2017/18 > Italia 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Italia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Frankrike
Monaco
Sveits
Østerrike
Slovenia

Italia
 
Kroatia
Malta Hellas

Ancona, Teatro delle Muse  / 

Carmen (Bizet) 22-24 sepDir.: Guillaume Tourniaire; Prod.: Francesco Saponaro
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13-15 oktDir.: José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Matteo Mazzoni
Bergamo, Teatro Donizetti Bergamo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 6 oktDir.: Jacopo Rivani; Prod.: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 27-29 oktDir.: Federico Maria Sardelli; Prod.: Cécile Roussat(original), Julien Lubek(original), Giorgia Guerra(revival)
Il borgomastro di Saardam (Donizetti) 24 nov-2 desDir.: Roberto Rizzi-Brignoli; Prod.: Davide Ferrario
Che originali! (Mayr) 25 nov-3 desDir.: Gianluca Capuano; Prod.: Roberto Catalano
Pigmalione (Donizetti) 25 nov-3 desDir.: Gianluca Capuano; Prod.: Roberto Catalano
Messa da Requiem in memoria Vincenzo Bellini (concert) (Donizetti) 29 novDir.: Corrado Rovaris
La Cenerentola (Rossini) 7-9 desDir.: Yi-Chen Lin; Prod.: Arturo Cirillo
Rigoletto (Verdi) 15-17 desDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Elena Barbalich
Bolzano, Teatro Comunale Bolzano  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 17-30 maiDir.: Philipp von Steinaecker; Prod.: Georg Schmiedleitner
Brescia, Teatro Grande di Brescia  / 
La Cenerentola (Rossini) 29 sep-1 oktDir.: Yi-Chen Lin; Prod.: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 13-15 oktDir.: Jacopo Rivani; Prod.: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 10-12 novDir.: Federico Maria Sardelli; Prod.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 24-26 novDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Frédéric Roels
Rigoletto (Verdi) 30 nov-2 desDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Elena Barbalich
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 28-30 sepDir.: Jacopo Rivani; Prod.: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 3-5 novDir.: Federico Maria Sardelli; Prod.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 23-25 novDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Elena Barbalich
La Cenerentola (Rossini) 14-16 desDir.: Yi-Chen Lin; Prod.: Arturo Cirillo
Carmen (Bizet) 19-21 janDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Frédéric Roels
Cremona, Teatro Ponchielli di Cremona  / 
L'orfeo (Monteverdi) 5-6 maiDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Andrea Cigni
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 8-9 junDir.: Roberto Perata; Prod.: Roberto Catalano
La Cenerentola (Rossini) 6-8 oktDir.: Yi-Chen Lin; Prod.: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 19-20 oktDir.: Jacopo Rivani; Prod.: Stefano Simone Pintor
Carmen (Bizet) 17-19 novDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Frédéric Roels
Die Zauberflöte (Mozart) 1-3 desDir.: Federico Maria Sardelli; Prod.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 6-10 desDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Elena Barbalich
Firenze, Opera di Firenze  / 
Madama Butterfly (Puccini) 8-21 sepDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Fabio Ceresa
La bohème (Puccini) 14-30 sepDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Bruno Ravella
Tosca (Puccini) 22 sep-1 oktDir.: Valerio Galli; Prod.: Federico Bertolani
La rondine (Puccini) 17-25 oktDir.: Valerio Galli; Prod.: Denis Krief
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-26 oktDir.: Fabrizio Maria Carminati; Prod.: Pier Francesco Maestrini
The WAM Game (Mozart) 7 nov-16 febDir.: Andrea Basevi; Prod.: Manu Lalli
