2017/18 > Storbritannia 
*Hjemmeside   >Operabase Professional 
2017/18 > Storbritannia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Irland

Storbritannia
 
Nederland
Frankrike Belgia

Belfast, NI Opera  / 

Così fan tutte (Mozart) 17-19 novDir.: Nicholas Chalmers; Prod.: Adele Thomas
The Threepenny Opera (Weill) 27 jan-10 febDir.: Sinead Hayes; Prod.: Walter Sutcliffe
Cardiff, Music Theatre Wales  / 
The Golden Dragon (Eötvös) 22 sepDir.: Geoffrey Paterson; Prod.: Michael McCarthy
Cardiff, Welsh National Opera  / 
Khovanshchina (Musorgsky) 23 sep-7 oktDir.: Tomáš Hanus; Prod.: David Pountney, Benjamin Davis
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 sep-13 oktDir.: Ainars Rubikis; Prod.: James Macdonald(original), Caroline Chaney(revival)
From the House of the Dead (Janáček) 8-12 oktDir.: Tomáš Hanus; Prod.: David Pountney, Caroline Clegg
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 oktDir.: James Southall; Prod.: John Copley(original), Sarah Crisp(revival)
La forza del destino (Verdi) 2-17 febDir.: Carlo Rizzi / Kerem Hasan; Prod.: David Pountney
Tosca (Puccini) 9-23 febDir.: Carlo Rizzi / Timothy Burke; Prod.: Michael Blakemore(original), Benjamin Davis(revival)
Don Giovanni (Mozart) 22-24 febDir.: James Southall; Prod.: John Caird(original), Caroline Chaney(revival)
War and Peace (Prokofiev) 15-29 sepDir.: Tomáš Hanus; Prod.: David Pountney
La traviata (Verdi) 21 sep-6 oktDir.: James Southall; Prod.: David McVicar(original), Sarah Crisp(revival)
La Cenerentola (Rossini) 5-7 oktDir.: Tomáš Hanus; Prod.: Joan Font
Un ballo in maschera (Verdi) 9-23 febDir.: Carlo Rizzi; Prod.: David Pountney
The Magic Flute (Mozart) 15 feb-1 marProd.: Dominic Cooke
Roberto Devereux (Donizetti) 28 feb-2 marDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Alessandro Talevi
Glasgow, Royal Conservatoire of Scotland  / 
The Day After (Dove) 3-9 marDir.: Philip White; Prod.: Jamie Manton
Glasgow, Scottish Opera  / 
La traviata (Verdi) 19 okt-2 desDir.: David Parry / Dane Lam; Prod.: David McVicar, Marie Lambert
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 29 okt
The Fiery Angel (concert) (Prokofiev) 3 desDir.: Mikhail Agrest; Prod.: Max Hoehn
Flight (Dove) 17-24 febDir.: Stuart Stratford; Prod.: Stephen Barlow
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22-28 marDir.: Brad Cohen; Prod.: Antony McDonald
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 27 apr-5 maiDir.: Stuart Stratford; Prod.: Oliver Mears
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 6 maiDir.: Stuart Stratford
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 6 maiDir.: Stuart Stratford
Pagliacci (Leoncavallo) 26-29 julDir.: Stuart Stratford; Prod.: Bill Bankes-Jones
The Burning Fiery Furnace (Britten) 21 sepDir.: Derek Clark; Prod.: Jenny Ogilvie
Rigoletto (Verdi) 18-27 oktDir.: Rumon Gamba; Prod.: Matthew Richardson
Edgar (concert) (Puccini) 28 oktDir.: Gianluca Marcianò
Anthropocene (MacRae) 24-26 janDir.: Stuart Stratford; Prod.: Matthew Richardson
Katya Kabanova (Janáček) 12-16 marDir.: Stuart Stratford; Prod.: Stephen Lawless
Silvano (concert) (Mascagni) 14 aprDir.: Stuart Stratford
The Magic Flute (Mozart) 4-18 maiDir.: Tobias Ringborg / Derek Clark; Prod.: Thomas Allen
Leeds, Opera North  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 16 sep-21 oktDir.: Tobias Ringborg; Prod.: Charles Edwards
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 16 sep-28 oktDir.: Martin André; Prod.: Annabel Arden
