2013/14 > Sveits 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Sveits

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland
Frankrike
Monaco

Sveits
 
Liechtenstein
Østerrike
Italia

Basel, Theater Basel  / 

Tosca (Puccini) 11 sep-1 janDir.: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; Prod.: Jette Steckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 sep-26 oktDir.: Rolando Garza; Prod.: Ulrike Jühe
Lohengrin (Wagner) 20 okt-15 junDir.: Axel Kober / Giuliano Betta; Prod.: Vera Nemirova
Votre Faust (Pousseur) 8-9 novDir.: Gerhardt Müller-Goldboom; Prod.: Aliénor Dauchez
Anschlag (Wertmüller) 10 novDir.: Titus Engel; Prod.: Georges Delnon, Marie-Thérèse Jossen
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 18 jan-17 maiDir.: Giuliano Betta / Joseph Trafton; Prod.: Corinna von Rad
Schneewittchen (Holliger) 20 feb-15 aprDir.: Heinz Holliger; Prod.: Achim Freyer, Sebastian Hirn
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 29+ marDir.: Rolando Garza; Prod.: Barbara Horáková-Joly
The Indian Queen (Purcell) 30 apr-27 junDir.: Andrea Marcon; Prod.: Joachim Schloemer
La Damnation de Faust (Berlioz) 25 mai-29 junDir.: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; Prod.: Arpad Schilling
Bern, Stadttheater Bern  / 
Der Freischütz (Weber) 20 okt-18 janDir.: Mario Venzago; Prod.: Michael Simon
La traviata (Verdi) 17 nov-16 febDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Jetske Mijnssen
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 jan-30 marDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Markus Bothe
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 mar-20 maiDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Mara Kurotschka
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 apr-25 maiDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Lydia Steier
Peter Grimes (Britten) 6-22 junDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Ludger Engels
Biel, Theater Biel Solothurn  / 
Il turco in Italia (Rossini) 20 sep-7 janDir.: Marco Zambelli; Prod.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 nov-6 marDir.: Harald Siegel; Prod.: Paul Suter
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23-24 novDir.: Hans Urbanek; Prod.: Andreas Rosar
Un ballo in maschera (Verdi) 13 des-8 febDir.: Franco Trinca; Prod.: Paul-Emile Fourny
Figaro¿ (Henking) 28 feb-12 junDir.: Jürg Henneberger; Prod.: Andreas Zimmermann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 apr-15 junDir.: Benjamin Pionnier; Prod.: Georg Rootering
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 9-11 junDir.: Kaspar Zehnder
Colombier, L'Avant-Scène Opéra  / 
La vie parisienne (Offenbach) 14-16 marDir.: Sylvain Jaccard; Prod.: Christiane Georgi
La flûte enchantée (Mozart) 23-25 mai
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Le voyage dans la lune (Offenbach) 30 des-12 janDir.: Laurent Gendre; Prod.: Olivier Desbordes
Genève, Grand Théâtre de Genève  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-19 sepDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Guy Joosten
Sigurd (concert) (Reyer) 6-10 oktDir.: Frédéric Chaslin
Die Walküre (Wagner) 7-16 novDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Chauve-souris (Strauss,J) 13-31 desDir.: Theodor Guschlbauer; Prod.: Stephen Lawless
Siegfried (Wagner) 30 jan-8 febDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Nabucco (Verdi) 28 feb-10 marDir.: John Fiore; Prod.: Roland Aeschlimann
Delusion of the Fury (Partch) 28-29 marProd.: Heiner Goebbels
Winterreise (Schubert) 30 mar
