2013/14 > Tsjekkia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Tsjekkia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Polen
Tyskland

Tsjekkia
 
Østerrike Slovakia
Ungarn

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Carmen (Bizet) 13 sep-19 febDir.: Jan Zbavitel; Prod.: Ladislav Stros
Don Giovanni (Mozart) 21 sep-31 maiDir.: Peter Feranec; Prod.: Bruno Berger-Gorski
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 sep-2 maiDir.: Jakub Klecker / Pavel Šnajdr; Prod.: Roman Polák
A Midsummer Night's Dream (Britten) 3 okt-15 febDir.: Jakub Klecker; Prod.: Roman Meluzín
Sen nocy letniej (Britten) 3 okt-15 febDir.: Jakub Klecker; Prod.: Roman Meluzín
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5 okt-14 maiDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Zdeněk Kaloč
Sicilské nešpory (Verdi) 7 okt-16 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Prod.: Laco Adamik
Rusalka (Dvořák,A) 11 okt-5 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Prod.: Vladimír Morávek
Nabucco (Verdi) 22 okt-21 marDir.: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; Prod.: György Selmeczi
La Dafne (Hanzlík) 25 okt-16 marDir.: Ondrej Olos; Prod.: Rocc
Prodaná nevěsta (Smetana) 6 nov-18 junDir.: Petr Vronský / Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 9 nov-20 maiDir.: Jaroslav Kyzlink / Peter Feranec; Prod.: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 12 nov-19 marDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Zbyněk Srba
Netopýr (Strauss,J) 22 des-15 marDir.: Ondrej Olos / Kaspar Zehnder; Prod.: Ondřej Havelka
Maria di Rohan (Donizetti) 31 jan-3 maiDir.: Ondrej Olos; Prod.: Barbara Klimo
Madama Butterfly (Puccini) 7 feb-30 aprDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Jiří Nekvasil
Turandot (Puccini) 8 mar-15 junDir.: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Prod.: Jiří Nekvasil
Polish Blood (Nedbal) 28 mar-20 junDir.: Jakub Klecker; Prod.: Tomáš Pilař
Die Schöpfung (Haydn) 11-26 aprDir.: Caspar Richter / Ondrej Olos; Prod.: Uwe Scholz
Alice in Bed (Medek) 7 mai-6 junDir.: Ondrej Olos; Prod.: Rocc
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22 mai-3 junDir.: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; Prod.: James Conway
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
Tosca (Puccini) 27 sep-10 marDir.: Martin Peschík; Prod.: Jan Burian
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 9 okt-28 aprDir.: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Prod.: Dagmar Hlubková
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 26 okt-9 janDir.: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Prod.: Oldřich Kříž
Et nunc et semper (De Rose) 7 des-15 aprDir.: Mario De Rose; Prod.: Miloslav Veselý
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7 des-15 aprDir.: Mario De Rose; Prod.: Miloslav Veselý
Rigoletto (Verdi) 4 jan-2 marDir.: Mario De Rose; Prod.: Jana Kališová
Carmen (Bizet) 21 feb-10 maiDir.: Mario De Rose; Prod.: Jana Kališová
Liberec, Divadlo F X Šaldy  / 
La forza del destino (Verdi) 18 sep-11 aprDir.: Martin Doubravský; Prod.: Tomáš Pilař
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 sep-10 aprDir.: František Babický; Prod.: Martin Otava
La traviata (Verdi) 29 sep-10 maiDir.: Martin Doubravský; Prod.: Martin Otava
The Merry Widow (Lehár) 1 okt-23 desDir.: František Babický; Prod.: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 9 okt-24 novDir.: František Babický; Prod.: Václav Věžník
Rusalka (Dvořák,A) 25 okt-14 maiDir.: František Babický; Prod.: Josef Průdek
Nabucco (Verdi) 8 nov-2 marDir.: Martin Doubravský; Prod.: Zdeněk Kaloč
Don Quichotte (Massenet) 13 nov-27 desDir.: Martin Doubravský; Prod.: Linda Keprtová
Der Freischütz (Weber) 19 nov-23 febDir.: František Babický; Prod.: Werner Pichler
The Bartered Bride (Smetana) 9 feb
Polish Blood (Nedbal) 28 mar-23 maiDir.: František Babický; Prod.: Gabriela Petráková
The Demon (Rubinstein) 8 apr-3 maiDir.: Martin Doubravský; Prod.: Martin Otava
Olomouc, Moravské divadlo Olomouc / Moravian Theatre Olomouc  / 
Netopýr (Strauss,J) 17 sep-20 aprDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Zbyněk Brabec
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 sep-5 marDir.: Miloslav Oswald; Prod.: Martin Otava
Carmen (Bizet) 28 sep-6 febDir.: Petr Šumník; Prod.: Michael Tarant
