2013/14 > Tyrkia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Tyrkia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Bulgaria
Romania
Georgia
Hellas

Tyrkia
 
Armenia

Ankara, Ankara State Opera and Ballet  / 

Rigoletto (Verdi) 2 okt-16 desDir.: Rengim Gökmen / Alessandro Cedrone; Prod.: Yekta Kara
Tosca (Puccini) 9 okt-21 desDir.: Alessandro Cedrone; Prod.: Vincenzo Grisostomi Travaglini
Arshin Mal Alan (Hajibeyov,U) 27 okt-4 marDir.: Mustafa Erdoğan; Prod.: Hafiz Guliyev
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 des-9 aprDir.: Rengim Gökmen / Sunay Muratov; Prod.: Murat Atak
Don Giovanni (Mozart) 4 jan-3 marDir.: Sunay Muratov; Prod.: Yekta Kara
Macbeth (Verdi) 18 jan-8 marDir.: Lorenzo Castriota / Alessandro Cedrone; Prod.: Yekta Kara
Attila (Verdi) 22 feb-16 aprDir.: Lorenzo Castriota / Alessandro Cedrone; Prod.: Andrejs Žagars
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 mar-10 maiDir.: Rengim Gökmen; Prod.: Yekta Kara
Lo speziale (Haydn) 23 mar-11 maiDir.: Mustafa Erdoğan; Prod.: Zeynep Tamer
Carmen (Bizet) 26 apr-21 maiDir.: Rengim Gökmen / Sunay Muratov; Prod.: Recep Ayyilmaz
Antalya, Antalya State Opera and Ballet  / 
Tulip Mania (Hoca) 8 okt-27 febDir.: Hakan Kalkan / Ömer Yöndem; Prod.: Murat Atak
Macbeth (Verdi) 2-5 novDir.: Artem Makarov; Prod.: Yekta Kara
La traviata (Verdi) 19 nov-6 febDir.: Artem Makarov; Prod.: Recep Ayyilmaz
Tosca (Puccini) 12 des-4 febDir.: Nicolae Dohotaru; Prod.: Kenan Korbek
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 des-22 febDir.: Alexandru Samoila / Nicolae Dohotaru; Prod.: Aleksandre Titel
Don Giovanni (Mozart) 15 mar-17 aprDir.: Artem Makarov; Prod.: Yekta Kara
Hercules (Handel) 6-10 maiDir.: Wolfgang Riedelbauch; Prod.: Mehmet Ergüven
Istanbul, Istanbul State Opera  / 
The Turn of the Screw (Britten) 3-5 oktDir.: Leonard Grams; Prod.: Aytaç Manizade
The Impresario (Mozart) 18 okt-9 aprDir.: Serdar Yalçin; Prod.: Renato Bonajuto
Giovanna d'Arco (Verdi) 16-23 novDir.: Gianluca Bianchi
The Ears of Midas (Tüzün) 27-30 novDir.: Serdar Yalçin; Prod.: Yücel Erten
Yusuf and Zulaikha (Demiriş) 25 des-4 janDir.: Serdar Yalçin; Prod.: Aytaç Manizade
La cenerentola (Rossini) 25 jan-10 maiDir.: Alessandro Cedrone
L'elisir d'amore (Donizetti) 12 feb-12 aprDir.: Gianluca Bianchi; Prod.: Yekta Kara
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 27 feb-1 marProd.: Recep Ayyilmaz
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 29 mar-5 aprDir.: Paolo Villa
Prima la musica e poi le parole (Salieri) 8-9 aprDir.: Serdar Yalçin; Prod.: Renato Bonajuto
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16-19 aprDir.: Raoul Grüneis; Prod.: Mehmet Ergüven
Izmir, Izmir State Opera and Ballet  / 
Don Pasquale (Donizetti) 10 okt-11 febDir.: Tulio Gagliardo / Zdravkov Dimitrov; Prod.: Recep Ayyilmaz
Agrippina (Handel) 16 nov-3 desDir.: Zdravkov Dimitrov; Prod.: Mehmet Ergüven
Aida (Verdi) 21 des-30 maiDir.: Tulio Gagliardo; Prod.: Aytaç Manizade
Madama Butterfly (Puccini) 20 mar-5 maiDir.: Tulio Gagliardo / Tolga Taviş; Prod.: Aytaç Manizade
La sonnambula (Bellini) 9 apr-15 maiDir.: Tulio Gagliardo / Zdravkov Dimitrov; Prod.: Evin Atik
Muhteşem Süleyman (Akbaşli) 26 apr-19 maiDir.: Tulio Gagliardo; Prod.: Mehmet Balkan
Mersin, Mersin State Opera and Ballet  / 
Carmen (Bizet) 22 okt-21 janProd.: Recep Ayyilmaz
Madama Butterfly (Puccini) 19 nov-22 febDir.: Vladimir Lungu; Prod.: Aytaç Manizade
La bohème (Puccini) 8 feb-22 aprDir.: İbrahim Yazici / Vladimir Lungu; Prod.: Kenan Korbek
Karyağdi Hatun (Demiriş) 8-15 aprDir.: Vladimir Lungu / İbrahim Yazici; Prod.: Gürçil Çeliktaş
Samsun, Samsun State Opera and Ballet  / 
Murat IV (Demiriş) 31 okt-26 aprDir.: Tolga Taviş; Prod.: Gürçil Çeliktaş
Birzhan i Sara (Tulebayev) 18 nov-6 janDir.: Tolga Taviş; Prod.: Eflatun Neimetzade
Ali Baba and the Forty Thieves (Ada) 5 des-24 marDir.: Tolga Taviş
Die Zauberflöte (Mozart) 27 jan-15 maiDir.: Tolga Taviş; Prod.: Recep Ayyilmaz