La sonnambula (Bellini) 18-29 novDir.: Sebastiano Rolli; Prod.: Bepi Morassi
Il giocatore (Cherubini) 18-25 novDir.: Enrico Lombardi; Prod.: Anna Tereshchenko
La traviata (Verdi) 19 nov-2 desDir.: John Axelrod / Sebastiano Rolli; Prod.: Alfredo Corno
Carmen (Bizet) 7-18 janDir.: Ryan McAdams; Prod.: Leo Muscato
La donna di Siviglia (Bizet) 25 jan-1 febDir.: Giuseppe La Malfa; Prod.: Manu Lalli
La favorite (Donizetti) 22 feb-3 marDir.: Fabio Luisi; Prod.: Ariel García Valdès
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20-29 marDir.: Giuseppe Grazioli; Prod.: Damiano Michieletto
Alceste (Gluck) 21-30 marDir.: Federico Maria Sardelli; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Tutti mi chiamano (Rossini) 19-21 aprDir.: Giuseppe La Malfa; Prod.: Manu Lalli
Cardillac (Hindemith) 5-15 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: Valerio Binasco
La battaglia di Legnano (Verdi) 22-31 maiDir.: Renato Palumbo; Prod.: Marco Tullio Giordana
Quattro Pezzi Sacri (Verdi) 19-23 junDir.: Zubin Mehta; Prod.: Virgilio Sieni
Il prigioniero (Dallapiccola) 19-23 junDir.: Zubin Mehta; Prod.: Virgilio Sieni
Macbeth (concert) (Verdi) 11-13 julDir.: Riccardo Muti
Il trovatore (Verdi) 13-29 sepDir.: Fabio Luisi; Prod.: Francesco Micheli, Francesco Grazzini
Rigoletto (Verdi) 15-29 sepDir.: Fabio Luisi; Prod.: Fancesco Micheli, Silvia Paoli
La traviata (Verdi) 21-29 sepDir.: Fabio Luisi; Prod.: Francesco Micheli
Genova, Opera di Genova  / 
West Side Story (Bernstein) 19-29 oktDir.: Wayne Marshall; Prod.: Federico Bellone
Il telefono (Menotti) 25-26 novDir.: Antonio Tappero Merlo
Waiting (Tariverdiev) 25-26 novDir.: Dario Bonuccelli; Prod.: Mariya Chamkina
Rigoletto (Verdi) 6-29 desDir.: Francesco Ivan Ciampa / Dorian Wilson; Prod.: Rolando Panerai
Norma (Bellini) 24-31 janDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Miseria e nobiltà (Tutino) 23 feb-1 marDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Rosetta Cucchi
La rondine (Puccini) 21-25 marDir.: Giuseppe Acquaviva / Alvise Casellati; Prod.: Giorgio Gallione
La traviata (Verdi) 2-6 maiDir.: Daniel Smith; Prod.: Giorgio Gallione
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 mai-5 junDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Lorenzo Mariani
Jesi, Festival Pergolesi Spontini  / 
Il colore del sole (Gregoretti) 8 sepDir.: Gabriele Bonolis; Prod.: Cristian Taraborrelli
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
Rigoletto (Verdi) 12-14 janDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Elena Barbalich
Kaffeekantate (Bach,JS) 26-28 janDir.: Federico Amendola; Prod.: Alfonso Antoniozzi
Bach Haus (Dall'Ongaro) 26-28 janDir.: Federico Amendola; Prod.: Alfonso Antoniozzi
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 febDir.: Jordi Bernàcer; Prod.: Matteo Mazzoni
Livorno, Teatro Goldoni  / 
Nabucco (Verdi) 24-26 novDir.: Marco Severi; Prod.: Matteo Anselmi
Iris (Mascagni) 16-17 desDir.: Daniele Agiman; Prod.: Hiroki Ihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 20-21 janDir.: Christopher Franklin; Prod.: Andrea Cigni
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 marDir.: James Meena; Prod.: Ivan Stefanutti
Lucca, Teatro del Giglio  / 
La fanciulla del West (Puccini) 18-19 novDir.: James Meena; Prod.: Ivan Stefanutti
La Wally (Catalani) 19-21 janDir.: Marco Balderi; Prod.: Nicola Berloffa
Iris (Mascagni) 10-11 febDir.: Daniele Agiman; Prod.: Iroki Hihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 17 marDir.: Christopher Franklin; Prod.: Andrea Cigni
Milano, Teatro alla Scala  / 
Andrea Chénier (Giordano) 7-31 desDir.: Riccardo Chailly; Prod.: Mario Martone
