2013/14 > Bulgaria 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Bulgaria

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Serbia Romania
Makedonia

Bulgaria
 
Hellas Tyrkia

Blagoevgrad, Chamber Opera Blagoevgrad  / 

Carmen (Bizet) 13 des
Bourgas, State Opera Bourgas  / 
Countess Maritza (Kálmán) 5 sep
Countess Maritza (Kálmán) 8 okt-28 feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15 okt-26 mar
Madama Butterfly (Puccini) 18 okt-5 mar
The Merry Widow (Lehár) 25 okt-3 apr
Norma (Bellini) 29 okt
Carmen (Bizet) 7 nov-24 apr
Un ballo in maschera (Verdi) 29 nov
Don Juan (Mozart) 7 feb
Rigoletto (Verdi) 11 feb
Manon Lescaut (Puccini) 14 feb
Il trovatore (Verdi) 18 feb
La belle Hélène (Offenbach) 7 mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 mar-30 apr
La bohème (Puccini) 9 apr
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 15 apr
Plovdiv, State Opera Plovdiv  / 
Madama Butterfly (Puccini) 9 nov-21 janDir.: Dian Tchobanov / Hristo Mihalev / Luciano Di Martino; Prod.: Nina Naidenova
Turandot (Puccini) 27 nov-28 janDir.: Dian Tchobanov / Grigor Palikarov; Prod.: Nina Naidenova
Hansel and Gretel (Humperdinck) 14 des-10 marDir.: Konstantin Dobroykov; Prod.: Tsvetanka Pochekanska
Tosca (Puccini) 4-25 febDir.: Ivan Anguélov; Prod.: Reto Nickler
La bohème (Puccini) 21-22 marDir.: Marco Moresco
Ruse, State Opera Rousse  / 
Aida (Verdi) 13-15 augDir.: Konrad Leitner; Prod.: Ognian Draganoff
Rigoletto (Verdi) 31 augDir.: Nayden Todorov; Prod.: Sarah Elena Ilieva
Carmina Burana (concert) (Orff) 25 sepDir.: Nayden Todorov
Carmen (Bizet) 29 sep-7 febDir.: Nayden Todorov; Prod.: Christian Michailescu
La bohème (Puccini) 19 okt-19 febDir.: Ricardo Rodriguez Mores
The Merry Widow (Lehár) 19 des
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 jan
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 feb
Turandot (Puccini) 7 aprDir.: Nayden Todorov
Don Carlos (Verdi) 15 aprDir.: Ricardo Rodríguez Moreso / Anthony Gabriele; Prod.: Kristian Mihaylesku
Otello (Verdi) 13 mai
Tosca (Puccini) 15 maiDir.: Ricardo Rodríguez Moreso
Orpheus (Monteverdi) 20 mai
Norma (Bellini) 9 jun
Sofia, Софийска опера и балет / Sofia Opera and Ballet  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 26 sep-16 janDir.: Boris Spasov
Don Carlos (Verdi) 29 sep-31 maiDir.: Francesco Quattrocchi / Grigor Palikarov
Aida (Verdi) 15 okt-10 maiDir.: Erich Wächter; Prod.: Hugo De Ana
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 24-26 okt
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 okt
La traviata (Verdi) 28 nov-15 maiDir.: Erich Wächter; Prod.: Plamen Kartaloff
Fidelio (Beethoven) 15 des-8 junDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Hans-Joachim Frey
Turandot (Puccini) 21-23 febDir.: Ivan Anguélov
The Golden Apple (Hadjiev) 2 mar
Madama Butterfly (Puccini) 7 mar-5 aprDir.: Grigor Palikarov
La cenerentola (Rossini) 20 mar-13 aprDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Vera Petrova
Nabucco (concert) (Verdi) 27 marDir.: Erich Wächter
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17-19 aprDir.: Velizar Genchev
Gianni Schicchi (Puccini) 17-19 aprDir.: Velizar Genchev
Tosca (Puccini) 26-27 aprDir.: Velizar Genchev
Boris Godunov (Musorgsky) 27-29 jun
Das Rheingold (Wagner) 23 julProd.: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 24 julProd.: Plamen Kartaloff
Siegfried (Wagner) 26 julProd.: Plamen Kartaloff
Götterdämmerung (Wagner) 29 julProd.: Plamen Kartaloff
Stara Zagora, State Opera Stara Zagora  / 
Madama Butterfly (Puccini) 20 sep-21 feb
Bulgarians From Olden Times (Karastoyanov) 24 sep-5 mar
Turandot (Puccini) 26 sep
La traviata (Verdi) 10 okt-23 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15 okt-13 mai
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 17 okt-19 feb
Nabucco (Verdi) 24 okt-14 mar
Dido and Aeneas (Purcell) 6 nov-5 feb
Macbeth (Verdi) 15 nov
Don Carlos (Verdi) 20 nov-30 apr
The Little Chimney Sweep (Britten) 22 nov-8 des
Un giorno di regno (Verdi) 23 jan-18 mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 feb
Die lustige Witwe (Lehár) 28 mar-29 mai
Varna, Opera Varna  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 sep-7 maiDir.: Stefan Boyadzhiev
La traviata (Verdi) 23 sep-16 maiDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Kuzman Popov
Nabucco (Verdi) 24 sep-5 marDir.: Borislav Ivanov / Stefan Linev; Prod.: Kuzman Popov
Aida (Verdi) 26 sepDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Rigoletto (Verdi) 17 okt-5 febDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Madama Butterfly (Puccini) 23 okt-12 maiDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Kuzman Popov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 okt-13 janDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Antonio Petris
Loud Gidiya (Hadjiev) 5 novDir.: Stefan Boyadzhiev; Prod.: Kuzman Popov
Tosca (Puccini) 8 nov-19 maiDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Die lustige Witwe (Lehár) 11 nov-17 febDir.: Krasimir Kashev; Prod.: Mark Krone
La bohème (Puccini) 14 nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 19 nov-26 marDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Pavel Gerdjikov
Falstaff (Verdi) 7 des-31 marDir.: Stefano Seghedoni; Prod.: Giulio Ciabatti
Il trovatore (Verdi) 11 des-12 febDir.: Stefan Boyadzhiev; Prod.: Kuzman Popov
Don Giovanni (Mozart) 24 feb-21 maiDir.: Viliana Valtcheva; Prod.: Aleksandar Tekeliev
Requiem (Mozart) 26 feb
Don Giovanni (Mozart) 19 marDir.: Viliana Valtcheva; Prod.: Aleksandar Tekeliev
Cavalleria rusticana (Mascagni) 21 mar-23 maiDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Nina Naydenova
Pagliacci (Leoncavallo) 21 mar-23 maiDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Nina Naydenova
Carmen (Bizet) 24 apr-14 mai
Don Carlos (Verdi) 30 apr