2017/18 > Sveits 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Sveits

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland
Frankrike
Monaco

Sveits
 
Liechtenstein
Østerrike
Italia

Basel, Theater Basel  / 

Lucio Silla (Mozart) 14 sep-27 novDir.: Erik Nielsen / Björn Huestege; Prod.: Hans Neuenfels
Alcina (Handel) 16 sep-3 desDir.: Andrea Marcon; Prod.: Lydia Steier
Die Blume von Hawaii (Abraham) 28 sep-19 janDir.: Jürg Henneberger; Prod.: Frank Hilbrich
La traviata (Verdi) 21 okt-9 febDir.: Titus Engel; Prod.: Daniel Kramer
La Cenerentola (Rossini) 15 des-30 aprDir.: Daniele Squeo; Prod.: Antonio Latella
Elektra (Strauss) 12 jan-23 aprDir.: Erik Nielsen; Prod.: David Bösch
Die Dreigroschenoper (Weill) 8 feb-21 junDir.: Johannes Kalitzke; Prod.: Dani Levy
Der Goldkäfer (Fujikura) 3 marDir.: Stephen Delaney; Prod.: Julia Hölscher
Der Spieler (Prokofiev) 10 mar-17 junDir.: Modestas Pitrenas / Björn Huestege; Prod.: Vasily Barkhatov
The Rake's Progress (Stravinsky) 18 mai-24 junDir.: Kristiina Poska; Prod.: Lydia Steier
Bern, Konzert Theater Bern  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 10 sep-26 desDir.: Hans Christoph Bünger; Prod.: Lisa Katharina Holzberg
Don Giovanni (Mozart) 14 okt-17 aprDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Matthew Wild
Anna Karenina (Hubay) 26 nov-17 febDir.: Jochem Hochstenbach; Prod.: Adriana Altaras
Alzheim (Dayer) 1 des-13 janDir.: Jochem Hochstenbach; Prod.: Ludger Engels
Il trovatore (Verdi) 27 jan-20 aprDir.: Jochem Hochstenbach; Prod.: Markus Bothe
The Medium (Menotti) 2-25 febDir.: Anne Hinrichsen; Prod.: Alexander Kreuselberg
Die Formel (Rasch) 2 mar-14 aprDir.: Jonathan Stockhammer; Prod.: Gerd Heinz
Carmen (Bizet) 7 apr-21 junDir.: Mario Venzago; Prod.: Stephan Märki
Katja Kabanova (Janáček) 19 mai-27 junDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Florentine Klepper
Das Schloss Dürande (concert) (Schoeck) 31 mai-2 junDir.: Mario Venzago
Biel, Theater Orchester Biel Solothurn  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15 sep-20 janDir.: Franco Trinca; Prod.: Joël Lauwers
Marie und Robert (Meier) 3 nov-19 janDir.: Kaspar Zehnder; Prod.: Reto Nickler
Die lustige Witwe (Lehár) 15 des-9 marDir.: Jérôme Pillement; Prod.: Olivier Tambosi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 9 feb-15 aprDir.: Alexander Mikhailovich Anissimov; Prod.: Dieter Kaegi
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13 apr-6 junDir.: Predrag Gosta; Prod.: Francesco Bellotto
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 des-14 janDir.: Laurent Gendre; Prod.: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
Genève, Grand-Théâtre de Genève  / 
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 27 augDir.: Teodor Currentzis
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-24 sepDir.: Jonathan Nott; Prod.: Sam Brown
Le nozze di Figaro (Mozart) 13-25 sepDir.: Marko Letonja; Prod.: Tobias Richter
Figaro Gets a Divorce (Langer) 14-26 sepDir.: Justin Brown; Prod.: David Pountney
Fantasio (Offenbach) 3-20 novDir.: Gergely Madaras; Prod.: Thomas Jolly
Ascanio (concert) (Saint-Saëns) 24-26 novDir.: Guillaume Tourniaire
Le Baron tzigane (Strauss,J) 15 des-6 janDir.: Stefan Blunier; Prod.: Christian Rath
Faust (Gounod) 1-18 febDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Georges Lavaudant
Szenen aus Goethes Faust (concert) (Schumann) 25 feb-3 marDir.: Peter Schneider
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17-29 marDir.: Alexander Joel; Prod.: Emma Dante
Pagliacci (Leoncavallo) 17-29 marDir.: Alexander Joel; Prod.: Serena Sinigaglia
King Arthur (Purcell) 26 apr-9 maiDir.: Leonardo García Alarcón; Prod.: Alain Maratrat
Don Giovanni (Mozart) 1-17 junDir.: Stefan Soltesz; Prod.: David Bösch
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 sep-8 oktDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Stefano Poda
Amahl et les visiteurs du soir (Menotti) 8-15 novDir.: Hervé Klopfenstein; Prod.: Gérard Demierre
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 22-31 desDir.: Cyril Diederich; Prod.: Emilio Sagi
La sonnambula (Bellini) 9-11 febDir.: Giampaolo Bisanti
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 marDir.: Diego Fasolis; Prod.: Fabio Ceresa
La donna del lago (Rossini) 22-29 aprDir.: George Petrou; Prod.: Max Emanuel Cencic
Simon Boccanegra (Verdi) 3-10 junDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Arnaud Bernard
Luzern, Luzerner Theater  / 
Le Grand Macabre (Ligeti) 8 sep-20 oktDir.: Clemens Heil; Prod.: Herbert Fritsch
