2017/18 > Bulgaria 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Bulgaria

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Serbia Romania
Makedonia

Bulgaria
 
Hellas Tyrkia

Bourgas, State Opera Bourgas  / 

Madama Butterfly (Puccini) 5 okt-10 maiDir.: Chris McCracken; Prod.: Aleksandar Tekeliev
Nabucco (Verdi) 18 okt
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 25 okt-28 novDir.: Chris McCracken; Prod.: Aleksandar Tekeliev
Wiener Blut (Strauss,J) 30 nov
Rigoletto (Verdi) 6 feb-19 junDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Aleksandar Tekeliev
La traviata (Verdi) 16 feb-3 maiDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Aleksandar Tekeliev
Aida (Verdi) 5 jun
Ball at the Savoy (Abraham) 5 sep
La traviata (Verdi) 16 okt
Plovdiv, State Opera Plovdiv  / 
La traviata (Verdi) 19 okt-17 novProd.: Nina Naydenova
Carmen (Bizet) 28 okt-2 febDir.: Konstantin Dobroikov; Prod.: Maria Elena Mexia
Il trovatore (Verdi) 25 nov-16 febDir.: Niksha Bareza; Prod.: Ursula Horner
My Fair Lady (Loewe) 24 feb-13 aprDir.: Konstantin Dobroikov; Prod.: Nina Naydenova
L'elisir d'amore (Donizetti) 19 apr
Madama Butterfly (Puccini) 23 junDir.: Jacopo Sipari di Pescasseroli
Il trovatore (Verdi) 7 julDir.: Luciano Di Martino
Otello (Rossini) 21 julDir.: Dian Tchobanov
Carmen (Bizet) 28 julDir.: Grzegorz Nowak
La traviata (Verdi) 30 augDir.: Jacopo Sipari di Pescasseroli; Prod.: Nina Naydenova
Ruse, State Opera Rousse  / 
Gianni Schicchi (Puccini) 25 augDir.: Nayden Todorov; Prod.: Tatjana Sokolova
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 14 sepDir.: Nicholas McRoberts; Prod.: Boyko Bogdanov
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 18 sepDir.: Nicholas McRoberts
La traviata (Verdi) 21-25 sepDir.: Nicholas McRoberts; Prod.: Georgi Dimitrov
Il maestro di musica (Pergolesi) 18 okt-9 novDir.: Federico Marchionda; Prod.: Plamen Beykov
Man of La Mancha (Leigh) 12 nov-10 desDir.: Gancho Ganchev; Prod.: Boris Pankin
Rigoletto (Verdi) 15 novDir.: Georgi Dimitrov; Prod.: Pavel Gerdjikov
Suor Angelica (Puccini) 18 novDir.: Massimo Testa; Prod.: Tatiana Sokolova
Carmen (Bizet) 22 nov-28 febDir.: Yuri Ilinov; Prod.: Cristian Mihăilescu
Turandot (Puccini) 30 novDir.: David Crescenzi; Prod.: Nina Naydenova
Don Giovanni (Mozart) 5 desDir.: Viliana Valtcheva; Prod.: Ivan Savov
Tosca (Puccini) 14 desDir.: Georgi Dimitrov; Prod.: Ognian Draganoff
Madama Butterfly (Puccini) 31 jan-13 aprDir.: Yuri Ilinov; Prod.: Aleksandar Tekeliev
Il trovatore (Verdi) 2 febDir.: Georgi Dimitrov; Prod.: Asen Shopov
Nabucco (Verdi) 19 aprDir.: Dimitar Kossev
Aida (Verdi) 7 junDir.: Viliana Valtcheva; Prod.: Marko Katena
Princess Czardas (Kálmán,E) 5 aug
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 sep
Sofia, Софийска опера и балет / Sofia Opera and Ballet  / 
Il tabarro (Puccini) 4-6 aug
Gianni Schicchi (Puccini) 4-6 augProd.: Plamen Kartaloff
Parsifal (Wagner) 1 oktDir.: Ira Levin; Prod.: Plamen Kartaloff
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 6 okt-25 febDir.: Zhorzh Dimitrov; Prod.: Yuliya Krasteva
La Cenerentola (Rossini) 7 okt-13 janDir.: Zhorzh Dimitrov; Prod.: Vera Petrova
Norma (Bellini) 13-15 oktDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Hugo De Ana
Das Rheingold für Kinder (Wagner) 20 okt-19 novDir.: Velizar Genchev; Prod.: Yuliya Krasteva
Don Carlo (Verdi) 20-22 oktDir.: Ira Levin; Prod.: Plamen Kartaloff
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 okt-11 marDir.: Boris Spasov / Zhorzh Dimitrov; Prod.: Krasimir Tsanovski
Carmen (Bizet) 3 nov-26 junDir.: Keitaro Harada / Grigor Palikarov; Prod.: Plamen Kartaloff
Tosca (Puccini) 8 des-5 augDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Plamen Kartaloff
