2017/18 > Russland 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Russland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Finland
Estland
Latvia
Hvite-Russland

Russland
 
USA
Ukraina
Georgia
Aserbajdsjan
Kasakstan Japan

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 25-26 aug
La traviata (concert) (Verdi) 19 okt-2 janDir.: Alexander Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 26 nov-25 feb
Otello (Verdi) 8 des
Tosca (Puccini) 21 jan-8 febDir.: Valery Voronin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25 jan-5 apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 jan
Madama Butterfly (Puccini) 4 feb
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
A Life for the Tsar (Glinka) 8 sep-20 mai
Silva (Kálmán,E) 29 sep-12 apr
Aida (Verdi) 7 okt-2 mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 okt-30 apr
Carmen (Bizet) 15 okt-4 mai
Countess Maritza (Kálmán,E) 19 okt-16 mai
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 okt-24 feb
La traviata (Verdi) 29 okt-30 mai
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 nov-18 mai
Il trovatore (Verdi) 12 nov-4 apr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 nov-15 apr
Prince Igor (Borodin) 20 jan-18 mar
Madama Butterfly (Puccini) 28 jan-28 apr
Tosca (Puccini) 17 feb
Don Pasquale (Donizetti) 3 mar-7 apr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 mar
Faust (Gounod) 31 mar-1 apr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 19 apr
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 26 apr
Aleko (Rakhmaninov) 26 apr
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 sep-19 jun
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 sep-21 jun
Carmen (Bizet) 21 sep-5 mai
Rusalka (Dvořák,A) 23 sep-31 maiDir.: Oliver von Dohnányi; Prod.: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 26 sep-27 jun
La bohème (Puccini) 29 sep-2 jun
Madama Butterfly (Puccini) 3 okt-9 jun
Satyagraha (Glass) 6 okt-13 mai
Die Passagierin (Weinberg) 10 okt-11 mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 okt-7 mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 okt-7 jun
Prince Igor (Borodin) 21 okt-5 jun
Le comte Ory (Rossini) 24 okt-26 jun
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 okt-23 junDir.: Vladislav Karklin; Prod.: Dieter Kaegi
The Greek Passion (Martinů) 19 apr-16 junDir.: Oliver von Dohnányi; Prod.: Thaddeus Strassberger
Izhevsk, Udmurt State Opera  / 
Tosca (Puccini) 6 okt-3 feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 okt
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 okt-3 mar
Madama Butterfly (Puccini) 8 nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 9 nov
Turandot (Puccini) 17 nov-29 apr
Aida (Verdi) 23 nov-15 mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 24 jan
Countess Maritza (Kálmán,E) 28 jan
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 feb
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 15 apr
Kazan, Tatar State Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-22 sep
Rigoletto (Verdi) 25 sep-4 feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 okt
Die Zauberflöte (Mozart) 5 okt-20 des
La bohème (Puccini) 6 nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 nov
Boris Godunov (Musorgsky) 12 nov
Jalil (Zhiganov) 15 nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 nov-10 febDir.: Alessandro Bicci
Tosca (Puccini) 6 des-8 jun
Turandot (Puccini) 10 des-19 feb
La traviata (Verdi) 15 des-7 feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 25-26 des
Nabucco (Verdi) 1-2 febDir.: Yefim Maizel; Prod.: Stefano Romani
Il trovatore (Verdi) 12 feb-21 junDir.: Vasily Valitov; Prod.: Yefim Maizel
Boris Godunov (Musorgsky) 13 feb
Silva (Kálmán,E) 11-18 mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 apr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 apr
Carmen (Bizet) 29 mai
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 31 mai
Madama Butterfly (Puccini) 4 jun
Krasnoyarsk, Krasnoyarsk State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 21 sep-29 apr
La Fille du régiment (Donizetti) 22 sep-23 mar
Tosca (Puccini) 23 sep
Medea (Cherubini) 29 sep-4 apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 okt
Viva la Mamma (Donizetti) 19 okt-31 mai
Prince Igor (Borodin) 20 okt-17 mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 okt-11 mai
Madama Butterfly (Puccini) 22 okt-14 apr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 okt-16 mar
La traviata (Verdi) 9 nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 nov-3 mai
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 des-21 feb
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 23 des-4 jan
Requiem (Verdi) 2 feb
Boris Godunov (Musorgsky) 14 feb
Il trovatore (Verdi) 24 feb-26 mai
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 14 mar
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 12 sep-9 julDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Igor Ushakov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 sep-1 julDir.: William Lacey / Alexander Soloviev; Prod.: Evgeny Pisarev
