2013/14 > Storbritannia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Storbritannia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Irland

Storbritannia
 
Nederland
Frankrike Belgia

Belfast, NI Opera  / 

L'elisir d'amore (Donizetti) 27 sepDir.: David Brophy; Prod.: Oliver Mears
The Importance of Being Earnest (Barry) 26 oktDir.: Pierre-André Valade; Prod.: Antony McDonald
Macbeth (Verdi) 21-23 febDir.: Nicholas Chalmers; Prod.: Oliver Mears
Cardiff, Music Theatre Wales  / 
Greek (Turnage) 1 oktDir.: Michael Rafferty; Prod.: Michael McCarthy
The Killing Flower (Sciarrino) 18 oktDir.: Michael Rafferty; Prod.: Michael McCarthy
Cardiff, Welsh National Opera  / 
Paul Bunyan (Britten) 23-24 augDir.: Alice Farnham; Prod.: Martin Constantine
Anna Bolena (Donizetti) 7 sep-4 oktDir.: Daniele Rustioni / Andrew Greenwood; Prod.: Alessandro Talevi
Maria Stuarda (Donizetti) 13 sep-5 oktDir.: Graeme Jenkins / Robin Newton; Prod.: Rudolf Frey
Roberto Devereux (Donizetti) 2-6 oktDir.: Daniele Rustioni / Christian Capocaccia; Prod.: Alessandro Talevi
Manon Lescaut (Puccini) 8-27 febDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Mariusz Trelinski
La traviata (Verdi) 11 feb-1 marDir.: Simon Phillippo; Prod.: David McVicar
Boulevard Solitude (Henze) 26-28 febDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Mariusz Trelinski
Anon (Wallen) 14 mar
Moses und Aron (Schoenberg,A) 24 mai-7 junDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Nabucco (Verdi) 31 mai-14 junDir.: Xian Zhang / NN; Prod.: Rudolf Frey
La Chute de la maison Usher (Debussy) 13-15 junDir.: Lawrence Foster; Prod.: David Pountney
Usher House (Getty) 13-15 junDir.: Lawrence Foster; Prod.: David Pountney
William Tell (Rossini) 12 sep-4 oktDir.: Carlo Rizzi / NN; Prod.: David Pountney
Carmen (Bizet) 19 sep-2 oktDir.: Erik Nielsen / James Southall; Prod.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Moses in Egypt (Rossini) 3-5 oktDir.: Carlo Rizzi / Simon Phillippo; Prod.: David Pountney
Glasgow, Royal Conservatoire of Scotland  / 
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 4-9 novDir.: Timothy Dean; Prod.: Mark Hathaway
La clemenza di Tito (Mozart) 18-25 janDir.: Timothy Dean / Fergus Macleod; Prod.: Ashley Dean
La rondine (Puccini) 10-15 maiDir.: Oliver Rundell; Prod.: Benjamin Davies
Glasgow, Scottish Opera  / 
Last One Out (Williams) 9-26 augProd.: Amanda Gaughan
The Seven Deadly Sins (Weill) 20-23 augDir.: Jessica Cottis; Prod.: Kally Lloyd-Jones
Don Giovanni (Mozart) 15-26 oktDir.: Speranza Scappucci / James Grossmith; Prod.: Thomas Allen
Don Pasquale (Donizetti) 24 jan-1 febDir.: Francesco Corti; Prod.: Renaud Doucet
Macbeth (Verdi) 22-29 marDir.: Derek Clark; Prod.: Dominic Hill
Turandot (concert) (Puccini) 30 marDir.: Francesco Corti
Madama Butterfly (Puccini) 21 mai-3 augDir.: Marco Guidarini / Derek Clark; Prod.: David McVicar(original), Elaine Kidd(revival)
Leeds, Opera North  / 
Peter Grimes (Britten) 14 sep-26 oktDir.: Jac van Steen / Martin Pickard; Prod.: Phyllida Lloyd
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 sep-24 oktDir.: Stuart Stratford / Oliver Rundell; Prod.: Martin Duncan
Death in Venice (Britten) 17-25 oktDir.: Richard Farnes; Prod.: Yoshi Oida(original), Rob Kearley(revival)
The Girl of the Golden West (Puccini) 21 jan-21 febDir.: Richard Farnes; Prod.: Aletta Collins
Macbeth (Verdi) 7-22 febDir.: Tobias Ringborg / Martin Pickard; Prod.: Tim Albery
The Commission (Brooke,E) 20 mar
Café Kafka (Coll) 20 mar
La bohème (Puccini) 29 apr-10 maiDir.: Andreas Delfs / Ilyich Rivas; Prod.: Phyllida Lloyd
Götterdämmerung (concert) (Wagner) 14 jun-12 julDir.: Richard Farnes
London, Barbican Centre  / 
Rigoletto (concert) (Verdi) 15 sepDir.: Gianandrea Noseda
L'orfeo (Monteverdi) 28 sepDir.: Richard Egarr
The Damnation of Faust (Berlioz) 3-7 novDir.: Valery Gergiev
Romeo and Juliet (Berlioz) 6-13 novDir.: Valery Gergiev
