2012/13 > Belgia 
*Strona ogólna     >Operabase Professional 
2012/13 > Belgia

 Prapremiera
 Rzadkie wydarzenie
 Nowa produkcja
 Nowa produkcja w tym teatrze

  
Wielka Brytania Holandia

Belgia
 
Niemcy
Francja Luksemburg

Antwerpen, Muziektheater Transparant  / 

Opera Buffa (Van Outryve) 6-8 VIIIR: Jo Roets, Peter De Bie
Pelléas et Mélisande (Debussy) 23 IXD: Marit Strindlund; R: Wouter Van Looy
Koningin van de Nacht (Mozart) 22-28 XIIR: Gust Van den Berghe
Concert (Monteverdi) 31 VIII-1 IXD: Nicolas Achten; R: Wouter Van Looy
Antwerpen, De Vlaamse Opera  / 
Messa di Gloria (Puccini) 27 IXD: Dmitri Jurowski
La Damnation de Faust (Berlioz) 3-14 XD: Dmitri Jurowski; R: Terry Gilliam, Leah Hausman
The Magic Flute (Mozart) 12-31 XIID: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; R: David Hermann
Nabucco (Verdi) 7-21 IID: Dmitri Jurowski / Lanfranco Marcelletti; R: Daniel Slater
Parsifal (Wagner) 26 III-5 IVD: Eliahu Inbal / Daniel Inbal; R: Tatjana Gürbaca
Messa da Requiem (Verdi) 23-24 VD: Dmitri Jurowski
Candide (Bernstein) 18-30 VID: Yannis Pouspourikas; R: Nigel Lowery
Tristan und Isolde (Wagner) 21 IX-5 XD: Dmitri Jurowski; R: Stef Lernous
Tosca (Puccini) 5-13 XID: Maurizio Barbacini; R: Frans Willem de Haas
Der Rosenkavalier (Strauss) 15-28 XIID: Dmitri Jurowski; R: Christoph Waltz
Otello (Rossini) 7-18 IID: Alberto Zedda / Ryuichiro Sonoda; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 21 III-6 IVD: Dmitri Jurowski; R: Calixto Bieito
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 11-19 IVD: Martyn Brabbins; R: Kornél Mundruczó
Winterreise (concert) (Schubert) 11-19 IV
Bruxelles, Théâtre Royal de la Monnaie / De Munt  / 
Passion (Dusapin) 30 VIII-5 IXD: Franck Ollu; R: Sasha Waltz
O Mensch! (Dusapin) 10 IXR: Pascal Dusapin
Lulu (Berg) 14-30 XD: Lothar Koenigs; R: Krzysztof Warlikowski
La traviata (Verdi) 4-31 XIID: Ádám Fischer; R: Andrea Breth
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 19-22 XIID: Ádám Fischer
Manon Lescaut (Puccini) 24 I-8 IID: Carlo Rizzi; R: Mariusz Trelinski
Lucrezia Borgia (Donizetti) 19 II-8 IIID: Julian Reynolds; R: Guy Joosten
La dispute (Mernier) 5-19 IIID: Patrick Davin; R: Karl-Ernst Herrmann, Joël Lauwers
Roméo et Juliette (concert) (Gounod) 17-24 IIID: Evelino Pidò
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14-25 IVD: Ludovic Morlot; R: Pierre Audi
Così fan tutte (Mozart) 23 V-23 VID: Ludovic Morlot / Thomas Rösner; R: Michael Haneke
La clemenza di Tito (Mozart) 10-26 XD: Ludovic Morlot; R: Ivo van Hove
War Requiem (Britten) 2-3 XID: Ludovic Morlot
Hamlet (Thomas,A) 3-22 XIID: Marc Minkowski; R: Olivier Py
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 16-19 ID: Roger Vignoles; R: Ted Huffman
Jenůfa (Janáček) 21 I-7 IID: Ludovic Morlot; R: Alvis Hermanis
Les Fêtes de l'hymen et de l'amour (concert) (Rameau) 14 IID: Hervé Niquet
Guillaume Tell (concert) (Rossini) 3-11 IIID: Evelino Pidò
King Arthur (Purcell) 19-21 IIID: George Petrou; R: Paul Koek
La resurrezione (concert) (Handel) 29 IIID: René Jacobs
Au monde (Boesmans) 30 III-12 IVD: Patrick Davin; R: Joël Pommerat
Rigoletto (Verdi) 8-23 VD: Carlo Rizzi / Samuel Jean; R: Robert Carsen