Don Pasquale (Donizetti) 21 sep-14 janDir.: Michał Klauza; Prod.: Timofey Kulyabin
Prince Igor (Borodin) 27-29 sepDir.: Pavel Klinichev; Prod.: Yuri Lyubimov
Der Idiot (Weinberg) 5 okt-29 maiDir.: Michał Klauza; Prod.: Evgeny Arye
The Maid of Pskov (concert) (Rimsky-Korsakov) 13-15 oktDir.: Tugan Sokhiev
Alcina (Handel) 18 okt-27 marDir.: Andrea Marcon; Prod.: Katie Mitchell
Manon Lescaut (Puccini) 25 okt-28 janDir.: Anton Grishanin; Prod.: Adolf Shapiro
La traviata (Verdi) 1 nov-23 junDir.: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; Prod.: Francesca Zambello
Così fan tutte (Mozart) 8 nov-17 junDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Floris Visser
Don Carlo (Verdi) 15 nov-4 marDir.: Giacomo Sagripanti / Keri-Lynn Wilson; Prod.: Adrian Noble
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 novDir.: Alexei Bogorad; Prod.: Julia Pevzner
Carmen (Bizet) 28 nov-10 junDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Alexei Borodin
Katerina Izmailova (Shostakovich) 1-3 desDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Rimas Tuminas
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 5 des-9 maiDir.: Anton Grishanin; Prod.: Dmitry Belyanushkin
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13 des-1 aprDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Alexander Titel
Requiem (Verdi) 17 desDir.: Tugan Sokhiev
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 des-2 maiDir.: Anton Grishanin; Prod.: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 27 des-3 junDir.: Anton Grishanin; Prod.: Dmitry Belyanushkin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 feb-5 julDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Rimas Tuminas
Billy Budd (Britten) 21-27 febDir.: William Lacey; Prod.: David Alden
Un ballo in maschera (Verdi) 20-26 aprDir.: Giacomo Sagripanti; Prod.: Davide Livermore
Das Rheingold (Wagner) 18 maiDir.: Erich Wächter; Prod.: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 19 maiDir.: Erich Wächter; Prod.: Plamen Kartaloff
Siegfried (Wagner) 21 maiDir.: Erich Wächter; Prod.: Plamen Kartaloff
Götterdämmerung (Wagner) 23 maiDir.: Erich Wächter; Prod.: Plamen Kartaloff
La bohème (Puccini) 25-29 julDir.: Evan Rogister; Prod.: Jean-Romain Vesperini
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 19 sep-3 mar
La clemenza di Tito (Mozart) 23 sep-27 apr
Leonora (Beethoven) 27 sep
La Voix humaine (Poulenc) 28 sep-22 apr
Don Giovanni (Mozart) 4 okt-12 apr
The Nose (Shostakovich) 11 okt
Il turco in Italia (Rossini) 13 okt-15 apr
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18 okt-28 feb
Der Schauspieldirektor (Mozart) 20 okt-1 apr
Pimpinone (Telemann) 20 okt-1 apr
Servilia (Rimsky-Korsakov) 31 okt-1 nov
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 nov-17 mar
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 des-18 feb
Il tabarro (Puccini) 25 jan-21 feb
Gianni Schicchi (Puccini) 25 jan-21 feb
Giulio Cesare (Handel) 27 jan-29 mar
Il mondo della luna (Haydn) 23 feb-21 apr
Die drei Pintos (Weber) 14-15 mar
Moscow, Moscow State Opera and Ballet Theatre for Children and Young People named after Natalia Sats  / 
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 sep-6 okt
Edible Fairytales (Bronner) 8 okt-12 novDir.: Alevtina Ioffe; Prod.: Georgiy Isaakyan
The Magic Flute (Mozart) 13 okt
The Nightingale (Stravinsky) 14+ oktDir.: Alevtina Ioffe; Prod.: Tatiana Mitkaleva
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 19 sep-1 des
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 nov-21 feb
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 nov-20 marProd.: Alexander Petrov
La bohème (Puccini) 25 jan-27 feb
Moscow, Helikon Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 31 aug-18 marDir.: Oliver Díaz; Prod.: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (concert) (Rimsky-Korsakov) 8-10 sep
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20-22 okt
Tsarina (concert) (Tukhmanov) 28 okt-5 nov
Die sieben Todsünden (Weill) 1 nov-19 aprDir.: Valery Kirianov; Prod.: Ilya Ilyin
Rasputin (Reise) 11-12 nov
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 24 nov-2 junDir.: Evgeny Brazhnik; Prod.: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 26-29 desDir.: Valery Kiryanov / Mikhail Eghiazarian
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 18-21 janDir.: Evgeny Brazhnik
The Human Voice (Poulenc) 2 feb-25 marDir.: Valery Kiryanov; Prod.: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-11 febDir.: Valery Kiryanov
Lady Macbeth of Mtsensk (concert) (Shostakovich) 22-25 febDir.: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-4 marDir.: Konstantin Khvatynez; Prod.: Dmitry Bertman
www.nibelungopera.ru (Wagner) 10-11 marDir.: Vladimir Ponkin; Prod.: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 mar-1 aprDir.: Evgeny Brazhnik; Prod.: Dmitry Bertman
Coffee Cantata (concert) (Bach,JS) 12 apr-23 oktDir.: Viktoria Unghuryanu
Chaadsky (Manotskov) 20-22 aprDir.: Felix Korobov; Prod.: Kirill Serebrennikov