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27 sep-21 oktDir.: Tobias Ringborg; Prod.: Karolina Sofulak
Trial by Jury (Sullivan,A) 27 sep-27 oktDir.: Oliver Rundell; Prod.: John Savournin
Osud (Janáček) 11-20 oktDir.: Martin André; Prod.: Annabel Arden
Trouble in Tahiti (Bernstein) 11-21 oktDir.: Tobias Ringborg; Prod.: Matthew Eberhardt
Madama Butterfly (Puccini) 19 jan-28 febDir.: Martin Pickard; Prod.: Tim Albery
Un ballo in maschera (Verdi) 3 feb-2 marDir.: Richard Farnes; Prod.: Tim Albery
Don Giovanni (Mozart) 17 feb-3 marDir.: Christoph Altstaedt / Matthew Kofi Waldren; Prod.: Alessandro Talevi
Salome (Strauss) 19-25 aprDir.: Richard Armstrong; Prod.: PJ Harris
Kiss me, Kate (Porter) 23-26 maiDir.: James Holmes; Prod.: Jo Davies(original), Edward Goggin(revival)
Tosca (Puccini) 16 sep-13 oktDir.: Antony Hermus / Jonathan Santagada; Prod.: Edward Dick
The Merry Widow (Lehár) 29 sep-12 oktDir.: Martin André; Prod.: Giles Havergal
Silent Night (Puts) 30 nov-7 desDir.: Nicholas Kok; Prod.: Tim Albery
The Magic Flute (Mozart) 19 jan-1 marDir.: Robert Howarth; Prod.: James Brining
Katya Kabanova (Janáček) 2-27 febDir.: Sian Edwards; Prod.: Tim Albery
Gianni Schicchi (Puccini) 16 feb-2 marDir.: Garry Walker; Prod.: Christopher Alden
Aida (concert) (Verdi) 1-30 maiDir.: Richard Armstrong; Prod.: Annabel Arden
London, English National Opera (ENO)  / 
Aida (Verdi) 28 sep-2 desDir.: Keri-Lynn Wilson / Christian Baldini; Prod.: Phelim McDermott
The Barber of Seville (Rossini) 5-30 oktDir.: Hilary Griffiths; Prod.: Jonathan Miller(original), Peter Relton(revival)
Rodelinda (Handel) 26 okt-15 novDir.: Christian Curnyn; Prod.: Richard Jones(original), Donna Stirrup(revival)
Marnie (Muhly) 18 nov-3 desDir.: Martyn Brabbins; Prod.: Michael Mayer
Satyagraha (Glass) 1-27 febDir.: Karen Kamensek; Prod.: Phelim McDermott / Julian Crouch
Iolanthe (Sullivan,A) 13 feb-7 aprDir.: Timothy Henty / Chris Hopkins; Prod.: Cal McCrystal
A Midsummer Night's Dream (Britten) 1-15 marDir.: Alexander Soddy; Prod.: Robert Carsen(original), Emmanuelle Bastet(revival)
La traviata (Verdi) 16 mar-13 aprDir.: Leo McFall / Toby Purser; Prod.: Daniel Kramer
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 mar-14 aprDir.: Martyn Brabbins / Matthew Kofi Waldren; Prod.: Fiona Shaw(original), Peter Relton(revival)
Acis and Galatea (Handel) 9-16 junDir.: Nicholas Ansdell-Evans; Prod.: Sarah Tipple
The Turn of the Screw (Britten) 22-30 junDir.: Toby Purser; Prod.: Timothy Sheader
London, National Opera Studio  / 
London, Royal Academy Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 22-25 novDir.: Gareth Hancock; Prod.: Christopher Cowell
Flight (Dove) 12-17 marDir.: Gareth Hancock; Prod.: Martin Duncan
London, Royal College of Music  / 
A Midsummer Night's Dream (Britten) 5-10 marDir.: Michael Rosewell; Prod.: Liam Steel
London, Royal Opera  / 
La bohème (Puccini) 11 sep-20 julDir.: Antonio Pappano / Paul Wynne Griffiths / Nicola Luisotti; Prod.: Richard Jones
Die Zauberflöte (Mozart) 12 sep-14 oktDir.: Julia Jones / Richard Hetherington; Prod.: David McVicar(original), Thomas Guthrie(revival)
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 12 okt-4 novDir.: Maurizio Benini; Prod.: Stefan Herheim
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 okt-27 novDir.: Michele Mariotti; Prod.: Katie Mitchell
La Tragédie de Carmen (Bizet) 3-14 novDir.: James Hendry; Prod.: Gerard Jones
