2017/18 > Danmark 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Danmark

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Island Norge Sverige

Danmark
 
Nederland Tyskland

Aarhus, Den Jyske Opera / Danish National Opera  / 

L'elisir d'amore (Donizetti) 6 oktDir.: Per-Otto Johansson; Prod.: Harry Fehr
La traviata (Verdi) 1-10 febDir.: Tecwyn Evans; Prod.: Lothar Krause
Passageren (Weinberg) 22-28 augDir.: Christopher Hein; Prod.: Philipp Kochheim
Carmen (Bizet) 5 okt
Carmen (Bizet) 24 nov-1 desDir.: Jérôme Pillement; Prod.: Thaddeus Strassberger
Kleopatra (Enna) 1-9 marDir.: Joachim Gustafsson; Prod.: Ben Baur
María de Buenos Aires (Piazzolla) 23-24 marDir.: Johanna Motter; Prod.: Philipp Kochheim
Esbjerg, Den Ny Opera  / 
Die Walküre (Wagner) 25-29 augDir.: Lars Ole Mathiasen; Prod.: Kasper Wilton
Piraterne fra Penzance (Sullivan,A) 8+ okt
Rhinguldet (Wagner) 25-31 aug
København, Det Kongelige Teater / Royal Danish Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 10 sep-21 novDir.: Paolo Carignani / Robert Houssart; Prod.: Aniara Amos
Madama Butterfly (Puccini) 17 sep-26 maiDir.: Giuliano Carella / Gregor Bühl; Prod.: Lars Kaalund, Anne Fugl
Momo og tidstyvene (Azarova) 15 okt-10 desDir.: Anna-Maria Helsing; Prod.: Elisabeth Linton
La fanciulla del West (Puccini) 10 nov-26 janDir.: Alexander Vedernikov / Robert Houssart; Prod.: Christoffer Berdal
Die Zauberflöte (Mozart) 25 nov-11 marDir.: Joana Mallwitz / Perry So; Prod.: Marco Arturo Marelli(original), Enrico De Feo(revival)
Lulu (Kuhlau) 14 jan-7 febDir.: Sébastien Rouland; Prod.: Christian von Götz
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 jan-8 junDir.: Michael Hofstetter / Vincenzo Milletari; Prod.: Martin Lyngbo
Den Rejsende (Kondrup) 3-10 feb
Alcina (Handel) 19-25 marDir.: Casper Schreiber; Prod.: Ebbe Knudsen
The Exterminating Angel (Adès) 23 mar-6 maiDir.: Robert Houssart; Prod.: Tom Cairns
Otello (Verdi) 29 apr-4 junDir.: Pier Giorgio Morandi; Prod.: Nicola Raab
Figaros Bryllup (Mozart) 15 sep-21 oktDir.: Alexis Kossenko; Prod.: Elisa Kragerup
Trubaduren (Verdi) 22 sep-20 novDir.: Eun Sun Kim / Gregor Bühl; Prod.: Francisco Negrín
La bohème (Puccini) 20 okt-18 desDir.: Marius Stieghorst; Prod.: Elisabeth Linton(original), Line Blach Kobberøe(revival)
Carmen (Bizet) 6-7 novDir.: Jérôme Pillement; Prod.: Thaddeus Strassberger
Flagermusen (Strauss,J) 24 nov-3 marDir.: Robert Houssart / Geoffrey Paterson; Prod.: Peter Langdal(original), Line Kromann(revival)
Turandot (Puccini) 19 jan-8 junDir.: Alexander Vedernikov / Eva Ollikainen; Prod.: Lorenzo Fioroni
Kleopatra (Enna) 12-13 marDir.: Joachim Gustafsson; Prod.: Ben Baur
Poppeas kroning (Monteverdi) 18-24 mar
Drot og Marsk (Heise) 23 mar-25 maiDir.: Michael Schønwandt; Prod.: Kasper Holten
Tosca (Puccini) 30 mar-1 junDir.: Jun Märkl / Robert Houssart; Prod.: Peter Langdal(original), Anne Fugl(Revival director)
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 3-20 aprDir.: Lars Ulrik Mortensen; Prod.: Ted Huffman
Nixon in China (Adams) 12 mai-6 junDir.: Alexander Vedernikov / Ian Ryan; Prod.: John Fulljames
Odense, Den Fynske Opera  / 
Silent Zone (Alenius) 18-19 augProd.: Tue Biering
Det der er tilbage (Raffnsøe) 16 sepProd.: Camila Sarrazin
Den glade enke (Lehár) 29 nov-20 desProd.: Daniel Bohr
Orfeus og Eurydike (Gluck) 20 feb-3 marProd.: Giacomo Ravicchio
Così fan tutte (Mozart) 10-13 mar