2017/18 > Tsjekkia 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Tsjekkia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Polen
Tyskland

Tsjekkia
 
Østerrike Slovakia
Ungarn

Brno, ND Brno  / 

Nabucco (Verdi) 31 aug-6 junDir.: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Prod.: György Selmeczi
The Devil and Kate (Dvořák,A) 9 sep-22 junDir.: Jakub Klecker / Robert Kružík; Prod.: Jiří Heřman
Le comte Ory (Rossini) 12 sep-10 maiDir.: Robert Kružík / Pavel Šnajdr; Prod.: Lenka Flory
Rules for Good Manners in the Modern World (Nejtek) 15 sep-20 junDir.: Pavel Šnajdr; Prod.: Jiří Adámek
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 okt-21 aprDir.: Ondrej Olos; Prod.: Magdalena Švecová
Powder her face (Adès) 2 nov-25 aprDir.: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; Prod.: Tomáš Studený
The Kiss (Smetana) 10 nov-27 aprDir.: Jakub Klecker; Prod.: Linda Keprtová
Carmen (Bizet) 1 des-3 marDir.: Ondrej Olos / Robert Kružík; Prod.: Tomáš Pilař
Faust (Gounod) 16 des-27 maiDir.: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; Prod.: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 3-7 janDir.: Ondrej Olos / Marko Ivanović; Prod.: Bruno Berger-Gorski
La traviata (Verdi) 5-21 janDir.: Jaroslav Kyzlink / Pavel Šnajdr; Prod.: Zbyněk Srba
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-10 febDir.: Ondrej Olos; Prod.: Sandro Santillo
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17 feb-8 aprDir.: Robert Kružík; Prod.: Martin Glaser
Puss in Boots (Teml) 23 mar-27 junDir.: Valeria Maťašová; Prod.: Marek Mokoš
Così fan tutte (Mozart) 18 mai-8 junDir.: Jakub Klecker; Prod.: Anna Petrželková
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
The Cunning Little Vixen (Janáček) 2-6 augDir.: Mario De Rose; Prod.: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Rusalka (Dvořák,A) 9-13 augDir.: Mario De Rose / Martin Peschík; Prod.: Jiří Heřman
La traviata (Verdi) 20 okt-8 marDir.: Mario De Rose; Prod.: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Das Land des Lächelns (Lehár) 7 nov-18 desDir.: Jan Bubák; Prod.: Dagmar Hlubková
The Mikado (Sullivan,A) 15 nov-10 marDir.: Martin Peschík; Prod.: Dominik Beneš
Il trovatore (Verdi) 25 nov-28 marDir.: Mario De Rose; Prod.: Tomáš Studený
Jenůfa (Janáček) 19 jan-5 marDir.: Mario De Rose; Prod.: Tomáš Studený
L'occasione fa il ladro (Rossini) 17 febDir.: Martin Peschík; Prod.: Tomáš Studený
Liberec, Divadlo F X Šaldy Liberec  / 
Jenůfa (Janáček) 5 sep-17 marDir.: Martin Doubravský; Prod.: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 14 sep-7 febDir.: Martin Doubravský; Prod.: Oldřich Kříž
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 22 sep-28 febDir.: Martin Doubravský; Prod.: Linda Keprtová
Thaïs (Massenet) 4 okt-12 novDir.: Martin Doubravský; Prod.: Linda Keprtová
Aida (Verdi) 27 okt-29 desDir.: Martin Doubravský; Prod.: Michael Tarant
Netopýr (Strauss,J) 3 novDir.: František Babický; Prod.: Martin Otava
Rusalka (Dvořák,A) 17 nov-17 desDir.: František Babický; Prod.: Martin Otava
The Two Widows (Smetana) 15 des-30 janDir.: Robert Jindra; Prod.: Jan Antonín Pitínský
Die Zauberflöte (Mozart) 28 jan-31 marDir.: František Babický; Prod.: Luděk Golat
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 1 febDir.: Tvrtko Karlovič; Prod.: Oldřich Kříž
My Fair Lady (Loewe) 15 feb-29 marDir.: Martin Doubravský; Prod.: Jan Kříž
Veselé paničky Windsorské (Nicolai) 24 febDir.: František Babický; Prod.: Stano Slovák
La bohème (Puccini) 9-28 marDir.: Martin Doubravský; Prod.: Linda Keprtová
Olomouc, Moravské divadlo / Moravian Theatre Olomouc  / 
The Greek Passion (Martinů) 11 sep-3 aprDir.: Petr Šumník / Tomáš Hanák; Prod.: Jan Antonín Pitínský
Das Land des Lächelns (Lehár) 16 sep-11 marDir.: Tomáš Hanák / Miloslav Oswald; Prod.: Dagmar Hlubková
Die Zauberflöte (Mozart) 20 sep-11 febDir.: Miloslav Oswald / Petr Šumník; Prod.: Roman Vencl, Michaela Doleželová
La bohème (Puccini) 21 sep-26 janDir.: Miloslav Oswald / Petr Šumník; Prod.: Andrea Hlinková
Countess Maritza (Kálmán,E) 30 sep-29 marDir.: Petr Šumník; Prod.: Dagmar Hlubková
Vinobraní (Nedbal) 6 okt-15 janDir.: Tomáš Hanák Petr Šumník; Prod.: Roman Vencl, Michaela Doleželová
Miss Serafinka's Pearls (Piskáček) 11 okt-12 janDir.: Petr Šumník / Tomáš Hanák; Prod.: Dagmar Hlubková