Falstaff (Verdi) 4 okt-30 maiDir.: Miloslav Oswald; Prod.: Andrea Hlinková
Concert (Wagner) 9 okt-15 aprDir.: Miloslav Oswald
Prodaná nevěsta (Smetana) 11 oktDir.: Petr Šumník; Prod.: Michael Tarant
Cert a Kaca (Dvorak,A) 20 okt-2 maiDir.: Pavel Šnajdr / Petr Šumník; Prod.: Václav Věžník
Polska krev (Nedbal) 27 okt-15 febDir.: Tomáš Hanák / Pavel Šnajdr; Prod.: Gustav Skála
Paganini (Lehár) 27 jan-16 aprDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Jana Andělová-Pletichová
Turandot (Puccini) 16-17 maiDir.: Petr Šumník; Prod.: Václav Málek
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 sep-1 marDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Jana Andělová-Pletichová
Perly panny Serafínky (Piskáček) 7 sep-15 aprDir.: Karel Mládek; Prod.: Dagmar Hlubková
Cert a Kaca (Dvorak,A) 29 sep-18 marDir.: Petr Šumník; Prod.: Lubor Cukr
Madama Butterfly (Puccini) 12 okt-4 aprDir.: Petr Šumník; Prod.: Jana Andělová Pletichová
Nabucco (Verdi) 25 okt-8 febDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Jana Andělová-Pletichová
Netopýr (Strauss,J) 23 nov-7 desDir.: Petr Chromčák; Prod.: Rudolf Tesáček
Tisíc a jedna noc (Strauss,J) 15 des-30 aprDir.: Petr Chromčák; Prod.: Rudolf Tesáček
Don Carlos (Verdi) 29 des
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 feb-22 aprDir.: Petr Chromčák; Prod.: Lubor Cukr
Requiem (concert) (Mozart) 28 marDir.: Petr Chromčák
Così fan tutte (Mozart) 22+ jun
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Anna Bolena (Donizetti) 17 sep-15 maiDir.: Oliver von Dohnányi / Jakub Žídek; Prod.: Ivan Krejčí
Katya Kabanova (Janáček) 20-25 sepDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil
La belle Hélène (Offenbach) 26 sep-20 maiDir.: Karol Kevický / Jakub Žídek; Prod.: Gabriela Petráková
Ernani (Verdi) 10 okt-6 maiDir.: Tomáš Brauner / Jan Šrubař; Prod.: Marián Chudovský
La Wally (Catalani) 26 okt-23 novDir.: Robert Jindra / Jan Srubař; Prod.: Václav Klemens
The Gypsy Princess (Kálmán) 31 okt-3 maiDir.: Karol Kevický / Jakub Žídek; Prod.: Lumír Olšovský
Lohengrin (Wagner) 1 nov-18 desDir.: Robert Jindra / Jan Šrubař; Prod.: Rocc
The Bartered Bride (Smetana) 16 nov-29 desDir.: Jan Šrubař; Prod.: Ilja Racek
Mirandolina (Martinů) 5 des-1 junDir.: Marko Ivanovič; Prod.: Jiří Nekvasil
A Night in Venice (Strauss,J) 28 des-2 maiDir.: Jan Šrubař / Marek Prášil; Prod.: Pavel Mikuláštík
Nabucco (Verdi) 24 jan-4 junDir.: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; Prod.: Michael Tarant
Genoveva (Schumann) 27 feb-20 maiDir.: Charles Olivieri-Munroe / Jakub Žídek; Prod.: Martin Glaser
La traviata (Verdi) 5 apr-24 maiDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Carmen Or
Jenůfa (Janáček) 11-14 maiDir.: Robert Jindra; Prod.: Michael Tarant
The Devil's Wall (Smetana) 12-17 junDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Faust (Gounod) 5 sep-11 janDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Jiří Heřman
La Gioconda (Ponchielli) 8 sep-8 desDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Oldřich Kříž
Tajemství (Smetana) 22 sep-16 aprDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Dominik Beneš
Polska krev (Nedbal) 24 sep-25 marDir.: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Prod.: Jan Ježek
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 oktDir.: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Prod.: Petr Novotný
La traviata (Verdi) 19 okt-17 aprDir.: Jiří Štrunc / Tomáš Brauner / Jiří Petrdlík; Prod.: Linda Keprtová
Ruze z Argentiny (Beneš) 19 okt-13 aprDir.: Jan Rezek; Prod.: Martin Pacek
Tosca (Puccini) 23 okt-15 marDir.: Petr Kofroň; Prod.: Jan Burian
Brundibár (Krása) 11 nov
Voják a tanečnice (Martinů) 25 jan-30 aprDir.: Petr Kofroň; Prod.: Tomáš Pilař
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5-23 aprDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Dominik Beneš
Prodaná nevěsta (Smetana) 7+ junDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Jana Kališová
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Don Giovanni (Mozart) 23 aug-7 junDir.: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / David Švec; Prod.: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 aug-29 maiDir.: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; Prod.: Josef Průdek
