2017/18 > Hvite-Russland 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Hvite-Russland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Litauen Latvia
Polen

Hvite-Russland
 
Russland
Ukraina

Minsk, National Academic Bolshoi Theatre Opera and Ballet  / 

La traviata (Verdi) 8 sep-23 junDir.: Andrey Galanov / Aleg Lessoun; Prod.: Andrejs Žagars
Carmen (Bizet) 12 sep-21 junDir.: Andrey Galanov / Ivan Kostyakhin; Prod.: Galina Galkovskaya
Die Zauberflöte (Mozart) 14 sep-5 junDir.: Manfred Mayrhofer / Ivan Kostyakhin / Aleg Lessoun; Prod.: Hans-Joachim Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 sep-26 junDir.: Aleg Lessoun / Ivan Kostyakhin; Prod.: Mikhail Kislyarov
Yevgeny Onyegin (Tchaikovsky,P) 19 sep-19 junDir.: Alexander Mikhailovich Anissimov / Nikolai Koliadko / Andrey Galanov / Aleg Lessoun / Andrei Ivanou; Prod.: Alexander Prokhorenko, Valery Shishov (original)
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 sep-17 marDir.: Manfred Mayrhofer / Viktor Ploskina / Andrei Ivanou; Prod.: Hans-Joachim Frey
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 24 sep-2 maiDir.: Nikolai Koliadko / Andrey Galanov / Andrei Ivanou; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 26 sep-24 junDir.: Vyacheslav Volich / Viktor Ploskina / Ivan Kostyakhin / Andrei Ivanou; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Cavalleria rusticana (Mascagni) 28 sep-7 aprDir.: Viktor Ploskina / Andrey Galanov / Andrei Ivanou; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Viva la Mamma (Donizetti) 4 okt-4 junDir.: Ivan Kostyakhin; Prod.: Elena Medyakova
Un ballo in maschera (Verdi) 12 okt-12 aprDir.: Nikolai Koliadko / Viktor Ploskina; Prod.: Semen Stein
Rigoletto (Verdi) 14 okt-12 junDir.: Viktor Ploskina / Andrei Ivanou; Prod.: Neeme Kuningas
Turandot (Puccini) 19 okt-10 maiDir.: Viktor Ploskina / Andrei Ivanou; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Madama Butterfly (Puccini) 21 okt-14 aprDir.: Tatyana Kolomiyceva / Viktor Ploskina / Andrey Galanov / Andrei Ivanou; Prod.: Oleg Moralev
Pagliacci (Leoncavallo) 26 okt-3 febDir.: Viktor Ploskina / Andrei Ivanou / Ivan Kostyakhin; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Iolanta (Tchaikovsky,P) 1 nov-7 junDir.: Andrey Galanov / Andrei Ivanou / Aleg Lessoun; Prod.: Margarita Izvorska-Elizarieva
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 5 nov-16 marDir.: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov; Prod.: Galina Galkovskaya
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 10 nov-10 junDir.: Andrey Galanov / Ivan Kostyakhin; Prod.: Plamen Kartaloff
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 nov-17 marDir.: Manfred Mayrhofer / Viktor Ploskina / Andrei Ivanou; Prod.: Hans-Joachim Frey
Macbeth (Verdi) 25 nov-28 maiDir.: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov / Ivan Kostyakhin; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Madama Butterfly (Puccini) 20 jan-14 aprDir.: Tatyana Kolomiytseva / Andrey Galanov / Viktor Ploskina; Prod.: Oleg Moralev
Tosca (Puccini) 24 feb-17 junDir.: Gianluca Marcianò / Andrey Ivanov / Andrey Galanov; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 marDir.: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov; Prod.: Galina Galkovskaya
La bohème (Puccini) 25 apr-27 junDir.: Viktor Ploskina; Prod.: Alexander Titel
Salome (Strauss) 9 sep-30 oktDir.: Viktor Ploskina / Andrei Ivanou; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Tosca (Puccini) 12 sep-16 desProd.: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 16 sep-24 novProd.: Mikhail Pandzhavidze
La bohème (Puccini) 18 sep-17 desProd.: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 20 sep-13 oktProd.: Andrejs Žagars
Carmen (Bizet) 24 sep-27 novProd.: Galina Galkovskaya
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 26 sep-22 novProd.: Mikhail Pandzhavidze
Macbeth (Verdi) 28 sep-7 desProd.: Mikhail Pandzhavidze
Turandot (Puccini) 3 oktProd.: Mikhail Pandzhavidze
Le nozze di Figaro (Mozart) 5 okt-10 novProd.: Mikhail Kislyarov
Die Zauberflöte (Mozart) 7 okt-17 novProd.: Hans-Joachim Frey
Yevgeny Onyegin (Tchaikovsky,P) 9 okt-3 novProd.: Alexander Prokhorenko, Valery Shishov (original)
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 okt-2 desProd.: Hans-Joachim Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 14 oktProd.: Mikhail Pandzhavidze
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 oktProd.: Margarita Izvorska-Elizarieva
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 25 oktProd.: Plamen Kartaloff
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27 oktProd.: Mikhail Pandzhavidze
Madama Butterfly (Puccini) 1 novProd.: Oleg Moralev
Rigoletto (Verdi) 29 novProd.: Neeme Kuningas