2017/18 > Slovakia 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Slovakia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tsjekkia Polen

Slovakia
 
Ukraina
Østerrike Ungarn Romania

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 11 sep-12 maiDir.: Ján Procházka; Prod.: Imre Halasi
Rigoletto (Verdi) 13 sep-17 maiDir.: Marián Vach; Prod.: Anna Osipenko
Aleko (Rakhmaninov) 19 sep-15 maiDir.: Marián Vach; Prod.: Marcello Lippi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 19 sep-15 maiDir.: Marián Vach; Prod.: Marcello Lippi
Nabucco (Verdi) 23 sepDir.: Ján Procházka; Prod.: Michal Babiak
Don Pasquale (Donizetti) 6 okt-29 maiDir.: Igor Bulla; Prod.: Dana Dinková
La traviata (Verdi) 20 okt-2 janDir.: Lorenzo Tazzieri / Ján Procházka; Prod.: Dana Dinková
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 oktDir.: Igor Bulla; Prod.: Andrea Hlinková
Aida (Verdi) 26 oktDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Tomáš Pilař
Das Land des Lächelns (Lehár) 31 okt-20 janDir.: Ján Procházka; Prod.: Jana Andělová Pletichová
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 des-19 maiDir.: Marián Vach; Prod.: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 12 des-22 maiDir.: Ján Procházka; Prod.: Dana Dinková
Tosca (Puccini) 14 des-14 junDir.: Valter Borin; Prod.: Martin Huba
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 des-5 maiDir.: Igor Bulla; Prod.: Dagmar Hlúbková
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 28 des-1 marDir.: Igor Bulla; Prod.: Anna Osipenko
Rusalka (Dvořák,A) 18 jan-16 junDir.: Marián Vach; Prod.: Jana Pletichová Andělová
Die Zauberflöte (Mozart) 23 jan-28 marDir.: Igor Bulla; Prod.: Dominik Beneš
Puss in Boots (Montsalvatge) 27 jan-28 maiDir.: Jan Procházka; Prod.: Dana Dink
La Gioconda (Ponchielli) 27 apr-24 maiDir.: Igor Bulla; Prod.: Dominik Beneš
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 18 sepProd.: Tomáš Pilař
La Gioconda (Ponchielli) 25 sepProd.: Dominik Beneš
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 4 oktProd.: Dagmar Hlúbková
La traviata (Verdi) 23 oktProd.: Dana Dinková
Die Zauberflöte (Mozart) 31 oktProd.: Dominik Beneš
Hello Dolly! (Herman) 7-8 des
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
L'Heure espagnole (Ravel) 21 sep-6 maiDir.: Vinicius Kattah / Marián Lejava; Prod.: Pavol Smolík
Rigoletto (Verdi) 22 sep-25 febDir.: Martin Leginus; Prod.: Martin Schüler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 okt-19 junDir.: Peter Valentovic / Maroš Potokár; Prod.: Ján Ďurovčík
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4 okt-19 aprDir.: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovic; Prod.: Peter Konwitschny
Barbier zo Sevilly (Rossini) 7 okt-2 marDir.: Rastislav Stur / Martin Leginus; Prod.: Roman Polák
Turandot (Puccini) 11 okt-2 maiDir.: Rastislav Stur / Dušan Štefánek; Prod.: Jozef Bednárik
Suor Angelica (Puccini) 13 okt-10 junDir.: Rastislav Stur / Martin Leginus; Prod.: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 okt-10 junDir.: Rastislav Stur / Martin Leginus; Prod.: Roman Polák
Il tabarro (Puccini) 13 okt-10 junDir.: Rastislav Stur / Martin Leginus; Prod.: Roman Polák
Nabucco (Verdi) 14 okt-30 junDir.: Martin Leginus / Rastislav Stur / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; Prod.: Zuzana Gilhuus
Carmen (Bizet) 18 okt-21 febDir.: Dušan Štefánek / Rastislav Stur / Robert Jindra; Prod.: Marián Chudovský
La juive (Halévy) 19 okt-20 aprDir.: Robert Jindra / Dušan Štefánek; Prod.: Peter Konwitschny
Prodaná nevěsta (Smetana) 22 okt-10 aprDir.: Dušan Štefánek / Branko Ladič; Prod.: Pavel Mikuláštík
Sedliacka česť (Mascagni) 24 okt-29 marDir.: Peter Valentovic / Rastislav Stur; Prod.: Marián Chudovský
Komedianti (Leoncavallo) 24 okt-29 marDir.: Peter Valentovic / Rastislav Stur; Prod.: Marián Chudovský
