2013/14 > Italia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Italia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Frankrike
Monaco
Sveits
Østerrike
Slovenia

Italia
 
Kroatia
Malta Hellas

Ancona, Teatro delle Muse  / 

L'elisir d'amore (Donizetti) 31 jan-2 febDir.: Jader Bignamini; Prod.: Arnaud Bernard
Rigoletto (Verdi) 15 febDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Alessandro Talevi
Bergamo, Teatro Donizetti  / 
Il trovatore (Verdi) 1-3 sepDir.: Andreas Ryter
Maria de Rudenz (Donizetti) 20-22 sepDir.: Sebastiano Rolli; Prod.: Francesco Bellotto
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 11-13 oktDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Francesco Esposito
Un ballo in maschera (Verdi) 8-10 novDir.: Stefano Romani; Prod.: Ivan Stefanutti
La finta semplice (Varriale) 24 novDir.: Paolo Belloli; Prod.: Paolo Andreoni
Sogno di un valzer (Straus) 19 janDir.: Maria Galantino; Prod.: Corrado Abbati
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26-28 sepDir.: Roberto Tolomelli; Prod.: Francesco Bellotto
Betly (Donizetti) 27 sep-8 oktDir.: Giovanni Battista Rigon; Prod.: Luigi Barilone
Tosca (Puccini) 10-12 oktDir.: Fabio Mastrangelo; Prod.: Hugo De Ana
Torquato Tasso (Donizetti) 7-9 novDir.: Sebastiano Rolli; Prod.: Dieter Kaegi
Bolzano, Teatro Comunale  / 
War Sum Up (Ratniece) 11 sepDir.: Kaspars Putnins; Prod.: Kirsten Dehlholm
La bohème (Puccini) 26-27 novDir.: Giacomo Sagripanti; Prod.: Ivan Stefanutti
Die Zauberflöte (Mozart) 11-12 janDir.: Ekhart Wycik; Prod.: Michela Lucenti
Biedermann und die Brandstifter (Voseček) 25 febDir.: Walter Kobéra; Prod.: Béatrice Lachaussée
Die Fledermaus (Strauss,J) 17-31 maiDir.: Marius Burkert; Prod.: Georg Schmiedleitner
Brescia, Teatro Grande  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-13 oktDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Arnaud Bernard
Otello (Verdi) 25-27 oktDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Stefano de Luca
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 nov-1 desDir.: Roman Brogli-Sacher; Prod.: Federico Grazzini
Tancredi (Rossini) 13-15 desDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Francesco Frongia
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Otello (Verdi) 26-28 sepDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Stefano de Luca
La finta semplice (Mozart) 17-19 oktDir.: Salvatore Percacciolo; Prod.: Elisabetta Courir
Der fliegende Holländer (Wagner) 21-23 novDir.: Roman Brogli-Sacher; Prod.: Federico Grazzini
Tancredi (Rossini) 6-8 desDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Francesco Frongia
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-12 janDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Arnaud Bernard
Aida (Verdi) 1 marDir.: Pietro Billi; Prod.: Stefano Simone Pintor
Cremona, Teatro Ponchielli  / 
Otello (Verdi) 2-6 oktDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Stefano De Luca
L'elisir d'amore (Donizetti) 18-20 oktDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Arnaud Bernard
Der fliegende Holländer (Wagner) 15-17 novDir.: Roman Brogli-Sacher; Prod.: Federico Grazzini
Tancredi (Rossini) 28-30 novDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Francesco Frongia
La finta semplice (Mozart) 6-8 desDir.: Salvatore Percacciolo; Prod.: Elisabetta Courir
Fano, Teatro della Fortuna  / 
Carmen (Bizet) 24-26 janDir.: Marco Boemi; Prod.: Francesco Esposito
Rigoletto (Verdi) 21 febDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Alessandro Talevi
Genova, Opera di Genova  / 
Rigoletto (Verdi) 13-24 novDir.: Fabio Luisi; Prod.: Rolando Panerai