The Nightingale (Stravinsky) 25 apr
Aleko (Rakhmaninov) 7 jun-30 sepDir.: Valery Kiryanov; Prod.: Rostislav Protasov
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 26 jun-2 sepDir.: Valery Kirianov; Prod.: Dmitry Bertman
Pirame et Thisbé (concert) (Rebel,F) 6 sep-16 okt
Sadko (concert) (Rimsky-Korsakov) 12-14 sep
Turandot (Puccini) 3-7 oktDir.: Vladimir Fedoseyev; Prod.: Dmitry Bertman
Apollo und Hyacinth (concert) (Mozart) 9 oktDir.: Viktoria Unghuryanu
Carmen (Bizet) 26-28 okt
La serva padrona (Pergolesi) 1-2 novDir.: Valery Kiryanov; Prod.: Ilya Ilyin
The Telephone (Menotti) 1-2 novDir.: Valery Kiryanov; Prod.: Ilya Ilyin
Die Zauberflöte (Mozart) 14-18 nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-24 novDir.: Maksim Vengerov / Valery Kiryanov; Prod.: Dmitry Bertman
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 5-9 desDir.: Vladimir Fedoseyev; Prod.: Dmitry Bertman
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 7 aug-4 junDir.: Evgeny Samoilov; Prod.: Yuri Alexandrov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 aug-1 junDir.: Anatoly Gus / Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; Prod.: Sergey Artsibashev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 14 aug-25 mai
Il trovatore (Verdi) 24 aug-5 jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 aug-4 mai
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 1 sep-2 des
Rigoletto (Verdi) 4 sep-30 maiDir.: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig / Fabio Mastrangelo / Vasily Valitov / Andrey Lebedev; Prod.: Ralf Långbaсka
Die Passagierin (Weinberg) 11 sep-30 okt
Faust (Gounod) 18 sep-28 mai
La traviata (Verdi) 21 sep-18 mai
La bohème (Puccini) 25 sep-21 mai
Hansel and Gretel (Humperdinck) 8 okt-1 apr
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 okt-2 mai
Norma (Bellini) 20-21 okt
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 27-28 okt
Lohengrin (Wagner) 11 nov-11 mai
Roméo et Juliette (Gounod) 16 nov-14 maiDir.: Andrey Lebedev; Prod.: Arnaud Bernard
La Cenerentola (Rossini) 19 nov-23 mai
Boris Godunov (Musorgsky) 23 nov-6 aprDir.: Dmitry Volosnikov / Valery Kritskov; Prod.: Valery Belyakovich
Nabucco (Verdi) 29 nov-15 aprDir.: Evgeny Samoilov / Valery Kritskov / Jan Latham-Koenig; Prod.: Andrejs Žagars
Salome (Strauss) 9 des-25 mar
Tristan und Isolde (Wagner) 16 des-31 marDir.: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; Prod.: Nicola Raab
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 jan-8 junDir.: Jan Latham-Koenig / Dmitry Volosnikov / Yuri Medianik; Prod.: Hans-Joachim Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 febDir.: Jan Latham-Koenig; Prod.: Aleksey Veiro
Aida (concert) (Verdi) 24 feb-3 aprDir.: Yaroslav Kizling
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 22 maiDir.: Evgeny Samoilov
Moscow, Stanislavsky Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 sep-11 aprDir.: Alexander Lazarev; Prod.: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 20 sep-21 maiDir.: Evgeny Brazhnik; Prod.: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 sep-6 julDir.: Felix Korobov / Maria Maximchuk; Prod.: Ludmila Naletova
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 7 okt-3 marDir.: Alexander Lazarev; Prod.: Alexander Titel, Ludmila Naletova
Madama Butterfly (Puccini) 11 okt-14 julDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Ludmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 okt-26 maiDir.: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Prod.: Adolf Shapiro
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 okt-28 aprDir.: Evgeny Brazhnik; Prod.: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 21 okt-19 julDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 okt-10 febDir.: Evgeny Brazhnik; Prod.: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 okt-22 julDir.: Felix Korobov; Prod.: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 28 okt-29 aprDir.: Felix Korobov; Prod.: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 29 okt-14 marDir.: Timur Zangiev; Prod.: Irina Lychagina
La bohème (Puccini) 30 okt-2 junDir.: Timur Zangiev; Prod.: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 5 nov-20 maiDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Ludmila Naletova
Aida (Verdi) 6 nov-31 maiDir.: Felix Korobov; Prod.: Peter Stein
Love's Metamorphosis (Zhurbin) 11 nov-1 aprDir.: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Prod.: Tatiana Mitkaleva
La Favola d'Orfeo (Casella) 17 nov-19 marDir.: Maria Maximchuk; Prod.: Ekaterina Vasilyova
Ariane (Martinů) 17 nov-19 marDir.: Maria Maximchuk; Prod.: Ekaterina Vasilyova
Khovanshchina (Musorgsky) 29 nov-6 junDir.: Alexander Lazarev; Prod.: Alexander Titel
Medea (Cherubini) 16 des-18 julDir.: Felix Korobov / Timur Zangiev; Prod.: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 27 des-19 maiDir.: Timur Zangiev; Prod.: Alexander Titel
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 20 jan-12 aprDir.: Felix Korobov; Prod.: Rimas Tuminas
