2017/18 > Østerrike 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Østerrike

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland Tsjekkia Slovakia
Liechtenstein
Sveits

Østerrike
 
Ungarn
Italia Slovenia Kroatia

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 febDir.: Karsten Januschke; Prod.: Michael Schachermaier
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 sep-3 junDir.: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; Prod.: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 okt-26 desDir.: Marius Burkert; Prod.: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 nov-18 marDir.: Marco Comin / Marcus Merkel; Prod.: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 nov-2 marDir.: Marius Burkert / Marcus Merkel; Prod.: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 desDir.: Marcus Merkel; Prod.: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 des-25 aprDir.: Oksana Lyniv / Robin Engelen; Prod.: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 janProd.: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 mar-22 aprDir.: Oksana Lyniv / Marius Burkert; Prod.: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 mar-8 aprDir.: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 apr-10 junDir.: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; Prod.: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 maiDir.: Susanne Scholz; Prod.: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 mai-8 jun
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 jun
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 sep-26 desDir.: Seokwon Hong; Prod.: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 sep-8 novDir.: Oliver Imig; Prod.: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 nov-16 febDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 nov-16 febDir.: Francesco Rosa / Seokwon Hong; Prod.: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 des-21 marDir.: Seokwon Hong; Prod.: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 feb-7 junDir.: Uwe Sandner; Prod.: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 mar-5 julDir.: Seokwon Hong; Prod.: Anette Leistenschneider
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 19 mai-7 julDir.: Lukas Beikircher; Prod.: Johannes Reitmeier
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 sep-14 novDir.: Giedrė Šlekytė; Prod.: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 nov-21 desDir.: Lorenzo Viotti; Prod.: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 des-10 febDir.: Giedrė Šlekytė; Prod.: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 mar-14 aprDir.: Kristiina Poska; Prod.: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 sep-2 oktDir.: Anne Marie Dragosits; Prod.: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 sep-17 febDir.: Markus Poschner / Marc Reibel; Prod.: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 nov-20 marDir.: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; Prod.: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 des-29 junDir.: Marc Reibel; Prod.: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 des-12 janDir.: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; Prod.: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 feb-24 aprDir.: Markus Poschner; Prod.: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 feb-21 marDir.: Takeshi Moriuchi; Prod.: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 mar-28 maiProd.: Felix Dieckmann
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 apr-28 junDir.: Leslie Suganandarajah; Prod.: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 mai-6 julDir.: Roland Böer; Prod.: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 jun-6 julDir.: Takeshi Moriuchi; Prod.: François De Carpentries
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 sep-13 janDir.: Adrian Kelly; Prod.: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 okt-7 aprDir.: Robin Davis; Prod.: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 okt-21 novDir.: Dennis Russell Davies; Prod.: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 jan-30 maiDir.: Adrian Kelly; Prod.: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 apr-15 maiDir.: Robin Davis; Prod.: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 mai-10 junDir.: Wolfgang Götz; Prod.: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 novDir.: Walter Kobéra; Prod.: Dominique Mentha
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 junDir.: Walter Kobéra / Anna Sushon; Prod.: Leonard Prinsloo
Radames (Eötvös) 14-18 junDir.: Walter Kobéra / Anna Sushon; Prod.: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 sepDir.: Marco Armiliato; Prod.: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 sepDir.: Adam Fischer; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 sep-7 maiDir.: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; Prod.: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 sepDir.: Michael Güttler; Prod.: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 sep-25 novDir.: Yannick Nézet-Séguin; Prod.: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 sep-2 oktDir.: James Gaffigan; Prod.: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 sep-6 oktDir.: Eivind Gullberg Jensen; Prod.: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 oktDir.: Simone Young; Prod.: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 okt-20 janDir.: Sascha Goetzel; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 oktDir.: Daniel Harding; Prod.: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 oktDir.: Tomáš Hanus; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 okt-12 janDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 okt-11 maiDir.: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; Prod.: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 okt-2 novDir.: Evelino Pidò; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 novDir.: Graeme Jenkins; Prod.: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 novDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 novDir.: Evelino Pidò; Prod.: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 novDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 novDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 nov-19 maiDir.: Evelino Pidò; Prod.: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 desDir.: Simone Young; Prod.: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 desDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 desDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 desDir.: Adam Fischer; Prod.: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 desDir.: Patrick Lange; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 desDir.: Adam Fischer; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 des-2 janDir.: Patrick Lange; Prod.: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-5 janDir.: Cornelius Meister; Prod.: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 janDir.: Evelino Pidò; Prod.: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 janDir.: Evelino Pidò; Prod.: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 janDir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25-28 janDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 febDir.: Sascha Goetzel; Prod.: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 febDir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 feb-8 marDir.: William Christie; Prod.: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 feb-3 marDir.: Louis Langrée; Prod.: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 feb-5 marDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 marDir.: Dan Ettinger; Prod.: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 marDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 marDir.: Ramón Tebar; Prod.: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 mar-9 aprDir.: Susanna Mälkki; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 28 mar-5 aprDir.: Semyon Bychkov; Prod.: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 aprDir.: Adam Fischer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 aprDir.: Adam Fischer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 aprDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 aprDir.: Adam Fischer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 aprDir.: Adam Fischer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 aprDir.: Adam Fischer; Prod.: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 apr-2 maiDir.: Marco Armiliato; Prod.: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 apr-1 maiDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 maiDir.: Evelino Pidò; Prod.: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 maiDir.: Marco Armiliato; Prod.: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 maiDir.: Michael Boder; Prod.: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 mai-1 junDir.: Marco Armiliato; Prod.: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 mai-10 junDir.: Marco Armiliato; Prod.: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 junDir.: Tomáš Netopil; Prod.: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 junDir.: Marco Armiliato; Prod.: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 junDir.: Sebastian Weigle; Prod.: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 junDir.: James Conlon; Prod.: David McVicar
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 sepDir.: René Jacobs; Prod.: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 sepDir.: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 sep-10 oktDir.: Markellos Chryssicos; Prod.: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 oktDir.: Leo Hussain; Prod.: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 okt-12 desDir.: Tscho Theissing; Prod.: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 oktDir.: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 desDir.: Constantin Trinks; Prod.: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 desDir.: Constantin Trinks; Prod.: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 desDir.: Constantin Trinks; Prod.: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 desDir.: Laurence Equilbey; Prod.: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 janDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 janDir.: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 janDir.: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 feb-9 marDir.: Thomas Guggeis; Prod.: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 febDir.: Laurence Cummings; Prod.: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 febDir.: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 marDir.: Michael Boder; Prod.: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 marDir.: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 mar-2 aprDir.: Walter Kobéra; Prod.: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 marDir.: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 aprDir.: Antonello Manacorda; Prod.: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 apr
Così fan tutte (Mozart) 15 mai-12 junDir.: Stefan Vladar; Prod.: Valentin Schwarz
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 sepDir.: Wolfram-Maria Märtig; Prod.: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 sep-9 junDir.: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; Prod.: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 sep-29 junDir.: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz; Prod.: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 sep-16 oktDir.: Wolfram-Maria Märtig; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 okt-11 desDir.: Jac van Steen; Prod.: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 okt-2 desDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 nov-19 aprDir.: Guido Mancusi; Prod.: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 desDir.: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 des-7 janDir.: Christof Perick; Prod.: Karl Dönch
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 des-31 janDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 janDir.: Anja Bihlmaier; Prod.: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 jan-9 febDir.: Thomas Rösner; Prod.: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 jan-1 maiProd.: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 17 feb-24 marDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 feb-14 marProd.: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 25 mar-23 aprDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 mar-21 maiProd.: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 apr-2 maiDir.: Wolfram-Maria Märtig; Prod.: Christoph Zauner
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 maiProd.: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 junDir.: Andreas Schüller; Prod.: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-28 junDir.: Joseph Olefirowicz; Prod.: Matthias Davids