2017/18 > Sverige 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Sverige

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Norge

Sverige
 
Finland
Danmark Tyskland Polen

Göteborg, GöteborgsOperan  / 

De sju dödssynderna (Weill) 21 okt-5 desDir.: Antony Hermus / Alexander Hanson; Prod.: David Radok
Gianni Schicchi (Puccini) 21 okt-5 desDir.: Antony Hermus / Alexander Hanson; Prod.: David Radok
Norma (Bellini) 2 des-4 febDir.: Giancarlo Andretta; Prod.: Stéphane Braunschweig
La serva padrona (Pergolesi) 25 jan-4 febDir.: Joakim Kallhed; Prod.: Mattias Ermedahl
The Telephone (Menotti) 25 jan-4 febDir.: Joakim Kallhed; Prod.: Mia Ringblom Hjertner
Ariadne på Naxos (Strauss) 3 feb-4 marDir.: Patrik Ringborg; Prod.: Rodula Gaitanou
Barberaren i Sevilla (Rossini) 24 mar-8 maiDir.: Henrik Schaefer; Prod.: David Radok
Boris Godunov (Musorgsky) 21 apr-13 maiDir.: Leo Hussain; Prod.: Peter Konwitschny
Monstret i labyrinten (Dove) 30 mai-6 junDir.: Martin Nagashima Toft; Prod.: Mattias Ermedahl
Madama Butterfly (Puccini) 1 sep-4 oktDir.: Henrik Schaefer; Prod.: Yoshi Oïda
Rhenguldet (Wagner) 17 nov-9 desDir.: Evan Rogister; Prod.: Stephen Langridge
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 feb-31 marDir.: Pier Giorgio Morandi; Prod.: Damiano Michieletto(original), Rodula Gaitanou(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 9 feb-31 marDir.: Pier Giorgio Morandi; Prod.: Damiano Michieletto(original), Rodula Gaitanou(revival)
Juliette (Martinů) 13 apr-12 maiDir.: Claire Levacher; Prod.: David Radok
La Voix humaine (Poulenc) 13 apr-12 maiDir.: Claire Levacher; Prod.: David Radok
Figaros bröllop (Mozart) 16-26 maiProd.: Stephen Langridge
Karlstad, Wermland Opera  / 
The Greek Passion (Martinů) 14 sep-28 oktDir.: Johannes Gustavsson / Fredrik Burstedt; Prod.: Mira Bartov
Malmo, Malmö Opera  / 
Fiddler on the Roof (Bock) 2 sep-31 janDir.: Stefan Solyom / Magnus Fryklund; Prod.: Orpha Phelan
Madama Butterfly (Puccini) 9 sepProd.: Asa Melldahl
Lakmé (Delibes) 7 okt-12 novDir.: Philippe Auguin / Magnus Fryklund; Prod.: Nicola Raab
Hansel and Gretel (Humperdinck) 9 des-21 janDir.: Ville Matvejeff / Magnus Fryklund; Prod.: Linus Fellbom
Rigoletto (Verdi) 24 mar-1 junDir.: Karen Kamensek / Magnus Fryklund; Prod.: Kasper Holten
Parken (Gefors) 5 mai-2 junDir.: Patrik Ringborg; Prod.: Vera Nemirova
The Surprises of Hell (Aboulker) 29 jun-1 julDir.: Martin Hellström; Prod.: Ditte Hammar
West Side Story (Bernstein) 31 aug-16 desDir.: Magnus Fryklund / Jakob Hultberg; Prod.: Kasper Holten
Carmen (Bizet) 15 sep-28 oktProd.: Anne Barslev
Var är du Proserpin? (Kraus) 30 okt-2 novProd.: Maria Sundqvist
La traviata (Verdi) 17 nov-10 febDir.: Rafael Payare / Dalia Stasevska; Prod.: Olivier Py
Snödrottningen (Staern) 15 des-19 janDir.: Cathrine Winnes; Prod.: Elisabeth Linton
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 feb-31 marDir.: Steven Sloane / Jennifer Condon; Prod.: Lotte de Beer
Comedy on the Bridge (Martinu) 23 mar-17 aprDir.: Lars Ljungberg; Prod.: Maria Sundqvist