Fidelio (concert) (Beethoven) 11-12 VID: Jérémie Rhorer
Orphée et Eurydice (Gluck) 17 VI-2 VIID: Hervé Niquet; R: Romeo Castellucci
Gent, De Vlaamse Opera  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 16-23 IXD: Dmitri Jurowski; R: Terry Gilliam, Leah Hausman
Agrippina (Handel) 21 X-6 XID: Paul McCreesh; R: Mariame Clément
The Magic Flute (Mozart) 10-20 ID: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; R: David Hermann
Nabucco (Verdi) 1-9 IIID: Dmitri Jurowski / Lanfranco Marcelletti; R: Daniel Slater
Parsifal (Wagner) 20-28 IVD: Eliahu Inbal / Daniel Inbal; R: Tatjana Gürbaca
Messa da Requiem (Verdi) 5-8 VD: Dmitri Jurowski
Tristan und Isolde (Wagner) 17-26 XD: Dmitri Jurowski; R: Stef Lernous
Tosca (Puccini) 20-26 XID: Maurizio Barbacini; R: Frans Willem de Haas
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-19 ID: Dmitri Jurowski; R: Christoph Waltz
Otello (Rossini) 28 II-9 IIID: Alberto Zedda / Ryuichiro Sonoda; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 30 IV-10 VD: Martyn Brabbins; R: Kornél Mundruczó
Winterreise (concert) (Schubert) 30 IV-10 V
Don Giovanni (Mozart) 11-29 VID: Alexander Joel; R: Guy Joosten
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
Stradella (Franck) 19-29 IXD: Paolo Arrivabeni; R: Jaco van Dormael
L'officier de fortune (concert) (Grétry) 20 XD: Patrick Davin
Pagliacci (Leoncavallo) 17-30 XID: Paolo Arrivabeni; R: José Cura
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17-30 XID: Paolo Arrivabeni; R: José Cura
Nabuccolo (Verdi) 10-14 XIIR: Federico Grazzini
La belle Hélène (Offenbach) 22-31 XIID: Cyril Englebert; R: Corinne Benizio, Gilles Benizio
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-26 ID: Bruno Campanella; R: Emilio Sagi
La fanciulla del West (Puccini) 22 II-5 VD: Gianluigi Gelmetti; R: Lorenzo Mariani
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 15-19 IIID: Philippe Gerard; R: Marianne Pousseur, Enrico Bagnoli
La forza del destino (Verdi) 18-28 IVD: Paolo Arrivabeni; R: Francesco Maestrini
I due Foscari (concert) (Verdi) 10-12 VD: Paolo Arrivabeni
Guillaume Tell (Grétry) 7-15 VID: Claudio Scimone; R: Stefano Mazzonis di Pralafera
Attila (Verdi) 20-28 IXD: Renato Palumbo; R: Ruggero Raimondi
Grétry (concert) (Vito-Delvaux) 6 XD: Cyril Englebert
La Caravane du Caire (concert) (Grétry) 20 XD: Guy Van Waas
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 25 X-2 XID: Christophe Rousset; R: Alfredo Arias
Roméo et Juliette (Gounod) 17-26 XID: Patrick Davin; R: Arnaud Bernard
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 20-31 XIID: Cyril Englebert; R: Stefano Mazzonis Di Pralafera
Fidelio (Beethoven) 31 I-11 IID: Paolo Arrivabeni; R: Mario Martone
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 18-23 IID: Massimo Donadello; R: Yann Dacosta
Aida (Verdi) 25-30 IIID: Paolo Arrivabeni; R: Ivo Guerra(original), Johannes Haider(revival)
Zémire et Azor (Grétry) 22-27 IVD: Guy Van Waas; R: Bernard Pisani
Maria Stuarda (Donizetti) 16-24 VD: Aldo Sisillo; R: Francesco Esposito
La gazzetta (Rossini) 20-28 VID: Jan Schultsz; R: Stefano Mazzonis Di Pralafera