Orfeo ed Euridice (Gluck) 3 sep-17 maiDir.: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; Prod.: Hartmut Schörghofer
The Magic Flute (Mozart) 7 sep-3 junDir.: Jan Chalupecký / David Švec; Prod.: David Radok
Così fan tutte (Mozart) 19 sep-5 junDir.: Robert Jindra / Jan Chalupecký; Prod.: Martin Čičvák
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 29 nov-23 marDir.: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Joël Lauwers
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Toufar (Březina) 18 sep-17 maiDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Petr Zelenka
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
Čarokraj (Ivanovič) 27 aug-23 junDir.: Marko Ivanovič / David Švec; Prod.: Petr Forman
Aida (Verdi) 5 sep-16 junDir.: Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Steffen Piontek
The Two Widows (Smetana) 11 sep-30 maiDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 13 sep-5 maiDir.: Robert Jindra / Zbyněk Müller; Prod.: Jozef Bednárik
The Devil and Kate (Dvořák,A) 15 sep-3 maiDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Marián Chudovský
The Bartered Bride (Smetana) 15 sep-4 junDir.: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 20 sep-21 maiDir.: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; Prod.: Jiří Heřman
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 sep-7 febDir.: David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Simone Sandroni
Libuse (Smetana) 27 sep-8 maiDir.: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; Prod.: Petr Novotný
Simon Boccanegra (Verdi) 25 okt-4 aprDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: David Pountney
Rusalka (Dvořák,A) 31 okt-28 maiDir.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman
Jenůfa (Janáček) 31 jan-22 maiDir.: Ondrej Lenárd; Prod.: Jiří Nekvasil
Gloriana (Britten) 11-16 febDir.: Zbyněk Müller / Jan Chalupecký; Prod.: Jiří Heřman
The Cunning Little Vixen (Janáček) 20 mar-1 junDir.: Jan Latham-Koenig; Prod.: Ondřej Havelka
Praha, Státní Opera / State Opera  / 
La traviata (Verdi) 30 aug-14 junDir.: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Prod.: Arnaud Bernard
Nabucco (Verdi) 31 aug-22 junDir.: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Stur; Prod.: Karel Němec
Madama Butterfly (Puccini) 3 sep-7 junDir.: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Prod.: Karel Jernek
Don Carlos (Verdi) 7 sep-28 desDir.: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; Prod.: Manfred Schweigkofler
Turandot (Puccini) 12 sep-1 maiDir.: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Václav Věžník
La bohème (Puccini) 14 sep-19 junDir.: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; Prod.: Ondřej Havelka
Il trovatore (Verdi) 19 sep-6 maiDir.: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; Prod.: Lubor Cukr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 sep-19 febDir.: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; Prod.: Martin Otava
Carmen (Bizet) 30 sep-27 junDir.: František Drs / Jiří Mikula; Prod.: Zdeněk Troška
Rusalka (Dvořák,A) 3 okt-12 junDir.: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; Prod.: Zdeněk Troška
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 okt-11 maiDir.: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; Prod.: Martin Otava
Rigoletto (Verdi) 19 okt-5 junDir.: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Prod.: Karel Jernek
Tosca (Puccini) 29 nov-26 junDir.: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Martin Otava
Tannhäuser (Wagner) 11 jan-25 maiDir.: Hilary Griffiths / Richard Hein; Prod.: Andrejs Žagars
Otello (Verdi) 26 jan-30 maiDir.: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; Prod.: Dominik Neuner, Lubor Cukr
La rondine (concert) (Puccini) 14-16 maiDir.: Martin Leginus
Die Zauberflöte (Mozart) 23 mai-24 junDir.: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; Prod.: Ladislav Štros
Valka s mloky (Franz) 4-25 junDir.: Marko Ivanović, František Drs; Prod.: David Drábek
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
La traviata (Verdi) 11 sep-11 febDir.: Miloš Formáček; Prod.: Martin Dubovic
Nabucco (Verdi) 18 sep-5 oktDir.: Milan Kaňák; Prod.: Martin Dubovic
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 okt-25 febDir.: Norbert Baxa; Prod.: Martin Otava
Hraběnka Marica () 13 des-16 febDir.: Milan Kaňák; Prod.: Zbyněk Brabec