2012/13 > Storbritannia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Storbritannia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Irland

Storbritannia
 
Nederland
Frankrike Belgia

Belfast, NI Opera  / 

Noye's Fludde (Britten) 10-19 augDir.: Nicholas Chalmers; Prod.: Oliver Mears
Hansel and Gretel (Humperdinck) 7-10 novDir.: David Brophy; Prod.: Oliver Mears
The Flying Dutchman (Wagner) 15-17 febDir.: Nicholas Chalmers; Prod.: Oliver Mears
The Bear (Walton) 21 marDir.: Nicholas Chalmers; Prod.: Oliver Mears
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 sepDir.: David Brophy; Prod.: Oliver Mears
The Importance of Being Earnest (Barry) 26 oktDir.: Pierre-André Valade; Prod.: Antony McDonald
Macbeth (Verdi) 21-23 febDir.: Nicholas Chalmers; Prod.: Oliver Mears
Cardiff, Music Theatre Wales  / 
Eight Songs for a Mad King (Maxwell Davies) 26 marDir.: Michael Rafferty; Prod.: Michael McCarthy
Ping (Mendonça) 26 marDir.: Michael Rafferty; Prod.: Michael McCarthy
Greek (Turnage) 1 oktDir.: Michael Rafferty; Prod.: Michael McCarthy
The Killing Flower (Sciarrino) 18 oktDir.: Michael Rafferty; Prod.: Michael McCarthy
Cardiff, Welsh National Opera  / 
La bohème (Puccini) 8 sep-5 oktDir.: Simon Phillippo / Andrew Greenwood; Prod.: Annabel Arden
Jephtha (Handel) 22 sep-4 oktDir.: Paul Goodwin; Prod.: Katie Mitchell(original)
Così fan tutte (Mozart) 3-6 oktDir.: Mark Wigglesworth / NN; Prod.: Benjamin Davis
Lulu (Berg) 8-23 febDir.: Lothar Koenigs; Prod.: David Pountney
Madam Butterfly (Puccini) 15 feb-2 marDir.: Frédéric Chaslin / Gareth Jones / Simon Phillippo; Prod.: Joachim Herz(original)
The Cunning Little Vixen (Janáček) 24-28 febDir.: Lothar Koenigs / Simon Phillippo; Prod.: David Pountney
Lohengrin (Wagner) 23 mai-8 junDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Antony McDonald
Wagner Dream (Harvey) 6-7 junDir.: Nicholas Collon; Prod.: Pierre Audi
Paul Bunyan (Britten) 23-24 augDir.: Alice Farnham; Prod.: Martin Constantine
Anna Bolena (Donizetti) 7 sep-4 oktDir.: Daniele Rustioni / Andrew Greenwood; Prod.: Alessandro Talevi
Maria Stuarda (Donizetti) 13 sep-5 oktDir.: Graeme Jenkins / Robin Newton; Prod.: Rudolf Frey
Roberto Devereux (Donizetti) 2-6 oktDir.: Daniele Rustioni / Christian Capocaccia; Prod.: Alessandro Talevi
Manon Lescaut (Puccini) 8-27 febDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Mariusz Trelinski
La traviata (Verdi) 11 feb-1 marDir.: Simon Phillippo; Prod.: David McVicar
Boulevard Solitude (Henze) 26-28 febDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Mariusz Trelinski
Moses und Aron (Schoenberg,A) 24 mai-7 junDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Nabucco (Verdi) 31 mai-14 junDir.: Xian Zhang / NN; Prod.: Rudolf Frey
La Chute de la maison Usher (Debussy) 13-15 junDir.: Lawrence Foster; Prod.: David Pountney
Usher House (Getty) 13-15 junDir.: Lawrence Foster; Prod.: David Pountney
Glasgow, Royal Conservatoire of Scotland  / 
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 11-16 maiDir.: Guido Rumstadt; Prod.: Nicolette Molnar
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 4-9 novDir.: Timothy Dean; Prod.: Mark Hathaway
La clemenza di Tito (Mozart) 18-25 janDir.: Timothy Dean / Fergus Macleod; Prod.: Ashley Dean
Glasgow, Scottish Opera  / 
La traviata (Verdi) 20 sepProd.: Annilese Miskimmon
The Magic Flute (Mozart) 17-27 oktDir.: Ekhart Wycik / Derek Clark; Prod.: Thomas Allen
The Elephant Angel (Williams) 19+ oktProd.: Lissa Lorenzo