Otello (Verdi) 27 des-5 janDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Davide Livermore
Madama Butterfly (Puccini) 18 feb-2 marDir.: Valerio Galli; Prod.: Daniela Dessì
Le nozze di Figaro (Mozart) 14-18 marDir.: Johannes Wildner; Prod.: Marco Spada
La bohème (Puccini) 5-16 aprDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Augusto Fornari
Carmen (Bizet) 9-31 maiDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Davide Livermore
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-22 junDir.: Bruno Campanella / Alvise Casellati; Prod.: Filippo Crivelli
Jesi, Festival Pergolesi Spontini  / 
Gott segne den König! (concert) (Spontini) 25 okt
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
L'arlesiana (Cilea) 27-29 sepDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Rosetta Cucchi
Falstaff (Verdi) 22-24 novDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Marco Spada
Don Giovanni (Mozart) 18-19 oktDir.: José Luis Gomez Rios; Prod.: Graham Vick
Tosca (Puccini) 7-9 novDir.: Antonio Pirolli; Prod.: Massimo Gasparòn
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-30 novDir.: Christian Capocaccia; Prod.: Frédéric Roels
Livorno, Teatro Goldoni  / 
Carmen (Bizet) 14 novDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Francesco Esposito
La duchessa di Chicago (Kálmán) 26 janDir.: Maurizio Bogliolo; Prod.: Marco Prosperini
I racconti di Hoffmann (Offenbach) 13-14 febDir.: Guy Condette; Prod.: Nicola Zorzi
Tosca (Puccini) 21-22 maiDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Renato Bonaiuto
Lucca, Teatro del Giglio  / 
Carmen (Bizet) 23-24 novDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Francesco Esposito
Falstaff (Verdi) 13-15 desDir.: Nicola Paszkowski; Prod.: Cristina Mazzavillani Muti
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 7-9 febDir.: Julian Kovatchev; Prod.: Italo Nunziata
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22-23 febDir.: Guy Condette; Prod.: Nicola Zorzi
Madama Butterfly (Puccini) 6 apr
Tosca (Puccini) 11 mai
Massa Maritima, Lirica in Piazza  / 
Rigoletto (Verdi) 1-3 augDir.: Claudio Maria Micheli; Prod.: Renato Bonajuto
Il trovatore (Verdi) 2-4 augDir.: Claudio Maria Micheli / Maurizio Morgantini; Prod.: Guido Zamara
Messina, Teatro Vittorio Emanuele  / 
La bohème (Puccini) 10-14 desDir.: Elio Orciuolo; Prod.: Aldo Tarabella
Milano, Teatro alla Scala  / 
La traviata (Verdi) 7 des-4 janDir.: Daniele Gatti; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 1-28 febDir.: Pier Giorgio Morandi; Prod.: Mary Zimmerman
Il trovatore (Verdi) 15 feb-7 marDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Hugo De Ana
La fidanzata dello Zar (Rimsky-Korsakov) 2-14 marDir.: Daniel Barenboim; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Les troyens (Berlioz) 8-30 aprDir.: Antonio Pappano; Prod.: David McVicar
Elektra (Strauss) 18 mai-10 junDir.: Esa-Pekka Salonen; Prod.: Patrice Chéreau
Così fan tutte (Mozart) 19 jun-18 julDir.: Daniel Barenboim / Karl Heinz Steffens; Prod.: Claus Guth
Le comte Ory (Rossini) 4-21 julDir.: Donato Renzetti; Prod.: Laurent Pelly
Simon Boccanegra (Verdi) 31 okt-19 novDir.: Stefano Ranzani / Daniel Barenboim; Prod.: Federico Tiezzi
Modena, Teatro Comunale  / 
I vespri siciliani (Verdi) 22-24 novDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Davide Livermore
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 30 nov-1 desDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Francesco Esposito
Olimpia 2000 (Molinelli) 15 desDir.: Roberto Molinelli; Prod.: Loredana Parrella