Oedipus rex (Stravinsky) 20 jan-12 aprDir.: Felix Korobov; Prod.: Rimas Tuminas
Jenůfa (Janáček) 28 feb-11 julDir.: Evgeny Brazhnik / Timur Zangiev; Prod.: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 17-25 maiDir.: Philipp Chizhevskiy; Prod.: Konstantin Bogomolov
Macbeth (Verdi) 20-22 junDir.: Felix Korobov; Prod.: Kama Ginkas
War and Peace (Prokofiev) 14-16 sepDir.: Felix Korobov; Prod.: Alexander Titel
Frau Schindler (Morse) 14+ novDir.: Timur Zangiev; Prod.: Vladimir Alenikov
The Devil in Love (Vustin) 15+ febDir.: Vladimir Jurowski; Prod.: Alexander Titel
Otello (Verdi) 30+ maiDir.: Felix Korobov; Prod.: Andrei Konchalovsky
Nizhni Novgorod, Pushkin State Opera  / 
Prince Igor (Borodin) 21 sep-6 apr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 27 sep-25 jan
Die lustige Witwe (Lehár) 7 okt-3 mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 okt-25 nov
My Fair Lady (Loewe) 15 okt-11 nov
A Life for the Tsar (Glinka) 19 okt
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 okt-1 apr
Mazepa (Tchaikovsky,P) 25 okt-23 nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 9 nov
Madama Butterfly (Puccini) 30 nov
Aida (Verdi) 7 des-16 mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 des
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 29 des
La traviata (Verdi) 14 jan
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 jan-14 feb
Aleko (Rakhmaninov) 18 jan-14 feb
Carmen (Bizet) 27 jan
Boris Godunov (Musorgsky) 2 feb-28 apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 feb-8 apr
Rusalka (Dargomïzhsky) 16 feb
Novosibirsk, Novat  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 sep-21 julDir.: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; Prod.: Vyacheslav Starodubtsev
Un ballo in maschera (Verdi) 10 sep-25 marDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Vyacheslav Starodubtsev
La bohème (Puccini) 26 sep-19 maiDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 sep-14 aprDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 1 okt-5 aprDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Vyacheslav Starodubtsev
Pagliacci (Leoncavallo) 8 okt-14 julDir.: Valentin Uryupin; Prod.: Irkin Gabitov
Aida (Verdi) 11 okt-30 junDir.: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; Prod.: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 14 okt-28 novDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Dmitry Belov
La traviata (Verdi) 22 okt-11 marDir.: Evgeny Volynskiy; Prod.: Rēzija Kalniņa
Carmen (Bizet) 27 okt-5 julDir.: Evgeny Volynskiy / Dmitry Korchak; Prod.: Alexey Stepanuyk
Stabat Mater (Rossini) 2 desDir.: Dmitry Korchak
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 27 jan-20 junDir.: Dmitri Jurowski / Eldar Nagiev; Prod.: Vyacheslav Starodubtsev
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 10 apr-18 julDir.: Ara Karapetian; Prod.: Vyacheslav Starodubtsev
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 17 apr-14 junDir.: Ara Karapetyan; Prod.: Aleksey Smirnov
Prince Igor (Borodin) 20 aprDir.: Evgeny Volynskiy; Prod.: Timothy Kulyabin
Bluebeard's Castle (Bartok) 31 maiDir.: Evgeny Volynskiy
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 2 sep-24 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 sep
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 15 sep
Cléopâtre (Massenet) 27 sep
La traviata (Verdi) 14-15 okt
Ruslan and Lyudmila (concert) (Glinka) 27 okt
Prince Igor (Borodin) 23 nov
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 des
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 27-28 jan
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 3 feb-6 apr
Phaëton (Lully) 14-18 mar
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 14-16 jun
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 sep-11 mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 okt-6 maiDir.: Sergei Inkov; Prod.: Olga Mukhortova
Carmen (Bizet) 8 okt-20 mai
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 okt-7 apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 okt-25 febDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Vasilii Zargetskii
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 okt-18 apr
Silva (Kálmán,E) 1 nov-4 febDir.: Sergei Inkov; Prod.: Susanna Tsiryuk
Die Zauberflöte (Mozart) 12 nov-27 mai
La traviata (Verdi) 17 nov-4 mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 des-1 aprDir.: Mikhail Sinkevich
Madama Butterfly (Puccini) 16 feb
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 7 aprDir.: Mikhail Sinkevich
Silva (Kálmán,E) 14 apr
Rostov, Rostov State Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 sep-20 mai
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 okt-25 jan
Die lustige Witwe (Lehár) 13 okt-26 mai
Faust (Gounod) 15 okt-15 apr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 22 okt-22 jun
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 26 okt-8 jun
Giovanna d'Arco (Verdi) 27 okt-30 mai
Prince Igor (Borodin) 4 nov-24 jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 nov
Carmen (Bizet) 9 des-13 mai