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 jan-11 febDir.: Zubin Mehta; Prod.: Cornelius Obonya, Carolin Pienkos
Simon Boccanegra (Verdi) 8 feb-4 marDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Federico Tiezzi
Orphée et Eurydice (Gluck) 24 feb-17 marDir.: Michele Mariotti; Prod.: John Fulljames, Hofesh Shechter
Don Pasquale (Donizetti) 3-28 aprDir.: Riccardo Chailly; Prod.: Davide Livermore
Francesca da Rimini (Zandonai) 15 apr-13 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: David Pountney
Aida (Verdi) 8 mai-3 junDir.: Nello Santi; Prod.: Franco Zeffirelli(original), Marco Gandini(revival)
Fierrabras (Schubert) 5-30 junDir.: Daniel Harding; Prod.: Peter Stein
Fidelio (Beethoven) 18 jun-7 julDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Deborah Warner
Il pirata (Bellini) 29 jun-19 julDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Christof Loy
Ali Baba (Cherubini) 1-27 sepDir.: Paolo Carignani; Prod.: Liliana Cavani
Ernani (Verdi) 29 sep-25 oktDir.: Adam Fischer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
La finta giardiniera (Mozart) 8-29 oktDir.: Diego Fasolis; Prod.: Frederic Wake-Walker
Elektra (Strauss) 4-29 novDir.: Christoph von Dohnányi; Prod.: Patrice Chéreau
Fin de partie (Kurtag) 15-25 novDir.: Markus Stenz; Prod.: Pierre Audi
Modena, Teatro Comunale di Modena  / 
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 5 sepDir.: Stefano Ranzani
Il colore del sole (Gregoretti) 27-29 oktDir.: Gabriele Bonolis; Prod.: Cristian Taraborrelli
Il trovatore (Verdi) 3-5 novDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 1-3 desDir.: Jean-Luc Tingaud; Prod.: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 26-28 janDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 26-28 janDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 26-28 janDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Cristina Pezzoli
La fanciulla del West (Puccini) 22-25 febDir.: James Meena; Prod.: Ivan Stefanutti
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Pulcinella (Stravinsky) 18-19 novDir.: Maurizio Agostini
La fanciulla del West (Puccini) 9-17 desDir.: Juraj Valčuha; Prod.: Hugo De Ana
La bohème (Puccini) 11-16 janDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Mario Pontiggia
My Fair Lady (Loewe) 6-14 febDir.: Donato Renzetti; Prod.: Paul Curran
La traviata (Verdi) 27 feb-4 marDir.: Daniel Oren; Prod.: Lorenzo Amato
Mosè in Egitto (Rossini) 15-20 marDir.: Stefano Montanari; Prod.: David Pountney
Lady Macbeth del distretto di Mzensk (Shostakovich) 15-22 aprDir.: Juraj Valčuha; Prod.: Martin Kušej
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 11-13 maiDir.: Valerio Galli; Prod.: Elena Barbalich
La traviata (Verdi) 22 mai-6 junDir.: Jordi Bernàcer; Prod.: Lorenzo Amato
Nabucco (Verdi) 20-27 junDir.: Nello Santi; Prod.: Jean-Paul Scarpitta
Tosca (Puccini) 12-24 julDir.: Juraj Valčuha; Prod.: Leo Muscato
Rigoletto (Verdi) 17-25 julDir.: Henrik Nánási; Prod.: Leo Muscato
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10-14 oktDir.: Gabriele Ferro; Prod.: Alessandro Talevi
Siroe re di Persia (Vinci) 3-6 novDir.: Antonio Florio; Prod.: Elena Barbalich
Don Checco (De Giosa) 17-24 novDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Lorenzo Amato
Novara, Teatro Coccia  / 
Carmen (Bizet) 6-8 oktDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Sergio Rubini
Delitto e Dovere (Colla) 27 oktDir.: Marco Alibrando; Prod.: Paolo Gavazzeni, Piero Maranghi
Don Giovanni (Mozart) 15-17 desDir.: Matthew Aucoin; Prod.: Giorgio Ferrara
La vedova allegra (Lehár) 13-14 janDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Renato Bonajuto, Andrea Merli