Curlew River (Britten) 14-16 novDir.: William Lacey; Prod.: Netia Jones
The Adventures of Pinocchio (Dove) 4-10 marDir.: Dominic Wheeler; Prod.: Martin Lloyd-Evans
Gawain (concert) (Birtwistle) 16 maiDir.: Martyn Brabbins; Prod.: John Lloyd Davies
Les mamelles de Tirésias (concert) (Poulenc) 24 maiDir.: Ludovic Morlot; Prod.: Kenneth Richardson
London, English National Opera (ENO)  / 
Fidelio (Beethoven) 25 sep-17 oktDir.: Edward Gardner; Prod.: Calixto Bieito
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 sep-6 novDir.: Eun Sun Kim; Prod.: Christopher Alden
Madam Butterfly (Puccini) 14 okt-1 desDir.: Gianluca Marcianò / Martin Fitzpatrick; Prod.: Anthony Minghella(original), Sarah Tipple(revival)
The Magic Flute (Mozart) 7 nov-7 desDir.: Gergely Madaras; Prod.: Simon McBurney
Satyagraha (Glass) 20 nov-8 desDir.: Stuart Stratford; Prod.: Phelim McDermott, Julian Crouch
Peter Grimes (Britten) 29 jan-27 febDir.: Edward Gardner; Prod.: David Alden
Rigoletto (Verdi) 13 feb-14 marDir.: Graeme Jenkins; Prod.: Christopher Alden
Rodelinda (Handel) 28 feb-15 marDir.: Christian Curnyn; Prod.: Richard Jones
Powder her face (Adès) 2-19 aprDir.: Timothy Redmond; Prod.: Joe Hill-Gibbins
Thebans (Anderson) 3 mai-3 junDir.: Edward Gardner; Prod.: Pierre Audi
Così fan tutte (Mozart) 16 mai-6 julDir.: Ryan Wigglesworth; Prod.: Phelim McDermott
Benvenuto Cellini (Berlioz) 5-27 junDir.: Edward Gardner; Prod.: Terry Gilliam, Leah Hausman
The Pearl Fishers (Bizet) 16 jun-5 julDir.: Jean-Luc Tingaud; Prod.: Penny Woolcock
London, English Touring Opera  / 
The Coronation of Poppea (Monteverdi) 28 sep-9 oktDir.: Michael Rosewell; Prod.: James Conway(original), Oliver Platt(revival)
Jason (Cavalli) 4-10 oktDir.: Joseph McHardy; Prod.: Ted Huffman
Agrippina (Handel) 8-12 oktDir.: Jonathan Peter Kenny; Prod.: James Conway
Laika the Spacedog (Hepplewhite) 9-10 oktDir.: Russell Hepplewhite; Prod.: Tim Yealland
King Priam (Tippett) 13-22 febDir.: Michael Rosewell; Prod.: James Conway
Paul Bunyan (Britten) 17-21 febDir.: Philip Sunderland; Prod.: Liam Steel
The Magic Flute (Mozart) 7-8 marDir.: Michael Rosewell / James Southall; Prod.: Liam Steel(original), James Hurley(revival)
Life on the Moon (Haydn) 17+ oktDir.: Christopher Bucknall
Ottone (Handel) 18+ oktDir.: Jonathan Peter Kenny; Prod.: James Conway
London, Guildhall School of Music and Drama (GSMD)  / 
Francesca di Foix (Donizetti) 4-11 novDir.: Dominic Wheeler; Prod.: Stephen Barlow.prod
L'Enfant prodigue (Debussy) 4-11 novDir.: Dominic Wheeler; Prod.: Stephen Barlow.prod
The Adventures of Pinocchio (Dove) 4-10 marDir.: Dominic Wheeler; Prod.: Martin Lloyd-Evans
London, Linbury Studio Theatre  / 
The Wasp Factory (Frost) 2-8 oktProd.: Ben Frost
El gato con botas (Montsalvatge) 16-18 oktDir.: Paul Wingfield; Prod.: Pedro Ribeiro
How the Whale Became (Philips) 10 des-4 janProd.: Natalie Abrahami
The Commission (Brooke,E) 17-19 marDir.: Richard Baker; Prod.: Annabel Arden
Café Kafka (Coll) 17-19 marDir.: Richard Baker; Prod.: Annabel Arden
Through His Teeth (Bedford) 3-11 aprDir.: Sian Edwards; Prod.: Bijan Sheibani
The Crackle (Herbert,M) 5-12 aprProd.: Matthew Herbert, Sasha Milavic Davies
Quartett (Francesconi) 18-28 junDir.: Andrew Gourlay; Prod.: John Fulljames
Gloria, a Pigtale (Gruber) 16-19 julDir.: Geoffrey Paterson; Prod.: Frederic Wake-Walker
The Trial (Glass) 10-18 oktDir.: Michael Rafferty; Prod.: Michael McCarthy
La scala di seta (Rossini) 23-24 oktDir.: Jonathan Santagada; Prod.: Greg Eldridge
Listen to the Silence (Cage) 30 jan-1 febProd.: Wouter Van Looy, Letizia Renzini
Swanhunter (Dove) 4-11 aprProd.: Hannah Mulder, Rachael Canning
London, National Opera Studio  / 
London, Royal Academy Opera  / 
Cendrillon (Massenet) 18-25 novDir.: Gareth Hancock; Prod.: Christopher Cowell
London, Royal Opera  / 
Turandot (Puccini) 9 sep-10 marDir.: Henrik Nanasi; Prod.: Andrei Serban
