2013/14 > Litauen 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Litauen

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Sverige Latvia

Litauen
 
Russland
Polen Hvite-Russland

Kaunas, Kauno Valstybinis Muzikinis Teatras / Kaunas State Musical Theatre  / 

La cambiale di matrimonio (Rossini) 28 sep-21 febDir.: Julius Geniušas; Prod.: Nerijus Petrokas
Gianni Schicchi (Puccini) 28 sep-21 febDir.: Julius Geniušas; Prod.: Nerijus Petrokas
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 5 okt-10 aprDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Gediminas Šeduikis
Madame Pompadour (Fall) 6 okt-6 aprDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Anželika Cholina
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 okt-30 marDir.: Julius Geniušas; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 okt-25 aprDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 okt-24 aprDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Martha (Flotow) 18 okt-17 janDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Wiener Blut (Strauss,J) 19 okt-4 aprDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Gediminas Maciulevičius(revival)
Wedding of a Spider (Bružaitė) 20 okt
Die Bajadere (Kalman,E) 20 okt-12 aprDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Gintas Žilys
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 okt-16 aprDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Kęstutis Jakštas
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 okt-21 marDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Gintautas Želvys
Gräfin Mariza (Kálmán) 26 okt-9 febDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Alexei Stepanyuk
Grybų karas ir taika (Bružaitė) 27 okt-24 nov
Opera anthology (Verdi) 3 nov
Faust (Gounod) 8 nov-18 aprDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Der Bettelstudent (Millöcker) 10 nov-5 aprDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Andrey Bestchastny
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 16 nov-31 janDir.: Erki Pehk / Jonas Janulevičius; Prod.: Teet Kask
Pagliacci (Leoncavallo) 30 novDir.: Oleg Lesun / Jurij Galias / Marina Tretjakova; Prod.: Ana Motornaja
Die lustige Witwe (Lehár) 7 des-23 marDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
La traviata (Verdi) 30 desDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Klaipedos, Klaipėdos Valstybinis Muzikinis Teatras / Klaipėda State Musical Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 aug-18 janDir.: Dainius Pavilionis; Prod.: Daina Adamkevičiūtė
La traviata (Verdi) 16 augDir.: Modestas Barkauskas; Prod.: Eligijus Domarkas
Pagliacci (Leoncavallo) 1 des
Ball im Savoy (Abraham) 5 des-1 febDir.: Stasys Domarkas / Dmitrijus Zlotnikas; Prod.: Ramūnas Kaubrys
La traviata (Verdi) 30 desDir.: Modestas Barkauskas; Prod.: Eligijus Domarkas
L'Histoire de Babar (Poulenc) 20 jan-13 apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 janDir.: Stasys Domarkas; Prod.: Ramūnas Kaubrys
Suor Angelica (Puccini) 22 febProd.: Yana Ross
Gianni Schicchi (Puccini) 22 febProd.: Yana Ross
Wiener Blut (Strauss,J) 17-20 maiDir.: Stasys Domarkas / Dainius Pavilionis; Prod.: Ramūnas Kaubrys
Vilnius, Vilnius City Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 26-30 novDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Manon Lescaut (Puccini) 23-26 janDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
La bohème (Puccini) 7-9 marDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Così fan tutte (Mozart) 1-4 maiDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Vilnius, Lithuanian National Opera and Ballet Theatre  / 
Ernani (Verdi) 14 sep-2 maiDir.: Gianluca Marcianò; Prod.: Jean-Claude Berutti
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 sep-25 maiDir.: Martynas Staskus / Julius Geniušas; Prod.: Gediminas Šeduikis
La juive (Halévy) 21 sepDir.: Martynas Staskus; Prod.: Günter Krämer
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2 okt-8 marDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Vasilij Barkhatov
La traviata (Verdi) 4 okt-6 maiDir.: Robertas Servenikas / Martynas Staskus; Prod.: Chen Shi-Zheng
Otello (Verdi) 5 okt-5 junDir.: Gintaras Rinkevicius / Martynas Staskus; Prod.: Eimuntas Nekrošius
Rigoletto (Verdi) 10 oktDir.: Alvydas Šulčys; Prod.: Gintaras Varnas
Carmen (Bizet) 15 okt-19 marDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 24 oktDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Mariusz Treliński
Wiener Blut (Strauss,J) 26 okt-21 marDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
Le nozze di Figaro (Mozart) 8 nov-27 febDir.: Martynas Staskus; Prod.: Emilio Sagi
Die lustige Witwe (Lehár) 20 des-15 marDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 janDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Francesca Zambello
Lohengrin (Wagner) 30 jan-21 maiDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Andrejs Žagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 feb-22 aprDir.: Modestas Pitrenas; Prod.: Oskaras Koršunovas
Cornet (Narbutaitė) 21 feb-29 marDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Gintaras Varnas
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 apr-12 junDir.: Julius Geniušas / Alexis Soriano; Prod.: Emilio Sagi
Alexander's Feast (Handel) 20-21 junDir.: Rolf Beck; Prod.: Csaba Kael