A Midsummer Night's Dream (Britten) 25-27 janDir.: Timothy Dean; Prod.: Olivia Fuchs
Werther (Massenet) 15-23 febDir.: Francesco Corti; Prod.: Pia Furtado
La traviata (Verdi) 7+ marDir.: Derek Clark; Prod.: Annilese Miskimmon
Der fliegende Holländer (Wagner) 4-9 aprDir.: Francesco Corti; Prod.: Harry Fehr
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 15-18 maiDir.: John Owen Edwards / Derek Clark; Prod.: Martin Lloyd-Evans
Last One Out (Williams) 9-26 augProd.: Amanda Gaughan
The Seven Deadly Sins (Weill) 20-23 augDir.: Jessica Cottis; Prod.: Kally Lloyd-Jones
Don Giovanni (Mozart) 15-26 oktDir.: Speranza Scappucci / James Grossmith; Prod.: Thomas Allen
Don Pasquale (Donizetti) 24 jan-1 febDir.: Francesco Corti; Prod.: Renaud Doucet
Macbeth (Verdi) 22-29 marDir.: Emmanuel Joel-Hornak
Turandot (concert) (Puccini) 30 marDir.: Francesco Corti
Madama Butterfly (Puccini) 21 mai-4 junDir.: Emmanuel Joel-Hornak / Derek Clark; Prod.: David McVicar / Elaine Kidd
Leeds, Opera North  / 
Don Giovanni (Mozart) 28 sep-17 oktDir.: Tobias Ringborg / Anthony Kraus; Prod.: Alessandro Talevi
Faust (Gounod) 13-25 oktDir.: Stuart Stratford; Prod.: Ran Arthur Braun, Rob Kearley
The Makropulos Case (Janáček) 18 okt-2 novDir.: Richard Farnes; Prod.: Tom Cairns
Otello (Verdi) 16 jan-1 febDir.: Richard Farnes; Prod.: Tim Albery
La clemenza di Tito (Mozart) 31 jan-22 febDir.: Douglas Boyd; Prod.: John Fulljames
La Voix humaine (Poulenc) 14-21 febDir.: Wyn Davies; Prod.: Aletta Collins
Dido and Aeneas (Purcell) 14-21 febDir.: Wyn Davies; Prod.: Aletta Collins
Joshua (Handel) 30 apr-4 maiDir.: Stephen Layton / Anthony Kraus; Prod.: Charles Edwards
Albert Herring (Britten) 15-25 maiDir.: Justin Doyle; Prod.: Giles Havergal
Siegfried (Wagner) 15 jun-13 julDir.: Richard Farnes
Peter Grimes (Britten) 14 sep-26 oktDir.: Jac van Steen / Martin Pickard; Prod.: Phyllida Lloyd
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 sep-24 oktDir.: Stuart Stratford / Oliver Rundell; Prod.: Martin Duncan
Death in Venice (Britten) 17-25 oktDir.: Richard Farnes; Prod.: Yoshi Oida(original), Rob Kearley(revival)
The Girl of the Golden West (Puccini) 21 jan-8 febDir.: Richard Farnes; Prod.: Aletta Collins
Macbeth (Verdi) 7-22 febDir.: Tobias Ringborg / Martin Pickard; Prod.: Tim Albery
La bohème (Puccini) 29 apr-10 maiDir.: Andreas Delfs / Ilyich Rivas; Prod.: Phyllida Lloyd
Götterdämmerung (concert) (Wagner) 14 jun-12 julDir.: Richard Farnes
London, Barbican Centre  / 
The Gospel According to the Other Mary (Adams) 16 marDir.: Gustavo Dudamel; Prod.: Peter Sellars
The Turn of the Screw (concert) (Britten) 16-18 aprDir.: Richard Farnes
Rigoletto (concert) (Verdi) 15 sepDir.: Gianandrea Noseda
L'orfeo (Monteverdi) 28 sepDir.: Richard Egarr
The Damnation of Faust (Berlioz) 3-7 novDir.: Valery Gergiev
Romeo and Juliet (Berlioz) 6-13 novDir.: Valery Gergiev
Curlew River (Britten) 14-16 novDir.: William Lacey; Prod.: Netia Jones
London, English National Opera (ENO)  / 
Julietta (Martinů) 17 sep-3 oktDir.: Edward Gardner; Prod.: Richard Jones
Julius Caesar (Handel) 1 okt-2 novDir.: Christian Curnyn; Prod.: Michael Keegan-Dolan
Don Giovanni (Mozart) 17 okt-15 novDir.: Edward Gardner / James Burton; Prod.: Rufus Norris
The Pilgrim's Progress (Vaughan Williams) 5-28 novDir.: Martyn Brabbins; Prod.: Yoshi Oida
Carmen (Bizet) 21 nov-9 desDir.: Ryan Wigglesworth; Prod.: Calixto Bieito, Joan Anton Rechi
The Mikado (Sullivan,A) 1 des-31 janDir.: David Parry; Prod.: Jonathan Miller, Elaine Tyler-Hall
La traviata (Verdi) 2 feb-3 marDir.: Michael Hofstetter; Prod.: Peter Konwitschny
