2017/18 > Romania 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Romania

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Ungarn Ukraina Moldova

Romania
 
Serbia Bulgaria

Brasov, Opera Brasov  / 

La traviata (Verdi) 16 sepDir.: Gheorghe Mustea; Prod.: Dimitrie Tabacaru
Voievodul Tiganilor (Strauss,J) 23 sepDir.: Leonard Boga; Prod.: Marian Pop
Carmen (Bizet) 30 sepDir.: Traian Ichim; Prod.: Cristian Mihăilescu
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 oktDir.: Traian Ichim; Prod.: Anda Tabacaru-Hogea
Bal Mascat (Verdi) 25-26 oktDir.: Luciano Di Martino / Traian Ichim; Prod.: Corinna Boskovsky
Silvia (Kálmán,E) 2 des
Văduva veselă (Lehár) 8 des
Liliacul (Strauss,J) 10 des
Bucuresti, Opera Națională București / Bucharest National Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 31 aug-14 oktDir.: Ciprian Teodorascu; Prod.: Andrei Serban
La bohème (Puccini) 7 okt-26 maiDir.: Marcello Mottadelli; Prod.: Ionel Pantea
Madama Butterfly (Puccini) 12 okt-19 maiDir.: Tiberiu Soare; Prod.: Jean Rânzescu
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 okt-25 maiDir.: Vladimir Conta; Prod.: Alexander Rădulescu
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 okt-2 novDir.: Marcello Mottadelli; Prod.: Andrei Serban
Evgheni Oneghin (Tchaikovsky,P) 21 okt-12 maiDir.: Iurie Florea; Prod.: Ion Caramitru
La traviata (Verdi) 22 okt-11 maiDir.: Vladimir Conta; Prod.: Paul Curran
Aida (Verdi) 27 okt-17 maiDir.: Marcello Mottadelli; Prod.: Plamen Kartalov
Bal Mascat (Verdi) 5 novDir.: Marcello Mottadelli; Prod.: Grischa Asagaroff
L'elisir d'amore (Donizetti) 12 nov-24 marDir.: Iurie Florea; Prod.: Marco Gandini
Nabucco (Verdi) 16 nov-24 maiDir.: Iurie Florea; Prod.: Hero Lupescu
Tosca (concert) (Puccini) 30 nov-17 desDir.: Marcello Mottadelli
Rigoletto (Verdi) 21 desDir.: Marcello Mottadelli; Prod.: Stephen Barlow
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 febDir.: Ciprian Teodorascu; Prod.: Matteo Mazzoni
Carmen (Bizet) 9 feb-16 maiDir.: Vladimir Conta
Don Carlo (Verdi) 18 feb-15 aprDir.: Tiberiu Soare; Prod.: Mario De Carlo
Die Zauberflöte (Mozart) 20 mar-24 apr
Don Giovanni (Mozart) 23 mar-28 aprProd.: Anda Tabacaru-Hogea
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 mar-27 maiProd.: Ion Caramitru
Pagliacci (Leoncavallo) 31 mar-27 maiProd.: Ion Caramitru
Turandot (Puccini) 22 apr-10 mai
Cluj-Napoca, Opera Naţională Română  / 
Evgheni Oneghin (Tchaikovsky,P) 24 sepDir.: Vladimir Lungu; Prod.: Mihaela Bogdan
Carmen (Bizet) 13 oktDir.: Gheorghe Victor Dumănescu; Prod.: Emil Strugaru
Nabucco (Verdi) 25 okt-11 desDir.: Adrian Morar / David Crescenzi; Prod.: Ina Hudea
Rigoletto (Verdi) 3 novDir.: Cristian Sandu; Prod.: Emil Strugaru
Werther (Massenet) 12 novDir.: Gabriel Bebeşelea; Prod.: Nadine Duffaut
Văduva veselă (Lehár) 15 novDir.: Emil Maxim; Prod.: Tiberius Simu
Turandot (Puccini) 26 novDir.: Vladimir Lungu; Prod.: Rareș Trifain
La bohème (Puccini) 10 des-23 febDir.: David Crescenzi; Prod.: Ina Hudea
Liliacul (Strauss,J) 29 desDir.: Adrian Morar; Prod.: Rodica Popescu Moisa
Bal Mascat (Verdi) 12 janDir.: Alberto Veronesi; Prod.: Radu Lucaciu
Trubadurul (Verdi) 17 janDir.: József Horváth; Prod.: Rodica Popescu Moisa
Otello (Verdi) 21 janDir.: David Crescenzi; Prod.: Mihai Măniuţiu
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-14 febDir.: David Crescenzi; Prod.: Matteo Mazzoni
Craiova, Opera Română Craiova  / 
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 1 okt-24 febDir.: Christian Sandu
Voievodul Tiganilor (Strauss,J) 5 oktDir.: Alexandru Iosub
