2013/14 > Polen 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Polen

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Sverige Litauen
Tyskland

Polen
 
Hvite-Russland
Tsjekkia Slovakia Ukraina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Straszny dwór (Moniuszko) 3 nov-12 febDir.: Mieczysław Dondajewski; Prod.: Roberto Skolmowski
La traviata (Verdi) 20 des-22 junDir.: Michał Klauza; Prod.: Roberto Skolmowski
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20 sep-5 aprDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28 sep-25 febDir.: Maciej Figas; Prod.: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10 okt-23 marDir.: Maciej Figas; Prod.: Laco Adamik
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 okt-4 febDir.: Wojciech Rajski; Prod.: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 26 okt-4 febDir.: Wojciech Rajski; Prod.: Andrzej Bubień
Madama Butterfly (Puccini) 7-10 novDir.: Maciej Figas; Prod.: Marianne Berglof
Baron cygański (Strauss,J) 27 nov-1 desDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Janina Niesobska
Die Zauberflöte (Mozart) 12-13 desDir.: Dirk Vermeulen; Prod.: Matthias Remus
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-19 janDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Krzysztof Nazar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-9 febDir.: Maciej Wierzchoń / Piotr Wajrak; Prod.: Cezary Domagała
La traviata (Verdi) 1 mar-14 maiDir.: Simca Heled; Prod.: Bodo Igesz
Gräfin Mariza (Kálmán) 13-16 marDir.: Maciej Figas; Prod.: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 28-30 marDir.: Andrzej Knap; Prod.: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26-27 aprDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Wojciech Adamczyk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 aprDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Natalia Babińska
The Portrait (Weinberg) 1 maiDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Lakmé (Delibes) 22-25 maiDir.: Andrzej Straszyński; Prod.: Krzysztof Kelm
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Maria (Statkowski) 25-29 augDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 sepDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 sep-29 aprDir.: Wojciech Michniewski; Prod.: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 novDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 desDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Karolina Sofulak
Madame Curie (Sikora) 18-19 janDir.: Wojciech Michniewski; Prod.: Marek Weiss
Macbeth (Verdi) 14-16 febDir.: José Maria Florêncio; Prod.: Marek Weiss
Così fan tutte (Mozart) 1-5 marDir.: Friedrich Haider; Prod.: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 30 mar-2 aprDir.: Michał Klauza; Prod.: Andrzej Chyra
Rothschild's Violin (Fleyshman) 30 mar-2 aprDir.: Michał Klauza; Prod.: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 25 mai-17 junDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss
Krakow, Opera Krakowska  / 
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14 sep-28 janDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 sepDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27 sep-16 marDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 okt-3 novDir.: Tomasz Tokarczyk
Paradise Lost (Penderecki) 5 okt
Madama Butterfly (Puccini) 11 okt-6 aprDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19 okt-23 marDir.: Marek Toporowski; Prod.: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25 okt-2 febDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 novDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Waldemar Zawodziński
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20 nov-21 febDir.: Paweł Szczepański; Prod.: Włodzimierz Nurkowski
The Troubadour (Verdi) 22 nov-9 marDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 29 nov-6 maiDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Krzysztof Nazar
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 des-18 maiDir.: Evgeny Volynskiy; Prod.: Henryk Baranowski
The Haunted Manor () 4-5 janDir.: Piotr Sułkowski; Prod.: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 jan-2 marDir.: Uwe Theimer; Prod.: Janusz Józefowicz
Carmen (Bizet) 7-9 febDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 15 feb-25 maiDir.: Damiano Binetti; Prod.: Giorgio Madia
Little Lord (Markwick) 21 feb-31 maiDir.: Sebastian Perłowski; Prod.: Janusz Szydłowski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28-30 marDir.: Evgeny Volynskiy; Prod.: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 11-13 aprDir.: Andrzej Straszyński; Prod.: Laco Adamik
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 25-30 aprDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Michał Znaniecki
Lodz, Teatr Wielki  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22 sep-28 marDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 sep-16 marDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 okt-13 aprDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Okopiński
La bohème (Puccini) 4 okt-2 aprDir.: Tadeusz Wojciechowski / Eraldo Salmieri; Prod.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 okt-30 marDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 okt-10 aprDir.: Bassem Akiki; Prod.: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 okt-26 aprDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16 okt-21 jan
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 jan-5 aprDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Natalia Babińska
The Magic Flute (Mozart) 25 jan-23 marDir.: Bassem Akiki; Prod.: Waldemar Zawodziński
Aida (Verdi) 8-11 febDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Maria Stuarda (Donizetti) 23 febDir.: Eraldo Salmieri; Prod.: Dieter Kaegi
Requiem (concert) (Verdi) 18 aprDir.: Eraldo Salmieri
Poznan, Teatr Wielki  / 