Medea (Charpentier,M) 15 feb-16 marDir.: Christian Curnyn; Prod.: David McVicar
The Barber of Seville (Rossini) 25 feb-17 marDir.: Jaime Martin; Prod.: Jonathan Miller
Sunken Garden (van der Aa) 12-20 aprDir.: André de Ridder; Prod.: Michel van der Aa
La bohème (Puccini) 29 apr-29 junDir.: Oleg Caetani / Alexander Ingram; Prod.: Jonathan Miller(original), Natascha Metherell(revival)
Wozzeck (Berg) 11-25 maiDir.: Edward Gardner; Prod.: Carrie Cracknell
The Perfect American (Glass) 1-28 junDir.: Gareth Jones; Prod.: Phelim McDermott
Death in Venice (Britten) 14-26 junDir.: Edward Gardner
Fidelio (Beethoven) 25 sep-17 oktDir.: Edward Gardner; Prod.: Calixto Bieito
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 sep-6 novDir.: Eun Sun Kim; Prod.: Christopher Alden
Madam Butterfly (Puccini) 14 okt-1 desDir.: Gianluca Marciano / Martin Fitzpatrick; Prod.: Anthony Minghella(original), Sarah Tipple(revival)
The Magic Flute (Mozart) 7 nov-7 desDir.: Gergely Madaras; Prod.: Simon McBurney
Satyagraha (Glass) 20 nov-8 desDir.: Stuart Stratford; Prod.: Phelim McDermott, Julian Crouch
Peter Grimes (Britten) 29 jan-27 febDir.: Edward Gardner; Prod.: David Alden
Rigoletto (Verdi) 13 feb-14 marDir.: Graeme Jenkins; Prod.: Christopher Alden
Rodelinda (Handel) 28 feb-15 marDir.: Christian Curnyn; Prod.: Richard Jones
Powder her face (Adès) 2-19 aprDir.: Timothy Redmond; Prod.: Joe Hill-Gibbins
Thebans (Anderson) 3 mai-3 junDir.: Edward Gardner; Prod.: Pierre Audi
Così fan tutte (Mozart) 16 mai-6 julDir.: Ryan Wigglesworth; Prod.: Phelim McDermott
Benvenuto Cellini (Berlioz) 5-27 junDir.: Edward Gardner; Prod.: Terry Gilliam, Leah Hausman
The Pearl Fishers (Bizet) 16 jun-5 julDir.: Jean-Luc Tingaud; Prod.: Penny Woolcock
London, English Touring Opera  / 
The Emperor of Atlantis (Ullmann) 5-12 oktDir.: Peter Selwyn; Prod.: James Conway
The Lighthouse (Davies,PM) 11-13 oktDir.: Richard Baker; Prod.: Ted Huffman
Albert Herring (Britten) 4-10 oktDir.: Michael Rosewell; Prod.: Christopher Rolls
Laika the Spacedog (Hepplewhite) 10 janDir.: Russell Hepplewhite; Prod.: Tim Yealland
Così fan tutte (Mozart) 2-7 marDir.: James Burton; Prod.: Paul Higgins
Simon Boccanegra (Verdi) 8 marDir.: Michael Rosewell; Prod.: James Conway
The Siege of Calais (Donizetti) 9 marDir.: Jeremy Silver; Prod.: James Conway
The Coronation of Poppea (Monteverdi) 28 sep-9 oktDir.: Michael Rosewell; Prod.: James Conway(original), Oliver Platt(revival)
Jason (Cavalli) 4-10 oktDir.: Joseph McHardy; Prod.: Ted Huffman
Agrippina (Handel) 8-12 oktDir.: Jonathan Peter Kenny; Prod.: James Conway
Laika the Spacedog (Hepplewhite) 9-10 oktDir.: Russell Hepplewhite; Prod.: Tim Yealland
King Priam (Tippett) 13-22 feb
Paul Bunyan (Britten) 17-21 feb
The Magic Flute (Mozart) 7-8 marProd.: Liam Steel(original)
London, Guildhall School of Music and Drama (GSMD)  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 feb-6 marDir.: Dominic Wheeler; Prod.: Martin Lloyd-Evans
Owen Wingrave (Britten) 5-12 junDir.: Dominic Wheeler; Prod.: Kelly Robinson
L'Enfant prodigue (Debussy) 4-11 novDir.: Dominic Wheeler; Prod.: Stephen Barlow
Francesca di Foix (Donizetti) 4-11 novDir.: Dominic Wheeler; Prod.: Stephen Barlow
The Adventures of Pinocchio (Dove) 4-10 mar
London, National Opera Studio  / 
London, Royal Academy Opera  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 26 aprDir.: Stéphane Denève
Cendrillon (Massenet) 18-25 novDir.: Gareth Hancock; Prod.: Christopher Cowell
London, Royal Opera  / 
