2017/18 > Norge 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Norge

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Island

Norge
 
Sverige
Danmark

Bergen, Bergen Nasjonale Opera / Bergen National Opera  / 

Carmen på låven (Bizet) 19 augDir.: Stephen Higgins; Prod.: John Ramster
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 okt-3 novDir.: Stephen Higgins; Prod.: James Bonas
Otello (Verdi) 11-15 desDir.: Edward Gardner; Prod.: Peter Mumford
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-16 marDir.: Eun Sun Kim; Prod.: John Ramster
Kristiansand, Opera Sør  / 
La traviata (concert) (Verdi) 16-23 sepDir.: Giordano Bellincampi
Nordfjordeid, Opera Nordfjord  / 
Sildagapet (Sunde) 4-15 oktDir.: Michael Pavelich; Prod.: Ronald Rørvik
La bohème (Puccini) 3-13 oktDir.: Michael Pavelich; Prod.: Mira Bartov
Oslo, Den Norske Opera & Ballett / Norwegian National Opera & Ballet  / 
Tosca (Puccini) 19 aug-2 marDir.: Karl Heinz Steffens; Prod.: Calixto Bieito
Tryllefløyten (Mozart) 1 sep-2 oktDir.: Thomas Søndergård / Oyvind Bjorå; Prod.: Alexander Mørk-Eidem(original), Gudrun Glette(revival)
Ballerina (Skouen) 8-17 sepProd.: Hilde Andersen
The Life to Come (Mander) 5 oktDir.: Tone Bianca Sparre Dahl; Prod.: Einar Bjørge
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 okt-13 janDir.: Manlio Benzi; Prod.: François De Carpentries
Wozzeck (Berg) 27 nov-18 desDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Christof Loy(original), Corinna Tetzel(revival)
Norma (Bellini) 20 jan-23 febDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Sigrid Strøm Reibo
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 1-24 marDir.: Dalia Stasevska; Prod.: David Alden(original), Ian Rutherford(revival)
Figaros Bryllup (Mozart) 14-18 marDir.: Gregor Bühl; Prod.: Jacopo Spirei
La traviata (Verdi) 6-25 aprDir.: Julia Jones / Antonino Fogliani; Prod.: Tatjana Gürbaca
Heimferd (concert) (Irgens-Jensen) 13-15 aprDir.: Peter Szilvay
Don Giovanni (Mozart) 16 mai-20 junDir.: Christopher Moulds / Benjamin Bayl; Prod.: Richard Jones(original), Joe Austin
Don Giovanni (Mozart) 18-29 augDir.: Christopher Moulds / Benjamin Bayl; Prod.: Richard Jones(original), Joe Austin
Spar Dame (Tchaikovsky,P) 8-25 sepDir.: Lothar Koenigs / Jørn Fossheim; Prod.: Arnaud Bernard
Il tabarro (Puccini) 6-29 oktDir.: Jac van Steen; Prod.: Isabella Bywater
Gianni Schicchi (Puccini) 6-29 oktDir.: Jac van Steen; Prod.: Isabella Bywater
Askepott (Davies,PM) 10 novDir.: David Maiwald; Prod.: Gunnar Bergstrøm
Elskovsdrikken (Donizetti) 24 nov-17 janDir.: Daniele Callegari / Boris Schäfer; Prod.: Oliver Mears, Edwina Casey
Billy Budd (Britten) 18 jan-16 febDir.: Mark Wigglesworth; Prod.: Annilese Miskimmon
Suor Angelica (Puccini) 9 feb-29 marDir.: Jac van Steen; Prod.: Isabella Bywater
Rosenkavaleren (Strauss) 16 mar-13 aprDir.: Joana Mallwitz; Prod.: David McVicar
Tryllefløyten (Mozart) 29 apr-23 junProd.: Alexander Mørk-Eidem(original), Erlend Samnøen(revival)
La Cenerentola (Rossini) 16 mai-18 junDir.: Leo Hussain; Prod.: Stefan Herheim
Anne Pedersdotter (concert) (Braein) 14-17 junDir.: Peter Szilvay
Trondheim, Trondheim Symfoniorkester  / 
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 3 feb
La traviata (Verdi) 8-14 mar