2017/18 > Canada 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Canada

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  

Calgary, Calgary Opera  / 

The Barber of Seville (Rossini) 18-24 novDir.: Christopher Mokrzewski; Prod.: Alain Gauthier
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 3-9 febDir.: Timothy Vernon; Prod.: Tom Diamond
Tosca (Puccini) 14-20 aprDir.: Jacques Lacombe; Prod.: Rob Herriot
Così fan tutte (Mozart) 3-5 mai
Roméo et Juliette (Gounod) 17-23 novDir.: Gordon Gerrard; Prod.: Jean Grand-Maître
Everest (Talbot) 2-8 febDir.: David Briskin; Prod.: Leonard Foglia
Rigoletto (Verdi) 6-12 aprDir.: Robert Tweten; Prod.: Michael Cavanagh
Edmonton, Edmonton Opera  / 
Les Feluettes (March) 21-27 oktDir.: Giuseppe Pietraroia; Prod.: Jacques Lemay
HMS Pinafore (Sullivan,A) 3-9 febDir.: Peter Dala; Prod.: Robert Herriot
Don Giovanni (Mozart) 14-20 aprDir.: Christopher Larkin; Prod.: Oriol Tomas
La traviata (Verdi) 20-26 oktDir.: Judith Yan; Prod.: Alain Gauthier
Hansel and Gretel (Humperdinck) 2-8 febDir.: Peter Dala; Prod.: Robert Herriot
Count Ory (Rossini) 6-12 aprDir.: Gordon Gerrard; Prod.: Brian Deedrick
Montreal, L'Opéra de Montréal  / 
Tosca (Puccini) 16-23 sepDir.: Giuseppe Grazioli; Prod.: Jose Maria Condemi
La Cenerentola (Rossini) 11-18 novDir.: José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Joan Font
JFK (Little) 27 jan-3 febDir.: Steven R Osgood; Prod.: Thaddeus Strassberger
Svadba (Sokolović) 24-31 marDir.: Dáirine Ní Mheadhra / John Hess; Prod.: Martine Beaulne
Roméo et Juliette (Gounod) 19-26 maiDir.: Giuliano Carella; Prod.: Tom Diamond
Rigoletto (Verdi) 15-22 sepDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Michael Cavanagh
Das Rheingold (Wagner) 10-17 novDir.: Michael Christie; Prod.: Brian Staufenbiel
Champion (Blanchard) 26 jan-2 febDir.: George Manahan; Prod.: James Robinson
Twenty-Seven (Gordon) 23-31 marProd.: Oriol Tomas
Carmen (Bizet) 4-11 maiDir.: Alain Trudel; Prod.: Charles Binamé
Québec, Opéra de Québec  / 
Rigoletto (Verdi) 21-28 oktDir.: Derek Bate; Prod.: François Racine
Carmen (Bizet) 12-19 maiDir.: Giuseppe Grazioli; Prod.: Jacqueline Langlais
Werther (Massenet) 20-27 okt
Nabucco (Verdi) 11-18 mai
Toronto, Opera Atelier  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 26 okt-4 novDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
The Return of Ulysses (Monteverdi) 19-28 aprDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
Actéon (Charpentier,M) 25 okt-3 novDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
Pygmalion (Rameau) 25 okt-3 novDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
Idomeneo (Mozart) 4-13 aprDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
Toronto, Canadian Opera Company (COC)  / 
Arabella (Strauss) 5-28 oktDir.: Patrick Lange; Prod.: Tim Albery
The Elixir of Love (Donizetti) 11 okt-4 novDir.: Yves Abel; Prod.: James Robinson
Rigoletto (Verdi) 20 jan-23 febDir.: Stephen Lord; Prod.: Christopher Alden
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 7-24 febDir.: Johannes Debus; Prod.: Wajdi Mouawad(original), Valérie Nègre(revival)
The Nightingale (Stravinsky) 13 apr-19 maiDir.: Johannes Debus; Prod.: Robert Lepage
Anna Bolena (Donizetti) 28 apr-26 maiDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Stephen Lawless
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 sep-3 novDir.: Johannes Debus; Prod.: Robert Carsen, Peter McClintock
Hadrian (Wainwright) 13-27 oktDir.: Johannes Debus; Prod.: Peter Hinton
Elektra (Strauss) 26 jan-22 febDir.: Johannes Debus; Prod.: James Robinson
Così fan tutte (Mozart) 5-23 febDir.: Bernard Labadie; Prod.: Atom Egoyan
La bohème (Puccini) 17 apr-22 maiProd.: John Caird
Otello (Verdi) 27 apr-21 maiDir.: Johannes Debus; Prod.: David Alden
Toronto, Opera In Concert  / 
Rodelinda (Handel) 26 novDir.: Larry Beckwith
I due Figaro (Mercadante) 4 febDir.: Narmina Afandiyeva
The Ecstasy of Rita Joe (Davies,V) 24-25 marDir.: Robert Cooper
Toronto, Toronto Operetta Theatre  / 
The Widow (Lavallée) 5 novDir.: Michael Rose; Prod.: Guillermo Silva-Marin
Candide (Bernstein) 28 des-7 janDir.: Derek Bate; Prod.: Guillermo Silva-Marin
La Belle Hélène (Offenbach) 25-29 aprDir.: Peter Tiefenbach; Prod.: Guillermo Silva-Marin
Toronto, Soundstreams  / 
Water Passion (Tan) 9 marDir.: David Fallis
The Little Match Girl Passion (Lang,D) 6-7 jun
Vancouver, Vancouver Opera  / 
Turandot (Puccini) 13-21 oktDir.: Jacques Lacombe; Prod.: Renaud Doucet
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-27 janDir.: Jonathan Darlington; Prod.: James Robinson, Brenna Corner
The Overcoat: an Opera (Rolfe) 28 apr-12 maiDir.: Leslie Dala; Prod.: Morris Panych
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 apr-5 maiDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Tom Diamond
The Merry Widow (Lehár) 20-28 oktDir.: Ward Stare; Prod.: Kelly Robinson
La bohème (Puccini) 14-24 febDir.: Judith Yan; Prod.: Renaud Doucet
Faust (Gounod) 27 apr-5 maiDir.: Jonathan Darlington
La Cenerentola (Rossini) 27 apr-12 maiDir.: Leslie Dala; Prod.: Rachel Peake
Victoria, Pacific Opera Victoria  / 
Jenůfa (Janáček) 12-22 oktDir.: Timothy Vernon; Prod.: Atom Egoyan
Rattenbury (Stokes) 3-12 novDir.: Arthur Arnold; Prod.: Amiel Gladstone
Missing (Current) 3-11 novDir.: Timothy Long; Prod.: Peter Hinton
La bohème (Puccini) 15-25 febDir.: Giuseppe Pietraroia; Prod.: Maria Lamont
Rinaldo (Handel) 19-29 aprDir.: Timothy Vernon; Prod.: Glynis Leyshon
Fidelio (Beethoven) 11-21 oktDir.: Timothy Vernon; Prod.: Wim Trompert
La traviata (Verdi) 14-24 febDir.: Timothy Vernon; Prod.: Alain Gauthier
Countess Maritza (Kálmán,E) 25 apr-5 maiDir.: Timothy Vernon; Prod.: Linda Brovsky
Winnipeg, Manitoba Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 18-24 novDir.: Tyrone Paterson; Prod.: Robert Herriot
La traviata (Verdi) 14-20 aprDir.: Tyrone Paterson; Prod.: Alain Gauthier