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 22-26 desProd.: Ylia Krasteva
Turandot (Puccini) 12 jan-27 junDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Plamen Kartaloff
La traviata (Verdi) 19-21 jan
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 24 jan-1 junDir.: Zhorzh Dimitrov; Prod.: Vera Petrova
Rigoletto (Verdi) 26 jan-31 maiDir.: Georghi Dimitrov; Prod.: Plamen Kartaloff
Un ballo in maschera (Verdi) 15-16 febDir.: Iurie Florea
Lakmé (Delibes) 22 feb-24 marDir.: Francesco Rosa
Yana's Nine Brothers (Pipkov) 22-30 marDir.: Zhorzh Dimitrov / Grigor Palikarov; Prod.: Plamen Kartaloff
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5 apr
Gianni Schicchi (Puccini) 5 aprProd.: Plamen Kartaloff
Siegfried (Wagner) 21 mai-8 jul
Aida (Verdi) 8-10 junDir.: Erich Wächter / Velizar Genchev / Borislav Ivanov; Prod.: Hugo De Ana
Das Rheingold (Wagner) 5-14 jul
Die Walküre (Wagner) 6 jul
Siegfried (Wagner) 8 jul
Götterdämmerung (Wagner) 8 jul
Götterdämmerung (Wagner) 10 jul
Das Rheingold (Wagner) 14 jul
Il trovatore (Verdi) 20-22 jul
Simon Boccanegra (Verdi) 17 nov-10 mar
Carmen (Bizet) 1 des-8 jun
La traviata (Verdi) 12-13 des
Don Carlo (Verdi) 23 desProd.: Plamen Kartaloff
Parsifal (Wagner) 3 jan-12 julProd.: Plamen Kartaloff
La Cenerentola (Rossini) 6 jan-2 jun
Don Pasquale (Donizetti) 12 jan-30 mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 10 febProd.: Vera Petrova
Il trovatore (Verdi) 23-28 feb
Rigoletto (Verdi) 20-21 marProd.: Plamen Kartaloff
Don Giovanni (Mozart) 18-21 apr
Tosca (Puccini) 25 aprProd.: Plamen Kartaloff
Madama Butterfly (Puccini) 10 maiProd.: Plamen Kartaloff(original), Yulia Krasteva(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 29 mai
Lakmé (Delibes) 5 jun
Prince Igor (Borodin) 13-15 jun
Tristan et Isolde (Wagner) 7-10 jul
Stara Zagora, State Opera Stara Zagora  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 okt-11 nov
La vie parisienne (Offenbach) 10 okt
Don Carlos (Verdi) 19 okt-31 julDir.: Ivailo Krinchev; Prod.: Slavcho Nikolov
Tosca (Puccini) 8 nov-31 jul
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 nov-31 julDir.: Tommaso Placidi; Prod.: Ognian Draganoff
Norma (Bellini) 28 nov
L'orfeo (Monteverdi) 30 nov
Alcina (Handel) 7 desDir.: Niels Muus; Prod.: Dmitry Bertman, Helena Sturm
9. Sinfonie (Beethoven) 9 desDir.: Slavil Dimitrov
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 13-28 des
La bohème (Puccini) 16 des-31 julDir.: Alberto Veronesi; Prod.: Ognian Draganoff
Carmen (Bizet) 10 febDir.: Amir Shiff; Prod.: Ognian Draganoff
La traviata (Verdi) 17 mar-29 junDir.: Tommaso Placidi; Prod.: Frank-Bernd Gottschalk
Turandot (Puccini) 29 mar-12 aprDir.: Vladimir Boshnakov; Prod.: Ognian Draganoff
Die sieben Todsünden (Weill) 14 aprDir.: Nicola Colafelice; Prod.: Morten Royce
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 14 aprDir.: Nicola Colafelice; Prod.: Morten Royce
Hin und zurück (Hindemith) 14 aprDir.: Nicola Colafelice; Prod.: Morten Royce
Rigoletto (Verdi) 10 maiDir.: Nicola Colafelice; Prod.: Frank-Bernd Gottschalk
Pagliacci (Leoncavallo) 22 jun
Die sieben Todsünden (Weill) 13 sepProd.: Morten Royce
Hin und zurück (Hindemith) 13 sepProd.: Morten Royce
Pagliacci (Leoncavallo) 18 sepProd.: Ognian Draganoff
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 sepProd.: Ognian Draganoff
La Belle Hélène (Offenbach) 26 okt
Varna, State Opera Varna  / 
The Count of Monte Cristo (Dessca) 2 novDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Petko Bonev
Carmen (Bizet) 28 sepDir.: Grigor Palikarov / Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Die lustige Witwe (Lehár) 6 oktDir.: Igor Bogdanov; Prod.: Mark Krone
La traviata (Verdi) 3 oktDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Rigoletto (Verdi) 24 oktDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Kuzman Popov