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 des-28 feb
Madama Butterfly (Puccini) 17 des-25 apr
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 28 jan-3 jun
Rigoletto (Verdi) 2 feb-11 mar
La traviata (Verdi) 9 feb-2 jun
Carmen (Bizet) 3 mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 mar
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 18 mai
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 13 sep-28 mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 sep-31 mai
Die Zauberflöte (Mozart) 20 sep-28 apr
Tosca (Puccini) 24 sep-24 mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 sep
Boris Godunov (Musorgsky) 1 okt-7 feb
Silvia (Kálmán,E) 3 okt-22 mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 okt-29 mai
La traviata (Verdi) 8 okt-6 apr
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 11 okt-21 mar
The Telephone (Menotti) 13 okt-1 des
La serva padrona (Pergolesi) 13 okt-1 des
Rigoletto (Verdi) 8 nov-11 mai
Prince Igor (Borodin) 12 nov-25 mai
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 nov-16 mai
Madama Butterfly (Puccini) 17 nov-17 mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 nov-16 mai
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 des-1 apr
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 des-1 feb
Carmen (Bizet) 20-21 apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 mai
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 3 okt-9 feb
A Life for the Tsar (Glinka) 5 okt-7 des
Un ballo in maschera (Verdi) 7 okt
La traviata (Verdi) 10 okt
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 14 okt-10 apr
Don Giovanni (Mozart) 17 okt
Prince Igor (Borodin) 19 okt-25 mai
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 okt-17 mar
Oresteia (Taneyev) 24 okt-12 des
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 okt-29 mai
Rusalka (Dargomïzhsky) 10 nov-31 mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 nov-1 apr
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 nov-16 feb
Countess Maritza (Kálmán,E) 24 nov-26 jan
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 26 nov-18 apr
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 nov-20 apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 nov-24 apr
Madama Butterfly (Puccini) 15 des
Die Zauberflöte (Mozart) 17 des-14 apr
Silva (Kálmán,E) 8 jan-27 mar
Tosca (Puccini) 4 feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 mar-25 apr
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 apr
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 sep-2 junDir.: Alexander Goikhman / Robert Luter; Prod.: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 16 sep-17 junDir.: Maxim Valkov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 sep-4 maiDir.: Alexander Goikhman; Prod.: Darya Modzalevskaya
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 sep-6 junDir.: Alexander Goikhman; Prod.: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 sep-8 junDir.: Alexander Goikhman; Prod.: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 24 sep-12 junDir.: Alexander Goikhman / Robert Luter; Prod.: Yuri Alexandrov
Les cloches de Corneville (Planquette) 1 okt-30 junDir.: Alexander Goikhman; Prod.: Yuri Alexandrov
La bohème (Puccini) 4 okt-29 junDir.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Prod.: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 12 okt-18 maiDir.: Robert Luter; Prod.: Yuri Alexandrov
La Belle Hélène (Offenbach) 14 okt-20 junDir.: Maxim Valkov; Prod.: Yuri Alexandrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21 okt-12 maiDir.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Prod.: Yuri Alexandrov
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 okt-3 junDir.: Maxim Valkov; Prod.: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 okt-27 junDir.: Robert Luter / Maxim Valkov; Prod.: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 29 okt-25 aprDir.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Prod.: Yuri Alexandrov
Don Giovanni (Mozart) 11 nov-20 aprDir.: Alexander Goikhman / Robert Luter; Prod.: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 19 nov-1 marDir.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Prod.: Yuri Alexandrov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 nov-15 junDir.: Alexander Goikhman; Prod.: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 30 nov-5 maiDir.: Alexander Goikhman / Robert Luter; Prod.: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 2 des-18 aprDir.: Robert Luter / Alexander Goikhman; Prod.: Yuri Alexandrov
Not Love Alone (Shchedrin) 20 des-3 febDir.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Prod.: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 des-13 maiDir.: Robert Luter / Maxim Valkov; Prod.: Yuri Alexandrov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 mai-22 jun
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Adriana Lecouvreur (Cilea) 12 sep-6 maiDir.: Valery Gergiev / Christian Knapp; Prod.: Isabelle Partiot-Pieri
