2017/18 > Polen 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Polen

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Sverige Litauen
Tyskland

Polen
 
Hvite-Russland
Tsjekkia Slovakia Ukraina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Die Fledermaus (Strauss,J) 27 jan-11 febDir.: Grzegorz Berniak; Prod.: Andrzej Bubień
La bohème (Puccini) 17 feb-18 marDir.: Paweł Kotla; Prod.: Maria Sartova
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 sep-10 junDir.: Maciej Figas; Prod.: Grzegorz Boniecki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-24 sepDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Cezary Domagała
Rigoletto (Verdi) 6 okt-13 maiDir.: Maciej Figas; Prod.: Natalia Babińska
Falstaff (Verdi) 21 okt-11 marDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Maciej Prus
Halka (Moniuszko) 28 okt-5 novDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Natalia Babińska
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23-28 novDir.: Maciej Figas; Prod.: Janina Niesobska
La Damnation de Faust (Berlioz) 9-11 desDir.: Michał Klauza; Prod.: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 12-15 janDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Wojciech Adamczyk
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27-30 janDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 27-30 janDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Andrzej Bubień
La traviata (Verdi) 3-4 febDir.: Maciej Figas; Prod.: Bodo Igesz
My Fair Lady (Loewe) 8-11 febDir.: Maciej Figas; Prod.: Maciej Korwin
Rusalka (Dvořák,A) 17-20 febDir.: Maciej Figas; Prod.: Kristina Wuss
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24-27 febDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Sławomir Żerdzicki
Manru (Paderewski) 3-4 marDir.: Maciej Figas; Prod.: Laco Adamik
Falstaff (Verdi) 9-11 marDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Maciej Prus
The Magic Flute (Mozart) 17-20 marDir.: Maciej Figas; Prod.: Matthias Rebus
La bohème (Puccini) 24-27 marDir.: Andrzej Knap; Prod.: Maciej Prus
The Marriage of Figaro (Mozart) 6-8 aprDir.: Marcin Sompoliński; Prod.: Wojciech Adamczyk
Rigoletto (Verdi) 11-13 maiDir.: Maciej Figas; Prod.: Natalia Babińska
Madama Butterfly (Puccini) 18-20 maiDir.: Maciej Figas; Prod.: Marianne Berglöf
L'elisir d'amore (Donizetti) 25-27 maiDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Krzysztof Nazar
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Carmen (concert) (Bizet) 2 sepDir.: Bassem Akiki; Prod.: Wiesław Ochman
Nabucco (Verdi) 17 sep-25 novDir.: Bassem Akiki; Prod.: Laco Adamik
La forza del destino (Verdi) 23 sep-9 desDir.: Jakub Kontz; Prod.: Tomasz Konina
Baron cygański (Strauss,J) 24 sep-9 febDir.: Krzysztof Dziewięcki; Prod.: Henryk Konwiński
Aida (Verdi) 6 okt-22 aprDir.: Tadeusz Kozłowski / Tadeusz Serafin; Prod.: Laco Adamik
Roméo et Juliette (Gounod) 21 okt-25 febDir.: Bassem Akiki; Prod.: Michał Znaniecki
Madama Butterfly (Puccini) 3 novDir.: Bassem Akiki; Prod.: Henryk Konwiński
The Little Sweep (Britten) 7 nov-1 junDir.: Grzegorz Brajner; Prod.: Zofia Dowjat
Straszny dwór (Moniuszko) 11 novDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Wiesław Ochman
Cyganeria (Puccini) 24 nov-16 desDir.: Bassem Akiki; Prod.: Francesco Bottigliero
Nabucco (Verdi) 25 nov-4 marDir.: Bassem Akiki; Prod.: Laco Adamik
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 des-10 febDir.: Rafał Kłoczko; Prod.: Pia Partum
My Fair Lady (Loewe) 12 jan-19 feb
Madama Butterfly (Puccini) 3-8 mar
Tosca (Puccini) 10 mar-21 maiDir.: Bassem Akiki; Prod.: Tadeusz Bradecki
La forza del destino (Verdi) 18-27 marDir.: Jakub Kontz; Prod.: Tomasz Konina
Die Fledermaus (Strauss,J) 7-27 aprDir.: Slawomir Chrzanowski; Prod.: Henryk Konwiński
Halka (Moniuszko) 25 mai-3 junDir.: Maciej Tomasiewicz; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