La clemenza di Tito (Mozart) 7-9 febDir.: Eric Hull; Prod.: Walter Pagliaro
Simon Boccanegra (Verdi) 21-23 marDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Riccardo Canessa
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-15 aprDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Fabio Sparvoli
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Aida (Verdi) 5-17 desDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Franco Dragone
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-29 janDir.: Bruno Campanella; Prod.: Mariano Bauduin(original), Filippo Crivelli(revival)
Evgenij Onegin (Tchaikovsky,P) 28 feb-9 marDir.: John Axelrod; Prod.: Michal Znaniecki
Otello (Verdi) 13-29 aprDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Henning Brockhaus
Pagliacci (Leoncavallo) 22 mai-8 junDir.: Nello Santi; Prod.: Daniele Finzi Pasca
Don Checco (Giosa) 25 sep-3 oktDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Lorenzo Amato
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-12 oktDir.: Giuseppe Finzi; Prod.: Riccardo Canessa
Salome (Strauss) 15-26 novDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Manfred Schweigkofler
Novara, Teatro Coccia  / 
Macbeth (Verdi) 4-6 oktDir.: Giuseppe Sabbatini; Prod.: Dario Argento
Norma (Bellini) 6-8 desDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Alberto Fassini(original), Vittorio Borrelli(revival)
Tosca (Puccini) 17-19 janDir.: Valerio Galli; Prod.: Fabio Ceresa
Padova, Teatro Verdi  / 
Lucrezia Borgia (Donizetti) 20-22 sepDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Giulio Ciabatti
Rigoletto (Verdi) 18-20 oktDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Stefano Poda
Tosca (Puccini) 23-27 desDir.: Fabio Mastrangelo; Prod.: Hugo De Ana
Parma, Fondazione Teatro Regio di Parma  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 1-11 oktDir.: Jader Bignamini; Prod.: Hugo De Ana
Falstaff (Verdi) 12-26 oktDir.: Sebastiano Rolli; Prod.: Renato Bruson, Marina Bianchi
I masnadieri (Verdi) 18-27 oktDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Leo Muscato
Concert (Verdi) 29 oktDir.: Donato Renzetti
Messa da Requiem (Verdi) 31 oktDir.: Daniele Gatti
Pagliacci (Leoncavallo) 12-26 janDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Federico Grazzini
Gianni Schicchi (Puccini) 12-26 janDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Federico Grazzini
La cambiale di matrimonio (Rossini) 21-28 febDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Andrea Cigni
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 31 mar-6 aprDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Fabio Sparvoli
Pavia, Teatro Fraschini  / 
Otello (Verdi) 10-12 oktDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Stefano De Luca
La finta semplice (Mozart) 23-24 oktDir.: Salvatore Percacciolo; Prod.: Elisabetta Courir
Tancredi (Rossini) 22-24 novDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Francesco Frongia
Der fliegende Holländer (Wagner) 9-11 desDir.: Roman Brogli-Sacher; Prod.: Federico Grazzini
L'elisir d'amore (Donizetti) 19-20 janDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Arnaud Bernard
Sogno di un valzer (Straus) 28 jan
Piacenza, Teatro Municipale  / 
Luisa Miller (Verdi) 12-15 oktDir.: Donato Renzetti; Prod.: Leo Nucci
I vespri siciliani (Verdi) 29 nov-1 desDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Davide Livermore
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 2-4 febDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Francesco Esposito
La vedova allegra (Lehár) 14-16 febDir.: Christopher Franklin / Andrea Sanguineti; Prod.: Nicola Berloffa