Nabucco (Verdi) 23-25 febDir.: Gianna Fratta; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Requiem (Mozart) 5+ aprDir.: Matteo Beltrami
Padova, Teatro Verdi  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 oktDir.: Alberto Veronesi; Prod.: Filippo Tonon
La vedova allegra (Lehár) 29-31 desDir.: Jordi Bernàcer; Prod.: Hugo De Ana
Parma, Teatro Regio di Parma  / 
Jérusalem (Verdi) 28 sep-20 oktDir.: Daniele Callegari; Prod.: Hugo De Ana
La traviata (Verdi) 29 sep-18 oktDir.: Sebastiano Rolli; Prod.: Andrea Bernard
Stiffelio (Verdi) 30 sep-21 oktDir.: Guillermo García Calvo; Prod.: Graham Vick
Falstaff (Verdi) 1-22 oktDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Jacopo Spirei
Messa da Requiem (Verdi) 7-19 oktDir.: Daniele Callegari
Il piccolo principe (Melozzi) 6-9 desDir.: Stefano Franceschini; Prod.: Stefano De Luca
Rigoletto (Verdi) 12-21 janDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Elisabetta Brusa
Roberto Devereux (Donizetti) 15-25 marDir.: Sebastiano Rolli; Prod.: Alfonso Antoniozzi
La traviata (Verdi) 23-31 marDir.: Sebastiano Rolli; Prod.: Andrea Bernard
Tosca (Puccini) 27 apr-6 maiDir.: Fabrizio Maria Carminati; Prod.: Joseph Franconi Lee
Macbeth (Verdi) 27 sep-21 okt
Un giorno di regno (Verdi) 28 sep-19 okt
Il trovatore (Verdi) 29 sep-20 okt
Attila (Verdi) 30 sep-19 okt
Pavia, Teatro Fraschini di Pavia  / 
L'inganno felice (Rossini) 30 sepDir.: Jacopo Brusa; Prod.: Beppe Soggetti
Rigoletto (Verdi) 3-5 novDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Elena Barbalich
Ettore Majorana (Vetrano) 16-18 novDir.: Jacopo Rivani; Prod.: Stefano Simone Pintor
La Cenerentola (Rossini) 1-3 desDir.: Yi-Chen Lin; Prod.: Arturo Cirillo
Die Zauberflöte (Mozart) 9-11 desDir.: Federico Maria Sardelli; Prod.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 12-14 janDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Frédéric Roels
Piacenza, Teatro Municipale di Piacenza  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 13-15 oktDir.: Pier Giorgio Morandi; Prod.: Leo Nucci, Salvo Piro
Faust (Gounod) 15-17 desDir.: Jean-Luc Tingaud; Prod.: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 2-4 febDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 2-4 febDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 2-4 febDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Cristina Pezzoli
La Cenerentola (Rossini) 16-18 febDir.: Erina Yashima; Prod.: Aldo Tarabella
La Gioconda (Ponchielli) 16-18 marDir.: Daniele Callegari; Prod.: Federico Bertolani
Il corsaro (Verdi) 4-6 maiDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Lamberto Puggelli, Grazia Pulvirenti
Pisa, Teatro di Pisa  / 
Pia de'Tolomei (Donizetti) 14-15 oktDir.: Christopher Franklin; Prod.: Andrea Cigni
Il trovatore (Verdi) 10-12 novDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Stefano Vizioli
Il Girello (Melani,J) 3 desDir.: Carlo Ipata; Prod.: Eugenio Monti Colla
Iris (Mascagni) 13-14 janDir.: Daniele Agiman; Prod.: Iroki Hihara
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 febDir.: James Meena; Prod.: Ivan Stefanutti
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-11 marDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Stefano Vizioli
Reggio Emilia, I Teatri di Reggio Emilia  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 oktDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 7-10 desDir.: Jean-Luc Tingaud; Prod.: Simone Derai
Gianni Schicchi (Puccini) 25-27 febDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Cristina Pezzoli
Il tabarro (Puccini) 25-27 febDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 25-27 febDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Cristina Pezzoli
La Gioconda (Ponchielli) 6-8 aprDir.: Daniele Callegari; Prod.: Federico Bertolani