Rigoletto (Verdi) 20 okt-7 marDir.: Petr Šumník / Miloslav Oswald; Prod.: Andrea Hlinková
Ernani (Verdi) 15 des-18 aprDir.: Lubomíra Hellová; Prod.: Karla Štaubertová
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 jan-1 aprDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Zbyněk Brabec
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Cikánský baron (Strauss,J) 4 okt-5 janDir.: Petr Šumník; Prod.: Dana Dinková
Rusalka (Dvořák,A) 7 okt-7 desDir.: Marek Šedivý; Prod.: Ilja Racek
Falstaff (Verdi) 21 okt-11 janDir.: Marek Šedivý; Prod.: Lubor Cukr
Hraběnka Marica (Kálmán,E) 31 okt-9 desDir.: Marek Prášil; Prod.: Dagmar Hlubková
Arizona Lady (Kálmán,E) 16 des-13 febDir.: Petr Šumník; Prod.: Dominik Beneš
Ifigénie na Tauridě (Gluck) 18-22 febDir.: Vojtěch Spurný; Prod.: Lubor Cukr
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22+ aprDir.: Marek Šedivý; Prod.: Jana Andělová Pletichová
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 sep-10 maiDir.: Tomáš Brauner / Marko Ivanović; Prod.: Ondřej Havelka
The Secret (Smetana) 19 sep-7 oktDir.: Jakub Klecker / Robert Kružík; Prod.: Tomáš Studený
Zob, Zob, Zoban!!! (Schiffauer) 24 sep-22 desDir.: Adam Sedlický; Prod.: Václav Klemens
Otello (Verdi) 19 okt-20 aprDir.: Jakub Klecker / Robert Kružík; Prod.: Ivan Krejčí
Hamlet (Thomas,A) 28 okt-11 novDir.: Tomáš Brauner / Jakub Klecker / David Švec; Prod.: Radovan Lipus
The Bartered Bride (Smetana) 29 okt-25 marDir.: Robert Kružík / Jan Šrubař; Prod.: Ilja Racek
Iphigénie en Aulide (Gluck) 14 des-15 junDir.: Zdeněk Klauda / František Macek; Prod.: Michał Znaniecki
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 8 mar-9 junDir.: Jakub Klecker / Sander Teepen; Prod.: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 3 mai-17 junDir.: Robert Kružík / Adam Sedlický; Prod.: Bohuslava Kráčmarová
The Rape of Lucretia (Britten) 17-19 maiDir.: Ondřej Vrabec / Adam Sedlický; Prod.: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Rusalka (Dvořák,A) 1 sep-11 marDir.: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; Prod.: Tomáš Pilař
Medea (Cherubini) 5 sep-16 febDir.: Norbert Baxa; Prod.: Martin Otava
La vie parisienne (Offenbach) 6 sep-24 marDir.: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; Prod.: Zbyněk Brabec
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10 sep-28 desDir.: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; Prod.: Zbyněk Brabec
Madama Butterfly (Puccini) 26 sep-25 janDir.: Norbert Baxa; Prod.: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 sep-1 novDir.: Norbert Baxa; Prod.: Tomáš Pilař
Jakub Jan Ryba (Kubička) 14 okt-31 marDir.: Jiří Štrunc / Jakub Zicha; Prod.: Tomáš Pilař
Libuse (Smetana) 16 novDir.: Oliver von Dohnányi / Jiří Štrunc; Prod.: Martin Otava, Tomáš Pilař
West Side Story (Bernstein) 6 des-20 marDir.: Dalibor Bárta / Kryštof Marek; Prod.: Jerome Robbins
Hamlet (Thomas,A) 20 jan-30 marDir.: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; Prod.: Martin Otava
Sweeney Todd (Sondheim) 27 jan-18 marDir.: Jiří Petrdlík / Dalibor Bárta; Prod.: Lumír Olšovský
Bezauberndes Fräulein (Benatzky) 24+ feb
Fiddler on the Roof (Bock) 10-13 marDir.: Kryštof Marek / Pavel Kantořík
Praha, National Theatre Prague  / 
Aida (Verdi) 26 aug-11 aprDir.: Andreas Sebastian Weiser / Richard Hein; Prod.: Petar Selem
Madama Butterfly (Puccini) 27 aug-10 maiDir.: Martin Leginus / Jiří Štrunc; Prod.: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 1 sep-30 junDir.: Jan Chalupecký / David Švec; Prod.: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Tosca (Puccini) 1 sep-17 junDir.: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; Prod.: Arnaud Bernard
Lohengrin (Wagner) 2 sep-10 junDir.: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; Prod.: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-22 sepDir.: Jan Chalupecký / Robert Jindra / Jakub Klecker; Prod.: Josef Průdek
Die Zauberflöte (Mozart) 5 sep-2 junDir.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Prod.: Vladimír Morávek
La traviata (Verdi) 8 sep-19 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Tomáš Brauner; Prod.: Jana Kališová
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 11 sep-10 aprDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Michal Caban