La traviata (Verdi) 13 sep-5 febDir.: Clemens Heil; Prod.: Benedikt von Peter
Manon (Massenet) 12 nov-14 janDir.: Yoel Gamzou; Prod.: Marco Štorman
Die Zauberflöte (Mozart) 2-26 desDir.: Clemens Heil; Prod.: Wouter Van Looy
Falstaff (Verdi) 27 jan-17 junDir.: Clemens Heil; Prod.: Benedikt von Peter
Flow My Tears (Dowland) 2 mar-8 aprProd.: Wouter Van Looy
Faust-Szenen (Schumann) 24 mar-17 maiDir.: Clemens Heil; Prod.: Marco Štorman
Maria Stuarda (Donizetti) 15 apr-27 maiProd.: Benedikt von Peter
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Die Gezeichneten (Schreker) 16 sep-25 novDir.: Michael Balke; Prod.: Antony McDonald
Nabucco (Verdi) 27 sep-26 novDir.: Hermes Helfricht / Stéphane Fromageot; Prod.: Emilio Sagi, Javier Ulacia
La bohème (Puccini) 21 okt-28 novDir.: Hermes Helfricht; Prod.: Renaud Doucet
On the Town (Bernstein) 9+ desDir.: Michael Brandstätter / Stéphane Fromageot; Prod.: Joseph E Köpplinger
Der Zaubertrank (Martin,F) 6-16 febProd.: Polly Graham
Fidelio (Beethoven) 15+ marDir.: Otto Tausk; Prod.: Jan Schmidt-Garre
Il pirata (Bellini) 28+ aprDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Ben Baur
Edgar (Puccini) 29+ junDir.: Leo Hussain; Prod.: Tobias Kratzer
Winterthur, Theaterstrasse 4  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22-30 sepDir.: Dietger Holm; Prod.: Clara Kalus
Die verkaufte Braut (Smetana) 15-17 desDir.: Oliver von Dohnányi; Prod.: Jana Kališová
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 des-2 janDir.: Inga Hilsberg; Prod.: Wolfgang Lachnitt
Don Giovanni (Mozart) 1-3 febDir.: Elias Grandy; Prod.: Lorenzo Fioroni
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 8-11 marDir.: György Mészáros; Prod.: Wolf Widder
La finta giardiniera (Mozart) 5-18 maiDir.: Gianluca Capuano; Prod.: Tatjana Gürbaca
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
Geneviève de Brabant (Offenbach) 8 sep
The Little Café (Caryll) 21-29 okt
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 24 sep-28 oktDir.: Stanislav Kochanovsky; Prod.: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 26 sep-15 oktDir.: Karina Canellakis; Prod.: Tatjana Gürbaca
Salome (Strauss) 28 sep-15 oktDir.: Ulf Schirmer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-11 oktDir.: Enrique Mazzola; Prod.: Cesare Lievi
Tosca (Puccini) 21 okt-4 novDir.: Paolo Carignani; Prod.: Robert Carsen
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 5-24 novDir.: Fabio Luisi; Prod.: Sebastian Baumgarten
Ronja Räubertochter (Arnecke) 18 nov-25 janDir.: Carrie-Ann Matheson; Prod.: Marie-Eve Signeyrole
Fidelio (Beethoven) 26 nov-13 desDir.: Simone Young; Prod.: Andreas Homoki
Der Traum von Dir (Dayer) 2-9 desDir.: Michael Richter; Prod.: Nina Russi
Madama Butterfly (Puccini) 10 des-10 janDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Ted Huffman
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 16-22 desDir.: Speranza Scappucci
La fanciulla del West (Puccini) 21 des-12 janDir.: Marco Armiliato; Prod.: Barrie Kosky
Le comte Ory (Rossini) 31 des-9 janDir.: Diego Fasolis; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
L'Heure espagnole (Ravel) 19 jan-1 febDir.: Pavel Baleff; Prod.: Jan Eßinger
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 jan-1 febDir.: Pavel Baleff; Prod.: Jan Eßinger
Idomeneo (Mozart) 4 feb-2 marDir.: Giovanni Antonini; Prod.: Jetske Mijnssen
La scala di seta (Rossini) 9-24 febDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Damiano Michieletto
Parsifal (Wagner) 25 feb-11 marDir.: Simone Young; Prod.: Claus Guth
Lunea (Holliger) 4-25 marDir.: Heinz Holliger; Prod.: Andreas Homoki
Der fliegende Holländer (Wagner) 18-31 marDir.: Markus Poschner; Prod.: Andreas Homoki
Maria Stuarda (Donizetti) 8 apr-12 maiDir.: Enrique Mazzola; Prod.: David Alden
Luisa Miller (Verdi) 12-29 aprDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Damiano Michieletto
Werther (Massenet) 10-29 maiDir.: Lorenzo Viotti; Prod.: Tatjana Gürbaca
Turandot (Puccini) 19 mai-3 junDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Giancarlo Del Monaco
La forza del destino (Verdi) 27 mai-28 junDir.: Fabio Luisi; Prod.: Andreas Homoki
Das Land des Lächelns (Lehár) 10-29 junDir.: Fabio Luisi; Prod.: Andreas Homoki
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 jun-12 julDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 1-14 julDir.: Eun Sun Kim; Prod.: Matthias Hartmann
La traviata (Verdi) 6-15 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: David Hermann