 28 nov-18 junDir.: Igor Dohovič / Robert Jindra; Prod.: Michael Tarant
Carmen (Bizet) 27 des-16 febDir.: Igor Dohovič / Karol Kevický; Prod.: Blažena Hončarivová
Gianni Schicchi (Puccini) 12 okt-4 junDir.: Igor Dohovič / Ondrej Olos; Prod.: Ján Antonín Pitínsky
Il Tabarro (Puccini) 12 okt-4 junDir.: Igor Dohovič / Ondrej Olos; Prod.: Ján Antonín Pitínsky
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22 mar-5 junDir.: Ondrej Olos / Maroš Potokár; Prod.: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 10 mai-25 junDir.: Igor Dohovič / Maroš Potokár / Peter Valentovič; Prod.: Peter Gábor
Rigoletto (Verdi) 10 sep-16 novDir.: Igor Dohovič / Maroš Potokár / Peter Valentovič; Prod.: Peter Gábor
Nabucco (Verdi) 18 sep-31 oktDir.: Jakub Žídek; Prod.: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 24 sepDir.: Igor Dohovič; Prod.: Božena Hanáková
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 2 okt-15 novDir.: Igor Dohovič; Prod.: Imre Halasi
La sonnambula (Bellini) 18 okt-20 novDir.: Marek Prášil; Prod.: Václav Málek
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 29 oktDir.: Ondrej Olos / Maroš Potokár; Prod.: Linda Keprtová
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 novDir.: Jakub Žídek; Prod.: Gustáv Herényi
Carmen (Bizet) 9 novDir.: Igor Dohovič / Jiří Štrunc; Prod.: Blažena Hončarivová