2017/18 > Ukraina 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Ukraina

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Polen Hvite-Russland Russland
Slovakia
Ungarn

Ukraina
 
Moldova
Romania

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

La traviata (Verdi) 15 okt-15 jun
Boris Godunov (Musorgsky) 20 okt
Pagliacci (Leoncavallo) 28 okt-23 jun
Prince Igor (Borodin) 11 nov-4 feb
Rigoletto (Verdi) 18 nov-17 feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 nov-25 mar
Carmen (Bizet) 1 des-9 jun
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 8 des
Aida (Verdi) 15 apr
Norma (Bellini) 14 sep-21 okt
Donetsk, Donbass Opera  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 2 sep-30 jun
Silva (Kálmán,E) 22 sep-24 jun
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 sep-22 apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 sep-10 jun
La traviata (Verdi) 8 okt-20 mai
Die lustige Witwe (Lehár) 12 okt-12 mai
Rigoletto (Verdi) 14 okt-29 apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 okt-9 feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 okt-23 mar
Carmen (Bizet) 29 okt-13 mai
Turandot (Puccini) 5 nov-7 jul
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 3 des-17 jun
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 des-26 mai
La bohème (Puccini) 17 des-3 jun
Madama Butterfly (Puccini) 18 mar
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14 apr
Silva (Kálmán,E) 23 sep
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 sep
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 6-7 okt
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 okt
Iolanta (Tchaikovsky,P) 19 okt
Die lustige Witwe (Lehár) 21 okt
Turandot (Puccini) 28 okt
Rigoletto (Verdi) 4 nov
La traviata (Verdi) 18 nov
Aida (Verdi) 25 nov
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Mazepa (Tchaikovsky,P) 9 sep-17 feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 sep-20 jun
Madama Butterfly (Puccini) 17 sep-14 jun
La traviata (Verdi) 21 sep
Tosca (Puccini) 3 okt-11 jan
La bohème (Puccini) 5 okt
Turandot (Puccini) 7 okt
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 okt-26 jan
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 2 nov-6 jul
Norma (Bellini) 7 des-18 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 jan-12 jun
Carmen (Bizet) 3 feb-3 jul
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 8 feb
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 feb
Don Giovanni (Mozart) 11 feb
Requiem (Verdi) 20 feb
Pagliacci (Leoncavallo) 24-25 feb
Otello (Verdi) 24 mar-8 jul
Faust (Gounod) 28 mar
Boris Godunov (Musorgsky) 4 apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 15 apr
Mazepa (Tchaikovsky,P) 12 sep
Otello (Verdi) 14 sep
La traviata (Verdi) 16 sep
Pagliacci (Leoncavallo) 20 sep
Don Giovanni (Mozart) 26 sep
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Carmen (Bizet) 6 sep-13 jun
Tosca (Puccini) 8 sep-7 jul
Turandot (Puccini) 13 sep-18 okt
Rigoletto (Verdi) 15 sep-7 jun
Don Carlo (Verdi) 16 sep
Natalka Poltavka (Lysenko) 20 sep-16 jun
Nabucco (Verdi) 21 sep-12 mai
Aleko (Rakhmaninov) 27 sep-12 jun
Boris Godunov (Musorgsky) 30 sep
La traviata (Verdi) 11 okt-2 mai
Aleko (Rakhmaninov) 15 okt
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25 okt-15 jun
Gianni Schicchi (Puccini) 29 okt-27 jun
Madama Butterfly (Puccini) 5 nov-19 jun
Iolanta (Tchaikovsky,P) 11 nov-6 jun
Faust (Gounod) 18 nov-8 jun
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 24 nov-21 apr
Macbeth (Verdi) 19 jan
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 jan-9 jun
Norma (Bellini) 4 feb-22 apr
Un ballo in maschera (Verdi) 14 feb-30 mai
Aida (Verdi) 28 feb-6 mai
Requiem (concert) (Verdi) 26 apr
Julius Caesar (Handel) 20-26 jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 5 jul
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 2 sep
Natalka Poltavka (Lysenko) 5 sep
Don Carlo (Verdi) 7 sep
Carmen (Bizet) 9 sep
Turandot (Puccini) 12 sep
Tosca (Puccini) 14 sep
Madama Butterfly (Puccini) 16 sep
Aleko (Rakhmaninov) 19 sep
Nabucco (Verdi) 20 sep
Rigoletto (Verdi) 22 sep
Aida (Verdi) 23 sep
La traviata (Verdi) 26 sep
Manon (Massenet) 28 sep
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 30 sep
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Don Pasquale (Donizetti) 26 aug-12 jul
Natalka Poltavka (Lysenko) 27 aug-10 jun
Un ballo in maschera (Verdi) 9 sep-16 jun
Nabucco (Verdi) 17 sep-31 mai
Die lustige Witwe (Lehár) 5 okt-17 jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 okt-11 feb
Madama Butterfly (Puccini) 15 okt-12 nov
Aida (Verdi) 28 okt-14 jul
Rigoletto (Verdi) 11-23 nov
La bohème (Puccini) 2-23 des
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 jan-16 mai
Orphée et Eurydice (Gluck) 8-15 feb
Straszny dwór (Moniuszko) 10 feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 14-18 feb
Il trovatore (Verdi) 17 feb-9 jun
La traviata (Verdi) 29 mar-5 mai
Carmen (Bizet) 28 apr-2 jun
Don Giovanni (Mozart) 30 jun-15 jul
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 sep-4 okt
Don Pasquale (Donizetti) 12-21 sep
Aida (Verdi) 14 sep-23 des
Natalka Poltavka (Lysenko) 16 sep-9 nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 sep-7 des
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 25 sep-6 des
Nabucco (Verdi) 6 okt-3 nov
Pagliacci (Leoncavallo) 7-12 okt
Carmen (Bizet) 13-18 okt
La traviata (Verdi) 20 okt-20 nov
Don Giovanni (Mozart) 26 okt-2 des
La bohème (Puccini) 22 nov
Un ballo in maschera (Verdi) 29 des
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 6 aug-14 apr
La traviata (Verdi) 10 aug-30 mar
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 12 aug-10 okt
Iolanta (Tchaikovsky,P) 16 aug-5 mar
Madama Butterfly (Puccini) 20 aug-25 mar
Tosca (Puccini) 26 aug-28 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 aug-23 mar
Carmen (Bizet) 31 aug-26 jun
Tannhäuser (Wagner) 14 sep
Turandot (Puccini) 18 sep-4 mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 sep-31 mar
Rigoletto (Verdi) 29 sep-23 jun
Carmen (Bizet) 19 okt-11 feb
Nabucco (Verdi) 18 nov-19 jun
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 17 des-3 mar
La bohème (Puccini) 4 jan-21 apr
Yevgeny Onegin (concert) (Tchaikovsky,P) 20 jan-16 jun
Il trovatore (Verdi) 10 mar-10 apr
Prince Igor (Borodin) 26 apr
Orfeo e Euridice (Gluck) 10 jun-1 jul
Don Giovanni (Mozart) 24 jun
Orfeo e Euridice (Gluck) 1 sep-30 okt
Carmen (Bizet) 4 sep-13 okt
Nabucco (Verdi) 9 sep
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 11 sep-9 okt
Rigoletto (Verdi) 13 sep
L'elisir d'amore (Donizetti) 15 sep-2 okt
Madama Butterfly (Puccini) 15 sep-6 okt
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 sep-27 okt
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 sep
Nabucco (Verdi) 4 okt
Turandot (Puccini) 10 okt