Götterdämmerung (Wagner) 23 apr-2 maiDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Der Ring des Nibelungen (Wagner) 13-25 maiDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Wally (Catalani) 18-28 junDir.: Evelino Pidò; Prod.: Cesare Lievi
Rigoletto (Verdi) 3-16 sepDir.: Alexander Joel; Prod.: Robert Carsen(original), Olivier Fredj(revival)
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 9-19 oktDir.: Michail Jurowski; Prod.: Robert Carsen(original), Paula Scozzi(revival)
Capuleti e Montecchi (concert) (Bellini) 30 novDir.: Karel Mark Chichon
La Grande duchesse de Gerolstein (Offenbach) 15-31 desDir.: Franck Villard; Prod.: Laurent Pelly
Le Petit Prince (Levinas) 6-10 janDir.: Arie van Beek; Prod.: Lilo Baur
Iphigenie en Tauride (Gluck) 25 jan-4 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Lukas Hemleb
Porgy and Bess (Gershwin) 13-24 febDir.: William Barkhymer; Prod.: Baayork Lee
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 8-13 marDir.: Semyon Bychkov
Medea (Cherubini) 9-24 aprDir.: Marko Letonja; Prod.: Christof Loy
Fidelio (Beethoven) 10-25 junDir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Matthias Hartmann
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Lakmé (Delibes) 4-13 oktDir.: Miquel Ortega; Prod.: Lilo Baur
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 27 oktDir.: Gabriel Garrido
Les mousquetaires au couvent (Varney) 22-31 desDir.: Philippe Béran; Prod.: Jérôme Deschamps
Le voyage dans la lune (Offenbach) 7-19 janDir.: Laurent Gendre; Prod.: Olivier Desbordes
Hansel et Gretel (Humperdinck) 5-12 febDir.: Laurent Gay; Prod.: Julie Beauvais
Luisa Miller (Verdi) 21-30 marDir.: Roberto Rizzi-Brignoli; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 apr-7 maiDir.: Carlos Vieu; Prod.: Adriano Sinivia
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6-15 junDir.: Frank Beermann; Prod.: David Hermann
Luzern, Luzerner Theater  / 
Pnima...ins innere (Czernowin) 29 aug-8 sepDir.: Howard Arman; Prod.: David Hermann
La cenerentola (Rossini) 14 sep-26 desDir.: Howard Arman; Prod.: Sam Brown
Kiss me, Kate (Porter) 31 okt-17 maiDir.: Florian Pestell; Prod.: Dominique Mentha
Alcina (Handel) 11 jan-19 aprDir.: Howard Arman; Prod.: Nadja Loschky
The Boatswain's Mate (Smyth) 15-26 febDir.: Andrew Dunscombe; Prod.: Hersilie Ewald
Carmen (Bizet) 23 feb-14 junDir.: Howard Arman; Prod.: Tobias Kratzer
Don Pasquale (Donizetti) 27 apr-13 junDir.: Michael Wendeberg; Prod.: Johannes Pölzgutter
Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch (Naske) 5-15 junDir.: Michael Wendeberg; Prod.: Dominique Mentha
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Don Giovanni (Mozart) 6 sep-30 desDir.: Otto Tausk / Attilio Tomasello; Prod.: Guy Joosten
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 okt-28 janDir.: Modestas Pitrenas / Attilio Tomasello; Prod.: Alexander Nerlich
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 nov-15 desDir.: Otto Tausk; Prod.: Aron Stiehl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 30 nov-25 janDir.: Stéphane Fromageot; Prod.: Cusch Jung
Der Messias (Handel) 20 desDir.: Paul Goodwin
La Gioconda (Ponchielli) 1 feb-23 maiDir.: Pietro Rizzo / Attilio Tomasello; Prod.: Rosetta Cucchi
Rigoletto (Verdi) 14 feb-4 maiDir.: Stéphane Fromageot; Prod.: Rosetta Cucchi
Das schlaue Füchslein (Janáček) 19 feb-16 marDir.: Attilio Tomasello; Prod.: Nicola Raab
Die tote Stadt (Korngold) 10 mai-7 junDir.: Otto Tausk; Prod.: Jan Schmidt-Garre
La favorita (Donizetti) 20 jun-4 julDir.: Attilio Tomasello; Prod.: Guy Montavon
Winterthur, Theater am Stadtgarten  / 
Tosca (Puccini) 26 sep-6 oktDir.: Yordan Kamdzhalov; Prod.: Andrea Schwalbach
Die lustige Witwe (Lehár) 11-13 oktDir.: Wolfgang Kluge; Prod.: Johannes Zametzer