Simon Boccanegra (Verdi) 14-16 marDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Riccardo Canessa
Gianni Schicchi (Puccini) 9-11 maiDir.: Fabrizio Dorsi; Prod.: Flavio Ambrosini
Pisa, Teatro Comunale Verdi  / 
La forza del destino (Verdi) 11-13 oktDir.: Valerio Galli; Prod.: Renato Bonajuto
Tosca (Puccini) 29 nov-1 desDir.: Nahel Al Halabi; Prod.: Riccardo Canessa
Carmen (Bizet) 11-12 janDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Francesco Esposito
Il Flaminio (Pergolesi) 22 janDir.: Federico Bardazzi
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-9 febDir.: Guy Condette; Prod.: Nicola Zorzi
Andrea Chénier (Giordano) 7-9 marDir.: Elio Orciuolo; Prod.: Marco Spada
Il mantello (Chailly) 14 marProd.: Stefano Mecenate
Amici (Bellisario) 14 marProd.: Stefano Mecenate
Si camminava sull'Arno (Simoni) 4 aprProd.: Lorenzo Mucci
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri  / 
Macbeth (Verdi) 8-16 novDir.: Nicola Paszkovski; Prod.: Cristina Mazzavillani Muti
Otello (Verdi) 9-16 novDir.: Nicola Paszkovski; Prod.: Cristina Mazzavillani Muti
Falstaff (Verdi) 10-17 novDir.: Nicola Paszkovski; Prod.: Cristina Mazzavillani Muti
Luisa Miller (Verdi) 24-26 janDir.: Donato Renzetti; Prod.: Leo Nucci
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 15-16 febDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Francesco Esposito
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 15-16 marDir.: Julian Kovatchev; Prod.: Italo Nunziata
Reggio Emilia, Teatro Municipale Valli  / 
I vespri siciliani (Verdi) 8-10 novDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Davide Livermore
My Fair Lady (Loewe) 29 nov-1 desDir.: Emanuele Friello; Prod.: Massimo Romeo Piparo
La clemenza di Tito (Mozart) 14-16 febDir.: Eric Hull; Prod.: Walter Pagliaro
La duchessa di Chicago (Kálmán) 21-23 febDir.: Maurizio Bogliolo; Prod.: Marco Prosperini
Tosca (Puccini) 14-16 marDir.: Alberto Veronesi; Prod.: Daniele Abbado
La cambiale di matrimonio (Rossini) 28-30 marDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Andrea Cigni
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
Ernani (Verdi) 27 nov-14 desDir.: Riccardo Muti; Prod.: Hugo De Ana
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 30 jan-6 febDir.: Charles Dutoit; Prod.: Laurent Pelly
L'Heure espagnole (Ravel) 30 jan-6 febDir.: Charles Dutoit; Prod.: Laurent Pelly
La petite messe solennelle (Rossini) 5 febDir.: Roberto Gabbiani
Manon Lescaut (Puccini) 27 feb-8 marDir.: Riccardo Muti; Prod.: Chiara Muti
Maometto II (Rossini) 28 mar-8 aprDir.: Roberto Abbado; Prod.: Pier Luigi Pizzi
L'elisir d'amore (Donizetti) 8-14 maiDir.: Donato Renzetti; Prod.: Ruggero Cappuccio
Carmen (Bizet) 18-28 junDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Emilio Sagi
The Prodigal Son (Britten) 4 julDir.: James Conlon; Prod.: Mario Martone
Rigoletto (Verdi) 21-31 oktDir.: Renato Palumbo; Prod.: Leo Muscato
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
Peter Grimes (concert) (Britten) 26-30 oktDir.: Antonio Pappano
Rovigo, Teatro Sociale  / 
Tosca (Puccini) 8-13 oktDir.: Fabio Mastrangelo; Prod.: Hugo De Ana(original),Giulio Ciabatti(revival)
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 13-17 novDir.: José Antonio Montaño; Prod.: Italo Nunziata
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 11-12 janDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Francesco Esposito
Il campiello (Wolf-Ferrari) 14-16 febDir.: Stefano Romani; Prod.: Paolo Trevisi
The Water Babies (Furlani) 20-23 marDir.: Stefano Romani; Prod.: Federico Bertolani