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 12-23 desDir.: Daniele Gatti; Prod.: Damiano Michieletto
I masnadieri (Verdi) 20 jan-4 febDir.: Roberto Abbado; Prod.: Massimo Popolizio
La sonnambula (Bellini) 18 feb-3 marDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Giorgio Barberio Corsetti
La traviata (Verdi) 24 feb-4 marDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Sofia Coppola
Pagliacci (Leoncavallo) 5-15 aprDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Pippo Delbono
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5-15 aprDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Pippo Delbono
Tosca (Puccini) 7 apr-18 novDir.: Jordi Bernàcer / Stefano Ranzani; Prod.: Alessandro Talevi
Billy Budd (Britten) 8-15 maiDir.: James Conlon; Prod.: Deborah Warner
La bohème (Puccini) 14-24 junDir.: Henrik Nánási / Pietro Rizzo; Prod.: Alex Ollé
Die Zauberflöte (Mozart) 9-17 oktDir.: Henrik Nánási; Prod.: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 okt-11 novDir.: Stefano Montanari; Prod.: Graham Vick
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
La Doriclea (Stradella) 2 sepDir.: Andrea De Carlo; Prod.: Guillaume Bernardi
Re Ruggero (Szymanowski) 5-9 oktDir.: Antonio Pappano
Vier letzte Lieder (concert) (Strauss) 22 desDir.: Antonio Pappano
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 26-30 marDir.: Mikko Franck
Rovigo, Teatro Sociale di Rovigo  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-5 novDir.: Alessandro Cedrone; Prod.: Massimo Pizzi, Gasparon Contarini
Tosca (Puccini) 13-17 desDir.: Simon Krečič; Prod.: Artemio Cabassi
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Turandot (Puccini) 13-15 oktDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Filippo Tonon
Brundibár (Krása) 27-28 oktDir.: Andrea Solinas; Prod.: Giovanni Scandella
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-19 novDir.: Giulio Plotino; Prod.: Giulio Ciabatti
Tosca (Puccini) 8-10 desDir.: Guillaume Tourniaire; Prod.: Giulio Ciabatti
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale di Spoleto  / 
Mahagonny Songspiel (Weill) 11-12 augProd.: Giorgio Sangati
Fammi udire la tua voce (Guarnieri,A) 8-10 sepDir.: Marco Angius; Prod.: Federico Grazzini
L'impresario delle Canarie (Sarro) 15-17 sepDir.: Pierfrancesco Borrelli; Prod.: Giorgio Bongiovanni
Carmen (Bizet) 19-30 sepDir.: Laurent Campellone; Prod.: Stefano Monti
Torino, Teatro Regio di Torino  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 10-22 oktDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Claus Guth(original), Arturo Gama(revival)
Falstaff (Verdi) 15-26 novDir.: Donato Renzetti; Prod.: Daniele Abbado, Boris Stetka
Turandot (Puccini) 16-25 janDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Stefano Poda
Salome (Strauss) 15-25 febDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Robert Carsen
L'orfeo (Monteverdi) 13-21 marDir.: Antonio Florio; Prod.: Alessio Pizzech
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-25 marDir.: Alessandro De Marchi; Prod.: Vittorio Borrelli
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 17-28 aprDir.: Michele Mariotti; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Evita (Lloyd Webber) 4-9 maiDir.: David Steadman; Prod.: Bob Tomson, Bill Kenwright
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 16-27 maiDir.: Diego Matheuz; Prod.: Ludovic Lagarde
La Voix humaine (Poulenc) 16-27 maiDir.: Diego Matheuz; Prod.: Ludovic Lagarde
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 jun-6 julDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Elena Barbalich
Don Giovanni (Mozart) 27 jun-7 julDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Michele Placido(original), Vittorio Borrelli(revival)