Falstaff (Verdi) 21 sep-9 febDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 sepDir.: Krzysztof Słowiński; Prod.: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 okt-13 aprDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 okt-6 febDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 nov-31 maiDir.: Agnieszka Nagórka; Prod.: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 17 novDir.: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 nov-6 aprDir.: Tadeusz Kozłowski / Agnieszka Nagórka; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 des-19 janDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 des-4 febDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 jan-6 maiDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 jan-9 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 jan-2 aprDir.: Maciej Wieloch; Prod.: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 feb-30 marDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22 mar-10 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 apr-13 maiDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24 mai-20 junDir.: Kees Bakels; Prod.: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 junDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 sep-6 aprDir.: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; Prod.: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 oktDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23 nov-25 maiDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 des-11 janDir.: Golo Berg; Prod.: Dirk Löschner
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 des-23 febDir.: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; Prod.: Martin Otava
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 feb-1 junDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 22-23 marDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Olga Iwanowna
Hrabina Marica (Kálmán) 22 junDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Natalia Babińska
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 oktDir.: Lionel Friend; Prod.: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 okt-2 novDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 nov-25 febDir.: Bassem Akiki; Prod.: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky,P) 12-19 desDir.: Valery Gergiev; Prod.: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 desDir.: Valery Gergiev; Prod.: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 jan-21 febDir.: Łukasz Borowicz; Prod.: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 jan-5 junDir.: Jakub Chrenowicz; Prod.: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 febDir.: Wojciech Michiewski; Prod.: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 febDir.: Modestas Pitrenas; Prod.: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 mar-10 maiDir.: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; Prod.: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 marDir.: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 aprDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 aprDir.: Marta Kluczyńska; Prod.: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 aprDir.: Marta Kluczyńska; Prod.: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 maiDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 junDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Imeneo (Handel) 13 sep-15 febDir.: Władysław Kłosiewicz; Prod.: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 sepProd.: Katarzyna Kowalska-Smoleń
(Łopacki) 27-28 sepDir.: Marcin Piotr Łopacki
The Young Wife (Brochocka) 11-12 oktProd.: Adam Biernacki
Così fan tutte (Mozart) 18 okt-30 novDir.: Ruben Silva; Prod.: Marek Weiss
Suor Angelica (Puccini) 25-26 oktDir.: Marta Kosielska; Prod.: Maria Gabriella Munari
La cenerentola (Rossini) 31 jan-22 febDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Jitka Stokalska
Rinaldo (Handel) 14-15 marDir.: Władysław Kłosiewicz; Prod.: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 22-23 marProd.: Jacek Papis
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 marDir.: Sławomir A. Wróblewski; Prod.: Małgorzata Kaczmarska
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 apr-24 maiDir.: Ruben Silva; Prod.: Jitka Stokalska
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 sep-19 oktDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 sep-18 desDir.: Ewa Michnik; Prod.: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 sep-21 novDir.: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 sep-8 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 sep-24 oktDir.: Ewa Michnik; Prod.: Mariusz Treliński
Little Red Riding Hood (Pauer) 17 sep-21 oktDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Nabucco (Verdi) 18 sep-23 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 sep-9 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 sep-9 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20-24 sepDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 sep-21 desDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 sep-6 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 sep-26 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 sep-29 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 sep-31 maiDir.: Andrzej Straszyński; Prod.: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 sep-28 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 sep-27 desDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 okt-12 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10-5 oktDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11-26 oktDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 okt-14 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 okt-20 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 okt-5 novDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 okt-25 novDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 novDir.: Ewa Michnik; Prod.: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 nov-17 sepDir.: Tadeusz Zathey; Prod.: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 des-18 sep
The Haunted Manor () 5 des-19 novDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 des-18 novDir.: Michał Czubaszek; Prod.: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 janDir.: Ewa Michnik; Prod.: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 jan-31 desDir.: Ewa Michnik; Prod.: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 mar-30 oktDir.: Tomasz Szreder; Prod.: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 apr-27 sepDir.: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; Prod.: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 junDir.: Ewa Michnik; Prod.: Bruno Berger-Gorski
Angels in America (Eötvös) 3-4 okt
Sunken Garden (van der Aa) 8 okt
Der Rosenkavalier (Strauss) 13-20 des