2017/18 > Ukraina 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Ukraina

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Polen Hvite-Russland Russland
Slovakia
Ungarn

Ukraina
 
Moldova
Romania

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

La traviata (Verdi) 15 okt-15 jun
Boris Godunov (Musorgsky) 20 okt
Pagliacci (Leoncavallo) 28 okt-23 jun
Prince Igor (Borodin) 11 nov-4 feb
Rigoletto (Verdi) 18 nov-17 feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 nov-25 mar
Carmen (Bizet) 1 des-9 jun
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 8 des
Aida (Verdi) 15 apr
Donetsk, Donbass Opera  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 2 sep-30 jun
Silva (Kálmán,E) 22 sep-24 jun
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 sep-22 apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 sep-10 jun
La traviata (Verdi) 8 okt-20 mai
Die lustige Witwe (Lehár) 12 okt-12 mai
Rigoletto (Verdi) 14 okt-29 apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 okt-9 feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 okt-23 mar
Carmen (Bizet) 29 okt-13 mai
Turandot (Puccini) 5 nov-7 jul
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 3 des-17 jun
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 des-26 mai
La bohème (Puccini) 17 des-3 jun
Madama Butterfly (Puccini) 18 mar
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14 apr
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Mazepa (Tchaikovsky,P) 9 sep-17 feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 sep-20 jun
Madama Butterfly (Puccini) 17 sep-14 jun
La traviata (Verdi) 21 sep
Tosca (Puccini) 3 okt-11 jan
La bohème (Puccini) 5 okt
Turandot (Puccini) 7 okt
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 okt-26 jan
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 2 nov-6 jul
Norma (Bellini) 7 des-18 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 jan-12 jun
Carmen (Bizet) 3 feb-3 jul
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 8 feb
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 feb
Don Giovanni (Mozart) 11 feb
Requiem (Verdi) 20 feb
Pagliacci (Leoncavallo) 24-25 feb
Otello (Verdi) 24 mar-8 jul
Faust (Gounod) 28 mar
Boris Godunov (Musorgsky) 4 apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 15 apr
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Carmen (Bizet) 6 sep-13 jun
Tosca (Puccini) 8 sep-7 jul
Turandot (Puccini) 13 sep-18 okt
Rigoletto (Verdi) 15 sep-7 jun
Don Carlo (Verdi) 16 sep
Natalka Poltavka (Lysenko) 20 sep-16 jun
Nabucco (Verdi) 21 sep-12 mai
Aleko (Rakhmaninov) 27 sep-12 jun
Boris Godunov (Musorgsky) 30 sep
La traviata (Verdi) 11 okt-2 mai
Aleko (Rakhmaninov) 15 okt
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25 okt-15 jun
Gianni Schicchi (Puccini) 29 okt-27 jun
Madama Butterfly (Puccini) 5 nov-19 jun
Iolanta (Tchaikovsky,P) 11 nov-6 jun
Faust (Gounod) 18 nov-8 jun
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 24 nov-21 apr
Macbeth (Verdi) 19 jan
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 jan-9 jun
Norma (Bellini) 4 feb-22 apr
Un ballo in maschera (Verdi) 14 feb-30 mai
Aida (Verdi) 28 feb-6 mai
Requiem (concert) (Verdi) 26 apr
Julius Caesar (Handel) 20-26 jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 5 jul
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Don Pasquale (Donizetti) 26 aug-12 jul
Natalka Poltavka (Lysenko) 27 aug-10 jun
Un ballo in maschera (Verdi) 9 sep-16 jun
Nabucco (Verdi) 17 sep-31 mai
Die lustige Witwe (Lehár) 5 okt-17 jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 okt-11 feb
Madama Butterfly (Puccini) 15 okt-12 nov
Aida (Verdi) 28 okt-14 jul
Rigoletto (Verdi) 11-23 nov
La bohème (Puccini) 2-23 des
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 jan-16 mai
Orphée et Eurydice (Gluck) 8-15 feb
Straszny dwór (Moniuszko) 10 feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 14-18 feb
Il trovatore (Verdi) 17 feb-9 jun
La traviata (Verdi) 29 mar-5 mai
Carmen (Bizet) 28 apr-2 jun
Don Giovanni (Mozart) 30 jun-15 jul
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 6 aug-14 apr
La traviata (Verdi) 10 aug-30 mar
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 12 aug-10 okt
Iolanta (Tchaikovsky,P) 16 aug-5 mar
Madama Butterfly (Puccini) 20 aug-25 mar
Tosca (Puccini) 26 aug-28 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 aug-23 mar
Carmen (Bizet) 31 aug-26 jun
Tannhäuser (Wagner) 14 sep
Turandot (Puccini) 18 sep-4 mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 sep-31 mar
Rigoletto (Verdi) 29 sep-23 jun
Carmen (Bizet) 19 okt-11 feb
Nabucco (Verdi) 18 nov-19 jun
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 17 des-3 mar
La bohème (Puccini) 4 jan-21 apr
Yevgeny Onegin (concert) (Tchaikovsky,P) 20 jan-16 jun
Il trovatore (Verdi) 10 mar-10 apr
Prince Igor (Borodin) 26 apr
Orfeo e Euridice (Gluck) 10 jun-1 jul
Don Giovanni (Mozart) 24 jun