Così fan tutte (Mozart) 28 jun-8 julDir.: Diego Fasolis; Prod.: Ettore Scola(original), Vittorio Borrelli(revival)
Treviso, Teatro Comunale di Treviso  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 oktDir.: Sergio Alapont; Prod.: Francesco Bellotto
Atlas 101 (Mancuso) 17 novDir.: Giovanni Mancuso; Prod.: Chiara Tarabotti
La Cecchina (Piccinni) 15-17 desDir.: Eddi De Nadai; Prod.: Martin Ruis
La traviata (Verdi) 26-30 janDir.: Francesco Ommassini; Prod.: Alessio Pizzech
Trieste, Teatro Verdi di Trieste  / 
Evgenij Onegin (Tchaikovsky,P) 17-25 novDir.: Fabrizio Maria Carminati; Prod.: Vera Petrova
La prova di un'opera seria (Gnecco) 29 nov-15 desDir.: Leonardo Catalanotto; Prod.: Carlo Antonio De Lucia
Il trovatore (Verdi) 19-27 janDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Filippo Tonon
La Fille du régiment (Donizetti) 16-24 febDir.: Simon Krečič; Prod.: Davide Livermore
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-31 marDir.: Fabrizio Maria Carminati; Prod.: Giulio Ciabatti
Così fan tutte (Mozart) 20-28 aprDir.: Oleg Caetani; Prod.: Giorgio Ferrara
L'italiana in Algeri (Rossini) 25 mai-3 junDir.: George Petrou; Prod.: Stefano Vizioli
La traviata (Verdi) 22-30 junDir.: Pedro Halffter Caro; Prod.: Henning Brockhaus
Venezia, La Fenice  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 24 nov-3 desDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Gianmaria Aliverta
La traviata (Verdi) 6 des-10 janDir.: Enrico Calesso / Marco Paladin; Prod.: Robert Carsen
Le metamorfosi di Pasquale (Spontini) 19-27 janDir.: Gianluca Capuano; Prod.: Bepi Morassi
Die lustige Witwe (Lehár) 2-13 febDir.: Stefano Montanari; Prod.: Damiano Michieletto
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-18 febDir.: Stefano Montanari; Prod.: Bepi Morassi
Zenobia, regina de' Palmireni (Albinoni) 20-24 febDir.: Francesco Erle; Prod.: Francesco Bellotto
La bohème (Puccini) 16-25 marDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Francesco Micheli
Madama Butterfly (Puccini) 6-24 aprDir.: Manlio Benzi; Prod.: Alex Rigola
Orlando furioso (Vivaldi) 13-21 aprDir.: Diego Fasolis; Prod.: Fabio Ceresa
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 apr-5 junDir.: Riccardo Frizza / Sesto Quatrini; Prod.: Bepi Morassi
Il signor Bruschino (Rossini) 27 apr-4 maiDir.: Alvise Casellati; Prod.: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 5 mai-1 junDir.: Francesco Ivan Ciampa / Marco Paladin; Prod.: Robert Carsen
Norma (Bellini) 13-19 maiDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Kara Walker
Il regno della luna (Piccinni) 17-19 maiDir.: Maurizio Dini Ciacci; Prod.: Davide Garattini
Richard III (Battistelli) 29 jun-7 julDir.: Tito Ceccherini; Prod.: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 aug-30 oktDir.: Gregory Kunde; Prod.: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 25 aug-9 oktDir.: Giacomo Sagripanti; Prod.: Robert Carsen
Madama Butterfly (Puccini) 31 aug-29 sepDir.: Renato Balsadonna; Prod.: Alex Rigola
Semiramide (Rossini) 19-27 oktDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Cecilia Ligorio
Verona, Via dei Mutilati 4  / 
La vedova allegra (Lehár) 17-31 desDir.: Sergio Alapont; Prod.: Gino Landi
Otello (Verdi) 4-11 febDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Francesco Micheli
Manon Lescaut (Puccini) 4-11 marDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Graham Vick
Le nozze di Figaro (Mozart) 31 mar-8 aprDir.: Sesto Quatrini; Prod.: Mario Martone
Anna Bolena (Donizetti) 29 apr-6 maiDir.: Jordi Bernàcer; Prod.: Graham Vick
Salome (Strauss) 20-27 maiDir.: Michael Balke; Prod.: Gabriele Lavia