Dido and Aeneas (Purcell) 19-22 novDir.: Hans Huyssen; Prod.: Heike Hanefeld
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 10-15 desDir.: Johannes Knapp; Prod.: Tom Ryser
La cage aux folles (Herman) 31 des-5 janDir.: Inga Hilsberg; Prod.: Bernd Schaarmann
Il turco in Italia (Rossini) 21-26 janDir.: Mario Zambelli; Prod.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Das schlaue Füchslein (Janáček) 11-13 marDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Markus Bothe
Kiss me, Kate (Porter) 18-20 marDir.: Peter Christian Feigel; Prod.: Holger Hauer
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 maiDir.: Ricardo Minasi; Prod.: Cordula Däuper
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
Three Decembers (Heggie) 19-26 oktDir.: Charl de Villiers; Prod.: Matthias Flückiger
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Alexandre Bis (Martinů) 21 sepDir.: Thomas Barthel; Prod.: Jan Essinger
Die Soldaten (Zimmermann,B) 22 sep-26 oktDir.: Marc Albrecht; Prod.: Calixto Bieito
Don Giovanni (Mozart) 25 sep-11 oktDir.: Robin Ticciati; Prod.: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 27 sep-21 junDir.: Fabio Luisi / Stefan Blunier; Prod.: Tatjana Gürbaca
La straniera (Bellini) 28 sep-22 oktDir.: Fabio Luisi; Prod.: Christof Loy
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 5 okt-11 maiProd.: Anja Horst
Otello (Verdi) 13 okt-1 novDir.: Friedemann Layer; Prod.: Graham Vick
Faust (Gounod) 3 nov-11 desDir.: Patrick Lange; Prod.: Jan Philipp Gloger
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 10-24 novDir.: Sebastian Weigle; Prod.: Harry Kupfer
Jenůfa (Janáček) 22 nov-7 desDir.: Patrick Lange; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Das Gespenst von Canterville (Lange) 23 nov-28 junDir.: Michael Zlabinger; Prod.: Jasmina Hadziahmetovic
Fidelio (Beethoven) 8 des-11 janDir.: Fabio Luisi / Thomas Rösner; Prod.: Andreas Homoki
Sale (Handel) 14 des-5 janDir.: Laurence Cummings; Prod.: Christoph Marthaler, Marie-Eve Signeyrole
La bohème (Puccini) 22 des-3 janDir.: Nello Santi; Prod.: Philippe Sireuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 jan-1 febDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Jens Daniel Herzog
Alcina (Handel) 26 jan-25 febDir.: Giovanni Antonini; Prod.: Christof Loy
Così fan tutte (Mozart) 6-16 febDir.: Tomas Netopil; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Così fan tutte (Mozart) 6-16 febDir.: Tomas Netopil; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Don Carlos (Verdi) 15 feb-1 marDir.: Fabio Luisi; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Aida (Verdi) 2 mar-1 aprDir.: Fabio Luisi; Prod.: Tatjana Gürbaca
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-23 marDir.: Constantin Trinks; Prod.: Andreas Homoki
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 21 mar-2 aprDir.: Fabio Luisi / Patrick Furrer; Prod.: Grischa Asagaroff
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 6 apr-18 maiDir.: Jiri Belohlavek; Prod.: Robert Carsen
Andrea Chénier (Giordano) 12 apr-10 maiDir.: Nello Santi; Prod.: Grischa Asagaroff
Salome (Strauss) 19 apr-4 maiDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 maiDir.: Riccardo Minasi; Prod.: Cordula Däuper
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 17 mai-14 junDir.: Ivor Bolton; Prod.: Willy Decker
Peter Grimes (Britten) 24-31 maiDir.: Erik Nielsen; Prod.: David Pountney
La fanciulla del West (Puccini) 22 jun-13 julDir.: Marco Armiliato; Prod.: Barrie Kosky
Roberto Devereux (Donizetti) 27 jun-13 julDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Carmen (Bizet) 29 jun-12 julDir.: Vasily Petrenko; Prod.: Matthias Hartmann