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 19 sep-12 maiDir.: Renat Salavatov; Prod.: Alexei Stepanyuk
Rigoletto (Verdi) 22 sep-7 aprDir.: Vasiliy Valitov; Prod.: Irkin Gabitov
Otello (Verdi) 23 sep-23 febDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Vasily Barkhatov
I vespri siciliani (Verdi) 27 sep-16 janDir.: Christian Knapp / Valery Gergiev; Prod.: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 3 okt-23 janDir.: Boris Gruzin / Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; Prod.: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 6 oktDir.: Federico Santi
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 7 oktDir.: Valery Gergiev
Don Carlo (Verdi) 12 okt-19 maiDir.: Christian Knapp / Valery Gergiev; Prod.: Giorgio Barberio Corsetti
Prince Igor (Borodin) 13 okt-13 maiDir.: Boris Gruzin; Prod.: Irkin Gabitov
Pagliacci (Leoncavallo) 15 okt-30 aprDir.: Vladislav Karklin; Prod.: Isabelle Partiot-Pieri
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 17 okt-16 maiDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Vladislav Pazi
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 18 oktDir.: Mikhail Sinkevich
Das Rheingold (Wagner) 19 okt-1 marDir.: Michael Güttler / Valery Gergiev; Prod.: Valery Gergiev, George Tsypin
Die Walküre (Wagner) 20 okt-2 marDir.: Michael Güttler / Valery Gergiev; Prod.: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Siegfried (Wagner) 21 okt-3 marDir.: Michael Güttler / Valery Gergiev; Prod.: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Rusalka (Dvořák,A) 21 okt-20 maiDir.: Pavel Petrenko; Prod.: Alexander Maskalin
Götterdämmerung (Wagner) 22 okt-4 marDir.: Michael Güttler / Valery Gergiev; Prod.: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Tosca (Puccini) 24 okt-10 febDir.: Christian Knapp; Prod.: Paul Curran
Simon Boccanegra (Verdi) 26 okt-1 febDir.: Christian Knapp; Prod.: Andrea De Rosa
Salome (Strauss) 27 okt-2 febDir.: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; Prod.: Marat Gatsalov
Carmen (Bizet) 29 okt-20 aprDir.: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; Prod.: Alexei Stepanyuk
Jenůfa (Janáček) 31 oktDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Vasily Barkhatov
Madama Butterfly (Puccini) 2 nov-27 janDir.: Renat Salavatov; Prod.: Mariusz Treliński
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 novDir.: Christian Knapp
Un ballo in maschera (Verdi) 3 nov-13 aprDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Andrei Konchalovsky
La forza del destino (Verdi) 4 nov-16 marDir.: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; Prod.: Elijah Moshinsky
Die Zauberflöte (Mozart) 5 nov-11 aprDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Alain Maratrat
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 6 nov-7 febDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Yuri Laptev
Khovanshchina (Musorgsky) 11 nov-4 aprDir.: Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; Prod.: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aida (Verdi) 12 nov-3 janDir.: Christian Knapp; Prod.: Alexei Stepanyuk
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 nov-26 aprDir.: Christian Knapp; Prod.: Yannis Kokkos
La gazza ladra (concert) (Rossini) 15 novDir.: Zaurbek Gugkaev
Mazepa (Tchaikovsky,P) 15 nov-11 maiDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Il trovatore (Verdi) 19 nov-16 desDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 21 novDir.: Alexander Mikhailovich Anissimov; Prod.: Georgy Isaakian
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 22 novDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Michael Sturminger
Turandot (Puccini) 23 nov-11 aprDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Charles Roubaud
Der Idiot (Weinberg) 24 nov-17 aprDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Alexei Stepanyuk
Der Idiot (Weinberg) 24 nov-17 aprDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Alexei Stepanyuk
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 nov-9 maiDir.: Vladislav Karklin / Mikhail Sinkevich; Prod.: Lotfi Mansouri
La traviata (Verdi) 26 nov-5 maiDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Claudia Solti
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 nov-30 aprDir.: Zaurbek Gugkaev / Mikhail Sinkevich; Prod.: Yuri Alexandrov
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 novDir.: Michael Güttler; Prod.: Ian Judge
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 nov-4 maiDir.: Vladislav Karklin; Prod.: Claudia Solti
Sadko (Rimsky-Korsakov) 29 nov-18 maiDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Alexei Stepanyuk
La bohème (Puccini) 30 nov-1 maiDir.: Vladislav Karklin; Prod.: Ian Judge
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 2 des-4 janDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Alexei Stepanyuk
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 des-11 febDir.: Vladislav Karklin / Pavel Petrenko; Prod.: Alexander Petrov