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 18-20 aprDir.: Lars Ulrik Mortensen; Prod.: Ted Huffman
Schlagt sie tot! (Holten) 11 mai-1 junDir.: Patrik Ringborg; Prod.: Peter Oskarson
Stockholm, Folkoperan  / 
Turandot (Puccini) 18 sep-17 novDir.: Marit Strindlund / Alice Farnham; Prod.: Mellika Melouani Melani
Prima la musica e poi le parole (Salieri) 14 feb-14 aprDir.: Niklas Willén / Jakob Hultberg; Prod.: Tobias Theorell
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 14 feb-14 aprDir.: Niklas Willén / Jakob Hultberg; Prod.: Tobias Theorell
Satyagraha (Glass) 18-29 maiDir.: Alice Farnham; Prod.: Tilde Björfors
Don Quijote (Massenet) 20 sep-30 novDir.: Henrik Schaefer; Prod.: Carl Johan Karlson
Stockholm, Kungliga Operan / Royal Swedish Opera  / 
Trollflöjten (Mozart) 26 aug-16 sepDir.: Eva Ollikainen; Prod.: Ole Anders Tandberg
Manon Lescaut (Puccini) 20 sep-21 oktDir.: Marc Soustrot; Prod.: Knut Hendriksen
Jenůfa (Janáček) 29 sep-30 oktDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Annilese Miskimmon
Dracula (Borisova-Ollas) 28 okt-7 desDir.: Karen Kamensek; Prod.: Linus Fellbom
Glada änkan (Lehár) 4 nov-9 maiDir.: Joakim Unander / Fredrik Burstedt; Prod.: Ole Anders Tandberg
Askungen (Rossini) 29 nov-3 febDir.: Jean-Christophe Spinosi / Fredrik Burstedt; Prod.: Lindy Hume
Elektra (Strauss) 10 jan-4 febDir.: Simone Young; Prod.: Staffan Valdemar Holm
Tosca (Puccini) 20 jan-8 maiDir.: Daniele Callegari / Alexander Joel; Prod.: Knut Hendriksen
Aida (Verdi) 24 feb-11 aprDir.: Pier Giorgio Morandi; Prod.: Michael Cavanagh
Fedora (Giordano) 10 mar-23 aprDir.: Eugene Tzigane; Prod.: Christof Loy
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 28 apr-2 junDir.: Evan Rogister; Prod.: Vasily Barkhatov
Der Rosenkavalier (Strauss) 26 mai-10 junDir.: Alan Gilbert; Prod.: Christof Loy
Madama Butterfly (Puccini) 22 sep-6 desDir.: Ben Gernon; Prod.: Kirsten Harms
Tristessa (Bohlin) 6 okt-1 novProd.: Katharina Thoma
Aida (Verdi) 27 okt-13 desDir.: Pier Giorgio Morandi / Domingo Hindoyan; Prod.: Michael Cavanagh
Rigoletto (Verdi) 24 nov-11 febProd.: Sofia Jupither
La bohème (Puccini) 17 des-5 marDir.: Jonathan Darlington; Prod.: José Cura
Carmen (Bizet) 19 jan-4 aprDir.: Joana Carneiro; Prod.: Johanna Garpe
Karmelitsystrarna (Poulenc) 2-22 febDir.: Marc Soustrot; Prod.: Johanna Garpe
Kung Roger (Szymanowski) 16 mar-23 aprDir.: Grzegorz Nowak; Prod.: Mariusz Treliński
Don Giovanni (Mozart) 28 mar-13 junDir.: Dalia Stasevska; Prod.: Ole Anders Tandberg
Dracula (Borisova-Ollas) 25 apr-14 junDir.: Karen Kamensek; Prod.: Linus Fellbom
Glada änkan (Lehár) 3 mai-8 junDir.: Stefan Klingele / Per-Otto Johansson; Prod.: Ole Anders Tandberg
Orlando (Ramström) 4 mai-2 junProd.: Ellen Lamm
Umeå, NorrlandsOperan  / 
Faust (Gounod) 5-29 oktDir.: Eric Solén; Prod.: Eva-Maria Melbye
Orfeo ed Euridice (Gluck) 8-25 marDir.: Olof Boman; Prod.: Asa Kalmér
La traviata (Verdi) 6 okt-1 novDir.: Elim Chan; Prod.: Linus Fellbom