Norma (Bellini) 31 oktDir.: Viliana Valtcheva; Prod.: Kuzman Popov
La traviata (Verdi) 3 oktDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3 novDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Kuzman Popov
Il trovatore (Verdi) 8 novDir.: Dario Macellari; Prod.: Kuzman Popov
Cats (Lloyd Webber) 13 nov-24 marDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Svetozar Donev
Nabucco (Verdi) 15 novDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
The Three Musketeers (Dunayevsky,M) 18 nov-19 febDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Nikolay Aprilov
Turandot (Puccini) 21 novDir.: Jan Van Maanen; Prod.: Kuzman Popov
Andrea Chénier (Giordano) 24 novDir.: Jan Van Maanen; Prod.: Kuzman Popov
Aida (Verdi) 12 desDir.: Borislav Ivanov / Jan Van Maanen; Prod.: Kuzman Popov, Franco Dragone
Die lustige Witwe (Lehár) 24 janDir.: Igor Bogdanov; Prod.: Mark Krone
Attila (Verdi) 26 janDir.: Jan Van Maanen; Prod.: Dejan Miladinović
The Count of Monte Cristo (Dessca) 29 janDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Petko Bonev
Rigoletto (Verdi) 2 febDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Kuzman Popov
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat (Lloyd Webber) 15 febDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Svetozar Donev
Manon Lescaut (Puccini) 17 febDir.: Jan Van Maanen; Prod.: Aleksandar Tekeliev
Madama Butterfly (Puccini) 23 febDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Bulgarians From Olden Times (Karastoyanov) 2 marDir.: Stefan Boyadzhiev; Prod.: Nikolay Aprilov
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 marDir.: Tsvetan Krumov; Prod.: Nina Naydenova
Tosca (Puccini) 9 marDir.: Svetoslav Borisov; Prod.: Kuzman Popov
Carmen (Bizet) 16 marDir.: Jan Van Maanen; Prod.: Kuzman Popov
La Cenerentola (Rossini) 29-30 marDir.: Nicoletta Conti; Prod.: Yekta Kara
Singin' in the Rain (Brown,I) 4 apr-17 augDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Boris Pankin
Turandot (Puccini) 11 aprDir.: Dejan Savić; Prod.: Kuzman Popov
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 apr-12 julDir.: Jan Van Maanen; Prod.: Ivana Maricic
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 maiDir.: Jan Van Maanen; Prod.: Nina Naydenova
Pagliacci (Leoncavallo) 8 maiDir.: Jan Van Maanen; Prod.: Nina Naydenova
Norma (Bellini) 12 maiDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Kuzman Popov
Il trovatore (Verdi) 15 maiDir.: Stefan Boyadzhiev; Prod.: Kuzman Popov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 maiDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Primo Antonio Petris
La traviata (Verdi) 21 maiDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 26 mai-14 augDir.: Tsvetan Krumov; Prod.: Alexander Mutafchiyski
Cats (Lloyd Webber) 8 junDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Svetozar Donev
Falstaff (Verdi) 14 junDir.: Stefano Seghedoni; Prod.: Giulio Ciabatti
Carmen (Bizet) 2 julDir.: Jan Van Maanen; Prod.: Kuzman Popov
La Cenerentola (Rossini) 4 julDir.: Nicoletta Conti; Prod.: Yekta Kara
Tosca (Puccini) 7 julDir.: Dejan Savić; Prod.: Kuzman Popov
La Gioconda (Ponchielli) 7 augDir.: Grigor Palikarov; Prod.: Kuzman Popov
La traviata (Verdi) 20 augDir.: Paolo Olmi; Prod.: Kuzman Popov
Nabucco (Verdi) 5 oktDir.: Borislav Ivanov; Prod.: Kuzman Popov
La Cenerentola (Rossini) 12 oktDir.: Nicoletta Conti; Prod.: Yekta Kara
Madama Butterfly (Puccini) 18 oktDir.: Nicoletta Conti; Prod.: Kuzman Popov
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 19 oktDir.: Tsvetan Krumov; Prod.: Alexandar Mutafchiyski
Singin' in the Rain (Brown,I) 25 oktDir.: Stratsimir Pavlov; Prod.: Boris Pankin
Norma (Bellini) 26 oktDir.: Ivan Kozhuharov; Prod.: Kuzman Popov