A Life for the Tsar (Glinka) 5 desDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Not Love Alone (Shchedrin) 5 des-23 marDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Alexander Kuzin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 6 des-19 janDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Alexei Stepanyuk
Fedora (concert) (Giordano) 8 desDir.: Mikhail Sinkevich
Attila (Verdi) 8 des-3 maiDir.: Christian Knapp; Prod.: Arturo Gama
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 des-14 janDir.: Christian Knapp; Prod.: Alexander Maskalin
Le Rossignol (Stravinsky) 9 des-20 maiDir.: Alexander Titov; Prod.: Alexander Petrov
A Christmas Tale (Shchedrin) 10 des-7 janDir.: Vladislav Karklin; Prod.: Alexei Stepanyuk
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 des-14 marDir.: Renat Salavatov; Prod.: Yuri Temirkanov
Il pirata (concert) (Bellini) 12 desDir.: Federico Santi
Der Schauspieldirektor (Mozart) 16 des-3 febDir.: Anton Gakkel; Prod.: Gleb Cherepanov
Les Troyens (Berlioz) 19 des-15 maiDir.: Christian Knapp; Prod.: Yannis Kokkos
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 19 desDir.: Zaurbek Gugkaev
The Gambler (Prokofiev) 20 des-8 febDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Temur Chkheidze
Faust (Gounod) 26 des-27 marDir.: Christian Knapp; Prod.: Isabella Bywater
The Lefthander (Shchedrin) 28 des-5 aprDir.: Valery Gergiev; Prod.: Alexei Stepanyuk
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 4 jan-12 aprDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Anna Matison
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 jan-15 aprDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Mariusz Treliński
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 jan-22 aprDir.: Boris Gruzin; Prod.: Alexander Petrov
Carmen (concert) (Bizet) 8 jan-5 maiDir.: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich
The Gamblers (concert) (Shostakovich) 9 janDir.: Mikhail Sinkevich
Macbeth (Verdi) 9 jan-8 maiDir.: Gavriel Heine; Prod.: David McVicar
The Nose (Shostakovich) 10 jan-16 maiDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Yuri Alexandrov
Oprichnik (Tchaikovsky,P) 11 janDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Viktor Vysotsky
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 janDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Alexander Petrov
Benvenuto Cellini (Berlioz) 17 jan-24 aprDir.: Ivan Stolbov; Prod.: Vasily Barkhatov
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23 janDir.: Christian Knapp
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 jan-16 maiDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Alain Maratrat
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28 janDir.: Zaurbek Gugkaev; Prod.: Alexander Maskalin
Faust (Gounod) 31 jan-27 marProd.: Isabella Bywater
La favorite (concert) (Donizetti) 1 febDir.: Federico Santi
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 13 feb-10 aprDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Così fan tutte (Mozart) 14 febDir.: Christian Knapp; Prod.: Walter Le Moli
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15-16 febDir.: Andrei Petrenko; Prod.: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Apollo et Hyacinthus (concert) (Mozart) 20 febDir.: Zaurbek Gugkaev
Requiem (Verdi) 22 febDir.: Christian Knapp; Prod.: Daniele Finzi Pasca
Lohengrin (Wagner) 24 febDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Marina Mishuk, Alexander Maskalin
Cléopâtre (concert) (Massenet) 28 febDir.: Mikhail Sinkevich
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 28 feb-27 aprDir.: Valery Gergiev / Mikhail Sinkevich; Prod.: Irina Molostova
Don Quichotte (Massenet) 1 mar-10 maiDir.: Pavel Petrenko; Prod.: Yannis Kokkos
Il signor Bruschino (concert) (Rossini) 2 marDir.: Zaurbek Gugkaev
La scala di seta (concert) (Rossini) 2 marDir.: Zaurbek Gugkaev
Semyon Kotko (Prokofiev) 12 marDir.: Valery Gergiev; Prod.: Yuri Alexandrov
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20 marDir.: Christian Knapp; Prod.: Jonathan Kent
Aida (Verdi) 20 mar-29 aprDir.: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; Prod.: Daniele Finzi Pasca
Don Giovanni (Mozart) 21 marDir.: Nikolaj Znaider; Prod.: Johannes Schaaf
Werther (concert) (Massenet) 22 marDir.: Christian Knapp
Il re pastore (concert) (Mozart) 3 apr
Khovanshchina (Musorgsky) 4 aprProd.: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 4 aprDir.: Mikhail Sinkevich
Dead Souls (Shchedrin) 14 aprDir.: Vladislav Karklin; Prod.: Vasily Barkhatov
Il tabarro (Puccini) 18 aprDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 18 aprDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 18 aprDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Walter Le Moli
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 30 apr
Carmen (concert) (Bizet) 5 maiDir.: Emmanuel Villaume
Anna Bolena (Donizetti) 11 mai
La clemenza di Tito (Mozart) 23 mai
White Nights (Butsko) 8 junProd.: Alexei Stepanyuk
Le Rossignol (Stravinsky) 21 oktProd.: Alexander Petrov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 sep-27 julDir.: Mikhail Tatarnikov / Dmitry Korchak; Prod.: Eric Vigié