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Falstaff (Verdi) 11-15 oktDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Marco Spada
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 oktDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Alessio Pizzech
Così fan tutte (Mozart) 15-17 novDir.: Giovanni Battista Rigon; Prod.: Jacopo Spirei
La traviata (Verdi) 6-8 desDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Henning Brockhaus
Carmen (Bizet) 10-12 oktDir.: Benjamin Bayl
Madama Butterfly (Puccini) 31 okt-2 nov
Salome (Strauss) 21-23 nov
Adriana Lecouvreur (Cilea) 5-7 des
Savona, Opera Giocosa  / 
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 20 oktDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Francesco Esposito
La serva padrona (Pergolesi) 9 novDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Jacopo Marchisio
Il maestro di cappella (Cimarosa) 9 novDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Jacopo Marchisio
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale  / 
Euridice e Orfeo (Scapucci) 13-15 sepDir.: Marco Angius; Prod.: Giorgio Bongiovanni
Doglie (Sannicandro) 13-15 sepDir.: Marco Angius; Prod.: Sandra De Falco
Grilletta e Porsugnacco (Orlandini) 20-22 sepDir.: Francesco Massimi; Prod.: Giorgio Bongiovanni
Tosca (Puccini) 24-29 sepDir.: Carlo Palleschi; Prod.: Lucio Gabriele Dolcini
Così fan tutte (concert) (Mozart) 13 oktDir.: Antonio Cipriani
Torino, Teatro Regio  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 9-23 oktDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Vittorio Borrelli(original), Sylvano Bussotti(revival)
Rigoletto (Verdi) 17-25 oktDir.: Donato Renzetti; Prod.: Fabio Banfo(original), Anna Maria Bruzzese(revival)
La traviata (Verdi) 18-27 oktDir.: Donato Renzetti; Prod.: Laurent Pelly(original), Laurie Feldman Santoliquido(revival)
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7-17 novDir.: Alessandro de Marchi; Prod.: Vittorio Borrelli
Concert (Verdi) 18-22 desDir.: Gianandrea Noseda
Il flauto magico (Mozart) 10-21 janDir.: Christian Arming; Prod.: Roberto Andò
Madama Butterfly (Puccini) 1-6 febDir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Damiano Michieletto
Turandot (Puccini) 12-27 febDir.: Pinchas Steinberg / Giampaolo Bisanti; Prod.: Giuliano Montaldo
Tosca (Puccini) 13-18 marDir.: Renato Palumbo; Prod.: Jean-Louis Grinda
Gianni Schicchi (Puccini) 21-30 marDir.: Stefan Anton Reck; Prod.: Vittorio Borrelli
Una Tragedia florentina (Zemlinsky) 21-30 marDir.: Stefan Anton Reck; Prod.: Vittorio Borrelli
L'arca di Noè (Britten) 7 aprDir.: Carlo Bertola; Prod.: Elisabetta Marini
Guglielmo Tell (Rossini) 7-18 maiDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Graham Vick
The Rake's Progress (Stravinsky) 10-22 junDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: David McVicar
La vedova allegra (Lehár) 27 jun-6 julDir.: Christoph Campestrini; Prod.: Hugo De Ana
Treviso, Teatro Comunale  / 
La bohème (Puccini) 2-6 oktDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Ivan Stefanutti
Rigoletto (Verdi) 20-24 novDir.: Francesco Ommassini; Prod.: Patrizia Di Paolo
La cenerentola (Rossini) 29 jan-2 febDir.: Sergio Alapont; Prod.: Lorenzo Regazzo
Trieste, Teatro Verdi  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 9-18 janDir.: Gianluigi Gelmetti; Prod.: Massimo Gasparòn
L'occasione fa il ladro (Rossini) 11-18 febDir.: José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Elisabetta Brusa
Madama Butterfly (Puccini) 27 feb-8 marDir.: Donato Renzetti; Prod.: Giulio Ciabatti
La traviata (Verdi) 21 mar-1 aprDir.: Gianluigi Gelmetti; Prod.: Henning Brockhaus