Das Rheingold (Wagner) 24 sep-26 oktDir.: Antonio Pappano; Prod.: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 26 sep-28 oktDir.: Antonio Pappano; Prod.: Keith Warner
Siegfried (Wagner) 29 sep-31 oktDir.: Antonio Pappano; Prod.: Keith Warner
Götterdämmerung (Wagner) 1 okt-2 novDir.: Antonio Pappano; Prod.: Keith Warner
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 nov-7 desDir.: Bruno Campanella; Prod.: Laurent Pelly
Robert le diable (Meyerbeer) 6-21 desDir.: Daniel Oren; Prod.: Laurent Pelly
La bohème (Puccini) 17 des-12 marDir.: Mark Elder / Alexander Joel; Prod.: John Copley
The Minotaur (Birtwistle) 17-28 janDir.: Antonio Pappano; Prod.: Stephen Langridge
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 4-20 febDir.: Robin Ticciati; Prod.: Kasper Holten
Tosca (Puccini) 2 mar-20 julDir.: Maurizio Benini / Daniel Oren; Prod.: Jonathan Kent(original), Andrew Sinclair(revival)
Written on Skin (Benjamin) 8-22 marDir.: George Benjamin; Prod.: Katie Mitchell
Nabucco (Verdi) 30 mar-26 aprDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Daniele Abbado
Die Zauberflöte (Mozart) 16 apr-9 maiDir.: Julia Jones; Prod.: David McVicar
Don Carlos (Verdi) 4-25 maiDir.: Antonio Pappano; Prod.: Nicholas Hytner
La donna del lago (Rossini) 17 mai-11 junDir.: Michele Mariotti; Prod.: John Fulljames
Gloriana (Britten) 20 jun-6 julDir.: Paul Daniel; Prod.: Richard Jones
Simon Boccanegra (Verdi) 1-16 julDir.: Antonio Pappano / Christopher Willis; Prod.: Elijah Moshinsky
La rondine (Puccini) 5-21 julDir.: Marco Armiliato; Prod.: Nicolas Joël
The Canticles (Britten) 10-12 julDir.: Andrew Davis; Prod.: Neil Bartlett, Paule Constable
Capriccio (concert) (Strauss) 19-21 julDir.: Andrew Davis
Turandot (Puccini) 9 sep-10 marDir.: Henrik Nanasi; Prod.: Andrei Serban
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 sep-15 maiDir.: John Eliot Gardiner; Prod.: David McVicar
Elektra (Strauss) 23 sep-12 oktDir.: Andris Nelsons; Prod.: Charles Edwards
Les vêpres siciliennes (Verdi) 17 okt-11 novDir.: Antonio Pappano; Prod.: Stefan Herheim
Wozzeck (Berg) 31 okt-15 novDir.: Mark Elder; Prod.: Keith Warner
Parsifal (Wagner) 30 nov-18 desDir.: Antonio Pappano; Prod.: Stephen Langridge
Carmen (Bizet) 16 des-9 janDir.: Daniel Oren; Prod.: Francesca Zambello
Manon (Massenet) 14 jan-4 febDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Laurent Pelly
Don Giovanni (Mozart) 1-24 febDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Kasper Holten
La fille du régiment (Donizetti) 3-18 marDir.: Yves Abel; Prod.: Laurent Pelly
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 14 mar-2 aprDir.: Semyon Bychkov; Prod.: Claus Guth
Faust (Gounod) 4-25 aprDir.: Maurizio Benini; Prod.: David McVicar
La traviata (Verdi) 19 apr-20 maiDir.: Dan Ettinger; Prod.: Richard Eyre
Tosca (Puccini) 10 mai-26 junDir.: Oleg Caetani / Plácido Domingo; Prod.: Jonathan Kent
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 29 mai-11 junDir.: Simon Rattle; Prod.: Robert Carsen
Manon Lescaut (Puccini) 17 jun-7 julDir.: Antonio Pappano; Prod.: Jonathan Kent
Ariadne auf Naxos (Strauss) 25 jun-13 julDir.: Antonio Pappano; Prod.: Christof Loy
Maria Stuarda (Donizetti) 5-18 julDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Patrice Caurier
La bohème (Puccini) 9-19 julDir.: Cornelius Meister; Prod.: John Copley
Manchester, Royal Northern College of Music (RNCM)  / 
Moscow, Cheryomushki (Shostakovich) 21-28 marDir.: Clark Rundell; Prod.: Stefan Janski
L'elisir d'amore (Donizetti) 8-14 des