Voievodul tiganilor (Strauss,J) 5 oktDir.: Alexandru Iosub; Prod.: Arabela Tănase
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 14 oktDir.: Walter Attanasi
Don Giovanni (Mozart) 22 oktDir.: Walter Attanasi; Prod.: Plamen Kartaloff
Silvia (Kálmán,E) 26 okt-10 janDir.: Alexandru Iosub; Prod.: András Kürthy
Scripcarul pe acoperis (Bock) 28 oktDir.: Ary Nagy Sándor; Prod.: Korcsmáros György
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 oktDir.: Yalchin Adigezalov; Prod.: Mihai Timofti
Don Carlo (Verdi) 12 novDir.: Adi Bar; Prod.: Rareș Zaharia
La traviata (Verdi) 9 desDir.: Walter Attanasi
Simon Boccanegra (Verdi) 20 janDir.: Maurizio Colasanti; Prod.: Plamen Kartaloff
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 27 janDir.: Marius Hristescu; Prod.: Arabela Tănase
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3 febDir.: Codruţ Bîrsan; Prod.: Arabela Tănase
Tosca (Puccini) 17 febDir.: Walter Attanasi; Prod.: Tamas Ferkay
Wiener Blut (Strauss,J) 5 marDir.: Dumitru Cârciumaru; Prod.: Rareş Zaharia
Iasi, Opera Națională Română Iași  / 
Rigoletto (Verdi) 7 sepDir.: Ciprian Teodorașcu; Prod.: Marco Spada
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 sepDir.: Ciprian Teodorașcu; Prod.: Anda Tabacaru-Hogea
Les Indes galantes (Rameau) 27 sepDir.: Adrian Morar; Prod.: Andrei Serban
Boema (Puccini) 11 okt-9 feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 okt
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 okt
Cavalleria rusticana (Mascagni) 6 des-10 feb
Pagliacci (Leoncavallo) 6 des-10 feb
Die lustige Witwe (Lehár) 10 des
Tosca (Puccini) 13 feb
Timisoara, Opera Nationala Romana Timisoara  / 
Rigoletto (Verdi) 18 aug-7 febDir.: Mihaela Silvia Rosca; Prod.: Marina Emandi-Tiron
Fiddler on the Roof (Bock) 26 aug-23 febDir.: Peter Oschanitzky; Prod.: György Korcsmáros
Hansel si Gretel (Humperdinck) 27 aug-25 janProd.: Marina Emandi-Tiron
Contesa Maritza (Kálmán,E) 27 aug-20 aprDir.: Peter Oschanitzky; Prod.: György Korcsmáros
Voievodul Tiganilor (Strauss,J) 1 sep-19 febDir.: Mihaela Silvia Rosca; Prod.: Marina Emandi-Tiron
Tosca (Puccini) 2 sep-10 janDir.: Gheorghe Victor Dumănescu; Prod.: Ognian Draganoff
Liliacul (Strauss,J) 3 sep-28 febDir.: Mihaela Silvia Roșca; Prod.: Mario De Carlo
Carmen (Bizet) 24-25 sepDir.: Vladimir Conta; Prod.: Silviu Purcărete
Aida (Verdi) 29 sep-27 aprDir.: Gheorghe Victor Dumănescu; Prod.: Ognian Draganoff
My Fair Lady (Loewe) 5 okt-7 marDir.: Mihaela Silvia Rosca; Prod.: Marina Emandi-Tiron
Turandot (Puccini) 15 oktDir.: Dejan Savić; Prod.: Corneliu Murgu
La traviata (Verdi) 29 okt-29 janDir.: Mihaela Silvia Rosca; Prod.: Mario De Carlo
Gianni Schicchi (Puccini) 6 nov-17 janDir.: Ciprian Teodorascu; Prod.: Mario De Carlo
Nabucco (Verdi) 12 nov-4 marDir.: David Crescenzi; Prod.: Mario De Carlo
Pagliacci (Leoncavallo) 15 nov-6 aprDir.: David Crescenzi; Prod.: Eugénie Andrin
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 nov-6 aprDir.: David Crescenzi; Prod.: Corneliu Murgu
Norma (Bellini) 10 desDir.: Cristian Sandu; Prod.: Mario De Carlo
Văduva veselă (Lehár) 20 des-29 aprDir.: Mihaela Silvia Rosca; Prod.: Mario De Carlo
Bal Mascat (Verdi) 24 janDir.: Gheorghe Victor Dumănescu; Prod.: Frans Meewis
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 febDir.: Ciprian Teodorascu; Prod.: Marina Emandi-Tiron
La bohème (Puccini) 14 febDir.: Vladimir Conta; Prod.: Mario De Carlo
Faust (Gounod) 23 marDir.: Vladimir Conta; Prod.: Mario De Carlo
Trubadurul (Verdi) 15 aprDir.: Gheorghe Victor Dumănescu; Prod.: Corneliu Murgu