Rusalka (Dvořák,A) 13 sep-14 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; Prod.: Jiří Heřman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 sep-30 desDir.: Enrico Dovico / Tomáš Brauner; Prod.: Martin Otava
The Bartered Bride (Smetana) 27 sep-18 novDir.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Prod.: Magdalena Švecová
Juliette (Martinů) 29 sep-16 marDir.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Prod.: Zuzana Gilhuus
Un ballo in maschera (Verdi) 5 okt-23 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; Prod.: Dominik Beneš
La Cenerentola (Rossini) 12 okt-17 maiDir.: Jan Kučera / David Švec; Prod.: Enikő Eszenyi
Der Mond (Orff) 22 okt-3 desDir.: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; Prod.: Jiří Nekvasil
Die Kluge (Orff) 22 okt-3 desDir.: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; Prod.: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 24 okt-8 maiDir.: Enrico Dovico / Jiří Štrunc; Prod.: Arnaud Bernard
Don Giovanni (Mozart) 27-29 oktDir.: Plácido Domingo; Prod.: Jiří Nekvasil
The Cunning Little Vixen (Janáček) 28 okt-8 maiDir.: Robert Jindra; Prod.: Ondřej Havelka
Carmen (Bizet) 30 okt-12 junDir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Prod.: Jozef Bednárik
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 3 nov-6 junDir.: Enrico Dovico / Jan Bubák; Prod.: Radim Vizváry
The Devil and Kate (Dvořák,A) 5 nov-12 maiDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Marián Chudovský
Rusalka (Dvořák,A) 20 nov-7 maiDir.: Jiří Štrunc / Andreas Sebastian Weiser; Prod.: Zdeněk Troška
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 nov-26 febDir.: Richard Hein; Prod.: Martin Otava
Její pastorkyňa (Janáček) 1-29 desDir.: Robert Jindra / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Jiří Nekvasil
Don Hrabal (Stedron) 14 des-6 febDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Linda Keprtová
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 des-21 janDir.: David Švec; Prod.: Joël Lauwers
Andrea Chénier (Giordano) 19 des-4 maiDir.: Petr Kofroň / Jan Chalupecký; Prod.: Michal Dočekal
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 des-29 maiDir.: Richard Hein / Jiří Štrunc; Prod.: Matěj Forman
Billy Budd (Britten) 18 jan-27 aprDir.: Christopher Ward; Prod.: Daniel Špinar
Mefistofele (Boito) 1 feb-5 julDir.: Marco Guidarini / Richard Hein; Prod.: Ivan Krejčí
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 feb-13 junDir.: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; Prod.: Magdalena Švecová
Turandot (Puccini) 20 feb-24 junDir.: Enrico Dovico / Richard Hein; Prod.: Václav Věžník
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 22 mar-29 maiDir.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Prod.: Sláva Daubnerová
Sternenhoch (Acher) 7 apr-13 maiDir.: Petr Kofroň; Prod.: Michal Dočekal
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 10-14 maiDir.: Marc Minkowski
Werther (Massenet) 7-26 junDir.: Petr Kofroň / Jan Bubák; Prod.: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Nabucco (Verdi) 28 jun-3 julDir.: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; Prod.: José Cura
Libuse (Smetana) 13 sepDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Jan Burian
Fidelio (Beethoven) 22 sep-24 aprDir.: Andreas S Weiser; Prod.: Vera Nemirova
Jonny spielt auf (Krenek) 24 jan-20 mar
The Classical Style (Stucky) 4 apr-28 maiDir.: David Švec; Prod.: Alice Nellis
Letters, Riddles and Writs (Nyman) 4 apr-28 maiDir.: David Švec; Prod.: Alice Nellis
Tramvestie (Wajsar) 18 apr-23 junProd.: Marek Bureš
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 16 mai-6 jun
Dalibor (Smetana) 27 jun-4 jul
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
Prodaná nevěsta (Smetana) 12 sep-16 novDir.: Milan Kaňák; Prod.: Zbyněk Brabec
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 21 sepDir.: Miloš Formáček; Prod.: Andrea Hlinková
La traviata (Verdi) 15 okt-13 marDir.: Miloš Formáček; Prod.: Martin Dubovic
Das Land des Lächelns (Lehár) 21 oktDir.: Miloš Formáček; Prod.: Andrea Hlinková
Prodaná nevěsta (Smetana) 16 novDir.: Milan Kaňák / Miloš Formáček; Prod.: Zbyněk Brabec
Der Vogelhändler (Zeller,C) 22 des-18 marDir.: Milan Kaňák, Jan Snítil; Prod.: Michal Lieberzeit
Kouzelná flétna (Mozart) 16 feb-27 marDir.: Miloš Formáček / Jan Snítil; Prod.: Martin Otava