La traviata (Verdi) 27 okt-12 aprDir.: Rastislav Stur / Peter Valentovic / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; Prod.: Marián Chudovský
Macbeth (Verdi) 24 nov-10 maiDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Marián Chudovský
Die Zauberflöte (Mozart) 26 nov-28 aprDir.: Martin Leginus / Dušan Štefánek; Prod.: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 des-10 febDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Miroslav Grisa
Krútňava (Suchoň) 4 jan-18 febDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Juraj Jakubisko
Sadko (Rimsky-Korsakov) 26 jan-8 junDir.: Rastislav Stur / Ondrej Olos; Prod.: Daniel Kramer
Bohéma (Puccini) 1 feb-4 aprDir.: Peter Valentovic; Prod.: Peter Konwitschny
Simon Boccanegra (Verdi) 8 feb-17 junDir.: Martin Leginus / Dušan Štefánek; Prod.: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 9 mar-20 junProd.: Jozef Bednárik
Tosca (Puccini) 2-22 junDir.: Rastislav Stur / Martin Leginus; Prod.: Martin Bendik
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13 sep-6 novProd.: Ján Ďurovčík
Tosca (Puccini) 18 sep-14 maiProd.: Martin Bendik
Carmen (Bizet) 21 sep-5 junProd.: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 22 sep-12 aprProd.: Jozef Bednárik
Nabucco (Verdi) 24 sep-29 maiProd.: Zuzana Gilhuus
Barbier zo Sevilly (Rossini) 3 okt-5 aprProd.: Roman Polák
La Gioconda (Ponchielli) 3 okt
Don Carlos (Verdi) 19 okt-23 jan
Krútňava (Suchoň) 27-30 oktProd.: Juraj Jakubisko
Prodaná nevěsta (Smetana) 3 nov-9 aprProd.: Pavel Mikuláštík
La traviata (Verdi) 20 nov-1 junProd.: Marián Chudovský
Turandot (Puccini) 24 nov-7 maiProd.: Jozef Bednárik
Die Zauberflöte (Mozart) 4 des-24 febProd.: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 des-5 janProd.: Miroslav Grisa
Sadko (Rimsky-Korsakov) 16 feb-3 maiProd.: Daniel Kramer
Macbeth (Verdi) 2 mar-11 jun
Così fan tutte (Mozart) 14 mar-6 jun
Curlew River (Britten) 27 apr-22 jun
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-25 jun
Kosice, Štátne divadlo Košice  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 18 sep-18 aprDir.: Igor Dohovič; Prod.: Imre Halasi
Nabucco (Verdi) 22 sep-30 aprDir.: Igor Dohovič / Jakub Žídek; Prod.: Václav Věžník
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 27 sep-15 junDir.: Igor Dohovič / Jan Novobilský; Prod.: Dagmar Hlubková
Alcina (Handel) 30 sepProd.: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 4 okt-30 janDir.: Igor Dohovič / Maroš Potokár; Prod.: Peter Gábor
Falstaff (Verdi) 27 okt-24 junDir.: Martin Leginus / Maroš Potokár; Prod.: Jiří Menzel
Il trovatore (Verdi) 5 nov-20 junDir.: Jan Novobilský / Peter Valentovic; Prod.: Zuzana Gilhuus
Grófka Marica (Kálmán,E) 9 nov-10 maiDir.: Igor Dohovič / Jan Novobilský; Prod.: Dagmar Hlubková
Die Feen (Wagner) 15 nov-2 junDir.: Robert Jindra / Jan Novobilský; Prod.: Lubor Cukr
Carmen (adaptation) (Bizet) 20 nov-2 desDir.: Igor Dohovič
La traviata (Verdi) 28 nov-27 janDir.: Igor Dohovič; Prod.: Božena Hanáková
La bohème (Puccini) 20 des-7 aprDir.: Maroš Potokár / Jan Novobilský; Prod.: Michael Tarant
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 feb-26 junDir.: Maroš Potokár / Jan Novobilský; Prod.: Imre Halasi
Popoluška (Rossini) 9 mar-4 junDir.: Igor Dohovič; Prod.: Pavel Uher
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 apr
Carmen (Bizet) 4 maiDir.: Igor Dohovič / Jan Novobilský; Prod.: Blažena Hončarivová
Don Giovanni (Mozart) 25 mai-29 junProd.: Juraj Nvota
Don Giovanni (Mozart) 14 sep-9 desProd.: Juraj Nvota
Rigoletto (Verdi) 11 oktProd.: Peter Gábor
La bohème (Puccini) 13 nov-11 desProd.: Michael Tarant
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 nov-29 des
Grófka Marica (Kálmán,E) 17 novProd.: Dagmar Hlubková
Falstaff (Verdi) 23 novProd.: Jiří Menzel
Nabucco (Verdi) 28 nov-21 desProd.: Václav Věžník