Semiramide (Rossini) 19 nov-16 desDir.: Antonio Pappano / Christopher Willis; Prod.: David Alden
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 nov-13 janDir.: Daniel Oren; Prod.: Damiano Michieletto
Pagliacci (Leoncavallo) 29 nov-13 janDir.: Daniel Oren; Prod.: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 14 des-16 janDir.: Alexander Joel; Prod.: David McVicar
Salome (Strauss) 8-30 janDir.: Henrik Nánási; Prod.: David McVicar
The Return of Ulysses (Monteverdi) 10-21 janDir.: Christian Curnyn; Prod.: John Fulljames
Tosca (Puccini) 15 jan-3 marDir.: Dan Ettinger / Plácido Domingo; Prod.: Jonathan Kent
Carmen (Bizet) 6 feb-16 marDir.: Jakub Hrůša; Prod.: Barrie Kosky
From the House of the Dead (Janáček) 7-24 marDir.: Mark Wigglesworth; Prod.: Krzysztof Warlikowski
Macbeth (Verdi) 25 mar-10 aprDir.: Antonio Pappano; Prod.: Phyllida Lloyd
Coraline (Turnage) 27 mar-7 aprDir.: Sian Edwards; Prod.: Aletta Collins
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 12-27 aprDir.: Antonio Pappano; Prod.: Richard Jones
4.48 Psychosis (Venables) 24 apr-4 maiProd.: Ted Huffman
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 10-26 maiDir.: George Benjamin; Prod.: Katie Mitchell
Lohengrin (Wagner) 7 jun-1 julDir.: Andris Nelsons; Prod.: David Alden
Don Giovanni (Mozart) 29 jun-17 julDir.: Marc Minkowski; Prod.: Kasper Holten
Falstaff (Verdi) 7-21 julDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Robert Carsen
L'Ange de Nisida (Donizetti) 18-21 julDir.: Mark Elder
Das Rheingold (Wagner) 24 sep-26 oktDir.: Antonio Pappano; Prod.: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 26 sep-28 oktDir.: Antonio Pappano; Prod.: Keith Warner
Siegfried (Wagner) 29 sep-31 oktDir.: Antonio Pappano; Prod.: Keith Warner
Götterdämmerung (Wagner) 1 okt-2 novDir.: Antonio Pappano; Prod.: Keith Warner
Requiem (concert) (Verdi) 23 oktDir.: Antonio Pappano
Simon Boccanegra (Verdi) 15 nov-10 desDir.: Henrik Nánási; Prod.: Elijah Moshinsky
Carmen (Bizet) 27 nov-22 desDir.: Keri-Lynn Wilson; Prod.: Barrie Kosky
Hansel and Gretel (Humperdinck) 11-29 desDir.: Sebastian Weigle; Prod.: Antony McDonald
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 13 jan-1 febDir.: Antonio Pappano; Prod.: Stefan Herheim
La traviata (Verdi) 14-31 janDir.: Antonello Manacorda; Prod.: Richard Eyre
Katya Kabanova (Janáček) 4-26 febDir.: Edward Gardner; Prod.: Richard Jones
Così fan tutte (Mozart) 25 feb-16 marDir.: Stefano Montanari; Prod.: Jan Philipp Gloger
La forza del destino (Verdi) 21 mar-22 aprDir.: Antonio Pappano; Prod.: Christof Loy
Faust (Gounod) 8 apr-6 maiDir.: Dan Ettinger; Prod.: David McVicar
Billy Budd (Britten) 23 apr-10 maiDir.: Ivor Bolton; Prod.: Deborah Warner
Andrea Chénier (Giordano) 20 mai-9 junDir.: Daniel Oren; Prod.: David McVicar
Tosca (Puccini) 27 mai-20 junDir.: Alexander Joel; Prod.: Jonathan Kent
Boris Godunov (Musorgsky) 19 jun-3 julDir.: Marc Albrecht; Prod.: Richard Jones
Carmen (Bizet) 22 jun-20 julDir.: Julia Jones; Prod.: Barrie Kosky
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 jun-21 julDir.: John Eliot Gardiner; Prod.: David McVicar
La Fille du régiment (Donizetti) 8-20 julDir.: Evelino Pidò; Prod.: Laurent Pelly
Manchester, Royal Northern College of Music (RNCM)  / 
Cendrillon (Massenet) 8-16 desDir.: Martin André; Prod.: Olivia Fuchs
Hansel and Gretel (Humperdinck) 17-25 marDir.: Anthony Kraus; Prod.: Stephen Medcalf