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 sep-15 maiDir.: John Eliot Gardiner / David Syrus; Prod.: David McVicar
Elektra (Strauss) 23 sep-12 oktDir.: Andris Nelsons; Prod.: Charles Edwards
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 17 okt-11 novDir.: Antonio Pappano; Prod.: Stefan Herheim
Wozzeck (Berg) 31 okt-15 novDir.: Mark Elder; Prod.: Keith Warner
Parsifal (Wagner) 30 nov-18 desDir.: Antonio Pappano; Prod.: Stephen Langridge
Carmen (Bizet) 16 des-9 janDir.: Daniel Oren; Prod.: Francesca Zambello
Manon (Massenet) 14 jan-4 febDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Laurent Pelly
Don Giovanni (Mozart) 1-24 febDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Kasper Holten
La Fille du régiment (Donizetti) 3-18 marDir.: Yves Abel; Prod.: Laurent Pelly
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 14 mar-2 aprDir.: Semyon Bychkov; Prod.: Claus Guth
Faust (Gounod) 4-25 aprDir.: Maurizio Benini; Prod.: David McVicar
La traviata (Verdi) 19 apr-20 maiDir.: Dan Ettinger; Prod.: Richard Eyre
Tosca (Puccini) 10 mai-26 junDir.: Oleg Caetani / Plácido Domingo; Prod.: Jonathan Kent
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 29 mai-11 junDir.: Simon Rattle; Prod.: Robert Carsen
Manon Lescaut (Puccini) 17 jun-7 julDir.: Antonio Pappano; Prod.: Jonathan Kent
Ariadne auf Naxos (Strauss) 25 jun-13 julDir.: Antonio Pappano; Prod.: Christof Loy
Maria Stuarda (Donizetti) 5-18 julDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Patrice Caurier
La bohème (Puccini) 9-19 julDir.: Cornelius Meister; Prod.: John Copley
Anna Nicole (Turnage) 11-20 sepDir.: Antonio Pappano; Prod.: Richard Jones
Rigoletto (Verdi) 12 sep-6 oktDir.: Maurizio Benini / Paul Wynne Griffiths; Prod.: David McVicar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 sep-5 oktDir.: Mark Elder; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
I due Foscari (Verdi) 14 okt-2 novDir.: Antonio Pappano / Renato Balsadonna; Prod.: Thaddeus Strassberger
Idomeneo re di Creta (Mozart) 3-24 novDir.: Marc Minkowski; Prod.: Martin Kušej
L'elisir d'amore (Donizetti) 18 nov-13 desDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Laurent Pelly
Tristan und Isolde (Wagner) 5-21 desDir.: Antonio Pappano; Prod.: Christof Loy
Un ballo in maschera (Verdi) 18 des-17 janDir.: Daniel Oren; Prod.: Katharina Thoma
L'orfeo (Monteverdi) 13-24 janDir.: Christian Curnyn; Prod.: Michael Boyd
Andrea Chénier (Giordano) 20 jan-6 febDir.: Antonio Pappano; Prod.: David McVicar
Der fliegende Holländer (Wagner) 5-24 febDir.: Andris Nelsons; Prod.: Tim Albery
Die Zauberflöte (Mozart) 23 feb-11 marDir.: Cornelius Meister; Prod.: David McVicar
Rise and Fall of the City of Mahagonny (Weill) 10 mar-4 aprDir.: Mark Wigglesworth; Prod.: John Fulljames
Madama Butterfly (Puccini) 20 mar-9 aprDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Il turco in Italia (Rossini) 11-27 aprDir.: Evelino Pidò; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Król Roger (Szymanowski) 1-19 maiDir.: Antonio Pappano; Prod.: Kasper Holten
La traviata (Verdi) 18 mai-4 julDir.: Marc Minkowski / Alexander Joel; Prod.: Richard Eyre
La bohème (Puccini) 23 mai-16 julDir.: Dan Ettinger / Alexander Joel; Prod.: John Copley
Don Giovanni (Mozart) 12 jun-3 julDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Kasper Holten
Guillaume Tell (Rossini) 29 jun-17 julDir.: Antonio Pappano; Prod.: Damiano Michieletto
Falstaff (Verdi) 6-18 julDir.: Michael Schønwandt; Prod.: Robert Carsen
Peter Pan (Ayres) 24-25 julDir.: NN; Prod.: Keith Warner
Manchester, Royal Northern College of Music (RNCM)  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 8-14 des
The Drunkard Cured (Gluck) 16-27 marDir.: Roger Hamilton; Prod.: Stefan Janski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 16-27 marDir.: Roger Hamilton; Prod.: Stefan Janski