Attila (Verdi) 23-31 maiDir.: Donato Renzetti; Prod.: Enrico Stinchelli
Il paese del sorriso (Lehár) 17-28 junDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Damiano Michieletto
Il re pastore (Mozart) 24 okt-2 novDir.: Francesco Lanzillotta
Venezia, La Fenice  / 
L'Africaine (Meyerbeer) 23 nov-1 desDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Leo Muscato
La scala di seta (Rossini) 17-31 janDir.: Alessandro de Marchi; Prod.: Bepi Morassi
La clemenza di Tito (Mozart) 24 jan-1 febDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Ursel Herrmann, Karl-Ernst Herrmann
La traviata (Verdi) 15 feb-15 marDir.: Diego Matheuz / Stefano Rabaglia; Prod.: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 feb-20 marDir.: Giovanni Battista Rigon; Prod.: Bepi Morassi
Il campiello (Wolf-Ferrari) 28 feb-11 marDir.: Stefano Romani; Prod.: Paolo Trevisi
Elegy for Young Lovers (Henze) 27 mar-6 aprDir.: Jonathan Webb; Prod.: Pier Luigi Pizzi
La bohème (Puccini) 19 apr-30 maiDir.: Jader Bignamini; Prod.: Francesco Micheli
Madama Butterfly (Puccini) 26 apr-1 junDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Àlex Rigola
Tosca (Puccini) 16-31 maiDir.: Daniele Callegari; Prod.: Serena Sinigaglia
The Rake's Progress (Stravinsky) 27 jun-5 julDir.: Diego Matheuz; Prod.: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 26 aug-7 desDir.: Daniele Rustioni / Diego Matheuz; Prod.: Robert Carsen
Il trovatore (Verdi) 12-28 sepDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Lorenzo Mariani
L'inganno felice (Rossini) 18-27 sepDir.: Stefano Montanari; Prod.: Bepi Morassi
Don Giovanni (Mozart) 10-19 oktDir.: Stefano Montanari; Prod.: Damiano Michieletto
La porta della legge (Sciarrino) 24 okt-2 nov
Simon Boccanegra (Verdi) 22 nov-6 desDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Andrea De Rosa
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 14-20 janDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Arnaud Bernard
Il signor Bruschino (Rossini) 23-31 janProd.: Bepi Morassi
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 jan-19 febDir.: Omer Meir Wellber
Don Pasquale (Donizetti) 8-22 febDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Italo Nunziata
La traviata (Verdi) 13 feb-4 oktDir.: Omer Meir Wellber / Gaetano d’Espinosa / Riccardo Frizza; Prod.: Robert Carsen
Alceste (Gluck) 20-28 marDir.: Guillaume Tourniaire; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Madama Butterfly (Puccini) 8-31 maiDir.: Jader Bignamini; Prod.: Alex Rigola
Norma (Bellini) 20 mai-6 junDir.: Gaetano d'Espinosa
Juditha Triumphans (Vivaldi) 19-27 junDir.: Stefano Montanari; Prod.: Elena Barbalich
La scala di seta (Rossini) 20-28 junProd.: Bepi Morassi
Otello (Verdi) 7-12 julProd.: Francesco Micheli
Tosca (Puccini) 28 aug-2 oktDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Serena Sinigaglia
La cambiale di matrimonio (Rossini) 12-26 sepProd.: Ezio Dara
Il medico dei pazzi (Battistelli) 6-13 oktDir.: Diego Matheuz; Prod.: Andrea De Rosa
Die Zauberflöte (Mozart) 20-31 oktDir.: Antonello Manacorda; Prod.: Damiano Micheletto
Verona, Teatro Filarmonico  / 
Don Pasquale (Donizetti) 13-22 desDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Antonio Albanese
L'italiana in Algeri (Rossini) 2-9 febDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Pier Luigi Pizzi
La vedova allegra (Lehár) 2-9 marDir.: Roberto Gianola; Prod.: Gino Landi
Maria Stuarda (Donizetti) 6-13 aprDir.: Sebastiano Rolli; Prod.: Federico Bertolani
Stabat Mater (concert) (Rossini) 17 aprDir.: Stefano Montanari
La bohème (Puccini) 9-16 novDir.: Xu Zhong; Prod.: Francesco Maestrini