2017/18 > Belgia 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Belgia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Storbritannia Nederland

Belgia
 
Tyskland
Frankrike Luxembourg

Antwerpen, Opera Vlaanderen  / 

Das Wunder der Heliane (Korngold) 15-23 sepDir.: Alexander Joel; Prod.: David Bösch
Le Duc d'Albe (Donizetti) 17 nov-6 desDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Carlos Wagner
Falstaff (Verdi) 13-31 desDir.: Tomáš Netopil; Prod.: Christoph Waltz
Pelléas et Mélisande (Debussy) 2-13 febDir.: Alejo Pérez; Prod.: Sidi Larbi Cherkaoui, Damien Jalet
Parsifal (Wagner) 18 mar-4 aprDir.: Cornelius Meister; Prod.: Tatjana Gürbaca
La clemenza di Tito (Mozart) 6-13 maiDir.: Stefano Montanari; Prod.: Michael Hampe
The Gambler (Prokofiev,S) 13-19 junDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Karin Henkel
Lohengrin (Wagner) 20-28 sepDir.: Alejo Pérez; Prod.: David Alden
Satyagraha (Glass) 18 nov-2 desDir.: Koen Kessels; Prod.: Sidi Larbi Cherkaoui
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14-31 desDir.: David Reiland; Prod.: FC Bergman
Cardillac (Hindemith) 3-12 febDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Guy Joosten
La juive (Halévy) 10-21 marDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Peter Konwitschny
Les Bienveillantes (Parra) 24 apr-2 maiDir.: Peter Rundel; Prod.: Calixto Bieito
Macbeth (Verdi) 21 jun-6 julDir.: Paolo Carignani; Prod.: Michael Thalheimer
Bruxelles, La Monnaie/De Munt  / 
Pinocchio (Boesmans) 5-16 sepDir.: Patrick Davin; Prod.: Joël Pommerat
Tancredi (concert) (Rossini) 11-14 oktDir.: Giuliano Carella
Leonore (concert) (Beethoven) 26 oktDir.: René Jacobs
Lucio Silla (Mozart) 29 okt-15 novDir.: Antonello Manacorda; Prod.: Tobias Kratzer
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 8-23 desDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Olivier Py
Il prigioniero (Dallapiccola) 16-27 janDir.: Franck Ollu; Prod.: Andrea Breth
Das Gehege (Rihm) 16-27 janDir.: Franck Ollu; Prod.: Andrea Breth
Cavalleria rusticana (Mascagni) 6-22 marDir.: Evelino Pidò; Prod.: Damiano Michieletto
Pagliacci (Leoncavallo) 6-22 marDir.: Evelino Pidò; Prod.: Damiano Michieletto
Lohengrin (Wagner) 19 apr-6 maiDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Olivier Py
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 8-24 junDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Christophe Coppens
L'homme de la Mancha (Leigh) 14-27 sepDir.: Bassem Akiki; Prod.: Michael De Cock, Junior Mthombeni
Die Zauberflöte (Mozart) 18 sep-3 oktDir.: Antonello Manacorda / Ben Glassberg; Prod.: Romeo Castellucci
De la maison des morts (Janáček) 6-17 novDir.: Michael Boder; Prod.: Krzysztof Warlikowski
Don Pasquale (Donizetti) 9-23 desDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Laurent Pelly
La Gioconda (Ponchielli) 29 jan-12 febDir.: Paolo Carignani; Prod.: Olivier Py
Frankenstein (Grey) 8-20 marDir.: Bassem Akiki; Prod.: Alex Ollé
The Rake's Progress (concert) (Stravinsky) 25-26 marDir.: Barbara Hannigan
Robert le diable (concert) (Meyerbeer) 2-5 aprDir.: Evelino Pidò
Tristan und Isolde (Wagner) 2-19 maiDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Ralf Pleger
Le Conte du tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 11-29 junDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
Manon Lescaut (Puccini) 19-30 sepDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Norma (Bellini) 19 okt-4 novDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Davide Garattini Raimondi
La favorite (Donizetti) 16-28 novDir.: Luciano Acocella; Prod.: Rosetta Cucchi
Rigoletto (Verdi) 21 des-6 janDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Carmen (Bizet) 26 jan-9 febDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Henning Brockhaus
Le Domino noir (Auber) 23 feb-3 marDir.: Patrick Davin; Prod.: Christian Hecq, Valérie Lesort
Le nozze di Figaro (Mozart) 6-14 aprDir.: Christophe Rousset; Prod.: Emilio Sagi
La donna del lago (Rossini) 5-15 maiDir.: Michele Mariotti; Prod.: Damiano Michieletto
Macbeth (Verdi) 12-26 junDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Il trovatore (Verdi) 16-28 sepDir.: Daniel Oren; Prod.: Stefano Vizioli
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 19-27 oktDir.: Ayrton Desimpelaere; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Cendrillon (Viardot) 20-27 oktProd.: Davide Garattini Raimondi
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 26-28 oktDir.: Speranza Scappucci
Tosca (Puccini) 20-30 novDir.: Gianluigi Gelmetti; Prod.: Claire Servais
Le comte Ory (Rossini) 21 des-2 janDir.: Jordi Bernàcer; Prod.: Denis Podalydès
Faust (Gounod) 23 jan-2 febDir.: Patrick Davin; Prod.: Stefano Poda
I Was Looking at the Ceiling and then I Saw the Sky (Adams) 30 jan-3 febDir.: Philippe Gérard; Prod.: Marianne Pousseur, Enrico Bagnoli
Aida (Verdi) 26 feb-14 marDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Anna Bolena (Donizetti) 9-20 aprDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
La clemenza di Tito (Mozart) 15-24 maiDir.: Thomas Rösner; Prod.: Julien Lubek, Cécile Roussat
I puritani (Bellini) 16-28 junDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Vincent Boussard