La finta giardiniera (Mozart) 15-19 junDir.: Bassem Akiki; Prod.: André Heller-Lopes
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Sąd Ostateczny (Knittel) 8 nov-30 junDir.: Simon Morus; Prod.: Paweł Szkotak
Nabucco (Verdi) 19 jan-19 maiDir.: Warcisław Kunc; Prod.: Krzysztof Babicki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 feb-16 junDir.: Jarosław Szemet; Prod.: Tomasz Podsiadły
La traviata (Verdi) 9-10 marDir.: Tadeusz Wojciechowski; Prod.: Karolina Sofulak
La bohème (Puccini) 16 mar-27 maiDir.: Warcisław Kunc; Prod.: Karen Stone
Orfeusz w piekle (Offenbach) 12 apr-10 junDir.: Warcisław Kunc; Prod.: Maria Sartova
Krakow, Opera Krakowska  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 sepDir.: Evgeny Volynskiy
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 24 sep-28 jan
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 sep-1 okt
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-10 okt
Norma (Bellini) 27 okt-4 mar
Tannhäuser (Wagner) 17-19 nov
La bohème (Puccini) 1 des-6 maiDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Laco Adamik
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 des
Die Fledermaus (Strauss,J) 11-14 jan
La traviata (Verdi) 2-4 febDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 16-18 febDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Waldemar Zawodziński
Il turco in Italia (Rossini) 23-25 febDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Włodzimierz Nurkowski
Don Pasquale (Donizetti) 9-13 mar
Pagliacci (Leoncavallo) 24-27 marDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Włodzimierz Nurkowski
Gianni Schicchi (Puccini) 24-27 marDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Włodzimierz Nurkowski
Carmen (Bizet) 6-8 aprDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Laco Adamik
Tosca (Puccini) 20-22 aprDir.: Andrew Straszynski; Prod.: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 26-29 maiDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Magdalena Łazarkiewicz
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Turandot (Puccini) 29 sep-20 maiDir.: Antoni Wit; Prod.: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Turandot (Puccini) 30 sep-1 oktDir.: Antoni Wit; Prod.: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 4 okt-20 maiDir.: Wojciech Rodek; Prod.: Artur Hofman
Nabucco (Verdi) 10 okt-7 novDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Okopiński
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 14 okt-9 febDir.: Wojciech Rodek; Prod.: Paweł Szkotak
Madama Butterfly (Puccini) 21 okt-27 maiDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Janina Niesobska
Halka (Moniuszko) 10-28 novDir.: Wojciech Rodek; Prod.: Jarosław Kilian
Don Giovanni (Mozart) 12 nov-3 desDir.: Wojciech Rodek; Prod.: Maria Sartova
Carmen (Bizet) 23 nov-8 aprDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Laco Adamik
My Fair Lady (Loewe) 14 des-14 febDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Maciej Korwin
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 jan-6 maiDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Giorgio Madia
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 20 jan-13 marDir.: Bassem Akiki; Prod.: Tomasz Konina
Straszny dwór (Moniuszko) 24-25 febDir.: Piotr Wajrak; Prod.: Krystyna Janda
A Streetcar named Desire (Previn) 21-24 aprDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Maciej Prus
Aida (Verdi) 10 maiDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Turandot (Puccini) 29 sep-20 maiDir.: Antoni Wit; Prod.: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Poznan, Teatr Wielki Poznań  / 
Rigoletto (Verdi) 14 okt-20 febDir.: Gabriel Chmura / Adi Bar; Prod.: Marcin Bortkiewicz
Carmen (concert) (Bizet) 27 okt-29 maiDir.: Walter E Gugerbauer; Prod.: Denis Krief