Die Zauberflöte (Mozart) 30 sep-11 julDir.: Roland Böer / Mikhail Tatarnikov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 okt-5 desDir.: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer
Tosca (Puccini) 10 okt-21 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Stanislav Gaudasinsky
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 okt-4 junDir.: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec
Pagliacci (Leoncavallo) 17 okt-27 aprDir.: Valentin Uryupin; Prod.: Liliana Cavani
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 okt-27 aprDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Liliana Cavani
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 okt-27 junDir.: Valery Kirianov / Mikhail Tatarnikov / Philipp Selivanov / Roland Böer; Prod.: Viacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 oktDir.: Valentin Bogdanov; Prod.: Fabio Sparvoli
Manon Lescaut (Puccini) 27 okt-31 maiDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Jürgen Flimm
La Cenerentola (Rossini) 29 okt-23 des
La traviata (Verdi) 29 okt-4 julDir.: Igor Tomashevsky; Prod.: Margarita Kunitsyna-Tankevich
Iolanta (Tchaikovsky,P) 31 okt-17 julDir.: Philipp Selivanov / Igor Tomashevsky; Prod.: Sergey Shepelyov
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 nov-17 aprDir.: Mikhail Tatarnikov / Valery Kirianov; Prod.: Vasily Barkhatov
La bohème (Puccini) 26 nov-14 aprDir.: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer / Peter Feranec; Prod.: Robert Carsen
Velikan (Prokofiev) 10 des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 des-12 junDir.: Igor Tomashevsky; Prod.: Andrij Zholdak
Cinderella (Asaf'yev) 4 jan-17 febDir.: Valentin Bogdanov; Prod.: Olga Mukhortova
Un ballo in maschera (Verdi) 3 feb-18 maiDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Andrejs Žagars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 febDir.: Dmitry Korchak; Prod.: Eric Vigié
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 marDir.: Valentin Bogdanov; Prod.: Fabio Sparvoli
The Giant (Prokofiev) 21 apr
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 18 sep
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 5 okt-2 des
Carmen (Bizet) 15 okt-17 jan
Die lustige Witwe (Lehár) 20 okt-22 feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 okt-3 apr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 27 okt
Rigoletto (Verdi) 2 nov-25 feb
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 5 nov
Silva (Kálmán,E) 11 nov-20 jan
Prince Igor (Borodin) 16 nov
La traviata (Verdi) 22 nov-13 apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 des-31 jan
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 22 des-18 feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 des-27 mar
Tosca (Puccini) 25 jan
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 10 feb-15 apr
A Feast in the Time of the Plague (Cui) 10 feb-15 apr
Pagliacci (Leoncavallo) 16 feb
Hercules (Handel) 6 apr
The Bayadere (Kálmán,E) 21 apr
Il mondo della luna (Haydn) 26-28 apr
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13 sep-17 novDir.: Leonid Korchmar; Prod.: Yury Laptev
La traviata (Verdi) 27 sep-28 jan
Un ballo in maschera (Verdi) 3 okt-6 feb
Tosca (Puccini) 13 okt
Madama Butterfly (Puccini) 15 nov-14 apr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 15 des
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 jan
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 apr
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 13 apr
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 23 sep-23 mar
Don Giovanni (Mozart) 27 sep-7 feb
Die lustige Witwe (Lehár) 28 sep-15 apr
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 6 okt-29 mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 okt-20 apr
Il trovatore (Verdi) 12 okt-19 mai
Pagliacci (Leoncavallo) 14 okt-7 apr
Silvia (Kálmán,E) 20 okt-16 mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 okt-5 mai
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 28 okt-31 mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 nov
Countess Maritza (Kálmán,E) 16 nov-13 mai
Un ballo in maschera (Verdi) 17 nov
Turandot (Puccini) 18 nov
Tosca (Puccini) 25 nov-18 mar
La traviata (Verdi) 2 des-5 apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 8 des-3 feb
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 des-29 apr
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 23 des-10 feb
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 21 sep
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 okt
Carmen (Bizet) 28 okt-14 apr
La traviata (Verdi) 9 nov-15 apr
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 nov
Madama Butterfly (Puccini) 6 des
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10 des-25 jan
Silva (Kálmán,E) 10 des-20 apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 jan-28 apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 1 mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 mar