Macbeth (Verdi) 5 nov-25 marDir.: Gabriel Chmura / Tadeusz Kozłowski; Prod.: Olivier Fredj
Halka (Moniuszko) 11 nov-11 janDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Paweł Passini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 novDir.: Massimiliano Caldi; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 novDir.: Zbigniew Graca; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Figaro Gets a Divorce (Langer) 24-26 novDir.: Katarzyna Tomala; Prod.: David Pountney, Robin Tebbutt
The Angel of the Odd (Coli) 30 nov-14 aprDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Krzysztof Cicheński
Peter and the Wolf (Prokofiev) 7 des-1 junDir.: Aleksander Gref; Prod.: Iwona Pasińska
Legenda Bałtyku (Nowowiejski) 8-12 desDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Robert Bondara
Boris Godunov (Musorgsky) 14 jan-24 aprDir.: Gabriel Chmura / Grzegorz Wierus; Prod.: Iwan Wyrypajew
Die Zauberflöte (Mozart) 18 jan-19 maiDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Sjaron Minailo
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 jan-5 junDir.: Katarzyna Tomala; Prod.: Krzysztof Cicheński, Krzysztof Szaniecki
Nabucco (Verdi) 4-6 febDir.: Tomasz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Fiddler on the Roof (Bock) 10 feb-6 maiDir.: Aleksander Gref; Prod.: Emil Wesołowski
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-10 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Michael Sturm
Parsifal (Wagner) 16-18 marDir.: Gabriel Chmura; Prod.: Kirsten Dehlholm
Aida (Verdi) 6-8 aprDir.: Tadeusz Kozłowski; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
Jenůfa (Janáček) 15-17 aprDir.: Katarzyna Tomala; Prod.: Alvis Hermanis
La traviata (Verdi) 8-10 junDir.: Walter E Gugerbauer; Prod.: Marek Weiss-Grzesiński
L'elisir d'amore (Donizetti) 17-23 junDir.: Katarzyna Tomala; Prod.: Andriy Zholdak
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Carmen (Bizet) 17 nov-25 marDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Ewelina Pietrowiak
The Turn of the Screw (Britten) 25-26 novDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Natalia Babińska
Bal maskowy (Verdi) 16-17 desDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (Puccini) 20-21 janDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Pia Partum
Così fan tutte (Mozart) 10 feb-22 aprDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Jacek Papis
Hrabina Marica (Kálmán,E) 23-25 febDir.: Jerzy Wołosiuk; Prod.: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 13-15 aprDir.: Vladimir Kiradjiev; Prod.: Michał Znaniecki
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-20 maiDir.: Wojciech Semerau-Siemianowski; Prod.: Jitka Stokalska
Warszawa, Polish National Opera  / 
Eros i Psyche (Różycki) 13-19 oktDir.: Grzegorz Nowak; Prod.: Barbara Wysocka
Rigoletto (Verdi) 27-31 oktDir.: Grzegorz Nowak; Prod.: Gilbert Deflo
About the Kingdom of Day and Night (Mozart) 3-9 novProd.: Bożena Bujnicka
La Voix humaine (Poulenc) 22 nov-24 junProd.: Maja Kleczewska
Czarodziejski flet (Mozart) 1 des-2 janDir.: Piotr Staniszewski; Prod.: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Peleas i Melizanda (Debussy) 21-30 janDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Katie Mitchell
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 febDir.: Ewa Strusińska; Prod.: David Pountney
Aida (Verdi) 14-17 febDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Roberto Laganà Manoli
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22-23 febDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 2-4 marDir.: José Maria Florêncio; Prod.: Natalia Korczakowska
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 marDir.: Benjamin Bayl; Prod.: Ivo van Hove
Szalony muezin (Szymanowski) 13 mar-28 junDir.: Bassem Akiki; Prod.: Natalia Korczakowska
Goplana (Zeleński) 22 mar-7 aprDir.: Grzegorz Nowak; Prod.: Janusz Wiśniewski
Turandot (Puccini) 5-10 aprDir.: Grzegorz Nowak; Prod.: Mariusz Treliński
The Fiery Angel (Prokofiev) 13-22 maiDir.: Kazushi Ono / Bassem Akiki; Prod.: Mariusz Treliński
Madame Butterfly (Puccini) 18 mai-19 junDir.: Piotr Staniszewski; Prod.: Mariusz Treliński
Carmen (Bizet) 7-17 junDir.: Keri-Lynn Wilson; Prod.: Andrzej Chyra
Warszawa, Warsaw Chamber Opera  / 
La Cenerentola (Rossini) 5-8 oktDir.: José Maria Florêncio; Prod.: Jitka Stokalska
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-15 oktDir.: José Maria Florêncio; Prod.: Jitka Stokalska
Armide (Lully) 5-14 novDir.: Benjamin Bayl; Prod.: Deda Cristina Colonna
The Rape of Lucretia (Britten) 17 novDir.: Maksim Walkow; Prod.: Jurij Aleksandrow
Tango (Dobrzyński) 8 des-13 aprDir.: José Maria Florêncio; Prod.: Maciej Wojtyszko
Il turco in Italia (Rossini) 10-15 jan
Don Giovanni (Mozart) 25 jan-10 mar
Imeneo (Handel) 24-25 mar
Così fan tutte (Mozart) 6-7 apr
La clemenza di Tito (Mozart) 14 aprDir.: Friedrich Haider; Prod.: Marek Weiss
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20-24 apr
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-13 maiProd.: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 19-22 maiProd.: Ryszard Peryt
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 22 sep-21 aprDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Waldemar Zawodziński
In the Land of the Magic Flute (Mozart) 26 sep-6 junDir.: Przemysław Fiugajski; Prod.: Beata Redo-Dobber
La Cenerentola (Rossini) 5 okt-1 junDir.: Marta Kluczyńska; Prod.: Irina Brook
Fidelio (Beethoven) 14 okt-16 marDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Rocc
Carmen (Bizet) 18 okt-4 maiDir.: Tomasz Szreder / Franck Chastrusse; Prod.: Adam Frontczak
Madama Butterfly (Puccini) 25 okt-3 junDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Giancarlo Del Monaco
La bohème (Puccini) 3 nov-17 marDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Waldemar Zawodziński
Cracovians and Highlanders (Stefani) 11 nov-3 maiDir.: Adam Banaszak; Prod.: Barbara Wiśniewska
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 nov-28 aprDir.: Bassem Akiki; Prod.: Georg Rootering
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 6-8 desDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Yuri Alexandrov
Orpheus and Eurydice (Gluck) 15 des-8 junDir.: Jarosław Thiel; Prod.: Mariusz Treliński
Candide (Bernstein) 30 des-22 febDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Hanna Marasz
Fiddler on the Roof (Bock) 10-14 janDir.: Piotr Borkowski; Prod.: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 24-28 janDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Helena Kaut-Howson
Oberto (Verdi) 2-23 febDir.: Paweł Przytocki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 9-11 febDir.: Paweł Przytocki; Prod.: Waldemar Zawodziński
La traviata (Verdi) 15-24 febDir.: Tomasz Tokarczyk; Prod.: Adam Frontczak
Il trovatore (Verdi) 9 mar-5 maiDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Andrejs Žagars
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 23 mar-28 aprDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Krystian Lada
Król Roger (Szymanowski) 12-14 aprDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Mariusz Treliński
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18-20 maiDir.: Wojciech Rodek; Prod.: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 25-27 maiDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Krystian Lada
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13-17 junDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 13-17 junDir.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; Prod.: Waldemar Zawodziński
Das Liebesverbot (Wagner) 1-3 julDir.: Matthias Fletzberger